Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2516
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.05.26. 14:43:07

bence0330 írta:
2022.05.26. 14:17:59

Abde balszélső, jobblábas, kényszerből játszott néha nálunk a jobboldalon. Én örülnék, ha igazi, ballábas szélsőnk lenne ott is, mert arról az oldalról kvázi csak beadni tudtunk idén is Dembélé és Traoré révén. És elég kiismerhető is lett a dolog. Gnabry a BM-ben,
Torres pl. a válogatottban jobboldalon jobblábasként gólerős, ritka, de előfordul. Ha Depay valahogy marad a balosra, akkor Torres és Trincao/Collado lesz szerintem a végeredmény jobbra.
Nem skatulyáznék, jobbszélső, balszélső, 9-es, stb.
Abde nem rossz, elöl annyira sok játékos nincs és néhány sérülés esetén hasznos lehetne. Amikor játszott a nagycsapatban ráadásul nem volt rossz. Ezzel ellentétben Collado elég harmatos volt Granadában is. Trincao sem volt egy nagy eresztés Angliában. (bár utóbbi lehet megtáltosodna Xavi mellett)
De akkor inkább úgy fogalmazok, hogy a 7-8 támadó közt elférne Abde a keretben.
Eddig úgy néz ki, hogy Auba, Depay, FT, Fati + BW van előre, utóbbit Xavi kb. a takarítónéni után küldené csak pályára. Ez 5 (6) játékos és kb. napi 3 cikk szól még Depay távozásáról is. Pénz meg nincs és kéne még 2-3 csere támadó.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.26. 14:17:59

Troym írta:
2022.05.26. 14:07:40
Abde helyzete amúgy jobban érdekel, nálam ő versenyezne Trincaoval és Colladoval az első csapat tagságért következő szezonra. 2 megy 1 marad (mondjuk ez csak az én tippem) Közülük amúgy én Abdet tartanám meg.
Abde balszélső, jobblábas, kényszerből játszott néha nálunk a jobboldalon. Én örülnék, ha igazi, ballábas szélsőnk lenne ott is, mert arról az oldalról kvázi csak beadni tudtunk idén is Dembélé és Traoré révén. És elég kiismerhető is lett a dolog. Gnabry a BM-ben,
Torres pl. a válogatottban jobboldalon jobblábasként gólerős, ritka, de előfordul. Ha Depay valahogy marad a balosra, akkor Torres és Trincao/Collado lesz szerintem a végeredmény jobbra.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2516
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.05.26. 14:07:40

Andris írta:
2022.05.26. 14:01:04

Viszont aligha férhetne be az első 5 helyre, ami max 3 kezdő pozíciót fed le :/ Végülis racionális lépés. Ugyanakkor 3 pozira még 6.nak is meg lehet tartani egy olyan srácot mint ő, ebből meg az látszik számomra (megintcsak), hogy rohadtul kell a pénz, illetve rohadtul nincs.
Igen, Luuk helyén ő is ülhetett volna következő szezonban.
Tényleg nagyon kell a pénz, ő meg kvázi "talált pénz"
23 éves, Espanyol B-től jött egy éve ingyen, most meg 6m. Mint Emerson tavaly.
Abde helyzete amúgy jobban érdekel, nálam ő versenyezne Trincaoval és Colladoval az első csapat tagságért következő szezonra. 2 megy 1 marad (mondjuk ez csak az én tippem) Közülük amúgy én Abdet tartanám meg.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.05.26. 14:01:04

Troym írta:
2022.05.26. 13:55:51
Jutgla 6m eur körüli összegért megy Brugesbe. (Romano) Kicsit sajnálom, jól indult, tavasszal meg kimondottan jól játszott a B-ben.
Viszont aligha férhetne be az első 5 helyre, ami max 3 kezdő pozíciót fed le :/ Végülis racionális lépés. Ugyanakkor 3 pozira még 6.nak is meg lehet tartani egy olyan srácot mint ő, ebből meg az látszik számomra (megintcsak), hogy rohadtul kell a pénz, illetve rohadtul nincs.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2516
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.05.26. 13:55:51

Jutgla 6m eur körüli összegért megy Brugesbe. (Romano) Kicsit sajnálom, jól indult, tavasszal meg kimondottan jól játszott a B-ben.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2022.05.26. 12:16:42

Andris írta:
2022.05.26. 10:14:11
Ha Dembelét és Gavit nem tudjuk megtartani, mert nem elég nekik az ajánlott fizu, akkor szerintem sejthetjük hogy mégis mire számíthatunk ebben az igazolási ablakban (is).

Szerintem a legmesszebmenőkig félre van vezetve mindenki katalóniában, és a mélyen tisztelt fórumozó közösségben is, aki elhiszi amit Laporta mond. A sorok közt kell olvasni, és főleg azt nézni amit tesznek és ami történik.

Laporta és Xavi újfent(!) hetek óta csak arról beszél minden kerettel kapcsolatos kérdésnél, hogy "majd az anyagiak határozzák meg". Ez lefordítva annyit jelent, hogy nincs pénzünk.

Nem lesz Lewa, nem lesz senki más sem. Esetleg valaki, aki ingyen jön, vagy pár millióért. Tudjuk hogy ezek a játékosok kb mennyit érnek. Kényszermegoldásnak jó, segít, frissítés. De ha egészséges a keret....

Részemről úgy gondolom, hogy Gavi és Dembelé (és Frenkie, ez csak szándék ugye, nem plusz pénz allokálása) megtartása kell legyen a prioritás, minden más csak ezek után jöhet. Az ingyenes és nem ingyenes igazolások is, c_s_a_k e_z_e_k u_t_á_n.

Szerintem mindhármukra lehet bevált játékosként tekinteni, ami a Xavi érát illeti. Ha egészségesek, van normális edzőjük és vele teljes előszezonjuk.... mindhárman kimagasló képességekkel, potenciállal rendelkeznek, van tapasztalatuk is már és ehhez képest mindhárman rendkívül fiatalok.

Szerintem ahol jelenleg állunk, úgy mint kevés van a kasszában, és új edző első előszezonja, teljes értékű felkészülése következik a kerettel..... ez pontosan az a pont, ahol a meglévő, fent említett tulajdonságokkal rendelkező játékosokra kell alapozni, építkezni.

Én senki elől nem zárkózok el, ami az érkezőket illeti. De ha nincs pénz, akkor nincs pénz. Nem tudom értelmezni új játékosok pénzért igazolását, de még ingyen érkezők 3-5-8 milliós fizetéseinek aláírását sem, amíg nem zárják ki a fent említett három távozását.

Borzasztó nyugtalan vagyok, mert azt látom, hogy Laporta is úgy bánik játékosokkal, és kényelmetlen helyzetekkel, mint Bartomeu. Mindezt azért, hogy a sociok véletlen se gondolják, hogy a vezetőség nem vagy nem kellőképp cselekvőképes. Nem mondom, hogy ezt nem az ostoba többség kényszeríti ki, de nekem akkor is az marad az elvárásom, hogy a klubot tartsák szem előtt, ne a saját megítélésüket. Szerintem ez Laporta alatt sem így történik, és hónapról hónapra rosszabbnak érzem a helyzetet.

Ha Dembelé elmegy, elmegy. De ha Frenkie vagy Gavi is, bármelyik.. én azt egy totális gazdasági és sportszakmai kudarcnak fogom elkönyvelni, mondhatna, igazolhatnak, számolgathatnak bármit, bárkik.
Hatalmas +1, gyakorlatilag mindenben.

Óriási csalódás eddig Laporta és az elnöksége tevékenysége, és nem azért, mert nem hozta el Haalandot (mondjuk vele kampányolt, ami szinten egy féreg húzás volt, de mindegy). Ami Messivel történt, ami most pl. Gavi esetében is megy (üzengetés a sajtóban) az óriási szégyen. Meg, hogy napnál is világosabb, hogy folyamatosan az emberek pofájába hazudik Laporta, mint kiderült, kb az elejétől kezdve, már Messi ügyében is.

Komolyan kezdek félni, hogy Bartomeu 15-ős megválasztása után most Laporta megválasztásával Font helyett tényleg véglegesen be lett verve az utolsó szög is a klub koporsójába. Ami most jön még a következő pár évben, meg már a hullagyalázás.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.05.26. 11:30:56

fanbarca írta:
2022.05.26. 11:07:56
Én is FIFA-zok egyet, a következő keretet tartom megvalósíthatónak (és kb. tetszene is nekem), félkövérrel a kezdő:

Kapus: Ter Stegen / Inaki Pena

Jobbhátvéd: Azpilicueta / Sergi Roberto / Alves
Középhátvéd: Araujo / Koulibaly / Christensen / Eric / Pique
Balhátvéd: Alba / Balde

Hatos: Kessie / Busquets
Nyolcas: Pedri / De Jong / Gavi / Nico / Torre

Jobszélső: Dembele (vagy Raphinha) / Collado
Csatár: Auba / Memphis / Jutgla
Balszélső: Fati / Ferran

Balhátvédként szerintem tényleg megérné megnézni Baldét, ha több lehetőséget kap (és elkerülik a sérülések), jobboldalt pedig annyira nem akarom SR-t látni, de nincs nagyon más választás, Dest-ből lehet egy kis pénzt csinálni. Illetve ha ennyi védő lenne, néha még 3 védővel is felállhatnánk, Alba és Azpi is jól érzi magát szárnyvédőként.

További érkezők: Azpi (ingyen), Koulibaly (30m euró) és esetleg Raphinha (50m euró) -> 80m euró out
Távozók (pesszimista ár): Neto (5m euró), Lenglet (10m euró), Mingueza (10m euró), Umtiti (kölcsön), Dest (15m euró), Puig (8m euró), Abde (5m euró), Braithwaite (8m euró), Pjanic (10m euró), Trincao (20m euró) -> 91m euró in

Oké, sok ebben a feltételezés, sarkítás és egyszerűsítés, de a helyzet még jobb, ha marad Dembélé. Bár talán jobban örülnék Raphinha-nak, őt viszont elég nehéz lenne megszerezni, ha ide is akar jönni. De ha a középpályásaink ezek lesznek és érkezik Koulibaly, az már nagyon jó a jelenlegi helyzetet tekintve.

Balszélsőként én inkább Fatit és Depayt említeném, Torres posztja inkább a jobbos.
Koulibaly tényleg nagyon jó lenne, nem is akar hosszabbítani, az elnökség pedig el akarja adni, amíg pénzt lát belőle, csak a fizetési igénynek akar 6 milliót, bár az ára inkább 40 körül lenne. Araujoval azért elég jól mutatnának.
Trincaoval kapcsolatban a legvalószínűbb egy kölcsön lesz a a Sportingnak, bár én megtqrtanám Adama "helyén", hátha Xavi alatt ki tudna teljesedni, főleg, hogy a vége felé már egyre jobb teljesítményt nyújtott.
Sajnálom, hogy a City hamarabb csapott le Julio Alvarezre, nagyon jó a srác, a Libert. kupa elődöntőben most vágott hat gólt.
A távozókkal az a gond, hogy nem akarnak elmenni. Brait is ki akarja tölteni a szerződését, Puig is úgy tűnik, legalábbis 8 milliót nem kapunk érte, ahogy Mingu is csak 3-4 euro, Lenglet sem nagyon tervezi a távozást. Pjanic pedig visszatér a Besiktasból és szintén ki akarja tölteni a két évét.

De Jong állítása szerint maradna akar, de a legújabb hírek szerint egy csere lehetne a Cityvel Bernardo Silvara.
Forca Barca!!!!
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.05.26. 11:07:56

Én is FIFA-zok egyet, a következő keretet tartom megvalósíthatónak (és kb. tetszene is nekem), félkövérrel a kezdő:

Kapus: Ter Stegen / Inaki Pena

Jobbhátvéd: Azpilicueta / Sergi Roberto / Alves
Középhátvéd: Araujo / Koulibaly / Christensen / Eric / Pique
Balhátvéd: Alba / Balde

Hatos: Kessie / Busquets
Nyolcas: Pedri / De Jong / Gavi / Nico / Torre

Jobszélső: Dembele (vagy Raphinha) / Collado
Csatár: Auba / Memphis / Jutgla
Balszélső: Fati / Ferran

Balhátvédként szerintem tényleg megérné megnézni Baldét, ha több lehetőséget kap (és elkerülik a sérülések), jobboldalt pedig annyira nem akarom SR-t látni, de nincs nagyon más választás, Dest-ből lehet egy kis pénzt csinálni. Illetve ha ennyi védő lenne, néha még 3 védővel is felállhatnánk, Alba és Azpi is jól érzi magát szárnyvédőként.

További érkezők: Azpi (ingyen), Koulibaly (30m euró) és esetleg Raphinha (50m euró) -> 80m euró out
Távozók (pesszimista ár): Neto (5m euró), Lenglet (10m euró), Mingueza (10m euró), Umtiti (kölcsön), Dest (15m euró), Puig (8m euró), Abde (5m euró), Braithwaite (8m euró), Pjanic (10m euró), Trincao (20m euró) -> 91m euró in

Oké, sok ebben a feltételezés, sarkítás és egyszerűsítés, de a helyzet még jobb, ha marad Dembélé. Bár talán jobban örülnék Raphinha-nak, őt viszont elég nehéz lenne megszerezni, ha ide is akar jönni. De ha a középpályásaink ezek lesznek és érkezik Koulibaly, az már nagyon jó a jelenlegi helyzetet tekintve.
més que un club
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2516
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.05.26. 10:53:11

Nekem a sorok között az hallatszik, hogy most nincs semmi pénz.
Ha eladják a Barca Corporate elemeit lenne ugyan, csak nem biztos hogy sikerül időben. (június 30 előtt le kéne zárni, hogy javítson a számokon. ) Ugyanez a CVC is.

