Európai játékospiac

Foci a Barçán kívül
Avatar
tibcsaninja
Barça B
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2017.05.26. 07:59:17
Tartózkodási hely: Miskolc

2022.05.22. 15:24:56

Én nagyon sajnálom, hogy nem jött, mert ritka nagy klasszis. Egyedül attól tartottam, hogy nem fog beválni, mert nálunk sokszor jobban sülnek a "másodvonalbeli" vagy az elején kritizált, kérdéses igazolások. A maiak közül pl. Casemiro, Modric (ugye őt a legrosszabb igazolásnak választottuk annak idején), Camavinga, Fede Valverde, Vini, Rodry (őket is kinevettük) összességében, jellemzően hasznosabb, mint jellemzően a galaktikus transzferek, az egy CR kivételével. James, Bale, Hazard vagy előtte is, akik őrült nagy csinnadrattával jöttek, összességében kevesebbet tettek bele a közösbe.
Attól viszont őszintén tartok, hogy Benzema kikopását nem tudjuk megoldani, nem látok a helyére senkit, akit tudnánk hozni. :?:

Jöhet persze Csuameni, Rüdiger, akárki, akik lehetnek majd nagyon jók, de ki lövi majd a gólokat? Mbappé lőtte volna.

A ligának, így nektek is, nekünk is azért jobb lett volna, ha idén nyáron Haland Barca, Mbappe Real...
---------------------Casillas----------------------------
Cafu-------Maldini-------Ramos-----Roberto Carlos
---------------------Makelele--------------------------
-----Zidane-----------Kaka------------ C. Ronaldo
----------------Ronaldo--------Van Basten----------
ericco
Barça B
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2008.04.29. 23:53:33

2022.05.22. 14:37:10

ignier írta:
2022.05.22. 14:10:11
Az NFL elég egyszerűen megoldotta, gyakorlatilag mindenben pozitív példaként szolgálhat.
Az NFL hasonloan alakult anno, mint ahogy a Szuperligat terveztek: 10 klub osszeult, es lefektettek az alapokat, azota 32-re duzzadtak, es a donteshozatalokban nem lehet oket megkerulni. Sokkal demokratikusabb az egesz, mint a maffia-szeru FIFA es UEFA mukodese. Nagyon sok pelda van a sport multjabol, amikor a csapatok osszefogtak, es a kezukbe vettek a sorsukat.
ignier
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2022.04.18. 16:03:58

2022.05.22. 14:10:11

Kovbal88 írta:
2022.05.22. 13:00:59
Nem lesz jó vége, hogy elszabadultak az árak, de a pénz akkor is pénz, bárhonnan kapod. És ebbe nem is tudom, hogy lenne képes beleszólni az UEFA vagy bármelyik másik szervezet. Ha nem nyíltan, akkor majd szponzori és egyéb néven fogja tolni a pénzt.
Az NFL elég egyszerűen megoldotta, gyakorlatilag mindenben pozitív példaként szolgálhat.
Hard capet kell rakni a fizetésekre, szigorítani kell a szerződéseken, azokat kötelezően nyilvánosságra kell hozni. Onnantól a tulajdonosok és játékosszövetségek érdeke is a fizetési sapka betartatása lenne, a milliárdok a feltárásba mennének. Ugyanis, ha nincs végtelen pénze egy csapat élén álló oligarchának, akkor neki is elemi érdeke a betartatás. A magáncsapatok felszámolásával pedig az elméleti lehetőség is megszűnne, hiszen nincs egyéb érdekeltségekkel rendelkező tulaj. A Barca sem tud egy random cégén keresztül szponzori pénzeket folyósítani.

A probléma az, hogy annyira elavult a foci struktúrája, és ezáltal olyan szinten velejéig romlott lett, hogy szinte esélytelen helyrehozni egy radikális reboot nélkül. Jeleneg gyakorlatilag mindenféle szabályozás olyan, mintha direkt úgy írták volna őket, hogy egy 5 éves is megtalálja a biztos kiskapukat.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2176
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.05.22. 13:00:59

LG írta:
2022.05.22. 11:47:00
daffy írta:
2022.05.22. 08:30:15
A foci meghalt.
Még nem halt meg, de most kellene meghúzni a határt, mert valóban nagyon rossz az irány, amerre tartunk. Az arab ámokfutást már rég meg kellett volna állítani, de ugye az Uefa mindezidáig asszisztált hozzá.

Az is nagyon rossz irány szerintem, hogy egyre több játékos sakkozik azzal, hogy nem hosszabbít szerződést az utolsó pillanatig egy komolyabb aláírási bónusz reményében. 2022-ben már ez is tendencia lett, és látva Mbappé esetét még inkább vérszemet kaphatnak, akik így gongolkodnak. Kellene valami olyan szabályozás, ami védi a klubokat, mert a játékosok, ügynökök pofátlanul sok bőrt húznak le róluk. Hosszútávon pedig ezt csak a leggazdagabb klubok fogják bírni. Nagyon meg kellene húzni a nadrágszíjat a fociban, kemény fizetési sapka kellene minden szinten Európában, ami igazságosan lenne ellenőrizve, nem úgy, mint most az FFP, ami kabaré szinten működik.
Magyarországon pont az állami pénzek tartják életben a focit. Önerőből már rég tönkrementek volna a csapatok. Stadionokat itthon az állam építi. Akkor, hogy is van ez.
Nem lesz jó vége, hogy elszabadultak az árak, de a pénz akkor is pénz, bárhonnan kapod. És ebbe nem is tudom, hogy lenne képes beleszólni az UEFA vagy bármelyik másik szervezet. Ha nem nyíltan, akkor majd szponzori és egyéb néven fogja tolni a pénzt.
ignier
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2022.04.18. 16:03:58

2022.05.22. 12:37:30

ericco írta:
2022.05.22. 12:03:50
A Szuperliga ennek vetett volna veget a fizetesi sapkaval es a joval demokratikusabb dontesi mechanizmusokkal, de ez a hajo is mar elment.
Simán lehet még Szuperliga, de az egész UEFA-ra kéne alternatíva szerintem. A Szuperliga csak a hagyományos topcsapatok helyzetét stabilizálná, de az egész európai focit rendbe kéne rakni, és újra mobilitást hozni a rendszerbe, ahol a kiscsapatokhoz nem ragad a talaj, és a topcsapatok nem ragadnak a plafonhoz. A központi csúcsliga lehetne az ESL, amiből méltányos módon osztanák el a bevételeket az egész rendszerben.
ericco
Barça B
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2008.04.29. 23:53:33

2022.05.22. 12:03:50

LG írta:
2022.05.22. 11:47:00
Az is nagyon rossz irány szerintem, hogy egyre több játékos sakkozik azzal, hogy nem hosszabbít szerződést az utolsó pillanatig egy komolyabb aláírási bónusz reményében.
Ezt csak azok tehetik meg, akik teljesitenek is. Nem szep dolog, de en ezt inkabb mar tunetnek latom, mint oknak. Az ok egyertelmuen az, hogy kulonbozo orszagok politikai okokbol onthetik a penzt az europai labdarugasba, mindenfele gazdasagi es egyebb kockazat nelkul. A jatekosok es az ugynokok ezt csak kihasznaljak. Szerintem Messivel sem kellett volna szinte evente hosszabbitani egyre tobb penzert cserebe, ha nem landol az asztalan minden evben egy pofatlanul magas ajanlat a City-tol vagy a PSG-tol.
Azzal nem lehet versenyezni, hogy mig az egyik oldalon vannak kovetkezmenyei a donteseknek, 10x meg kell gondolni, hogy kit, mennyiert es mennyi idore, addig egy-ket klubnal ez egyaltalan nem szempont, mert ha el is vagyodik egy jatekos (pl. Neymar), Katar csinal belole VB nagykovetet 200 millio Euroert.
A Szuperliga ennek vetett volna veget a fizetesi sapkaval es a joval demokratikusabb dontesi mechanizmusokkal, de ez a hajo is mar elment.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.05.22. 11:47:00

daffy írta:
2022.05.22. 08:30:15
A foci meghalt.
Még nem halt meg, de most kellene meghúzni a határt, mert valóban nagyon rossz az irány, amerre tartunk. Az arab ámokfutást már rég meg kellett volna állítani, de ugye az Uefa mindezidáig asszisztált hozzá.

Az is nagyon rossz irány szerintem, hogy egyre több játékos sakkozik azzal, hogy nem hosszabbít szerződést az utolsó pillanatig egy komolyabb aláírási bónusz reményében. 2022-ben már ez is tendencia lett, és látva Mbappé esetét még inkább vérszemet kaphatnak, akik így gongolkodnak. Kellene valami olyan szabályozás, ami védi a klubokat, mert a játékosok, ügynökök pofátlanul sok bőrt húznak le róluk. Hosszútávon pedig ezt csak a leggazdagabb klubok fogják bírni. Nagyon meg kellene húzni a nadrágszíjat a fociban, kemény fizetési sapka kellene minden szinten Európában, ami igazságosan lenne ellenőrizve, nem úgy, mint most az FFP, ami kabaré szinten működik.
ignier
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2022.04.18. 16:03:58

2022.05.22. 11:36:18

Rohamcsiga írta:
2022.05.22. 11:20:50
Ezen jót nevettem.Gondolom nem emlékszel már azokra a botrányokra a Madridnál mint a tiltott finanszírozás és önkormányzati ingatlan bundák,stb.
Hiába nincs egy megnevezhető tulajdonos a fociban mindig is jelen volt/lesz a gazdasági machináció.
Emlékszem mindenre, ericco a konkrét felvetésekre reagált is. Azonban neked nem sikerült megértened a lényeget: nem konkrétan a Realról szólt a kommentem, hanem eltérő modellekről.
Ha egy ilyen csapatban felmerül a korrupció, akkor nincs egy külső milliárdos, ami ezért elviszi a balhét. Vesd össze például a PSG-t és a Barcát. A PSG jóval korruptabb csapat, és míg a Barca élén sokáig inkompetens figurák voltak, addig a PSG élén nincs is érdemi menedzsment, ehhez képest nézd meg, hogy ki járt rosszul. És ez a lényeg strukturális szempontok mentén megközelítve a kérdést. A korrupcióval szemben un. negatív ösztönzőt jelent a felelősség háríthatóságának hiánya (is).
Ez nem azt jelenti, hogy megszűnik a korrupció, mivel a világ nem bináris értékek mentén működik. Ettől még lehet jót nevetni, csak közben az oligarchák és az UEFA egymás zsebét tömve gyilkolják a focit.
ericco
Barça B
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2008.04.29. 23:53:33

2022.05.22. 11:25:23

Rohamcsiga írta:
2022.05.22. 11:20:50
Gondolom nem emlékszel már azokra a botrányokra a Madridnál mint a tiltott finanszírozás és önkormányzati ingatlan bundák,stb.
Ezek az ugyek ketszer voltak birosag elott, egyszer Sapnyolorszagban, egyszer Strassburgban (a Bayern kezdemenyezesere), vegul mindketszer rendben talaltak mindent.
A Real szempontjabol raadasul vegig mindig legitim volt, siman csak ingatlant adtak el az allamnak, egyetlen kerdes allt fenn, hogy a kormany erre EU-s forrasokat is felhasznalt, de az is vegul rendben volt. Neha nem art elszamolni 10-ig, mielott valaki ilyen kemenyen fogalmaz, hogy tiltott finanszirozas, bunda, stb.
Rohamcsiga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2010.04.28. 23:11:52
Tartózkodási hely: Percenként változó

2022.05.22. 11:20:50

A Real Madrid ezt megtehette, teljesen legit volt a galaktikus politika...
Ezen jót nevettem.Gondolom nem emlékszel már azokra a botrányokra a Madridnál mint a tiltott finanszírozás és önkormányzati ingatlan bundák,stb.
Hiába nincs egy megnevezhető tulajdonos a fociban mindig is jelen volt/lesz a gazdasági machináció.
ericco
Barça B
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2008.04.29. 23:53:33

2022.05.22. 11:16:17

Kovbal88 írta:
2022.05.22. 09:43:08
Egyrészt ugyanazt csinálta a Real a kétezres évek elején, Figo, Ronaldo, Zidane leigazolásával és nem is mentek vele valami sokra.
Rohadtul nem ugyanazt csinalta. A Realnak azokat az igazolasokat ki kellett gazdalkodnia rendesen, piaci korulmenyek kozott.
Kovbal88 írta:
2022.05.22. 09:43:08
A PSG mondjuk annyira nem ebből az összegből 4-5 játékos is kijött volna.
Nem szempont. Akarmennyit koltenek, akarmennyire minuszban zarjak az elozo szezonokat, mindig jon a katari tokeinjekcio. A hirek alapjan pl. pont Dembelenek keszulnek visszautasithatatlan ajanlatot tenni. Es az UEFA vegig fogja nezni minden problema nelkul.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7173
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.22. 11:15:11

Hát, szerintem a PSG-nek vaskezű edző kell, nem egy ilyen mértékű ragaszkodás a franciához. Idén is nyerhettek volna BL-t, ha mondjuk egy Conte ül a padon, ahol nincs lazsa, nincs összeomlás, nincs késés, partizás, feleselés, önkényeskedés. Ennek az összegnek a harmadát is inkább edzőbe fektettem volna, és akkor bárki idejött volna. Remélem ilyen Klopp kalibert sosem fognak tudni átcsábítani a sötét oldalra.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
ignier
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2022.04.18. 16:03:58

2022.05.22. 11:06:36

Kovbal88 írta:
2022.05.22. 09:43:08
Egyrészt ugyanazt csinálta a Real a kétezres évek elején, Figo, Ronaldo, Zidane leigazolásával és nem is mentek vele valami sokra.
A különbség az – és ez szerintem sok szempontból nagyon lényeges – hogy a Barcelonához, Osasunához, Bilbaohoz (és kitekintve más sportra, a Packershöz) hasonlóan a Real Madrid a szurkolók csapata, nincs milliárdos tulajdonos, sem arab, sem másmilyen, a saját pénzéből és sportszakmai tevékenységéből gazdálkodik. Ha 1000 milliót költene a csapat egy átigazolási szezonban, az is teljesen más lenne, mert azért a milliárdért vállalnia kell a felelősséget, nincs olyan, hogy amerikai, angol, orosz vagy arab tulaj hozza a tőkeinjekciót a csapatnak nevezett magáncégébe.
A Real Madrid ezt megtehette, teljesen legit volt a galaktikus politika, attól függetlenül, hogy mennyire lett sikeres, vagy ki mennyire értett vele egyet, mert az a csapat és az azt megalapozó kvázi szövetkezeti modell önereje volt. Nem éltek vissza külső milliókkal.

Szerintem a foci nem is fogja már sokáig húzni, ha nem lesz egy minimum a bundáséhoz hasonló átfogó európai szabályozás, ami rögzíti, hogy a csapatokban a szurkolóknak kell rendelkeznie többségi tulajdonnal. Ami szerintem a világ egyik leglogikusabb dolga is lenne, hogy az emberek ne közönséges vállalatoknak szurkoljanak, hanem tényleges focicsapatoknak, ami az övék.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2176
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.05.22. 09:43:08

daffy írta:
2022.05.22. 08:30:15
A döntésért nem hibáztatom. A mikéntje viszont gyomorforgató. De ez üzlet,ott meg nincs barátság. Ha tiéd lehet a szépségverseny győztese,de csóró maradsz vs tiéd a második helyezett és végtelen pénz,hát...szerintem jó a második is. Abban bízom,hogy lyukra fut sportszakmailag. És ettől az ügytől függetlenül hányok a focitól. Amit az arabok megtehetnek,az kendőzetlen pofátlanság és korrupció. A foci meghalt.
Egyrészt ugyanazt csinálta a Real a kétezres évek elején, Figo, Ronaldo, Zidane leigazolásával és nem is mentek vele valami sokra.
Másrészt Mbappé igy 24 évesen is bár bőven elért annyit a a fociban, ami elég egy karrierre. Talán még egy aranylabda (amit azért elég érdekesen szavaznak meg az utóbbi években) és egy BL győzelem hiányzik. Arra a PSG-ben is minden évben megvan az esély.

Szerintem erre a pénzre nem lehetett nemet mondani. Egybe megkapta most azt amit a legjobb játékosok, egész pályafutásuk alatt keresnek. Egyértelműen jól járt.
A PSG mondjuk annyira nem ebből az összegből 4-5 játékos is kijött volna.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2022.05.22. 09:25:51

Ebben egyetértünk.
Én már nagyon régóta hányon ettől az arab -fél perc sípolás- csürhétől.
Egyszerűen tárgyként kezelik a játékosokat, a tulajdonuknak tekintik őket. Talán ezért nem érzi ott jól magát Messi meg Neymar. Talán ezért is volt annyit sérült Ramos is.
Rájuk persze nem vonatkozik semmiféle fizetési sapka, vagy ha mégis, elnézőek velük.
Én már annyira rühellem-gyűlölöm a PSG-t, hogy minden évben annak szurkolok, hogy kiessenek minél előbb a BL-ből. Undorító, mocskos dolgot művelnek, besszennyezik az egész voci jelenét és jövőjét. Olyanok, mint a tóba kerülő szennyvíz: szépen lassan beterítik az egész tavat, ellepnek mindent, és már senki nem fog kijárni a tóhoz a végén.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2022.05.22. 08:30:15

A döntésért nem hibáztatom. A mikéntje viszont gyomorforgató. De ez üzlet,ott meg nincs barátság. Ha tiéd lehet a szépségverseny győztese,de csóró maradsz vs tiéd a második helyezett és végtelen pénz,hát...szerintem jó a második is. Abban bízom,hogy lyukra fut sportszakmailag. És ettől az ügytől függetlenül hányok a focitól. Amit az arabok megtehetnek,az kendőzetlen pofátlanság és korrupció. A foci meghalt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7173
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.22. 00:38:13

visca el barca írta:
2022.05.21. 23:08:42
300 M alairasi penz, evi 100 M fizetessel. A vilag szegyene h ezek az arabok mindent megtehetnek.
WTF, ez komoly??? Tudsz linkelni? Én kicsit más számokat találtam csak, de mondjuk ezek eleve találgatások, plusz amit én láttam, az is brutális.

Mindenesetre Tebas már szégyennek nevezte az esetet, és elvileg a La Liga meg is támadja az egészet.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.05.21. 23:15:29

Arthur8 írta:
2022.05.21. 15:17:49

Ez a Busquets és Pique fikázás ez megszokás itt a fórumon, akkor is, ha indokolatlan. Szerintem, ha a teljesítményüket nézzük kb. mindig rosszabb volt a csapat ebben a szezonban, amikor ők nem voltak a pályán.Pique-Araujoval kifejezetten jó páros. Tény, hogy kell valaki, mert sérülékeny, de Xavi alatt, amikor játszik jó és le is adott a fizetéséből rendesen, ha jól emlékszem. Busquets meg szerintem klasszis szintet hoz Xavi alatt, 1-2 rosszabb meccse volt.
nem muszáj megérteni, amit írok, ez egyéni dolog.

persze, hogy rosszabb a csapat, mert ehhez van szokva.
bakker ha mondjuk manuális kocsit használsz 20 évig, majd egy napra automatát kell használnod, a pokolra tudod kívánni, és vica versa.
de mindkettő megszokható.
ezt kellene felfogni, és megérteni, de nem hogy itt a fórumon nem megy, de a klubnál sem.
ezek nem egyik napról a másikra történő dolgok, sose voltak azok. de most pont átmenetet élünk meg, most kellene ezeket a játékosokat is kifezetni, FOKOZATOSAN. Vagyis már 3-4 éve kellett volna elkezdeni, akkor talán mára már lenne egy látszó javulás.

Klasszis szint az nem itt kezdődik, amit Busquets csinál.
A többit Peter és Sansz leírta.
Megértjük megértjük, ha nem nem.

visca el barca írta:
2022.05.21. 19:11:22
real szurkolo 1 hete:

gyere kicsi teknos, te vagy a vilag legjobbja, itt lehetsz ahol gyerekkorod ota szeretnel es veled az egesz vilagot megszabjuk

most meg:
penzehes drogos csoves banat, semmi keresnivaloja a realban, amugy is csak annyibol el, hogy gyors. Vini klasszisokkal jobb.
Ez meccseik közben is megfigyelhető, amíg 0-0 egy meccs vagy esetleg vesztésre állnak, addig mindenkit el kell zavarni, nem szint egy játékos sem, stb. aztán jön a comeback és top 1 mindenki, worldclass, goat stb.
ilyen a szurkoló.

Én mondjuk mereven kiállók a Ferran, Busquets, Piqué, Roberto fikázás mellett kb mióta jelen vannak:D Kivéve Piqué, őt az elején bírtam, 2016-17ig kb, azóta Busquets után a legjobban utált barca játékosom ever. És nem a pályán nyújtott "teljesítménye" miatt.:D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.05.21. 23:13:33

visca el barca írta:
2022.05.21. 23:08:42
300 M alairasi penz, evi 100 M fizetessel. A vilag szegyene h ezek az arabok mindent megtehetnek.
A legdurvább még mindig az, hogy állítólag direkt beleszólása lesz abba, hogy ki legyen a sportigazgató, az edző és hogy kiket igazoljanak.

Állítólag megígérték neki Zidane-t, Dembélé-t és hogy eladják Neymar-t.
més que un club
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2022.05.21. 23:10:31

csababarca írta:
2022.05.21. 13:03:03
Deluigi írta:
2022.05.21. 12:51:48
tenyleg nagyon vicces, hogy van 2 jatekos, akiket elvisz a ket leggazdagabb klub
Az a vicces, hogy az elmúlt 6-7 évben leamortizálták a klubot, és ennyire futja. Soler, meg Azpiliqueta, miközben meg vagyunk áldva Busquetsekkel meg Piquékkel. De mivel még mindig szerződést hosszabbítgatunk ilyenekkel, több évre gúzsba kötve magunkat, ezért én ebben sem vagyok biztos, hogy tényleg akkora-e a gond. Vagy csak Laporta is beleőrült a nosztalgiába, és szíve szerint előbb hozná vissza Messit meg Iniestat, mint bárki másokat.
Régen mi is tudtunk Neymarokat, Lajosokat hozni, most esélyünk sincs szóba sem kerülnek.

MBappé már nem feltörekvő játékos, világbajnok pl, amiből tevékenyen kivette a részét, van egy rahedli bl gólja, ahogy Haalandnak is, de talán rá még illik a feltörekvő szó.

Lewaval semmi gond nincs, csak annyi, hogy tűzoltás, mert építeni rá már nem lehet hosszútávon. Átvészelni 1-2 évre rendben lehet. Tudom, mostanában Benzemával lehet példálozni, hogy ő is idősen lett ilyen jó. Igaz, csak annyi különbség, hogy a franciát én mondjuk egy komplettebb játékosnak tartom. És ha lenne egy ilyen szürreális opció, akkor inkább őt hoznám 1-2 évre, mint Lewat. De ez már szubjektív dolog.
Pont feltűnő, hogy a 2 csatár klubja az egy arab kézben lévő elő football manager, amivel soha sem tudtunk versenyezni. Ha meg idejönne ilyen ember akkor abból szerinted mi cirkusz lenne a keresete miatt? Mi a klub története miatt voltunk vonzó célpont és az ilyen Messi kaliberű arcok miatt. Utóbbi már kiesett, szóval marad a klub, ami biztos kompenzál 1-2 milliót, de simán 2-szer annyit tudnak már ajánlani máshol... Amíg ilyen kamu fair play szabályok vannak addig nem is lesz ez sokkal jobb. Örüljünk, hogy nem megyünk csődbe és nem szürkülünk bele a közép mezőnybe....
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.05.21. 23:08:42

300 M alairasi penz, evi 100 M fizetessel. A vilag szegyene h ezek az arabok mindent megtehetnek.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.05.21. 22:31:29

visca el barca írta:
2022.05.21. 19:11:22
real szurkolo 1 hete:

gyere kicsi teknos, te vagy a vilag legjobbja, itt lehetsz ahol gyerekkorod ota szeretnel es veled az egesz vilagot megszabjuk

most meg:
penzehes drogos csoves banat, semmi keresnivaloja a realban, amugy is csak annyibol el, hogy gyors. Vini klasszisokkal jobb.

:lol:

Viccet felreteve, perez ra sporolt 3 evig, most abbol a penzbol vehet 3 masik vilagklassist. Nem tudom h nekunk ez jobb e igy.
Szerintem nekünk nem feltétlenül rossz egy erős Real, hiszen ez minket is javulásra motivál.

Az első részhez: ilyen a szurkoló, de nekem Barca-szurkolóként is nagyon antipatikus, amit a fickó csinált. Nagyon jó játékos, de az utóbbi időben már kezdett a viselkedése rossz irányba menni, és szerintem így, hogy marad Párizsban ez folytatódni fog. Illetve szerintem a fejlődésének is jót tett volna a váltás. Így benne van, hogy megcsömörlik, mint pl. Neymar.
A PSG-t pedig már eddig is a legutálatosabb csapatnak tartottam, inkább a Real nyerjen még 5 BL-t a következő 10 évben, mint ezek a mocskosok egyet is.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.05.21. 20:16:52

Olvasgatom itt lejjebb a régi lemezünket az öregjeinkről, elég szépen össze lehet gyúrni a lényeget belőlük.
csababarca írta:
2022.05.21. 13:03:03
Az a vicces, hogy az elmúlt 6-7 évben leamortizálták a klubot, és ennyire futja. Soler, meg Azpiliqueta, miközben meg vagyunk áldva Busquetsekkel meg Piquékkel. De mivel még mindig szerződést hosszabbítgatunk ilyenekkel, több évre gúzsba kötve magunkat, ezért én ebben sem vagyok biztos, hogy tényleg akkora-e a gond. Vagy csak Laporta is beleőrült a nosztalgiába, és szíve szerint előbb hozná vissza Messit meg Iniestat, mint bárki másokat.
Lewaval semmi gond nincs, csak annyi, hogy tűzoltás, mert építeni rá már nem lehet hosszútávon.
Sajnos évek óta leginkább saját magunk alatt vágjuk a fát. Egy szikrányit sem vitatom, hogy például Busi érti ezt a játékot leginkább, de évről évre és fordulóról fordulóra látjuk, hogy ennek a megvalósítása a pályán milyen eredményességgel párosul. A védelem méginkább önmagáért beszél. Kilépünk a ligából és végünk van egy EL-ben is.
Arthur8 írta:
2022.05.21. 15:17:49
A Real Madrid is meg van áldva ilyen Modricokkal.
Addig szokott a pályán lenni, amíg hasznára van a csapatnak. Hiába álltak kiesésre még a City ellen is, le lett kapva bátran és nem épített Ancelotti egy esetleges Modric villanásra, kulcspasszra, rutinra. Bedobta a 19 éves Camavingát.
Asensi írta:
2022.05.21. 16:14:35
hanem ilyen játékosok kiszemelése még fiatal korukban és a kinevelésük.
Elméletben teljesen jó gondolat, de idő és türelem kell, hogy beérjenek. Ezt a lehetőséget pedig pontosan azért nem kapja meg senki, mert a szent tehenek foglalják a helyeket.
sansz írta:
2022.05.21. 17:09:43
Hát ez a baj velük. És ne azt nézd, hogy egyik mennyi gólt lő, másik mennyi kulcspasszt ad, hanem azt,hogy rájuk épitve, mindent megadva nekik mire jutunk.
Így kell őket megítélni, meg az összes 30+ játékost.
Koeman és Ancelotti témában sosem voltunk közös nevezőn, de ezek szerint létezik olyan téma, amit hasonlóan látunk.
Amit beidéztem, azon kívül is teljes az egyetértés.
Ancelottihoz még annyit, hogy a döntő - szerintem - a Pool-on fog múlni. Ha koncentráltan sikerül nekiesniük a Realnak, agyoncsaphatják őket. Ez a mentalitás benne van a Poolban, ha így mennek ki a pályára,, nemhogy Ancelotti, de a jóisten sem lesz akadály. Nem mosdatom előre Ancelottit és magasztalni sem fogom, ha a Real nyerne, de ez a BL döntő elsősorban a Pool teljesítményén fog múlni.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2022.05.21. 20:04:10

daffy írta:
2022.05.21. 16:17:35
Durva,hogy az ffp meg minden mennyire egy felesleges dolog. Az arabok nyiltan az összes vezető fejére kakkantottak. Bappe meg hosszabbított volna télen,ha akar. Odaadták neki az összes pénzt,nevére iratták a PSG-t és hogy hogynem ez meggyőzte. Ha így van,jó helyen van.
ennek kicsit olyan a bagoly mondja verébnek h. nagyfejű feelingje van.... de mindegy is.
Egyszer Johan Cruijff mondta, hogy ne játsszon olyan focista a Barca-ban, akit csak a kapott pénz érdekel és győzködni kell róla, hogy itt játsszon. Aztán ezt a gatyát mi is bőven telesz@rtuk. :mrgreen:
Szóval ne sajnáljátok.... - mondom könnyű szívvel :mrgreen: - mert simán újra beeshet az igazolási időszakban egy ifjú CR7 kaliberű játékos Nektek is.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.05.21. 19:11:22

real szurkolo 1 hete:

gyere kicsi teknos, te vagy a vilag legjobbja, itt lehetsz ahol gyerekkorod ota szeretnel es veled az egesz vilagot megszabjuk

most meg:
penzehes drogos csoves banat, semmi keresnivaloja a realban, amugy is csak annyibol el, hogy gyors. Vini klasszisokkal jobb.

:lol:

Viccet felreteve, perez ra sporolt 3 evig, most abbol a penzbol vehet 3 masik vilagklassist. Nem tudom h nekunk ez jobb e igy.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése