Joan Laporta

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Hányasra értékelnéd az első évét?

5
21
29%
4
29
40%
3
14
19%
2
3
4%
1
5
7%
 
Szavazatok száma: 72
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.09.22. 11:15:18

Edzői kérdésben valamennyire érthető mit miért csinált. Örökölt egy edzőt az előző vezetéstől, 14 mill EUR kirúgni, akárki akármennyire szidja Koeman is ugyanúgy klublegenda (max sokan őrá nem emlékeznek játékosként), behúzott egy spanyol kupát, viszont csúnyán elvérzett a bajnokság végén, de tényleg elkezdett betenni fiatalokat (Pedri, Mingueza, Araujo, Dest). Akkor ott ezekből az infókból szerintem logikus volt nem kidobni elsőként, amikor a fél játékoskeretet is ki kell tenni.
Most úgy tűnik viszont, hogy jobb megoldás elküldeni, mert a keret nagyságrendileg már nem változik és nem találja mit lehetne tenni.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2021.09.22. 09:05:26

Atax írta:
2021.09.21. 19:45:13
Laporta kiírta, hogy tudja mit kell tennie :D
Lemond? :lol:
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2021.09.21. 21:33:23

Atax írta:
2021.09.21. 19:45:13
Laporta kiírta, hogy tudja mit kell tennie :D
Igen, meg is nyugodtunk..mi lett volna, ha azt irja hogy nem tudja mit tegyen most?! 🤣
Jöhet ide barmilyen edző, ha Busi meg Roberto középpálya diktálja a tempot. Ez a keret max papiron néz ki jol, de in game..
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.09.21. 21:19:02

Állítólag már Pirlo is a listán van
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.09.21. 21:01:08

Atax írta:
2021.09.21. 19:45:13
Laporta kiírta, hogy tudja mit kell tennie :D
Láttam én is, szerintem ezzel az az üzenet, hogy nem a Cádiz meccs a mérvadó már, hanem keresik ennek a baromnak az utódját.

Erre a játékra a katalánok se kíváncsiak, azért a nézőszám 07-09es években eléggé visszaesett, a Pep csapat csalta ki újra a szurkolókat, gondolom a klubnak is fontos lenne, hogy korlátozva is a helyzethez viszonyítva maxon legyen a nézőszám.

Ez viszont az ő kapufájuk, hogy nem látták át, hogy új ember kéne ide már nyáron. A holland hiányosságait Messi ittléte homályosította el.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.21. 19:58:46

Atax írta:
2021.09.21. 19:45:13
Laporta kiírta, hogy tudja mit kell tennie :D
Egyrészt jó, hogy nem bújkál a csávó, amikor ég a ház, de szerintem kicsit sok már, hogy állandóan szerepel.
Kicsit visszább vehetne.

Lehet, hogy ez csak ilyen Mourinho-féle taktika, hogy inkább fele foglalkozzanak a szurkolók, mi thogy a játékosokat és az edzőt csesztetik, de nem tartom valószínűnek.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Atax
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2019.08.09. 15:36:51

2021.09.21. 19:45:13

Laporta kiírta, hogy tudja mit kell tennie :D
"Do not rush. Do not come and look for the ball. Take the space and we will take the ball to you" - Xavi
Avatar
Forcabarca73
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2019.07.16. 22:59:57

2021.09.17. 21:22:24

Jaume Llopis, az Espai Barça igazgatóságának tagja napokkal ezelőtt beadta a felmondását feletteseinek, miután kiderült, hogy Lionel Messi nem fogja meghosszabbítani a szerződését. Llopis azzal magyarázta meg a hirtelen lépést, hogy nem nézheti tétlenül azt az igazságtalanságot, amelyben Messi részesül, és úgy gondolja, hogy az argentin klasszis távozásáért elsősorban a klub elnöke, Joan Laporta a felelős. A Cadena SER rádió készített Llopissal egy interjút.

,,Kénytelen voltam lemondani, mivel Laporta csalódást okozott nekem, és pont azt az ígéretét nem teljesítette, amely a fő érve volt az elnökválasztási kampány során, miszerint meg fogja győzni Leo Messit, hogy maradjon. Most itt vagyok, és elmondhatom szabadon, amit gondolok az FC Barcelona sociójaként. Mindannyiunknak jogunk van tudni az igazságot, hogy mi is történt valójában.”

“Ebben a folyamatban teljes mértékben hiányzik az átláthatóság, de az semmiképp nem lehetséges, hogy mindkét ügyfél ügyvédjei készen álltak az aláírásra csütörtökön, és amikor Jorge Messi megérkezett, akkor Laporta közölte vele, hogy nincs tárgyalás, megszakítunk mindent, és szakítunk a CVC-vel is. Tudni akarjuk, hogy mi történt azokban az órákban, amikor Laporta radikálisan megváltoztatta az álláspontját.”



,,Messi a saját szavaival mondta: ‘50%-kal csökkentettem a fizetésemet, és nem kértek tőlem semmi mást.’ A CVC nem keselyűalap, hanem egy nagyon komoly alap. Igaz, hogy az első szerződést nem fogadták el, mivel Laporta szerint az FC Barcelona televíziós jogainak az elzálogosítása lett volna ezzel a cél a következő 50 évre, de a CVC hajlandó volt tárgyalni, azonban mégse folytak további tárgyalások erről. Laportát meggyőzte Ferran Reverter, az új vezérigazgató, hogy ne írjon alá semmit a CVC-vel, Florentino Pérez pedig az Európai Szuperliga-projekttel.”

,,Az a körülmény is fennáll, hogy Ferran Reverter és Florentino Pérez régóta barátok, akik meggyőzik Laportát, aki gyökeresen megváltoztatja a véleményét, és nem hajlandó folytatni a tárgyalásokat. Ami ebben meglepő az az, hogy 25 nap van az átigazolási piac lejártáig, vagyis bőven lett volna idő megoldást találni, de mégse hajlandók tárgyalni se Messivel, sem a CVC-vel. Ez pedig a tökéletes megoldás lenne Florentino Péreznek ahhoz, hogy megerősítse a Real Madridot Mbappéval.”

,,Az új vezérigazgató szava nagyon erősen számít. Tudom, hogy mindennek rajta keresztül kell végbemennie, mindent neki kell aláírnia és nem az elnöknek, de azt is tudom, hogy a lemondásával fenyegette meg Laportát, amennyiben ő aláírt volna a CVC-vel bármit is. Laportára nyomást gyakorolt a vezérigazgatója, illetve Florentino Pérez is tett azért, hogy meggyőzze őt. Közösen meggyőzték, hogy kirúgják Messit, és nem írnak alá a CVC-vel.”
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.09.17. 01:38:00

Peter írta:
2021.09.16. 23:37:01
Hát nem arról szóltak a korábbi hírek, hogy nyáron leültek Koemannal és módosították a szerződését?
Ebbe bizonyos feltételek esetén az is bekerült, hogy maradhat(na) tovább is akár. Ez esetben kellett volna, hogy legyen Laporta annyira "politikus", hogy az is módosításra kerüljön, ha nem műköködnek a dolgok, akkor el lehessen küldeni különösebb anyagi megkötések nélkül. Főleg a klub jelenlegi pénzügyi helyzete miatt.
Legenda ide, legenda oda, nehogy már ennyire balfék legyen Laporta.
És szerinted ki írt volna alá ilyen szerződést? Senki.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.09.16. 23:37:01

Hát nem arról szóltak a korábbi hírek, hogy nyáron leültek Koemannal és módosították a szerződését?
Ebbe bizonyos feltételek esetén az is bekerült, hogy maradhat(na) tovább is akár. Ez esetben kellett volna, hogy legyen Laporta annyira "politikus", hogy az is módosításra kerüljön, ha nem műköködnek a dolgok, akkor el lehessen küldeni különösebb anyagi megkötések nélkül. Főleg a klub jelenlegi pénzügyi helyzete miatt.
Legenda ide, legenda oda, nehogy már ennyire balfék legyen Laporta.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.09.16. 22:25:40

drobika írta:
2021.09.16. 07:43:52
Ugyan ugyan kedves elnök úr!

Egy-két napja az edző szerződéshosszabbításának belengetése, most meg válságstáb és esetleges mensztés?
Hol él ez az ember? Előbb a szerintem botrányos Messi ügy és most ez a vereség utáni színjáték! Mit várt? Józan eszű szurkoló, akinek sokkal kevesebb rálátása van a dolgokra, tudhatta, hogy semmi esély nincs a pontszerzésre! A mutatott játék pedig mitőél lett volna jobb? Elöl Depay más senki, SR,Busi ,DeJong középpálya, nem mondja, hogy ez ismeretlen volt neki és ettől többet várt! Teljesen hülyének mézik a szurkolókat..
A csapatépítés nem az a topik, ahhoz idő, és tehetség, nyugalom, vezetési tudás kell, minden ami a bajoroknál van, és sajnos nálunk nincs.
Nekem továbbra is az jön át, hogy fingja sincs mit csinál, sodródik az árral, próbál megfelelni az aktuális közhangulatnak. Ha ősszel becsúszik még náhány kellemetlen eredmény, akkor szerintem fog edzőt váltani, hogy csillapítsa a népharagot.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.09.16. 12:35:31

Deluigi írta:
2021.09.16. 12:15:48
ktm írta:
2021.09.16. 11:16:16
Szerintem a 80%-ban mar benne vannak az uj igazolasok(LDJ kivetelevel, mar 1 honapja itt vannak). Ha a 95% igaz, akkor eleg nyilvanvalo, hogy Messi tarthato lett volna, ha a szabalyok betartasa a cel, vagyis 100% ala menni.
Hirek szerint 65%-ig akarnak lemenni... ugy mar lehet necces.(bar ha belegondolok es lefelezem mindenkinek a fizujat...)
Szerintem Laporta tudja pontosan, hogy mennyi +-t akar latni bevetel oldalon a fizukhoz kepest es abba mar nem fert bele Messi. Ezert ot gyorsan lerendeztek es rafogtak, hogy a LaLigas szabaly miatt nem tarthato.
egyszeru az abra, nem a fizeteseket kell csokkenteni, hanem a bevetelt novelni es maris csokken a szazalek

ez jegybevetelekbol mar meg is valosult (reszben), viszont szezonkezdeskor a tavalyi koltsegek szamolodtak, azon mar nem lehetett csokkenteni, csak fizucsokkentessel
Hozzátenném, hogy a mez szponzor Rakuten is távozik. Saccra olyan 40-50 millió euró évente az is. Egy új szponzor szerintem kb. 30-at fog adni, mert sokkal alacsonyabb a csapat marketing értéke, mint amikor az utolsó szerződést kötötték kb. 2017-ben még Messi, Neymar, Suarez, Iniesta féle csapattal. Arra nem emlékszem, hogy a Nike szerződéssel mi van, de még ott is találtak valamit.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.09.16. 12:15:48

ktm írta:
2021.09.16. 11:16:16
Szerintem a 80%-ban mar benne vannak az uj igazolasok(LDJ kivetelevel, mar 1 honapja itt vannak). Ha a 95% igaz, akkor eleg nyilvanvalo, hogy Messi tarthato lett volna, ha a szabalyok betartasa a cel, vagyis 100% ala menni.
Hirek szerint 65%-ig akarnak lemenni... ugy mar lehet necces.(bar ha belegondolok es lefelezem mindenkinek a fizujat...)
Szerintem Laporta tudja pontosan, hogy mennyi +-t akar latni bevetel oldalon a fizukhoz kepest es abba mar nem fert bele Messi. Ezert ot gyorsan lerendeztek es rafogtak, hogy a LaLigas szabaly miatt nem tarthato.
egyszeru az abra, nem a fizeteseket kell csokkenteni, hanem a bevetelt novelni es maris csokken a szazalek

ez jegybevetelekbol mar meg is valosult (reszben), viszont szezonkezdeskor a tavalyi koltsegek szamolodtak, azon mar nem lehetett csokkenteni, csak fizucsokkentessel
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2021.09.16. 11:16:16

Troym írta:
2021.09.16. 09:28:26
A játékosok fizuja a bevétel 110% volt.
Messi távozását követően ez még 95% volt (ez lenyilatkozták anno) Mondjuk addigra már elment Trincao, Matheus és Firpo, de az más nagyságrend lehet.
Utána Pjanic, Griezmann, Firpo, Emerson fizetésének "megszüntetése" generált a másik 15% - 20%-ot, úgy hogy közben 3 játékos bére is csökkent 25-50%-al, viszont a serpenyő túloldalán azért megjelent Depay, Kun, Eric Garcia, Luuk de Jong fizetése.
Szerintem abban nem mondott valótlant az elnök, hogy kivitelezhetetlen lett volna megtartani Messit.
Szerintem a 80%-ban mar benne vannak az uj igazolasok(LDJ kivetelevel, mar 1 honapja itt vannak). Ha a 95% igaz, akkor eleg nyilvanvalo, hogy Messi tarthato lett volna, ha a szabalyok betartasa a cel, vagyis 100% ala menni.
Hirek szerint 65%-ig akarnak lemenni... ugy mar lehet necces.(bar ha belegondolok es lefelezem mindenkinek a fizujat...)
Szerintem Laporta tudja pontosan, hogy mennyi +-t akar latni bevetel oldalon a fizukhoz kepest es abba mar nem fert bele Messi. Ezert ot gyorsan lerendeztek es rafogtak, hogy a LaLigas szabaly miatt nem tarthato.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.09.16. 09:28:26

A játékosok fizuja a bevétel 110% volt.
Messi távozását követően ez még 95% volt (ez lenyilatkozták anno) Mondjuk addigra már elment Trincao, Matheus és Firpo, de az más nagyságrend lehet.
Utána Pjanic, Griezmann, Firpo, Emerson fizetésének "megszüntetése" generált a másik 15% - 20%-ot, úgy hogy közben 3 játékos bére is csökkent 25-50%-al, viszont a serpenyő túloldalán azért megjelent Depay, Kun, Eric Garcia, Luuk de Jong fizetése.
Szerintem abban nem mondott valótlant az elnök, hogy kivitelezhetetlen lett volna megtartani Messit.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2021.09.16. 09:12:43

Kis matek a 110-80-al kapcsolatban:

x: jatekosok fizetese
y: klub bevetele

110%: x = 1.1*y

Mivel a jatekosok fizeteserol nem lehet normalis infot talalni, illetve ahany oldal annyi szam, ezert abbol indulok ki, hogy Messi 50%-al csokkentette volna a fizujat. Arrol irogattak, hogy igy kb. 70 millat keresett volna evente. Ha igy a 110%rol 100%ra le akarjuk vinni, akkor felirhato a kovetkezo:

x - 70 = y

A ket egyenletbol, x = 770, y = 700 . Az boritekolhato, hogy a jatekosok eves osszfizuja kevesebb, mint 770 milla euro, szoval ezek alapjan onmagaban Messi 50%-os fizucsokkentese bevitte volna 100% ala a fizeteseket.
Ha a 110%ot ugy ertik, hogy mar Messi csokkentett fizujaval, az mas teszta, bar ranezesre ugy is tarthato lett volna.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.09.16. 07:43:52

Ugyan ugyan kedves elnök úr!

Egy-két napja az edző szerződéshosszabbításának belengetése, most meg válságstáb és esetleges mensztés?
Hol él ez az ember? Előbb a szerintem botrányos Messi ügy és most ez a vereség utáni színjáték! Mit várt? Józan eszű szurkoló, akinek sokkal kevesebb rálátása van a dolgokra, tudhatta, hogy semmi esély nincs a pontszerzésre! A mutatott játék pedig mitőél lett volna jobb? Elöl Depay más senki, SR,Busi ,DeJong középpálya, nem mondja, hogy ez ismeretlen volt neki és ettől többet várt! Teljesen hülyének mézik a szurkolókat..
A csapatépítés nem az a topik, ahhoz idő, és tehetség, nyugalom, vezetési tudás kell, minden ami a bajoroknál van, és sajnos nálunk nincs.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.09.16. 07:14:36

Azért a vezetőség is érzi, hogy itt nagy a baj, ha egy ilyen videóüzenetet kell kirakni.

Az is komoly visszajelzés, hogy már minden hivatalos barcelona post alatt több ezer #koemanout komment van. Kezd elege lenni mindenkinek belőle, elég lesz itt 2 komoly vereség egymás után és annyi volt a hollandnak.

Úgy gondolom Laporta a Benfica/Atletico vagy a Kijev/RM meccsek után behívja, kizártnak találom, hogy ezeket a meccseket az lehozza az elvárások szerint.
Kép
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.09.10. 08:17:27

Messit csak akkor tudtuk volna igazolni, ha bejon az a penz a Laligatol.

Ebben remenykedtek az utolso percig.

Miutan az a lehetoseg fustbe ment, fel kellett adniuk az almokat es elengedni Messit...
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2021.09.10. 00:52:57

Balinho írta:
2021.09.08. 07:45:22
Az nso átvett egy interjút vele az AS-tól, ahol a következőket mondta: "Messi a csapatkapitányok hamarabbi fizetéscsökkentése és Griezmann távozása esetén sem maradhatott, fontos ugyanakkor, hogy a bérekre szánt kiadásainkat sikerült száztízről nyolcvan százalékra redukálnunk”

Na most ebből azért több dolog is következik:

1) Vagy teljesen totálisan homályban volt a klub anyagi állapotával kapcsolatban, és csak valamikor augusztusban esett le neki a tantusz (ez a szakmai kvalitásairól mondana el sokat).
2) Vagy pontosan tudta, hogy nincs az a tömeges fizetés csökkentés, ami mellett maradhat Messi, akkor meg augusztusig gond nélkül mosolygott meg hazudott bele mindenki arcába.
Ezt amúgy kimatekozta valaki, hogy tényleg így van-e? Mármint hogy Griezmann távozása és a fizetéscsökkentések sem oldották volna meg Messi helyzetét. A bevételek 110%-áról 80%-ra estek a fizetések úgy, hogy ebben benne van Messi is. Na most azt tudjuk, hogy 50% csökkentést vállalt volna. Ez azt jelenti, hogy ha ő marad az eddigi fizu feléért, akkor továbbra is legalább 101% lett volna ez az arány, ergo ezt megelőzően a bevételeknek legalább a 40%-át kellett, hogy kitegye a fizetése. Azért ez elég meredeknek tűnik, de ki tudja... Ha valaki jártasabb a számokban, ossza meg velünk mindenképp! :)

Feltéve, hogy ez így igaz, és itt nem lódít Laporta, a többiért én annyira nem sároznám. Nem volt azért annyira elrugaszkodott dolog azt gondolni, hogy megszabadulunk a feleslegtől és mellé a liga azt mondja, hogy vis major helyzet miatt nem alkalmazzuk ezt a szabályt. Bevételben a Ligának se lett volna utolsó itt tartani Messit, úgyhogy ebből nem következik az, hogy végighazudta volna az évet.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.08. 19:23:21

Szerintem is aránylag jól hozta le a nyarat, egyedül Umtiti miatt lehet hiányérzetünk.
Csak hát ugye legyen tanulópénz mindenkinek, hogy nem azt kell nézni, amit mond, hanem amit csinál. Mert nagyokat mondani mindenki tud, mint látjuk Laporta is.

Mondjuk így, hogy már viszonylag rendbejöttek a dolgok, Messi is elment, és valószínűleg a klub is megmarad, sok értelmét nem látom majd az ekkora lódításoknak.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.09.08. 17:21:33

Eléggé "hozott anyagból" dolgozott. Umtiti ügyön kívül azt mondanám kb. kihozta a helyzetből a maximumot. Ebben az anyagi helyzetben nekem úgy fest az már nagy szó, hogy nem lett ugyanaz, mint anno a Rangers esetén. Olyan 7-8-ra értékelném eddig 10-ből, amit csinált.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.08. 11:30:47

Sajnos hazugságnak lettünk szemtanúi, aminek igazából miértje a kérdéses.

Választania kellett aközött hogy a szurkolóknak hazudjon a jobb jövő érdekében vagy pedig bevallja az igazat és szívunk.
Ne felejtsük el, ha benyögi az elején hogy annyira csórók vagyunk hogy Messi megtartásáért és a csőd elkerüléséért a fél csapatot el kell adni akkor ezt a többi csapat garantáltan kihasználja és nem biztos hogy Emerson 25-30-ért, Firpo-Todibo-Alena csomag 30-ért elkelt volna.
Így is kiszolgáltatott helyzetben voltunk mert a fél világ tudta hogy pocsék a helyzet, de úgy meg méginkább, a Grízes transzfer is az utolsó pillanatban sikerült így is, különben az Atleti köthette volna az ebet a karóhoz hogy "tudjuk mennyire csórók vagytok ezért örüljetek ha egyáltalán ingyen leigazoljuk Grízest"

Hozzáteszem számomra is kicsit csalódás, néha alibi, de rég nem látott helyzetben vette át a klubot, olyan időket élünk ahol az edzőt azért nem lehetett kirúgni mert ki sem tudjuk fizetni, így nehéz 1-ről a 2-re lépni, most egy kisebb-nagyobb tehertől sikerült megszabadulni, én a jövő évtől kezdeném el szigorúan értékelni a munkásságát.
És ne felejtsük el, emellett még a Szuperliga is befuccsolt, és a "nagy La Liga deal"-ről is kiderült hogy számunkra hosszútávon nagyon hátrányos így mindkét mentőöv a kukába került.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.09.08. 11:24:39

Zsolti írta:
2021.09.08. 08:30:16
Balinho írta:
2021.09.08. 07:45:22
Az nso átvett egy interjút vele az AS-tól, ahol a következőket mondta: "Messi a csapatkapitányok hamarabbi fizetéscsökkentése és Griezmann távozása esetén sem maradhatott, fontos ugyanakkor, hogy a bérekre szánt kiadásainkat sikerült száztízről nyolcvan százalékra redukálnunk”

Na most ebből azért több dolog is következik:

1) Vagy teljesen totálisan homályban volt a klub anyagi állapotával kapcsolatban, és csak valamikor augusztusban esett le neki a tantusz (ez a szakmai kvalitásairól mondana el sokat).
2) Vagy pontosan tudta, hogy nincs az a tömeges fizetés csökkentés, ami mellett maradhat Messi, akkor meg augusztusig gond nélkül mosolygott meg hazudott bele mindenki arcába.
Valoszinu a masodik lesz a valid. Nem kezdhette azzal az elnokseget, hogy megmondja kerek perec, hogy nem maradhat Messi, ezert kivart a vegsokig, eljatszottak a dramat es mutogatott a ligara, meg a regi elnoksegre.
Szerintem meg kb. a Szuperliga volt a megoldás mindenre, csak mivel befuccsolt, nem maradt B terv, csak az utolsó percben a 2 legdrágább kiszórása. Mondjuk a többiek azért akkor áldozatot nem hoztak, ha Messi tényleg 120-150-be került évente, és Grizi is 30-40-be bruttó. Ez már önmagában szerintem 110-ről 90 alá vitte a béreket.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6151
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2021.09.08. 08:30:16

Balinho írta:
2021.09.08. 07:45:22
Az nso átvett egy interjút vele az AS-tól, ahol a következőket mondta: "Messi a csapatkapitányok hamarabbi fizetéscsökkentése és Griezmann távozása esetén sem maradhatott, fontos ugyanakkor, hogy a bérekre szánt kiadásainkat sikerült száztízről nyolcvan százalékra redukálnunk”

Na most ebből azért több dolog is következik:

1) Vagy teljesen totálisan homályban volt a klub anyagi állapotával kapcsolatban, és csak valamikor augusztusban esett le neki a tantusz (ez a szakmai kvalitásairól mondana el sokat).
2) Vagy pontosan tudta, hogy nincs az a tömeges fizetés csökkentés, ami mellett maradhat Messi, akkor meg augusztusig gond nélkül mosolygott meg hazudott bele mindenki arcába.
Valoszinu a masodik lesz a valid. Nem kezdhette azzal az elnokseget, hogy megmondja kerek perec, hogy nem maradhat Messi, ezert kivart a vegsokig, eljatszottak a dramat es mutogatott a ligara, meg a regi elnoksegre.
Válasz küldése