Riqui Puig

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Szerinted:

A szavazás 2021.08.17. 07:55:00-kor befejeződött.

Elmegy kölcsönbe
1
8%
Hasznos cserejátékos lesz
1
8%
Marad a tartalékszerep
8
67%
Alapemberré válik
2
17%
 
Szavazatok száma: 12
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.12.25. 18:13:48

Ha Xavit se tudta meggyőzni, akkor ugyan mire vár, hogy belássa: váltania kell? Ott bizonyíthat, ha tud.
soutsur
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.12.21. 11:05:56
Kapcsolat:

2021.12.22. 11:13:39

Körülbelül az utolsó meccsről volt szó, amit elkezdett, bizonyítva, hogy azóta hányszor. Oké, év vége felé már kezdett lejjebb menni és kevesebb intenzitást hozott a pályára, de az, hogy akkor sem lógott ki, a fix, max nem hozott zseniálist
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2021.12.10. 10:09:00

vidra írta:
2021.12.06. 03:28:46
Szerintem is megérdemelne több játékpercet.
Főleg úgy, hogy Gavit nem kellene túlterhelni, nehogy úgy járjon, mint Pedri. De ettől függetlenül is szükség van egy bizonyítottan kreatív, agyas, ráadásul örökmozgó irányítóra.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.12.06. 03:28:46

Szerintem is megérdemelne több játékpercet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.06. 01:04:10

Bár messze nem a másfél évvel ezelőtti formáját láttuk, szerintem még így sem lógott ki lefelé a kp-ról, meg úgy egyáltalán a csapatból, jobban játszott, mint mostanság. Meglepően sok lasztit szerzett vissza, és egészen jól osztogatott (... volna, mondjuk előre nem nagyon volt kinek, nem volt semmi mozgás...). Kíváncsi leszek, megindul-e ezzel kicsit felfelé abból a gödörből, amiben van, és mondjuk legalább aktívan rotáció része lesz-e.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.11.28. 15:39:08

Peter írta:
2021.11.28. 15:20:14
sansz írta:
2021.11.27. 23:17:26
Az ellenfél totálisan ledominál, futószalagon jönnek a helyzeteik,miközben gólt kéne lőnünk. Gavi, Nico, Busi,mintha pályán sem lennének már.
Amíg a csapat erőnléte 50-60 perces, nagyon látványosan kijön, hogy bizony vékony ez a középpálya, amiről azt gondoljuk, hogy legkevesebb probléma itt van.
Kezdő szintű cserékkel (mondjuk kettővel) lehetne ezen az elfogyunk helyzeten jelentősen enyhíteni.
Labdaszerzés - labdatartás - labdakihozatal
Kérlek ne mentegessük a csapatot az erőnléttel megint, eddig sem ez volt a gond.
Tegnap 15 perc után zuhantunk össze, ez nem erőnlét.
Én csak azért írtam ezt Puig topikjában, mert szanaszét volt esve a csapat,egyik középpályás se játszik jól és kellene gól, de inkább nem cserélünk,minthogy Puig pályára lépjen.

Cseri: abból a nyilatkozatból sokra ne következtess. Xavi nagyon óvatos és értelmes a szavakkal.
Az utóbbi években minden kiszivárgott, az elnökök szidták a játékosokat stb. És csodálkozunk,hogy senkit nem tudunk pénzért eladni?
Xavi Umtitiről is mondta,hogy az edzésen olyan,mint egy tigris. Aztán pár nappal később nem hivatalos infó,hogy felbontanák (megint) a szerződését.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.11.28. 15:20:14

sansz írta:
2021.11.27. 23:17:26
Az ellenfél totálisan ledominál, futószalagon jönnek a helyzeteik,miközben gólt kéne lőnünk. Gavi, Nico, Busi,mintha pályán sem lennének már.
Amíg a csapat erőnléte 50-60 perces, nagyon látványosan kijön, hogy bizony vékony ez a középpálya, amiről azt gondoljuk, hogy legkevesebb probléma itt van.
Kezdő szintű cserékkel (mondjuk kettővel) lehetne ezen az elfogyunk helyzeten jelentősen enyhíteni.
Labdaszerzés - labdatartás - labdakihozatal
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2021.11.28. 09:19:32

Tehetséges, jól lát a pályán, jó a passzjátékban.
Remélem nincs valami hard magatartási gond vele, mert ha nem, akkor idő kérdése, hogy beváltja-e a reményeket.
Támadó középpályás, másodirányító szerepben lehet meghatározó.
Majd!

Szerintem azért játszik kevesebbet, mert fizikálisan vannak nála jobbak a poszton, pl d.Jong vagy Gavi.
Puig 15 kg-val könnyebb, jelenleg 56 kg.
Szóval neki is masszívabbá kell válnia, mint Messi és Iniesta is tette 20-22 évesen.
Elérték a versenysúlyt, ami kb 68-70 körül van náluk.
Ez a minimum, nincs mese.

A magassága megvan, gömbérzéke, lelkesedése is és tudja, hogy nem lehetne jobb helyen, ha türelemmel keretben tartják, amíg fejlődik.
Esetenként még jól is száll be, akkor pláne.

Iniesta 2006-ban volt 22 éves, de még nem volt meghatározó játékos. A döntőben azt hiszem egy félidőt játszott.
Az ő utódja lehet, ha kiteljesedik és olyan erős egyéniséggé válik.
Ha nem, akkor pár év múlva kénytelen elmegy.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.11.28. 08:46:40

Ügyes gyerek, látszik, amikor nála a labda, de lehet, hogy végig sétálja, olyan Messisen az edzéseket. Ha nála a labda, akkor varázsol, de látjuk, hogy pl. Gavi milyen szinten hajt végig. Nem tudhatjuk, hogy mi az ok, de azt látjuk, hogy tehetséges. Ha nem az a baj, akkor mi lehet más? Ha még Mingu is bekerülhet a csapatba, pedig ilyen béna játékost Oleguer óta nem.láttam :)
Minden tiszteletem Messié, mert hatalmas dolgot tett le itt, de ma már nem fér bele egy sétálgató játékos, aki csak a labdával varázsolgat.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.28. 08:42:36

Akkor ide másolom a főoldali Xavis interjúból a meccs előttről:

"Milyen szerepet szán Riqui Puig számára?

“Ő is egy tagja a csapatnak. Mint mindenki másnak, neki is lesz lehetősége. Nagyon tehetséges, jól tudja támadni a középső védőket és az utolsó átadásaival a helyzetek kialakításában is erős. Fontos szerepet kell betöltenie.”
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.11.28. 08:26:56

Az se segít rajta, hogy míg Setien idejében kb nem volt középpályánk és ő volt a fürge srác, azóta jött egy Pedri, Nico, Gavi trió, akik nem ügyetlenek egyáltalán, Pedri meg Koeman alatt szépen bejátszotta magát a kezdőbe, közben a válogatottba is, és nem tévedek ha azt mondom Xavinál se fog sokat padozni amint felépül. Szóval most 5x nehezebb a helyzete Puig-nek, pláne ennyi padozás után. Valami nagyot kell villantani edzésen, vagy azon a pár kupameccsen majd esetleg, de nem hiszem, hogy ő lesz kezdő emberünk a jövőben, így is valaki ki fog esni a kp-ról előbb utóbb.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.11.27. 23:43:56

sansz írta:
2021.11.27. 23:17:26
Ezt a srácot egyszerűen nem szeretik az edzők.
Én sokáig védtem őt, meg Koemant tartottam hibásnak stb stb, de már a hollandnál is motoszkált bennem egy olyan érzés, hogy ha a következő edző se fogja használni, akkor nyilván nem véletlenül. Koeman sokszor elégedetlen volt az edzésmunkájával, és mint most már tudjuk, egy elég csökkentettmódban tartott edzés volt a srácoknak, és ha még onnan is kilógott lefelé, akkor nem tudom mit mutathat most.

Korai még temetni, mindössze 3. meccse volt Xavinak, a teljes kerettel nem is olyan régóta dolgozik együtt. Ha tavasszal sem kap lehetőséget, akkor lehet arról beszélni, hogy a sráccal van komoly gond, feltehetőleg hozzáállásbeli.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.11.27. 23:17:26

Na, nem hagyom kihűlni ezt a pitét :)
Ez még mindig nem a sokadik meccs, de: Az ellenfél totálisan ledominál, futószalagon jönnek a helyzeteik,miközben gólt kéne lőnünk. Gavi, Nico, Busi,mintha pályán sem lennének már.
Inkább senkit nem hoz be Xavi,minthogy Puig bejöjjön.

Oké, bemákoltuk a meccset, de nem Xavin múlt,meg nem is a Barcán. Ezt a srácot egyszerűen nem szeretik az edzők.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sansz 2021.11.28. 00:45:28-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.25. 23:41:09

Chino írta:
2021.11.25. 21:59:31
Én arra leszek kíváncsi, hogy ha egészségesek lesznek az emberek a Nico-Gavi-Pedri tengelyből ki lesz a "gálákezdő tagja és hogyan fog menni a rotáció. Ha Puig nem lesz kezdő vagy nem játszik sűrűn, azt sem hiszem, hogy annk a jele, hogy elfelejtette Xavi. Egyrészt kellemes teher hogy ennyi lehetőség van, másrészt a dolgát sem könnyíti meg. Jó ha van kihez nyúlni, de kell egy olyan ember akivel "stabilan' számol.
Coutinho pedig már szerintem a lecsóban van. Hiába mondta Xavi, hogy 0-ról indul, meg mennyire fontos játékos inkább a közvéleménynek szólt.
Én is kíváncsi vagyok rá, meg arra is, miként rotál, mert láttuk, mi a vége, ha valaki a szó létezéséről sem tud. Azért vége a lötyögős napoknak, amikor mélán néztük, hogy mennek el mellettünk az ellen játékosai, most még a játék intenzitása is sokkal magasabb, és szép lassan majd 90 perces is lesz, nem csak 60 (ennek már a Benfica ellen is voltak jelei). Ha pl. EL lenne, és mennénk pár kört, 3-4 naponta játszanánk továbbra is, és 18 évesek nem bírják ezt a terhelést. Lehetetlen. Busi meg már nem fogja bírni. Van 5-6 nagyon ügyes középpályás, ha Xavi ügyesen rotál, akkor jobban bírhatjuk fizikálisan is, meg kevesebben kerülnek ki a pixisből, ami pl. egy sérüléshullámnál is jól jön - nem hideg lábakhoz kell nyúlni. Ebbe persze a teljesítménykényszernek is komoly beleszólása lehet. Ha nagyon Xavira nehezedik, akkor lehet, hogy nem mer majd a saját kedvenc kezdőjétől eltérni, most Puigot félretéve is. Annyi izgalmas aspektusa van ennek az új érának, amit várni lehet, és kiváncsinak lenni rá...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.11.25. 21:59:31

Feast4 írta:
2021.11.25. 18:07:57
Coutinhoval az a baj, hogy még azt se látom rajta hogy zavarja a mostani szitu.

Puig látszik hogy akar, de ez a nagy akarásnak nyögés a vége esete.Hétvégén megint okosabbak leszünk, de szerintem Puig is és Coutinho is padon lesz.Abban is teljesen biztos vagyok, ha mindenki egészséges Puig lesz az utolsó csere középpályára.
Én arra leszek kíváncsi, hogy ha egészségesek lesznek az emberek a Nico-Gavi-Pedri tengelyből ki lesz a "gálákezdő tagja és hogyan fog menni a rotáció. Ha Puig nem lesz kezdő vagy nem játszik sűrűn, azt sem hiszem, hogy annk a jele, hogy elfelejtette Xavi. Egyrészt kellemes teher hogy ennyi lehetőség van, másrészt a dolgát sem könnyíti meg. Jó ha van kihez nyúlni, de kell egy olyan ember akivel "stabilan' számol.
Coutinho pedig már szerintem a lecsóban van. Hiába mondta Xavi, hogy 0-ról indul, meg mennyire fontos játékos inkább a közvéleménynek szólt.
Forca Barca!!!!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.11.25. 18:07:57

Coutinhoval az a baj, hogy még azt se látom rajta hogy zavarja a mostani szitu.

Puig látszik hogy akar, de ez a nagy akarásnak nyögés a vége esete.Hétvégén megint okosabbak leszünk, de szerintem Puig is és Coutinho is padon lesz.Abban is teljesen biztos vagyok, ha mindenki egészséges Puig lesz az utolsó csere középpályára.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.11.25. 15:45:04

@Rezisto köszönjük, ilyenre tényleg nincs szükségünk.
Halkan megsúgom, hogy már csak 1 hsz választ el a pihenőtől
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.11.25. 15:37:16

visca el barca írta:
2021.11.25. 15:16:44
Rezisto95 írta:
2021.11.25. 15:09:38
Na, most hogy a gonosz, igazságtalan Koeman elment, Puig sok játék lehetőséghez juthat végre! Jah mégse... Mert Xavi is meg minden edző látja hogy nem barca szint.
De persze a fórum 90 szaleka állította hogy Xavinál alap ember lesz. Itt látszik hogy ki mennyit ért a focihoz.
Ugyanez Garcia is. Itt védték hogy jaj de amúgy a fizikai jelenlét semmi meg hogy Puyol is alacsony volt. És lássanak csodát, Xavi sem úgy néz már rá mint első vagy második számú belső védő.
2/2 skacok. Kalapos, meg a többiek ilyenkor mit gondolnak? Hm?
Kicsit vegyel vissza a stilusodbol.

Amugy xavinak eddig 2 meccse volt, tul sokat ne vonjuk le belole h kit preferal kivel szemben. Majd 3 honap mulva okosabbak leszunk.
Egyrészt 2 meccs alapján nem kellene ítélkezni, másrészt Garcia az Espanol ellen végigjátszotta a meccset, ráadásul Araujo kárára. A Benfica ellen, háromvédős rendszerben egy ballábas védő kellett.
Puig pedig már az első meccsen beállt pedig Koeman regnálása óta kettővel több ember van a kp-n.
Szerintem senki nem állította, hogy alapember lesz, hanem, hogy Xavinál több játéklehetőséghez juthat mint a hollandnál.

A stílusodról pedig tényleg gondolkodj el.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.11.25. 15:28:42

Már már szokatlanul normális volt a fórumon a stílus ..... :mrgreen:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.11.25. 15:16:44

Rezisto95 írta:
2021.11.25. 15:09:38
Na, most hogy a gonosz, igazságtalan Koeman elment, Puig sok játék lehetőséghez juthat végre! Jah mégse... Mert Xavi is meg minden edző látja hogy nem barca szint.
De persze a fórum 90 szaleka állította hogy Xavinál alap ember lesz. Itt látszik hogy ki mennyit ért a focihoz.
Ugyanez Garcia is. Itt védték hogy jaj de amúgy a fizikai jelenlét semmi meg hogy Puyol is alacsony volt. És lássanak csodát, Xavi sem úgy néz már rá mint első vagy második számú belső védő.
2/2 skacok. Kalapos, meg a többiek ilyenkor mit gondolnak? Hm?
Kicsit vegyel vissza a stilusodbol.

Amugy xavinak eddig 2 meccse volt, tul sokat ne vonjuk le belole h kit preferal kivel szemben. Majd 3 honap mulva okosabbak leszunk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.11.25. 09:48:08

Barcaforever írta:
2021.11.25. 07:03:22
Fernando írta:
2021.11.24. 14:51:11
Úgy látszik, neki és Coutinhonak ennyi itt.
Coutinhora is az a rengeteg elherdált pénz, hihetetlen komolyan, hogy a Griezmann, Coutinho, Dembele 3asból egy se tudott egy komoly klasszis teljesítményt hozni.

Puig meg vszínűleg Aleña sorsára, szintjére fog jutni. (jelen állás szerint)
A fent említett trió mindegyikének különböző okai vannak. Griezmannról tudni lehetett, hogy nem kompatilis ide, fel fogunk sülni vele. Hiába volt klasszis játékos (mert az volt) csoda lett vvolna ha egy közepes szintet lehoz. Coutinho a posztján abszolút elit volt, az egyik legkreatívabb játékos volt, aki egy post Iniesta korszakba bele is illett volna.
Dembélét még nem kellene temetni. A tavalyi szezont kb. végigjátszotta, őt inkább azért veszik elő az emberek, mert iszonyatos összeget dobott ki a klub és ennek alapján ítélik meg, amiről ő nem tehet. Ha egy 60-70 milliót fizettünk volna más lenne a leányzó fekvése.
Az előbbi kettő már egészen más tészta. Még örülhetünk, hogy a francia fizetését nem kell állni, sőt még pénzt is kapunk érte, Coutinhonak pedig a képességei nem szálltak el, egy Newcastle vagy Arsenal fillérekért megvehetné. Dembélé pedig még nagyon sokat sokat adhat.

Puigról még biztosat nem tudni. Azért Xavi is még csak most próbálgat egy stabil, hosszútávú koncepciót és nem biztos, hogy egyből stabil játékos lesz egy olyan ember, aki az elmúlt közel másfél évben még epizódszerepeket is alig-alig kapott.
Forca Barca!!!!
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.11.25. 08:57:17

bence0330 írta:
2021.11.24. 23:13:30

Ebben nem vagyok biztos. Xavinak eddig két meccse volt, és már az első meccsén beállította 1-0-ás vezetésnél, amikor nem feltétlen egy ilyen játékos becserélése a leglogikusabb, meglettek volna nélküle. Jöhetett volna SR is pl, vagy senki, de Puigot rakta be.
Hát biztos momentán én se vagyok, jó volna az edzők fejébe látni. Vagy legalább az öltözőbe.
Ugyanakkor Puig becserélése kényszer volt. Egyfelől van némi nyomás is Laporta és a nézők felől is,hogy Puig egy kedvenc katalán és ha rossz a játék és rövid a pad,akkor kb muszáj becserélni.
Ennél is fontosabb,hogy valójában a gól után visszaesett a Barca, nem csak az utolsó tíz percre. Változtatni kellett és nem volt más lehetőség. Beküldte Coutinhot és Puigot. SR sérült volt. Kb tényleg nem volt más lövési lehetősége. Még jöhetett volna Umtiti,vagy egy katalánkrémes churros a pályára.

A szövetségi kapitányok pedig azért nem feltétlen így működnek. Igen,van aki a kerettagsághoz is elvárja a folyamatos játékperceket, de nem mindenkinél alap ez. Szerintem LE elég makacs és önfejű, ha valaki,hát ő behívja aki tetszik neki.
Na mindegy,az tényleg igaz,hogy két meccs kevés ahhoz, hogy megítéljük, de szerintem ez nem olyan Xavi-Puig kezdet,amit sokan reméltek.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.11.25. 07:03:22

Fernando írta:
2021.11.24. 14:51:11
Úgy látszik, neki és Coutinhonak ennyi itt.
Kedden mindent meg kellett próbálni, hogy vhogy egy gólt beszenvedjünk, ha egy ilyen szituban, egyikőjüket se látta úgy, hogy segíteni tudnának a támadásban, igen egyértelmű üzenet. Coutinhora is az a rengeteg elherdált pénz, hihetetlen komolyan, hogy a Griezmann, Coutinho, Dembele 3asból egy se tudott egy komoly klasszis teljesítményt hozni.

Puig meg vszínűleg Aleña sorsára, szintjére fog jutni. (jelen állás szerint)
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.24. 23:13:30

sansz írta:
2021.11.24. 22:56:09
Nekünk próba a meccs, de azért az edzőnek az edzés a próba és ott van valami amiről nem tudunk Puiggal kapcsolatban. Lehet legyinteni,hogy de Koeman szemét volt, de LE szerintem legalább cserének használta volna ettőlmég. És most Xavi is látványosan nem igazán hozzá nyúl.
Nem tudom mit nem csípnek benne az edzők, lehet tényleg fegyelmezetlen és nem azt csinálja,amit kér az edző, de valami nem okés vele és nekem úgy tűnik, Xavinak is inkább csak kényszer csere marad,nem próbababa, akiben bízik.
Ebben nem vagyok biztos. Xavinak eddig két meccse volt, és már az első meccsén beállította 1-0-ás vezetésnél, amikor nem feltétlen egy ilyen játékos becserélése a leglogikusabb, meglettek volna nélküle. Jöhetett volna SR is pl, vagy senki, de Puigot rakta be. Kezdőként egy fizikálisan, mentálisan lebomlott játékos eleve nem is jöhetett volna szóba, max a lassú visszaépítése, szóval ez volt szerintem a max, amit első meccsen kaphatott. A következő meccsen meg nem tette már be. Nálam inkább az a következtetés ebből, hogy a meccsen nem tetszett a játéka, ami nem csoda, mert egy 0 volt, nem először idén.
LE nem releváns szerintem, nyilván nem tesz be a keretébe olyan játékost, akinek a lábában nincs semmi játékperc... ha Messi reinkarnációjával történne ez meg, akkor ő sem kapna szerepet. Egy válogatottságot nem ösztönös tehetséggel lehet kiérdemelni, hanem stabil teljesítménnyel, jó állapottal. Puig ennek a közelében sincs nyilván.
Itt szerintem az a kérdés, vissza lehet-e hozni legalább odáig, amilyen Setiennél volt. Akár rotációval itt, akár máshol kölcsönben. Ha igen, még lehet itt jövője, ha nem, akkor nem lesz, és már máshol sem fog szerintem olyan szintre jutni, ahová juthatott volna, ha 18 éves korától játéklehetőséget kap valahol...
Nemrég váltott ügynököt, nem lehet véletlen egyébként.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.11.24. 22:56:09

bence0330 írta:
2021.11.24. 20:26:05
Azért nem 100%-ban igazságos megítélni pár ilyen reménytelen játékhelyzetben beállítva, ennyit szerintem megérdemelne próbaként.
Nekünk próba a meccs, de azért az edzőnek az edzés a próba és ott van valami amiről nem tudunk Puiggal kapcsolatban. Lehet legyinteni,hogy de Koeman szemét volt, de LE szerintem legalább cserének használta volna ettőlmég. És most Xavi is látványosan nem igazán hozzá nyúl.
Nem tudom mit nem csípnek benne az edzők, lehet tényleg fegyelmezetlen és nem azt csinálja,amit kér az edző, de valami nem okés vele és nekem úgy tűnik, Xavinak is inkább csak kényszer csere marad,nem próbababa, akiben bízik.
Válasz küldése