Frenkie de Jong

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.07. 22:58:38

Asensi írta:
2022.08.07. 22:37:38
Egy kicsit komolyabb szavazást kérnék!
Micsoda lehetőség az utolsó opció? "jelentős fizetéscsökkentéssel maradhat"
Mintha a jelentős fizetéscsökkentés vagy az hogy marad nem rajta múlna kizárólag. Mivel szerződése van, ezért ha akarja mindenféle fizetéscsökkentés nélkül is maradhat. Ha ezt a klub nem fogadja el, (egy olyan játékos esetén aki magas színvonalon látja el a feladatát, a több tízmilliós igazolások fényében,) csak vállalhatatlan módszerekhez vezethet.
A maradhat szóban az igeképző szerintem azt fejezi ki, hogy ""felőled maradhat", a véleményre kíváncsi ak kiíró, nem arra, hogy FDJ és klub mit tehet meg, az tiszta sor. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2022.08.07. 22:37:38

Egy kicsit komolyabb szavazást kérnék!
Micsoda lehetőség az utolsó opció? "jelentős fizetéscsökkentéssel maradhat"
Mintha a jelentős fizetéscsökkentés vagy az hogy marad nem rajta múlna kizárólag. Mivel szerződése van, ezért ha akarja mindenféle fizetéscsökkentés nélkül is maradhat. Ha ezt a klub nem fogadja el, (egy olyan játékos esetén aki magas színvonalon látja el a feladatát, a több tízmilliós igazolások fényében,) csak vállalhatatlan módszerekhez vezethet.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.08.07. 14:34:42

de Jong's agent wants him to leave Barça and negotiate the deferred salary. The player is refusing. [Relevo]
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.08.04. 16:14:53

Peter írta:
2022.08.04. 10:55:15
messideco írta:
2022.08.04. 06:42:45
Csend van körülötte most. Ez jó vagy nem?
Megítélés kérdése.... :roll:
Példának okáért én szavazni sem tudnék. (a fenti opciókból)
Nem dőlnék a kardomba, ha menne és mondjuk Bernardo Silva jönne helyette.
Ha viszont csak azért kellene mennie, mert az érte kapott pénz lyukak betömésére szükséges, azt eszetlenségnek tartanám.
De mi ezeket a dolgokat sosem fogjuk megtudni.
Ugyanakkor, ha már felmerült egyáltalán, hogy eladó, az nem jelent túl biztatót az itteni jövőjével kapcsolatban.
Nincs szó lyukak betöméséről, orbitális mennyiségű pénzt kellene fizetni érte és ha megy megoldódnának a regisztrációval kapcsolatos gondok, nem kellene a BS újabb részét értékesíteni.
Amúgy is magasan a legtöbbet kereső játékos a csapatban, erre még rájön a korábbról hátramaradt összeg, plusz a fizetése is folyamatosan emelkedik a szerződésének köszönhetően.
Mondjuk a MU teljes egészében, most már a Chelsea is részben átvállalná az "adósság" kifizetését és akkor Azpilicuetahoz is másképp állnának.

Silva pedig töredék bérért jöhetne, gyakorlatilag egy az egybeni csere lehetne, mindkét játékosnak kb. ugyanott van az ára. A különbség, hogy Silva jönni akar, FDJ pedig nem akar menni.
Forca Barca!!!!
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.08.04. 15:01:45

Aki arra szavazott, hogy maradjon, az tudja, hogy az emberünkkel Bartoék olyan szerződést írtak alá, hogy heti 226.000.000 Ft fog keresni szeptembertől, vagy ez a fizetés már most is él, nem tudom. Mellékesen teszem hozzá, hogy hetente kap ennyit. :lol: Havi 906.000.000 Ft.
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.08.04. 10:55:15

messideco írta:
2022.08.04. 06:42:45
Csend van körülötte most. Ez jó vagy nem?
Megítélés kérdése.... :roll:
Példának okáért én szavazni sem tudnék. (a fenti opciókból)
Nem dőlnék a kardomba, ha menne és mondjuk Bernardo Silva jönne helyette.
Ha viszont csak azért kellene mennie, mert az érte kapott pénz lyukak betömésére szükséges, azt eszetlenségnek tartanám.
De mi ezeket a dolgokat sosem fogjuk megtudni.
Ugyanakkor, ha már felmerült egyáltalán, hogy eladó, az nem jelent túl biztatót az itteni jövőjével kapcsolatban.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.08.04. 06:42:45

