Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.01.26. 16:21:33

Andris írta:
2022.01.26. 16:14:50
Barcaforever írta:
2022.01.26. 16:10:13
Áthozom ide:

A SPORT szóbeli megállapodásról ír Kessievel. :shock: =D> :D De jó lenne újra egy robbanékony tankot látni vkp-ban.

Kíváncsi lettem volna ha a párizsi pad helyett Wijnaldum minket választ, akkor Busit padoztatná Xavi?? A holland azóta szerintem mindenhova menne, csak nem Párizsba.(a szóbeli megállapodásról jutott eszembe)
Szerintem Wijnaldum nem véletlen nem játszik párizsban, én eleve nem értettem hogy mi olyan nagy szám benne, akkor se mikor le akartuk igazolni. Szerintem itt is padozna Busquets javára, max nem annyit esetleg.

Kessiéről lentebb már beszélgettünk valamennyit. :) Nem tartom valószínűnek, hogy
a) egy szó is igaz az információból
b) valóban szeretnénk a rendkívül szűkös és egyelőre még nem is létező erőforrásainkat pont középpályás igazolására pazarolni
c) szerintem nálunk robbanékony tank még sose tudott kibontakozni, semmilyen edzőnél, sem erős sem gyenge csapatban
d) nekem nincs is igényem erre, de ez már személyes vélemény, nekem már örökre a technikailag képzett, labdával és nem fizikummal domináló emberek lesznek a középpályás etalonok
Egy vkp-re nagyon szükség lenne, mert Busquets nagyon gyors ellenfél ellen, PSG, Bayern dupla 0.

Mert Touré, mint robbanékony tank, nem vált be nálunk? :shock:
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21114
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.26. 16:16:11

Egy Süle, Azpi, Kessié hármas ingyen nagyon jó lenne, de ha csak egyet vagy kettőt megszerzünk közülük, annak is nagyon fogok örülni. Ha igazak a hírek, hogy nyáron jóval magsabb lesz a fizetési sapkánk, akkor a regisztrációjukkal sem lenne gond.
c) szerintem nálunk robbanékony tank még sose tudott kibontakozni, semmilyen edzőnél, sem erős sem gyenge csapatban
Azért Touré nagyon is jó volt Rijkaard alatt, majd Pep első szezonjában is. Valverde alatt Vidal és Paulinho is jól ment, pedig aztán ők sem tipik Barca-DNS kp-k voltak. Mégsem velük volt a nagy baj, hanem a tipik Barca-DNS emberekkel....
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.26. 16:14:50

Barcaforever írta:
2022.01.26. 16:10:13
Áthozom ide:

A SPORT szóbeli megállapodásról ír Kessievel. :shock: =D> :D De jó lenne újra egy robbanékony tankot látni vkp-ban.

Kíváncsi lettem volna ha a párizsi pad helyett Wijnaldum minket választ, akkor Busit padoztatná Xavi?? A holland azóta szerintem mindenhova menne, csak nem Párizsba.(a szóbeli megállapodásról jutott eszembe)
Szerintem Wijnaldum nem véletlen nem játszik párizsban, én eleve nem értettem hogy mi olyan nagy szám benne, akkor se mikor le akartuk igazolni. Szerintem itt is padozna Busquets javára, max nem annyit esetleg.

Kessiéről lentebb már beszélgettünk valamennyit. :) Nem tartom valószínűnek, hogy
a) egy szó is igaz az információból
b) valóban szeretnénk a rendkívül szűkös és egyelőre még nem is létező erőforrásainkat pont középpályás igazolására pazarolni
c) szerintem nálunk robbanékony tank még sose tudott kibontakozni, semmilyen edzőnél, sem erős sem gyenge csapatban
d) nekem nincs is igényem erre, de ez már személyes vélemény, nekem már örökre a technikailag képzett, labdával és nem fizikummal domináló emberek lesznek a középpályás etalonok
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.01.26. 16:10:13

Áthozom ide:

A SPORT szóbeli megállapodásról ír Kessievel. :shock: =D> :D De jó lenne újra egy robbanékony tankot látni vkp-ban.

