Robert Lewandowski

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2022.07.20. 12:28:58

drobika írta:
2022.07.20. 09:22:00
Troym írta:
2022.07.19. 23:02:04
A fő gondom az ilyen típusú igazolásokkal, hogy előre megmondható, hogy ha egyszer elmegy, az ingyen fog történni. A Barca temérdek pénzt öntött ki olyan játékosokra, akikről előre tudni lehetett, hogy bevételt semmiképp nem generálnak, mikor majd elmennek (Mathieu, Turan, Pjanic, Braithwaite,Vermaelen) , emiatt is
folyamatosan negatív az egyenleg és jött össze több, mint 1 mrd veszteség. Ő is innen vonul majd vissza, vagy megy ingyen a Galaxyba 2024-ben.
Gazdasági szempontok nyilván ne írják felül a sportszakmait, de szerintem 30+ játékosért hiba pénzt fizetni. Plusz ha annyira kellett egy 35 körüli góllövő csatár, miért nem jó Cavani ingyen? Lehet nem lő 2 év alatt 40 gólt, csak 25-t, de a megspórolt 50 millióból meg lehetett volna szerezni mellé valamelyik 20-22 éves nagy tehetséget és akkor 2 év múlva se lenne csatár nélkül a csapat, Auba és Lewa nélkül, vagy Azpi helyett rá lehetett volna menni egy top jobbhátvédre is.
Egyetértek veled gazdasági szempontból. Lewa három szezon múlva ingyen fog elmenni a kora miatt. Bizony jó néhány olyan igazolásunk volt, ami nettó pénzügyi veszteség, most a Cou, Griez fajta kolosszális buktát ne is említsük, és ugye Dembelé is komoly veszély volt. Szerintem sem lehet ilyen módon gazdaságilag vezetni egy klubot. Ami itt szerepet játszik az az azonnali eredménykényszer. Nem érünk rá csapatot építeni a fiatalokból, a rendelkezésre álló embereinkből. Ez pedig szerintem súlyos hiba. Persze így sem garantált, hogy a bajnokságban, vagy a BL-ben tarolni fogunk, de mégis nagyobb rá a remény, és ezért beáldozunk súlyos pénzeket.
Nem könnyű a sportszakmai eredményesség oldalt, és a gazdasági racionalitást egyszerre figyelembe venni, pedig kellene, de most sem megy, ahogy korábban sem megy nekünk. A Bayerntől pedig lehetne tanulni ezen a téren.
Most már itt van Lewa. és remélhetően vele harcban lehetünk célokért, komoly pénzekért, és az egyenleg talán javulni fog. De nagy a rizikó az biztos.
Kicsit sem vitatkozva a fentiekkel, csak annyit tennék hozzá, hogy a modern csúcsfoci, ahol sikerek és pénz is van, egyszerűen nem működhet már sztárok nélkül. Persze, mindig is voltak sztárjátékosok, de ami az utóbbi 10 évben történt a foci világában is (elsősorban a közösségi média/okostelefon kombó révén) arra nem volt felkészülve a világ. A korlátlan pénzű arab befektetők mellett a globális celebőrület is felhajtotta a játékosok árát és bérét, a mezeladások, jegyeladások, a futballturizmus egyszerűen nem működnek nagy nevű sztárok nélkül.

Én a pandémia eleje óta terveztem, hogy elmegyek Barcelonába a családdal, megnézem még utoljára Messit... na, ez már gyaníthatóan nem fog megvalósulni. Bevallom, én biztos nem fizetek ki azért százezreket, hogy megnézzem, amint az ilyen nevenincs Destek, Minguézák, vagy akár Depayok bénáznak a pályán!
Ezt pontosan érzékelik Barcelonában is, gyakorlatilag üres a stadion, a futballturizmusnak konkrétan annyi, a mezeladások sem hoznak semmit, ki venne Dembélés mezt, őszintén?!

Ezért kell egy ilyen Lewandowski szintű, (ugyan már kicsit kiöregedett) sztár, mert jelenleg semmilyen húzónév nincs a Barcában - korábban meg szinte csak nagy nevek voltak a csapatban, szinte minden poszton egy zseniális, legendás játékossal. Most meg innét-onnét ingyen, vagy apróért igazolt játékosaink vannak, pár valóban tehetséges fiatallall, akik jók ugyan, de távolról sem világsztárok, semmilyen tekintetben. Nagyon el voltunk kényeztetve, most meg nagyon nem, és ezzel párhuzamosan a közönség igényei is nagyon megváltoztak.
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.07.20. 09:38:08

drobika írta:
2022.07.20. 09:22:00
Nem könnyű a sportszakmai eredményesség oldalt, és a gazdasági racionalitást egyszerre figyelembe venni, pedig kellene, de most sem megy, ahogy korábban sem megy nekünk. A Bayerntől pedig lehetne tanulni ezen a téren.
A Bayern könnyen vezet racionális gazdálkodást, mert semmi konkurenciája nincsen, hazai porondon garantált neki a siker akkor is, ha semmit nem költ. A Barca és a Madrid ezt nem teheti meg, mert ott vannak egymásnak, húzzák egymást, és ha az egyik elkezdene kevesebb erőforrást használni lemaradna a másiktól, ami hosszútávon egyre csak növeli a visszatérés nehézségét. Münchenben ez nincs meg. Bár az is igaz, hogy ezek akkora brandek már, hogy sikerek nélkül is tudnak növekedni, lásd MU. Ez a 4 csapat ilyen valószínűleg. Pont emiatt nincs is gond szerintem ezekkel a kvázi hitelekkel, amiket felvettetek a nyáron, mert soha nem hagynák becsődölni a klubot, túl sok pénz van benne ahhoz. Max a lelkét veszíti el azzal, hogy szépen lassan elhagyja az elveit, a mezszponzorral, az utánpótlások hanyagolásával, a stadion nevének eladásával, legvégső esetben meg majd a socio rendszer helyére is egyetlen milliárdos kerül. Aki ettől fél az mondjuk jogos, azt megértem.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.20. 09:22:00

Troym írta:
2022.07.19. 23:02:04
A fő gondom az ilyen típusú igazolásokkal, hogy előre megmondható, hogy ha egyszer elmegy, az ingyen fog történni. A Barca temérdek pénzt öntött ki olyan játékosokra, akikről előre tudni lehetett, hogy bevételt semmiképp nem generálnak, mikor majd elmennek (Mathieu, Turan, Pjanic, Braithwaite,Vermaelen) , emiatt is
folyamatosan negatív az egyenleg és jött össze több, mint 1 mrd veszteség. Ő is innen vonul majd vissza, vagy megy ingyen a Galaxyba 2024-ben.
Gazdasági szempontok nyilván ne írják felül a sportszakmait, de szerintem 30+ játékosért hiba pénzt fizetni. Plusz ha annyira kellett egy 35 körüli góllövő csatár, miért nem jó Cavani ingyen? Lehet nem lő 2 év alatt 40 gólt, csak 25-t, de a megspórolt 50 millióból meg lehetett volna szerezni mellé valamelyik 20-22 éves nagy tehetséget és akkor 2 év múlva se lenne csatár nélkül a csapat, Auba és Lewa nélkül, vagy Azpi helyett rá lehetett volna menni egy top jobbhátvédre is.
Egyetértek veled gazdasági szempontból. Lewa három szezon múlva ingyen fog elmenni a kora miatt. Bizony jó néhány olyan igazolásunk volt, ami nettó pénzügyi veszteség, most a Cou, Griez fajta kolosszális buktát ne is említsük, és ugye Dembelé is komoly veszély volt. Szerintem sem lehet ilyen módon gazdaságilag vezetni egy klubot. Ami itt szerepet játszik az az azonnali eredménykényszer. Nem érünk rá csapatot építeni a fiatalokból, a rendelkezésre álló embereinkből. Ez pedig szerintem súlyos hiba. Persze így sem garantált, hogy a bajnokságban, vagy a BL-ben tarolni fogunk, de mégis nagyobb rá a remény, és ezért beáldozunk súlyos pénzeket.
Nem könnyű a sportszakmai eredményesség oldalt, és a gazdasági racionalitást egyszerre figyelembe venni, pedig kellene, de most sem megy, ahogy korábban sem megy nekünk. A Bayerntől pedig lehetne tanulni ezen a téren.
Most már itt van Lewa. és remélhetően vele harcban lehetünk célokért, komoly pénzekért, és az egyenleg talán javulni fog. De nagy a rizikó az biztos.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.19. 23:24:54

A gépezetes véleményekhez: Auba is úgy lőtt ilyen relatíve sok gólt, hogy elindult a kaputól, végigszaladt a szélen, jó magasra felrúgta a labdát, beszaladt középre és befejelte.

De komolyra fordítva: Auba példája pont jól mutatja, hogy egy jó érzékű, de Lewánál azért mindenképp gyengébb, amúgy hasonló korú támadóval mennyi gólt rúgattunk egy sokkal rosszabb játékosokból álló gépezettel is. És a gaboni kb az összes gólját kapu előttről szerezte érkezve, nem becselezve magát, ráadásul egy elég jól alakuló Arsenalban már alig tudott betalálni előtte. És ez a gépezet idén nyáron alighanem még jobb is lett, szóval még ha a lengyel tényleg "csak" egy tökéletes szerkezet végén tudna betalálni, de akkor elég sűrűn, akkor sem félnék a dologtól.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.07.19. 23:02:04

A fő gondom az ilyen típusú igazolásokkal, hogy előre megmondható, hogy ha egyszer elmegy, az ingyen fog történni. A Barca temérdek pénzt öntött ki olyan játékosokra, akikről előre tudni lehetett, hogy bevételt semmiképp nem generálnak, mikor majd elmennek (Mathieu, Turan, Pjanic, Braithwaite,Vermaelen) , emiatt is
folyamatosan negatív az egyenleg és jött össze több, mint 1 mrd veszteség. Ő is innen vonul majd vissza, vagy megy ingyen a Galaxyba 2024-ben.
Gazdasági szempontok nyilván ne írják felül a sportszakmait, de szerintem 30+ játékosért hiba pénzt fizetni. Plusz ha annyira kellett egy 35 körüli góllövő csatár, miért nem jó Cavani ingyen? Lehet nem lő 2 év alatt 40 gólt, csak 25-t, de a megspórolt 50 millióból meg lehetett volna szerezni mellé valamelyik 20-22 éves nagy tehetséget és akkor 2 év múlva se lenne csatár nélkül a csapat, Auba és Lewa nélkül, vagy Azpi helyett rá lehetett volna menni egy top jobbhátvédre is.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.19. 19:34:59

fanbarca írta:
2022.07.19. 13:06:10
Ti tényleg bárkiről bebizonyítjátok, hogy milyen gyenge játékos.
Az újakról különösen, akik még egyet nem rúgtak labdába Barcelona-színekben a képernyők előtt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.07.19. 19:27:37

Chino írta:
2022.07.19. 14:45:13
Szerintem ez pont nem igaz,
Ezek szerint nem ment át az irónia abban, ahogyan fogalmaztam..... :lol:
Maradjunk annyiban, hogy lett volna olyan elnöki húzás, amiért egy kicsit másképpen csettintettem volna.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2022.07.19. 19:13:41

Bízom benne, hogy a profi mentalitást erősíti. Küzdés a pályán és a hétköznapi életben sportember. Rendes kajázás, regeneráció. Amikor láttam filmet a 10 évvel ezelőtti Barca csapatról meglepődtem, hogy sültkrumpli meg kóla volt ebédre, aztán ugye ott volt Messi pizzazása is...
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.07.19. 15:19:22

Azért Ronaldohoz nem hasonlítanám az egoját (senkinek másnak sem :D ), aki kb. épphogy el nem sírja magát, ha a csapattársa lövi a gólt, nem pedig ő.

Nekem is vegyesek az érzéseim Lewaval kapcsolatban, de főleg azért, mert ennyit fizettünk érte. De abban biztos vagyok, hogy termelni fogja a gólokat és a semmiből is képes betalálni. Persze, hogy kell mögé egy gépezet, de hány csatárt tudtok felsorolni, aki mögé nem?
Messi (más poszt), Mbappé, Roni (más poszt) és kész, akik képesek egyedül lenullázni egy védelmet.

Lehet, hogy én is inkább egy fiatalabb tehetséget hoztam volna, de Laportaék ezek szerint all in-t nyomtak arra, hogy 1-2 éven belül visszajussunk az elitbe rövid távon, ne pedig lassan építsünk új csapatot. Kíváncsian várom, hogy bejön-e nekik ez a húzás, de az biztos, hogy nagyon várom a szezont, mert izgalmasan alakul a keret és ebben Lewa neve is nagyban közrejátszik. Azért pl. a BL-ben meg nyűglődős meccseken rengeteget számíthat az ő gólérzékenysége és rutinja.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.07.19. 14:45:13

Peter írta:
2022.07.19. 14:21:29
" A lenyugvó napnak is van ereje " reklámra hajaz ez az igazolás.
Lehet újra hinni valakiben és talán az illúziókból még lehet némi valóság is, mindenesetre Laporta meglépte és kielégítette sok szurkoló pillanatnyi hiányérzetét.
Bizonyítva jó politikusi képességeit.
Szerintem ez pont nem igaz, mert Lewandowski leigazolása igencsak megosztó a szurkolók körében.
Az egy dolog, hogy sztárigazolás, de azért nem olyan mint pl. Coutinho vagy Neymar, ha a nagy kaliberű transzfereket nézzük.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.07.19. 14:21:29

" A lenyugvó napnak is van ereje " reklámra hajaz ez az igazolás.
Lehet újra hinni valakiben és talán az illúziókból még lehet némi valóság is, mindenesetre Laporta meglépte és kielégítette sok szurkoló pillanatnyi hiányérzetét.
Bizonyítva jó politikusi képességeit.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.07.19. 13:25:01

Subinho írta:
2022.07.19. 13:13:02

Igen, erre én is gondoltam, hogy 1-2 évig megoldja, utána lehet Larsson féle csere, DE ehhez az kellene, hogy legyen mellette egy fiatalabb, akár feltörekvő játékos, akivel 1-2 év múlva kezdőben lehetne számolni, de nincs ilyen, egy ugyanilyen korú Aube van, aki jó nagyon, lövi a gólokat és ők ketten lehozzák ezt a szezont, lehet, hogy utána is, de aztán? Majd egyszerre 2 csatárt kell vennünk, beépítenünk? Vagy majd 36 évesen is megoldják?
Lewa biztos jó lesz, de én Aube mellé vettem volna vmi fiatalabb csatárt. A Dortmund megvette 35-ért Hallert, majd 2 év múlva, ha Aube és Lewa 36 lesznek, megvesszük a Dortmundtól 100-ért, mert akkor már nem fiatal csatárt fogunk beépíteni, hanem kész játékos kell és akkor már úgyis lesz pénz lóvéra...
Egyelőre olyan posztokon erősítettünk/erősítünk minőségi játékosokkal, amire eddig baromi nagy szükség volt. Nem lehet mindent egy nyár alatt, főleg, ha ennyi lyuk van.

Jövőre vagy azután ez a poszt is sorra kerülhet. Én is jobban örültem volna pl. egy Adeyeminek vagy akár Vlahovicnak (bár ő a duplájába került volna és télen elvitték), de vagy 2 évig legalább minőségileg le van fedve a poszt.

Hallert hagyjuk már. 28 éves. Volt eddig egy kiemelkedő szezonja. Eddig szinte évente dobálták egymásnak a West Ham, Utrecht, Auxerre, Frankfurt szintű csapatok.
Egy 32 éves Aubaval többet érünk.
sansz írta:
2022.07.19. 11:17:18
1994barca írta:
2022.07.18. 13:59:47
Hát ezen a nincs mögötte gépezet( bocsánat az idézésért) jó röhögtem! A Lengyel válogatottban és Dortmundban marha nagy gépezet volt mögötte…sztem is drága volt, de én örülök, hogy itt van. És itt is van mögötte gépezet amibe még érkezni fog pár alkatrész..
Nagyon fura, hogy a Lewások a Dortmunddal és a válogatottal érvelnek. Láttad játszani a lengyeleket? Lewát helyi istennek tekintik, senki semmit nem csinál, csak gólt próbálnak lövetni vele. És mire mennek vele? Nem mondom, hogy Lewa nélkül erősebb lenne a válogatott, mert velük sem az. De sokkal gyengébb se lenne valószínűleg. A Bayern és a Dortmund is szeret ilyen csapatot építeni, a Bayernben minden poszton ott az erő. A Dortmundnak azért felemásan jön be ez. De ugye ott Dembelének is mentek a gólok és nem azért, mert akkor jobb játékos volt, hanem mert a skilljeire épített a csapata. Az, hogy milyenek a játékosállomány, egy dolog, attólmég vannak gépezetek, szerkezetek, ha tetszik, ha nem.
Tehát hiába hozott embertelen számokat gyenge, jobb, és top csapatban egyaránt az nem a klasszisát bizonyítja, hanem hogy mindig a csapaton múlt.
De tételezzük fel, hogy ez így volt. Ha a Bayern is egy gólvágóra építene, akkor egy ilyen top csapat nem a (egyik) legjobbat választaná?
Forca Barca!!!!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.19. 13:13:02

Chino írta:
2022.07.19. 10:08:52
Subinho írta:
2022.07.19. 08:18:37
Lewa jelenleg az egyik legjobb csatár, ez nem kérdés.
Az viszont igen, hogy nincs pénzünk, rengeteg az adósság és kiadunk cirka 20 milliárd Ft-ot... Miből? Hogy fogjuk tudni regisztrálni??? Én esküszöm nem értem. A TV jogokból befoly pénz és a mezszponzori pénz egy része használható csak és az tuti nem elég!
Ez olyan, mintha nem lenne pénzem a számlákat fizetni, de azé' hitelből veszek egy Aud iA8-at... :o
Mondjuk a TV jogok értékesítésének második lépcsője 330 millió euro, amiből már játékosvétel is lehetséges nem egy olyan összeg, ami elhanyagolható, plusz az adósságok is törlesztődnek. A tavalyi évet már sikerült "nyereségesre" kihozni.
A BLM-el pedig ki tudja mi lesz. Ha amit a kolléga írt tegnap és annak is egy része az SS-nél landol akkor se az FFP se az átigazolási díj nem akkora probléma.
És azért Laportáék sem ész nélkül szóürják a pénzt, elég komoly szappanopera ment mindhárom játékos esetében 1-2 millió eurókról is. Nem bólintottak rá egyből, ahogy Azpilicuetara és Koundéra sem. Bár utóbbit nem ártana már minél hamarabb lezárni, mert 55 milliót ajánlott már a Chelsea érte, mondjuk 40 millió fontot odadobtak már Kimpembéért is.
Egyelőre az FFP ami meggátolja az igazolást a hírek szerint, Xavi viszont sürgetné Laportáékat mert szüksége van a franciára.

De már nagyon eltértem a tárgytól. Én Lewa esetében kicsit szkeptikus vagyok. Ha sikerül beilleszteni 2 évig szerintem még nagy király lehet. Annyira nem zavar a kora, láttuk hogy Benzema ilyen idősen, hozta le élete szezonját sérülés nélkül.
Ha 2 évig hoz egy szezononkénti 25-30 gólt már megérte, és a korábbi igazolásokhoz képest elenyésző a fizetése. Valahogy hasonlóan kellett volna akkor is intézni, nem vagyonokat kiadni. De ha találunk addig megfelelő embert a posztra utolsó évében szerintem egy ilyen Larsson-szerepre minimum alkalmas.
Igen, erre én is gondoltam, hogy 1-2 évig megoldja, utána lehet Larsson féle csere, DE ehhez az kellene, hogy legyen mellette egy fiatalabb, akár feltörekvő játékos, akivel 1-2 év múlva kezdőben lehetne számolni, de nincs ilyen, egy ugyanilyen korú Aube van, aki jó nagyon, lövi a gólokat és ők ketten lehozzák ezt a szezont, lehet, hogy utána is, de aztán? Majd egyszerre 2 csatárt kell vennünk, beépítenünk? Vagy majd 36 évesen is megoldják?
Lewa biztos jó lesz, de én Aube mellé vettem volna vmi fiatalabb csatárt. A Dortmund megvette 35-ért Hallert, majd 2 év múlva, ha Aube és Lewa 36 lesznek, megvesszük a Dortmundtól 100-ért, mert akkor már nem fiatal csatárt fogunk beépíteni, hanem kész játékos kell és akkor már úgyis lesz pénz lóvéra...
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.07.19. 13:10:04

Úgyis meglátjuk, nem? A tudás és a képesség általában jó kombináció a lelkesedéssel. Az is jó jel, hogy már nem hülye gyerek és van párja is, így az edzés előtti éjjeleket valószínűleg nem barcelonai sztriptíz bárokban fogja tölteni.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.07.19. 13:06:10

Ti tényleg bárkiről bebizonyítjátok, hogy milyen gyenge játékos.
més que un club
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.07.19. 11:17:18

1994barca írta:
2022.07.18. 13:59:47
Hát ezen a nincs mögötte gépezet( bocsánat az idézésért) jó röhögtem! A Lengyel válogatottban és Dortmundban marha nagy gépezet volt mögötte…sztem is drága volt, de én örülök, hogy itt van. És itt is van mögötte gépezet amibe még érkezni fog pár alkatrész..
Nagyon fura, hogy a Lewások a Dortmunddal és a válogatottal érvelnek. Láttad játszani a lengyeleket? Lewát helyi istennek tekintik, senki semmit nem csinál, csak gólt próbálnak lövetni vele. És mire mennek vele? Nem mondom, hogy Lewa nélkül erősebb lenne a válogatott, mert velük sem az. De sokkal gyengébb se lenne valószínűleg. A Bayern és a Dortmund is szeret ilyen csapatot építeni, a Bayernben minden poszton ott az erő. A Dortmundnak azért felemásan jön be ez. De ugye ott Dembelének is mentek a gólok és nem azért, mert akkor jobb játékos volt, hanem mert a skilljeire épített a csapata. Az, hogy milyenek a játékosállomány, egy dolog, attólmég vannak gépezetek, szerkezetek, ha tetszik, ha nem.

Amikor egy gólvágóra épít a csapat, ott mindig csalóka a statisztika. Ha rosszul megy a csapatnak, gólokat akkor is fognak lőni az erre tartott emberek. Viszont kapni is többet fognak, ha nincs meg az egyensúly. Ronaldo is remek példája, hogy mi a gond a kiöregedő egoista (megszállott) srácokkal. Pedig Ronaldo, ha nem is volt olyan, jó, mint a brazil, az tény, hogy extra jó játékos volt, Lewa a cipőfűzőjéig sem ér fel. És mit ad most a csapatainak? Gólokat ad, csak épp a csapat hullik szét, ahol van.
De Messi utolsó éveiben azért nálunk is sokan látták, hogy a gólok még megvannak, csak nem olyan (csapat) áron, ahogy régen. Nem mondom, hogy nagyítóval nem lehet olyan játékost találni 35 évesen, aki igazán jó és hasznos most is a szó szoros értelmében is, de többségében ez nem olyan egyértelmű és nagyon nehéz megtalálnia az egyensúlyt az edzőnek. Lehet beszélni kajálásról és edzésprogramról, ezek fontos dolgok, de azért 35 évesen a csúcson lenni, egyfajta illúzió. Taktikusság, meccs közbeni pihengetés, ezek kellenek akkor is, amikor a 25 éves játékos még nem is lassít. Hogy mi fér bele a csapat játékába meg nagyon nehéz eldönteni.

Auba egy zseniális és kiöregedő gólvágó, Depay is jól termel, FT is tud gólt lőni, ha nem csak tőle várják el, elvileg Raphinha is gólerős, ha visszatér Fati, ő is lövi a gólokat..Lewát tökéletesen kifogják szolgálni a társak, de egszerűen nincs szükség Lewára. Ahogy mondtam, már most látszik, hogy bitang erős csapatunk lett (ilyen amikor Laporta nem elvesz, hanem ad játékosokat..), a jelen megvan, egyértelmű cél a BL és a bajnokság. A jövőt lehetne valami fiatal reménységgel építeni, de az megintcsak nem Lewa...
Ha a tavalyi nyár lenne, amikor dobták Messit, Grizest, Trincaot és sérült volt Fati, Dembele, akkor kaptam volna még én is Lewa után, hogy ideiglenes, egy-két évre jó lesz tűzoltásnak. De a fenti játékosainkkal már rég nincs tűz, tehát nyugodtan lehetne gondolni a jövőre is.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.07.19. 10:08:52

Subinho írta:
2022.07.19. 08:18:37
Lewa jelenleg az egyik legjobb csatár, ez nem kérdés.
Az viszont igen, hogy nincs pénzünk, rengeteg az adósság és kiadunk cirka 20 milliárd Ft-ot... Miből? Hogy fogjuk tudni regisztrálni??? Én esküszöm nem értem. A TV jogokból befoly pénz és a mezszponzori pénz egy része használható csak és az tuti nem elég!
Ez olyan, mintha nem lenne pénzem a számlákat fizetni, de azé' hitelből veszek egy Aud iA8-at... :o
Mondjuk a TV jogok értékesítésének második lépcsője 330 millió euro, amiből már játékosvétel is lehetséges nem egy olyan összeg, ami elhanyagolható, plusz az adósságok is törlesztődnek. A tavalyi évet már sikerült "nyereségesre" kihozni.
A BLM-el pedig ki tudja mi lesz. Ha amit a kolléga írt tegnap és annak is egy része az SS-nél landol akkor se az FFP se az átigazolási díj nem akkora probléma.
És azért Laportáék sem ész nélkül szóürják a pénzt, elég komoly szappanopera ment mindhárom játékos esetében 1-2 millió eurókról is. Nem bólintottak rá egyből, ahogy Azpilicuetara és Koundéra sem. Bár utóbbit nem ártana már minél hamarabb lezárni, mert 55 milliót ajánlott már a Chelsea érte, mondjuk 40 millió fontot odadobtak már Kimpembéért is.
Egyelőre az FFP ami meggátolja az igazolást a hírek szerint, Xavi viszont sürgetné Laportáékat mert szüksége van a franciára.

De már nagyon eltértem a tárgytól. Én Lewa esetében kicsit szkeptikus vagyok. Ha sikerül beilleszteni 2 évig szerintem még nagy király lehet. Annyira nem zavar a kora, láttuk hogy Benzema ilyen idősen, hozta le élete szezonját sérülés nélkül.
Ha 2 évig hoz egy szezononkénti 25-30 gólt már megérte, és a korábbi igazolásokhoz képest elenyésző a fizetése. Valahogy hasonlóan kellett volna akkor is intézni, nem vagyonokat kiadni. De ha találunk addig megfelelő embert a posztra utolsó évében szerintem egy ilyen Larsson-szerepre minimum alkalmas.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.19. 08:31:26

Subinho írta:
2022.07.19. 08:18:37
Lewa jelenleg az egyik legjobb csatár, ez nem kérdés.
Az viszont igen, hogy nincs pénzünk, rengeteg az adósság és kiadunk cirka 20 milliárd Ft-ot... Miből? Hogy fogjuk tudni regisztrálni??? Én esküszöm nem értem. A TV jogokból befoly pénz és a mezszponzori pénz egy része használható csak és az tuti nem elég!
Ez olyan, mintha nem lenne pénzem a számlákat fizetni, de azé' hitelből veszek egy Aud iA8-at... :o
Szerintem erre hozott valaki egy nagyon jó hasonlatot az átigazolás topikban, valami olyasmi volt, hogy nem új kocsit vesz az ember, hanem mondjuk egy rossz passzban lévő cég vesz egy új, modernebb, jobban teljesítő gyártósort mondjuk. Az rövid és hosszútávú befektetés is egyben.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.19. 08:18:37

Lewa jelenleg az egyik legjobb csatár, ez nem kérdés.
Az viszont igen, hogy nincs pénzünk, rengeteg az adósság és kiadunk cirka 20 milliárd Ft-ot... Miből? Hogy fogjuk tudni regisztrálni??? Én esküszöm nem értem. A TV jogokból befoly pénz és a mezszponzori pénz egy része használható csak és az tuti nem elég!
Ez olyan, mintha nem lenne pénzem a számlákat fizetni, de azé' hitelből veszek egy Aud iA8-at... :o
Melcior Mauri
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.03.23. 11:41:57

2022.07.18. 16:32:35

Nem örülök, hogy ennyit adtunk Lewandowskiért, viszont ennyibe kerül és én a korral kapcsolatban nem is feltétlenül aggódnék. A táplálkozás és a regenerálódás, illetve a "fiatalon tartás" miatt, manapság már kitolódott a játékosok pályafutása 35-40 év közé úgy, hogy a teljesítményük érdemben ne romoljon (esetleg minimálisan). Elég megfigyelni LeBron James számait az NBA-ből, de fociban is ott van Cristiano Ronaldo. Ami fontosabb, hogy Anna Lewandowska sikeres sportoló volt, illetve országszerte elismert gasztroenterológus. Teljesen megváltoztatta az edzésmódszerét, táplálkozását is, érdemes megfigyelni, hogy nézett ki 25 évesen, illetve most. Ég és föld, gyakorlatilag egy Ronaldo-klón külsőre a felsőtest, ráadásul az életmódváltás sokat segített abban is, hogy elkerüljék a sérülések. A Bundesligában folyamatosan hozta a 85-90% feletti bevethetőséget, ami mondjuk manapság óriási előny, amikor egy-egy játékos heteket hagy ki sérülések miatt.

Ha egy szezonban bevethető mondjuk 40-45 meccsen a lengyel, akkor az már komoly boost a csapatnak (párosulna mellé 30 gól... ennyit lazán hozott eddig is). Lehetséges, hogy egy 20 éves Adeyemi jobb befektetés lett volna, ha 10 éves távlatban gondolkozunk, viszont Lewandowski papíron 34 éves csak, ugyanis fizikálisan egy 30 éves csúcsformában lévő sportolót igazoltunk. Ha pedig ezen a szinten teljesít, akkor még van benne 2-3 jó év. Xavi pedig felmérte, neki most kell egy világklasszis támadó, nem akarja kinevelni a következő Messit 4-5 éven át, mert nincsen rá idő.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.18. 15:14:21

visca el barca írta:
2022.07.18. 12:25:26
a 28 éves dybala ingyen volt a rómának évi 6 milliós fizetéssel... jó, nem egy kaliber a két spíler, de na...
Na veb ezt pont nem vártam tőled.
Biztos nagy spíler ha ingyen se kellett egy topklubnak.
28 évesen csak a Roma-ig jutott.
A válogatottba se játszik.
Stb.

Ilyeneket várnék :D
Én pl. teljesen elfelejtettem, hogy ez a gyerek még a világon van.

De, hogy ne legyen off Lewa-ban engem is a kora zavar leginkább, de annyira motiváltnak és profinak tűnik, hogy simán benne van, hogy évek múlva is csúcsformában lesz még.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.18. 14:06:34

sansz írta:
2022.07.18. 10:43:50
Páran nagy szeretettel fogadták Lewát, hát akkor itt egy "ellen comment":
Jól átgondoltam és soha nem volt még olyan igazolásunk, akit ennyire nem szerettem volna, pedig azért voltak érdekes húzásaink, lássuk be.

Az elit csapatok emblematikus játékosai közt vannak hatalmas tehetségek, és vannak a Lewa-féle túlajnározott kóklerek. Lewa érzi a kaput, mögé kell egy gépezet és ha mindenhol erősek, akkor a csapata sikeres lesz. De össze se lehet hasonlítani az igazi sztárokkal.. Ronaldot se kedvelem, de nem összehasonlíthatóak. Aki ismeri a Bayern játékát, pontosan tudja, hogy nem ő volt a kulcsember, a góljai ellenére.

Azt se mondom, hogy nálunk nem fog gólokat lőni, ha kivételesen a helyén játszatjuk, mert most felépült egy góllövőt kiszolgáló komoly személyzet: Gavi, Pedri, FT, Dembele, Raphinha... De pont ez a szomorú, ehhez nem kellett volna egy kiöregedő "egy dologra jó" játékost venni. Erre tökéletes Auba is, de Depay is termelne, ha őt szolgálnák ki. Papolunk, hogy nincs semmire pénz, erre kb 50-et leteszünk egy Lewáért, akiben már messze nem bízott a Bayern , hogy egy-két szezonnál több lenne benne, egy olyan posztra, ami igazából rövidtávon megvan nekünk is. Micsoda bohóc a vezetésünk..és mekkora királyt csináltunk a Bayernből. Lewa még legalább három évig akarta megkeresni ezt a pénzecskéjét, a Bayern pedig már nem mert vele középtávon se számolni.

Mi Messiből (sem Suarezből, sem Griezmannból) nem tudtunk pénzt csinálni, ők meg pénzért eladják Lewát. Röhej. És akkor kérdés, hogy miért vannak anyagi problémái a klubnak? Raphinha egy jó vétel volt, hogy most volt-e rá szükségünk az más kérdés. Kessié a középpályára is nagyon nagy dolog. Én a védelmet is erősnek tartom, Araujo mellett Chris és beugró Piqué és Eric. Lewa nélkülis ez egy gólerős, stabil és nem kifejezetten öreg csapat lenne...
Többek között azért vannak anyagi problémái a klubnak mert jelenleg a "hatalmas sztár" Lewa 9 millió nettót keres(az első 2 évében, 3-madikban kevesebbet), míg eddig a kispados Robiknak dobálták a nettó 10milliót 5-6 éves szerződéssel, Grizi, Coutinho béreit meg inkább jobb ha le sem írjuk, annyira távol állnak a mostani számoktól.

Öreg is, drága is, (én sem voltam először oda az ötletért de ha nem befolyásolja a védelem megerősítését akkor rendben van), viszont ne felejtsük el hogy ebből az 50 millióból nemrég Braith-Lenglet kombót vettünk meg, akikről már az ideérkezésükkor is tudtuk hogy csúcsformában sem lesznek elit szint.
Tavasszal azért elfogadtuk volna mikor Torres volt a legveszélyesebb emberünk és mindent kihagyott(+ a többieket is zavarta a kapu olykor)
Nameg persze ne a mi öregjeinkhez hasonlítsuk az állapotát, akik már ki tudja hány éve tingli-tangli edzésen vesznek részt, hanem ahhoz hogy egy bombaformában lévő csatárt vettünk akit többen is dícsértek már az edzésmorálja miatt.

Laportára még rá lehet fogni hogy azért vette hogy meglegyen a sztárigazolás, de Xavi személyesen őt akarta, és a cél már nem a bajnoki TOP4-ben maradás hanem az elitbe visszakerülés
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.07.18. 13:59:47

Hát ezen a nincs mögötte gépezet( bocsánat az idézésért) jó röhögtem! A Lengyel válogatottban és Dortmundban marha nagy gépezet volt mögötte…sztem is drága volt, de én örülök, hogy itt van. És itt is van mögötte gépezet amibe még érkezni fog pár alkatrész..
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.18. 13:38:15

Aki egy klub, gazdasági társulás, bármely fajta vállalkozásnál az anyagi helyzetre magasról tesz, ez lehet egy szurkoló, de nem egy ezért felelős menedzsment.
Pont azért fontos az anyagi helyzet, főleg a mostani kilátásokkal, hogy a következő években is legyen klub, és foci!
Aki nem nézi az anyagiakat, az nem csak a jelent, de a jövőt is feléli. Ez nem kérdés. Ennek semmi köze magyar, vagy más emberek mentalitásához.
Pont a Bayernek van ilyen gazdasági vezetése. ( Már akik a hosszú távú stabilitásra is adnak a jelen focija mellett :) )
Avatar
barcamessi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.05.18. 21:06:13
Tartózkodási hely: Szeged

2022.07.18. 12:45:41

Nyiri81 írta:
2022.07.18. 12:06:44

Egyetértek. Szerintem is rohadt drága volt úgy hogy ha nincs mögötte egy tökéletes gépezet ami kiszolgálja, akkor nem akkora király a csávó. És nem tűnik úgy hogy van. Olcsóbban még oké, de ennyiért?
Hagyjuk már ezt a "ha nincs mögötte tökéletes gépezet aki kiszolgálja" dumát... Lengyel válogatottba is megrúgta a maga góljait (132/76), na ott aztán baromira ki volt szolgálva.. Előtte Dortmundban is rúgdosta rendesen (187/103), és egyik helyen se volt jobb a kiszolgálás mint amilyen itt nálunk lesz jövőre ilyen támadósorral.
Az meg hogy egyeseknek miért fáj ennyire hogy mennyibe került, nem tudom megérteni, mintha legalábbis a ti pénzetekből vették volna. Laportáék gondolom kimatekozták azért ezt. Engem mint mezei szurkolót az érdekel hogy eredményes szép focit játszon a csapat, ahhoz pedig igenis kellenek a Lewa féle sztárok. Egyébként is csak itt nálunk Magyarországon beszélünk ennyit a pénzügyi dolgokról, a magyar ember rohadtul szeret más pénztárcájában turkálni. A klub pénzügyi részére magasról teszek, van most végre normális vezetés, ők tudják mennyi pénz van a kasszában, mit engedhetünk meg magunknak és mit nem.
V I S C A E L B A R C A
Válasz küldése