Csend van körülötte most. Ez jó vagy nem? Lényeg, hogy a twittert ma fogom pörgetni. [-o<
"And my heart will leave you never."
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.07.26. 22:33:58

Frenkie De Jong is now finally considering reducing his salary to stay at FC Barcelona.
@CatalunyaRadio
Kép
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2022.07.24. 09:35:23

Azt hiszem de Jong végül el fog menni. De ha egy csapatban játszana Koundevel, akkor úgy lenne nagy foci, hogy amikor az egyik védekezik, a másik támad és fordítva.
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1612
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2022.07.24. 07:05:49

Áhh zseni a pali, örülnék h lenne kedve hozzá, mert - Mascerano után szabadon - ő is remek belső védő lenne.
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2022.07.21. 15:55:09

Deluigi írta:
2022.07.21. 12:32:16
bunga írta:
2022.07.21. 12:03:06
Az, hogy csak a második félidőben kapott játéklehetőséget és akkor is csak kh.-ként, elég világos üzenet. Nem fog maradni, de deklarálni akarja, hogy elnöki kényszerből megy el és a legjobb ajánlatot fogja elfogadni.
ket kulonbozo csapat lepett palyara a ket felidoben, mindenki csak 45 percet kapott
a fooldalon ezt irja:
A Barcelonában pályára lépő játékosok:
1. félidő: Ter Stegen – Dest, Christensen, Eric García, Balde – Kessié, Nico, Pedri – Raphinha, Aubameyang, Ansu Fati.
2. félidő: Iñaki Peña – Alba, Araújo, Sergi Roberto – Pablo Torre, Gavi, Frenkie de Jong, Busquets, – Abde (Casado 84′), Dembélé (Collado 79′), Memphis.
ezek szerint kozeppalyas volt, de en is azt lattam, hogy masodik kozepso vedokent altalaban hatul volt, igaz, parszor eloretort, mint kozeppalyas
ebbol nem lehet semmilyen konkluziot levonni, majd idovel eldol, mi is lesz vele
Középhátvéd volt a meccsen, de szerintem csak kényszerből, mert Piquének (meg Torresnek is) van egy kisebb sérülése. Én szerintem nincs ebben semmi kivetni való, az első csapatot akarták leginkább látni (lehet nincs is kint más KH csak az Araujo, Cristensen, Eric, Piqué sor, legalábbis én a meccskeretből ezt szűrtem le) és De Jong játszott már korábban is a pályafutása során hátul. Szerintem ennyi az egész, nem kell ebből feltétlenül azt belelátni hogy már nem számítanának rá.
mvik
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.07.21. 14:58:55

Peter írta:
2022.07.21. 14:49:14
Xavi Busi köré épít, ő az edző, ő tudja, hogy mit miért.
ezt mire alapoztad?

csak ugy?
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.07.21. 14:49:14

Továbbra is azt gondolom, hogy bizony el akarjuk adni Frenkiet, de szerintem Depayt is, viszont mindkettő eset teljesen független attól, hogy miképpen léptek pályára az első amerikai meccsen.
Xavi Busi köré épít, ő az edző, ő tudja, hogy mit miért.

Ugyanakkor azt gondolom, nagyon nem lett volna ördögtől való éppen az új igazolásoknak köszönhetően egy innovatív 3-4-3 felállás. Remek szélsőink vannak elöl, képesek lennének megoldani a szélek bejátszását amit a középpálya hathatósan támogatna. Christensen-Araujo-Koundé a hátsó trió, középen pedig Pedri-Kessié-Frenkie-Gavi középpályával, de .....
Matyit idézve bilibe lóg azoknak a keze, akik a kapitányok nélküli irányt várták volna, pedig nagyon jó kis csapat lehetnénk nélkülük.... :mrgreen:
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.07.21. 12:32:16

bunga írta:
2022.07.21. 12:03:06
Az, hogy csak a második félidőben kapott játéklehetőséget és akkor is csak kh.-ként, elég világos üzenet. Nem fog maradni, de deklarálni akarja, hogy elnöki kényszerből megy el és a legjobb ajánlatot fogja elfogadni.
ket kulonbozo csapat lepett palyara a ket felidoben, mindenki csak 45 percet kapott
a fooldalon ezt irja:
A Barcelonában pályára lépő játékosok:
1. félidő: Ter Stegen – Dest, Christensen, Eric García, Balde – Kessié, Nico, Pedri – Raphinha, Aubameyang, Ansu Fati.
2. félidő: Iñaki Peña – Alba, Araújo, Sergi Roberto – Pablo Torre, Gavi, Frenkie de Jong, Busquets, – Abde (Casado 84′), Dembélé (Collado 79′), Memphis.
ezek szerint kozeppalyas volt, de en is azt lattam, hogy masodik kozepso vedokent altalaban hatul volt, igaz, parszor eloretort, mint kozeppalyas
ebbol nem lehet semmilyen konkluziot levonni, majd idovel eldol, mi is lesz vele
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.21. 12:08:50

bunga írta:
2022.07.21. 12:03:06
Az, hogy csak a második félidőben kapott játéklehetőséget és akkor is csak kh.-ként, elég világos üzenet. Nem fog maradni, de deklarálni akarja, hogy elnöki kényszerből megy el és a legjobb ajánlatot fogja elfogadni.
Nem láttam a meccset, lehet, hogy valaki már hamarabb jött, de itt egy lista, akik azt hiszem a 2. félidőben jöttek:
Busquets, Araujo, Dembélé, Gavi, Torres meg pl. keretbe sem került.

Ettől még lehet, hogy megy, de ebből messzemenő következtetéseket biztos nem vonnék le, a KH poziból sem, sok a jó középpályásunk, nem árt kipróbálni védőként, ha rászorulunk, remekel ott is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2022.07.21. 12:03:06

Az, hogy csak a második félidőben kapott játéklehetőséget és akkor is csak kh.-ként, elég világos üzenet. Nem fog maradni, de deklarálni akarja, hogy elnöki kényszerből megy el és a legjobb ajánlatot fogja elfogadni.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.07.15. 22:54:27

Andris írta:
2022.07.15. 22:50:39
Na, akkor gondolom Laporta ezt ma mondta Raphinha bemutatásán, én ezzel többé-kevésbé lezártnak is tekintem az ügyet.
Aki nem olvasta, kint van a főoldalon, azt mondta, nem szükséges őt eladni, és megy Amerikába.
Csak a poén kedvéért 🤣:
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.15. 22:50:39

Na, akkor gondolom Laporta ezt ma mondta Raphinha bemutatásán, én ezzel többé-kevésbé lezártnak is tekintem az ügyet.
Aki nem olvasta, kint van a főoldalon, azt mondta, nem szükséges őt eladni, és megy Amerikába.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.15. 14:56:09

Na hát ebben nem értünk egyet :D Szerintem ha szerződés van, akkor azt nem illik hangoztatni, hogy "hát oké alá van írva, de mégis csak pár millióval kevesebbet adnánk mert csődbemegyünk. Miközben igazolunk 6 új játékost, kötzük 50-60 milliósakkal. Meg embert részben a te pozíciódra, 5-7 milliós fizuval."
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.07.15. 14:34:52

Andris írta:
2022.07.15. 14:12:44

Bár csak egyedül neki lenne beleszólása!
Azt honnan tudjuk, hogy ő kért egy ilyet?
Dembelé már bőven előbb megvolt, mint Raphinha.
Az utolsó részt meg nem is tudom értelmezni. Az újaknak új szerződése van, a régieknek meg régi. Mindegyik annyiról szól, amennyiről megkötötték, ezzel kell valamit kezdeni. Remélem nem azt akartad ezzel mondani, hogy megkötött évekkel ezelőtt egy szerződést, fiatal, hatalmas jövő előtt álló, keresett középpályás, de le kéne mondania a fizetése nagyobb részéről. Túl kéne végre lépni ezen a hülyeségen, ami már másoknál is felmerült korábban... Érvényes szerződése van, sok évig, magas fizetéssel. Van, amin nem lehet javítani, van amin meg igen. De úgy meg végképp nem lehet, ha fizetésátütemezés helyett ki akarják "rúgni".

Szépen hangzik az amit Laporta nyilatkozott, hogy van egy fizetési plafon és felette nem lehet senki, csak hogy ez nem így működik. Azt is nyilatkozhatta volna, hogy van egy álmunk: elhozni Haalandot 10 millió euróért, és nem igazolhat sehova máshova. Attól még nem lenne úgy, mert nem így működnek a dolgok.
Hát, elvileg az edző szakmailag kér, sportvezetőség igyekszik teljesíteni és néz egy nagyobb képet is...

Kessie kapcsán leigazolásakor sok felületen írtak arról, hogy Xavi pont ilyen fizikumú emberre vágyott...

Szerződésekkel kapcsolatosan alapvetően igazad van, de volt egy Covid járvány is időközben, ami azért eléggé felülírt sokmindent... Foci különösen érintett volt: nézők hiánya, turista vásárlások hiánya, stb.
FdJ még egy másik világban kötötte a szerződését, nem tehet úgy, mintha mi sem történt volna a világban az elmúlt 2,5 évben!

Írtad, hogy vállalkozás, pár ember - ha a cég rossz helyzetben van egy elháríthatalan külső körülmény miatt, egyik opcióként a megváltozott körülmények alapján hozzányúlnak a szerződéshez a Felek!

Nos, Frenkie részéről annyi történt, hogy fizetése egy részét átcsúsztatták későbbre... Miközben a klub majd csődbe ment a bevétel kiesés miatt...
Lehet hangoztatni, hogy szerződésem van, csak nem biztos, hogy etikus...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.15. 14:12:44

FCBsteve írta:
2022.07.15. 14:04:04
Andris írta:
2022.07.15. 12:10:19

Szerintem Gavi, Pedri, Nico, Busquets, Frenkie éppen elég lett volna, és még Robi meg ifisták vannak tartalékba. Ehhez még jött Kessié is, mostmár végképp jók vagyunk. De el nem adnék senkit, ha középpályásokból kell kurtítani, akkor Puig, Pjanic mehetnek, és nem kellett volna Kessié, akkor se ha ingyen van. De ez már megint az alábbi téma. Ha sok a kp, akkor nem kellett volna Kessié. Ha kevés a pénz, nem kellett volna Raphinna. Nincs miért eladni Frenkiet, abszolút nem tudom értelmezni ezt az irányt.
Azért Xavinak is hadd legyen némi beleszólása... ;)

Kért egy "erős fizikumú, hajtós kp-st", merthogy egy ilyen eddig hiányzott - van igazsága, jött Kessié!
Jobb oldalon nem volt senki (ok, Torres lehetett volna), leigazoltuk Raphinha-t, erre Dembélé is beadta a derekát...
Ha FdJ fizetése is pont az említett ujjakkal egyszintű lenne (~6-6,5m nettó + bónuszok), MU ajánlat rég lezárt ügy lenne... Teszem hozzá, Dembouz szintén kb ennyiért igazolt, talán a bónuszai jelentősebbek...
Bár csak egyedül neki lenne beleszólása!
Azt honnan tudjuk, hogy ő kért egy ilyet?
Dembelé már bőven előbb megvolt, mint Raphinha.
Az utolsó részt meg nem is tudom értelmezni. Az újaknak új szerződése van, a régieknek meg régi. Mindegyik annyiról szól, amennyiről megkötötték, ezzel kell valamit kezdeni. Remélem nem azt akartad ezzel mondani, hogy megkötött évekkel ezelőtt egy szerződést, fiatal, hatalmas jövő előtt álló, keresett középpályás, de le kéne mondania a fizetése nagyobb részéről. Túl kéne végre lépni ezen a hülyeségen, ami már másoknál is felmerült korábban... Érvényes szerződése van, sok évig, magas fizetéssel. Van, amin nem lehet javítani, van amin meg igen. De úgy meg végképp nem lehet, ha fizetésátütemezés helyett ki akarják "rúgni".

Szépen hangzik az amit Laporta nyilatkozott, hogy van egy fizetési plafon és felette nem lehet senki, csak hogy ez nem így működik. Azt is nyilatkozhatta volna, hogy van egy álmunk: elhozni Haalandot 10 millió euróért, és nem igazolhat sehova máshova. Attól még nem lenne úgy, mert nem így működnek a dolgok.
Ha Frenkie maradni akar, és egy centet se akar leadni a fizetéséből, akkor pontosan így fog történni minden. Worst case tényleg felbontják a szerződését, de akkor az összes hátralévő fizuját ki kell csengetni. Anyagilag ez is egy csőd, de a fizetési sapka legalább helyreállhatna.
Viszont ha ezt nem akarjuk, ő meg maradni akar, akkor bizony a klubnak ki kell nyalni a holland srác fenekét, és mindent megtenni, hogy valahogy mégis másként legyen ütemezve, alakítva a fizetése. De nem úgy, hogy leharmadoljuk, hanem úgy, hgoy mondjuk nem nő tovább, vagy halasztva fizetjük. Ez a legtöbb, amit tehetnek, és ezt is kéne tenniük. Minden mással megint a klub fog rosszul járni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.07.15. 14:10:51

FCBsteve írta:
2022.07.15. 14:04:04

Azért Xavinak is hadd legyen némi beleszólása... ;)

Kért egy "erős fizikumú, hajtós kp-st", merthogy egy ilyen eddig hiányzott - van igazsága, jött Kessié!
Jobb oldalon nem volt senki (ok, Torres lehetett volna), leigazoltuk Raphinha-t, erre Dembélé is beadta a derekát...
Ha FdJ fizetése is pont az említett ujjakkal egyszintű lenne (~6-6,5m nettó + bónuszok), MU ajánlat rég lezárt ügy lenne... Teszem hozzá, Dembouz szintén kb ennyiért igazolt, talán a bónuszai jelentősebbek...
Egyetértek, legyen Xavié a döntés, a felelősség is az övé.
Ha nem gondolja teljesen nélkülözhetetlennek Frenkiet, akkor is hinni kéne benne, hogy tudja mit akar. A két jobbszélső amúgy kb ugyanannyi pénzért lesz a keretben, mint eddig csak Dembele volt.
Magyarázhatnak sokan, hogy a cseréket, nem játszókat kell eladni, de azok összesen se érnek 10m Eurót, ellenben itt a holland srác, aki Xavinál nem A középpályás, hanem EGY középpályás a 7-8 közül és kaphatnak érte 60-70m plusz megtakarítják a fizuját. Keret szempontjából az érte kapott pénzt befektetni 2 szélsőhátvéd és Kounde megszerzésébe teljesen logikus.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.07.15. 14:04:04

Andris írta:
2022.07.15. 12:10:19

Szerintem Gavi, Pedri, Nico, Busquets, Frenkie éppen elég lett volna, és még Robi meg ifisták vannak tartalékba. Ehhez még jött Kessié is, mostmár végképp jók vagyunk. De el nem adnék senkit, ha középpályásokból kell kurtítani, akkor Puig, Pjanic mehetnek, és nem kellett volna Kessié, akkor se ha ingyen van. De ez már megint az alábbi téma. Ha sok a kp, akkor nem kellett volna Kessié. Ha kevés a pénz, nem kellett volna Raphinna. Nincs miért eladni Frenkiet, abszolút nem tudom értelmezni ezt az irányt.
Azért Xavinak is hadd legyen némi beleszólása... ;)

Kért egy "erős fizikumú, hajtós kp-st", merthogy egy ilyen eddig hiányzott - van igazsága, jött Kessié!
Jobb oldalon nem volt senki (ok, Torres lehetett volna), leigazoltuk Raphinha-t, erre Dembélé is beadta a derekát...
Ha FdJ fizetése is pont az említett ujjakkal egyszintű lenne (~6-6,5m nettó + bónuszok), MU ajánlat rég lezárt ügy lenne... Teszem hozzá, Dembouz szintén kb ennyiért igazolt, talán a bónuszai jelentősebbek...
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2022.07.15. 13:23:38

jclayton írta:
2022.07.14. 22:16:55
...
csababarca írta:
2022.07.14. 16:50:12
...
Köszi srácok a leírást, mivel semmit nem konyítok az amerikai sportokhoz, szimplán csak szeretem, ahogy tökölés nélkül rendezik a dolgaikat. Az éles szakadék, amit látni vélek, hogy ott egy országról beszélünk, itt meg nagyon sokról. Amit az USA-ban meg lehet csinálni, hogy a ligáé ezek szerint a szerződésed, azt itt képtelenség lenne. Meg azért itt esnek ki-jutnak fel csapatok az évad végén, az amiknál úgy tudom, hogy ilyen nincs, fix a mezőny. Most már kapisgálom, hogy miért lehetetlen válallkozás ez, ha nem hozzák be a Szuperligát. Elhümmögni öt percet azért megért. :)
Varatrix írta:
2022.07.15. 09:02:49
Nagyon nem vagyok egy sport közgazdász, így nem is értem, hogy hogyan lehet az, hogy Ferranra és Raphira el tudunk költeni 100 millió pluszt, majd azért akarunk megválni hasonló áron egy játékostól, mert nincs pénzünk?
Ez amúgy egy tényleg jó kérdés, bár Torresért részletben fizetünk, 12.5x4 millió nem öli meg a büdzsét még így sem. Raphinát is így fizetjük vajon? De Jongot lehet azért akarják eladni, mert nem tudnak vele a fizetéssel dűlőre jutni. Bár ha Dembelét meg Umtitit megbeszélték, kétlem, hogy egy szöszke, upper class holland gyerekkel ne lehetne.

Egyébként még valami, van itt egy szaki, aki tudja, hogy kb. milyen átigazolási árhoz kapcsolódó kintlévőségeink vannak, ki az akit még nem fizettünk ki? Már nem is tudom, hogy mikor olvastam olyat, hogy még Arda Turant éppen akkor csengethettük ki, pedig a fszi már akkor két éve Törökországban volt. Biztos vagyok benne, hogy Coutinhot is fizetjük még. Pjanic árával sem tudom, hogy mi van, mit okoskodtak össze a Juventusszal, meg ezek az igazi ballaszt tételek. Kutyafáját, de belenéznék abba a klub könyvelésbe, és milyen jó, hogy ezt nem nekem kellett összevarázsolni, ami f.st ezek átvehettek, az kismiska bármelyik cégváltásomhoz képest. :D
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.07.15. 12:18:56

Andris írta:
2022.07.15. 12:10:19


Hát akkor tényleg oda kell figyelned :D mert hihetetlen labdás képességei vannak a gyereknek. Mivel 17 csak, nem tartom kizártnak, h 1-2 év múlva a keret legjobbja lesz ilyen szempontok alapján.
Nem fogunk összeveszni, szerintem többet láttok bele, mint amit mutat.
De ez normális dolog, mi kutyánk kölyke, ez már eleve 50%-al jobb megítélést jelent.

Én kedvelem egyébként, csak helyén kezelném. Volt egy jó fél éve, 17 évesen ez igen dicséretes, reméljük hogy hosszútávon is tudja ezt nyújtani, akkor rendben lesz.
Én semmi olyan skillt nem láttam tőle, ami arra predesztinálná, hogy karmestere legyen a csapatnak. Az inkább Pedri lesz szerintem, legalábbis abból amit eddig mutattak. De ketten jól kiegészíthetik egymást, ha lenne mögöttük egy életképes vkp.

btw, attól mert valaki máshogy ítél meg egy játékost, még nem biztos hogy nem figyel.
A Busquetset védők is mindig jöttek a szöveggel, hogy aki nem látja mekkora zseni, és milyen hasznos, az nem ért hozzá, nem látja a focit csak nézi.
Jajaaaaaa, biztos így van:D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése