Frenkie de Jong

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1615
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2022.07.24. 07:05:49

Áhh zseni a pali, örülnék h lenne kedve hozzá, mert - Mascerano után szabadon - ő is remek belső védő lenne.
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2022.07.21. 15:55:09

Deluigi írta:
2022.07.21. 12:32:16
bunga írta:
2022.07.21. 12:03:06
Az, hogy csak a második félidőben kapott játéklehetőséget és akkor is csak kh.-ként, elég világos üzenet. Nem fog maradni, de deklarálni akarja, hogy elnöki kényszerből megy el és a legjobb ajánlatot fogja elfogadni.
ket kulonbozo csapat lepett palyara a ket felidoben, mindenki csak 45 percet kapott
a fooldalon ezt irja:
A Barcelonában pályára lépő játékosok:
1. félidő: Ter Stegen – Dest, Christensen, Eric García, Balde – Kessié, Nico, Pedri – Raphinha, Aubameyang, Ansu Fati.
2. félidő: Iñaki Peña – Alba, Araújo, Sergi Roberto – Pablo Torre, Gavi, Frenkie de Jong, Busquets, – Abde (Casado 84′), Dembélé (Collado 79′), Memphis.
ezek szerint kozeppalyas volt, de en is azt lattam, hogy masodik kozepso vedokent altalaban hatul volt, igaz, parszor eloretort, mint kozeppalyas
ebbol nem lehet semmilyen konkluziot levonni, majd idovel eldol, mi is lesz vele
Középhátvéd volt a meccsen, de szerintem csak kényszerből, mert Piquének (meg Torresnek is) van egy kisebb sérülése. Én szerintem nincs ebben semmi kivetni való, az első csapatot akarták leginkább látni (lehet nincs is kint más KH csak az Araujo, Cristensen, Eric, Piqué sor, legalábbis én a meccskeretből ezt szűrtem le) és De Jong játszott már korábban is a pályafutása során hátul. Szerintem ennyi az egész, nem kell ebből feltétlenül azt belelátni hogy már nem számítanának rá.
mvik
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.07.21. 14:58:55

Peter írta:
2022.07.21. 14:49:14
Xavi Busi köré épít, ő az edző, ő tudja, hogy mit miért.
ezt mire alapoztad?

csak ugy?
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3273
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.07.21. 14:49:14

Továbbra is azt gondolom, hogy bizony el akarjuk adni Frenkiet, de szerintem Depayt is, viszont mindkettő eset teljesen független attól, hogy miképpen léptek pályára az első amerikai meccsen.
Xavi Busi köré épít, ő az edző, ő tudja, hogy mit miért.

Ugyanakkor azt gondolom, nagyon nem lett volna ördögtől való éppen az új igazolásoknak köszönhetően egy innovatív 3-4-3 felállás. Remek szélsőink vannak elöl, képesek lennének megoldani a szélek bejátszását amit a középpálya hathatósan támogatna. Christensen-Araujo-Koundé a hátsó trió, középen pedig Pedri-Kessié-Frenkie-Gavi középpályával, de .....
Matyit idézve bilibe lóg azoknak a keze, akik a kapitányok nélküli irányt várták volna, pedig nagyon jó kis csapat lehetnénk nélkülük.... :mrgreen:
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.07.21. 12:32:16

bunga írta:
2022.07.21. 12:03:06
Az, hogy csak a második félidőben kapott játéklehetőséget és akkor is csak kh.-ként, elég világos üzenet. Nem fog maradni, de deklarálni akarja, hogy elnöki kényszerből megy el és a legjobb ajánlatot fogja elfogadni.
ket kulonbozo csapat lepett palyara a ket felidoben, mindenki csak 45 percet kapott
a fooldalon ezt irja:
A Barcelonában pályára lépő játékosok:
1. félidő: Ter Stegen – Dest, Christensen, Eric García, Balde – Kessié, Nico, Pedri – Raphinha, Aubameyang, Ansu Fati.
2. félidő: Iñaki Peña – Alba, Araújo, Sergi Roberto – Pablo Torre, Gavi, Frenkie de Jong, Busquets, – Abde (Casado 84′), Dembélé (Collado 79′), Memphis.
ezek szerint kozeppalyas volt, de en is azt lattam, hogy masodik kozepso vedokent altalaban hatul volt, igaz, parszor eloretort, mint kozeppalyas
ebbol nem lehet semmilyen konkluziot levonni, majd idovel eldol, mi is lesz vele
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7168
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.21. 12:08:50

bunga írta:
2022.07.21. 12:03:06
Az, hogy csak a második félidőben kapott játéklehetőséget és akkor is csak kh.-ként, elég világos üzenet. Nem fog maradni, de deklarálni akarja, hogy elnöki kényszerből megy el és a legjobb ajánlatot fogja elfogadni.
Nem láttam a meccset, lehet, hogy valaki már hamarabb jött, de itt egy lista, akik azt hiszem a 2. félidőben jöttek:
Busquets, Araujo, Dembélé, Gavi, Torres meg pl. keretbe sem került.

Ettől még lehet, hogy megy, de ebből messzemenő következtetéseket biztos nem vonnék le, a KH poziból sem, sok a jó középpályásunk, nem árt kipróbálni védőként, ha rászorulunk, remekel ott is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2022.07.21. 12:03:06

Az, hogy csak a második félidőben kapott játéklehetőséget és akkor is csak kh.-ként, elég világos üzenet. Nem fog maradni, de deklarálni akarja, hogy elnöki kényszerből megy el és a legjobb ajánlatot fogja elfogadni.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.07.15. 22:54:27

Andris írta:
2022.07.15. 22:50:39
Na, akkor gondolom Laporta ezt ma mondta Raphinha bemutatásán, én ezzel többé-kevésbé lezártnak is tekintem az ügyet.
Aki nem olvasta, kint van a főoldalon, azt mondta, nem szükséges őt eladni, és megy Amerikába.
Csak a poén kedvéért 🤣:
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.15. 22:50:39

Na, akkor gondolom Laporta ezt ma mondta Raphinha bemutatásán, én ezzel többé-kevésbé lezártnak is tekintem az ügyet.
Aki nem olvasta, kint van a főoldalon, azt mondta, nem szükséges őt eladni, és megy Amerikába.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.15. 14:56:09

Na hát ebben nem értünk egyet :D Szerintem ha szerződés van, akkor azt nem illik hangoztatni, hogy "hát oké alá van írva, de mégis csak pár millióval kevesebbet adnánk mert csődbemegyünk. Miközben igazolunk 6 új játékost, kötzük 50-60 milliósakkal. Meg embert részben a te pozíciódra, 5-7 milliós fizuval."
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.07.15. 14:34:52

Andris írta:
2022.07.15. 14:12:44

Bár csak egyedül neki lenne beleszólása!
Azt honnan tudjuk, hogy ő kért egy ilyet?
Dembelé már bőven előbb megvolt, mint Raphinha.
Az utolsó részt meg nem is tudom értelmezni. Az újaknak új szerződése van, a régieknek meg régi. Mindegyik annyiról szól, amennyiről megkötötték, ezzel kell valamit kezdeni. Remélem nem azt akartad ezzel mondani, hogy megkötött évekkel ezelőtt egy szerződést, fiatal, hatalmas jövő előtt álló, keresett középpályás, de le kéne mondania a fizetése nagyobb részéről. Túl kéne végre lépni ezen a hülyeségen, ami már másoknál is felmerült korábban... Érvényes szerződése van, sok évig, magas fizetéssel. Van, amin nem lehet javítani, van amin meg igen. De úgy meg végképp nem lehet, ha fizetésátütemezés helyett ki akarják "rúgni".

Szépen hangzik az amit Laporta nyilatkozott, hogy van egy fizetési plafon és felette nem lehet senki, csak hogy ez nem így működik. Azt is nyilatkozhatta volna, hogy van egy álmunk: elhozni Haalandot 10 millió euróért, és nem igazolhat sehova máshova. Attól még nem lenne úgy, mert nem így működnek a dolgok.
Hát, elvileg az edző szakmailag kér, sportvezetőség igyekszik teljesíteni és néz egy nagyobb képet is...

Kessie kapcsán leigazolásakor sok felületen írtak arról, hogy Xavi pont ilyen fizikumú emberre vágyott...

Szerződésekkel kapcsolatosan alapvetően igazad van, de volt egy Covid járvány is időközben, ami azért eléggé felülírt sokmindent... Foci különösen érintett volt: nézők hiánya, turista vásárlások hiánya, stb.
FdJ még egy másik világban kötötte a szerződését, nem tehet úgy, mintha mi sem történt volna a világban az elmúlt 2,5 évben!

Írtad, hogy vállalkozás, pár ember - ha a cég rossz helyzetben van egy elháríthatalan külső körülmény miatt, egyik opcióként a megváltozott körülmények alapján hozzányúlnak a szerződéshez a Felek!

Nos, Frenkie részéről annyi történt, hogy fizetése egy részét átcsúsztatták későbbre... Miközben a klub majd csődbe ment a bevétel kiesés miatt...
Lehet hangoztatni, hogy szerződésem van, csak nem biztos, hogy etikus...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.15. 14:12:44

FCBsteve írta:
2022.07.15. 14:04:04
Andris írta:
2022.07.15. 12:10:19

Szerintem Gavi, Pedri, Nico, Busquets, Frenkie éppen elég lett volna, és még Robi meg ifisták vannak tartalékba. Ehhez még jött Kessié is, mostmár végképp jók vagyunk. De el nem adnék senkit, ha középpályásokból kell kurtítani, akkor Puig, Pjanic mehetnek, és nem kellett volna Kessié, akkor se ha ingyen van. De ez már megint az alábbi téma. Ha sok a kp, akkor nem kellett volna Kessié. Ha kevés a pénz, nem kellett volna Raphinna. Nincs miért eladni Frenkiet, abszolút nem tudom értelmezni ezt az irányt.
Azért Xavinak is hadd legyen némi beleszólása... ;)

Kért egy "erős fizikumú, hajtós kp-st", merthogy egy ilyen eddig hiányzott - van igazsága, jött Kessié!
Jobb oldalon nem volt senki (ok, Torres lehetett volna), leigazoltuk Raphinha-t, erre Dembélé is beadta a derekát...
Ha FdJ fizetése is pont az említett ujjakkal egyszintű lenne (~6-6,5m nettó + bónuszok), MU ajánlat rég lezárt ügy lenne... Teszem hozzá, Dembouz szintén kb ennyiért igazolt, talán a bónuszai jelentősebbek...
Bár csak egyedül neki lenne beleszólása!
Azt honnan tudjuk, hogy ő kért egy ilyet?
Dembelé már bőven előbb megvolt, mint Raphinha.
Az utolsó részt meg nem is tudom értelmezni. Az újaknak új szerződése van, a régieknek meg régi. Mindegyik annyiról szól, amennyiről megkötötték, ezzel kell valamit kezdeni. Remélem nem azt akartad ezzel mondani, hogy megkötött évekkel ezelőtt egy szerződést, fiatal, hatalmas jövő előtt álló, keresett középpályás, de le kéne mondania a fizetése nagyobb részéről. Túl kéne végre lépni ezen a hülyeségen, ami már másoknál is felmerült korábban... Érvényes szerződése van, sok évig, magas fizetéssel. Van, amin nem lehet javítani, van amin meg igen. De úgy meg végképp nem lehet, ha fizetésátütemezés helyett ki akarják "rúgni".

Szépen hangzik az amit Laporta nyilatkozott, hogy van egy fizetési plafon és felette nem lehet senki, csak hogy ez nem így működik. Azt is nyilatkozhatta volna, hogy van egy álmunk: elhozni Haalandot 10 millió euróért, és nem igazolhat sehova máshova. Attól még nem lenne úgy, mert nem így működnek a dolgok.
Ha Frenkie maradni akar, és egy centet se akar leadni a fizetéséből, akkor pontosan így fog történni minden. Worst case tényleg felbontják a szerződését, de akkor az összes hátralévő fizuját ki kell csengetni. Anyagilag ez is egy csőd, de a fizetési sapka legalább helyreállhatna.
Viszont ha ezt nem akarjuk, ő meg maradni akar, akkor bizony a klubnak ki kell nyalni a holland srác fenekét, és mindent megtenni, hogy valahogy mégis másként legyen ütemezve, alakítva a fizetése. De nem úgy, hogy leharmadoljuk, hanem úgy, hgoy mondjuk nem nő tovább, vagy halasztva fizetjük. Ez a legtöbb, amit tehetnek, és ezt is kéne tenniük. Minden mással megint a klub fog rosszul járni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2543
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.07.15. 14:10:51

FCBsteve írta:
2022.07.15. 14:04:04

Azért Xavinak is hadd legyen némi beleszólása... ;)

Kért egy "erős fizikumú, hajtós kp-st", merthogy egy ilyen eddig hiányzott - van igazsága, jött Kessié!
Jobb oldalon nem volt senki (ok, Torres lehetett volna), leigazoltuk Raphinha-t, erre Dembélé is beadta a derekát...
Ha FdJ fizetése is pont az említett ujjakkal egyszintű lenne (~6-6,5m nettó + bónuszok), MU ajánlat rég lezárt ügy lenne... Teszem hozzá, Dembouz szintén kb ennyiért igazolt, talán a bónuszai jelentősebbek...
Egyetértek, legyen Xavié a döntés, a felelősség is az övé.
Ha nem gondolja teljesen nélkülözhetetlennek Frenkiet, akkor is hinni kéne benne, hogy tudja mit akar. A két jobbszélső amúgy kb ugyanannyi pénzért lesz a keretben, mint eddig csak Dembele volt.
Magyarázhatnak sokan, hogy a cseréket, nem játszókat kell eladni, de azok összesen se érnek 10m Eurót, ellenben itt a holland srác, aki Xavinál nem A középpályás, hanem EGY középpályás a 7-8 közül és kaphatnak érte 60-70m plusz megtakarítják a fizuját. Keret szempontjából az érte kapott pénzt befektetni 2 szélsőhátvéd és Kounde megszerzésébe teljesen logikus.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.07.15. 14:04:04

Andris írta:
2022.07.15. 12:10:19

Szerintem Gavi, Pedri, Nico, Busquets, Frenkie éppen elég lett volna, és még Robi meg ifisták vannak tartalékba. Ehhez még jött Kessié is, mostmár végképp jók vagyunk. De el nem adnék senkit, ha középpályásokból kell kurtítani, akkor Puig, Pjanic mehetnek, és nem kellett volna Kessié, akkor se ha ingyen van. De ez már megint az alábbi téma. Ha sok a kp, akkor nem kellett volna Kessié. Ha kevés a pénz, nem kellett volna Raphinna. Nincs miért eladni Frenkiet, abszolút nem tudom értelmezni ezt az irányt.
Azért Xavinak is hadd legyen némi beleszólása... ;)

Kért egy "erős fizikumú, hajtós kp-st", merthogy egy ilyen eddig hiányzott - van igazsága, jött Kessié!
Jobb oldalon nem volt senki (ok, Torres lehetett volna), leigazoltuk Raphinha-t, erre Dembélé is beadta a derekát...
Ha FdJ fizetése is pont az említett ujjakkal egyszintű lenne (~6-6,5m nettó + bónuszok), MU ajánlat rég lezárt ügy lenne... Teszem hozzá, Dembouz szintén kb ennyiért igazolt, talán a bónuszai jelentősebbek...
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2022.07.15. 13:23:38

jclayton írta:
2022.07.14. 22:16:55
...
csababarca írta:
2022.07.14. 16:50:12
...
Köszi srácok a leírást, mivel semmit nem konyítok az amerikai sportokhoz, szimplán csak szeretem, ahogy tökölés nélkül rendezik a dolgaikat. Az éles szakadék, amit látni vélek, hogy ott egy országról beszélünk, itt meg nagyon sokról. Amit az USA-ban meg lehet csinálni, hogy a ligáé ezek szerint a szerződésed, azt itt képtelenség lenne. Meg azért itt esnek ki-jutnak fel csapatok az évad végén, az amiknál úgy tudom, hogy ilyen nincs, fix a mezőny. Most már kapisgálom, hogy miért lehetetlen válallkozás ez, ha nem hozzák be a Szuperligát. Elhümmögni öt percet azért megért. :)
Varatrix írta:
2022.07.15. 09:02:49
Nagyon nem vagyok egy sport közgazdász, így nem is értem, hogy hogyan lehet az, hogy Ferranra és Raphira el tudunk költeni 100 millió pluszt, majd azért akarunk megválni hasonló áron egy játékostól, mert nincs pénzünk?
Ez amúgy egy tényleg jó kérdés, bár Torresért részletben fizetünk, 12.5x4 millió nem öli meg a büdzsét még így sem. Raphinát is így fizetjük vajon? De Jongot lehet azért akarják eladni, mert nem tudnak vele a fizetéssel dűlőre jutni. Bár ha Dembelét meg Umtitit megbeszélték, kétlem, hogy egy szöszke, upper class holland gyerekkel ne lehetne.

Egyébként még valami, van itt egy szaki, aki tudja, hogy kb. milyen átigazolási árhoz kapcsolódó kintlévőségeink vannak, ki az akit még nem fizettünk ki? Már nem is tudom, hogy mikor olvastam olyat, hogy még Arda Turant éppen akkor csengethettük ki, pedig a fszi már akkor két éve Törökországban volt. Biztos vagyok benne, hogy Coutinhot is fizetjük még. Pjanic árával sem tudom, hogy mi van, mit okoskodtak össze a Juventusszal, meg ezek az igazi ballaszt tételek. Kutyafáját, de belenéznék abba a klub könyvelésbe, és milyen jó, hogy ezt nem nekem kellett összevarázsolni, ami f.st ezek átvehettek, az kismiska bármelyik cégváltásomhoz képest. :D
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.07.15. 12:18:56

Andris írta:
2022.07.15. 12:10:19


Hát akkor tényleg oda kell figyelned :D mert hihetetlen labdás képességei vannak a gyereknek. Mivel 17 csak, nem tartom kizártnak, h 1-2 év múlva a keret legjobbja lesz ilyen szempontok alapján.
Nem fogunk összeveszni, szerintem többet láttok bele, mint amit mutat.
De ez normális dolog, mi kutyánk kölyke, ez már eleve 50%-al jobb megítélést jelent.

Én kedvelem egyébként, csak helyén kezelném. Volt egy jó fél éve, 17 évesen ez igen dicséretes, reméljük hogy hosszútávon is tudja ezt nyújtani, akkor rendben lesz.
Én semmi olyan skillt nem láttam tőle, ami arra predesztinálná, hogy karmestere legyen a csapatnak. Az inkább Pedri lesz szerintem, legalábbis abból amit eddig mutattak. De ketten jól kiegészíthetik egymást, ha lenne mögöttük egy életképes vkp.

btw, attól mert valaki máshogy ítél meg egy játékost, még nem biztos hogy nem figyel.
A Busquetset védők is mindig jöttek a szöveggel, hogy aki nem látja mekkora zseni, és milyen hasznos, az nem ért hozzá, nem látja a focit csak nézi.
Jajaaaaaa, biztos így van:D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.15. 12:10:19

csababarca írta:
2022.07.15. 10:03:46


Majd szeptembertől jobban figyelek, semmit nem láttam ezekből, csak a hajtást, tempót.
Passzok, cselek elvétve, konkrétan Ferrantól több emlékezetes megmozdulásra emlékszem, pedig ő még jobban a bögyömben van:D

És ugye megint gondolom nem sikerült végigolvasni amit írtam, mert azt írtam, hogy szükség van ilyen játékosra.
Csak szerintem így hárman kevesek, ezt tartom. Hogy ki miatt azok, az is egyértelmű szerintem, és az nem Gavi.
Hát akkor tényleg oda kell figyelned :D mert hihetetlen labdás képességei vannak a gyereknek. Mivel 17 csak, nem tartom kizártnak, h 1-2 év múlva a keret legjobbja lesz ilyen szempontok alapján.

megint? és végigolvasni? ez nemtom honnan jött :D
De alapvetően arra reagáltam amire érdemesnek tartottam (hogy szerinted nem olyan nagy ász, csak hajtós). Ha olyat olvastam volna, hogy szerinted nincs rá szükség, vagy hogy nem kéne kezdő legyen az esetek legalább 60-70%ában, akkor azért is megkaptad volna a választ. :D

Szerintem Gavi, Pedri, Nico, Busquets, Frenkie éppen elég lett volna, és még Robi meg ifisták vannak tartalékba. Ehhez még jött Kessié is, mostmár végképp jók vagyunk. De el nem adnék senkit, ha középpályásokból kell kurtítani, akkor Puig, Pjanic mehetnek, és nem kellett volna Kessié, akkor se ha ingyen van. De ez már megint az alábbi téma. Ha sok a kp, akkor nem kellett volna Kessié. Ha kevés a pénz, nem kellett volna Raphinna. Nincs miért eladni Frenkiet, abszolút nem tudom értelmezni ezt az irányt.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7168
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.15. 12:06:25

drobika írta:
2022.07.15. 11:58:32
Részletre vétel... Az felment az alól, hogy ész nélküli összegeket dob ki valaki? És ráadásul olyanokra, akik éppenséggel lutri, hogy bejönnek !
Hosszútávú fizetési elkötelezettséget jelent a részlet. Ami hosszú távon bizonytalan körülményeket teremt és hosszútávú pénzügyi lekötöttséget. Nem ördögtől való a részlet a magánéletben sem, csak épp ésszel és mértékkel kell csinálni.
A másik az, hogy milyen szakmai szempontok alapján akarják eladni FDJ-t? Miért változtak meg azok a szempontok, ahhoz képest, amikor ide szerződött?
- Minden igazolás lutri, tuti nincs, legutóbb kb Neymarra lehetett majdnem biztosra venni, hogy bejön. Ennyi erővel sose igazoljunk?
- Ha elemzések alapján a Barcának hosszútávon nem lesznek nagy gondjai (újra nézők, magasabb nívó miatt nagyobb bevételek, stb), legalábbis a rövidtávú probléma sokkal nagyobb, akkor a részletfizetés egyértelműen jó ötlet.
- Ha most eltekintünk attól, hogy elsősorban anyagi okok miatt akarjuk eladni, akkor is: 3 éve igazolták, sorolhatnám a megváltozott szempontokat. Új vezetőség, 3. edző, azóta feljött a posztjára két csillogó fiatal, sőt, most Torre is gyanús, Kessié is itt van. 3 év alatt bizonyította, hogy jó játékos, de azt nem, hogy pótolhatatlan, és még sorolhatnám a megváltozott szempontokat, ami 3 év alatt elő tud állni, és elő is állt... plusz a szakmai szempont egybeesik sokszor az anyagival, ha helyette ideillőbb játékost tudnánk pl. hozni.

"Mennyi a fizetése... És? Ki adta neki? Ki csábította ide?" Lehet, hogy én vagyok név és arctévesztő, de szerintem nem ugyanaz az ember/vezetőség adta neki és csábította ide, aki el akarja most venni tőle.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2022.07.15. 12:12:50-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.07.15. 12:03:07

talan uj edzo?
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.15. 11:58:32

FCBsteve írta:
2022.07.15. 11:28:36
MessiNeymarSuarez írta:
2022.07.15. 09:37:15
A most érkező szezontól valami 18 millió eurót keresne alapból, valami 2.88millió euro hűségbónusszal és az jövőre mégfeljebb menne 18+9.7 millióra.

Ez összeegyeztethetetlen a mostani bérrendszerrel, szóval vagy a fizetést kell átbeszélni(talán ez lenne a legcélszerűbb) vagy mennie kell.

Hozzáteszem szerintem messze nem olyan nélkülönözhetetlen mint amennyit kapnánk érte+ jelenlegi fizetése, volt most pár jobb hónapja de előtte csak szenvedett, Dembelének sem adtuk meg a követeléseit azért mert most pár hónapig jól teljesített, örülnünk kell ha ilyen bértömeggel ennyit adna érte a MU és nem Coutinho 2.0 lesz a srác.

Ha helyette érkezne egy Bernardo Silva normálisabb fizuval(amire a hírek szerint esély is van), aki Xavi elképzeléseibe jobban is beleillene akkor én nem siratnám, eleve a szokásos Pedri-Nico-Gavi mellé még bejelentkezett Torre is, és Kessié is jött.
Egyetértek!

"Barcelona are currently in the midst of a salary restructuring process and contracts such as De Jong's are not part of this new reality."

Laporta eléggé egyértelmű elveket szeretne bevezetni, amiből pár játékos kilóg... Az öregek hasonló helyzetben vannak, de (1) ők azért nagyobb klub legendák (2) 1-2 évük van már csak hátra (3) pénzt nem kapnánk értük (4) esetleg még kevésbé is helyettesíthetőek, mint FdJ

Ezzel a Covid alatti/miatti pénztologatással csak zűrösebbek lettek a szerződések, jó lenne tiszta viszonyokat teremteni az új elvek mentén- amire, a bértömeget nézve, abszolút szükség van!!!

FdJ esetében az eladás pénzt hozna és tiszta állapotokat!
Vagy én FdJ helyében azt mondanám, adjátok meg innentől kezdve az új rendszer szerinti max elérhető fizetést (9m?)+ szokásos bónuszok - ez is tiszta állapot...

Azon háborogni, hogy hogyan veszünk 58+10m-ért egy Raphinha-t, 55m-ért Torrest,stb, egy a válasz - részletre... Ezek szumma összegek, de fizetni több részletben fogunk! (Írni is szokták, hány klubnak tartozik a Barca... persze, csak ezek NEM LEJÁRT tartozások, ahogy FdJ-vel szemben sincs lejárt tartozás)

Gavi nagy tehetség, de amikor nem volt Pedri, lényegesen visszaesett a játék - Gavi + FdJ (Pedri nélkül) nem hozták a korábbi szintet... Ez azért sokmindent elmond...
Részletre vétel... Az felment az alól, hogy ész nélküli összegeket dob ki valaki? És ráadásul olyanokra, akik éppenséggel lutri, hogy bejönnek !
Hosszútávú fizetési elkötelezettséget jelent a részlet. Ami hosszú távon bizonytalan körülményeket teremt és hosszútávú pénzügyi lekötöttséget. Nem ördögtől való a részlet a magánéletben sem, csak épp ésszel és mértékkel kell csinálni.
A másik az, hogy milyen szakmai szempontok alapján akarják eladni FDJ-t? Miért változtak meg azok a szempontok, ahhoz képest, amikor ide szerződött?
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1796
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.15. 11:32:24

Úgy látom, ahogy VEB, ha ennyiért elviszi a MU, menjen, ha potenciális Busi utód lenne, akkor többször játszott volna a helyén, a kicsik meg jobbak nála a többi poszton. Szimpatikus srác meg minden, de itt elfog fogyni körülötte a levegő. Az más tészta, hogy, ha a pletykák igazak, akkor nem intézik ezt szépen...
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.07.15. 11:28:36

MessiNeymarSuarez írta:
2022.07.15. 09:37:15
A most érkező szezontól valami 18 millió eurót keresne alapból, valami 2.88millió euro hűségbónusszal és az jövőre mégfeljebb menne 18+9.7 millióra.

Ez összeegyeztethetetlen a mostani bérrendszerrel, szóval vagy a fizetést kell átbeszélni(talán ez lenne a legcélszerűbb) vagy mennie kell.

Hozzáteszem szerintem messze nem olyan nélkülönözhetetlen mint amennyit kapnánk érte+ jelenlegi fizetése, volt most pár jobb hónapja de előtte csak szenvedett, Dembelének sem adtuk meg a követeléseit azért mert most pár hónapig jól teljesített, örülnünk kell ha ilyen bértömeggel ennyit adna érte a MU és nem Coutinho 2.0 lesz a srác.

Ha helyette érkezne egy Bernardo Silva normálisabb fizuval(amire a hírek szerint esély is van), aki Xavi elképzeléseibe jobban is beleillene akkor én nem siratnám, eleve a szokásos Pedri-Nico-Gavi mellé még bejelentkezett Torre is, és Kessié is jött.
Egyetértek!

"Barcelona are currently in the midst of a salary restructuring process and contracts such as De Jong's are not part of this new reality."

Laporta eléggé egyértelmű elveket szeretne bevezetni, amiből pár játékos kilóg... Az öregek hasonló helyzetben vannak, de (1) ők azért nagyobb klub legendák (2) 1-2 évük van már csak hátra (3) pénzt nem kapnánk értük (4) esetleg még kevésbé is helyettesíthetőek, mint FdJ

Ezzel a Covid alatti/miatti pénztologatással csak zűrösebbek lettek a szerződések, jó lenne tiszta viszonyokat teremteni az új elvek mentén- amire, a bértömeget nézve, abszolút szükség van!!!

FdJ esetében az eladás pénzt hozna és tiszta állapotokat!
Vagy én FdJ helyében azt mondanám, adjátok meg innentől kezdve az új rendszer szerinti max elérhető fizetést (9m?)+ szokásos bónuszok - ez is tiszta állapot...

Azon háborogni, hogy hogyan veszünk 58+10m-ért egy Raphinha-t, 55m-ért Torrest,stb, egy a válasz - részletre... Ezek szumma összegek, de fizetni több részletben fogunk! (Írni is szokták, hány klubnak tartozik a Barca... persze, csak ezek NEM LEJÁRT tartozások, ahogy FdJ-vel szemben sincs lejárt tartozás)

Gavi nagy tehetség, de amikor nem volt Pedri, lényegesen visszaesett a játék - Gavi + FdJ (Pedri nélkül) nem hozták a korábbi szintet... Ez azért sokmindent elmond...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.07.15. 11:27:54

Chino írta:
2022.07.15. 11:03:26


Ezzel részben egyetértek. Mármint amit a kp-ról mondtál. Így képtelenség nekimenni egy szezonnak és Kessié sem tudom mit mutatna azon a poszton. Az hogy Busi mennyit lesz a padon és mennyit nem azt nem tudjuk, nekem nem igazán tetszik ezek a jósolgatások, mert inkább rossz szándék van benne.
Ugyanakkor azt hiszem Xaviék vannak annyira hozzáértőek, hogy ha De Jongot "távozásra tudják bírni", valaki érkezni fog a kp-ra szerintem Xavi sem azért lengette mr be Bernardo Silvát és kéri a játékos is, hogy engedjék el ide.
Na de pont ez ami visszás nekem.
Eladunk valakit, majd hozunk oda valakit. És akkor a pénzzel magyarázzuk.
Mennyit kereshet Bernardo? Kötve hiszem, hogy 10 alatt.
Akkor miért nem arra próbálunk meg rámenni, hogy DeJong csökkentsen fizetést?
Lehet hogy ez megtörtént, és nem ment bele, nem tudom.

Na mindegy, én bírom a hollandot, de nem fogom siratni, csak a szitu vicces.

"bocs eladunk mert kell a pénz".
majd két nap múlva bemutatunk egy újabb 60 millás igazolást:D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.15. 11:18:38

Komolyan nem értem, hogy lehet pusztán csak anyagi okokkal magyarázni dolgokat?!
Emberekről, szurkolókról, klubról van szó.
Mennyi a fizetése... És? Ki adta neki? Ki csábította ide? Most ugyanazok ugyanezt hozzák fel ellene, vagy mi tesszük itt forumozók!
Miért jönne Bernardo S, vagy bárki?! Ma ezt mondjuk neki, holnap meg azt, és le is út meg fel is. És nem is csak a pénzre gondolok, mert a gazdasági környezet változhat és alkalmazkodni kell hozzá. De vele szemben nem ez történik! Pusztán anyagi okból dobnánk azt, amiért ő ide jött. Olyan pénzeket költünk közben, ami szerencsejáték kategória, és közben a meglévő értékeinket nem tudjuk becsülni.Szubjektív egy játékos teljesítményének megítélése, mindíg is az lesz, szerintem neki alapembernek kellene lennie a középpályán. Ahogy azt neki az edző, vezetők ígérték mindíg is.
Avatar
sanika01
Barça B
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2008.01.20. 19:47:08

2022.07.15. 11:11:03

visca el barca írta:
2022.07.15. 09:48:18
De Jongtol mit lattal eddig ami predesztinalja az evi 20-25 millios fizetesre? Elarulom neked, semmit. Volt az itt levo x éve alatt 5 jo meccse.
Megértek én mindent, de szerintem azért ne essünk túlsázokba... Lehet költői túlzásnak szántad az írásod, de egyrész még fizetés átcsoportosítással sem keres 20-25 milliót, másrészt akkor az 5 jó meccs is csak akkor áll, ha kb. az említett x szezonban csak 8 meccset láttál. :)

Hullámzóan teljesít? Igen, de mondj egy embert a csapatból aki az elmúlt években nem úgyanígy volt? Nekem nem igazán jut eszembe... Véleményem szerint a lejátszott meccseinek legnagyobb részén hasznosan játszik, sokat mozog, beindul, üres területekre mozog, kéri a labdát. Ha végre lenne egy egyenletesen jól teljesítő csapat mellette én továbbra is úgy gondolom, hogy nagyon nagy erőssége lehetne a csapatnak... Remélem lesz ideje ezt bebizonyítani. :D
Andris írta:
2022.07.15. 09:58:23
csababarca, szerintem Gavihoz fel kéne tenned a szemüveget :D amellett, hogy a srác 17 évesen Kantét, Makelelét, Vidalt, Puyolt megszégyenítő egészmeccses hajtásokra képes, hihetetlen amire a labdával képes. Nagyon újra kéne nézned a meccseit, mert olyan tempói, labdaérintései, cselei, passzai vannak, amikkel ezt a hypeot több mint kiérdemelte. Ez egy bődületes kombó, jelen(!!) állás szerint ők ketten Pedrivel szerintem kis szerencsével nagyobbat robbanthatnak, mint Xavi-Iniesta.
A másik oldal meg Gavi. Szögezzük le előre, hatalmas tehetség, nagyon kedvelem én is, és hihetetlenül örülnék, ha hosszú ideig Pedrivel a középpálya motorjai lennének. De egyet azért jegyezzünk meg. Egy szezont tolt le eddig és még csak 17 éves. Ne akarjuk egyből rá építeni a csapatot és ne aggassunk rá olyan jelzőket, amit még messze nem érdemelt ki. Tele van jelenleg a foci világa egyszezonos óríás tehetségekkel, akik nagy százalékban megmaradnak egyszezonosnak. Nem kell messze menni, Barcelonában is volt néhány az elmúlt években... Tehetséges, de kezeljük a helyén. Ha egy-két év múlva is így látjuk, akkor igen. De addig még a de Jongal való összevetés is rossz, mert azért ő már egy-két dolgot tett le az asztalra. Ő már biztos, hogy nem egyszezonos srácként vonul be a történelembe. Reméljük Gavi sem.
"Football is a simple game; 22 men chase a ball for 90 minutes and at the end, the Germans win." - Gary Lineker
Válasz küldése