Pierre-Emerick Aubameyang

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Jó ötletnek tartod a szerződtetését?

A szavazás 2022.02.21. 17:08:56-kor befejeződött.

Igen
51
89%
Nem
6
11%
 
Szavazatok száma: 57
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2022.03.20. 23:42:34

Hatalmas vétel volt, Prime Suarez 2.0. 8)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.03.17. 21:35:21

Ma nem sokat tett hozza a jatekhoz, de a goljat csak meglotte. Eddig 10/7, brutalis mennyisegbe fossa a golokat. Csak igy tovabb.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.28. 08:38:18

Nagyságrendekkel jobban jártunk vele, mint Moratával. Örülök, hogy így alakult. Ráadásul ö és Luuk frankón kiegészítik egymást.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2022.02.28. 08:14:50

Arsenalban közellenség, camp nou-ban közönségkedvenc?! Xavi-Alemany-Laporta hármas legnagyobb húzása a pali. =D>
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.02.28. 07:35:37

Vegre egy csatar, akinel nem kell magyarazkodni, hogy jo jo nem lo golt de milyen jo progessziv labdacipelesben ( :mrgreen: ), meg 1-1-ben, meg hany vedot lekot meg a tobbi marhasag.

Egyelore fossa a golokat a tobbit letojom. Az se erdekel ha minden meccsen lesz neki golpontja, mellette meg setalgat 90 percet....
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.02.28. 07:20:14

Bob_Marley írta:
2022.02.27. 23:14:39
Revidialom magam, emberünkrol minden bepattan,így tovább.
És mellé, nagyon jó a mezőnyjátéka, fut, letámad végig, színezi a játékot. 10-11 gólt vártunk tőle nyárig, jelenlegi formájában lesz az 15 is.

Jól emlékszem, h anno mielőtt az Arsenalba ment cikkeztek róla a spanyolok, hogy tárgyalások voltak? Nem tudom az ágyusoknál hogy játszott, de én itt imádom a játékát.
Kép
andra
Barça C
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2020.11.24. 23:22:05

2022.02.27. 23:29:15

Peter írta:
2022.02.24. 00:10:55
Az egy dolog, hogy a Ligában 4 közé igyekszünk, mert BL csoportkört szeretnénk.
Ha esetleg a csoportból is szeretnénk továbbjutni majd, ahhoz viszont jelentős változások kellenek nyáron.
Rajtunk jelenleg Auba és Luuk is képes segíteni, de ez ma aktuális és meglátjuk, hogy EL 16 közé ők mit jelentenek. A szent tehenekről ne is beszéljünk.
A jelent túl kell élni, de már a holnapra is gondolni kell.
Kik lennének azok a "szent tehenek", akik hátráltatják a csapatot?

Ha a Piqué, Busquets, Alba hármasra gondolnál, az igen fura lenne, mert mindannyian nagy hasznára vannak a csapatnak. Amíg előre viszik a csapat szekerét, addig helyük van a pályán, ha lesz náluk jobb, egészen biztos kiszorulnak a kezdőből, majd a csapatból is!

Addig viszont, beszéljünk róluk kellő tisztelettel!!! :)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2022.02.27. 23:14:39

Revidialom magam, emberünkrol minden bepattan,így tovább.
Kép
Kép
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.02.24. 00:10:55

Az egy dolog, hogy a Ligában 4 közé igyekszünk, mert BL csoportkört szeretnénk.
Ha esetleg a csoportból is szeretnénk továbbjutni majd, ahhoz viszont jelentős változások kellenek nyáron.
Rajtunk jelenleg Auba és Luuk is képes segíteni, de ez ma aktuális és meglátjuk, hogy EL 16 közé ők mit jelentenek. A szent tehenekről ne is beszéljünk.
A jelent túl kell élni, de már a holnapra is gondolni kell.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.23. 17:01:39

Auba szerintem jó megoldás akár 1-2 évre is, Luukal jól egészíthetik ki egymást a következő meccseken.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
andra
Barça C
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2020.11.24. 23:22:05

2022.02.23. 15:36:05

csababarca írta:
2022.02.22. 17:23:48
Világos.
Csak az alap megszólalás az volt, hogy Auba elég, felesleges Haaland. Erre reagáltam.
Kelleni fog előbb utóbb egy hosszútávú megoldás, aki akár lehetne Fati, de benne már nincs sok bizodalmam, vagy akárki.
Auba most tűzoltásra 1-2 szezonra tökéletes.
De ha most van az esély megszerezni Haalandot értelmes áron, akkor én rámennék.
Ha nem se dőlök a kardomba, majd jön más.
De valszeg ez a nyár most vagy soha szitu lesz Haaland leigazolásánál, pláne ha a realba megy.
Ha minden szezonra jut "1-2 szezonra tökéletes" megoldás, akkor az a csapatra nézve: tökéletes! :)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.02.22. 17:23:48

Világos.
Csak az alap megszólalás az volt, hogy Auba elég, felesleges Haaland. Erre reagáltam.
Kelleni fog előbb utóbb egy hosszútávú megoldás, aki akár lehetne Fati, de benne már nincs sok bizodalmam, vagy akárki.
Auba most tűzoltásra 1-2 szezonra tökéletes.
De ha most van az esély megszerezni Haalandot értelmes áron, akkor én rámennék.
Ha nem se dőlök a kardomba, majd jön más.
De valszeg ez a nyár most vagy soha szitu lesz Haaland leigazolásánál, pláne ha a realba megy.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.22. 17:18:35

Szerintem ez a Haaland meg fiatal csatárt tehetséges is elég nagy offtopic itt, erre van az igazolások rész.
Tiszteljük meg Aubameyangot annyival, főleg egy "mesterhármas" után, hogy nem erre használjuk a topicját. :D

csababarca jól mondta:
"Most Auba van itt, úgyhogy drukkoljunk hogy minél több gólt lőjön itt, aztán a többit meglátjuk a nyáron."

Ennyi. Eddig jól mozog, gólt is lőtt, mindezt úgy hogy ingyen jött és minimális fizetéssel. Ha tudja tartani a formáját és összeszed a szezon végére még 8-10 gólt már hatalmas siker volt a leigazolása.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.02.22. 15:59:41

csababarca írta:
2022.02.21. 16:21:37
Azért HA Haaland normális feltételek mellett hozható (!!!), akkor se mondanék le róla ha Auba letesz egy 20 gólos tavaszt.
Azért Haaland hosszútávú megoldásnak néz ki, Auba meg 2-3 szezonra max. Meg mellette elég szeszélyes fazon.

A normális feltételek azt jelentik, hogy nem verjük megint csődközelbe magunkat, és mellette tudunk mondjuk hátra meg vkp posztra is erősíteni.
(Minőségben nem mennyiségben)

Most Auba van itt, úgyhogy drukkoljunk hogy minél több gólt lőjön itt, aztán a többit meglátjuk a nyáron.
Világos, hogy a norvég hosszútávú megoldás lenne, de hosszútávon éreznénk meg böjtjét is, ha nem olyan szinten válna be, mint sokan várják. Nagyon komoly áldozatokat kellene hozni érte, amihez nagyon jónak kellene lennie, hogy azt mondhassuk, megérte. Ilyen szempotból sokkal jobbak ezek a filléres igazolások, akikkel minimálisat lehet bukni, viszont nagyot lehet nyerni.
Szerintem is kell fiatal támadó, de ha Auba jól fog teljesíteni, akkor nem biztos, hogy most azonnal, és nem biztos, hogy 100+ milliós igazolásnak kell lennie. Én még kevésbé befutott és túlárazott emberekben gondolkodnék inkább. Pl. lehetett volna menni a fiatal argentin srácért, akit behúzott a City. Olcsó igazolás lett volna, és csak nyerhetünk vele. Ha nem vált volna be, a kora miatt még mindig jó áron túl lehetett volna adni rajta.
Stílusra pedig szerintem nem a norvég a mi emberünk. Szerintem a gólok jönnének róla, mert megtalálnák a többiek, de a csapatjáték gyengülne vele. Mint anno Ibránál az elején: lőtte a gólokat, de látszott, hogy nem illik a csapat játékába. Ebből a szempontból Auba pl. sokkal jobb választás, ő bizony barcás támadó a javából. Csak lehetne egy 5 évvel fialabb. :?
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.22. 11:33:54

brazilfan írta:
2022.02.22. 10:54:57
davi10 írta:
2022.02.22. 09:51:52
Miért lenne elengedhetetlen, hogy dél-amerikai tiniket vegyen egy klub? Európaiak nem jók?
A jelek szerint nem. Ha elég jók lennének, akkor nem lennének dél-amerikai (meg afrikai) fiúk a La Masián.
Attól, hogy van rá lehetőség, és él vele a klub még nem lesz elengedhetetlen. A Bayern pl. hány brazil tinifiút vett az utóbbi időben?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2022.02.22. 10:54:57

davi10 írta:
2022.02.22. 09:51:52
Miért lenne elengedhetetlen, hogy dél-amerikai tiniket vegyen egy klub? Európaiak nem jók?
A jelek szerint nem. Ha elég jók lennének, akkor nem lennének dél-amerikai (meg afrikai) fiúk a La Masián.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2022.02.22. 10:39:49

brazilfan írta:
2022.02.22. 09:01:30
1. A mai 17 évesekből lesznek a holnap 30 évesei.
2. Ez megfordítva is igaz, a mai 30-asok is voltak 17 évesek.
3. A 17 éves brazil (argentin, uruquayi) tehetségek leigazolása elengedhetetlen egy hosszú távra tervező klubnál.
4. Pont hogy a 30 éves Aubameyang szokott hülyegyerekként viselkedni. Olyanról még nem hallottam, hogy 17 éves gyerekektől elveszik a kapitányi karszalagot.

Igaz, most pozitív kontextusban van a címlapokon, ünneplik a negyedik elit bajnokságban elért mesterhármasát, de én a helyében igyekeznék hangsúlyozni, hogy a harmadik az Pedri gólja volt, nekem semmi közöm nem volt hozzá.
Taknyos (hülye)gyerekek vagyonokat csak egy barom költ el. Nincs annyi ujj a kezemen és a lábamon, hány új Ronaldo és új Messi végezte már a kukában az elmúlt években. Az elánon kívül nincs meg bennük semmi, mert meg kell még tanulniuk. Lewandowskinak nem kell elmagyarázni, hogy hogyan kell mozogni a pályán, hogy kell támadó létére a védekezésbe bekapcsolódni, hogyan kell egy sorfalba beállni. A kis Alejandro Rodriguez #134-nek igen. Nincs is ezzel baj, ezért 17 évesek. De ezekkel teletömni a csapatot, olyan srácokkal, akik egy gyökeresen más kultúrában nőnek fel, ráadásul mocsok sok millióért, az egyik legnagyobb baromság a világon. A csapatunkban minden harmadik ember gyakorlatilag tinédzser. Ezeknek a srácoknak példa kell, rutinos rókák. Nagyon örülnék, ha Andrés is visszajönne 1+1 szezonra, mint Dani.

Aubameyanghoz meg, mindenki csinált hülyeségeket, nem is kell elfelejteni ezeket, csak azt mondom, hogy Vidal és Mascherano a két legnagyobb paraszt volt az egész világon, mielőtt lerakta őket a gép az El Praton. Itt pedig hasznos, sorba beálló, normális fickók voltak. Vidaltól kifejezetten tökön akartam szúrni magam, hogy idejött. Nem váltotta meg a világot, de nagyon dünnyögtem, amikor elment, mégha logikus döntés is volt. Kedveltem, jól csinálta, amit csinált, hasznos tagja volt a csapatnak. Ha Pierre-Emerick is ugyanezt az utat fogja bejárni, szájzár, munka, akkor rendben leszünk. Tök ingyen jött, már egy gesztust tett a fizetése körül, nagy vétel lehet. Százszor inkább ez a srác, mint bárki a Sao Paolóból, Palmeirasból, vagy akárhonnan.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.22. 09:51:52

brazilfan írta:
2022.02.22. 09:01:30
3. A 17 éves brazil (argentin, uruquayi) tehetségek leigazolása elengedhetetlen egy hosszú távra tervező klubnál.
4. Pont hogy a 30 éves Aubameyang szokott hülyegyerekként viselkedni. Olyanról még nem hallottam, hogy 17 éves gyerekektől elveszik a kapitányi karszalagot.
Miért lenne elengedhetetlen, hogy dél-amerikai tiniket vegyen egy klub? Európaiak nem jók?
Mikor kapott egy 17 éves gyerek kapitányi karszalagot? Ha azt mondod, hogy az utánpótlásban, akkor falnak megyek...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2022.02.22. 09:01:30

Rinku írta:
2022.02.21. 12:27:01
a 30 év körüli játékosok a legjobbak, az összes poszton. Nem az, hogy "korához képest", hanem pont hogy a legjobb korban van. Van benne tapasztalat és még évek hátra, a legmagasabb szinten. Én a 17 éves brazil hülyegyerekektől mászok falra, hogy sokszor ilyenekben gondolkodnak
1. A mai 17 évesekből lesznek a holnap 30 évesei.
2. Ez megfordítva is igaz, a mai 30-asok is voltak 17 évesek.
3. A 17 éves brazil (argentin, uruquayi) tehetségek leigazolása elengedhetetlen egy hosszú távra tervező klubnál.
4. Pont hogy a 30 éves Aubameyang szokott hülyegyerekként viselkedni. Olyanról még nem hallottam, hogy 17 éves gyerekektől elveszik a kapitányi karszalagot.

Igaz, most pozitív kontextusban van a címlapokon, ünneplik a negyedik elit bajnokságban elért mesterhármasát, de én a helyében igyekeznék hangsúlyozni, hogy a harmadik az Pedri gólja volt, nekem semmi közöm nem volt hozzá.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.02.21. 16:21:37

Azért HA Haaland normális feltételek mellett hozható (!!!), akkor se mondanék le róla ha Auba letesz egy 20 gólos tavaszt.
Azért Haaland hosszútávú megoldásnak néz ki, Auba meg 2-3 szezonra max. Meg mellette elég szeszélyes fazon.

A normális feltételek azt jelentik, hogy nem verjük megint csődközelbe magunkat, és mellette tudunk mondjuk hátra meg vkp posztra is erősíteni.
(Minőségben nem mennyiségben)

Most Auba van itt, úgyhogy drukkoljunk hogy minél több gólt lőjön itt, aztán a többit meglátjuk a nyáron.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.21. 15:46:40

Aubameyang kiváló meccset játszott, de az emberi butaság és naivitás netovábbja (már elnézést) egy jó meccs után egyből hosszú évekre biztos kezdő megoldást kiáltani. :D
Nevetséges amúgy a fórum színvonala, hogy egy jobb meccs után egyből szentté avatás, meg bajnoki cím számolgatás van, aztán egy rosszabb meccs után meg ehfúj az egész csapat, adjunk el mindenkit aki nem 17-18 éves. Mindez akár 1 héten belül. #-o

Aubameyang tényleg jó játékos, én már a 2018as eligazolásakor is örültem volna ha nálunk köt ki. Úgy néz ki kezd itt is belelendülni ami felüdülés, de azért még csak 1,5 igazán jó meccse volt. Az Arsenalban az utóbbi 1-2 évben magához(!) képest már szürkébb volt, van rá esély hogy a környezetváltozás segített most neki. Ha formában van, egyértelműen nagyon gólérzékeny.

Ettől függetlenül ne felejtsük, hogy 33 éves lesz. A csatároknál ez a kor már pont nem a "legjobb" időszak, főleg az ilyen típusúaknál, akinek a játékstílusa erősen épít a beindulásokra, gyorsaságra. (Ugye Dembelével a dortmundi fénykorukban is a legtöbb videóválogatás a gyors kontrákból született.) Ugyanaz a szitu már most, mint Suarezzel volt az utolsó éveiben. Egy klasszis csatár aki bármikor megtalálhatja a góllövő cipőjét és remélem marad a következő idényre is. Hosszú távon építeni rá azonban hatalmas hiba lenne, és el kell kezdeni a csapatépítést ezen a poszton is, nézni kell a piaci lehetőségeket. Ha idén nyáron lesz lehetőség igazolásra, akkor élni kell vele. Ha nem akkor meg úgy néz ki, talán nem kell kapkodni, ennyi.

Haaland igazolási költségei pedig eléggé offtopic szerintem itt, ráadásul random számokkal meg a dobálózás, teljes delíriumban. Biztosan nem 75 millió lenne a vége, de azért kimatekozni azt, hogy minden bónusszal együtt drágább lesz első évében, mint Dembelé (nagyvonalúan kihagyva, hogy ott is voltak ilyen összegek meg ő is kapott fizetést az első évében). :D :D :D Na mindegy is...
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2022.02.21. 12:45:59

Azért illene megvárni legalább a tavaszi szezont, mielőtt egy jó meccs alapján belelátnánk az elsőszámú csatárunkat.

Én amúgy örültem nagyon a leigazolásának, de egy dupla (nem vagyok hajlandó Pedri gólját neki adni, erre kellene is valami értelmesebb szabály, mint ahogy egy védőn ennyit megpattanó lövést sem nevezünk öngólnak, úgy ennyi hozzáadott értékkel Aubának se tudok érdemeket tulajdonítani), önmagában kevés a hosszútávú következtetésekhez.

Ami tetszik, hogy bár Xavi volt a tiki-taka pápája, élő szobra, mégis úgy látszik, hogy nála tudjuk dinamikával vegyíteni a labdabirtoklásra épülő játékot, pont ezért lehet hasznos akár Auba, akár Dembele, akár Adama.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2022.02.21. 12:27:01

davi10 írta:...
Haaland sérüléseiről mondjuk nem tudok semmit, nem kvöetem annyira a srácot, pont ezért ötletelgetek csak itt, majd a magas fizetésű okosok átgondolják. :) Az ON részhez: a 30 év körüli játékosok a legjobbak, az összes poszton. Nem az, hogy "korához képest", hanem pont hogy a legjobb korban van. Van benne tapasztalat és még évek hátra, a legmagasabb szinten. Én a 17 éves brazil hülyegyerekektől mászok falra, hogy sokszor ilyenekben gondolkodnak, mintha ez a Fifa vagy a Hattrick lenne. :)

Andris írta:A Haaland ugyhoz nem tudok hozzaszolni. Szerintem nagyon kene egy ember nekunk oda, es nem Auba meg Depay lesz az. De attol nagyon idegenkedek, hogy 100 millio felett koltsunk megint egy jatekosra.
Nos, ebben igazad van, elfelejtettem, hogy 75 millió csak a Dortmundé. Az aláírási és vesztegetési pénzek fel fogják verni 110-120 millióra. Annyira nem is kell már Haaland, nekem sem. :D Felejtsük el, hogy ilyen pénzeket megint kiadjunk, pont ezért ülünk a szrban most is.
*Edit: nézem közben a 10 órai kommentedet, na igen, de akkor kit hozzunk ide? Ez mindenképpen költekezős bulinak tűnik, a fallosz rosszabbik vége, akárhogy is nézzük. Piszok szerencse, hogy nem nekem kell kitalálni, mert megoldhatatlannak tűnik, hacsak nem valaki Moneyball-jellegű kukázást akarnak csinálni, de a foci meg nem ilyen féltechnikai, taktikai sport.
Hozzuk vissza Ibrát :lol:
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.21. 12:19:29

Most láttam csak lemaradva, hogy végül neki adták a gólt hivatalosan. Hát, aki kvázi magzatpózban a mezének a hátsó részével is gólt tud szerezni, az tényleg igazi klasszis.

Akárhogyis, gratula a mesterhármashoz, és sok ilyet még. :) Alighanem neki is jót tett ez a váltás, ez kb az elmúlt fél évének a góltermése volt így egy meccsen...
Még szerencse, hogy most érkezett, amikor már van csapatjáték, és kidolgozott helyzeteket kreálunk, a támadó középpályásaik meg nem 5 méteres hátrapasszokat csinálnak, hanem ugyanazok az arcok gyönyörűen szolgálnak ki előrefelé. Fél évvel ezelőtt kb ugyanúgy felesleges lett volna ő itt, mint bárki más, elöl lézengett volna elszigetelve egész meccsen, mint szerencsétlen Depay. Most már megint van értelme csatárnak lenni a Barcelonában. Most viszont már Napoli ellen is volt több helyzete, ezeket meg már kegyetlenül kihasználta. Ha folytatódik a sorminta, akár rengeteg gólt is várhatunk tőle...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.21. 10:07:55

MessiNeymarSuarez írta:
2022.02.21. 08:37:23


Auba: Nagyon nagy volt tegnap, én örültem a leigazolásának mégha kérdéses is volt, de ha továbbra is a másodvirágzását fogja itt tölteni akkor fontos tagja lesz a csapatnak még 2-3 évig biztosan, de ehhez kell hogy ne pukkanjon ki 2 hónap után.
Haalandot is a kora miatt kellene hozni, ez a 75 millió diszkont ár manapság, és ha most lecsúszunk róla akkor 1-2 év múlva ki tudja kit fogunk tudni szerezni és milyen áron, újból ilyen Paco-Braith szintet 30 millióért nem érdemes hozni
Megmondom őszintén, ha bajnoki álmaink lesznek, akkor szerintem ezt az Auba kezdő dolgot el lehet felejteni. Egy Mbappés real ellen nem lesz elég. Nem mondom, hogy akkor nekünk Haaland kell, hogy lépést tartsunk, de biztosan egy huszas éveiben lévő góllövő. Ez lehetett volna Fati, de tartok tőle, hogy nem lesz.
Nyilván bármi megtörténhet, de nem számítok rá, hogy a gaboni majd évi 20-30 gólt lő, nagy csapatoknak is, márpedig szerintem ilyen csatárra van szükségünk. Nem playmakerre, mint Mbappé, de ereje teljében lévő fürge, motivált, korábbi stikliktől mentes huszonévesre, egy 9es eszköztárával.

Ettől Auba még lehet kiegészítő ember. Meg persze bármi megtörténthet, csak azért ne veszítsük el a realitásérzékünket egyetlen valenciai dupla miatt.

Azt meg felejtsük már el, hogy Haaland 75 millió meg diszkont ár. Alsó hangon 155, reálisan inkább 170 millió euróba kerülne, CSAK AZ ELSŐ ÉVBEN. És utána is minden évben kell fizetni a 20-40 milliós fizuját, meg fene tudja még milyen bónuszokat neki, a dortmundnak, raiolának (feltéve hogy beválik).
Szeretném, ha ezt is a helyén kezelné a tisztelt társaság: Haaland bőven több pénzünkbe fog kerülni, mint Griezmann, vagy Coutinho, vagy Dembelé került. A 75ös szám elő se kerüljön többet, mert egyszerűen hamis információ, még ha könyveléstechnikailag ennyi is lesz a dortmund bevétele az eladásból.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Válasz küldése