Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.13. 09:32:12

Micsoda pozitivitás. :D

A védelemnek 1-2 hetet adnék, Koundé nyilvánvaló hiányzásán kívül vélhetően Christensen sincs tökéletes állapotban, a felkészülés végét valami betegség miatt kihagyta ugye, plusz elég hullámvasút is volt az utolsó 1-2 napja. Aztán még 1-2 hét összeszokás, és akkor már én is árgus szemekkel figyelem őket.

De amúgy szerintem is az általad leírt felállás lesz holnap.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.08.13. 09:11:43

Végre szombat :D Komolyan mondom, úgy vártam mar ezt a napot mint vmi gyerek.

A kezdő ami valószínűsíthető: ts alba pique/eg araujo sr pedri busi fdj raphinha lewa dembele.

Szinte 100%, h igy fogunk kifutni. Iden a hátsó részleget kiemelt figyelemmel fogom követni, az elöl lévő szekciót nem féltem, fosni fogják a gólokat zsákszámra.

Nem lenézve a rayot (a 102 éves falcao tuti akaszt stegennek gólt), jó lenne egy, a pumas meccshez hasonlo erődemonstrációt tartani.

A tippem 4:1, lewa2, fdj, fati, ill falcao.

Visca!
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.06.18. 20:17:12

geridoss írta:
2022.06.18. 20:02:23
Nem tudja valaki, hogy mikor lesz a Liga sorsolás?
Augusztus 12 péntek az első forduló ahogy láttam.
"...the new season schedule will be released on Thursday, 23 June with the event taking place at FA headquarters in Las Rozas at 17:00 CEST / 11:00 am (ET)."

Forrás: AS

Szóval 5 nap múlva elvileg meglesz, ha a schedule ezt jelenti, és nem csak az időpontokat, ezt nem tudom biztosra, jelentheti bármelyiket. De holnap van az osztályozó döntő, szóval addigra meg is lesz a teljes mezőny, így nem lehetetlen, hogy az már a rendes sorsolás lesz.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2022.06.18. 20:02:23

Nem tudja valaki, hogy mikor lesz a Liga sorsolás?
Augusztus 12 péntek az első forduló ahogy láttam.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2022.05.25. 07:07:52

bence0330 írta:
2022.05.25. 02:05:44
Jack Napier írta:
2022.05.25. 01:14:54
...
Valverde végétől nem bizakodtam. Setienben lehetett volna valami érdekes, de megette az öltöző, Koeman alatt eljutottam oda, hogy nem néztem meg a meccseket, és semmi remény nem volt bennem, és nem az eredmények miatt. Most azért van optimizmusom, nert ha valami 2-3 hónapig ment, miért ne mehetne megint? Főleg erősebb kerettel.

És igen, kell hozzá megújulás, és ez van is Xaviban, még akkor is, ha 1-2 dologhoz ragaszkodik. Fog is még fejlődni.

Plusz szerintem most nem volt más kiutunk, mint a tiki-taka, ezért akartam ennyire a váltást ebbe az irányba. Pénz nuku, nem tudtunk 4 Hendersont venni, sok Masiásunk értéke itt tud kiteljesedni, és kevés igazolással tudtunk korrekt csapatot építeni, Xavi meg fillérekért idejött a legsötétebb órában. Kiderült majd, meddig jutunk vele, szerintem visszakerülünk a top8 csapat közé a kövi szezonban, és a top5-be két év múlva, de hát ki tudja.

Azért a Madrid Ancelotti kőkorszaki taktikájával duplázhat akár. Olyan veszett modernnek nem mondanám őket. Bár lehet, hogy neki ehhez semmi köze, hanem a sok győztes triplázó oldja meg.
Mondjuk arra nagyobb összegben fogadnék, hogyha annó nem penderítik ki Valverdét akkor nem írnám én sem amit írtam.
Már akkor is rajtunk röhögtek mindehol de ahogy elment Ernesto onnantól jött a D-Day a 8-2-vel a csapat számára.
Lehet nyílván végtelen oldalról megközelíteni, hogy mi a rossz mi a jó, mi lesz majd talán vagy mi nem lesz. Viszont a jelenben baromira messze állunk az elittől sok okból kifolyólag; de részben azért is mert abból a világi szégyenből még mindig nem jöttünk ki szerintem. (Ja és majd akkor nyílván Lewa lesz a nyár hőse ha tényleg eljön, valljuk be elég abszurd szitáció.)

A másik része, hogy volt egy fellángolás Xavi alatt persze.
Én viszont nem alapoznék 2-3 hónapnyi jobb játékra. Ennyi erővel a Rayo majd 2 év múlva biztos Európa Ligát nyer mert mentek egy jó őszt...
A Madrid pedig bármennyire is utálom őket ezért de nem
ilyen szalmaszálakba kapaszkodik, mint mi folyamat hanem ők azt csinálják amire képesek a játékosok de azt tökéletesen és teszik ezt európai porondon már hosszú évek óta.
Na mindegy is én szerintem nyár végéig már nem
is írok a fórumra, mert ilyenkor az NBA-en kívűl más izgalmas dolog úgysincs. OFF Vége.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.05.25. 07:00:21

Nem csak fizikai fáradtság van itt a szezon végén. Azért egyik napról a másikra nem zuhan így össze a csapat. A Frankfurt fiaskó fejben lerendezte a szezont. 3 hónapig God módban tolta a csapat, aztán megkapták a szurkolóktól ezt az ajándékot. 2/3 stadion, fele fehér mezes és a Frankfurtot éltette hazai pályán. Ott elment a dolog fejben. És ne mondja senki, hogy profik, meg ez a dolguk, meg ilyenek. Emberek ők is. Dolgoznak, hajtanak, eredményesek és ez az ;ajándék". Nektek nem menne el az egésztől a kedvetek? Nem lenne az "ezért csináljuk tényleg? Elmentek a fenébe!" És eztután Xavi hogy motiválja a játékosokat? Ez egy "cirkusz", ahol a közönségnek játszol. Én nem csodálom, hogy leeresztettek. Innentől csak a kötelező ment. Élő példa a Villareal meccs. Megvolt a 2. hely, a közönségnek NEM akartak játszani.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.25. 02:05:44

Jack Napier írta:
2022.05.25. 01:14:54
...
Hát pedig nyugodtan mondd meg, senki nem fog érte megsértődni egy fórumon. :D

Valverde végétől nem bizakodtam. Setienben lehetett volna valami érdekes, de megette az öltöző, Koeman alatt eljutottam oda, hogy nem néztem meg a meccseket, és semmi remény nem volt bennem, és nem az eredmények miatt. Most azért van optimizmusom, nert ha valami 2-3 hónapig ment, miért ne mehetne megint? Főleg erősebb kerettel.

Értem én az ókori analógiát, de hát az orvosi eskü még mindig hippokratészi, és sok zenét negyvennegyedszer dolgoznak fel a 60-as évekből, legyen mondjuk egy Sound of Silence. És igen, kell hozzá megújulás, és ez van is Xaviban, még akkor is, ha 1-2 dologhoz ragaszkodik. Fog is még fejlődni.
Piqué és Busi szerintem sem fog minket BL-döntőbe vezetni. A 3 sokat emlegetett közül Albát tartom egyedül olyannak, akin nem múlik egy BL-menetelés, ha van azért cseréje. A többieket legalább a nagy BL meccseken pótolni kell, Piqué szerintem már nem is lesz jövőre téma.

Plusz szerintem most nem volt más kiutunk, mint a tiki-taka, ezért akartam ennyire a váltást ebbe az irányba. Pénz nuku, nem tudtunk 4 Hendersont venni, sok Masiásunk értéke itt tud kiteljesedni, és kevés igazolással tudtunk korrekt csapatot építeni, Xavi meg fillérekért idejött a legsötétebb órában. Kiderült majd, meddig jutunk vele, szerintem visszakerülünk a top8 csapat közé a kövi szezonban, és a top5-be két év múlva, de hát ki tudja.

Azért a Madrid Ancelotti kőkorszaki taktikájával duplázhat akár. Olyan veszett modernnek nem mondanám őket. Bár lehet, hogy neki ehhez semmi köze, hanem a sok győztes triplázó oldja meg.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2022.05.25. 01:14:54

bence0330 írta:
2022.05.24. 09:42:17
@ Bence irigylem azt a szemüveget amin keresztül te a csapat jövőjét látod nagyon irigylem és nem szeretnék más helyett válaszolni. De :mrgreen:
Főleg úgy nem hogy én a rövidtávúnak mondható circa 10 éves fórumos karrieremból (olvasó+regis) kifolyólag végképp nem szeretnék megmondó embernek látszani.
Nem arról van szó szvsz. hogy ne lehetne a jelenlegi kerettel egy modern köntösbe öltöztetett "tiki-takat" játszani a legoptimálisabb helyzetben.
Mert persze lehetne, meg is történt egy darabig Xavi mester irányítása által.
De ez az iskola kb. olyan, mint hülye analógiával élve az athéni filozófia, persze lehet hivatkozgatni Socratesre, (vagy Cruyffra) Guardiolara ( vagy Platónra) nyilván.
De nem véletlen áldozott le bizonyos tanításoknak a gyakorlati hasznának.
Én is szeretném ha Pique-ék bevezényelnék a Barcát a BL-döntőbe, azonban ez utoljára 7(!) évvel ezelőtt történt meg. Az foci távlatban nem ma volt finoman is fogalmazva.
Sajnos néha muszáj haladni a korral lásd Madrid fehér oldalát ahol olaj pénz nélkül mondhatjuk azt, hogy szerencsével de ez nyílván nem lesz igaz, feltudják venni a kesztyűt évről évre Európában. (Oké közben spanyol színtéren sokat nem produkáltak.)

Lényeg a lényeg én azon a véleményen vagyok, hogy amíg a Barcelona nem tudja levetkőzni saját múljának árnyékát addig itt fölösleges ilyen csalfa reményeket belelátni Xaviba vagy Pedribe vagy bárkibe mert a modern futball már régen maga mögött hagyta ezeket az értékeket amiket mi elvárnánk a kedvenc csapatunktól.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.24. 09:42:17

drobika írta:
2022.05.24. 07:46:22
Nem valószínű, hogy mostanában olyan szintű játékosaink lesznek minden poszton, mint voltak. ( Bár ne lenne igazam)
És az idő is eljárt felette egy kicsit. Erőteljesebb és gólratörőbb, ha tetszik direktebb lett a játék. Jó, ha nálunk van a labda, mert akkor az ellenfélnél nincs, de önmagában ez nem vezet eredményre. Ezt az 1000 passzos játékot kellen kicsit direktebbé tenni a kapu felé.
Januártól március végéig nyoma nem volt az ezer passzos játéknak, max a végén előnyben azzal védekeztünk. Tök direkt focit nyomtunk, mindenki LE-t hozta fel egyébként Pep helyett. Volt ott minden, rengeteg kiugratás, keresztlabdák, széljáték, tikitaka, sőt, kontrák. És milyen eredményes letámadás, te jó ég. Ebben az időben amúgy Busi is lubickolt, hiszen ebben ő nagyon jó hátulról. Amúgy ebben az időszakban nagyon hasonlított a játékunk képe a jelenlegi Pooléhoz.

És azt sem hiszem, hogy a mostani játékosaink (főleg Gavi és Pedri) ezt ne tudnák hozni középen, hiszen kb 3 hónapig hozták, kb a Reál szuperkupa meccs óta, eredményesen meg január közepétől. Az már igaz, hogy elsősorban a koruk miatt, de 99%-ban a ránk hagyott edzettségi állapot miatt ezt nem tudták fenntartani (Pedri sérülés, Gavi meg egyenesen az ifiktől érkezett, tényleg gondolkodjunk el, mit várunk tőlük stabilitásban...) Bebizonyították már, hogy meg tudják oldani, kell nekik még egy kis idő, hogy ezt stabilan hozhassák.

Azért lett 1000 passzos a játék meg az ötlettelen beadogatások, mert elfogytunk, fejben, testben, nem tudunk megvalósítani semmit, marad ez a kaki.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.24. 07:46:22

visca el barca írta:
2022.05.23. 15:03:02
drobika írta:
2022.05.23. 13:37:33
Nekem az a bajom ezzel a tiki takával, hogy már mindenki ismeri. Felhúzza a kétszeres falat vele szemben, látják, hogy hátul nálunk senki nincs. Aztán jól tudják, hogy egy labdaszerzés, gyors játék előre tiki taka nélkül, és máris ott 90%-ban a gól!
Lehet itt ezt tagadni, de ha visszanéznénk, hány ilyen gólt kaptunk, meglepő volna az eredmény.
Középső védekezés és hátsó alakzat megerősítése, és nem mindenki veszettül elől. Ez még nem a támadó foci halála, csak éppen ésszerűbben kell és hatékonyabban elől játszani.
Amíg a mostani rendszert fenntartjuk, azt unalomig ismerik, és jobb csapatok kegyetlenük ki is használják.
10 eve is ugyanezt jatszottuk, mar akkor is kiismerte mindenki, csak míg messi/eto'o/dinho/neymar/suarez megtamogatva egy vilagklasszis kozeppalyaval es elit vedokkel eltett meccsenkent 5 golt, addig a kutyat nem erdekelte ha kaptunk melle kettot. Guardiola alatt is romma kontrazott mindenki, csak akkor nem volt szembetuno. Meg akkoriban volt a csapatban 6-8 vilagklasszis, ma meg 11 kozepszerrel probaljuk ugyanzt eroltetni. A rendszer mukodne, csak ehhez world class kaliberek kellenek, lasd mancity. Kiegett, 100x leszerepelt nyuggerekkel, meg lenglet, garcia, adama, torres fele huszadrangu focistakkal ezt a jatekot nem lehet jatszani.
Egyetértek veled teljesen.
Viszont most nem az általad említett emberek vannak a csapatban, és ezt a taktikát nyomatni pusztán azért mert valamikor jól működött az általad leírt módon, abba kellene hagyni, és legalább az adottságainkhoz igazítani. Nem valószínű, hogy mostanában olyan szintű játékosaink lesznek minden poszton, mint voltak. ( Bár ne lenne igazam)
És az idő is eljárt felette egy kicsit. Erőteljesebb és gólratörőbb, ha tetszik direktebb lett a játék. Jó, ha nálunk van a labda, mert akkor az ellenfélnél nincs, de önmagában ez nem vezet eredményre. Ezt az 1000 passzos játékot kellen kicsit direktebbé tenni a kapu felé.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.05.23. 15:03:02

drobika írta:
2022.05.23. 13:37:33
Nekem az a bajom ezzel a tiki takával, hogy már mindenki ismeri. Felhúzza a kétszeres falat vele szemben, látják, hogy hátul nálunk senki nincs. Aztán jól tudják, hogy egy labdaszerzés, gyors játék előre tiki taka nélkül, és máris ott 90%-ban a gól!
Lehet itt ezt tagadni, de ha visszanéznénk, hány ilyen gólt kaptunk, meglepő volna az eredmény.
Középső védekezés és hátsó alakzat megerősítése, és nem mindenki veszettül elől. Ez még nem a támadó foci halála, csak éppen ésszerűbben kell és hatékonyabban elől játszani.
Amíg a mostani rendszert fenntartjuk, azt unalomig ismerik, és jobb csapatok kegyetlenük ki is használják.
10 eve is ugyanezt jatszottuk, mar akkor is kiismerte mindenki, csak míg messi/eto'o/dinho/neymar/suarez megtamogatva egy vilagklasszis kozeppalyaval es elit vedokkel eltett meccsenkent 5 golt, addig a kutyat nem erdekelte ha kaptunk melle kettot. Guardiola alatt is romma kontrazott mindenki, csak akkor nem volt szembetuno. Meg akkoriban volt a csapatban 6-8 vilagklasszis, ma meg 11 kozepszerrel probaljuk ugyanzt eroltetni. A rendszer mukodne, csak ehhez world class kaliberek kellenek, lasd mancity. Kiegett, 100x leszerepelt nyuggerekkel, meg lenglet, garcia, adama, torres fele huszadrangu focistakkal ezt a jatekot nem lehet jatszani.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.23. 13:37:33

Nekem az a bajom ezzel a tiki takával, hogy már mindenki ismeri. Felhúzza a kétszeres falat vele szemben, látják, hogy hátul nálunk senki nincs. Aztán jól tudják, hogy egy labdaszerzés, gyors játék előre tiki taka nélkül, és máris ott 90%-ban a gól!
Lehet itt ezt tagadni, de ha visszanéznénk, hány ilyen gólt kaptunk, meglepő volna az eredmény.
Középső védekezés és hátsó alakzat megerősítése, és nem mindenki veszettül elől. Ez még nem a támadó foci halála, csak éppen ésszerűbben kell és hatékonyabban elől játszani.
Amíg a mostani rendszert fenntartjuk, azt unalomig ismerik, és jobb csapatok kegyetlenük ki is használják.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.05.23. 12:37:45

A tippjátékban gratula az első 2 helyezettnek! Szinte végig harmadik voltam, a végén azért sikerült elbaltázni, de így is meglett csak holtverseny alakult ki :mrgreen:
Következő szezonban majd próbálok kevesebb tippelést elfejelteni :D
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.23. 12:17:55

soadroli írta:
2022.05.23. 00:20:36
barcami írta:
2022.05.23. 00:10:24
A Barcelona ebben a szezonban 8 bajnoki meccsen egyáltalán nem lőtt gólt.
A BL-ben pedig 6-ból 4 meccsen nem.
a jó kis tiki-taka 8)
A BL góltalan meccsei nem Xavi alatt születtek, vagyis hát ugye ami igen, az rögtön az edzőváltás után, ificsapattal. A bajnokságban meg csak a válogatott szünet utáni kipukkadásban volt ilyen, abból is kettő tét nélküli meccsen.
A tiki-taka szidás meg nekem azért érdekes, mert amíg több különböző stílusú csapatot agyonvertünk vele hónapokig, addig senkinek semmi baja nem volt vele. Mióta meg NINCS tiki-taka - mert már 1-2 hónapja nincs - azóta lehet szidni megint. A tiki-taka nem az ötlettelen passzolgatást jelenti, csak már egybeforrt vele az utóbbi évek szerencsétlenkedésében. Xavi alatt pár hónapig volt igazi is, amíg el nem fáradt mindenki. És hát finoman szólva is működött, nagy csapatok ellen is. Ergo a rendszer működhet simán, ha jól játsszuk, de 1,5 hónapja nem játsszuk jól, 2-3 hete meg már kifejezetten rosszul, érthető okokból, támolygó hullákkal nem is lehetséges.

LE bejelentette a keretét: Alba, Garcia, Busquets, Gavi, Torres, Fati (WTF!!!!?????). Reméljük túlélik még a június eleji meccseiket a spanyol válogatottban. Gavit és Fatit féltem különösen, előbbi teljesen elfogyott, és tavaly pont így végeztük ki Pedrit, Fati meg hát...
Aztán meg kis pihi, és végre kezdődhet egy igazi csapatépítés, minden szempontból, de főleg erőnlétileg.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.23. 07:51:12

Az utolsó két meccsért egy büdös nagy fekete pont! Már a Getafe ellen mondtam, hogy nem ilyen hozzáállást kellene tanúsítanunk. Még az eredmény elérése érdekében sem.
Tegnap detto ugyanez a semmi játék! A kezdőben a 3-mas csatársor összesített pontszáma nálam 3 a tízes skálán.
Középen, és hátul meg kész röhej!
Hány meccs kell még ahhoz, hogy valaki lássa, hogy nem kell okvetlenül mindenkinek az ellenfél térfelén lennie, mögöttünk az 50 méteres tiszta terület, amit be kell csak játszani miután labdát vesztünk és a kontra 90%-ban gól! Nem látható ez a szakmai stábnak?!
Középpálya se előre se hátra nincs, a védelem meg vicc.
Támadásban meg kézilabdát játszunk, csak lábbal. Előttünk a hatos fal, és mi adogatjuk körbe a labdát előtte.
Aki egy-egyet vállal Dembele és senki más, távolról meg néha Alves, mint amiből az egyetlen sajnos lesgólunk született.
Azt kell mondanom, hogy lehet, hogy kihoztuk a legtöbbet ebből, és 2. helyezést értünk el, de ehhez kell a spanyol 1 osztály állapota is. Angol és német bajnokságot is látva, ott ezt nem hozzuk össze, persze nem is ott focizunk, csak említem, hogy nemzetközi mezőnyben ez baromira kevés lesz jövőre is.
Ha továbbra is ezt a taktikát nyomjuk, ne legyen igazam, de ebből semmi jó nem fog kijönni.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.05.23. 00:35:37

Adama megmutatta,hogy tud ő pontosan,emberhez passzolni, legközelebb talán a csapattársát találja meg. De viccet félretéve, itt van LDJ,aki egy csomószor mentette meg percekből a csapatot, szerintem a második helyünket legjobban neki köszönhetjük. Nem tud sokat, de abban magabiztos. Kell neki beadás. Adama meg folyton bead. Miért nem kötjük össze a kettőt?

De nekem legjobban a mostani csapatban az fáj, hogy taktikailag egysikuak vagyunk. Látszik,hogy lényegében minden ellenfelünk felkészül belőlünk és taktikailag is lenyomnak. Ma is,egészen egyértelmű volt,amit a sárgák kitaláltak: Srácok, Araujo nagyon jó,de forrófejű,próbáljátok meg kicsalni, utána azonnal mehet a labda, Alvesnek kéne ott lennie, de tíz méterrel le lesz maradva, Adama meg nem fog tudni mindig visszazárni helyette.
Pontosan ez történt.
Pedig Xavi képes lenne sok mindenre, a Realból felkészültünk, pontosan tudtuk,hogy Ancelotti mikor mit fog csinálni(mondjuk azt egy vak csöves is tudja, de attólmég Xavi ezt nagyon jól csinálta. A többi csapat ellen meg azt érzem,hogy elővesszük a nagy egonkat, mi vagyunk a Barca, a saját játékunkat toljuk,mert Barca DNS,ezzel nyertünk mindent blablabala...És fel se készülünk az ellenfélre.
Másokhoz való alkalmazkodás,másokra felkészülés ez nem csak Xavi hiányossága,mert előtte is ez volt már száz éve. Csak most nincs olyan csapatunk,hogy ne kellene mindenkihez picit alkalmazkodni.

Nincs pénzünk, de vesszük sorra a középső védőket, miközben Mingut elküldjük és még az utolsó meccsén sem játszhat Araujo mellett a posztján. Áh, nem értem.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.05.23. 00:20:36

barcami írta:
2022.05.23. 00:10:24
A Barcelona ebben a szezonban 8 bajnoki meccsen egyáltalán nem lőtt gólt.
A BL-ben pedig 6-ból 4 meccsen nem.
a jó kis tiki-taka 8)
Kép
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2022.05.23. 00:10:24

A Barcelona ebben a szezonban 8 bajnoki meccsen egyáltalán nem lőtt gólt.
A BL-ben pedig 6-ból 4 meccsen nem.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2022.05.22. 23:53:56

Elég szoros lett ez a bajnokság. A Granada 38 pontot szerzett, kiesett. Viszont +4 ponttal 6 hellyel előrébb, a 12. helyen végzett volna. +10 ponttal pedig a 9. helyen is zarhatott volna. Vagy ez inkább a 9. helyről nézve kemény, hogy 10 ponttal kevesebbet szerezve kiesett volna a Valencia? Én nagyon tudok örülni ennek a második helynek. Az első hely kB decemberben elúszott.

Azért ennek a szezonnak úgy vágtunk neki, hogy összeállhat egy Messi Agüero Griezmann csatársor, Dembele, és Fati cserével. Ebből sajnos a kezdő 3-as elment / visszavonult, a másik kettő pedig sokat volt sérült. És még edző váltás, egyéb sérülések, anyagi katasztrófa is nehezítette a dolgunkat,szóval ez a második hely ez a plafon ilyen körülmények között.

A legtöbb gólpasszt összeszedte Dembele jóformán fél szezon alatt, szóval ő nagyon hianyozna. Viszont Depay személyében a gól versenyben csak egy 10. helyet szereztünk, amilyen biztos bazi rég volt már. Ha egyáltalán volt ilyen 🙄
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2022.05.22. 22:43:24

szánalom a köbön, ismét, 1 helyzet, 1 gól

de legalább ez az agyhalott FT kezd

Traoré beadásai meg még nem mentek emberhez
,,Azt hitted, hogy mi történt."
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2022.05.22. 22:29:22

Garcia, Torres, Traoré azért nem véletlen volt felesleges Angliában..
Torres ha így folytatja, akkor beírja magát a Coutinho, Dembele, Griz sorba.. sajnos..
Avatar
jarvis
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2019.02.16. 12:24:53
Tartózkodási hely: Budapest/Csíkszereda

2022.05.22. 22:16:13

Sonoma írta:
2022.05.22. 22:08:53
bence0330 írta:
2022.05.22. 21:55:31
Én sem értem, mintha bármi tétje lenne... Oké, hogy Xavi nem lát semmit Minguban, de akkor meg pont azért játszathatná, Baldé szintén. Mintha fontos lenne neki jó meccsel búcsúzni a Camp Nou-ban. Ehhez pedig Lenglet lesz a fő fegyver, mert az izgalom garantált.

Pqlusz holnap hirdet asszem keretet LE, bő egy hét múlva meccs, ha oda is bekerül Gavi, Alba, Ferrán, akkor pláne nem kéne játszaniuk, így is végük van már.
Én se értem miért nem játszatja Baldét, Mingut.
Alba, Busi, Torresnek miért kell még egy ilyen tét nélküli meccsen is kezdeni?
LdJ meg megérdemelt volna egy kezdőt.
Mingut én is megnéztem volna Lenglet helyett, Balde viszont tegnap végigjátszotta a B csapat meccsét, szóval gondolom ezért :D
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2022.05.22. 22:08:53

bence0330 írta:
2022.05.22. 21:55:31
Én sem értem, mintha bármi tétje lenne... Oké, hogy Xavi nem lát semmit Minguban, de akkor meg pont azért játszathatná, Baldé szintén. Mintha fontos lenne neki jó meccsel búcsúzni a Camp Nou-ban. Ehhez pedig Lenglet lesz a fő fegyver, mert az izgalom garantált.

Pqlusz holnap hirdet asszem keretet LE, bő egy hét múlva meccs, ha oda is bekerül Gavi, Alba, Ferrán, akkor pláne nem kéne játszaniuk, így is végük van már.
Én se értem miért nem játszatja Baldét, Mingut.
Alba, Busi, Torresnek miért kell még egy ilyen tét nélküli meccsen is kezdeni?
LdJ meg megérdemelt volna egy kezdőt.
abreu
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2008.05.19. 20:35:46

2022.05.22. 21:58:44

davi10 írta:
2022.05.22. 21:43:53
Én ebbe a kezdőbe olyan sokat nem látnék bele. A hírek egyhangúan arról szólnak, hogy pozitívan haladnak a dolgok, holnap üzik le végleg elvileg. Aztán higgyen nekik, aki akar, de pl. a MBappe-ügy végkimenetelét is a hivatalos bejelentés előtt napokkal már megszellőztették. Ha el lenne döntve, hogy lép, akkor ha más nem, Fabrizio barátunk megírta volna már.

Amúgy nem értem a kezdőt, simán kezdhetne Mingueza, Balde, de még talán BW is feljebb verhetné az árát.
En szerintem akik eladas kuszoben vannak, azok azert nem fognak jatszani nehogy osszeszedjenek valami serulest pont eladasuk elott, mint pl BW, Mingu.. BW egy meccs alatt amugy se tudna feljebb vinni az arat. Talan perceket kaphatnak a vegen.

Dembele-vel kapcsolatban meg... Ma csak pislogtam mikor meglattam mekkor fizuert maradt Mbappe PSG-ben. Bar nem egy kategoria a ket jatekos, de ennek tudatan meglepodnek ha Dembele meg hajlando lenne leadni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.22. 21:55:31

Én sem értem, mintha bármi tétje lenne... Oké, hogy Xavi nem lát semmit Minguban, de akkor meg pont azért játszathatná, Baldé szintén. Mintha fontos lenne neki jó meccsel búcsúzni a Camp Nou-ban. Ehhez pedig Lenglet lesz a fő fegyver, mert az izgalom garantált.

Plusz holnap hirdet asszem keretet LE, bő egy hét múlva meccs, ha oda is bekerül Gavi, Alba, Ferrán, akkor pláne nem kéne játszaniuk, így is végük van már.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése