FC Barcelona - Csapat, taktika, felállások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.06. 13:06:21

Tobias88 írta:
2022.02.06. 12:57:01
Zavarja, hogy vannak olyan játékosok, akik nem mondtak le a fizetésükről?
Kik azok akik még nem mondtak le a fizetésükről? Sergi Roberto és Dembelé biztosan, de az alábbi cikk szerint azért Pique-ék se mondtak le sok bérről:

https://en.as.com/en/2022/01/07/soccer/ ... 54860.html
Szinte biztos vagyok benne, hogy ez nem aktualis.
Pique a multkor kiposztolta a feleves fizujat, valami 2 es 3 millio kozti osszeg volt.
A maradok kozul Pique Alba Busquets voltak a legjobban fizetettek, es toredekere csokkentettek a fizetesuket mindharman, elvileg. SR eseteben nemtom mi van, de nem hiszem h a hajlandosagaval van a gond.

Dembele es Frenkie szerintem a legmagasabb fizetesu kerettagok most.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1596
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2022.02.06. 12:57:01

Zavarja, hogy vannak olyan játékosok, akik nem mondtak le a fizetésükről?
Kik azok akik még nem mondtak le a fizetésükről? Sergi Roberto és Dembelé biztosan, de az alábbi cikk szerint azért Pique-ék se mondtak le sok bérről:

https://en.as.com/en/2022/01/07/soccer/ ... 54860.html
94:39 6 - 1
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.02.05. 10:08:23

bence0330 írta:
2022.02.04. 17:37:03


Traoré, Dembélé rúghatnak szögleteket, de kétlem, hogy Pedri vagy Gavi ne tudna. De Alba is jól csinálná szerintem. Ja, Messinél kb biztos volt 1-2 szabad 20 méterről, azóta semmi. Érdekes, mert Dembéléről kaphatnánk. Talán majd Traoréról... ő jobb szerintem abban a fajta mozgásban, ahol mellényúl a védő, finoman, bokéből tudja hirtelen megváltoztatni kicsit a labda irányát. Dembélé inkább test/lövőcsel és futás az üresbe.
De hogy ki végezné el? Torres, Auba lenne nálam a két jelölt. Ne tudom, milyen sorrendben.

Gavinak volt 1-2 meccse, ahol mindenki csak a mezénél fogva tudta tartani a srácot, 1-2 meccsenénkt tőle is várok majd betöréseket, ha majd kicsit beáll felnőtt szintre a játéka, most azért ő még ifi, hol nagyon aktív, hol "csak" szorogsan munkálkodik.
Alba szerintem semmilyen szöglethez ne álljon oda, mert borzalmas passzai vannak legtöbbször. Meg azt hiszem amúgy is ő a biztosító ember hátul, legalább futni tud, mást nem. A többivel kb egyetértek, majd kialakul ki mit vállal, de valószínűleg valamelyik kp fogja vállalni a szögleteket, mert mint írtad most az elől lévő emberek is elég jól fejelnek. De Depay szerintem nem tartozik közéjük, lehet őt választanám.

A 20-25 méteres szabadrúgások már más tészta, most már se Messi, se Griez, se Coutinho, Fati sincs, úgyhogy én Aubára tippelek, amikor pályán van talán őt engedném oda.
Puyol05
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1376
Csatlakozott: 2008.08.01. 20:37:32
Tartózkodási hely: Kecskemét/Freising

2022.02.05. 10:01:22

Az elmúlt meccseken ha jól emlékszek, akkor Pedri rúgta a szögleteket, már amikor játszott
Üdv: Laci
I can't do this all on my own. I know, I'm no Superman!!
Koorpiklaani - Tequila
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.05. 10:00:27

Nemtom hogy kerult ez szoba, de elozo meccsen Pedri rugta a szogleteket. A srac a tizenhatos vonalon allo elso vedo derekaig se tudta elrugni, pedig rugott vagy nyolcat. Nem viccelek, nem tulzok, vissza lehet nezni. Egyszeruen nem is ertettem.

Egyebkent ha veletlen egeszseges lenne, es jatszana, akkor sztem az elmult evekben Depay rugta a legjobban a pontrugasainkat. Meg Messinel is jobban. Marmint amik beadasra mennek, arra gondolok. Szogleteket, szabadokt is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2022.02.05. 09:54:46

bence0330 írta:
2022.02.04. 17:37:03
Traoré, Dembélé rúghatnak szögleteket, de kétlem, hogy Pedri vagy Gavi ne tudna. De Alba is jól csinálná szerintem.
Traorét nem pazarolnám erre, az ő testi erejére ott bent a sűrűben lenne szükség. Albát sem, nélküle védtelenebbek lennénk a kontrákkal szemben. Inkább Pedrit vagy Gavit, ők nem azok a szögletnél fejelő vagy a kipattanót rádurrantó típusok.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.04. 17:37:03

brazilfan írta:
2022.02.04. 17:28:57
De ki fogja rúgni a szögleteket? Dembélé meglepően jól rúgta, több gólhelyzet lett belőlük, mint előtte a sokéves átlag.
És ki lövi a szabadrúgásokat? Alves jó ebben, de szerintem ő nem lesz mindig a pályán. Egyébként, amióta nincs itt Messi, azóta látványosan csökkent a veszélyes helyről elvégezhető szabadrúgásaink száma.
Traoré, Dembélé rúghatnak szögleteket, de kétlem, hogy Pedri vagy Gavi ne tudna. De Alba is jól csinálná szerintem. Ja, Messinél kb biztos volt 1-2 szabad 20 méterről, azóta semmi. Érdekes, mert Dembéléről kaphatnánk. Talán majd Traoréról... ő jobb szerintem abban a fajta mozgásban, ahol mellényúl a védő, finoman, bokéből tudja hirtelen megváltoztatni kicsit a labda irányát. Dembélé inkább test/lövőcsel és futás az üresbe.
De hogy ki végezné el? Torres, Auba lenne nálam a két jelölt. Ne tudom, milyen sorrendben.

Gavinak volt 1-2 meccse, ahol mindenki csak a mezénél fogva tudta tartani a srácot, 1-2 meccsenénkt tőle is várok majd betöréseket, ha majd kicsit beáll felnőtt szintre a játéka, most azért ő még ifi, hol nagyon aktív, hol "csak" szorogsan munkálkodik.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.02.04. 17:30:37

brazilfan írta:
2022.02.04. 17:28:57
De ki fogja rúgni a szögleteket? Dembélé meglepően jól rúgta, több gólhelyzet lett belőlük, mint előtte a sokéves átlag.
És ki lövi a szabadrúgásokat? Alves jó ebben, de szerintem ő nem lesz mindig a pályán. Egyébként, amióta nincs itt Messi, azóta látványosan csökkent a veszélyes helyről elvégezhető szabadrúgásaink száma.
auba is elegge jol rugja a szabadokat
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2022.02.04. 17:28:57

bence0330 írta:
2022.02.04. 16:08:23
A másik meg a fejjátékunk. Hirtelen nagyon erősek lettünk elöl, Auba, Ferran, LDJ mind magas, jó fejjel, gólérzékenyek, Traorét sem lehet megverni a levegőben túl könnyen, és Xavival eleve javult a rögzített szitus játékunk, de akár még egy szintet léphetünk vele, plusz amikor bajban vagyuk, ezek az utolsó 10 perces ívelgetések is több veszéllyel kecsegtethetnek akár.
De ki fogja rúgni a szögleteket? Dembélé meglepően jól rúgta, több gólhelyzet lett belőlük, mint előtte a sokéves átlag.
És ki lövi a szabadrúgásokat? Alves jó ebben, de szerintem ő nem lesz mindig a pályán. Egyébként, amióta nincs itt Messi, azóta látványosan csökkent a veszélyes helyről elvégezhető szabadrúgásaink száma.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.04. 16:08:23

Szerintem két érdekes dolgot is érdekes lesz követni a következő hónapokban az új átigazolásokkal. Egyrészt most vannak olyan játékosok, akik érzik a beindulásokat és be is tudják fejezni azokat gólokkal (Ferran és Auba), így végre kiderül, ténylegesen mit tud előrefelé a középpályánk. Eddig azért ilyen lehetőségeik nem nagyon voltak, Dembélé gyors, de sosem érezte az ilyesmit. Gavitól sokat várok, kreatív módon fogja szerintem a labdákat a lábakra varázsolni, de szerintem Pedritől is jönnek majd a mélységi passzok.

A másik meg a fejjátékunk. Hirtelen nagyon erősek lettünk elöl, Auba, Ferran, LDJ mind magas, jó fejjel, gólérzékenyek, Traorét sem lehet megverni a levegőben túl könnyen, és Xavival eleve javult a rögzített szitus játékunk, de akár még egy szintet léphetünk vele, plusz amikor bajban vagyuk, ezek az utolsó 10 perces ívelgetések is több veszéllyel kecsegtethetnek akár.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6151
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2022.01.23. 18:21:00

Eronlet/Tempo/dinamika/stb... es Busquets kizarjak egymast.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2022.01.23. 13:07:41

Fernando írta:
2022.01.22. 22:20:58
Kettő dolog hiányzik a csapat játékából jelenleg. Tempó és önbizalom. Amíg csak a "jajj csak én ne rontsak bele a passzjátékba" stílus dominál, addig kiszámíthatóak vagyunk, erőtlenek elől (is). A másik pedig önmagáért beszél, de mégis összefüggésben az elsővel. Nézzétek meg a Bayernt, Cityt de akár a Real-t, ha hátrányba van, pillanatok alatt tudnak darálni. Nagyon hiányzik egy 100%-os Pedri és egy minimum tavalyi szintet hozó de Jong, plusz a bátorság a fiataloknak, mert egyelőre úgy néz ki, hogy nekik még nincs, akinek volt a keretben meg már nincs. Addig felesleges a taktikáról elmélkedni.
A legfontosabb hiányzik még mindig a csapatnál. A fizikai erőnlét.
Ez mindennek az alfája-omegája.
Tempót csak akkor tudsz diktálni, ha bírod is végig.
Hiába van kidolgozva a taktika meg minden egyéb, ha nem tudod végrehajtani a kimerültségtől.
Milyen taktikai dominanciát akarunk (Adris írta), ha ( legkésőbb) 60 perc után alig bírunk visszazárni?
Milyen kontrákat akarunk végrehajtani, amikor Busi, ha labdát kap a védőktől inkább forgolódik a labdával, csak ne kelljen megindulni vele, mert addig is lehet pihenni, míg járatják a labdát hátul?

Jó példa a minapi kupamérkőzés (Elche-Real).
Kiállították a 105-ig percben Marcelot, majd kaptak egy gólt is a szabadrúgásból ( óriási mázlival ment be a labda).
Erre a Real 10 emberrel megrázta magát és 15 perc alatt rúgott kettőt.
Mert bírták erőnléttel.
Mi hol tartunk? Ha kiállítanak tőlünk valakit nemhogy rúgunk gólt, hanem inkább kapunk.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.23. 12:10:44

Akkor nagyjából hasonlóan látjuk a helyzetet, hiszen én is mondtam, hogy látok javulást. Viszont szerintem a végén ott kell lennünk a 4-ben, erre a célra teljesen reális esélyünk van, és ehhez ragaszkodni kell. Nálam ez az elvárás, egy jó EL-szereplés pedig a hab lenne a tortán, de nem elvárás.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.23. 11:02:41

LG írta:
2022.01.23. 10:49:42
Azért a 4. helyet nem mondanám hatalmas bravrúrnak, sőt, szerintem ezt lehet evlárásnak kitűzni. Betis, Sociedad, Rayo szintű csapatok nem lehetnek előttünk a végelmszámolásnál, az komoly szégyen lenne, még ezzel a megtépázott csapattal is.
Nálam ennyi kellene Xavitól, hogy bizonyítsa, jó irányban indultunk el, amit érdemes jövőre tovább vinni. Tudom, hogy vannak hurráoptimisták, akik már most hatalmas fejlődést látnak a csapaton. Voltak, akik azt mondták, Xavival már a Bayern sem fog lesimázni minket, aztán a valóságtól jött a pofon. Én magam is látok apró előrelépést, de még várjunk vele, hogy ez mire lesz elég. Azért az a 4. hely igenis kellene. Ha nem jön össze a BL, az pénzben és presztízsben is igen komoly mínusz lenne, a nagy igazolásokat el is lehetne nyárra felejteni.
Meg legyünk őszinték, Koemantól még a 4. helyet sem fogadták el volna a legtöbben. Ha visszaolvassuk a fórumot, vele szemben sokkal nagyobbak voltak elvárások szezon előtt, de mivel Xavit szeretjük, neki lejjebb raktuk a lécet. Okés, magymagyarázzátok azzal, hogy mert még kevés ideje volt a csapattal dolgozni, én még erre azt mondom, elfogadom. De azt nem, hogy az a léc a 4. helynél lejjebb kerüljön.
Hát nem tudom. Szerintem Koeman eredményeivel a bajnokságban nem volt sok gáz (a Benfica meccs volt az egyetlen, ami igazán rossz volt eredményileg). Ott az volt a gáz, hogy konkrétan szó szerint meccseken át nem találtuk el a kaput, sőt, olyan meccs is volt, ahol el sem jutottunk odáig, és a tendencia lefelé ment. A játékkép volt siralmas, és egyre siralmasabb. A fizikai állapotunk romokban volt, és az még mindig hízelgő volt a mentális állapotok, az öltöző elvesztéséhez képest. Ezért kellett váltani, nem azért, mert 7-ek (vagy 8, 9?) voltunk a tabellán. Legalábbis én így gondolkodtam, majdnem reálisnak tartottam az akkori eredményeket, 2-3 ponttal többet vártam volna kb, az meg Xavival meg is jött azért. Meg a mentalitásbeli változás is valemelyest, meg ha nem is sziporkázunk, de legalább nem totál depresszióban nézzük 70 méterről az ellenfél kapuját egész meccsen.
Koemannal ezek voltak a problémák, az eredmények kevésbé. Főleg idén, a sztárok távozásaival és sérüléseivel. De a tabellán is előrelépkedtünk, Koemannal le voltunk maradva rendesen a BL-helyektől, most meg tűzközelben vagyunk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.23. 10:49:42

Azért a 4. helyet nem mondanám hatalmas bravrúrnak, sőt, szerintem ezt lehet evlárásnak kitűzni. Betis, Sociedad, Rayo szintű csapatok nem lehetnek előttünk a végelmszámolásnál, az komoly szégyen lenne, még ezzel a megtépázott csapattal is.
Nálam ennyi kellene Xavitól, hogy bizonyítsa, jó irányban indultunk el, amit érdemes jövőre tovább vinni. Tudom, hogy vannak hurráoptimisták, akik már most hatalmas fejlődést látnak a csapaton. Voltak, akik azt mondták, Xavival már a Bayern sem fog lesimázni minket, aztán a valóságtól jött a pofon. Én magam is látok apró előrelépést, de még várjunk vele, hogy ez mire lesz elég. Azért az a 4. hely igenis kellene. Ha nem jön össze a BL, az pénzben és presztízsben is igen komoly mínusz lenne, a nagy igazolásokat el is lehetne nyárra felejteni.
Meg legyünk őszinték, Koemantól még a 4. helyet sem fogadták el volna a legtöbben. Ha visszaolvassuk a fórumot, vele szemben sokkal nagyobbak voltak elvárások szezon előtt, de mivel Xavit szeretjük, neki lejjebb raktuk a lécet. Okés, magymagyarázzátok azzal, hogy mert még kevés ideje volt a csapattal dolgozni, én még erre azt mondom, elfogadom. De azt nem, hogy az a léc a 4. helynél lejjebb kerüljön.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2022.01.23. 08:52:54

zsoltfree írta:
2022.01.23. 00:47:58
A hónapok óta itt fanyalgóktól kérdezem mindenféle kotekedés, vagy rosszindulat nélkül, hogy ők úgy milyen játékot várnak a csapattól és miért? Ha jól tudom most kB a csapat fele az kiöregedett legenda, akik nem azért játszanak évi 5 meccsnél többet, mert szerelmesek beléjük, hanem mert nincs helyettük jobb. A csapat másik fele pedig kB Barca B játékos. Kb egy csapatnyi emberünk nincsen, de cserébe azok is sérültek állandóan. Gyakorlatilag egy Messi Griezmann Agüero trióval kellene játszanunk egy Dembele Fati rotációval, de ez helyett az első 3 elég szerencsétlen körülmények miatt nincs, és utóbbi kettő pedig csak a sérülés rekordokat döntögeti. Az megvan ugye, hogy a jelenlegi keretünkkel, egy legjobb 4 hatalmas bravúr lenne? Az pedig még nem elérhetetlen.

Középpályán és kapuban talán dobogós szintű, de a vedelmünk kB olyan spanyol top 10 - jóindulattal,ha mindenki egészséges. A tamadóink viszont: Torresban talán lehet valami, de nálunk 0 kilométeres. Egy kész csapatba is simán lehet, hogy 1 év egy teljes beilleszkedés, de fél év tuti. Dembelé a 4 éve lenyomott 1 vállalható bundeszliga szezonjából él és azért tekintjük messiásnak mert rajta kívül totál hiány van elől. Fati lehet ígéretes, de várjuk meg az első teljes szezonját. Az nem idén lesz. És maradtak ilyen Baithwite, de Jong arcok, akik kényszerű igazolások voltak, az egyik egy alsó közepes csapatból, a másik egy jobb Sevilla utolsó számú támadója volt. A maradék kölykök pedig a barca b-ben sem voltak sztárok.

Szóval tényleg mégis kitől vártok ti itt teljesítményt? Ha egy negyed csapatnyi stabil jó játékosunk sincs? Emlékeztek még arra, hogy amikor itt volt a világ legjobb játékosa és mellé sokkal jobb játszótársak akkor is simán buktunk bajnokságokat, meccseket.

Én tényleg bajnoksághoz hasonlóan fogom ünnepelni év végén, ha bejutunk jövőre a bl-be, és ha a következő években látok valami stabil hosszú távú építkezést. Az alap reset megvolt hozzá, szóval akár sikerülhet is, de mire ennek játékban stabil eredménye lesz, az évek....
akár magamra is vehetem, fanyalgok ha arra van ok. ezért is mondom: amit ide írtál annál -érdemben- nagyobb fanyalgás nem is létezik :!:
a kérdésed meg enyhén szólva banális. milyen játékot várok? szórakoztatót, eredményeset, olyat ami örömöt nyújt nem bosszúságot.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.01.23. 02:22:06

zsoltfree írta:
2022.01.23. 00:47:58
Az alap reset megvolt hozzá, szóval akár sikerülhet is, de mire ennek játékban stabil eredménye lesz, az évek....
Nem hozzám szól a kérdés, mert nem a fanyalgók közé tartozom. Egyedül a fenti mondatodra reagálnék, mert szerintem az alap reset egyáltalán nem volt még meg.
Szerintem az alap reset akkor valósul majd meg, amikor a szent teheneinket lecseréljük. Alattunk is írták és azt a véleményt osztom én is, hogy az öregekkel - sajnos - kizárt a fejlődés lehetősége csapatszinten.
City, Chelsea, Pool, BM, PSG is összecsuklana a kezdőjében egy Piké-Alves-Alba-Busi négyessel.
Mi nem kifejezetten miattuk vagyunk olyan helyzetben amilyenben vagyunk, de például a főoldalon hozott Alves interjúban említett "forradalom" mindaddig nem valósulhat meg, amíg ők stabil kezdők.
Oké, jelenleg nincs alternatíva ezekre a posztokra, a többi hat kiadó kezdő helye pedig nagyon jól tudjuk, hogyan és miért állt össze úgy, ahogy írtad is.
Reméljük, legkésőbb nyáron valóban "forradalom" lesz és megvalósul az alap reset is.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.23. 00:47:58

A hónapok óta itt fanyalgóktól kérdezem mindenféle kotekedés, vagy rosszindulat nélkül, hogy ők úgy milyen játékot várnak a csapattól és miért? Ha jól tudom most kB a csapat fele az kiöregedett legenda, akik nem azért játszanak évi 5 meccsnél többet, mert szerelmesek beléjük, hanem mert nincs helyettük jobb. A csapat másik fele pedig kB Barca B játékos. Kb egy csapatnyi emberünk nincsen, de cserébe azok is sérültek állandóan. Gyakorlatilag egy Messi Griezmann Agüero trióval kellene játszanunk egy Dembele Fati rotációval, de ez helyett az első 3 elég szerencsétlen körülmények miatt nincs, és utóbbi kettő pedig csak a sérülés rekordokat döntögeti. Az megvan ugye, hogy a jelenlegi keretünkkel, egy legjobb 4 hatalmas bravúr lenne? Az pedig még nem elérhetetlen.

Középpályán és kapuban talán dobogós szintű, de a vedelmünk kB olyan spanyol top 10 - jóindulattal,ha mindenki egészséges. A tamadóink viszont: Torresban talán lehet valami, de nálunk 0 kilométeres. Egy kész csapatba is simán lehet, hogy 1 év egy teljes beilleszkedés, de fél év tuti. Dembelé a 4 éve lenyomott 1 vállalható bundeszliga szezonjából él és azért tekintjük messiásnak mert rajta kívül totál hiány van elől. Fati lehet ígéretes, de várjuk meg az első teljes szezonját. Az nem idén lesz. És maradtak ilyen Baithwite, de Jong arcok, akik kényszerű igazolások voltak, az egyik egy alsó közepes csapatból, a másik egy jobb Sevilla utolsó számú támadója volt. A maradék kölykök pedig a barca b-ben sem voltak sztárok.

Szóval tényleg mégis kitől vártok ti itt teljesítményt? Ha egy negyed csapatnyi stabil jó játékosunk sincs? Emlékeztek még arra, hogy amikor itt volt a világ legjobb játékosa és mellé sokkal jobb játszótársak akkor is simán buktunk bajnokságokat, meccseket.

Én tényleg bajnoksághoz hasonlóan fogom ünnepelni év végén, ha bejutunk jövőre a bl-be, és ha a következő években látok valami stabil hosszú távú építkezést. Az alap reset megvolt hozzá, szóval akár sikerülhet is, de mire ennek játékban stabil eredménye lesz, az évek....
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2022.01.22. 23:28:07

visca el barca írta:
2022.01.22. 22:43:23
Az oregekkel pont olyan fhos a jatekunk mintha balde, eric, dest meg de jong jatszana helyettuk. Ezt csak a hulye nem latja, ennek ellenere xavi hót szerelmes mindegyikbe. Erthetetlen.
+1 Csak utóbbiak esetén legalább az esély megvan, hogy fejlődnek es szintet lépnek, míg a drága öregeknél csak az a kérdés meddig süllyednek még.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.01.22. 23:12:15

Andris írta:
2022.01.22. 23:03:44

A Busquetses részre nem tudok mit írni. 1-1 konkrét csapat ellen lehet h nem elég már a fizikuma, de a maradék 40 meccsen szerintem ő minőségibb és az is lesz még idén, mint Nico, Frenkie vagy Puig. Ne legyen igazam, mert az azt jelentené, hogy valaki végre előlép, de az utóbbi hónapok alapján Busquets szerintem nagyon jó átlagteljesítményt hoz.

A játékképet illetően szerintem tök mást nézünk valószínűleg. Nem az eredménykre gondolsz inkább a Koemanos mondatban?


Egyébként meg akárhogy is, de szerintem igenis hétről hétre jobbak vagyunk, és ez az egyenletes javulás nem fog megállni.
1.) Átlagteljesítménnyel nincs fejlődés. Busquets meg a top csapatok ellen (értsd mondjuk spanyolban 4-5 csapat, az 10 meccs/szezon), és főleg akkor amikor ég a ház előveszi a legrosszabb énjét. Nem a fizikummal van a legfőbb baj esetében.

2.) Igen, lehet mást nézünk, máshogy látjuk. Továbbra sem egy matyóhimzés a játékunk, rekordkevés helyzet, alig lövünk kapura.

3.) Látod, Te így gondolod, hogy akárhogy is. Ezért felesleges vitatkozni mert benned is bennem is van egy vélemény, ezen nem tudunk változtatni. Én emiatt el szoktam olvasni a nemzetközi fórumokat, és főleg nem barcásokat, hanem kvázi semlegeseket. Busquets pl mindenhol előkelő helyen van, mint a fejlődés korlátja.
Amíg ő a kp vezére, addig nem várható semmi.
Nem csak én látom így, nagyon sokan még rajtunk kívül.
Tévedünk? Lehet. Az eredmények viszont minket támasztanak alá, meg az elmúlt évek nagymeccseken nyújtott teljesítménye is.

Még annyi kiegészítés, hogy azért látom, hogy fejlődtünk, de hogy hétről hétre, azt pont nem látom. Időszakos fellendüléseink vannak, egy olyan görbét írunk le, ami folyamatosan hullámzik.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.22. 23:08:41

csababarca írta:
2022.01.22. 22:31:28
Azt sokan kihagyjuk az egyenletből, hogy a Xavi-Busi-Iniesta kp remekül működött, de ha nem lett volna Messi akkor az egész sokkal nehezebb lett volna. NEm mondom, hogy nem nyertünk volna kupákat, de nem ennyit.
És ez mielőtt jönnének a Messi haterek, fordítva is igaz szerintem, Messinek is kellett ez a kp ahhoz, hogy így tudjon csillogni.
De az a lényeg, hogy a 16-osnál már nem elég az, amit ez a játék ad. Lásd Ferran gólja pl, ahol a végén a gólhoz már nem a betanult sablon kellett, hanem az egyéni kvalitás és tökösség. Ez meg nem tanítható.
Ez tiszta sor. Villámlábú és fejú technikás kp kell, és máshonnan hozott minőség előre, ez nem kérdés, anélkül értelmetlen az egész. Támadókat nem tudunk kinevelni. Cseréknek jók lehetnek Abdéék, de inkább még annak sem. Mármint egy feltételezetten újra felemelkedett csapatban.
Ferran egyértelműen alkalmas erre, Fati az lenne, de hát ki tudja. Legalább két erősen gólképes támadó kell előre a 3-ból. Egyébként ahogy indult nálunk Depay a baloldalon, nem zárnám ki, hogy ott a posztján jó eleme lenne a csapatnak a passzjáték végén. 2-3 hónappal ezelőttig itt is és a Lyonban is bevarrta gondolkodás nélkül a helyzeteit, tökösen. Ez utóbbi cojoneseit sajna kicsit elvesztette október tájékán.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.22. 23:03:44

csababarca írta:
2022.01.22. 22:57:17
Andris írta:
2022.01.22. 22:41:25

Én egyáltalán nem azt várom, hogy a csapat is így álljon hozzá. :D
De ilyen nincs is. Nem is értem, hogy ezt miért írtad.

Ez szurkolói preferencia, annak teljesen valid, sőt szerintem az igényes focikedvelő ismérve. És csak azért írtam le, hogy alátámasszam ezzel is, miért vagyok elégedett a Xavi által vélhetően kijelölt úttal, hogy nem csak akárhogy akarja elérni az eredményt, hanem konkrét és nekem tetszetős stílus mentén.
Úgy értettem, hogy ha ezzel áltatjuk magunkat, hogy de jó az irány, csak hát kikapunk, az nem túl jó dolog.

Persze lehet most egy ilyen fejlődésvárásnál ez a szint, de előbb utóbb eredmények kellenek.
Nem csak azért, hogy mi szurkolók örüljünk, hanem mondjuk azért, hogy Xavi pl hosszútávú legyen.
Idén rendben van ha nincs trófea, de ha a következő szezonban sem, az már probléma. Nem nekem, mert nem annyira hat meg ez a csapat már, hanem Xavinak.
Ki fogják kezdeni, így működnek a szurkolók, csak Xavival nyílván türelmesebbek.
Ha toltunk volna egy ilyen januárt, ilyen játékképpel Koemannal már máglyán égne.

Nálam egy út van.
Arra szánni ezt a tavaszt, hogy a Piqué-Alba-és legfőképpen Busqets hármast kivezetni a csapatból. Erre kellene koncentrálni, kupákra már nem kell ugyebár.
A másik út, hogy elhitetjük magunkkal, hogy ezek az öregek a megoldások, és nincs náluk jobb megszerezhető vagy használható ember. És hagyjuk, hogy emiatt rajtunk nevessen a focivilág.
A Busquetses részre nem tudok mit írni. 1-1 konkrét csapat ellen lehet h nem elég már a fizikuma, de a maradék 40 meccsen szerintem ő minőségibb és az is lesz még idén, mint Nico, Frenkie vagy Puig. Ne legyen igazam, mert az azt jelentené, hogy valaki végre előlép, de az utóbbi hónapok alapján Busquets szerintem nagyon jó átlagteljesítményt hoz.

A játékképet illetően szerintem tök mást nézünk valószínűleg. Nem az eredménykre gondolsz inkább a Koemanos mondatban?

Ami az eredményeket illeti, szerintem jövőre sem kötelező a kupa. Csak az, hogy reális esélyünk legyen. Ha lesz egy jó madrid vagy sevilla, akkor hiába leszünk sokkal jobbak mint most, még mindig nem egyértelmű a dolog. A nemzetköziről nem is beszélve. (a kis kupák meg amúgy is lutrik általában)

Egyébként meg akárhogy is, de szerintem igenis hétről hétre jobbak vagyunk, és ez az egyenletes javulás nem fog megállni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.01.22. 22:57:17

Andris írta:
2022.01.22. 22:41:25

Én egyáltalán nem azt várom, hogy a csapat is így álljon hozzá. :D
De ilyen nincs is. Nem is értem, hogy ezt miért írtad.

Ez szurkolói preferencia, annak teljesen valid, sőt szerintem az igényes focikedvelő ismérve. És csak azért írtam le, hogy alátámasszam ezzel is, miért vagyok elégedett a Xavi által vélhetően kijelölt úttal, hogy nem csak akárhogy akarja elérni az eredményt, hanem konkrét és nekem tetszetős stílus mentén.
Úgy értettem, hogy ha ezzel áltatjuk magunkat, hogy de jó az irány, csak hát kikapunk, az nem túl jó dolog.

Persze lehet most egy ilyen fejlődésvárásnál ez a szint, de előbb utóbb eredmények kellenek.
Nem csak azért, hogy mi szurkolók örüljünk, hanem mondjuk azért, hogy Xavi pl hosszútávú legyen.
Idén rendben van ha nincs trófea, de ha a következő szezonban sem, az már probléma. Nem nekem, mert nem annyira hat meg ez a csapat már, hanem Xavinak.
Ki fogják kezdeni, így működnek a szurkolók, csak Xavival nyílván türelmesebbek.
Ha toltunk volna egy ilyen januárt, ilyen játékképpel Koemannal már máglyán égne.

Nálam egy út van.
Arra szánni ezt a tavaszt, hogy a Piqué-Alba-és legfőképpen Busqets hármast kivezetni a csapatból. Erre kellene koncentrálni, kupákra már nem kell ugyebár.
A másik út, hogy elhitetjük magunkkal, hogy ezek az öregek a megoldások, és nincs náluk jobb megszerezhető vagy használható ember. És hagyjuk, hogy emiatt rajtunk nevessen a focivilág.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.22. 22:48:25

LG írta:
2022.01.22. 22:37:32


Szóval, amíg ők a mag, addig én esélytelennek látom bármi komolyabb eredményre a csapatot. Lehet mondani, hogy nincs más, pénz sincs. De a reset gombot nem is most kellett volna megnyomni, hanem legkésőbb Liverpool után. Ott szerintem végérvényesen eldőlt, hogy ennek a garnitúrának lefőtt. És még most sem arról jönnek a hírek, hogy keresnénk ezeknek a játékoosknak az utódait. Szóval, ahogy már írtam, nagyon is reális, hogy még két év múlva is ugyanúgy alapkezdők lesznek. Pedig amíg ezek vannak hátul, előre vehetünk bárkit, az nem lesz egy versenyképes csapat.
Komolyabb eredmény alatt nemtom mire gondolsz, de azt te is beláthatod hogy idén meg jövőre nem a komolyabb eredmény a cél. Két év múlva pedig már biztos nem lesznek alap kezdők, feltéve hogy a többiek fejlődnek körülöttük. Már pedig ez egy alapfeltétel, hogy mondjuk másfél év múlva a mostani fiatalok tudják, mit csinálnak. Ott meg már mindegy lesz, hogy tudunk-e igazolni, vagy morzsaporszívózni kell majd a B-ben és a Santosban (...), el lehet kezdeni játszatni őket az öregek helyett. Mert addigra meglesznek az új stabil pontok. Más lehetőség nincs.

Jelenleg elengedhetetlenek ezek a srácok, és szerintem egy részük még jövő szeptemberben is az lesz. És ezzel semmi baj nincs, a körülmények miatt. Szerencsénk, hogy még mindig itt voltak, mikorra sikerült megtisztítani a klubot a bűzlő fejétől, és el lehetett kezdeni újraépíteni.

Az utolsó mondatoddal egyáltalán nem értek egyet, nem hogy mondjuk fél év múlva, szerintem már mostani gyerekcipőben járó játékkal is sokkal eredményesebbek lennénk (végeredményekben), ha lenne pár góllövőnk (nem playmakerekre gondolok) előre.

_____________________

veb, én nem látom. Ugyanis játszanak, játszottak, kb ugyanannyit mint az öregek. Busquets ötször jobb, mint Frenkie, az elmúlt pár hónapban. Piqué háromszor jobb, mint Eric bármikor. Baldéból konkrétan semmit nem láttunk eddig, nemtom mire alapozol. szerk: Alves két meccs alatt többet tett hozzá, mint Dest összesen, mióta itt van.
Remélem nem akartál hülyének nevezni engem. Meg mást se. Én is szoktam erősen fogalmazni, és szerintem van is olyan, hgoy valakinek nincs szeme ehhez a játékhoz alapvetően. Ettől még nem lesz hülye. Fontos kicsit odafigyelni szerintem, hogy hogyan fogalmazunk.

Egyébként ha Eric egészséges lenne, én is rotálnám a három védőt. És szerintem kb ezt is csinálta Xavi, amig Eric megvolt.
Alves helyett max SRnek lehet helye sztem a jelen keretből, ha úgy alakulna az ő játéka, mint pl LE idején. A képességei megvannak, az önbizalma nemtom, a fizikuma eleinte biztos nem lesz.
Busquets is azért tuti lesz rotálva, a kp-nk fullos, de egyébként szerintem ő pont hogy jobb átlagteljesítményt nyújt, mint Nico/Frenkie/Puig. És még óvatosan Pedrivel egyelőre.
Alba helyett én is próbálgatnám Baldét, de asszem ugye sérült és beteg is volt már jó ideje, nemtom mikor lesz befogható. Vagy már az?
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.01.22. 22:43:23

Az oregekkel pont olyan fhos a jatekunk mintha balde, eric, dest meg de jong jatszana helyettuk. Ezt csak a hulye nem latja, ennek ellenere xavi hót szerelmes mindegyikbe. Erthetetlen.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése