Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.29. 19:58:17

soadroli írta:
2021.09.29. 19:52:29
Ter Stegen - Araujo, Piqué, Eric García - Sergi Roberto, Busquets, De Jong, Pedri, Dest - Memphis, Luuk De Jong
édes istenem, Robi...
Mi vagyunk a hülyék, hogy mást vártunk :D

Egyetlen pozitívuma van ennek a kezdőnek, itt kb. csak jó cserék lehetnek :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.09.29. 19:52:29

Ter Stegen - Araujo, Piqué, Eric García - Sergi Roberto, Busquets, De Jong, Pedri, Dest - Memphis, Luuk De Jong
édes istenem, Robi...
Kép
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.09.20. 23:02:31

Az egészben az a legrosszabb, hogy ezzel a játékkal biztosan nem jutunk tovább a csoportból.
Kép
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2021.09.18. 09:30:14

mess2009 írta:
2021.09.18. 08:52:37
csak egy dolgot még a teljesítményekhez: (már kellően ki dühöngtük magunkat) azt kell komolyabban figyelembe venni, hogy az ellenfél milyen erőt képvisel! és egy komoly erővel szemben mennyire esik az adott játékosunk teljesítménye.
e tekintetben szomorú, de tény: hogy már az elején láttam hogy E.Garcia nem "az" a szint, de nem az Depay sem, és sajna (nálam) Ansu Fati sem, Puig-ot nem is említve.
Pedri sem csoda gyerek, tény - elsősorban fizikálisan gyenge - de nála markánsan kimutatható, hogy a játékfelfogása változott -rossz irányban- a hibás edzői magatartás nyomán.
Igazad van, az valóban tény, hogy te így láttad. Viszont tévedsz.

Pedri csodagyerek. Ez ki is derült egy komolyabb edzői stábbal. Nem véletlen, hogy valószínűleg a Golden Boy díjat is ő fogja elvinni. Hihetetlen munkabírású, higgadt, Messi szívesen passzolt neki (ami ritka), s az EB-n elképesztő statisztikákat produkált.

Ansu Fati hihetetlenül érzi a kaput, higgadt, nagyon hasonlít Mason Greenwood-ra, aki szintén a jövő üdvöskéje. Annyi a kérdés, hogy fog visszatérni.

Depay szerintem már bizonyította, hogy megüti a szintet. Egy fecske viszont nem csinál nyarat Bayern szintű csapatok ellen, ha a Barca játékosok fele fényévekkel le van maradva.

Egyértelmű, hogy az edzővel, a taktikával, a motiválással van baj. És persze néhány játékos nem kéne itt legyen. De a felsoroltak még a Guardiola féle Barcában is lehetőséghez jutnának.
més que un club
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.09.18. 08:52:37

csak egy dolgot még a teljesítményekhez: (már kellően ki dühöngtük magunkat) azt kell komolyabban figyelembe venni, hogy az ellenfél milyen erőt képvisel! és egy komoly erővel szemben mennyire esik az adott játékosunk teljesítménye.
e tekintetben szomorú, de tény: hogy már az elején láttam hogy E.Garcia nem "az" a szint, de nem az Depay sem, és sajna (nálam) Ansu Fati sem, Puig-ot nem is említve.
Pedri sem csoda gyerek, tény - elsősorban fizikálisan gyenge - de nála markánsan kimutatható, hogy a játékfelfogása változott -rossz irányban- a hibás edzői magatartás nyomán.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2021.09.17. 12:56:18

Hát nagyon félek hogy a csoportkör után marad az EL.
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.09.17. 11:55:03

Most nézem a meccsértékelős cikket.
Frenkie 5 pont, de Pedri meg 6?
Író látta a meccset?
Ezért kár cikket írni...

Ilyen megfogalmazású hozzászólást is kár írni! Saját véleményedet, ami különbözik a cikkírótól megfogalmazhatod értelmesebb formában, a lehetőség adott.
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2021.09.17. 11:23:03

Mindenki más labdázott a 7végén.

Most kezdődött a bajnokság és válogatott szünet volt (nem mindenkit érintett!), illetve meccset se játszottunk és arról kell beszélnünk 30 percig bírták?

Korábban az volt a gondunk ilyenkor (válogatott szünet után), hogy Messi, Suarez megmégkitudjaki csak csere legyen-e a második félidőben, erről ment a huzavona a csapat körül.

Én az első 30 percben se láttam semmi biztatót és ez nem az erőnléttől függött.
Alárendelt, esetleges játékot láttam, üres futkosással.

Ráadásul úgy tudom a felkészülés jól sikerült, ezt nyilatkozta Koeman.

Nem láttam FdJongnál, Depaynál erőnléti problémákat pl.
De Busquets, Albánál se az EB-n korábban érdekes módon, akkor nem volt gond sorozatban tétmeccseket játszani az idény zárta után?
Hogy csak az idősebbeket említsem.

És ugye ez nem lehet kifogás?
Merthogy akár játszhattunk volna is a hétvégén, és akkor mit is mondunk?

Szóval szerintem jót tett volna a hétvégi meccs.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.09.17. 10:12:32

barcami írta:
2021.09.17. 09:49:11
Volt itt más körülmény is, ami igencsak érthetetlen és zavaró.

Tehát nem volt játékban a csapat egyáltalán.
Nem játszott meccset a bl előtt.
Pedig nagyon kellett volna, pont egy ilyen rangadó egy erős csapat, a Sevilla ellen.
Hát nem tudom, a Bayern ellen 30 perc után elfogytunk. Jót biztos nem tett volna az agyonjáratott kp-nak ha előtte 3 nappal 90 perceznek a Sevillával.
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2021.09.17. 09:49:11

Volt itt más körülmény is, ami igencsak érthetetlen és zavaró.

Augusztus 29-én játszott utoljára tétmeccset a Barcelona, majd szeptember 14-én a Bayern-nel.

Ez elég nagy bukó több okból is.

Egyrészt Araujon kívül tudomásom szerint nálunk senkit sem érintett az amerikai kanyar.
Hisz leginkább táppénzen vannak a többiek.

Mondjuk Araujo is csak másfél meccset játszott a bajnokikon, tehát tudtuk helyettesíteni akkor is, ha nem játszott.

Vagyis ez nem a Barcelona problémája volt.

Tehát nem volt játékban a csapat egyáltalán.
Nem játszott meccset a bl előtt.
Pedig nagyon kellett volna, pont egy ilyen rangadó egy erős csapat, a Sevilla ellen.

Ez a döntés érthetetlen, indokolatlan és csak hátrányos volt a Barcelona számára.

Ráadásul a Bayern jött, nem egy Dinamo.

Továbbá ez a rangadó majd nagy valószínűséggel (ne így legyen) vagy a kupaszakaszt vagy az esetleges bl továbbjutás esetén az nyolcaddöntő környékét fogja megterhelni, úgy hogy közel kerül a másik bajnoki Sevilla meccshez, illetve még a kupában is összefuthatunk velük.Ez általában megterhelő egy csapatnak, ha egy másikkal rövid időn belül 2-4 x is találkozhat.
Ritkán jönnek ki belőle jó eredmények.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.09.17. 00:18:52

Sonoma írta:
2021.09.16. 21:03:28
Mi ez a " mert NEM TAKTIKÁZGAT" az edző kijelentés?
Ezt a "NEM TAKTIKÁZGAT" kifejezést itt találtam a Koeman topikban, ilyet kb csak egy fifa huszártól tudok elképzelni, hogy ilyet ír, de a maga nemében zseniális. (Amúgy csak lehet hiányzik Samper kolléga, és betolom a napi adagot).
Az előző Barca DNS témára meg próbáltam utalni, hogy mire gondoltam, szerintem mindenki értette, aki akarta (LG válaszolt is rá), röviden a lényeg az, hogy inkább haljunk szép halált a következő 2 évben, de nem akarok Kanté, Pogba féle középpályásokat látni a csapatban, csak azért mert fizikálisan erősebbek, és jobban védekeznek, mint a jelenlegiek. Szép focit akarok nézni, ha brusztolós focira vágyom, akkor megnézem a Chelsea-MU-Bayern meccsek bármelyikét.

Hogy ne legyen teljesen off,
én még mindig nem értem mit vártok az edzőtől.
Sokan azt írjátok, hogy nincs koncepció, ezzel nagyon nem egyezek. Van koncepció, csak lehet, hogy rossz :lol:
Középpálya adott, a cél az volt a németek ellen, hogy a csatár De Jong lefejeli/leveszi a labdát Depaynak, aki meg kontrából elfut párszor. Teszem hozzá, nem is nézett ki nagyon rosszul, a baj az, hogy se Alba, se Roberto nem tud beadni.
Ezen a meccsen nem az volt a cél, hogy partiban legyünk a Bayernnel, hanem az, hogy ne kapjunk ismét 8-t, jelenleg nem egy szint a két csapat, de ez rövid távon változhat, addig maradt ez a bekkelős valami, amit Koeman kitalált erre a meccsre.

Mindenesetre, [auto_cenzúra] lenne ha a következő pár hétben javulna is a játék, mert azért az én türelmem is véges, de igazából ha top4-ben végzünk, meg továbbjutunk a BL csoportból, akkor olyan nagy baj már nem lehet.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.09.16. 21:03:28

hajnesz írta:
2021.09.16. 14:12:30
grgly50 írta:
2021.09.16. 14:06:36
Ne haragudj, de nézed is a Barca meccseit, vagy csak a kommentekre válaszolgatsz?
Láss, ne csak nézz!!
Barca meccset csak az nézhet, aki orrba szájba szidja az edzőt, mert NEM TAKTIKÁZGAT ( :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )?

:D Gondolom reggel felkel, megvakarja, és felküldi azt a 11 játékost akit dobott a ingyenes google random generátora[/spoiler]
Így van ahogy mondod. Így csinálják ezt a top klubbokban is.
Random generátorral dolgoznak ők is. Csak az övék egy továbbfejlesztett verzió, a Koemané még egy lebutított ( ha érted).

Mi ez a " mert NEM TAKTIKÁZGAT" az edző kijelentés?
Arra gondolsz, nincs taktikája Koemannak?
Vagy nyílt lapokkal játszik?
Nehéz kibogozni mire célzol.
A múltkor a Barca- dns, meg a klub értékeiről beszéltél (szintén nem kifejtve), most meg ez.
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2021.09.16. 20:32:40

Tisztelt Hajnesz!

A csúcson hazai pályán a Bayern agyonvertük és simán jutottunk tovább!

A Messi témát meg szerintem már hagyni kéne. Igen emlékszünk, hogy vele is leszerepeltünk a Bayern ellen, akkor ő is rosszul játszott, 34 évesen túl a csúcson. Előtte 2017 ig meg vele végigvertük a világot. Szerintem koncentráljunk a mostani aranylábú csapatra. A Bayern ellen 0 kaput eltalált lövés, 4 kapu felé való lövés, zéró elképzelés és taktika.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.09.16. 18:49:48

Értem és igazad van, de én meg erre írtam hogy szerintem ezt a 8 embert nem is lehetne összeszoktatni, tekintve azokra a problémákra, amikről írtam.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.09.16. 18:11:24

csababarca írta:
2021.09.16. 13:20:49
Teljesen igazad van és jó a kispolák hasonlat.
A posztom lényege, amire erdetelieg reagáltál arra vonatkozott, hogy miért nem vagyunk türelmesebbek Koemannal.
Erre írtam, hogy milyen türelmetlenségről beszélünk?
Ez a 8 ember (Piké, Mingu, Araujo, Alba, Dest, Pedri, Busi, de Jong) minimum egy éve már együtt vannak Koeman kezei alatt és ennek az egy évnek semmi épkézláb látszata sincs mind a mai napig.
Ezt a 8 embert egy kerek esztendeje nem volt képes összehangolni. Ráadásul nemhogy összeszokottabbak lennének így 8-an, hanem napról napra, meccsről meccsre egyre inkább szétesnek. Hát szánalom volt megélni azt a BM elleni meccset.
Egyébként, ha rajtam múlna, egyik katalán öregünk sem játszana a csapatban.
Szóval a piké-busi-alba trió illusztrációként jelent meg a posztomban és véletlenül sem azért, mert bármit is látnék bennük.
Persze Koeman még azt sem volt képes kipréselni belőlük, amiket az eredeti posztomban körbeírtam.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.09.16. 14:30:27

Chino írta:
2021.09.16. 13:50:45
Lehet szidni Koemant, hogy nem tudta megszervezni a támadójátékot, meg miért nem lőttünk gólokat.
Most komolyan mit vártatok, ha van gyakorlatilag egy támadónk van.
Kicsit más lehetett volna a helyzet, ha Depayy mellett szemezgethetünk egy Fati, Dembélé, Aguero trióból, de még MB sem állt játékra készen. Azért megnézném, ha a bajoroknak is csak egy Müllerjük lenne. Viszont egy ilyen kiherélt támadósorral(?) is lehetett volna gólt rúgni.

Hiányoljuk, hogy nincsenek kontrák, egy LDJ-re játszani, úgy hogy SR a jh. A bajnokságban még ennek ellenére is voltak, de egy Bayern más falat. Dest pedig még nem is teljesen egészséges. Nem tudom miért háborognak egyesek, hogy ő a jh, idén még sosem játszott ott.
Lehet orrba-szájba szidni a védelmet, nagyrészt jogosan, de ha visszagondolunk, nem volt olyan sok ziccere a németeknek, a góljaikhoz pedig oltári mák kellett.
Az, hogy jobb csapat, jobb edzővel minőségi játékosokkal és hosszabb paddal, mint a miénk ez szerintem, egyértelmű, sőt szerintem jelenleg a legjobbak. PSG, City ide vagy oda a játékosállomány itt is top, viszont sokkal inkább egyben vannak, ebben mindkét olajost verik.
Az pedig szerintem igazán dicsérendő, hogy fel tudtuk venni velük a harcot 18-19 éves játékosokkal.
1. Akkor más felállásban játszani. mondjuk egy támadóbb felfogású középpályát felküldeni. Előttük meg Depay.
2. Ha lehet előre tudni, hogy ezek a játékosok a Bayern ellen kevesek lesznek, miért nem mások kezdtek helyettük? Egy 0 perces játékost, meg egy jhv posztra (bizonyítottan) alkalmatlan játékost miért rakja a mester a kezdőbe?
Olyan ordító hibákat vét, ami ezen a szinten megbocsáthatatlan. Nem a megye 1-ben focizik a Barca.
3. De , sajnos sok helyzete volt. Araujo meg Pikének voltak nagy mentései az utolsó pillanatokban. Néha meccset is kellene nézni nem csak statisztikát. Rossz volt nézni azt a szenvedést, amit a csapatunk játszott.
3. A Bruges és a Lipcse is megmutatta, hogy lehet egy erősebb csapat ellen is küzdeni, kontrákat végigvinni. A Brugesnek kétszer annyi kapuralövése volt, mint a PSG-nek.
És ne felejtsük el, ez a Bayern nem hajtott végig. Ha akarta volna hatot is vág nekünk.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.09.16. 14:28:21

Ezt a Barcát még a Lipcse is lefocizta volna.
Se erőnlét, se taktika, se agresszivitás, se akarás nincs a csapatban.
Koeman képtelen őket helyre rakni.
Ő is olyan szakember, akinek csak a papírja van meg, a képessége nem.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.09.16. 14:21:14

Chino írta:
2021.09.16. 13:50:45
Lehet szidni Koemant, hogy nem tudta megszervezni a támadójátékot, meg miért nem lőttünk gólokat.
Most komolyan mit vártatok, ha van gyakorlatilag egy támadónk van. Kicsit más lehetett volna a helyzet, ha Depayy mellett szemezgethetünk egy Fati, Dembélé, Aguero trióból, de még MB sem állt játékra készen. Azért megnézném, ha a bajoroknak is csak egy Müllerjük lenne. Viszont egy ilyen kiherélt támadósorral(?) is lehetett volna gólt rúgni.
Az utolsó mondatoddal megválaszoltad az elejét :D

Én speciel nem vártam gólokat, talán egyet de nem oszt nem szoroz végül is. De szerintem illett volna elől mutatni valamit, ha már 0-ra képtelenek vagyunk lehozni meccset (nem a Bayern ellen, az kb lehetetlen lenne, hanem úgy általában). Az eredmény meg tök jogos, van 3 gól a két csapat között, és tegyük hozzá, ez nem egy csúcsformában lévő Bayern volt. De én abban nem hiszek, hogy majd azzal lesz jobb a támadójátékunk, hogy a Fati, Dembelé, Agüero trió felépül. Jobb lesz kicsivel, ha néha meg tudnak villanni, de taktika nem lesz. Itt volt a világ legjobb játékosa, még is agyovertek minket ugyan úgy, többen is az elmúlt években. Azért mert lézengünk a pályán, se fizikálisan, se mentálisan, se elől se hátul nincs összerakva a csapat. Így meg nyugodtan játszhat a Sevilla 5. számú támadója, vagy Agüero. Részlet kérdés.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.09.16. 14:12:30

grgly50 írta:
2021.09.16. 14:06:36
Ne haragudj, de nézed is a Barca meccseit, vagy csak a kommentekre válaszolgatsz?
Láss, ne csak nézz!!
Barca meccset csak az nézhet, aki orrba szájba szidja az edzőt, mert NEM TAKTIKÁZGAT ( :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )?

Gondolom reggel felkel, megvakarja, és felküldi azt a 11 játékost akit dobott a ingyenes google random generátora
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.09.16. 13:50:45

Lehet szidni Koemant, hogy nem tudta megszervezni a támadójátékot, meg miért nem lőttünk gólokat.
Most komolyan mit vártatok, ha van gyakorlatilag egy támadónk van. Kicsit más lehetett volna a helyzet, ha Depayy mellett szemezgethetünk egy Fati, Dembélé, Aguero trióból, de még MB sem állt játékra készen. Azért megnézném, ha a bajoroknak is csak egy Müllerjük lenne. Viszont egy ilyen kiherélt támadósorral(?) is lehetett volna gólt rúgni.

Hiányoljuk, hogy nincsenek kontrák, egy LDJ-re játszani, úgy hogy SR a jh. A bajnokságban még ennek ellenére is voltak, de egy Bayern más falat. Dest pedig még nem is teljesen egészséges. Nem tudom miért háborognak egyesek, hogy ő a jh, idén még sosem játszott ott.
Lehet orrba-szájba szidni a védelmet, nagyrészt jogosan, de ha visszagondolunk, nem volt olyan sok ziccere a németeknek, a góljaikhoz pedig oltári mák kellett.
Az, hogy jobb csapat, jobb edzővel minőségi játékosokkl és hosszabb paddal, mint a miénk ez szerintem, egyértelmű, sőt szerintem jelenleg a legjobbak. PSG, City ide vagy oda a játékosállomány itt is top, viszont sokkal inkább egyben vannak, ebben mindkét olajost verik.
Az pedig szerintem igazán dicsérendő, hogy fel tudtuk venni velük a harcot 18-19 éves játékosokkal.

A Messis dolgot meg egyelőre hagyjuk már. Azt várták itt sokan, hogy elmegy és akkor két hét alatt már minden megváltozik? Ráadásul egy igazi támadónk van, pont az lenne a lényeg, hogy ne egy emberre legyen minden kijátszva, legalább addig várjunk már míg ők felépülnek. Arról nem beszélve, hogy Messivel mi történt ellenük.
Forca Barca!!!!
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.09.16. 13:36:57

Nálam ez verte ki a biztosítékot:
A csereként beálló Gavi 32 perc leforgása alatt több szabálytalanságot követett el a Bayern München ellen (4), mint az egész csapat (3) a becserélését megelőző 58 percben. [Mundo Deportivo]
Hogy lehet 3 szabálytalansággal lejátszani 58 percet úgy, hogy hátrányban van a csapat? Hát minimum felrúgom a Müllert, vagy a Levát a félpályánál, vagy amelyik épp a lábam közelébe ér, legalább hempereg egy kicsit, és szusszan egyet a csapat, meg mindenki tudja, hogy hol a helye. Gondolom az a 3 falt is valami vétlen kezezés volt, hihetetlen. Ebben nagyon sokat kell fejlődnünk, agresszívabbnak kell lenni, több párharc, és akkor lesz esélyünk jó meccseket játszani.

Amúgy meg, én nem mondanám mérvadónak a Bayern elleni meccset, mert velük még a csúcson és a csúcs közelében is szenvedtünk, egyszerűen olyan fizikális focit tolnak, amit mi nem tudunk lereagálni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.09.16. 13:20:49

Peter írta:
2021.09.16. 13:15:06

Ez viláos nekem is, de jelenleg itt vannak, így legalább azt a rutint amivel rendelkezhetnek még, meg kellene próbálni maximumon kihozni. Piké labdakihozatal, pontrúgásnál fejelés. Busi labdatartás, jó meglátású indítások. Alba szélen való kihasználása.
Abból indulok ki, ha már itt vannak, abban legyenek hasznosak amikben képesek és természetesn annyi játékpercig amire alkalmasak ezt szintet tartani.
Én félek, hogy ez a maximum náluk.
Nekem van egy kispolák, de arra vágyom, hogy 220-al repesszek és 40 perc alatt leérjek Siófokra, hiába, mert korlátai vannak az autónak.
Itt is ez van.

Persze valamiféle koncepció lehetne velük is, ezt aláírom.
Csak el kellene felejteni, hogy azt várjuk tőlük, amit 5-8 éve nyújtottak. Arra már egyáltalán nem képesek, se rövid se hosszú távon.
Piqué lassul, Alba szintén, mellette hamarabb kifárad, Busi szintén nem bírja már.
De mi meg az edzők is úgy állunk hozzájuk, hogy ők még mindig azok akik voltak.
Messivel is ez volt a gond.

Szerintem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.09.16. 13:15:06

csababarca írta:
2021.09.16. 12:52:49
Ebből a 8 emberből 3-4-re sose tudsz ezekre már megtanítani.
Piké, Alba, Busquets trióra már semmilyen szinten nem lehet, és nem is kellene alapozni.
Ez viláos nekem is, de jelenleg itt vannak, így legalább azt a rutint amivel rendelkezhetnek még, meg kellene próbálni maximumon kihozni. Piké labdakihozatal, pontrúgásnál fejelés. Busi labdatartás, jó meglátású indítások. Alba szélen való kihasználása.
Abból indulok ki, ha már itt vannak, abban legyenek hasznosak amikben képesek és természetesn annyi játékpercig amire alkalmasak ezt szintet tartani.

Szerk.: csupán azért írtam az öregekről, mert itt voltak tavaly végig és ma is. Nem szeretném én sem, de itt vannak, tényként kell kezelni őket, sajnos. Nem a jövő tudom.
Koeman valahogy még a bennük lévő minimális valamit sem képes előhúzni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2021.09.16. 13:25:17-kor.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.09.16. 13:09:24

Deluigi írta:
2021.09.16. 11:52:57
statisztika szerint valoban nem volt

de Couti lott egyet 16-oson kivulrol, ami be is mehetett volna, de lepattant egy vedorol

nem kell szajkozni az egyetlen kapuralovesunk sem volt szoveget, mert nem igaz, voltak probalkozasok
Voltak próbálkozások, kapura abszolút veszélytelenek voltunk. Teljesen mindegy hogy ezt úgy fejezed ki hogy "nem volt kaput eltaláló lövésünk " vagy máshogy :D

Ez olyan, mint hogy gólt se lőttünk, de láttam Depayon hogy szeretne és próbálkozott, de nem jött össze.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.09.16. 12:52:49

Peter írta:
2021.09.16. 12:12:38
Senki sem BL győzelemről álmodozik, hanem egy lelkes motivált csapatról tetszetős játékkal.
Kik is álltak rendelkezésre tavaly nyártól?
Mingu, Araujo, Piké, Alba, Dest, Busi, Pedri, de Jong,
Ebből a 8 emberből 3-4-re sose tudsz ezekre már megtanítani.
Piké, Alba, Busquets trióra már semmilyen szinten nem lehet, és nem is kellene alapozni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése