Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.10.25. 10:26:14

Hiába szidjuk itt Mingit, Dest-et, Garciat, meg a többi védőt. Az a tény, hogy a Miszter a világ legjobba védője volt egykor és a csapatában, ahol elmondása szerint elkötelezett rajongót alakít, pont a védelem az aki a legesleg szervezetlenebb.... Nem az egyénekkel van a baj, mert szerintem nem rossz játékos lenne egyik sem de sajnos nincs mögöttük semmi segítség az edző részéről.. Fogalmatlanul rohangálnak, Ha kitolódnak az egyik szélre, a középpálya nem segít nekik kitölteni az 'üres' helyeket. Labdavesztéseknél magasan maradnak és a kontrák alkalmával se tudja senki hogy mit kell csinálni. Lásd Pique értelmezhetetlen kapubarohanásait, ahelyett hogy labdást támadná.... Fura módon a Poolnál soha nem csinált senki még ilyet.... mindegy
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.10.25. 10:05:37

Alcantara írta:
2021.10.25. 09:50:26
A lincselés enyhe túlzás. Amit viszont Titinho leírt, talán az alapján lehet reménykedni, hogy a héten elmozdítják. Már tegnap is leírtam, csak egy érzés, de lehet Katalóniában is kiverte már a biztosítékot a tegnapi meccs. Szerintem a BL alázást könnyebben emésztik a szurkolók, mint a Classicot. Csak ötletelek, ne kérdezzétek honnan veszem, kb. sehonnan.
Jól érzed, az El Clasico számít a megbocsáthatatlan bűnnek, zsinórban 3x pedig, láttuk a szurkolók véleményét is.

Ki is adott a klub egy hivatalos nyilatkozatot, hogy nem tűrik a mindenkori Barca edzővel szembeni túlkapásokat és agresszivitást, ezért jobban oda fognak figyelni és biztonsági megoldásokkal állnak elő a jövőben, hogy ez ne történhessen meg. Állítólag maga Koeman tett panaszt a klubnál emiatt a szitu miatt, ezután jött a komuniké.

De úgy néz ki, hogy ez sem elég, Matteo Moretto (olasz) és Oriol Doménech (katalán) újságírók szerint is, nem mozdítják el továbbra sem a hollandust. Abban az esetben kerülne csak sor a kirúgására, ha a csapat nem jutna tovább a legjobb 16 közé a BL-ben.

Ma reggeli hírek szerint tehát a Decemberi utolsó BL fordulóig marad.

Csodás... :evil:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.10.25. 09:59:00

Minél előbb el kellene mozdítani, érthetetlen mire várunk.
Majd a másodedző meccsel, és kész.

Szidjuk a játékosokat, de itt edző probléma van. Minguezat is megalázza Vinin, mikor egész szezonban látszott, hogy a real őt erőlteti, mert most valamennyire megy neki. Oké, volt benne valami logika, de látszott a 10. percben hogy baj lesz ebből, miért nem váltott? Mert makacs.

Gyenge képességű a keret, de nem ennyire. Koeman viszont össze vissza rakosgatja a puzzlet, október vége van és nincs egy rendszer még. Mert oké, nézzük el neki, nyáron szétesett a történet (mondjuk egy év alatt se csinált semmi kézzel foghatót), de volt 2-3 hónapja rendbeszedni a brigádot. Nem sikerült.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.10.25. 09:50:26

A lincselés enyhe túlzás. Amit viszont Titinho leírt, talán az alapján lehet reménykedni, hogy a héten elmozdítják. Már tegnap is leírtam, csak egy érzés, de lehet Katalóniában is kiverte már a biztosítékot a tegnapi meccs. Szerintem a BL alázást könnyebben emésztik a szurkolók, mint a Classicot. Csak ötletelek, ne kérdezzétek honnan veszem, kb. sehonnan.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.10.25. 08:36:31

Feast4 írta:
2021.10.24. 22:13:22
Cseri írta:
2021.10.24. 20:21:45
Remélem van benne annyi, hogy most feláll, önként belátja, hogy neki hiányoznak a képességei egy nagy csapat irányításához.
Ha amikor a Bayern és a Benfica szétalázott minket és magától nem állt fel most sem fog, mert ez kevésbé volt gáz.
Talán, ha a közönség meglincseli.
Rezisto95
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.05.18. 15:59:40

2021.10.25. 06:25:12

Tipikusan az a meccs amit a védelem minősége döntött el, és nem a taktikai nagyság. A reál hozta a szokásos kontrázós nulla taktikáját, a barca meg bedőlt neki és ez lett a vége. Hihetetlen hogy nem tudunk gól nélküli meccseket játszani és hogy a védelem ilyen szintű hibákat tud veteni, amíg náluk a belső védő is jobb befejező mint nálunk a csatarok egy része. Meg egyszer mondom, ez a meccs is a védelmen ment el, nem a ki hagyott helyzeten mert az mindkét oldalon volt, hanem a kis apró helyezkedesi, és rutintalansagi problemak miatt, lásd: mingu, és garcia.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.10.24. 22:13:22

Cseri írta:
2021.10.24. 20:21:45
Remélem van benne annyi, hogy most feláll, önként belátja, hogy neki hiányoznak a képességei egy nagy csapat irányításához.
Ha amikor a Bayern és a Benfica szétalázott minket és magától nem állt fel most sem fog, mert ez kevésbé volt gáz.
Kép
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.24. 20:22:35

LG írta:
2021.10.24. 19:54:07
hau30 írta:
2021.10.24. 19:27:28
Én szerintem azt kell elfogadnunk, hogy nem tudják kirúgni! Egyrészt az anyagi vonzata miatt, másrészt mert ép elméjű valamire is való edző nem ül bele ebbe a nihilbe! A kör bezárult! Nem tud hatni a játékosokra ez egyértelmű. A játékosok java része nem is érzi, hogy mi van, vagy full nem édekli őket. SR pofáját látva, ahogy beszélget a belgával a meccs után közvetlenül az mindent elárul. Nem is érdekli az egész! Emellett pedig nem is értem a húzásait, de ezt már 100x végig taglaltuk.
Fájdalmas év lesz ez szerintem!
Anyagilag többet bukunk, ha marad, mert eléggé úgy tűnik, hogy vele legjobb esetben 3. hely lesz a bajnokságban és a BL csoportban is.
A másik rész: azért egy Barcelona edzői posztja még mindig vonzó dolog szerintem. Nehéz a helyzet, de egy valamira való edzőnek nem szabad megijednie ettől.
Sokan vannak azon a véleményen, hogy Xavi ne jöjjön most, mert szegény nehogy belebukjon ebbe a nehéz helyzetbe. Basszus, egy jó edzőnek nehéz helyzeteket is meg kell oldania. Hát, nehogymár megvárjuk, hogy valaki kikaparja neki a gesztenyét, ő meg beleüljön a tutiba. Pep és LE nem kaparták ki maguknak? De. Tegye csak meg ő is. Zidane a BL-tripla előtt egy teljesen széthullani látszó Real padjára ült le. A Liverpool sima angol középcsapat volt, mikor Klopp megérkezett. Flick és Tuchel botaladozó csapatokból csináltak BL-győztest. Ha Xavi edzőként ehhez a névsorhoz akar csatlakozni, akkor ne várjon, amíg jobb lesz helyzet, hanem tegyen érte, hogy jobb legyen!
Anyagi résszel egyetértek. Az edző kérdéssel kapcsolatban értem amit mondasz, de Pep és Lucho idejében volt potenciál a csapatban. Ott az volt a nehéz helyzet, hogy a fogas kerekeket úgy illessze össze, hogy a bennük lévő, de addig valamiért ki nem jött potenciált kimaxolja. Ja és voltak vezéregyéniségek a csapatban. Most úgy látom a karakteres egyéniségek száma 0 a csapatban. Busi a csk! Közröhej! Aki olyan karakter talán Araujo. Rajta látni, hogy meghal a mezért és kellően határozottnak is tűnik. Az angol csapatoknál pedig Kloppnak volt ideje, Tuchelnek Zizunak pedig ugyanaz a dolga volt, mint a fent említett két db exünknek. Volt egy jó alap! Én szerintem abszolút nem vonzó most a Barca kispad. Koeman is csak vészmegoldás volt eredetileg és az is, hogy nyáron itt maradt. Senki nem jön most ide lelkesen, csak akkor, ha kap időt, hogy az alapoktól újra építse a bagázst. Ez pedig a Barca! Ugye a katalán öntudat ez nem viselné el!
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.24. 20:21:45

Amúgy kíváncsi vagyok, hogy mi hangozhatott el érvként mellette anno azon a megbeszélésen, amikor a szóba jöhető edzőjelölteket vették sorba?
Remélem van benne annyi, hogy most feláll, önként belátja, hogy neki hiányoznak a képességei egy nagy csapat irányításához.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cseri 2021.10.24. 20:22:36-kor.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.10.24. 20:07:56

Amúgy nem értem a fickót. Klubikon volt, de lassan már minden szurkoló meggyűlöli. Miért jó ez neki?
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.10.24. 20:06:33

A katalánoknak is elegük lett, alig akarták elengedni az autóját és azt kiabáltak neki hogy, "Szégyelld magad! Takarodj!"

Videó:
https://twitter.com/UNIVERSO_1899/statu ... De6Bg&s=19

A 70. perctől a stadionban ment a füttyszó ami csak alig jött át a Tv-n keresztül, Koemannak kiabáltak, valamint Robi és Luuk minden labdaérintésénél fütyültek.

Nem számítottam másra, sőt meg is lepett, hogy csak ennyire kaptunk ki. Jobban féltem tőle, hogy nagyobb cumi lesz.

A katalán újságírók twitteren mindegyik, könyörögnek Laportának, hogy rúgja ki a hollandust, nincs mire várni. Linkelhetnék egy-két szépet, de nagyjából itt már leírtátok ti is.

Elég volt de tényleg. Nincs mire várni, várhatunk itt a csodára, hogy na majd most na majd most, de lassan másfél éve várunk rá, hogy legyen valami taktikánk.

PS.: Ti emlékeztek ilyen edzőre, aki mindig félidőben cserél és változtat valamit MINDEN meccsen? Ez szerintem valami rekord lehet még nála, utána fogok kajak nézni. Vagy cserével, vagy szerkezetileg, de valami minden 45 percben változik. Ez tuti valami rekord. Persze negatív csakis, mert ő csak azokat tudja halmozni.

Ha elmegy, nehéz lesz összeszedni a negatív rekordokat...csak menne már inkább.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2021.10.24. 20:03:54

❛I think we did enough to get a different result.❜ - ez most komoly?

Forrás: https://twitter.com/FCBarcelona/status/ ... 2929138699
Avatar
Norton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.03.05. 13:35:46
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.24. 20:03:38

LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.10.24. 19:54:07

hau30 írta:
2021.10.24. 19:27:28
Én szerintem azt kell elfogadnunk, hogy nem tudják kirúgni! Egyrészt az anyagi vonzata miatt, másrészt mert ép elméjű valamire is való edző nem ül bele ebbe a nihilbe! A kör bezárult! Nem tud hatni a játékosokra ez egyértelmű. A játékosok java része nem is érzi, hogy mi van, vagy full nem édekli őket. SR pofáját látva, ahogy beszélget a belgával a meccs után közvetlenül az mindent elárul. Nem is érdekli az egész! Emellett pedig nem is értem a húzásait, de ezt már 100x végig taglaltuk.
Fájdalmas év lesz ez szerintem!
Anyagilag többet bukunk, ha marad, mert eléggé úgy tűnik, hogy vele legjobb esetben 3. hely lesz a bajnokságban és a BL csoportban is.
A másik rész: azért egy Barcelona edzői posztja még mindig vonzó dolog szerintem. Nehéz a helyzet, de egy valamira való edzőnek nem szabad megijednie ettől.
Sokan vannak azon a véleményen, hogy Xavi ne jöjjön most, mert szegény nehogy belebukjon ebbe a nehéz helyzetbe. Basszus, egy jó edzőnek nehéz helyzeteket is meg kell oldania. Hát, nehogymár megvárjuk, hogy valaki kikaparja neki a gesztenyét, ő meg beleüljön a tutiba. Pep és LE nem kaparták ki maguknak? De. Tegye csak meg ő is. Zidane a BL-tripla előtt egy teljesen széthullani látszó Real padjára ült le. A Liverpool sima angol középcsapat volt, mikor Klopp megérkezett. Flick és Tuchel botaladozó csapatokból csináltak BL-győztest. Ha Xavi edzőként ehhez a névsorhoz akar csatlakozni, akkor ne várjon, amíg jobb lesz helyzet, hanem tegyen érte, hogy jobb legyen!
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2021.10.24. 19:43:23

Alcantara írta:
2021.10.24. 19:15:13
visca el barca írta:
2021.10.24. 19:06:46
Szerintem addig marad amig xavi kéreti magat mint egy fürdős murva.
Erre is van esély. A legnagyobb probléma az, hogy más opció nem is létezik Katalóniában. Laporta nosztalgiavonaton csak ez a játék létezik, amit már minden csapat lefocizik ilyen-olyan módon.
Ez amúgy mitől ennyire egyértelmű? Lenyilatkozta Laporta, hogy csak Xavi jöhet, és tiki taka, semmi más? Vagy a pletykákra alapozzátok. Mert ha már pletykák, azok pont arról szóltak, hogy Laporta az, aki ódzkodik Xavitól, és sokkal inkább egy Rangnick, Tuchel vonalban gondolkodna.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2021.10.24. 19:42:27

Ronald Koeman’s Barça in the big games:

Season 20/21
✅ 0-2 Juve
❌ 0-3 Juve
❌ 1-0 Atleti
🤝 0-0 Atleti
❌ 1-3 RMA
❌ 2-1 RMA
❌ 1-4 PSG
🤝 1-1 PSG

Season 21/22
❌ 0-3 Bayern
❌ 2-0 Atleti
❌ 1-2 RMA

Ezt valószínűleg a szertárossal a padon is hoztuk volna.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.10.24. 19:39:19

Az van hogy köszönjük a mesternek az eddigieket(ja nem) Viheti magával ezt a megye 3-as LDj-t, aki ugye Collado helyett kapott játékengedélyt…
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.24. 19:27:28

Én szerintem azt kell elfogadnunk, hogy nem tudják kirúgni! Egyrészt az anyagi vonzata miatt, másrészt mert ép elméjű valamire is való edző nem ül bele ebbe a nihilbe! A kör bezárult! Nem tud hatni a játékosokra ez egyértelmű. A játékosok java része nem is érzi, hogy mi van, vagy full nem édekli őket. SR pofáját látva, ahogy beszélget a belgával a meccs után közvetlenül az mindent elárul. Nem is érdekli az egész! Emellett pedig nem is értem a húzásait, de ezt már 100x végig taglaltuk.
Fájdalmas év lesz ez szerintem!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.10.24. 19:15:13

visca el barca írta:
2021.10.24. 19:06:46
Szerintem addig marad amig xavi kéreti magat mint egy fürdős murva.
Erre is van esély. A legnagyobb probléma az, hogy más opció nem is létezik Katalóniában. Laporta nosztalgiavonaton csak ez a játék létezik, amit már minden csapat lefocizik ilyen-olyan módon.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.10.24. 19:06:46

Alcantara írta:
2021.10.24. 18:49:37
soadroli írta:
2021.10.24. 18:34:32
takarodjon már el könyörgöm.
Szerintem jövő héten menni fog, van olyan érzésem.
Sztem addig marad amig xavi kéreti magat mint egy fürdős murva.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
GeryG
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2021.09.15. 10:36:59

2021.10.24. 19:00:01

Alcantara írta:
2021.10.24. 18:49:37

Szerintem jövő héten menni fog, van olyan érzésem.
A próféta szóljon belőled, de mire alapozod a megérzésed (oké, megérzést nem szokás alapozni, de na :D )? Eddig sem tudott közel másfél év alatt olyan botrányos eredményt és alantas produktumot letenni az asztalra, ami kihozta volna a sodrából a vezetőséget vagy nem fért volna el a saját orcáján.

Szinte biztos vagyok benne, hogy most is meg fogja sajtótájékoztatón magyarázni, hogy ez nem az ő sara, őt hagyják békén. Minden a játékosok miatt van, mert sérültek, fiatalok, öregek, bénák, lassúak, pontatlanok, szőkék, barnák, kékszeműek stb. És az ő jövőjét firtató kérdéseket fel se tegyenek, mert ő nem érzi azt, hogy veszélyben lenne...

De mondom, a próféta szóljon belőled, és Laportának végre szálljanak le a heréi és vágja ki mint a zöldet az orrból. Felőlem Schreuder vagy akár Larsson is viheti a bandát addig, amíg valami épkézláb embert nem hoznak ide.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.10.24. 18:49:37

soadroli írta:
2021.10.24. 18:34:32
takarodjon már el könyörgöm.
Szerintem jövő héten menni fog, van olyan érzésem.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2021.10.24. 18:48:09

soadroli írta:
2021.10.24. 18:34:32
takarodjon már el könyörgöm.
Sajnos semmit se fejlődtünk. Középen passzolgattunk. Semmi oldalváltás vagy bármi. Próbáltunk úgy tenni, mintha támadnánk. De ezekben semmi veszély nem volt. Volt pár szép jelenet, de hát az kevés lesz ide.
Szemmel látható az eredménytelenség, egy olyan Madrid ellen, aki szintén semmit se mutatott támadásban, de legalább tud kontrázni. Mi még azt se. Több van ebben a keretben, mint amit kihoz belőle. Viszont, nem szabad hozzá hasonló edzőt hozni, mert azzal nem leszünk jobbak. Komoly változásokra van szükség.
GeryG
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2021.09.15. 10:36:59

2021.10.24. 18:40:08

Ma vajon mi lesz a kifogás? Gavi nem futott eleget? Fati béna, hogy annyi helyzetből egyet sem rúgott be? Garcia még éretlen, hogy a második gólnál egy méter előnyből is mögüle rúgtak gólt? Esetleg a kertész az előírásra fittyet hányva nem kelet-nyugati irányba vágta délután a füvet, hanem észak-déli és erre nem voltak taktikailag felkészülve? Nem, szerintem a Jupiter és a Szaturnusz harmadik holdja nem zártak be jó szöget a Marsról nézve, ezért nem ment.

Természetesen a Mester mindebben ártatlan, ő hibátlanul állta/ülte végig a meccset zsebre dugott kézzel és kifejezéstelen fapofával. Ő tévedhetetlen, mint Tango...
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.10.24. 18:34:32

takarodjon már el könyörgöm.
Kép
Válasz küldése