Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.06.23. 21:53:19

barca0417 írta:
2022.06.23. 16:24:57
visca el barca írta:
2022.06.23. 15:58:22
depayert igy hogy jovore lejar a szerzodese a kutya nem fog 30 milliot fizetni. 10ért meg felesleges eladni, mert annyiert nem potolod sehonnan. fatit hagyjuk, en vele semmilyen szinten nem szamolok, igy elore egyelore van egy torres+auba ami fix. 3 posztra ket ember... en siman hagynam depayt, baloldalon, kozepen is jo, torresnel feljebb levo polc es pont jo korban van.
Egyetértek, Depay megérdemli hogy maradjon. És Fati sajnos tényleg bizonytalan egyelőre. A holland közepén is de meginkabb a baloson jó teljesítményt tud hozni.
Ferran meg tud jobboson is játszani, azért, ott is bizonytalan a helyzet egyelőre.
Igazolni meg elsősorban hatulra kell. De oda muszáj középre, jobbra, balra, mindenhova.
A lejjebbi FM- ezéshez annyit fűznék hozzá, hogy azért Nicot meg Puigot selejtnek nevezni azért erős.
A többieket se kéne, de őket tényleg nem, akkor se ha lehet érvet találni a távozásukra.
Az, hogy ki érdemli meg és ki nem az jelenleg nem igazán szempont. Ennyi erővel meg kellene tartani Alvest, idejött fillérekért, kihajtja a belét, mindent megtesz a csapatért. Vagy azok a játékosok akik leadtak a fizujukból, de Raphinhat is kérdés nélkül hozni kellene az elkötelezettsége miatt stb.
Depay egy top játékos egy év ide vagy oda. Amilyen árakon mennek a játékosok bőven kaphatunk érte, max. a mi híres játékos eladásaink kavarhatnak be. A 31 éves Koulibalyt nem lehetett 45 alatt hozni, de a közel 34 éves Lewa is 45-nél kezdődik, ha csak azokat vesszük akiket velünk szóba hoztak és egy évük van a szerződésből. Apropó Lewa. A Bild szerint 35-öt ajánlottunk, egy lengyel újságíró, Tomasz Włodarczyk hozzátette, hogy ez valójában 35 plusz 5 millió változó lenne.

Depay pedig középen nem igazán hozott még jó meccset.
Fatiról nem tudom miért kellene így lemondani, a bajnokság utolsó 5 meccsén játszott, már előtte is csak óvatosságból nem engedték, az erőnlétét tornászták fel, hogy ne úgy járjanak, mint korábban, amikor idő előtt visszaengedték.
Nekem is nagyon szimpatikus Depay és jobbszélsőként tényleg kiváló teljesítményt tud lehozni, de ha Dembélé marad/Raphinha jön nem nagyon marad hely, jelenleg pedig ahol lehet szorítani kell a nadrágon. És akkor még ott van Braithwaite, akitől nem tudunk szabadulni.
Hátul a két szélre már Azpilicueta és Alonso jó eséllyel érkezik, középre jelenleg szinte 100% Christensen, és komoly harc megy Koundéért is, akit Xavi akar és a játékos is minket preferál.

És ne felejtsük, hogy még július sincs, még nagyban a szabadságok vannak.
Forca Barca!!!!
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2022.06.23. 21:33:04

soadroli írta:
2022.06.23. 12:24:29
Neymart felajánlották a Barcának 50 misiért. [El Chiringuito TV] :D
adjuk érte oda Ftorrest meg 50 milliót, még úgy is jól járunk
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2022.06.23. 16:24:57

visca el barca írta:
2022.06.23. 15:58:22
depayert igy hogy jovore lejar a szerzodese a kutya nem fog 30 milliot fizetni. 10ért meg felesleges eladni, mert annyiert nem potolod sehonnan. fatit hagyjuk, en vele semmilyen szinten nem szamolok, igy elore egyelore van egy torres+auba ami fix. 3 posztra ket ember... en siman hagynam depayt, baloldalon, kozepen is jo, torresnel feljebb levo polc es pont jo korban van.
Egyetértek, Depay megérdemli hogy maradjon. És Fati sajnos tényleg bizonytalan egyelőre. A holland közepén is de meginkabb a baloson jó teljesítményt tud hozni.
Ferran meg tud jobboson is játszani, azért, ott is bizonytalan a helyzet egyelőre.
Igazolni meg elsősorban hatulra kell. De oda muszáj középre, jobbra, balra, mindenhova.
A lejjebbi FM- ezéshez annyit fűznék hozzá, hogy azért Nicot meg Puigot selejtnek nevezni azért erős.
A többieket se kéne, de őket tényleg nem, akkor se ha lehet érvet találni a távozásukra.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.06.23. 15:58:22

depayert igy hogy jovore lejar a szerzodese a kutya nem fog 30 milliot fizetni. 10ért meg felesleges eladni, mert annyiert nem potolod sehonnan. fatit hagyjuk, en vele semmilyen szinten nem szamolok, igy elore egyelore van egy torres+auba ami fix. 3 posztra ket ember... en siman hagynam depayt, baloldalon, kozepen is jo, torresnel feljebb levo polc es pont jo korban van.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.06.23. 14:06:33

soadroli írta:
2022.06.23. 12:24:29
Neymart felajánlották a Barcának 50 misiért. [El Chiringuito TV] :D
Azt írták, hogy abban az esetben lehet szó hasonlóról, ha Lewa mégsem sikerül.

Csatárkérdésben eléggé felgyorsultak az események. Már több csapat is egyre komolyabban érdeklődik Raphinha iránt. Az Arsenal már ajánlatot is tett, de ott van még a Tottenham és más európai csapatok is. A Chelsea, akinek eddig Dembélé volt a potenciális célpontja szintén a brazil felé koncentrál. Egyelőre visszautasított minden ajánlatot, mindenképp a Barcába szeretne jönni, Xavi viszont a Sport szerint Dembélét és Laportáékat szeretné rávenni, hogy még egyszer üljenek le tárgyalni. Így, hogy az angolok kezdenek kiválni a képből változhat is a helyzet. Valamilyen szinten sajnálnám, ha a brazil nem jönne. Ennyire elkötelezett, a bére alacsony lenne és nem véletlenül hajt érte fél Európa. De ha helyette marad Dembélé akkor sem dőlnék a kardomba.
Viszont ezzel Depay helyzete is változna. Vele vagy hosszabbítani kell vagy most eladni és figyelembe véve mennyien vannak a posztján, mennyire kell a pénz és a bércsökkentés lehet hogy az eladás lenne a legjobb megoldás. 30 millió körül simán lehetne kapni érte. Középen azt a teljesítményt Fati és Torres is lehozhatja ha Auba sérült lenne vagy pihentetni kellene, de akkor még nem beszéltünk az esetleges érkezőkről.

Az MBn.com lehozta, hogy Lenglet a Juveban köthet ki. Elég biztos forrásnak tartják. Chiellinit és Demiralt elvesztették, a helyükre Koulibaly volt a fő célpont. Ő kijelentette, hogy vagy Barca vagy hosszabbítás és mivel ennyire rárepültünk Koundéra inkább hosszabbít. A Juvenak meg kellene egy lehetőleg ballábas kh, hátha sikerülne megszabadulni Tőle.
Umtiti már nehezebb dió, mert ő továbbra is csak minimum BL induló csapatba hajlandó menni. Ezért a törökök, a Lyon, a Nice is kiesett a pikszisből, pedig ők voltak az egyedüliek akik érdeklődtek. Szóval könnyen lehet, hogy továbbra is a nyakunkon marad. Mondjuk egy olyan játékosért aki három szezon alatt alig több mint 2000 percet játszott alapból nem kapkodnának a top klubok.

De Jongért úgy gondolják, hogy a következő ajánlat 70+változó lenne, de a klub elvileg minimum 75+változóval áll szóba a MU-val. Jó lenne tudni ezek a változók mit takarnak. Vagy így - vagy úgy de Bernardo Silva kijönne belőle, a kérdés, hogy Kessié mennyire tudná pótolni Busquets-et. Mert láttuk, hogy De Jongnak nem nagyon kellett, de ha még kezdő is maradna Busi, sérülés/pihentetés esetén és Kessié jó teljesítményt hozna ott, szerintem egy ilyen "csere" erősítene a csapaton.
Pedri, Silva, Gavi (Kessié, Torre, Nico) 2 posztra elég és minőségi lehetne, mögötte pedig Busi+Kessié. Ez így egy elég ütőképes kp lenne, főleg hogy az edző kérése lenne.
Csak személy szerint Kessiét nem tudom hová tenni, nem ismerem, kicsit zsákbamacskának tartom, ha valaki jobban követte a Milant talán fel tud világosítani.

Ami szerintem reális és versenyerős lehetne az Azpi, Christensen, Koundé, Alonso, Kessié, B. Silva, Torre, Dembélé/Raphinha
A távozók pedig (Dest), Lenglet, De Jong, Nico, Depay, (Dembélé), Mingueasa, Alves, Puig, LDJ. (Persze jó lenne ilyen Braithwaite-től, Umtititől, Netotól stb. szabadulni, de az nem hiszem, hogy realitás)
Plusz még Depay a kérdés.
Szerintem egy ilyen változás a keretben nem földtől elrugaszkodott dolog és nem kicsit erősödnénk.

Bocs ha hosszú voltam, köszi, hogy elolvastad.
Forca Barca!!!!
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.06.23. 12:24:29

Neymart felajánlották a Barcának 50 misiért. [El Chiringuito TV] :D
Kép
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.06.23. 09:45:20

barcamessi írta:
2022.06.22. 09:05:51
Hírek, pletykák alapján FM-eznék kicsit :)

De Jongot én gondolkodás nélkül eladnám, ha leteszik érte a 80 milliót. Itt van 3 éve, ezen idő alatt egy kezemen meg tudom számolni, hány kiemelkedő meccse volt. Potenciál és a minőség nyilván megvan benne, abban is biztos vagyok, hogy máshol sokkal többre lenne képes, nálunk viszont nem hozott a 3 év alatt semmi olyat amiért ragaszkodnék hozzá.
A többi selejtért (Neto, Dest, Mingu, Braith, Lenglet, Pjanic, Umtiti, Nico, Puig) összesen jó kapunk 40-50 milliót.
Ezekhez hozzájön, hogy a gazdasági karok aktiválása révén elvileg lesz még további 200 milliónk igazolni.
Ebből a pénzből a következőket hoznám:
Lewa 40 millió
Bernardo Silva 80 millió
Koundé 70 millió
Koulibaly 40 millió
Raphinha 50 millió
Marcos Alonso 10 millió
Kessié ingyen
Christensen ingyen
Azpi ingyen
Tudom, hogy ez egy szurkolói fórum, ahol lehet nagyot álmodni, de abban az erősen elméleti esetben, ha a Barcelona az első tőkebevonásnál kapásból eltapsol 290 millió eurót igazolásokra, le lehet húzni a rolót, mert az elnökség semmiből sem tanul. Egy dolog, hogy hirtelen jön az ingyenpénz (ami még csak nem is az, de ez messzire vezet), de attól még a csapat alapvető gazdasági problémái nem oldódnak meg, legfeljebb egy-két évet csúsznak.

Edit: ez szubjektív, de nagyon zavar, hogy szegény Nico húszévesen járta végig az ismeretlen-pontenciális világsztár-selejt életpályát :) :(
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2022.06.23. 00:29:08

barcamessi írta:
2022.06.22. 09:05:51
Hírek, pletykák alapján FM-eznék kicsit :)

De Jongot én gondolkodás nélkül eladnám, ha leteszik érte a 80 milliót. Itt van 3 éve, ezen idő alatt egy kezemen meg tudom számolni, hány kiemelkedő meccse volt. Potenciál és a minőség nyilván megvan benne, abban is biztos vagyok, hogy máshol sokkal többre lenne képes, nálunk viszont nem hozott a 3 év alatt semmi olyat amiért ragaszkodnék hozzá.
A többi selejtért (Neto, Dest, Mingu, Braith, Lenglet, Pjanic, Umtiti, Nico, Puig) összesen jó kapunk 40-50 milliót.
Ezekhez hozzájön, hogy a gazdasági karok aktiválása révén elvileg lesz még további 200 milliónk igazolni.
Ebből a pénzből a következőket hoznám:
Lewa 40 millió
Bernardo Silva 80 millió
Koundé 70 millió
Koulibaly 40 millió
Raphinha 50 millió
Marcos Alonso 10 millió
Kessié ingyen
Christensen ingyen
Azpi ingyen

Kezdő jövőre:
------------------------------Ter Stegen----------------------------
Azpi-------------Koundé--------------Araujo-------------Alba
--------------------------------Kessié----------------------------------
-----------------Pedri------------------Bernardo Silva----------
Raphina--------------------------------------------------Ansu Fati
---------------------------Lewandowski-----------------------------

Pad: Pena, Alonso, Piqué, Koulibaly, Christensen, Baldé, Busquets, Roberto, Gavi, Torre, Auba, Torres, Dembele(?)

Kár hogy ennek a fele se fog megvalósulni :(
De Jonggal kapcsolatban teljesen egyet értek nála ket jo megoldás van:
1. vkp es akkor Busquets nyugdíj, pad ( de nem fogja Xavi meghúzni még )
2. jo pénzért eladni
Akárhogy is Bernardo Silva mindenképp kell(ene)
——
Kizart h 110 millióért vegyünk 2 belső védőt , ebből max 1 lehetőleg Kounde ! Es ott van meg Eric García es talan Pique is !
Kessire biztos h nem lesz még ra bízva az 5 os poszt, az adja Barca stylet ! BS+Pedri ütős lenne !
Raphinha szerintem nem sanszos, egyreszt Dembele maradni fog masreszt ott van még Depay is akit szinten kihagytal …: itt Ansu Fati a nagy talány !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.06.22. 19:36:52

FCBsteve írta:
2022.06.22. 11:34:22
Kovbal88 írta:
2022.06.22. 10:48:03

Akiket nem sikerül eladni, legalább kölcsönbe jó lenne küldeni, úgy hogy mi álljuk a fizetésük nagy részét, azért ezek a játékosok valamikor csak értek valamit, nekik is jobb lenne játszani és ugyanannyit keresni mint most, Legalább nem rontanának itt a levegőt.
Azt nem értem, miért lenne jó a Barca szempontjából, ha kölcsön ad valakit és fizeti a fizetés egy (főleg nagy) részét... Így az adott játékos abszolút nem érdekelt, hogy menjen, hiszen a játék lehetőség is megvan és a nagy pénz is...

Szerintem drasztikusabb lépésekre van szükség...

A VB előtt a játék (válogatottba kerülés) lehet az egyik kényszerítő tényező, hogy valaki lépjen...
Illetve, aki emiatt nem hajlandó váltani - marad a szerződés felmondás, pl 60-70%-os kifizetéssel... Neto sztem erre játszik (éves bért is megkapni, plusz eligazolhat és kereshet)...
Az miért jó, ha marad, ül a lelátón, az edzéseken nem teszi oda magát, rombolja a csapatmorált. Ha már nem lehet eladni, legalább máshol rontsa a levegőt. Umtitért se fognak kapkodni, így hogy összesen ha játszott öt meccset minden sorozatban, már lehet hogy sokat is mondtam. Így hogy nem játszik, nyilván a marketing értéke is drasztikusan csökkent, pedig a pénzek se rosszak.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.06.22. 16:03:28

Hááát, a végén még Dembelé a Barca-val fog hosszabbítani?!?
PSG nem igazán akarja, Chelsea-nél sokallják (gondolom új tulajék) az igényeit (vagy az ügynöke igényeit), meg félnek a sérülésektől... Lehet, nem is olyan rossz az a Barca ajánlat?!

Raphinha meg akkor Chelsea-ben köthet ki?!?
Pepp
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2021.08.11. 15:35:40

2022.06.22. 15:40:30

Chino írta:
2022.06.22. 10:31:33

Ha sikerülne megszabadulni tőlük akár 10-20 millióért már megérné, de én pl. Umtitit sem értem. Az egy dolog, hogy láthatóan nem igazán használt a konzervatív kezelés, de az orvosi stáb tanácsára nem műttette meg mag magát, de azt se vállalta, hogy elmegy akár csak kölcsönbe, ahol játszana, felépíthetné magát és akár a válogatottba is visszakerülhetett volna. Ott van Pjanic, aki 32 évesen inkább elment a török bajnokságba fele pénzért, csak azért, hogy játszhasson, mert itt nem számítanak rá. Pedig ő aztán tényleg megtehette volna, hogy ellébecol egy vagyonért a karrierje végéig.
Csak halkan jegyzem meg, hogy éppen Umtiti volt az, aki télen hajlandó volt csökkenteni a fizetését annak érdekében, hogy el tudják küldeni kölcsönbe. Csak emiatt tudtuk Ferrant regisztrálni!
Az volt a szerencsétlenség, hogy éppen akkor tört el egy csont a lábában egy rossz belépő miatt.

Míg jelenleg éppen Pjanic az, aki miután visszaküldik kölcsönből, maradni akar és 'bizonyítani'. Valójában 32 éves. Van még két éves szerződése. Vajon mi motiválná?
Ott van Braithwaite, aki a jelek szerint úgy döntött, hogy 33 évesen visszavonul. 2 év múlva. A Barcelonából. Addig pedig felveszi a pénzt és leszarja a csapatot.
Nem kizárt, hogy Lenglet is ugyanígy tesz. 27 évesen ugyan lehúzza a wc-n a pályafutását, de még 4 évig a szerződése van itt, szóval anyagilag megéri, 31 évesen meg már akármit is csinálhat...
Neto, 32 éves. Igaz csak egy éve van hátra, de akkor meg minek erőlködjön már. Majd elmegy ingyen legfeljebb és felvesz egy kicsit nagyobb bónuszt.

Szóval pont nem Umtitit kell bántani...
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.06.22. 11:46:52

azért azokat a játékosokat, akik vagy ingyen jönnek, vagy apróért hozhatóak, illene behúzni: kessie, chrristensen meg egy kevéskéért azpilicueta, marcos alonso. a többi már tényleg nagyon matekozás, de szerintem a kounde, lewandowski, bernardo silva trioból az egyik meg lesz. ha választhatnék én koundét hoznám, hátulra nagyon kell a minőség. hátha tényleg megoldható lenne egy dest+30 millióból.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.06.22. 11:34:22

Kovbal88 írta:
2022.06.22. 10:48:03

Akiket nem sikerül eladni, legalább kölcsönbe jó lenne küldeni, úgy hogy mi álljuk a fizetésük nagy részét, azért ezek a játékosok valamikor csak értek valamit, nekik is jobb lenne játszani és ugyanannyit keresni mint most, Legalább nem rontanának itt a levegőt.
Azt nem értem, miért lenne jó a Barca szempontjából, ha kölcsön ad valakit és fizeti a fizetés egy (főleg nagy) részét... Így az adott játékos abszolút nem érdekelt, hogy menjen, hiszen a játék lehetőség is megvan és a nagy pénz is...

Szerintem drasztikusabb lépésekre van szükség...

A VB előtt a játék (válogatottba kerülés) lehet az egyik kényszerítő tényező, hogy valaki lépjen...
Illetve, aki emiatt nem hajlandó váltani - marad a szerződés felmondás, pl 60-70%-os kifizetéssel... Neto sztem erre játszik (éves bért is megkapni, plusz eligazolhat és kereshet)...
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.06.22. 10:48:03

vg99 írta:
2022.06.22. 09:51:22
Azért fantasztikus sportemberek vannak nálunk, akik inkább padoznak további 1-2-3 évet, minthogy kisebb fizuért játszanak valahol.
Szóval a felsorolt listáért nemhogy 50 milliót nem kapunk, de valszeg a fele rajtunk marad és a bérük további mínuszt termel.
A City esetleg beszámíthatna valamit Ferran vételárából, ha már jól lehúztak minket vele..
De Jong 80-ért szerintem is mehet, stabil ember, de semmi extra. Pedig több van benne.
Kessié akkor Busi csere végül, mi a posztja?
Akiket nem sikerül eladni, legalább kölcsönbe jó lenne küldeni, úgy hogy mi álljuk a fizetésük nagy részét, azért ezek a játékosok valamikor csak értek valamit, nekik is jobb lenne játszani és ugyanannyit keresni mint most, Legalább nem rontanának itt a levegőt.

Ebből a pénzből a következőket hoznám:
Lewa 40 millió
Bernardo Silva 80 millió
Koundé 70 millió
Koulibaly 40 millió
Raphinha 50 millió
Marcos Alonso 10 millió
Kessié ingyen
Christensen ingyen
Azpi ingyen
Akiket itt leírtál nem kis erősítés lenne, és nincs is szükség belőle Lewara és Koulibalyra se. Mondjuk nekem Raphinha és Azpi se hiányzik.
Kíváncsi vagyok végül ki lesz itt ezekből a nevekből. Fontos lenne jövőre harcban lenni minden fronton, hogy anyagilag helyre jöjjön a klub.
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.06.22. 10:39:46

Sorry adminok, hogy az idézet felülre került! Kómásan figyelmetlen volt. Pacsi
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.06.22. 10:31:33

vg99 írta:
2022.06.22. 09:51:22
Azért fantasztikus sportemberek vannak nálunk, akik inkább padoznak további 1-2-3 évet, minthogy kisebb fizuért játszanak valahol.
Szóval a felsorolt listáért nemhogy 50 milliót nem kapunk, de valszeg a fele rajtunk marad és a bérük további mínuszt termel.
A City esetleg beszámíthatna valamit Ferran vételárából, ha már jól lehúztak minket vele..
De Jong 80-ért szerintem is mehet, stabil ember, de semmi extra. Pedig több van benne.
Kessié akkor Busi csere végül, mi a posztja?
Ha sikerülne megszabadulni tőlük akár 10-20 millióért már megérné, de én pl. Umtitit sem értem. Az egy dolog, hogy láthatóan nem igazán használt a konzervatív kezelés, de az orvosi stáb tanácsára nem műttette meg mag magát, de azt se vállalta, hogy elmegy akár csak kölcsönbe, ahol játszana, felépíthetné magát és akár a válogatottba is visszakerülhetett volna. Ott van Pjanic, aki 32 évesen inkább elment a török bajnokságba fele pénzért, csak azért, hogy játszhasson, mert itt nem számítanak rá. Pedig ő aztán tényleg megtehette volna, hogy ellébecol egy vagyonért a karrierje végéig.
Habár a Sporton szinte kész tényként kezelik, hogy Umtiti elhagyja a klubot. A Lyon és a Nice közül lehet az egyik a célállomás. Az előbbibe véglegesen távozna, míg utóbbi a kölcsönt preferálja. Umtiti inkább a Lyonba menne, ingyenes transzferrel, visszatértek régi csapattársai is. Xavi azt kérte Alemanyéktól, hogy még július 4 előtt rendezzék le az ügyet.

Azért a City elég komoly gesztust tett, hogy gyakorlatilag ingyen ideadta Torrest, csak mostantól kell négy részletbe fizetni. Még beszámítani valamit az árba komoly vicc lenne. Ha azt vesszük az Atma szinte megvette nekünk. Griezmann törlesztése mehet FT-re.
Ha Azpilicueta jönne és Destet beszámítanák Koundéba az elég jó üzlet lehetne. Jesus Navas helyett kell valaki nekik, Montiel nem megoldás. Akár egy Dest+40 is jó üzlet lehetne.

Azért De Jong 80-ért nem olyan komoly ár, ha azt vesszük milyen árakon kelnek el játékosok. Nem kell messze menni, itt van a Realnál Tchouameni, aki 100-ért kelt el és nem hiszem, hogy De Jong szintje felett lenne. Ráadásul a MU kezét-lábát töri hogy megszerezze a hollandot, a legmagasabb fizetést adnák neki és a klubnak is van mit a tejbe apritani. De akkor még nem beszéltem az ilyen Sancho, Grealish stb. emberekről. Szóval ha így vesszük ez a 80 millió sem olyan komoly összeg, hogy földtől elrugaszkodott dolog lenne feljebb tornászni.
Forca Barca!!!!
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2022.06.22. 10:27:04

barcamessi írta:
2022.06.22. 09:05:51

Ebből a pénzből a következőket hoznám:
Lewa 40 millió
Bernardo Silva 80 millió
Koundé 70 millió
Koulibaly 40 millió
Raphinha 50 millió
Marcos Alonso 10 millió
Kessié ingyen
Christensen ingyen
Azpi ingyen
Christensen,Kessie,Lewa,Raphinha. Szerintem ez a realitás és ennek már örülni is lehetne.
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.06.22. 10:24:27

Hàt ez nem kicsit Fm volt! Álmodozni szép dolog, de kb örüljünk, hogy ha a fele is megvalósul annak amit leírtál.
De jonghoz annyit fűznék hozzà, hogy én nem adnám el soha! Az, hogy nem azon a poszton játszik ami neki fekszik különböző okok miatt illetve( lásd a válogatott meccseket) azért abban a szerepkörben/rendszerben nagyon is top kp. Én már Busit rég elfelejtettem volna…



barcamessi írta:
2022.06.22. 09:05:51
Hírek, pletykák alapján FM-eznék kicsit :)

De Jongot én gondolkodás nélkül eladnám, ha leteszik érte a 80 milliót. Itt van 3 éve, ezen idő alatt egy kezemen meg tudom számolni, hány kiemelkedő meccse volt. Potenciál és a minőség nyilván megvan benne, abban is biztos vagyok, hogy máshol sokkal többre lenne képes, nálunk viszont nem hozott a 3 év alatt semmi olyat amiért ragaszkodnék hozzá.
A többi selejtért (Neto, Dest, Mingu, Braith, Lenglet, Pjanic, Umtiti, Nico, Puig) összesen jó kapunk 40-50 milliót.
Ezekhez hozzájön, hogy a gazdasági karok aktiválása révén elvileg lesz még további 200 milliónk igazolni.
Ebből a pénzből a következőket hoznám:
Lewa 40 millió
Bernardo Silva 80 millió
Koundé 70 millió
Koulibaly 40 millió
Raphinha 50 millió
Marcos Alonso 10 millió
Kessié ingyen
Christensen ingyen
Azpi ingyen

Kezdő jövőre:
------------------------------Ter Stegen----------------------------
Azpi-------------Koundé--------------Araujo-------------Alba
--------------------------------Kessié----------------------------------
-----------------Pedri------------------Bernardo Silva----------
Raphina--------------------------------------------------Ansu Fati
---------------------------Lewandowski-----------------------------

Pad: Pena, Alonso, Piqué, Koulibaly, Christensen, Baldé, Busquets, Roberto, Gavi, Torre, Auba, Torres, Dembele(?)

Kár hogy ennek a fele se fog megvalósulni :(
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2022.06.22. 09:51:22

Azért fantasztikus sportemberek vannak nálunk, akik inkább padoznak további 1-2-3 évet, minthogy kisebb fizuért játszanak valahol.
Szóval a felsorolt listáért nemhogy 50 milliót nem kapunk, de valszeg a fele rajtunk marad és a bérük további mínuszt termel.
A City esetleg beszámíthatna valamit Ferran vételárából, ha már jól lehúztak minket vele..
De Jong 80-ért szerintem is mehet, stabil ember, de semmi extra. Pedig több van benne.
Kessié akkor Busi csere végül, mi a posztja?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.06.22. 09:47:01

barcamessi írta:
2022.06.22. 09:05:51
Hírek, pletykák alapján FM-eznék kicsit :)

De Jongot én gondolkodás nélkül eladnám, ha leteszik érte a 80 milliót. Itt van 3 éve, ezen idő alatt egy kezemen meg tudom számolni, hány kiemelkedő meccse volt. Potenciál és a minőség nyilván megvan benne, abban is biztos vagyok, hogy máshol sokkal többre lenne képes, nálunk viszont nem hozott a 3 év alatt semmi olyat amiért ragaszkodnék hozzá.
A többi selejtért (Neto, Dest, Mingu, Braith, Lenglet, Pjanic, Umtiti, Nico, Puig) összesen jó kapunk 40-50 milliót.
Kezdő jövőre:
------------------------------Ter Stegen----------------------------
Azpi-------------Koundé--------------Araujo-------------Alba
--------------------------------Kessié----------------------------------
-----------------Pedri------------------Bernardo Silva----------
Raphina--------------------------------------------------Ansu Fati
---------------------------Lewandowski-----------------------------

Pad: Pena, Alonso, Piqué, Koulibaly, Christensen, Baldé, Busquets, Roberto, Gavi, Torre, Auba, Torres, Dembele(?)

Kár hogy ennek a fele se fog megvalósulni :(
Sajnos Neto úgy döntött, hogy nem kíván eligazolni, Lenglet talán, az OM érdeklődik, de a fizetését sokallja, lejjebb adni nem nagyon akar, ezt a két klubnak kell megoldani, ahogy Pjanic esetében is. Ha Xavinak nem kell Nico, ő is Franciaország felé veheti az irányt.
A Sport szerint Puignak a Granada vagy a Valencia lehet cél, Gattusonak tetszik, de ez nagyon pletyka szint.

Koulibaly és Koundé együtt kizárt, jó ha az egyik sikerül, a francia hatalmas fogás lenne és jelenleg Xavinak is a prioritása. Laportának nagyon jó kapcsolata van a Sevillával és ott már keresztet vetettek rá, a Monacoból szemelték ki az utódját. Még a Chelsea és a Newcastle van versenyben, de Koundé mindenképp itt akar maradni, Monchiék hajlandóak elengedni a 90 milliós kivásárlási árat, 55-60 körül megszerezhető lenne.
A prioritások közül a második Lewa lenne, aki Salihammal már közölte, hogy ide akar jönni és engedjék el, a helyére van Mané. Az előző szezonban gyakorlatilag végig középen játszott.
Bernardo Silva a trió harmadik tagja, aki fontos részét képezi az igazolásoknak, de csak akkor igazolható, ha De Jong jó pénzért elmegy a MU-ba. Egybehangzó sajtóértesülések szerint a portugál nem érzi magát jól a Cityben, amit közölt Pep-pel, aki azt nyilatkozta ezzel kapcsolatban, hogy aki nem akar ott játszani azt nem marasztalja. Xavi nagyon szeretné egy párban Pedrivel a kp-n. Igazából ő és Koundé akik elsőként szerepelnek a listán, de az előbbi tűnik a legbonyolultabb és legdrágább transzfernek.
Raphinharól kicsit elhallgattak a hírek, nem nagyon tudni mi van a háttérben.

Gavi hosszabbítását ugyan még nem jelentették be hivatalosan, de már a Sport címlapján szerepel, hogy 2026-ig új kontraktusa van.
Chadi Riad-dal hivatalosan is sikerült hosszabbítani. 19 éves marokkói középső védő, most került fel a B-be. Saját nevelés, az új Araujonak tartják, Sergi el van tőle ájulva. Ő is nagyon gyors, 190 cm, levegőben szinte verhetetlen, (jó értelemben) erőszakos és labdával is jóban van, erőssége hogy remekül fel tud lépni vele.
Nagyon kíváncsi leszek rá.

Fati jelenleg is edz, építi magát, hogy az előszezonra már 100 %-os legyen.

(Mundo, Marca, Sport)

Bocs az adminoktól, ha valami OFF volt.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.06.22. 09:35:54

barcamessi írta:
2022.06.22. 09:05:51
...
Szerintem egy teljesen kizárt dolog van benne, a két K betűs belső védő egyszerre nem fog érkezni. Eleve két ilyen játékos padra durva lenne, mint mondjuk az egyik K és Christensen. Araujo-K-Christensen plusz vésztartaléknak Piqué megoldják.

Illetve Kessiét nem hiszem, hogy ott fogja Xavi főleg használni, mert nagyon keres Busquets alternatívát. Úgyhogy az egyik K betűs helyett én imádkoznék egy jó mélységi szervezőért, aki legalább rotálásra kényszeríti Busit.

Fati ugye egyre neccesebb, úgyhogy én még abban reménykedem, hogy Depay eladásának már a kósza gondolata sem merül fel senkiben, sőt, nagyon el kéne kezdeni hosszabbítani is vele.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
barcamessi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.05.18. 21:06:13
Tartózkodási hely: Szeged

2022.06.22. 09:05:51

Hírek, pletykák alapján FM-eznék kicsit :)

De Jongot én gondolkodás nélkül eladnám, ha leteszik érte a 80 milliót. Itt van 3 éve, ezen idő alatt egy kezemen meg tudom számolni, hány kiemelkedő meccse volt. Potenciál és a minőség nyilván megvan benne, abban is biztos vagyok, hogy máshol sokkal többre lenne képes, nálunk viszont nem hozott a 3 év alatt semmi olyat amiért ragaszkodnék hozzá.
A többi selejtért (Neto, Dest, Mingu, Braith, Lenglet, Pjanic, Umtiti, Nico, Puig) összesen jó kapunk 40-50 milliót.
Ezekhez hozzájön, hogy a gazdasági karok aktiválása révén elvileg lesz még további 200 milliónk igazolni.
Ebből a pénzből a következőket hoznám:
Lewa 40 millió
Bernardo Silva 80 millió
Koundé 70 millió
Koulibaly 40 millió
Raphinha 50 millió
Marcos Alonso 10 millió
Kessié ingyen
Christensen ingyen
Azpi ingyen

Kezdő jövőre:
------------------------------Ter Stegen----------------------------
Azpi-------------Koundé--------------Araujo-------------Alba
--------------------------------Kessié----------------------------------
-----------------Pedri------------------Bernardo Silva----------
Raphina--------------------------------------------------Ansu Fati
---------------------------Lewandowski-----------------------------

Pad: Pena, Alonso, Piqué, Koulibaly, Christensen, Baldé, Busquets, Roberto, Gavi, Torre, Auba, Torres, Dembele(?)

Kár hogy ennek a fele se fog megvalósulni :(
V I S C A E L B A R C A
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.06.22. 08:50:25

Chino írta:
2022.06.21. 21:35:25
Lenglet iránt érdeklődik a Tottenham, aki ballábas belső védőt keres, de komolyabb jelentkező az OM. Mivel indulnak a BL-ben meg akarják erősíteni a keretüket és Lenglet mellett Pjanicra és Nicora is gondoltaak csak az előbbi kettő magas fizetése jelent akadályt, nem akarják a teljes összeget átvállalni.
Nico még kérdéses, mert nem tudni Xavi számol-e vele.
Lenglet-t én nagyon sajnálom, az első évében vagy a másodikban, parádésan játszott, tanítani való szerelések, önfeláldozó mentések elegáns játék. De hát azóta, nem is tudom mi lett vele. Hamar elfogyott a lelkesedése.
Umtiti-t és a többi hozzá hasonló társát nem értem. Ha ki van jelentve, hogy nem számolnak vele, akkor ő mint sportember, ami valahol még mindig, a becsületről, küzdésről, és egyéb dolgokról szól, lazán vállalja a lelátózást. Ahelyett, hogy elmenne legalább kölcsönbe játszani. Több ezer szurkolója van.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.06.21. 21:35:25

Lenglet iránt érdeklődik a Tottenham, aki ballábas belső védőt keres, de komolyabb jelentkező az OM. Mivel indulnak a BL-ben meg akarják erősíteni a keretüket és Lenglet mellett Pjanicra és Nicora is gondoltaak csak az előbbi kettő magas fizetése jelent akadályt, nem akarják a teljes összeget átvállalni.
Nico még kérdéses, mert nem tudni Xavi számol-e vele.
Forca Barca!!!!
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.06.21. 16:07:01

A Sport szerint Neto kiakarja tölteni a szerződését, és nem hallgatja meg az ajánlatokat sem.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Válasz küldése