Kíváncsi lettem volna ha a párizsi pad helyett Wijnaldum minket választ, akkor Busit padoztatná Xavi?? A holland azóta szerintem mindenhova menne, csak nem Párizsba.(a szóbeli megállapodásról jutott eszembe)
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.26. 13:37:14

MessiNeymarSuarez írta:
2022.01.26. 08:52:23
Andris írta:
2022.01.25. 23:31:27

Az egyetlen valódi konkrétum az összes átigazolási hír közül, hogy Dembelé ügynöke ezúttal valóban megérkezett és jelen van Barcelonában, minden valószínűség szerint tárgyalni jött a Barcával, mi másért repült volna oda ma. A Sport említi, hogy Dembelé szeretné ha találkozhatna Laportával, és személyesen beszélgethetnének a helyzetről.
Számomra több mint érthetetlen, egyenesen nevetséges, hogy ez eddig nem történt meg.
Valószínűleg azért, mert a napokban az ügynöke a Chelsea-nél járt tárgyalni, ahol benyögték az elvárásaikat és kaptak egy olyan reakciót hogy: :lol: :lol: :lol:
Így már lehet hogy sokkal szimpatikusabb a Barca ajánlata.

Azpiliqueta hiába 32 éves, válogatott kerettag, vezéregyéniség ami nálunk hiányszakma, bőven benne lehet 2 jó év és a JHV poszton amúgyis gyér a kínálat
és emellett belsővédőként is bevethető.
Azpi szerintem is jó lehet 2 évig.
Elvileg 3 éves szerződést kínálnánk neki. A hátsó szekcióban mindenhol bevethető és a Chelsea-vel visszautasított minden hosszabbítási ajánlatot. Szerintem 10 év után egy másik csapatban szeretné befejezni a pályafutását, amihez Spanyolország adná magát és 32-33 évesen a fizuja sem lenne sztem túl magas.
Nyilván van sok olyan játékos aki elvileg nyáron ingyen igazolható, de az aláírási összeget, illetve a magas fizetést azért állni kell és közel sem biztos, hogy tényleg elmenni. Egy Rüdiger pl. adná magát, de nekünk esélyünk sincs rá. Főleg, hogy Christensennek is lejár a szerződése. Lenne egy 38 éves T Silvajuk meg egy Chalobach-juk. A dán pedig szintén nem nagyon akar maradni.
Ráadásul szerintem le is mondtak már a spanyolról, mert nagyon rámentek Destre.
MessiNeymarSuarez írta:
2022.01.26. 08:52:23
Kessié teljesen más stílust képvisel, lehet hogy pont a klasszik Yaya-féle védekező középpályás szerep hiányzik nagyon tőlünk, ezáltal az előtte lévők is jobban fókuszálhatnának a támadásépítésre.
Plusz ebben De Jong esetleges eladása is benne lehet ha nyárig Xavi nem tudja beilleszteni és nem találja meg magát.

A nyáron nem tudom hogy fognak alakulni a pénzügyek, de gyanítom hogy a nézők és a bevételek visszatérésével, az új mezszponzor(idei 30millió helyett 80 körül) segítségével sokkal több mozgásterünk lesz

Messi: Hát igen, érdekes hogy félig közellenség lett és ő fogott vissza minket, aztán így hogy elment a szezonbeli fő cél hogy a bajnokok ligája helyezés valahogy meglegyen :mrgreen: Jobban járt ő is a váltással, meg mi is olyan szempontból hogy elkezdhettük a megújítást, a probléma hogy a sikerkorszak csapatának fele utód nélkül ment el, és Iniestáék közvetlenül nem adhatták át a tudásukat, pedig lehet hogy tudnának mit tanítani a mostani srácoknak.
Kessiére szerintem nyáron vadászidény lesz, sok nagy klub ki fogja vetni rá a hálóját. Ha igaz is a hír nem hiszem, hogy az esélyesek között lennénk.
Messi nem hiszem, hogy közellenség lett, igazából jókor ment el. Az, hogy most ilyen impotensek vagyunk gólszerzés terén az inkább szerencsétlenség, mint Messi hiánya. Úgy indultunk neki a szezonnak, hogy lesz egy Dembélé-Fati-Aguero-Depay sorunk, ami kiegészülhet Braithwaite-tel. Így egy kicsit más lett volna a leányzó fekvése és nem hiányoztak volna annyira Messi góljai. Most pedig ki tudunk állni Jutgla-LDJ-Abde sorral. Abból az 5 emberből akire építettük volna a támadójátékot egy sincs. Ez nem Messi hiányából fakad, és az sem, hogy olyan pozícióban vagyunk amilyenben, de lehet, hogy ő is többet ülne otthon vagy az orvosiban mint amennyit játszana. Plusz Koeman se tett túl jót a csapattal.


A Tagliafico hír pedig egyre hitelesebbnek tűnik. Ha ezt nyélbe tudnák ütni Alemany-ék az újabb plusz pont lenne a vezetőségnek. A következő nyáron pedig ott lesz ingyen Gayá, akire Laporta már feni a fogát.
Forca Barca!!!!
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.26. 13:34:21

Süle távozik idény végén. (Hivatalos, Kahn megerősítette) Tuti megpróbálnám megszerezni, ha már egyszer Barca drukker a srác. Pont hasonló felépítése és erősségei / gyengeségei vannak mint Piquének, így meglenne hosszabb távon aki pótolhatja Gerardot.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.26. 13:25:35

visca el barca írta:
2022.01.26. 12:50:07
En siman benne lennék h kessie jon ingyen, de jong meg 40-50 millioert megy akárhova. Abbol a penzbol tudnank vmi normalisabb 9est vagy vedot venni. Annyit nem ad a holland h sirjak utana
Volt már két olyan éve, ahol adott annyit. Én bőven várnék ezekkel a kijelentésekkel addig, amíg kiderül, hogy Xavi kicsit gatyába tudja-e rázni a csapatot és köztük Frenkiet.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.26. 12:59:36

"Barcelona estimate that the wage cap for next season will be close to €400m compared to the €98m for this season.

• Barça want to sell 49% stakes of Barça Studios for around €100m but it's not easy. It will be key to sign Erling Haaland.
Via @AdriaSoldevila [goal]"

Azért a mostani 98 milliós bérkeret helyett 400 milliós plafon kicsit más történet lesz.

Amúgy a liga magát is tökön lőtte ezzel az egésszel hogy nem volt rugalmas, miközben amúgy is erősen gyengül a mezőny, mindenkinek jobb lett volna ha eltekint idén ettől a szabálytól mert a lezárás miatti bevételek nem a reális képet tükrözték egyik csapatnál sem.

VEB:
Én sem ragaszkodnék De Jonghoz, ha nyárig nem kapja össze magát akkor tanulva az eddigiekből feleslegesen várjuk meg míg teljesen leamortizálódik értékben és mentálisan is.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.01.26. 12:50:07

En siman benne lennék h kessie jon ingyen, de jong meg 40-50 millioert megy akárhova. Abbol a penzbol tudnank vmi normalisabb 9est vagy vedot venni. Annyit nem ad a holland h sirjak utana
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.26. 11:19:52

Azért ez a nagyobb tét alatt összeomlik nem hiszem olyasmi, amit látatlanba előre lehet jósolni. Hányszor láttunk klasszis játékosokat a legmagasabb szintről igazolni át máshova és megtörni, kortól és tapasztalattól függetlenül?
Dest is például amikor ideigazolt teljesen jól szállt be az első meccsein és szinte mindenki azt mondta, hogy na most meg van Alves utódja végre. Aztán szegény srác is most hol tart.

Ettől függetlenül én Azpilicuetának örülnék ha jönne egy reális fizuval. Technikai tudása meglehet, spanyolként pedig talán egy fokkal könnyebben tud a csapathoz és edzőhöz alkalmazkodni váltáskor. Nem hosszú távú megoldásként tekintenék rá, de a jelenlegi anyagi helyzetben ingyen érkezve teljesen jó lehet 1-2 szezonra SR-el megtámogatva. Így ennek a pozíciónak a hosszú távú megoldását el lehet kicsit odázni kényelmesen, cserébe máshova több marad erősítésre.
Plusz ki tudja, talán csoda történik és közben Moussa Wagué is felépül és formába lendül :D

Kessié helyét én sem érzem annyira a csapatban, de ha Xavi elképzeléseibe beleillik akkor hajrá. Viszont ahogy arra lentebb felhívták a figyelmet, középen elég jól állunk most is, szóval ez szinte biztosan eladásokat/kölcsönadásokat kell generáljon ott. Gavi,Nico,Puig mindannyian elég fiatalok ahhoz, hogy akár a kölcsön is felmerülhessen valahova biztosabb játékpercekért.

Igazából se Kessié se Azpilicueta nem tűnik kívülről magas prioritású igazolásnak, vannak pozíciók ahol nagyobb szükség lenne erősítésre, de nem tudhatjuk Xavi mit is tervez pontosan a következő szezonra. Csak remélni merem, hogy nagyrészt az Ő meglátásai alapján mennek a tárgyalások, és nem csak Laporta próbál neveket szerezni.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.26. 10:52:07

LG írta:
2022.01.26. 10:39:25
Azpilicueta bizony elég jó szintet hoz a Chelseaben. A BL-győztes csapat stabil tagja volt. Nála nem kell attól félni, hogy nagyobb tét alatt összeomlik. SR-ról ez nem mondható el.

Ami SR-t illeti, szezon elején elég jól szállt be néhányszor csereként a középpályára. Ez lenne a neki való szerep: csere, a középpályára, esetleg szélsőnek, ha futunk az eredményért, mert onnan szoktak jönni jó passzai. De kezdőnek betenni jhv-ként necces. Minél erősebb csapat ellen, annál neccesebb.
Mivel úgyis csak nyáron aktuális, szerintem nincs akadálya megpróbálni majd SRt ott.
Attól ódzkodnék, hogy addig bármiféle dealt véglegesítsünk bárkivel, amíg házon belül nem próbáltuk ki legalább a lehetőségeinket.
Összeomlik én szerintem lelkileg bárki jelenleg, ha ebben a barcában huzamosabb ideig kell elviselnie a várakozással össze nem egyeztethető eredményeket. :( Azpinak is adnék 3 hónapot, és ugyanott tartana lélektani szempontból, mint SR vagy pl Alba. Egy kapott gól után megzuhanva a dejavutől.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21114
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.26. 10:39:25

Azpilicueta bizony elég jó szintet hoz a Chelseaben. A BL-győztes csapat stabil tagja volt. Nála nem kell attól félni, hogy nagyobb tét alatt összeomlik. SR-ról ez nem mondható el.

Ami SR-t illeti, szezon elején elég jól szállt be néhányszor csereként a középpályára. Ez lenne a neki való szerep: csere, a középpályára, esetleg szélsőnek, ha futunk az eredményért, mert onnan szoktak jönni jó passzai. De kezdőnek betenni jhv-ként necces. Minél erősebb csapat ellen, annál neccesebb.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.26. 10:14:53

És Azpi erős szintet képvisel?
Mármint, én nem látom játszani, látom viszont Piquét és Busquetset. Szerintem ők jelenleg és az elmúlt hetekben erős szintet képviselnek, mégis a társaság hozzávetőleg felel ültetné őket, hogy a náluk gyengébb játékosok kezdhessenek.

Mielőtt Azpival fixálnák bármit, én megnézném SR-t újra szélső védőként. Mikor épül fel végre?
Tudom, hogy sokan nagyon rossz véleménnyel vannak róla, és szegény tényleg nem volt jó az utóbbi 2-3 évben, sőt a szurkolóknak hála szerencsétlennek a nullánál is kevesebb az önbizalma.
De szerintem nagyon inteligens, nagy teherbírású, és jó képességű játékos. Csak épp rég volt utoljára olyan edzőnk, aki képes volt őt jól használni. Volt ilyen, nem három hónapig tartott, csak már nagyon megkoptak az emlékeink. Xaviban megbíznék ezen a téren, feltéve hogy a srác jó fiziai állapotban jön vissza.
Megadnám kettejüknek az esélyt, mielőtt költekeznék (Azpinak is lesz egy jó fizuja, azt is ki kell gazdálkodni majd a 2:1 szerint, ami mellett már Ferran Torres törlesztőjét is fizetni kell, és tudtommal még szeretnétek más igazolást is a nyáron).

Sok féle stílusú játékos van középpályán, és megértem, ha valakiről azt gondoljuk, hogy jól jönne, de jelen helyzetünkben szerintem nem fér bele, hogy középpályást igazoljunk. Abszolút nem. Középső védőt, jobb és bal bekket, szélső támadót, középcsatárt is bőven előbb kéne venni, mint kp-t. Ráadásul nemtom pontosan mit hiányolunk: Elvileg vannak rendkívüli képességű és játékinteligenciájú játékosaink (Pedri, Gavi, Busquets), vannak bizonyítottan nagy melósaink (Gavi, Pedri, de Jong), és vannak kőkemény fizikumú játékosaink is (Nico, de Jong).
Oké, hogy plusz egy mindig jó, más eszköztárral rendelkező mindig jó, de ha lehet, szerintem ennek az ügynek az ésszerűsége és realitása kiátlagolva még attól is sokkal messzebb van, mint hogy összesen 200 millió körüli pénzért Haalandot regisztárljuk majd.

Egyébként örülök, hogy végre inkább a nyári igazolásokról esik szó. :) Ez sokkal inkább olyan téma, amiből esetleg valami megvalósulhat, és érdemes róla beszélgetni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21114
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.26. 09:44:34

Andris írta:
2022.01.25. 23:31:27


Egyébként nemtom, miért lenne jó nekünk akár a 32 éves szélső, miközben a másik 30+os játékosokat, a fórumozók már a halálba küldenék egyenesen, nyugdíj helyett.
És azt se tudom, hogy minek nekünk egy középpályás (Kessié), amikor itt van Gavi, Nico, Pedri, de Jong, (és Busquets) 3 pozícióra. Közben meg hiányposztokra nem tudunk igazolni, mert nincs egy fillérünk se. És ez nyáron se lesz sokkal jobb, erre ne számítsunk. Ha tudunk majd igazolni, akkor sem középpályást fogunk, de nem is kéne. Értem, hogy Kessié esetleg valakinek szimpatikus választás, de szerintem finoman szólva is ésszerűtlen volna.
Egyik sem Kessié profilú játékos. Én szerintem pedig jó lenne egy ilyen. Busquets-ről meg nem egyezik a véleményünk, tudom, de szerintem jó lenne már végre leépíteni.

Azt pedig nem győzöm hangsúlyozni, hogy a mi öregeinkkel nem a koruk az elsőszámú baj. Egy boxolónál, mma-snél a nagy KO-s vereségek rontják a teljesítmény, lerövidítik a sportoló pályafutását. Tudom, hogy foci. Itt fizikai sérüléseket nem szenvedtek a játékosaink, mikor agyba-főbe verték őket, de a fejükben igenis ott van, ez világosan látszik. Ezért mondom azt, hogy nekik a Bayern elleni 8-2 után el kellett volna köszönniük. Most, hogy azóta voltak jobb meccseik a spanyol kicsik ellen, az engem nem vigasztal. Téged igen, ez van.

Szóval felőlem jöhet 35 éves játékos is akár, ha tényleg erős szintet képvisel.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.26. 09:42:40

Varatrix írta:
2022.01.26. 08:31:39
Puszta kíváncsiságból kérdezem, Ti hogy emlékeztek? Régen is ennyire pörgött az, hogy lejáró szerződésű játékosok mennek jobbra balra télen? Vagy ez valami válasz reakció a baromi magas árakra?

Nekem nem dereng, hogy régebben ilyen számba lett volna elérhető nagy nevű játékos.
Nekem nem rémlik ilyen, de ez szerintem válaszreakció arra, ami szintén mostanában lett "divat", hogy egyszerűen nem engedik el a játékosaikat a klubok.
Az elfogult énem ezt is a PSG-től eredezteti, ugye ott volt, amikor Verratti-t "börtönben tartották", aztán persze hosszabbított :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.26. 08:52:23

Andris írta:
2022.01.25. 23:31:27

Az egyetlen valódi konkrétum az összes átigazolási hír közül, hogy Dembelé ügynöke ezúttal valóban megérkezett és jelen van Barcelonában, minden valószínűség szerint tárgyalni jött a Barcával, mi másért repült volna oda ma. A Sport említi, hogy Dembelé szeretné ha találkozhatna Laportával, és személyesen beszélgethetnének a helyzetről.
Számomra több mint érthetetlen, egyenesen nevetséges, hogy ez eddig nem történt meg.

Valószínűleg azért, mert a napokban az ügynöke a Chelsea-nél járt tárgyalni, ahol benyögték az elvárásaikat és kaptak egy olyan reakciót hogy: :lol: :lol: :lol:
Így már lehet hogy sokkal szimpatikusabb a Barca ajánlata.

Azpiliqueta hiába 32 éves, válogatott kerettag, vezéregyéniség ami nálunk hiányszakma, bőven benne lehet 2 jó év és a JHV poszton amúgyis gyér a kínálat
és emellett belsővédőként is bevethető.

Kessié teljesen más stílust képvisel, lehet hogy pont a klasszik Yaya-féle védekező középpályás szerep hiányzik nagyon tőlünk, ezáltal az előtte lévők is jobban fókuszálhatnának a támadásépítésre.
Plusz ebben De Jong esetleges eladása is benne lehet ha nyárig Xavi nem tudja beilleszteni és nem találja meg magát.

A nyáron nem tudom hogy fognak alakulni a pénzügyek, de gyanítom hogy a nézők és a bevételek visszatérésével, az új mezszponzor(idei 30millió helyett 80 körül) segítségével sokkal több mozgásterünk lesz

Messi: Hát igen, érdekes hogy félig közellenség lett és ő fogott vissza minket, aztán így hogy elment a szezonbeli fő cél hogy a bajnokok ligája helyezés valahogy meglegyen :mrgreen: Jobban járt ő is a váltással, meg mi is olyan szempontból hogy elkezdhettük a megújítást, a probléma hogy a sikerkorszak csapatának fele utód nélkül ment el, és Iniestáék közvetlenül nem adhatták át a tudásukat, pedig lehet hogy tudnának mit tanítani a mostani srácoknak.




Varatrix: Ez mostanában lett elterjedt, reagálva az elszállt árakra, röghöz kötésre és a vírushelyzetre, régen akinek lejárt a szerződése az 90%-ban egyenlő volt annak hogy kutyának sem kell,többek között a saját klubjának sem.
yffmorab
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2022.01.19. 22:09:49

2022.01.26. 08:46:42

Subinho írta:
2022.01.26. 06:50:37
Tudom, csak pletykák és semmi konkrét, de azért a Chelsea-vel egy Demb-Azpi cserének nagyon örülnék!!!
Kassié meg fantasztikus nagy munkabírású játékos, mindenhol ott van, de ha ő jönne akkor FdJ biztosan menne. De Kessié jó lenne a mi rendszerünkbe? Vagy padozna pl. Gavi mögött? Mert Busi úgy látom kirobbanthatatlan jelenleg!
Ha a vezetőség leigazolja, akkor nem szent a rendszer.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2022.01.26. 08:31:39

Puszta kíváncsiságból kérdezem, Ti hogy emlékeztek? Régen is ennyire pörgött az, hogy lejáró szerződésű játékosok mennek jobbra balra télen? Vagy ez valami válasz reakció a baromi magas árakra?

Nekem nem dereng, hogy régebben ilyen számba lett volna elérhető nagy nevű játékos.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2022.01.26. 07:33:09

Subinho írta:
2022.01.26. 06:50:37
. De Kessié jó lenne a mi rendszerünkbe? Vagy padozna pl. Gavi mögött? Mert Busi úgy látom kirobbanthatatlan jelenleg!
Mi a rendszer? Igazából ingyen játékost én mindig szívesen kipróbálnék. Ha bukó,akkor is eladhatod és nem költöttél rá egy vagyont. Ha beválik,kezdő lesz. Ha Gavi a kezdő,az azt jelenti,hogy ő vált be. Win-win.
Amúgy simán betenném pár hónapra Busi helyére,aztán meg lehet nézni hogy megy neki.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.26. 06:50:37

Tudom, csak pletykák és semmi konkrét, de azért a Chelsea-vel egy Demb-Azpi cserének nagyon örülnék!!!
Kassié meg fantasztikus nagy munkabírású játékos, mindenhol ott van, de ha ő jönne akkor FdJ biztosan menne. De Kessié jó lenne a mi rendszerünkbe? Vagy padozna pl. Gavi mögött? Mert Busi úgy látom kirobbanthatatlan jelenleg!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.25. 23:31:27

Kicsit lapszemléztem, bár lehet nem találtam meg mindent.

Egyrészt minden létező igazolásunk (most télre, illetve nyárra), amiről cikkeznek, puszta találgatásnak tűnik. Sehol meg sem említik, hogy bármifél konkrét bizonyíték van tárgyalások megkezdésére, akárkivel. Maximum megnevezetlen forrás van, és az a forrás is csak azt állítja, hogy valami kapcsolat van egyes játékosok ügyében. Se egy nyilatkozat sehonnan, se egy fotó vagy repülőjegy egy találkozóról. Se klubokkal, se ügynökökkel. Pedig most lehet hivatalosan is ilyesmit, mert átigazolási ablak van, nem?
Ide tartozik a Kessié és az Azpi ügy is, meg persze a Morata is.

Taglifico és Balde kvázi cseréjét (kölcsönök) írják még, ami feltűnő nekem. Nemtom, miért nem bírjuk simán megpróbálni Baldét néha Alba helyén.

Az egyetlen valódi konkrétum az összes átigazolási hír közül, hogy Dembelé ügynöke ezúttal valóban megérkezett és jelen van Barcelonában, minden valószínűség szerint tárgyalni jött a Barcával, mi másért repült volna oda ma. A Sport említi, hogy Dembelé szeretné ha találkozhatna Laportával, és személyesen beszélgethetnének a helyzetről.
Számomra több mint érthetetlen, egyenesen nevetséges, hogy ez eddig nem történt meg.

Szóval megint csak szeretném jelezni, hogy szó sincs semmiféle komoly ügyről, semelyik említett játékossal. Aki rendszeresen olvassa a Mundot és a Sportot, az pontosan tudja, hogy mennyire lehet őket komolyan venni, amikor ilyen alapokkal írnak valamiről. Az újságot továbbra is el kell adni.

Egyébként nemtom, miért lenne jó nekünk akár a 32 éves szélső, miközben a másik 30+os játékosokat, a fórumozók már a halálba küldenék egyenesen, nyugdíj helyett.
És azt se tudom, hogy minek nekünk egy középpályás (Kessié), amikor itt van Gavi, Nico, Pedri, de Jong, (és Busquets) 3 pozícióra. Közben meg hiányposztokra nem tudunk igazolni, mert nincs egy fillérünk se. És ez nyáron se lesz sokkal jobb, erre ne számítsunk. Ha tudunk majd igazolni, akkor sem középpályást fogunk, de nem is kéne. Értem, hogy Kessié esetleg valakinek szimpatikus választás, de szerintem finoman szólva is ésszerűtlen volna.

Baromira unom már az átigazolási ablakot, alig várom, hogy lezáruljon, és a földtől kevésbé elrugaszkodott ügyekkel foglalkozhasson a sajtó is, meg mi is.

Ami a Messi ügyet illeti, én nem aggódnék azért, hogy esetleges visszatérése esetén baj volna vele. Párizs láthatóan nem sokat fog kivenni belőle fizikailag, a meccsek felét kiücsörgi egyelőre. Szerintem napról napra jobban látszik az is, hogy ő tartott csak minket víz felett már évek óta. Xavival a padon, és olyan fiatalokkal, mint Araujo, Gavi, Nico, Pedri, de Jong... szerintem lubickolni tudna még pár évet, sokkal inkább, mint az utolsó itt töltött 1-2 évében.
Nem hiszem h most nagy jelentősséget kéne tulajdonítani a barcelonai találkozójuknak, de azért biztos elmondták neki a srácok, hogy kakiban van a klub, és nem ártana kicsit még visszajönni, amint tud. Innen nagyon tisztesen lehetne visszavonulnia, amilyen állapotok most itt vannak és még lesznek a kövi években. Csak felfele van szeirntem ennek a keretnek.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2022.01.25. 22:07:00

Kessié-nek nagyon tudnék örülni. Bár nekem kezdetnek az is jó lenne, ha látnánk egy Pedri - De Jong - Gavi triot erőltetni. Nekem továbbra is az a véleményem, hogy bár Busi korrekt szezont fut, és egyénileg a jobbak között van a meccseken, de amíg ő van ott középen, addig igazi megújulást ne várjunk. Egyik öregnek sincs annyira nagy ráhatása a játék képére, mint neki. Szóval én megnézném a helyén De Jongot mindenképpen, már csak azért is, mert a Koeman által erőltetett DeJong-Pedri-Busi trió nagyon nem muzsikál jól együtt.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.25. 21:40:08

MessiNeymarSuarez írta:
2022.01.25. 20:36:43
"Barcelona have completed the signing of Azpilicueta and are in advanced talks to sign Franck Kessie in the summer.


(xavicampos, cat radio)"


Azpi elvileg meg is van, Kessié viszont érdekes lenne
Ez a Kessié téma 2 játékost érinthet: Busi tartalékszerepbe kerül, vagy el akarják adni Frenkiet Haalandért. Nálam utóbbi forgatókönyv látszik esélyesnek. Ha a srác nem jönne, Zakaria, vagy Kamara se lenne rossz.
Plusz megpróbálnám még Sülét megszerezni, ha már úgyis a csapatnak drukkol.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21114
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.25. 21:23:11

Camp Nou99 írta:
2022.01.25. 20:34:55
Bomi81 írta:
2022.01.25. 19:44:47
Most őszintén, csak teszem fel, szerintetek mekkora esély van arra, hogy Messi mai látogatása után/alatt valami készülőben van??
Semennyi.
Én pedig min. 50 százalék esélyt látok rá, hogy visszatér. Nyilván nem most, hanem jövő nyáron, amikor lejár a szerződése. Tudjuk, hogy nem akart elmenni, és eddig nem is nagyon érzi jól magát Párizsban. Szóval simán lehet, hogy 23 nyarán még 1-2 évre visszajön.

Hogy ez jó lenne nekünk, az már más kérdés. A tudása szerintm még mindig meglesz ahhoz, hogy segítsen rajtunk. Okosan használva, nem mindent ráépítve még jó is lenne, de félek, hogy ott akarnánk folytatni, ahol 21 nyarán abbamaradt. Az viszont már nem lenne jó. Amúgy sem vagyok elragadtatva, hogy épül a nosztalgiacsapat.

Ha a Kessié-s hírek igazak lennének, azt viszont nem bánnám. Ilyen arc szerintem hiányzik a kp-ról.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.25. 20:53:43

MessiNeymarSuarez írta:
2022.01.25. 20:36:43
"Barcelona have completed the signing of Azpilicueta and are in advanced talks to sign Franck Kessie in the summer.


(xavicampos, cat radio)"


Azpi elvileg meg is van, Kessié viszont érdekes lenne
Azért örömteli, hogy ha nem is hallgattatik meg minden kívánság, de látszik, hogy a jelenlegi vezetőség (és Xavi?) látja a problémákat, és legalább látszik egy irány, hogy próbálnak minden hiányosabb csapatrészt megerősíteni, még ha priorizálni is kell az anyagiak miatt (nyilván nem fognak most télen 1 jobb, egy balbekket, egy középsővédőt, egy 9-est, meg egy Busi-pótlást hozni).Azpilicueta 2 poszton is remek, Kessié meg azért lenne érdekes, mert szerintem (remélem) ő csak és kizárólag Busi posztjára érkezne. Az egyrészt azt jelentené, hogy a jövőre nézve már a szándék meg van legalább, hogy leépítsük az öreget, másrészt pedig nem ragaszkodunk feltétlenül a Busquets-féle szervezőhöz hátul, hanem klasszikus vkp is mehet,
Ráadásul vezéregyéniség is jönne. Azpi is az, és Kessié is. Mindkettő hiánycikk. Bár utóbbi pont azért lett a Milan Dembéléje, mert nem hosszabbít 8-9 milliós ajánlattal sem, szóval azt neccesnek érzem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése