Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.06.12. 21:27:25

nem faj senkinek, nem kell rajta porogni, megerdemeltetek a kupat

a szepseghibakat mar megszepitette az ido :)
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.06.12. 21:09:01

MatyiG írta:
2022.06.12. 20:38:23
Az első 180ban (210ben) viszont a Madrid volt a jobb.
Értem, tehát mindig a jobb csapat nyer, valóban. :mrgreen:
Az lesz a jobb csapat utólag, amelyik nyert. Az elődöntőben a City és a Madrid célja is azonos volt, bejutni a döntőbe. A verseny természetéből fakadóan ez csak az egyiknek sikerülhetett a másik kárára. Egyiknek sem az volt a célja, hogy jobb csapat legyen, hanem az, hogy bejusson a döntőbe. Tehát amelyiknek ez sikerült, az a jobb csapat. Mindegyiknek rendelkezésére állt minden eszköz ehhez, az rájuk volt bízva, hogy ki milyen módon igyekszik elérni a célját. Az eredmény igazolja utólag a győztest, és teszi jobb csapattá. Pl 2010ben az Inter pontosan annyira volt a legjobb csapat, mint előtte és utána évben a Barca, vagy '12-ben a Chelsea. Ha fáj, akkor is így van.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.06.12. 20:55:29

Ez az egész utódlás kérdés túl van misztifikálva. Semmi sem tart örökké, mindent a változás mozgat, az eredménye pedig attól függ, ki és hogyan reagál ezekre a változásokra. Klónozni nem lehet senkit.
Mindennek van az életben szavatossági ideje, az élsportban szereplő személyeknek is, ahogy egy játékstíusnak vagy taktikának is.
A Real jelenleg jól áll, ez egyértelműen azt mutatja, hogy a változásokra eredményesen reagáltak.
Náluk egyértelműen látszik, hogy senki sem érinthetetlen, a cél szentesíti az eszközt.
Az utóbbi években nem egyszer voltak képesek kilépni a saját árnyékukból.

Nekünk ez valahogy lassan már 7 éve nagyon nem sikerül.
Hasznos lenne mélyebben elgondolkozni a székházban, hogy ez miért van így, mi változott és mi az ami nem 7 év alatt és nem mindent az anyagi körülményekre fogni, hanem megpróbálni élni egyéb opciókkal is.
Vissza akarjuk csinálni a visszacsinálhatatlant ahelyett, hogy némi változtatással újradefiniálnánk magunkat.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2022.06.12. 20:38:23

Az első 180ban (210ben) viszont a Madrid volt a jobb.
Értem, tehát mindig a jobb csapat nyer, valóban. :mrgreen:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.06.12. 17:30:12

visca el barca írta:
2022.06.11. 15:39:31
davi10 írta:
2022.06.11. 14:09:37
Tchouameni hivatalos, 80m + 20m bónuszok.

Megmondom őszintén, ha nem érdeklődött volna utána a Real szerintem még mindig nem tudnám, hogy kicsoda.

Remélem annyira fog beválni náluk a francia brigád, mint nálunk a Lenglet-Umtiti-Griezmann-Dembele vonal :D
Nos, akkor elarulom neked, hogy ligue1ban top 3 volt minden vkp statban. Labdaszerzes, szereles, fejparbajok, megnyert parharcok.

Sz*r nezni, hogy real 2 ev alatt osszerakta a ckm utodjat, behuznak ilyen rudiger kaliberu vilagklasszisokat, nekunk meg kozben annak kell tapsikolni, hogy a fogyatekos sergi roberto hosszabbitott.
Hát azért ez a CKM utód elég meredek. Az a kp pl. Modric nélkül elég vékony lesz. És lehet hogy fizikálisan jók lesznek, de az a játéintelligenciát amit Kroos és Modric nyújt nem tudják pótolni ezekkel a fiatalokkal.
És azért 100 millióért elhozni valakit padra, akiról még azt se tudni, hogy lesz belőle valaki vagy sem bátor lépés. Mert Tchouameni nem hiszem hogy kivágná a kezdőből Casemirot.
Azt én nem mondanám hogy megtalálták az utófját. És Modric és Kroos sem fizikális játékos mégis ők voltak a csapat motorja, talán a legfontosabbak. Az pedig megint kérdés, hogy Benzema megint lehozza-e álmai szezonját 35 évesen úgy hogy letolt egy 46 meccses szezont +most a NL meg majd a VB.
Rüdiger is szép és jó, de nem a belső védőikkel volt a baj, és pont a Real ellen láthattuk, hogy ő is miket tud csinálni. Gyakorlatilag sikerült kiejteni a csapatát.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.06.12. 16:58:46

Rivaldo11 írta:
2022.06.12. 13:24:40
A 0:4 csak arra volt jó, hogy látni lehessen, mennyire fogható ez a Real is, képesek vagyunk nyomoztatni velük a labdát, ha megy a játék. Más kérdés, h nyilván nem megyünk sokra vele, ha nem tudunk konstans teljesítményt nyújtani. Viszont most már kikivankozik, hogy vérlázító, mennyire le van itt nézve pl Busquets. Oké, hogy ma már nyilván nem a jövő embere. De amikor olyanokat olvasok, hogy pl az Inter elleni kikacsintasa volt a legnagyobb teljesítménye, meg hasonlók, akkor elgondolkodom azon, hogy itt mindenki hülye volt az elmúlt 10 -12 évben Peptől VdB-n át Luchoig? Nem is értem, komolyan. Talán inkább az a baj, hogy pl egy Frenkie sem tudta padoztatni-egyszerűen azért, mert nem tudta azt hozni, mint az öreg. Lehet szarozni, de amíg nincs megfelelő ember a helyére, játszani fog. Itt jön képbe a lóvé kérdése.
Busquets jó példa, ami jellemzi a mai Barcát, egyszere nagy erőssége és gyengesége a csapatnak. Mikor mi irányítjuk a játékot, kulcsember a mai napig, mikor ezt nem tudjuk megtenni, súlytalan, haszontalan ember a középpályánkon, erről már sokszor beszéltünk itt a fórumon. Egysíkú csapat vagyunk, akik egyfajta focit tudunk játszani, amiből ha az ellenfél felkészült, pl. legutóbb a Frankfurt, akkor teljesen tanácstalan a csapat, nem tudunk reagálni.
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.06.12. 16:31:25

MatyiG írta:
2022.06.12. 15:16:47
Kassandra írta:
2022.06.12. 14:58:42
Ja, hogy köze nem volt a párharchoz a továbbjutónak? Akkor elfogytak az észérveim, nyertél (ahogy a Real Madrid a BL-ben).
Miért, volt? Az első 180 percből nagyjából 170-ben a City volt a jobb egyértelműen.

Láttunk már nem egy olyan meccset/párharcot a futballvilágban, ahol az egyik csapat le volt játszva, de mégis nyert/továbbjutott.
Az első 180ban (210ben) viszont a Madrid volt a jobb.

Olyat viszont nem láttunk, ami pontozással dőlt el, mint egy boxmeccs, és nem a gólok alapján.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2022.06.12. 15:16:47

Kassandra írta:
2022.06.12. 14:58:42
MatyiG írta:
2022.06.12. 14:50:14
Nyilván, de a City esetében közötök nem volt a párharchoz
Ja, hogy köze nem volt a párharchoz a továbbjutónak? Akkor elfogytak az észérveim, nyertél (ahogy a Real Madrid a BL-ben).
Miért, volt? Az első 180 percből nagyjából 170-ben a City volt a jobb egyértelműen.

Láttunk már nem egy olyan meccset/párharcot a futballvilágban, ahol az egyik csapat le volt játszva, de mégis nyert/továbbjutott.
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.06.12. 14:58:42

MatyiG írta:
2022.06.12. 14:50:14
Nyilván, de a City esetében közötök nem volt a párharchoz
Ja, hogy köze nem volt a párharchoz a továbbjutónak? Akkor elfogytak az észérveim, nyertél (ahogy a Real Madrid a BL-ben).
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2022.06.12. 14:50:14

Nyilván, de a City esetében közötök nem volt a párharchoz, ahogy a Clásicón is. Poollal ellentétben ott nem Courtois miatt nem lettetek kitömve, hanem a City támadói miatt, tehát az, hogy nem 0-4 vagy 2-6 lett a végeredmény, az az ellenfélen múlt, nem azon, hogy jól védekeztetek. Ha 10 gólt kaptok a két meccsen sem szólhattatok volna egy szót sem.
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.06.12. 14:38:37

MatyiG írta:
2022.06.12. 14:18:48
Mondjuk a City is hozhatta volna a 0-4-hez hasonló eredményt a két meccsen, ha belövik a helyzeteiket, nem rajtatok múlt.
Igen, és a Pool is negnyeri a döntőt, ha nincs Courtois. De volt. Védekezni is szabad, ha jól tudom. Ha belövi a helyzeteit a City, több gólja lesz, de nem lőtte be. Ugyanez igaz a Madridra is.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.06.12. 14:36:07

MatyiG írta:
2022.06.12. 14:18:48
Mondjuk a City is hozhatta volna a 0-4-hez hasonló eredményt a két meccsen, ha belövik a helyzeteiket, nem rajtatok múlt.
Nem védem a Realt, de :
City előtt a Ch, a PSG, majd a City után a Pool is.....aztán mégsem sikerült egyiknek sem!
Ezek összesen 7 x 90 perc a döntővel. Egyik sem bírta kivégezni őket.
Valami csak kellett, hogy múljon ezen a Realon is....
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2022.06.12. 14:18:48

Kassandra írta:
2022.06.12. 14:01:41
Rivaldo11 írta:
2022.06.12. 13:24:40
A 0:4 csak arra volt jó, hogy látni lehessen, mennyire fogható ez a Real is
A BLben mégsem sikerült fogni ezt a Realt, mert azoknak a meccseknek volt kézzelfogható, valódi tétje ellentétben a tavaszi clasicoval.
Mondjuk a City is hozhatta volna a 0-4-hez hasonló eredményt a két meccsen, ha belövik a helyzeteiket, nem rajtatok múlt.
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.06.12. 14:01:41

Rivaldo11 írta:
2022.06.12. 13:24:40
A 0:4 csak arra volt jó, hogy látni lehessen, mennyire fogható ez a Real is
A BLben mégsem sikerült fogni ezt a Realt, mert azoknak a meccseknek volt kézzelfogható, valódi tétje ellentétben a tavaszi clasicoval.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.06.12. 13:52:21

Rivaldo11 írta:
2022.06.12. 13:24:40
mennyire le van itt nézve pl Busquets.
Frenkie sem tudta padoztatni-egyszerűen azért, mert nem tudta azt hozni, mint az öreg. Lehet szarozni, de amíg nincs megfelelő ember a helyére, játszani fog. Itt jön képbe a lóvé kérdése.
Én pl Busi jelenéről és jövőjéről fogalmaztam véleményt, ugyanakkor a mi helyzetünkben úgy kell rá tekinteni, hogy mellette főszerepet szánunk a többi veteránnak is. Tehát együtt öten. Ez a sok.

Frenkie szerepe sajnos azért másodlagos, mert az ő teljes és saját posztján történő szerepeltetéséhez változást kellett volna eszközölni a csapat játékában. Ez nem mehet végbe szakmai szándék nélkül és ráadásul nem csak néhány meccset kell, hogy érintesen.

Ilyen mélységben sosem nyúltunk bele, tehát valójában nem is láttuk, hogy tartósan ez mit jelentene. Nyilván visszalépéssel járt volna és onnan kellett volna ehhez igazítani a játékunkat. Ugyanakkor azt is látni kell, hogy Busi karmesterrel is visszalépés történik folyamatosan és így csak toljunk magunk előtt az elkerülhetetlen visszalépéseket.

Gavi - Frenkie - Pedri középpályának akkor lett volna igazi esélye bizonyítani, amennyiben tartósan megkapja a lehetőséget és hozzájuk lenne igazítva a védekezés és támadás megszervezése is.

Itt jön képbe az, hogy minden mindennel összefügg. Ha maradnak a veteránok, akkor a leeső igazolásokat is hozzájuk igazítjuk, ami a jövőképre nem jelent jót. Ez is visszalépés.
Tehát az esetünkben minden tekintetben a visszalépés bekövetkezik, de az öregekhez igazodó visszalépésben semmi esély nincs a kilábalásra, míg a fiatalokra épülő visszalépésben legalább az esélyes megmarad a valamikori kilábalásnak.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.06.12. 13:24:40

A 0:4 csak arra volt jó, hogy látni lehessen, mennyire fogható ez a Real is, képesek vagyunk nyomoztatni velük a labdát, ha megy a játék. Más kérdés, h nyilván nem megyünk sokra vele, ha nem tudunk konstans teljesítményt nyújtani. Viszont most már kikivankozik, hogy vérlázító, mennyire le van itt nézve pl Busquets. Oké, hogy ma már nyilván nem a jövő embere. De amikor olyanokat olvasok, hogy pl az Inter elleni kikacsintasa volt a legnagyobb teljesítménye, meg hasonlók, akkor elgondolkodom azon, hogy itt mindenki hülye volt az elmúlt 10 -12 évben Peptől VdB-n át Luchoig? Nem is értem, komolyan. Talán inkább az a baj, hogy pl egy Frenkie sem tudta padoztatni-egyszerűen azért, mert nem tudta azt hozni, mint az öreg. Lehet szarozni, de amíg nincs megfelelő ember a helyére, játszani fog. Itt jön képbe a lóvé kérdése.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.06.12. 12:49:44

Én sem azt írtam hogy a fizikum minden.
Csak felhívtam rá a figyelmet, hogy HA összeáll a három fiatal, akkor meg lehet a CKM utódja.
A finesz fog hiányozni talán.
És nyílván túlárazva vették, nem is írtam az áráról.

Arra a 0-4re meg mi emlékszünk, mert kb ennyi sikerünk volt ebben az évben.
Én elcserèltem volna fordítva mondjuk egy el-győzelemért.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.06.12. 12:24:09

Rivaldo11 írta:
2022.06.12. 01:01:53
Aztán nehogy megint a vérbe legyenek sz*patva saját pályájukon a brutális fizikumukkal együtt. Nem tudom, néha úgy érzem, itt néhányan az életben nem rúgtak labdába. A fizikum remek dolog, csakhogy azzal meg önmagában nem lehet meccset nyerni.
Ja, ők csak ilyen gyenge bajnokságot meg hitvány BL-t nyertek. :roll: Szerintem ilyen feltételekkel bármikor aláírnák a vesztes Klasszikust.
Abban igazad adok, hogy a fizikum nem minden, nem is azt tartom a legnagyobb erősségüknek, hanem azt, hogy mentális erejüket. Barcás oldalról sokan köpködik őket, hogy kevésbé látványos, domináns játékkal nyertek már nem először, pedig ez egy nagyon komoly erényük, ami a Barcából hiányzik. Mi akkor tudunk BL-t nyerni, mikor kiemelkedünk a mezőnyből és minden klappol, csakhogy ilyen azért elég ritkán adódik egy csapat életében. Meg kellene tanulnunk nekünk is küzdve győzni, talpon maradni a nehéz időkben, ha kell feladni a börögződéseket, akármennyire is szentségtörtésnek tűnik. Nem pedig összeomlani fejben, ha nem a mi szánk íze szerint alakulnak a dolgok.
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.06.12. 11:57:05

davi10 írta:
2022.06.12. 11:36:49
Mondjuk ennyi év spórolas után, plusz a most felszabadult fizukkal (Bale, Marcelo, meg tuti vannak még) szerintem eladásoktól függetlenül okos döntés lenne előre valaki.
Hogy ki, az jó kérdés. Ha engem kérdezel, én Ferran Torres-t ajánlanám. :D
Szerintem ez nem ilyen egyértelmű, mert a teknőc és a viking kiválásával nem biztos, hogy van ember, aki egyértelmű előrelépés. Pl Rodygro (elvileg) szintlépésével lenne értelme 50 milliót adni Gnabryért, vagy 60t Nkukuért? Cserének Asensio is jó ingyen, ha pedig a kezdőbe jön ember, akkor az a fiataloknak nem a legjobb üzenet. Meg Valverde is lehet, hogy mostantól sokat játszik majd ott. Csatár ha érkezik csak csere lesz Benzema mögött. Az is lutri, hogy szükség lesz e rá, mert lehet, hogy megsérül a francia, vagy hullafáradt lesz Katar után, de ez csak egy lehet, nem biztos. Mögé is vagy elég lesz ingyen Mayoral, illetve a meglévők, vagy nem, lutri. De lutrira elkölteni 50 milliókat nem biztos, hogy szimpatikus a vezetőségnek. Baloldalon Vini lehet, hogy visszaesik, de az is lehet, hogy még több van benne. Hazard is megkapja az utolsó utáni-utáni-utáni lehetőséget, mert kivették a fémet a lábából, és letette a nagyesküt az ünnepléseknél. Szóval nem fekete-fehér kérdés ez szerintem.

Torres pedig gondolom szívesen jönne, mert minden második nyilatkozatában emlegeti a Madridot, de nem hiszem, hogy lenne rá 55 milliónk. :mrgreen: (tudom, nyilván az újságírók kérdezgetik mindig, de magas labda volt)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.06.12. 11:36:49

Cseri írta:
2022.06.12. 08:12:55
Most vonatkoztasunk el egy pillanatra attól, hogy a real igazolta a francia tehetségeket. Tegyük fel a barca igazolja le őket, mi lett volna itt a fórumon a reakció:
"megint két francia csodatini, akikkel befürdünk, jövőre mehetnek a malagába"
"ennyi pénzért rendbe lehetett volna tenni a csapatot 10 évre"
"miért nem xy-t vettük inkább meg"
"a francia ligából a kerekesszékes nagyanyám is kiemelkedne"
Mondjuk 80+20-ért egy francia gyereket, aki eddig csak otthon bizonyított én nem sajnálok tőlük. Camavinga-ból meg még nem láttam eleget.
Kicsit amúgy olyan érzésem van, mint amikor mi eladtuk Neymar-t és mindenki baromi drágán jött. Most ugyanez, csak a Real nem adott el senkit, csak nem ruházott be Mbappe-ra.
Kassandra írta:
2022.06.12. 11:23:04
Én azt gondolom, hogy további igazolás már csak akkor érkezik, ha az eladások megfelelően sikerülnek.
Mondjuk ennyi év spórolas után, plusz a most felszabadult fizukkal (Bale, Marcelo, meg tuti vannak még) szerintem eladásoktól függetlenül okos döntés lenne előre valaki.
Hogy ki, az jó kérdés. Ha engem kérdezel, én Ferran Torres-t ajánlanám. :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.06.12. 11:23:04

davi10 írta:
2022.06.11. 17:06:02
Mendy-től én annyira nem tartok, és ahogy LG is írta Umtiti nálunk is baromi jól kezdett (Camavinga). Meglátjuk...
Mindenesetre papíron tényleg nem tűnik rossznak ez a névsor, de hát én Hazard-tól is tartottam, aztán látjuk mi lett belőle.

Igény meg szerintem mindenképp lenne egy támadóra, ha Benzema-val bármi történik elég karcsú a maradék. Nem gondolom, hogy Vinicius egyedül is így villogna.
Nem fogalmaztam egyértelműen. Az igényt úgy értettem, hogy hajlandóak lesznek e súlyos euró tízmilliókat áldozni egy támadóra azok után, hogy 80+20ért vettek játékost. Mert évek óta eléggé megy a spórolás, és ezért nem vagyok erről meggyőződve. Legalábbis nem minden áron, akárkit pánikolva. Azt nem kétlem, hogy a MBappe/Haaland kaliberért hajlandó lett volna perkálni Pérez, de ilyen szintű játékos idén már nincs a piacon.

Én azt gondolom, hogy további igazolás már csak akkor érkezik, ha az eladások megfelelően sikerülnek. Erre mondjuk van esély, távozhat adott esetben Asensio, és Ceballos, sőt elvileg Mendyhez sem ragaszkodnak. Az én titkos tippem a meglepő távozóra pedig Casemiro (aminek amúgy nem örülnék). Bár ehhez kéne ZZ párizsi kinevezése is, ami szerencsére úgy néz ki, hogy nem valósul meg. Vagy ott van még Vallejo, Mariano, Jovic, akik mind létszam felettiek. Mellettük kölcsönből érkezik vissza Odriozola, Mayoral, Kubo, Reiner, Altube és Chust. Szóval akár lehet is 40-60 milliós bevétel, extrém esetben (Casemiro távozásával) akár 80+ is.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.06.12. 08:12:55

Most vonatkoztasunk el egy pillanatra attól, hogy a real igazolta a francia tehetségeket. Tegyük fel a barca igazolja le őket, mi lett volna itt a fórumon a reakció:
"megint két francia csodatini, akikkel befürdünk, jövőre mehetnek a malagába"
"ennyi pénzért rendbe lehetett volna tenni a csapatot 10 évre"
"miért nem xy-t vettük inkább meg"
"a francia ligából a kerekesszékes nagyanyám is kiemelkedne"

A szomszéd kertje mindig zöldebb.

Érdemes visszakeresni Auba leigazolása utáni reakciókat, aztán kishiján félszezon után házi gólkirály lett. (ami persze a többiek kritikája is)
Sajnos tudomásul kell venni, hogy a csapat gyenge, erősítésre szorul, nincs pénz, úgy kell megoldani az erősítést, és keretbővítést, hogy kukázunk. Úgy tűnik 2-3 évig nem leszünk része a komoly átigazolási vérkeringésnek,marad a lepattanó.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.06.12. 01:34:00

Rivaldo11 írta:
2022.06.12. 01:01:53
Aztán nehogy megint a vérbe legyenek sz*patva saját pályájukon a brutális fizikumukkal együtt. Nem tudom, néha úgy érzem, itt néhányan az életben nem rúgtak labdába. A fizikum remek dolog, csakhogy azzal meg önmagában nem lehet meccset nyerni.
Hány Barca szurkolót érdekelne, ha a Ligában a Real nyert volna 4-0-ra ellenünk, majd mi nyerjük a Ligát és a BL-t?
Csaba amit írt Busiról, hogy csak nézi, mi történik körülötte, a Frankfurt első barcelonai gólja villant be. A gólpasszt adó csávó úgy körbefutotta Busit a labdával, hogy ő kézzel sem bírta visszahúzni, mert a mezét sem volt esélye elérni.
Még mindíg fizikum.....Piké, Robi, Busi, Alves, ha rájuk vezetik a labdát egy az egyben, végük van. Védekezés esetén Alba dettó. Ha csak ketten kezdenek ebből az ötből, az már kettős emberelőny bármilyen ellenfélnek. Remek fizikum sem kell ahhoz, hogy bolondot csináljanak bármelyikből.
Lehet, hogy a fizikummal meccset nyerni nem lehet, de Ligát és BL-t csak behúzták.
Mi lehetünk zsenik a labdával meg tanári helyezkedéssel és passzokkal, pályán zseniálisan látó veteránokkal, akiknél elméletben lehet, hogy senki sem érti ezt a játékot jobban, de kizúgunk egy EL-ből és élet halál harcot vívunk az ezüstért, miközben az aranytól utcahosszal maradtunk el.
Egyszerűen csak olyan banális okból kifolyólag, hogy fizikummal már nem képes uralni a saját játékát. Amit tud elméletben, azt képtelen megvalósítani, mert lassú, körülményes és nem ura a helyzetének.
És még mindíg fizikum, jópár sárga és piros jött össze nekünk futottak még ellenfelek ellen, csak azért, mert fittebbek voltak az ellenfelek.
Hány meccsen haltunk meg a 60.perc környékén, mert nem bírtuk fizikálisan a tempót?
Fizikummal önmagában valóban nem lehet meccset nyerni, de az oldalpasszal és a kiszámítható, kiismerhető, egysíkú, ötlettelen, sablonos játékkal sem.
És külön bekezdést lehetne szentelni annak a nem elhanyagolható ténynek, hogy a Busi által irányított játékunkból már csak az nem képes felkészülni, aki nem is akar. Ráadásul Busi játékból való kiiktatásához sem kell már komoly fizikum.
Busi olvashatja a világon a legjobban a játékot, csakhogy ezt a játékot játszani kell, nem pedig olvasni. Fizikálisan és mentálisan bírni kell a játékot a pályán 90 percen keresztül.
Egyszerűen nonszensz, hogy nekünk ilyen játékosokról jut lehetőség fórumozni 2022 nyarán..... #-o
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.06.12. 01:11:52

Na mondjuk Tchouaméni, Cama és Valverde sem épp ügyetlenek amellé, hogy van fizikumuk (és mind a 3 szélvészgyors is)... Ettől még remélem, hogy Gaviék ízekre tépik őket, de a két színesbőrű kegyetlenül jó játékos, T. hamar az etalon lehet a posztján.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.06.12. 01:01:53

Aztán nehogy megint a vérbe legyenek sz*patva saját pályájukon a brutális fizikumukkal együtt. Nem tudom, néha úgy érzem, itt néhányan az életben nem rúgtak labdába. A fizikum remek dolog, csakhogy azzal meg önmagában nem lehet meccset nyerni.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Válasz küldése