Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.04.27. 22:09:19

bence0330 írta:
2022.04.27. 16:55:56
Camp Nou99 írta:
2022.04.27. 16:30:06
Szépen a saját szánba sz.......unk ha hosszabbítunk az emberkével.
És most ne nézzük azt hogy hogyan játszik az elmúlt időkben.
Szerintem maradt ugyanolyan sérülékeny mint volt, csak nehogy az legyen hogy marad és utána visszatér a régi formája.

Az elmúlt 2 évben alig volt sérült, nem többet, mint egy átlagos játékos. (Tavalyi szezonban összvissz 6 ilyen meccse volt.) A mostani ősz eleje volt az egyetlen komolyabb kihagyása, azóta sem történt vele semmi, egy covidos távolléte volt. 2 év azért már elég sok idő szerintem ahhoz, hogy mintának vegyük. Ráadásul a játékosok fizikuma most eleve javulóban van/volt, nyáron meg mindenképp lesz ebben előrelépés.
No meg kérdés, mit veszünk régi formának, 18-ban ontotta a gólokat, és alázta a védelmeket, azt bármikor aláírnám, sőt, én abban reménykedem, hogy visszatér ez a régi formája. És tavaly is elég korrekt módon lövöldözte őket, pedig akkor sokkal kevesebb lehetősége volt, meg kevesebb társa elöl, ezért a gólpasszai messze nem jöttek így.
Ezt, Dembeléről írtad? Csak mert, szerintem mióta ide igazolt többet volt sérült, mint egészséges.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7176
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.27. 16:55:56

Camp Nou99 írta:
2022.04.27. 16:30:06
Szépen a saját szánba sz.......unk ha hosszabbítunk az emberkével.
És most ne nézzük azt hogy hogyan játszik az elmúlt időkben.
Szerintem maradt ugyanolyan sérülékeny mint volt, csak nehogy az legyen hogy marad és utána visszatér a régi formája.

Az elmúlt 2 évben alig volt sérült, nem többet, mint egy átlagos játékos. (Tavalyi szezonban összvissz 6 ilyen meccse volt.) A mostani ősz eleje volt az egyetlen komolyabb kihagyása, azóta sem történt vele semmi, egy covidos távolléte volt. 2 év azért már elég sok idő szerintem ahhoz, hogy mintának vegyük. Ráadásul a játékosok fizikuma most eleve javulóban van/volt, nyáron meg mindenképp lesz ebben előrelépés.
No meg kérdés, mit veszünk régi formának, 18-ban ontotta a gólokat, és alázta a védelmeket, azt bármikor aláírnám, sőt, én abban reménykedem, hogy visszatér ez a régi formája. És tavaly is elég korrekt módon lövöldözte őket, pedig akkor sokkal kevesebb lehetősége volt, meg kevesebb társa elöl, ezért a gólpasszai messze nem jöttek így.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2022.04.27. 16:30:06

Szépen a saját szánba sz.......unk ha hosszabbítunk az emberkével.
És most ne nézzük azt hogy hogyan játszik az elmúlt időkben.
Szerintem maradt ugyanolyan sérülékeny mint volt, csak nehogy az legyen hogy marad és utána visszatér a régi formája.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.04.27. 16:12:04

Rezisto95 írta:
2022.04.27. 15:48:50
Van arról hivatalos információ, (vagy nem hivatalos) hogy mennyi pénzből gazdálkodik a barca menedzsmentje a nyáron? Mert ha Dembele hosszabbít, akkor tényleg a védelmet kéne elsősorban megerősíteni.
Tok mind1 mennyi penz lesz, ugyse igazolunk hatra csak olcsojanosokat. Nekunk brand kell, eladhato mezek. Vedobol ilyen nincs. Egy laporte, rudiger nem olyan kaliber aki miatt kijon egy idenyben + 200.000 ember
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Rezisto95
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.05.18. 15:59:40

2022.04.27. 15:48:50

Van arról hivatalos információ, (vagy nem hivatalos) hogy mennyi pénzből gazdálkodik a barca menedzsmentje a nyáron? Mert ha Dembele hosszabbít, akkor tényleg a védelmet kéne elsősorban megerősíteni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7176
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.26. 15:48:52

johdepp írta:
2022.04.26. 15:20:56
A többire nem nagyon akarok reagálni, mert fogalmam sincs, ez a Raphinha ki, mi, hogyan játszik. Az, hogy 25 évesen a Leeds-ben tolja, szerintem azért nem véletlen. Meg még brazil is... No, de nem ezért ragadtam billentyűzetet, hanem mert...

Dembi és Adama között nem nagy a különbség és ugyanolyan játékosok? Dembi fél lábbal, csukott szemmel, hátrakötött kézzel is fényévekkel jobb játékos Traorénál. Játékban meg nekem sokkal szabadabban tűnik Dembi, hol "vonal", hol "tükör", hol még annál is bentebb kreatív tkp-nak tűnik. Teljesen mást játszik, mint Traoré, szerintem. Mióta hajt (hogy ez Xavi hatása, vagy el akarja adni magát, vagy akármi, ki tudja), mezőnyben is jobb, védekezni is jobban jár vissza, támadásban meg aztán szó szerint ég és föld. Nem akarom Adamát bántani, de Dembéléhez képest fogalmatlan, egysíkú nulla a pali támadásban, meg általánosságban is. Soha, még csak megközelítőleg sem fog olyan kreativitást, veszélyt jelenteni a jobb oldalon, mint a francia, aki ráadásul eléggé kétlábas is Adama full jobblábasságával szemben. Azzal, hogy gólt nem tudnak lőni, nem tudok vitatkozni, de gólt sajnos kábé senki nem tud lőni manapság. Néha Luukból előjön a goat, vagy Auba zsigerből beseggeli inzaghisan, de ennyi. Ferrant meg sem említem... (Remélem, Ansu lesz még 100%-os játékos valamikor, nagyon kéne oda balra/előre.) Az biztos, hogy jelenleg úgy tűnik, hogy a legolcsóbb és talán legjobb megoldás Dembélé maradása lenne, persze észszerű pénzügyi keretek között. Aztán hogy jövőre is így tolná-e, vagy szeptemberben lesérülne megint 10 hónapra, az már más kérdés.
Raphinha az egyik legkeresettebb játékos a posztján, stabil brazil válogatott kezdő lett. Későn érő típus, tény. :D Kegyetlen jó a srác, és elvileg van is vele valami szóbeli megállapodás-félénk, nem emlékszem pontosan, micsoda. Az is rémlik, hogy ő mereven elutasít addig mindent, amíg nem derül ki, akarjuk-e vagy sem.

Persze, hogy jobb Dembélé! Csak a potenciálja még mindig sokkal nagyobb szerintem, mint ami a mostani különbség. És nyilván tud(na) ő tükörszélsőt is jól játszani, ezt láthattuk 18 őszén, amikor szórta onnan a gólokat. De jelenleg ez nála csak elméleti dolog, tud tükörszélsőt játszani, tud befelé jönni, csak nem tud belőle gólt/gólpasszt hozni, szinte mindig vagy stanionból ki, vagy eltötymörgi a végét, mert nem tudja, mit csináljon. És akkor megette a fene az egészet, mert annak pont az lenne a lényege, hogy gólt lőjön. Persze ez bármikor átkattanhat, és hozhat megint egy komoly góllövő formát, de jelenleg a játéka 70-80%-a az alapvonalra cselezés és beadás, ebből jönnek a gólpasszai is egytől-egyig. Ezt szerintem Adama ugyanilyen jól tudja, csak Dembélé jelent pluszban veszélyt befelé és ahogy írtad, jobb playmakingben is. De a fő eleme, legalábbis Xavi alatt akkor is az alapvonal+beadás, erre épül a játékunk. Látszik is, hogy mióta erre felkészültek, nem is működik, és befelé messze nem elég annyira Dembouz, hogy váltani tudjunk.
Védekezésben tényleg sokat javult, de abban biztos, hogy nem ver Adamára, sőt.
Amúgy majdnem ugyanolyan a gólpont/perc statjuk. Tudom, hogy nem csak erről szól a foci, de azért elég meghatározó tényező nekem ahhoz, hogy HATALMAS különbséget ne lássak közéjük, de attól még nyilván van különbség, nem mondtam, hogy nincs.
Ha elkezdene gólokat lőni, és meccseket eldönteni (erre jelen pillanatban nem képes, "csak" erős hatást gyakorolni rá), akkor mondanám, hogy hatalmas a különbség. Nyilván szubjektív ez az egész kifejezés.
Fati, Depay, és azért nem hulladfáradtan Torres is elég gólképes játékosok szerintem. Dembélénél sokkal inkább.
De tényleg nem értem, mi történt a lövéseivel, sosem volt ennyire gyenge bennük, még két sérülés között is tudott gólokat lőni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2022.04.26. 15:20:56

bence0330 írta:
2022.04.26. 09:59:20
Nekem az a nagy bajom, hogy van két pont ugyanolyan játékosunk a jobboldalra. Van persze minőségi különbség, de nem hatalmas.
A többire nem nagyon akarok reagálni, mert fogalmam sincs, ez a Raphinha ki, mi, hogyan játszik. Az, hogy 25 évesen a Leeds-ben tolja, szerintem azért nem véletlen. Meg még brazil is... No, de nem ezért ragadtam billentyűzetet, hanem mert...

Dembi és Adama között nem nagy a különbség és ugyanolyan játékosok? Dembi fél lábbal, csukott szemmel, hátrakötött kézzel is fényévekkel jobb játékos Traorénál. Játékban meg nekem sokkal szabadabban tűnik Dembi, hol "vonal", hol "tükör", hol még annál is bentebb kreatív tkp-nak tűnik. Teljesen mást játszik, mint Traoré, szerintem. Mióta hajt (hogy ez Xavi hatása, vagy el akarja adni magát, vagy akármi, ki tudja), mezőnyben is jobb, védekezni is jobban jár vissza, támadásban meg aztán szó szerint ég és föld. Nem akarom Adamát bántani, de Dembéléhez képest fogalmatlan, egysíkú nulla a pali támadásban, meg általánosságban is. Soha, még csak megközelítőleg sem fog olyan kreativitást, veszélyt jelenteni a jobb oldalon, mint a francia, aki ráadásul eléggé kétlábas is Adama full jobblábasságával szemben. Azzal, hogy gólt nem tudnak lőni, nem tudok vitatkozni, de gólt sajnos kábé senki nem tud lőni manapság. Néha Luukból előjön a goat, vagy Auba zsigerből beseggeli inzaghisan, de ennyi. Ferrant meg sem említem... (Remélem, Ansu lesz még 100%-os játékos valamikor, nagyon kéne oda balra/előre.) Az biztos, hogy jelenleg úgy tűnik, hogy a legolcsóbb és talán legjobb megoldás Dembélé maradása lenne, persze észszerű pénzügyi keretek között. Aztán hogy jövőre is így tolná-e, vagy szeptemberben lesérülne megint 10 hónapra, az már más kérdés.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7176
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.26. 09:59:20

Nekem az a nagy bajom, hogy van két pont ugyanolyan játékosunk a jobboldalra. Van persze minőségi különbség, de nem hatalmas. Mindkettő veszélytelen teljesen a kapura (ijesztő belegondolni, hogy ketten együtt fél éve vernek rommá mindenkit ott, és ketten együtt 1(!) potyagólt szereztek onnan, nem tudom, hogyan lehetséges ez egyáltalán, már csak a nagy számok törvénye alapján is lőniük kellett volna párat. :D De ez egy igazi top csapatban már kicsit necces.

Nyilván mindkettő fő erőssége, hogy nagyon jól viszik le alapvonalra és adják be. Dembélé befelé is tud törni, csak hát mivel lőni teljesen elfelejtett, abból gól nemigen lesz. Két ugyanilyen játékos szerintem nem maradhat itt, én mindenképp szeretnék egy igazi tükörszélsőt is, aki tud lőni távolról, betörni, cselezni, stb, aki egy komplettebb játékos. Mint Salah, Mahrez. Raphinha több, mint tökéletes lenne, talán a legjobb megszerezhető játékos a posztján, tökéletes korú, minden belefektetett centet megérne.

A mostani helyzetben kezd egysíkúvá válni a játékunk, főleg, hogy amúgy is a jobboldalt erőltetjük kicsit jobban. A csapatok tudják, mi jön, a két kengyelfutó persze így is megveri őket (bár egyre inkább kiszorított helyzetből kell beadniuk, mert jobban lereagálják már őket kicsit), de középen simán levédekezik az érkezőket, mert csak rájuk kell már figyelni. Ha két különböző stílusú játékosunk lenne, sokkal jobban meg tudnánk variálni a dolgot. No meg nem mintha Raphinha/xy nem tudna beadni a góljai mellett...

Nyilván az lenne az ideális, ha Dembélé+xy(Raphinha) lenne jövőre, Traoré meg menne, de nem tudom, anyagilag ez lehetséges lenne-e.

Nyilván teszkós megoldás lenne Dembélé maradásánál tükörszélsőnek Trincao, aki olyan so-so, szezon közepéig simán elfogadtam volna, de szerintem már más célokért akarunk jövőre versenybe szállni, ahová Trincao már kicsit kevés lenne, én olyat szeretnék, aki 10-15 góllal hozzájárul az eredményekhez egy szezonban, akivel szintet lépünk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.26. 08:40:59

Nekem az a véleményem, hogy Dembelé jobb volna, ha maradna. Kell egy ilyen gyors játékos, aki tud cselezni, egyből tud a kapu felé fordulni, nem alibizik, őszintén játszik. Tud indítani, bejátszani labdákat, helyzetbe hozni másokat. Nincs alternatívája a jobb oldalon. Persze, néha ront cselezés közben, a beadásai sem mindig ülnek, és néha a Földközi tengerebe lövi a labdákat, de melyik csatár nem? Mentalitása is rendben, az edző i elégedett vele. Akkor? Nagy pénzt úgy sem kapnánk érte, horribilis bukta volna a vételárához képest. Ráadásul a pótlása is kérdéses volna. A pénzt hátra kell költeni, mert ott vannak a nagyon súlyos gondok!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.04.25. 19:21:17

Subinho írta:
2022.04.25. 14:43:24
Dembelé hajt, való igaz, de sztem ez csak azért van, hogy "eladja" magát. Egyébként tényleg sokat van nála a labda, de igazából Traoré ugyanezt csinálja. Tudjuk, gyors, jól cselez, megtolja, beadja, kapura lőnie viszont teljesen felesleges, mert azt nem tud. Neki egy 4-4-2 féle jobb oldali tkp. szerep illene. Lőtt egy nagy gólt idén, amivel visszakerült a kezdőbe, de őszintén, 1 gól / idény (a kupa potyát most ne hozzuk fel) nem elég egy csatártól. Traoré szintén zenész.
Nézzük meg kik játszottak itt évekig szélen, akik nem voltak akkora spílerek, mint Messo, Ronaldinho, Neymar, mégis termeltek szép számmal: Pedro, Villa, Giuly, de felhozhatnám Alexist is, aki inkább csere volt. Dembelé egyszerűen bármennyire küzd és bármennyire hajt, ami szép és megsüvegelendő, de nem illik ide. Amit most csinál Dembelé, azt kb. egy top szélső védő lehozza a felfutásaival, mint pl. anno a Top Dani Alves.
Én azt látom, hogy Dembele játékából "csak" a gól hiányzik. Nincsenek igazán rossz meccsei, ő ebben a felállásban, erre képes. Szabadrúgásokhoz mondjuk nem lenne szabad oda engedni, mert abszolút veszélytelenek a próbálkozásai. Kíváncsi vagyok, hogy jövőre hol fog játszani.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.04.25. 14:43:24

Dembelé hajt, való igaz, de sztem ez csak azért van, hogy "eladja" magát. Egyébként tényleg sokat van nála a labda, de igazából Traoré ugyanezt csinálja. Tudjuk, gyors, jól cselez, megtolja, beadja, kapura lőnie viszont teljesen felesleges, mert azt nem tud. Neki egy 4-4-2 féle jobb oldali tkp. szerep illene. Lőtt egy nagy gólt idén, amivel visszakerült a kezdőbe, de őszintén, 1 gól / idény (a kupa potyát most ne hozzuk fel) nem elég egy csatártól. Traoré szintén zenész.
Nézzük meg kik játszottak itt évekig szélen, akik nem voltak akkora spílerek, mint Messo, Ronaldinho, Neymar, mégis termeltek szép számmal: Pedro, Villa, Giuly, de felhozhatnám Alexist is, aki inkább csere volt. Dembelé egyszerűen bármennyire küzd és bármennyire hajt, ami szép és megsüvegelendő, de nem illik ide. Amit most csinál Dembelé, azt kb. egy top szélső védő lehozza a felfutásaival, mint pl. anno a Top Dani Alves.
raszab
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2021.06.17. 21:38:33

2022.04.25. 13:54:28

Deluigi írta:
2022.04.25. 13:27:38
Dembi valoban kuzd, de nem er egy fabatkat sem, hianyzik a befejezes, akar golpassz szinten is

en inakbb Gavit latom nagyon kuzdeni
Dembi, szerintem inkább kreatív játékos, mindig képes váratlan megoldásokra... és persze egészen más, mint Gavi, aki igencsak szívós, küzdőképes....
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.04.25. 13:27:38

Dembi valoban kuzd, de nem er egy fabatkat sem, hianyzik a befejezes, akar golpassz szinten is

en inkabb Gavit latom nagyon kuzdeni
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Deluigi 2022.04.25. 14:26:29-kor.
Rezisto95
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.05.18. 15:59:40

2022.04.25. 13:18:15

Hihetetlen és egyben kijózanító, hogy a frankfurti virslis mélytorkos óta egyedül őt látom teljes gőzzel focizni, és legalább tettetni, hogy nyerni akar. A többiek csak egymásra mutogatnak, okoskodnak és magukat ismétlik hogy "innentől kezdve minden meccs egy dőntő" meg "a barcának csak a győzelem elfogadható eredmény", ehhez képest két alsóházi csapat is ráültetetett már minket a sz.pórollerre, és még hol a vége! Megteszem a Mallorcát tippmixen hogy nyerni fognak, mert ezt a Xavi féle tili-toli annyira kevés mint elefántnak a normál intim betét.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4492
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2022.04.20. 16:53:47

Tippre úgy a 70. perc környékén volt egy őrületes ráfordulós bombája 17-18-ról.. hát ha az beakad... Egyébként pedig ő volt a különbség, de egyszerűen siralmas mennyire nincs társ, így hogy Auba pihenőt kapott, egyszerűen nincs társ akivel lehetne a zsugát tolni. FT számomra így sok meccs után is az egész átigazolási időszak melléfogása, bárki bármit mondd, nagyon szépen és okosan igazoltak Alemany-ék és örülök, hogy Xavi ennyire ragaszkodott Dembeléhez, de FT egy bődületes mellélövés volt.

Én egyben reménykedek, hogy Dembelével hosszabbítanak, elképesztő a srác, hihetetlen tehetség és ahogy én látom, valamelyest pedig beigazolódott a megérzésem, Xavi remek hatással van rá. Csak ugye a társak.. Most felépült Fati, Pedri meg out a szezonra.. kész vicc az egész, és közben legyen eredmény.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7176
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.20. 11:23:41

Kovbal88 írta:
2022.04.20. 11:05:59
...míg Adama arra jó, hogy meghúzza szélen és leszalad az alapvonalig, aztán vagy sikerül beadni a semmibe vagy szöglet lesz, esetleg visszapattan rá és kirúgás, addig Dembele képes betörni a 16 on belülre, amiből akár 11-es is lehet...
Nem akarm elvenni Dembélé érdemeit, nekem is tetszik a játéka, de szerintem konkrétan ugyanezt csinálja, mint Adama, ha eredményes akar lenni. Néha valóban elhúz befelé, de konkrétan nem rémlik egy eset sem a hónapok alatt, amikor ebből gól született (az a hatalmas potya egy kiscsapat ellen a kupában...), ez eddig inkább ilyen elméleti előnye egyelőre, hogy legalább képes rá, és majd csak lesz belőle valami. Gólokat szintén nem tud lőni innen. Potenciál van benne, de sem szabadokat, sem tiziket, sem gólokat, sem gólpasszokat nem látunk ebből. Az összes gólpassza és veszélye ugyanabból jön, mint amit Adama is tud, elvágtat alapvonalra és beadja, és amíg utóbbi kezdő volt, ebből ő is rengeteg gólpasszt hozott össze, a cseleket és a beadásokat is tolja olyan jól kifelé, mint a francia.

Szóval oké, hogy Dembélében sokkal nagyobb a potenciál, de jelenleg szerintem messze nincs olyan nagy különbség köztük eredményességben, mint amilyen lehetne, és amilyent én is várnék. Az, hogy 2-3 meccsen keresztül csereként Adama nem adott gólpasszt, nekem nem annyira releváns, hasonló a gólpont/perc arányuk Xavi alatt, Dembéléé egy árnyalattal jobb.

Nem mondom, hogy nem jobb Dembélé, csak hogy szerintem irreálisan kicsi most köztük a különbség, Dembéléről tényleg szabadokat kéne kapnunk, gólokat kéne lőnie, mert képes rá. És nálunk is volt már rá képes, nem tudom, idén mi történt vele gól szempontjából, mert oké, hogy jobban az a feladata, hogy menjen alapvonalra, de azért elege tör be ahhoz, hogy gólt szerezzen belőle, mégsem megy, 18-ban még kb minden helyzetéből gólt lőtt, de tavaly is elég sokat szerzett.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.04.20. 11:05:59

drobika írta:
2022.04.20. 08:55:41
Az utóbbi időben messze ő teljesít legjobban elöl. Már amikor Xavi a jobb oldalon tartja... Adama behozatala, és az ő balra tolása szerintem nem jó ötlet, ez a Frankfurt és a Cadiz ellen sem jött be. Ezen az oldalon nem annyira hatékony szerintem, persze tud baloson is játszani, de ha van egy veszélyes jobboldal, akkor minek átrakni??? Adama játéka faék egyszerűségű, szerintem a liga összes védője tudja már, hogy az alapvonal felé húzza meg mindíg. Dembi vagy Adama, de szerintem a kettő együtt ebben a felállásban nem szerencsés.
Ami jó hír, hogy hosszabb ideje már nem sérült és reméljük, így is marad, mert volt már baja szegénynek rendesen! A csapatnak nagy szüksége volna rá, a fejlesztési pénzeket a hátsó sorra kellene fordítani, nem új jobbszélsőre!
Sajnos ezt sokan nem látják, amit leírtál. Pedig így van míg Adama arra jó, hogy meghúzza szélen és leszalad az alapvonalig, aztán vagy sikerül beadni a semmibe vagy szöglet lesz, esetleg visszapattan rá és kirúgás, addig Dembele képes betörni a 16 on belülre, amiből akár 11-es is lehet, illetve gyors összjátékra váratlan passzokra is képes. Frenkievel különösen jó passzokat csinálnak, csak sajnos nagyon ritkán. Ami a gyengesége jelenleg az a kapura lövés. Pedig korábban már rúgott nagy gólokat barcamezben.

Sajnálnám, ha elmenne iszonyat jól megoldja a jobb oldali támadásokat, és Ferran se olyan rossz a másik oldalon, csak a társak nem igazán segítik őket, az utóbbi meccseken.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.20. 08:55:41

Az utóbbi időben messze ő teljesít legjobban elöl. Már amikor Xavi a jobb oldalon tartja... Adama behozatala, és az ő balra tolása szerintem nem jó ötlet, ez a Frankfurt és a Cadiz ellen sem jött be. Ezen az oldalon nem annyira hatékony szerintem, persze tud baloson is játszani, de ha van egy veszélyes jobboldal, akkor minek átrakni??? Adama játéka faék egyszerűségű, szerintem a liga összes védője tudja már, hogy az alapvonal felé húzza meg mindíg. Dembi vagy Adama, de szerintem a kettő együtt ebben a felállásban nem szerencsés.
Ami jó hír, hogy hosszabb ideje már nem sérült és reméljük, így is marad, mert volt már baja szegénynek rendesen! A csapatnak nagy szüksége volna rá, a fejlesztési pénzeket a hátsó sorra kellene fordítani, nem új jobbszélsőre!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.04.20. 05:51:56

Fontos lenne hosszabbítani vele, különben +1 poszt, ahol zsebünkbe kell nyúlni. Pedig van elég hely így is, ahova erősíteni kellene, ezt látjuk. :roll:
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2022.04.19. 22:54:42

Chino írta:
2022.04.19. 21:35:28
Azért furcsa, hogy ennyire üres a topicja. Nyilván könnyebb lehúzni a játékosokat egy ilyen meccs után, de a pozitívumokat sem kellene elhanyagolni.
Egy időben nem érdekelt, de most már kezdek félni, hogy megsérül. Sajnálnám, hogy néküle kell játszani.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.04.19. 21:45:13

Chino írta:
2022.04.19. 21:35:28
Azért furcsa, hogy ennyire üres a topicja. Nyilván könnyebb lehúzni a játékosokat egy ilyen meccs után, de a pozitívumokat sem kellene elhanyagolni.
Szerintem nagyon nagyot játszott, akkor ment el a védők mellett amikor akart és rendszeresen bessegített a védekezésbe, nem egyszer a saját térfélen szerzett labdát és ami külön pozitívum, hogy Desttel elég jól működtek együtt. Ha a másik oldalunk fele ennyire veszélyes lett volna biztosan nem ez lett volna a végeredmény.
Csak az volt a gond, hogy hiába ültetett hintába akár 2-3 védőt középen senki sem érkezett akinek be lehetett volna tenni.

Én Xavinak azt tudom felróni, hogy nagyon ragaszkodik FT-hez. Többször is egyértelmű volt, hogy őt kellene lekapni és átszervezni a támadósort, de őt mindenképp játszatja 0-90-ben.
Hát igen. Sokat elmond a csapat teljesítményéről, hogy egy ilyen Dembi mellett is lényegében veszélytelenek voltunk a kapura. Sajnos a befejezések nem jöttek neki sem össze, de látványosan ő volt az egyetlen fény az alagútban tegnap. Érthetetlen, hogy a többiek nem tudják kihasználni azt a létszámfölényt, amit rendszeresen létrehoz.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.04.19. 21:35:28

Azért furcsa, hogy ennyire üres a topicja. Nyilván könnyebb lehúzni a játékosokat egy ilyen meccs után, de a pozitívumokat sem kellene elhanyagolni.
Szerintem nagyon nagyot játszott, akkor ment el a védők mellett amikor akart és rendszeresen bessegített a védekezésbe, nem egyszer a saját térfélen szerzett labdát és ami külön pozitívum, hogy Desttel elég jól működtek együtt. Ha a másik oldalunk fele ennyire veszélyes lett volna biztosan nem ez lett volna a végeredmény.
Csak az volt a gond, hogy hiába ültetett hintába akár 2-3 védőt középen senki sem érkezett akinek be lehetett volna tenni.

Én Xavinak azt tudom felróni, hogy nagyon ragaszkodik FT-hez. Többször is egyértelmű volt, hogy őt kellene lekapni és átszervezni a támadósort, de őt mindenképp játszatja 0-90-ben.
Forca Barca!!!!
andra
Barça C
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2020.11.24. 23:22:05

2022.04.14. 19:14:21

abreu írta:
2022.04.13. 23:13:48


50-50 igen. De en az elottem hozzaszolo(k)ra reagaltam elsosorban, akik szinte mar fel is jelentettek a klubot "illegalis" dolgokert.
A forumon Demebele megkapta a magaet. Azt hiszem sokunknal kiverte a biztositekot ahogy magat teljesen vetlenul allitja be, majd pedig kivar jobb szerzodes erdekeben. Ha nem tolunk akkor valaki mastol biztos megkapja, mivel ingyen jo biznisz lesz barkinek.
En ugy gondolom hogy nalunk az elmult evekben mar a kovetkezo 1-2 evre jaro jussat is megkapta elolegbe. Szerintem ez faj sokaknak.

A tavaszi formaja pozitiv iranyba halad, remelem kitart sokaig, aztan lesz ami lesz.
Mielőtt szembesült a klub véleményével (mármint, hogy nem ér annyit amennyit kér), illetve a "lelátózás" lehetőségével, valóban haszontalan tegja volt a csapatnak.

Szerencsére bizonyítani próbál, hogy érdemes vele számolni, és ez pillanatnyilag hasznára van a csapatnak.

Azzal hogy a vételára elúszik (ingyen távozik), az továbbra is komoly gazdasági probléma, de nem jogszerűtlen.
abreu
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2008.05.19. 20:35:46

2022.04.13. 23:13:48

csababarca írta:
2022.04.13. 11:50:43

tehát akkor 50-50.
itt meg mi ment a fórumon az irányába?
szerintem erre utalt a kolléga.

kell találni egy megoldást, hogy maradjon, persze csak kevesebb fizuért, ez nyilvánvaló.
50-50 igen. De en az elottem hozzaszolo(k)ra reagaltam elsosorban, akik szinte mar fel is jelentettek a klubot "illegalis" dolgokert.
A forumon Demebele megkapta a magaet. Azt hiszem sokunknal kiverte a biztositekot ahogy magat teljesen vetlenul allitja be, majd pedig kivar jobb szerzodes erdekeben. Ha nem tolunk akkor valaki mastol biztos megkapja, mivel ingyen jo biznisz lesz barkinek.
En ugy gondolom hogy nalunk az elmult evekben mar a kovetkezo 1-2 evre jaro jussat is megkapta elolegbe. Szerintem ez faj sokaknak.

A tavaszi formaja pozitiv iranyba halad, remelem kitart sokaig, aztan lesz ami lesz.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2022.04.13. 14:42:51

csababarca írta:
2022.04.13. 11:50:43
tehát akkor 50-50.
itt meg mi ment a fórumon az irányába?
szerintem erre utalt a kolléga.

kell találni egy megoldást, hogy maradjon, persze csak kevesebb fizuért, ez nyilvánvaló.
Igen, mert egy szurkoló nyilván a klubnak ad igazat, és nem a játékosnak, ennyi elfogultság legyen már bennünk :D Dembélé egy senki a klub történelmében, ha elmegy, max pár évig nehezebb lesz, de ennyi.
A többivel egyetértek, ha tudná tartani ezt a hozzáállást, és nem sérül le mondjuk nyárig, akkor hosszabbítani kellene vele, egy értelmes összegért, most mi csak nyerünk vele, de cserébe ő is részese lehet egy világverő csapatban a jövőben, egy versenyképes bajnokságban, egy versenyképes csapatban.
Válasz küldése