Gondolom ezért kapkodjuk a fejünket nap és nap között, hogy egyik nap jön Gipsz Jakab 40-50 millióért, másnap meg azt se tudjuk megtartani aki itt van. Jó pélad SR hosszabbítása. Állítólag kész és tény, mégse tudják bejelenteni. (Attól most vonatkoztasson el mindenki mit gondol magáról a játékosról) Minimum fura.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.05.26. 10:48:50

Dembelét én külön kezelném ez esetben, neki tényleg lehetnek olyan igényei, amit a vezetes nem tud/akar megadni, főleg ha mondjuk a PSGvel kellene licitháborúba keveredni. Gavial nem lesz gond szerintem, remélem Frenkie is marad.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.05.26. 10:14:11

Ha Dembelét és Gavit nem tudjuk megtartani, mert nem elég nekik az ajánlott fizu, akkor szerintem sejthetjük hogy mégis mire számíthatunk ebben az igazolási ablakban (is).

Szerintem a legmesszebmenőkig félre van vezetve mindenki katalóniában, és a mélyen tisztelt fórumozó közösségben is, aki elhiszi amit Laporta mond. A sorok közt kell olvasni, és főleg azt nézni amit tesznek és ami történik.

Laporta és Xavi újfent(!) hetek óta csak arról beszél minden kerettel kapcsolatos kérdésnél, hogy "majd az anyagiak határozzák meg". Ez lefordítva annyit jelent, hogy nincs pénzünk.

Nem lesz Lewa, nem lesz senki más sem. Esetleg valaki, aki ingyen jön, vagy pár millióért. Tudjuk hogy ezek a játékosok kb mennyit érnek. Kényszermegoldásnak jó, segít, frissítés. De ha egészséges a keret....

Részemről úgy gondolom, hogy Gavi és Dembelé (és Frenkie, ez csak szándék ugye, nem plusz pénz allokálása) megtartása kell legyen a prioritás, minden más csak ezek után jöhet. Az ingyenes és nem ingyenes igazolások is, c_s_a_k e_z_e_k u_t_á_n.

Szerintem mindhármukra lehet bevált játékosként tekinteni, ami a Xavi érát illeti. Ha egészségesek, van normális edzőjük és vele teljes előszezonjuk.... mindhárman kimagasló képességekkel, potenciállal rendelkeznek, van tapasztalatuk is már és ehhez képest mindhárman rendkívül fiatalok.

Szerintem ahol jelenleg állunk, úgy mint kevés van a kasszában, és új edző első előszezonja, teljes értékű felkészülése következik a kerettel..... ez pontosan az a pont, ahol a meglévő, fent említett tulajdonságokkal rendelkező játékosokra kell alapozni, építkezni.

Én senki elől nem zárkózok el, ami az érkezőket illeti. De ha nincs pénz, akkor nincs pénz. Nem tudom értelmezni új játékosok pénzért igazolását, de még ingyen érkezők 3-5-8 milliós fizetéseinek aláírását sem, amíg nem zárják ki a fent említett három távozását.

Borzasztó nyugtalan vagyok, mert azt látom, hogy Laporta is úgy bánik játékosokkal, és kényelmetlen helyzetekkel, mint Bartomeu. Mindezt azért, hogy a sociok véletlen se gondolják, hogy a vezetőség nem vagy nem kellőképp cselekvőképes. Nem mondom, hogy ezt nem az ostoba többség kényszeríti ki, de nekem akkor is az marad az elvárásom, hogy a klubot tartsák szem előtt, ne a saját megítélésüket. Szerintem ez Laporta alatt sem így történik, és hónapról hónapra rosszabbnak érzem a helyzetet.

Ha Dembelé elmegy, elmegy. De ha Frenkie vagy Gavi is, bármelyik.. én azt egy totális gazdasági és sportszakmai kudarcnak fogom elkönyvelni, mondhatna, igazolhatnak, számolgathatnak bármit, bárkik.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.05.25. 21:26:28

visca el barca írta:
2022.05.25. 19:54:24
Jaj, a klubhusegbe a ferran torres, depay, adama, auba feleket ne keverjuk bele. Az egyik egy toltelek cserejatekos volt a citybe, auba nem kivanatos szemely volt az arsenalnal, a masik ketto meg noname csapatbol jott. Ki az a hulye aki egy sehol nem jegyzett wolverhamptont nem csereli le a barcara? Oke, bagoert jott, fel evet kibirt minimalberen. Nyilvan ha megvennenk, egybol megnone a berigenye.

A tobbiben tobbe kevesbe igazad van. Igazabol az oregeket leszamitva az elmult 10 evben max sergi roberto aki itt ragadt, de hat ő egy annyira nulla jatekos, hogy ha itt jatszott (marpedig jatszott), hulye lett volna elmenni mashova. Kepessegeit tekintve vilag eleteben egy leganes szint volt. Az hogy még mindig itt rohad, a psg elleni goljanak koszonheto, meg annak h sajat nevelesu katalan. Az araujo, gavi, fati, pedri vonalrol meg majd akkor beszeljunk, ha lesz még 2-3, kupa nelkuli szezon, meg sorozatos csalodasok. Majd akkor elvalik mennyire huek a klubhoz.
Araujo például jóval többet kereshetett volna máshol és versenyképesebb csapatok is érdeklődtek iránta. Ahogy Pedrit is jól megfizették volna.

Több médium szerint is érdeklődünk Chukwuemeka iránt. Az AV-ben játszik, 18 éves középpályás, 17 éves kora óta U19-es angol válogatott. Nagyon jónak tűnik a srác. Testfelépítéséhez képest nagyon gyors, technikás, kíválóan selez. Alemany és Cruyff ha minden igaz el is utaztak tárgyalni róla, mert több nagy csapat is érdeklődik iránta. Elhozni viszont jövőre szeretnénk.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.25. 20:33:11

visca el barca írta:
2022.05.25. 19:54:24
Az araujo, gavi, fati, pedri vonalrol meg majd akkor beszeljunk, ha lesz még 2-3, kupa nelkuli szezon, meg sorozatos csalodasok. Majd akkor elvalik mennyire huek a klubhoz.
De attól még bármelyik többet kapott volna máshol. Auba biztos, Raphinha is, szerintem Ferrán is. De ők pont ide akartak/akarnak jönni. Xavival ez a faktor erősen megnőtt. Oké, Adama más eset.

Az öregeket én sem sorolom a klubhűség kategóriába, mert sok lóvét tettek itt el, de szerintem amúgy is ellettek volna itt, ez persze szubjektív vélemény. SR nyilván vicc, mázlija, hogy itt lehetett...

A klubhűség nem azt jelenti feltétlen, hogy élete végéig itt lesz, bármi történik. De ami miatt most szóba is került, ha jóval kevesebb fizuval inkább maradnak itt, az klubhűség, klubszeretet, elég jelentős részben. Nyilván ha hosszútávon valaki többet akar, mert nem jön be a projekt, majd megy, hülyének nem kell lenni. De szerintem akkor is fájó szívvel. Egy Totti szélsőséges eset volt, vagy mondjuk egy Vardy.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.05.25. 19:54:24

Jaj, a klubhusegbe a ferran torres, depay, adama, auba feleket ne keverjuk bele. Az egyik egy toltelek cserejatekos volt a citybe, auba nem kivanatos szemely volt az arsenalnal, a masik ketto meg noname csapatbol jott. Ki az a hulye aki egy sehol nem jegyzett wolverhamptont nem csereli le a barcara? Oke, bagoert jott, fel evet kibirt minimalberen. Nyilvan ha megvennenk, egybol megnone a berigenye.

A tobbiben tobbe kevesbe igazad van. Igazabol az oregeket leszamitva az elmult 10 evben max sergi roberto aki itt ragadt, de hat ő egy annyira nulla jatekos, hogy ha itt jatszott (marpedig jatszott), hulye lett volna elmenni mashova. Kepessegeit tekintve vilag eleteben egy leganes szint volt. Az hogy még mindig itt rohad, a psg elleni goljanak koszonheto, meg annak h sajat nevelesu katalan. Az araujo, gavi, fati, pedri vonalrol meg majd akkor beszeljunk, ha lesz még 2-3, kupa nelkuli szezon, meg sorozatos csalodasok. Majd akkor elvalik mennyire huek a klubhoz.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.05.25. 19:29:50

Én nem tudom hogy megy máshol ez, de nálunk negint abból van feszkó,hogy Laporta fecseg és a sajtón keresztűl gyakorol nyomást a játékosára. Szokásos.
Ha nem bíznak Gaviban,hogy hosszabbít, akkor nem tudom,hogy csak simán miért nem kezdik el meghallgatni érte az ajánlatokat és aztán adják el utálkozás nélkül. Baromira inkorrekt a sajtóban dobálózni. Azt se tudjuk a klub próbál e alternatív ajánlatokat odatenni,hogy nem öt évre szerződünk le, csak kettőre, nem olyan nagy fizuért, de cserébe nem is irreális kivásárlási árért.

Amúgy ez a van klubhűség vagy nincs egy érdekes téma.
Minden bizonnyal van, csak az nem feltétlen ír felül mindent,pláne nem egy top focista top éveiben (itt nem Gavira gondolok).

Pedri szerelmes a Barcába, FDJ se menne magától el több pénzért stb. De azt ne gondoljuk már,hogy az öregjeink a klubhűség miatt vannak itt. Vagyis de. A klub hű hozzájuk. Alba most is jó játékos, kapna perceket egy MCben is. És rotálva is lenne és minden félévnek úgy vágnának neki,hogy folyamatosan keresnek még embert a posztjára, ami miatt még a rotációból is simán kiszorulhatna és 30 plusszosan kéne csapatpt keresnie magának,ha akarna még játszani, de padról nehéz ott játszani és annyiért,amit szeretne.
És nem az lenne,hogy száz évig maradhat a bérelt helyén és majd az udódját keresgéli szép lassan a klub.
Elég kényelmes helyen vannak az embereink, ez nem klubhűség.

Gavit én nem tudtam mostanra se megkedvelni, de ez szubjektív nyílván. 17 éves és mosolyogni se láttam, csak vicsorogni.

Ettőlmég azt elismerem,hogy jó játékos, bár a kapura elég veszélytelen. Nem, nem azt várom el,hogy lövöldözze körbe a kaput,hanem,hogy támadja a kaput,ha van lehetőség.
Xavi, Iniesta sem volt gólgyáros, de két védőnek kellett odaugrania,ha volt folyosó előttük.. Na mindegy 17éves biztos ki lehet hozni belőle sok mindent, én nem bánom,ha őt adjuk el és nem FDJt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.25. 17:28:12

csababarca írta:
2022.05.25. 15:40:39
Miért véded állandóan a klubot? Vagy az itteni játékosokat?:D
Ha elmagyarázod, mivel védtem a klubot, mikor azt írtam, hogy alighanem van két ellentétes álláspont, akkor szívesen válaszolok rá, de ezzel így nem tudok mit kezdeni. Egy személyes tipp arra, amiről írtam:

L: Gavi, 17 vagy még csak, kapsz most 1,2 misit egy évre, és jövőre majd emelünk
GÜ: Oké, hogy a kliensem csak 17, de szinte végig stabil kezdő vagy csere volt, sőt, a csapat egyik legjobbja, megérdemli a komolyabb lóvét
L: Oké, legyen 1,5, de nem tudunk most feljebb menni
GÜ: Más is megkaphat 3 körül, úgyhogy a kliensem is.
L: 2, de ha elesik a cipőfűzőjében és megsérül, akkor 1,2 lesz.
...

El nem tudom képzelni, kit és hogy védtem. Senki nem hibás, vagy midnketten azok, ki tudja, egyezkednek. Ez szerintem mindenhol így megy, nem csak itt. Laporta nyilatkozatát nem veszem komolyan, bízom a paliban, de inkább a tetteiben.

VEB:

De, van klubhűség. Sőt, nálunk olyan klubhűség van mint alighanem sehol máshol. Sőt, hiába nem vagyunk most top klub, baromi vonzóak vagyunk még mindig. Saját neveldéből érkezve visszavonulásig kevés helyen játszik fél csapatnyi játékos. De kb ellenpéldát sem találok. Araujo most írt alá, nyilván kevesebbért, mint bármelyik másik ajánlata, pedig alig Masiás. Puigot légpuskával nem lehet elkergetni, zsebpénzért néző. Ferrán fele fizujáért jött ide, Traoré 350.000 euró fizuért érkezett kölcsönbe, mert annyira szeretne itt játszani. Pedri is apróért hosszabbított, pedig Golden Boy, BM stb kereste, garantálom, hogy több pénzért. Depay zsebpénzért jött inkább ide, Auba is kevesebb fizuért érkezett, pedig még klubhhűségről sem tudunk beszélni, hanem itt akart lenni, és ez elég volt neki. Raphinha nem hallgatja meg többek közt a PSG-t amíg a Barca nem dönt véglegesen, pedig nagyon akarják őt, nyilván többszörös fizuért.
És ezek még csak javarészt nem is masiások.

És akkor itt van Gavi, aki Masia-kp-s, most érkezett ide Xavi az edzőjének, aki alighanem példaképe, a posztja atyaúristene, és ahogy Csababarca is épp írta, a tipik masiások mind elkallódnak máshol, szóval kb egyetlen érvet nem látok Gavinál, hogy ne maradjon itt, ahol egyértelmű jövőképe és szerepe van, olyan edzőnél, akinél tuti, hogy fejlődni fog.

És igen, itt van ellenpéldának Dembélé meg Umtiti, akiket nyilván soha nem érdekelt a klub, nem is itteni nevelések, klasszikus zsoldosok.

Az nem naivitás, ha egy hatalmas mintára alapozva mondok valamit, főleg, hogy pont nemrég záródott le egy pont ugyanilyen eset.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.05.25. 15:56:43

recrea,

nyilvan nem mindenkire igaz amit irtam, de altalanossagban az "ez az almaim klubja" dolgot ma mar felulirja a penz.

araujo meg gondolom komolyabb (tobb penz) ajanlatot kapott a klubtol mint gavi. Meg elnezve h kb puyol 8 evvel ezelotti visszavonulasa ota nem tudtunk egy ertelmes vedot odatenni pique melle, neki azert sokkal inkabb sanszosabb h h standard kezdo tud lenni. Gavi meg pedri, busi, kessie, meg ha marad de jong is, akkor kb 5. szamu kp-s lesz.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.05.25. 15:40:39

bence0330 írta:
2022.05.25. 14:37:47
Na jó, de ennek ez a menetrendje.
Miért véded állandóan a klubot? Vagy az itteni játékosokat?:D

Bármi a téma, Te mindig próbálod kimosdatni a klubot, főleg Laportát, Xavit, de a játékosokat is.
Nem megy így mindenhol, mindig, vannak speckó esetek.
Gavi pl messze nem akkora kaliber így 17 évesen, hogy le kellene vele állnia a klubnak.

Én nem tudom mi történik, mert egyik fél azt mondja hogy adtak ajánlatot, a másik fél azt mondja, hogy nem.
Laportának szavát sem hiszem el, sőt tök mindegy ki lenne az elnök, annyira elvesztették a bizalmam, hogy azt se hiszem el amit kérdeznek.
Gavi oldaláról nézve, meg ha 17 évesen ott egy ajánlat előtte, de már ágaskodik a nagyobb fizuért, akkor viszlát.

Meg lehet nézni mi lett azokkal a szupersztár tehetségekkel, akik innen elkerültek fiatalon. Hát kapufa az összes, talán Piqué volt kivétel, de ő korán visszakerült, meg Fabregasnak volt top szinten is elfogadható karrierje.
Szóval Gavi elgondolkozhat, hogy itt marad ahol stabil ember lehet, mivel a hazaiak túlzó módon favorizálva vannak, vagy elmegy szerencsét próbálni, és a múltat nézve nagy esélye van, hogy beég.


Na mindegy, de nézzünk már néhány dologra gyanúsan, főleg az elmúlt időszakot figyelembe véve.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2022.05.25. 15:38:55

visca el barca írta:
2022.05.25. 15:24:12
bence0330 írta:
2022.05.25. 14:37:47
Na jó, de ennek ez a menetrendje. Nem úgy megy már, mind 3 éve, hogy félelemből 2 perc alatt lezajlik valami ilyesmi:

- XY: 12M nettóra gondoltam
- Barto: 18?
- XY: Deal.

Araujonál is hónapokig ment a rémüldözés, hogy megy a PL-be, mert pár hónapig alkudozgattak, a valóságban meg alighanem szó sem volt ilyesmiről. Mindkét fél próbálja megtalálni a másik határait. Gavinál szerintem ugyanígy szó nincs a távozás lehetőségéről, az álláspontokat meg nem ismerjük.
Ne haragudj meg, de az irasaid alapjan olyan kis naiv vagy. Itt a csucsgazsi most a csokkengetesek utan valahol heti netto 150k korul van. Sztem kb ennyit kapnak az oregek. Egy 17 eves gyereknek, aki akarmekkora tehetseg is, egy netto 30-40nel tobbet nem fognak ajanlani. Ez az az osszeg amit nagyjabol egy osasuna is ki tud kohogni. Most gondold el, hogy azok a klubok, ahol aztan tenyleg van penz dogivel (min 5-6 angol klub, psg, bayern, juve stb) milyen szerzodeseket tolnak az orra ala. Ezt a klubhuseget meg tobbi maszlagot felejtsetek el, ilyen mar nincs. Teszem azt, egy nalunk sokkal versenykepesebb csapat ad neki egy joval hosszabb idotartamu szerzodest, 3x fizetessel meg egy 20as alairasi bonusszal. Es ilyen ajanlatbol lehet van neki 5 is. Van elet a barcan kivul is. Sajnos az anyagiak mellett nem lehet elmenni, abbol a szempontbol meg kb egy sevilla szinten vagyunk.
Mondjuk Araujo hosszabbítása ezzel a logikával totál ellentétes. Mennyi lesz az ő fizuja? Abszolút világklasszis alapanyag egy hiányposzton, nagyjából most beférne bárhova, mégis maradt.

Nyilván a pénz fontos, mert egy hosszú sérülés vagy betegség esetén is biztosítva vagy, de azért nem mindenki Umtiti meg Bappe.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.05.25. 15:24:12

bence0330 írta:
2022.05.25. 14:37:47
Na jó, de ennek ez a menetrendje. Nem úgy megy már, mind 3 éve, hogy félelemből 2 perc alatt lezajlik valami ilyesmi:

- XY: 12M nettóra gondoltam
- Barto: 18?
- XY: Deal.

Araujonál is hónapokig ment a rémüldözés, hogy megy a PL-be, mert pár hónapig alkudozgattak, a valóságban meg alighanem szó sem volt ilyesmiről. Mindkét fél próbálja megtalálni a másik határait. Gavinál szerintem ugyanígy szó nincs a távozás lehetőségéről, az álláspontokat meg nem ismerjük.
Ne haragudj meg, de az irasaid alapjan olyan kis naiv vagy. Itt a csucsgazsi most a csokkengetesek utan valahol heti netto 150k korul van. Sztem kb ennyit kapnak az oregek. Egy 17 eves gyereknek, aki akarmekkora tehetseg is, egy netto 30-40nel tobbet nem fognak ajanlani. Ez az az osszeg amit nagyjabol egy osasuna is ki tud kohogni. Most gondold el, hogy azok a klubok, ahol aztan tenyleg van penz dogivel (min 5-6 angol klub, psg, bayern, juve stb) milyen szerzodeseket tolnak az orra ala. Ezt a klubhuseget meg tobbi maszlagot felejtsetek el, ilyen mar nincs. Teszem azt, egy nalunk sokkal versenykepesebb csapat ad neki egy joval hosszabb idotartamu szerzodest, 3x fizetessel meg egy 20as alairasi bonusszal. Es ilyen ajanlatbol lehet van neki 5 is. Van elet a barcan kivul is. Sajnos az anyagiak mellett nem lehet elmenni, abbol a szempontbol meg kb egy sevilla szinten vagyunk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.25. 14:37:47

Na jó, de ennek ez a menetrendje. Nem úgy megy már, mind 3 éve, hogy félelemből 2 perc alatt lezajlik valami ilyesmi:

- XY: 12M nettóra gondoltam
- Barto: 18?
- XY: Deal.

Araujonál is hónapokig ment a rémüldözés, hogy megy a PL-be, mert pár hónapig alkudozgattak, a valóságban meg alighanem szó sem volt ilyesmiről. Mindkét fél próbálja megtalálni a másik határait. Gavinál szerintem ugyanígy szó nincs a távozás lehetőségéről, az álláspontokat meg nem ismerjük.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3536
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2022.05.25. 14:28:22

BarcaMo írta:
2022.05.25. 13:14:39
Dembele után most Gavival is elakadtak a tárgyalások.
Már Márciusban. Ez nem új keletű.
Kép
BarcaMo
Barça B
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2017.08.10. 14:39:58

2022.05.25. 13:14:39

Dembele után most Gavival is elakadtak a tárgyalások.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1853
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.05.25. 12:10:20

iden neztem a PSG meccseit, az ellenfeleknel komoly tudasu jatekosok jatszottak

nem tudom, passzolnanak-e a Barcaba, de tenyleg szet lehetne nezni ott is jatekosok utan
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.05.25. 11:46:07

Pláne hogy a focis eszköztár nem annyira bonyolult azért (most nem a Pinyő, Mészöly félékre kell gondolni:D), tehát elsajátítható könnyen.
Ezt már egyszer lemeccseltük itt azokkal akik Valdes pótlására elkezdtek Pepe Reinázni, mert hogy spanyol=tökéletes nekünk:D

Szóval ez az érv elég gyenge lábakon áll.
Egyszerűbb elismerni, hogy egy spanyolt könnyebben ráveszünk, hogy idejöjjön, meg hát kényelmesebb megoldás is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése