Gavi

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.03.20. 15:48:13

Gaviban gólfelelőst keresni teljesen nonszensz.... #-o
Jelenleg járulékos nyereségként lehet alkalmankénti góljaival kalkulálni.
Az tény, hogy egy jó csatársor mögötti gólképes középpálya szintet képes emelni egy csapat teljesítményén.
Reményeink szerint errefelé (is) igyekszünk.
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2022.03.20. 13:18:34

Végig néztem a top5 bajnokság első 2-3 csapatát és De Bruynen kívül nem találtam olyan kozeppalyast aki annyira ontana a gólokat. Elég csak a mai mai parositasbol Kroosra gondolni.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.03.20. 13:03:31

bence0330 írta:
2022.03.19. 09:57:30


Az, hogy közvetlenül kapura nem veszélyes 17 évesen (bár érkezget ő is második hullámban, csak inkább kihagyja még ezeket a helyzeteket), szerintem a legkevésbé sem probléma, sőt, mióta feltöltődtünk igazi támadókkal, még kevésbé gáz, simán ellehet a régi Xavi-Iniesta szerepkörben, nem voltak gólvágók, és megtehették, mert elöl befejezték a támadók, nekik csak meg kellett csinálni a játékot, és pár penge kulcspasszt adni. Erre mondjuk te is tettél utalást, de szerintem mostantól nemigen lesz olyan, hogy, hogy nem lesz támadónk...
Ezzel azért vitatkoznék. Oké, 17 éves, lehet ebben is változni, de azért garancia nincs. Ősszel, csatárok nélkül nagyon kellettek volna a gólveszélyes középpályások. Nem azt várom el, hogy ontsák a gólokat, de mondjuk legyen meccsenként pár gólhelyzetük. A Real Zidane alatt abban volt jó,hogy egyszerűen nem lehetett senkinek sem levegőt hagyni,mert akire nem jutott ember, az gólra tört.
December környékén, ha jól emlékszem SR dobogós volt a három góljával a házon belül, kb egy hónapnyi játékkal, ez sokat elárul.
Xavi is próbálkozott Gavival előrébb tolva, rendre kifejezetten gyenge volt olyankor. Szerintem ez a karrierjében vízválasztó lesz, egyszerűen egy top csapatban ez túl komoly hiány, HA így marad. Ahogy mindketten írtuk ez most bem releváns, de azért hosszabb távon nem megnyugtató a csatárhelyzet. Itt van a Laporta-faktor, ki tudja épp kire rág be és cirkuszol ki egy rosszabb pozíciót. Adama kicsit száműzve van és csak kölcsön játékos, Fati,nem biztos,hogy még focista, LDJ kölcsön, MB szerintem lefőtt, Dembele vagy megy,vagy marad. Marad Torres, aki önmagában inkább egy Gavi, Auba meg azért abban a korban van,amikor nagyon gyorsan romolhat le, sérülhet le,amiből nincs kiút.
Szóval rövidtávon sem biztos,hogy lesz ennyi gólfelelősünk, de azt aláírom,hogy ez pesszimista forgatókönyv.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.03.19. 09:57:30

sansz írta:
2022.03.19. 09:47:58
Az nagyobb gond,hogy továbbra sincs a játékában a veszély. Azt elfogadom,hogy Busiéban nincs, de azért Gaviéban legyen már. Most nem gáz,mert éppen tele vagyunk csatárokkal, de ha épp nem vagyunk, akkor akkor FDJ az egyetlen akire lehet számítani.
A többivel egyetértek, Kessié érkezését nem is nagyon tudom hova tenni a jelenlegi big4 mellett (plusz Nico), meg tényleg furcsa gyerek az tény. :D

Viszont én az idézett részt egészen máshogy látom. Szerintem nagyon sok veszély van benne. Konkrétan kapura is van valamennyi, de abban tényleg nem sok, sokkal inkább neki is a penge kulcs/gólpasszai, a lefordulásai, amiről meccsenként néha egészen irreális mennyiségű szabadot kapunk, sokkal többet, mint akár a támadóinkról. Most a Galata ellen 16-os előtt kaszálták el, onnan kaptunk szabadot, ami Messi óta ritkaság. Előtte lévő meccsen róla kaptuk a tizit. És sorolhatnám, ez csak az elmúlt két meccs, ráadásul mindkettőt kevés játékperccel érte el.

Az, hogy közvetlenül kapura nem veszélyes 17 évesen (bár érkezget ő is második hullámban, csak inkább kihagyja még ezeket a helyzeteket), szerintem a legkevésbé sem probléma, sőt, mióta feltöltődtünk igazi támadókkal, még kevésbé gáz, simán ellehet a régi Xavi-Iniesta szerepkörben, nem voltak gólvágók, és megtehették, mert elöl befejezték a támadók, nekik csak meg kellett csinálni a játékot, és pár penge kulcspasszt adni. Erre mondjuk te is tettél utalást, de szerintem mostantól nemigen lesz olyan, hogy, hogy nem lesz támadónk...
És mindenképp előrefelé játszik.

Egyébként amikor nem volt támadónk, gólokat is lőtt, ráadásul még bátrabban bevállalta az 1v1-eket is, lásd szólógólja, mert akkor nagyobb szükség volt erre. Szerintem ő csak azért 4. most a sorban viszonylag egyértelműen, mert mégiscsak 17 éves, nem is szabad túltolni, pláne azzal a vehemenciával, amivel játszik, nála 60 perc ér annyit, mint másnál 90.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.03.19. 09:47:58

Ha tényleg nálunk lesz Kessié, ha Busi marad lecserélhetetlen és marad a többi középpályás és marad mennyiségben ennyi támadó, akkor szerintem Niconak nem lesznek percei ésszerintem Gavinak sem feltétlen annyi,mint kéne, de majd meglátjuk persze.
Én most se vagyok oda érte, de már nem is vonom kétségbe a tehetségét, értem mit szeretnek benne sokan és tényleg van amiben kiemelkedő.

A bulldog stílusa néha kicsit zavar, kérdés tud e ebben változni. Voltak olyan éveink,amikor nagyon ellenünk fújtak a bírók, akkor minden második meccsen őt kiállították volna. Oké, most nem, most vagy semlegesek,vagy még kis hátszelünk is van, de ez változhat, kérdés,hogy Gavi változna e. De mindegy,ez most nem aktuális probléma.
Az nagyobb gond,hogy továbbra sincs a játékában a veszély. Azt elfogadom,hogy Busiéban nincs, de azért Gaviéban legyen már. Most nem gáz,mert éppen tele vagyunk csatárokkal, de ha épp nem vagyunk, akkor akkor FDJ az egyetlen akire lehet számítani.

A személyisége meg, bahh. Tudom, ez szubjektív és semmit nem befolyásol. Nem is ismerem, lehet az életben tök normális, mint ahogy Neymar és a többi sem olyan,mint amilyennek látjuk.
De amit látok belőle, az nem szimpi. Mindig egy koreai gyerekkatonára emlékeztet. Még a gólnál is inkább vicsorog,mint vigyorog. Na mindegy,persze legyen ez a legnagyobb bajom vele,hogy mit látok belőle..
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.03.18. 10:32:52

Nekem is nagy kedvencem, a harciasaságán kicsit csiszolni kell, de tényleg csak kicsit, én szeretném, hogy ilyen bulldog maradjon, ne csak mindig az ellennél legyen ilyen. De technikailag is elképesztő mellette, sőt, 1v1-ben tán a legjobb középpályásunk, sorra kapjuk róla a szabadokat, tegnap is volt a 16-os vonalán majdnem, előtte büntető, mezőnyben meg számolatlanul, senki nem bírja a lefordulásait.

Most néztem a Xavis videót a feedben, hát őt is majdnem megölte. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.03.18. 10:20:29

Nekem nagyon nagy kedvencem, hatalmas tehetség. Nagyon fiatal még, de úgy gondolom, hatalmas jövő állhat előtte! Ez a harciasság viszont tényleg kicsit túlzás, sokszor érzem azt én is, hogy ha leküldik pirossal 10 perc után, egy szót se szólhatna. Megint van 4 olyan fantasztikus középpályásunk, mint anno a Xavi-Iniesta-Busquets és plusz Fabregas, csak most Busquets mellett Pedri és De Jong van, mögöttük pedig egy Gavi. Hatalmas! :)
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.03.18. 10:16:27

Jó lesz ő, majd benő a feje lágya. Ilyen fiatalon, akiben van agresszió, az ki is jön, nehéz kezelni. Kell neki 2-3 éve biztos, hogy "profi" legyen, de megvan hozzá minden adottsága.
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2022.03.18. 10:12:06

A technikai tudása megvan, de a harcossága igen sokszor durvaság.
Igen, rossz volt nézni, hogy kéri magának a pirosat.
Busquetsnek úgy kellett leállítania, utána 'valamelyest' visszavett az ámokfutásból.

Voltak idén már igen jó meccsei, ami biztató volt.
Remélem jó irányba fejlődik, és az agresszivitás központját sikerül mérsékelni, mert a bírók és játékosok egyre jobban észreveszik, amit csinál, és utazni fognak rá.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2022.03.18. 07:33:52

Imádom ezt a srácot. Iszonyat nagy gyémánt. Remélem marad és Xavi szépen levagdossa róla a vadhajtásait.
Nagyon akar, de sajna emiatt egy időzített bomba. Tegnap simán mehetett volna zuhanyozni 10 perccel a cseréje után, ha szigorúbb a bíró.
De ettől függetlenül a jövő középpályájának egy nagyon fontos darabja.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.02.28. 14:45:47

Nyiri81 írta:
2022.02.28. 10:16:21
Még nincs új szerződése és az ügynöke a Real Madrid irodájában volt.
Remélem marad.

https://www.marca.com/en/football/barce ... b45a4.html
Olvasd végig, mielőtt ilyeneket írsz.
"In the meantime, however, the visit of Gavi's agent Ivan de la Pena to Real Madrid's offices in Valdebebas a few days ago triggered rumours about potential Los Blancos interest in the Barcelona midfielder. However, De la Pena went to Valdebebas to negotiate the contract renewal of Real Madrid B midfielder Marc Cucalon."
més que un club
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.02.28. 10:16:21

Még nincs új szerződése és az ügynöke a Real Madrid irodájában volt.
Remélem marad.

https://www.marca.com/en/football/barce ... b45a4.html
Csak is Puyol
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.22. 19:33:02

Jack Napier írta:
2022.02.22. 19:04:10
Barcaforever írta:
2022.02.22. 16:36:44

Más téma: én ezt a kikötött cipőfűző dolgot, nem bírom felfogni, kb minden képen ki van neki kötve, de ez full értelmetlen nekem, hogy miért nem játszik akkor fűző nélküliben, meg nem félnek, hogy egy komoly helyzetnél azért esik el, mert a védő rálép a fűzőjére? Teszem hozzá azért, mert nem rusja, hogy kell bekötni.
Egyébként ezt a dolgot már én is fel akartam hozni mert teljesen érthetetlen számomra az egész dolog.
Ugye állítólag azért nem köti be mert nem tudja, hogyan kell...
De kérdem én ha egy 4 éves gyereknek az óvodában meg tudják tanítani 1 nap alatt hogyan kell bekötni egy cipőt akkor ez neki hogyan nem sikerül?
Szóval tényleg furcsa az egész történet hiszen nem elég, hogy ott van a sérülés veszélye is de más szempontból elég kellemetlen képet fest szerintem valakiről ez így 17 évesen.
Én sosem játszottam nagypályás futballt, és nekem ebben az egészben Gavinál még érthetetlenebb, hogy nincs erre szabály. Amikor nem lehet az emberen ékszer pl. Ne mondja senki, hogy egy gyűrű veszélyesebb, mint ez...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2022.02.22. 19:04:10

Barcaforever írta:
2022.02.22. 16:36:44

Más téma: én ezt a kikötött cipőfűző dolgot, nem bírom felfogni, kb minden képen ki van neki kötve, de ez full értelmetlen nekem, hogy miért nem játszik akkor fűző nélküliben, meg nem félnek, hogy egy komoly helyzetnél azért esik el, mert a védő rálép a fűzőjére? Teszem hozzá azért, mert nem rusja, hogy kell bekötni.
Egyébként ezt a dolgot már én is fel akartam hozni mert teljesen érthetetlen számomra az egész dolog.
Ugye állítólag azért nem köti be mert nem tudja, hogyan kell...
De kérdem én ha egy 4 éves gyereknek az óvodában meg tudják tanítani 1 nap alatt hogyan kell bekötni egy cipőt akkor ez neki hogyan nem sikerül?
Szóval tényleg furcsa az egész történet hiszen nem elég, hogy ott van a sérülés veszélye is de más szempontból elég kellemetlen képet fest szerintem valakiről ez így 17 évesen.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.02.22. 16:36:44

MQuCsabi írta:
2022.02.21. 10:42:36
Egyèbkènt a Pedri, Gavi páros (Nicoval kiegèszülve esetleg lehetne triumvirátus) nálam egyèrtelműen Xavi -Ini duot nèzve előjött èrzèseimet idèzi.
Persze ez nem a legendákkal való összehasonlítás, csupán stílusukat ès a pályán betöltött szerepüket tekintve.
Ugyanezt gondoltam én is, csak Pedrinek szüksége van egy tartós formajavulásra, hogy azt a szintet hozza, amit az elmúlt hetekben láttunk tőle, a tavalyi szezonban, amit műveltek vele azaz 57 v mennyi meccs, egyszeruen beteg volt…

Egyértelmű nekem, hogy a Pedri-FDJ páros nem működik jól együtt, mert 2 labdadédelgető, nem negatív értelemben van a pályán akkor. FDJ/Pedri-Gavi páros variálásában van a kulcs nekünk a jövőre nézve, ezt Xavinál jobban senki se tudja összerakni.

Más téma: én ezt a kikötött cipőfűző dolgot, nem bírom felfogni, kb minden képen ki van neki kötve, de ez full értelmetlen nekem, hogy miért nem játszik akkor fűző nélküliben, meg nem félnek, hogy egy komoly helyzetnél azért esik el, mert a védő rálép a fűzőjére? Teszem hozzá azért, mert nem rusja, hogy kell bekötni.
Kép
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2022.02.21. 19:02:31

Végre van egy terminátor a csapatban. Szeretem a lelkesedését.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.21. 10:42:36

Egyèbkènt a Pedri, Gavi páros (Nicoval kiegèszülve esetleg lehetne triumvirátus) nálam egyèrtelműen Xavi -Ini duot nèzve előjött èrzèseimet idèzi.
Persze ez nem a legendákkal való összehasonlítás, csupán stílusukat ès a pályán betöltött szerepüket tekintve.
Kép
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.02.21. 09:56:05

Visszatárve ide még egy szóra Xavi azért mellém állt a főoldali cikk szerint :)
De ezt persze csak trollkodásnak szánom :)

Annyit akartam még hozzátenni, hogy persze, tök relatív, hogy ki pontosan mit is ért tehetség alatt. Engem a szeme a játékhoz, a játékintelligenciája, a labdával való viszonya, a meglátásai, passzai, labdabiztonsága nyűgöz le, és ezekben tartom többre Gavinál, aki viszont fizikálisabb, nyersebb, erősebb, harcosabb nála. Igazából kár is hasonlítgatni őket, tök jó, hogy más tulajdonságokban erősek, így nem riválisok, hanem kiegészítik egymást.
Bármelyikük viszi is többre hosszútávon, már az jó érzés, hogy ezekről tudunk itt "vitázni", mert ilyen játékosaink vannak, nem pedig arról kell fröcsögnünk hétről hétre, hogy ki volt a leggyengébb, Lenglet vagy SR, melyikünkön ment el a meccs a Levante ellen már megint. Úgy néz ki, újra jó lesz meccseket nézni. 8)
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.02.20. 15:28:14

bence0330 írta:
2022.02.20. 15:16:03
Umtiti baloldali belső védőt játszott, de hagyjuk a multat, hiszen itt van piké (csak eltiltás miatt nem kezd), itt van busi, alba.....robi sérült.... :oops:

Nézzünk előre, csak annak van értelme.

Amúgy Gavi topic és a srácról egy rossz szót nem írtam, sőt korábban azt is megfogalmaztam, hogy Pedrinél szerintem is tehetségesebb.... :lol:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.20. 15:16:03

Szerintem nem. Gavi már most bárhol kezdő, vagy minimum alapcsere lenne, és nem ígéretben, hanem a jelenlegi szintjében. De szerintem PSG szintekről is beszélhetünk, egy ManU meg összetenné a két kezét, ha lenne egy ilyen játékosuk. Nem csak spanyol klubokban. 16-8 éves gyerekek rohangálnak már mindenhol, még egy Bayern-Dortmund szintben is. Talán nem lenne ennyit kezdő, hanem lassabban épülne be, ami a kora miatt előnyös, de
Piqué meg mindenképp csak akkor kezdett volna VVD mellett, ha ő a második legjobb védő (mint most a saját uru VVD-nk mellett)
Mint ahogy az akkor komoly szintű Umtiti is első számú védő lett az általad említett periódusban, de ezt az egészet kár idekeverni.

Gavi szerintem jelenleg a legjobb középpályásunk, tehetségben is, szintben is. Ezzel persze lehet vitatkozni, nézőpont kérdése, de hogy tök jogosan kezdő, az biztos, és örülök, hogy Xavi azért még nem szedi szét a srácot, és rotálja, mert nem is szabad neki még ennyit játszani, pláne ezekkel az elképesztően intenzíven lejátszott meccsekkel, belerokkanna. SR a visszatérése után nem fogja őt megelőzni a rangosorban, példának erejéért.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.02.20. 15:01:58

Ronaldinho&Barca írta:
2022.02.20. 14:07:53
Gavi szerintem egy Isten adta tehetség, és az, hogy 17 évesen alap ember a Barcában és a spanyol válogatottban is meghatározó szereplő, mindent elmondd a jelleméről.
Nekem is tetszik a srác, de maradjunk a földön még egy kicsit. Jelenleg az rá nagyon igaz, hogy jókor volt jó helyen.
Nincsen a fociban " ha " .....de 2015 után minden szakmai vonal elveszett nálunk, kiesett egy komplett generációváltással járó megújulási ciklus. Ha dob nekünk a gép akkor egy Virgil van Dijket, még ugyanúgy Piké lenne a kezdő....
Szóval - tehetsége elismerése mellett - maradjunk annyiban, hogy Gavi jelenleg jókor van jó helyen.... :lol:
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2022.02.20. 14:07:53

Gavi szerintem egy Isten adta tehetség, és az, hogy 17 évesen alap ember a Barcában és a spanyol válogatottban is meghatározó szereplő, mindent elmondd a jelleméről. Messzemenő elemzést a szezon végén lehetne tartani, ki hány meccset játszott és milyen eredmények születtek, ki mennyire volt hatással a játékra. Bár vannak még szürke napjai, de a napoli ellen is szemmel látható volt, mekkora hatása van a játékra.

Nálam nem kérdés, hogy jobb lesz mint Pedri, utóbbi szerintem kicsit túl van sztárolva, én idén abszolút nem vagyok elájulva tőle. Fatit meg hagyjuk a 10 meccs/szezonnal, hiába rúg minden visszatéréskor gólt, ha utána lesérül az egész szezonra, ilyen játékosokra nem lehet építeni, ellenben Gavival aki Barca szív és pazar tehetség. Örülök, hogy a masia kidobott egy kp.-t így Xavi-Iniesta korszak után.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2022.02.20. 09:27:31

sansz írta:
2022.02.20. 08:06:43
Szóval a Barca és a spanyol válogatott tele lehet Gavival, az igazi elithez az is kevés lenne önmagában.
Persze, ez nyilvánvaló. Cruyff, Ronaldinho, Neymar nélkül nem lettek volna sikerkorszakok, de Zubizarreta, Puyol, Iniesta nélkül sem.

A spanyol csatársor tényleg nem erős, de más válogatottat sem tudnék mondani, amelyiknél garantált a folyamatos gólveszély, egy-egy viszonylag gólgazdag meccset kínlódás és erőtlenség követ. Voltak nagy spanyol gólvágók, a mostaniakhoz képest klasszis Butragueno vagy Raul, viszont a válogatott akkoriban tartósan eredménytelen volt, néha a csoportkörön sem jutott túl.

Tulajdonképpen nem tudom, hogy a spanyol-kritikusoknak mi a fő bajuk, de szerintem nemcsak a csatárokra vonatkozik, hanem mintha eleve baj lenne, hogy egy spanyol-katalán csapatban spanyol-katalánok is fociznak.

A spanyol-katalán közönségnek viszont szüksége van a helyi vagy saját nevelésű kedvencekre, és az Iniesta és Messi után maradt űr betöltésére, Fati kiesése miatt, jelenleg nem nagyon látszik más jelölt, mint Gavi. Hogy ez elhamarkodott-e vagy sem, hamarosan kiderül, de remélem, hogy nem jelent számára elviselhetetlen terhet.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.02.20. 09:01:19

Andris írta:
2022.02.19. 14:26:03
Szerintem látványosan tehetségesebb, mint Pedri vagy Fati, pedig azoknak a sracoknak sem akarmilyenek a skilljei.

A fegyelmezettsege es a kora meg elmarad a tobbiektol, de hat tenyleg csak 17.

En is ugy vagyok vele, hogy jelen allas szerint o lesz a legnagyobb sztar a csapatban, 2-3 ev mulva.
Fatinál biztos nem, Pedrinél lehet.
Az, hogy a legnagyobb sztár lesz/lehet, ebben szkeptikus vagyok.
Nem egy sztáralkat a gyerek, közönség kedvenccé válhat a stílusa miatt, de sztárrá nem hiszem. Pláne nem a legnagyobb sztárrá.

Vagy lehet máshogy értjük a legnagyobb sztár szókapcsolatot.


Ha már a személyénél maradunk, kell ilyen a csapatban, ilyen vízhordó feeling nekem, elvégzi a piszkos munkát a többiek helyett:D néha mondjuk visszább vehetne mert van 1-2 alattomos megmozdulása is, ami nem abból ered, hogy túlpörgi, hanem hogy egyszerűen alattomos.
De mondom, mai fociban nagyon kell egy ilyen kullancs.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.02.20. 08:06:43

brazilfan írta:
2022.02.19. 20:29:30

Néha megy itt a fórumon a spanyol focistáink lesajnálása, hát tessék, itt vannak Gaviék, az élő cáfolatok.
Általában én is "védem" a spanyol focit az ilyen vitákban, sokan a barca kudarcait vetítik ki mindenre. A Realnak van egy nagyon gyenge sztáredzője és közepes játékosai, az Atletico lufija valójában pár éve kidurrant, Diegot csak a járványhelyzet és sok szerencse mentette meg egy darabig a Barca helyzetét meg ismerjük. Ettőlmég a spanyol bajnokság erős, a kiscsapatokban is technikásak a játékosok, élvezetes a játék.
És a spanyol válogatott sem gyenge,DE, azért a kritika alapja jogos. Szerintem a kritikusok nem azt mondják,hogy Pedri, Fati és Gavi nem tehetséges. Hanem azt, hogy rossz nézni a spanyolokat, mikor a támadósoruk olyan, hogy Moreno, Ferran Torres és Morata. Tőlük várjuk a gólkat, ami mellé Gaviék góljai csatlakoznának, leírni is vicces.

Szóval a Barca és a spanyol válogatott tele lehet Gavival, az igazi elithez az is kevés lenne önmagában.
Válasz küldése