Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.10. 10:41:01

bence0330 írta:
2022.08.10. 10:20:52
csababarca írta:
2022.08.10. 10:10:25
a BL-t is illene megnyerni.
Ez így biztos hogy nem. Van vagy 5 csapat, akiknek "illene" megnyerni a BL-t, épp azért max az lehet az elvárás, hogy esélyesek legyünk rá. City, Pool, PSG, BM, Reál BL-esélyesek, és egy egyenes kieséses rendszerben bárki odaszagolhat kis mázlival outsiderként is, CFC pl.
Nem gondolom, hogy ennek a gárdának azt kellene mondani, hogy cél a BL trófea. Kissé meredek lenne ez így nulláról gyakorlatilag, azt sem tudjuk, kivel képzeli el a csapatot Xavi és milyen felállásban.
És azért itt van némi gond is még, amit a címlap is említ, hogy kell még 150 milla a regisztrációkhoz. Ha a Liga be akar bennünket... akkor nem engedi regisztrálni az újakat, és máris ott a baj, nem BL kupa!
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.08.10. 10:35:30

Chino írta:
2022.08.10. 01:22:35
Depaynál nem értem miért bántunk volna vele rosszul. Attól, hogy ingyen jött nem hiszem, hogy megbánta. Azért más egy Lyonban illetve egy Barccában focizni.
Depay kapcsán inkább arról van szó, hogy újra és újra emlékeztet minket az élet arra, a foci egy kemény üzlet is. Mondhatjuk, hogy vannak esetek, mikor a játékosnak figyelembe kell vennie puszta jószándékból a klub érdekeit és a klubnak jószándékból figyelembe kéne vennie a játékos érdekeit, de végső soron mindig az érvényes, ami a papírra van írva.

Depay a legnehezebb időszakban segített a csapaton, mesterségesen alacsony fizetésért jött az első évben. Nyilván volt mögötte a saját részéről is hideg kalkuláció (megmutatja magát, megragadhat a Barcelonában, sztárstátuszba emelkedhet), viszont ezzel együtt is óriási gesztust gyakorolt. Most, hogy a klubnak is kéne gyakorolnia egy gesztust, nem teszi meg, a Barcelona részéről szintén érthető módon (jöttek azóta jobbak, figyelni kell a bérsapkára, Depay nem volt _annyira_ helyettesíthetetlen). De ha ez így van, akkor egyszerűen senki ne lepődjön meg azon, hogy egy racionalisan gondolkodó focista nem ad kedvezményt, nem enged a hátralékból, nem tesz újabb baráti lépéseket, szótlan távozás helyett várja a pénzét, satöbbi.

A kölcsönös, hosszú távú bizalom megteremtéséhez, egy csapaton belüli fesztelen légkör kialakításához kétoldalú lépések kellenek. Persze, érthető módon lehet azzal érvelni, hogy a Barcelonának most erre se pénze (khm, milliós igazolások), se ideje, se szándéka, se nem illik bele a Laporta-féle stratégiába, a Csapatnál senki sem lehet nagyobb. Csak őszintén nem értem, miért kerül akkor mindig elő a távozni nem akaró, pénzükért sorban álló játékosok hibáztatása.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.08.10. 10:33:15

bence0330 írta:
2022.08.10. 10:20:52

Ez így biztos hogy nem. Van vagy 5 csapat, akiknek "illene" megnyerni a BL-t, épp azért max az lehet az elvárás, hogy esélyesek legyünk rá. City, Pool, PSG, BM, Reál BL-esélyesek, és egy egyenes kieséses rendszerben bárki odaszagolhat kis mázlival outsiderként is, CFC pl.
jó akkor úgy írom, hogy illene tűzközelben lenni, és nem megint szégyenteljesen kiesni mint az elmúlt 4-5 évben.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7174
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.10. 10:20:52

csababarca írta:
2022.08.10. 10:10:25
a BL-t is illene megnyerni.
Ez így biztos hogy nem. Van vagy 5 csapat, akiknek "illene" megnyerni a BL-t, épp azért max az lehet az elvárás, hogy esélyesek legyünk rá. City, Pool, PSG, BM, Reál BL-esélyesek, és egy egyenes kieséses rendszerben bárki odaszagolhat kis mázlival outsiderként is, CFC pl.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.10. 10:12:47

Kassandra írta:
2022.08.10. 09:54:04
Pique meg felajánlhatja, hogy ingyen játszik, de legkésőbb Messi óta nagyon jól tudja, hogy legfeljebb 50%-t csökkenthet a fizetésén. De valóban nagyon jól hangzik, vérbeli politikus, jó elnök lesz.
Ha jól rémlik azért nem lehetett 50% alá vinni Messi szerződését, mert lejárt. Élő szerződést lehet módosítani, ezért is van szó 60%-ról Pjanic-al kapcsolatban.

Depay meg Auba példát nem értem. A hollandnak volt azt hiszem az a feltétele, hogy 2 évre akar jönni, ebben nyilván benne van, hogy ha pénzt akar látni belőle a klub, akkor azt 1 év után teszi meg.
Auba fizuja meg senkinek nem lett büdös, azon kívül, hogy a kétségbeesett Chelsea elvileg érdeklődik iránta is, én sehol egy szót nem olvastam azzal kapcsolatban, hogy távozna.

Azt meg nem kell 100adszorra is kimagyarázni, hogy a Real rekordigazolásai milyen mértékben befolyásolták a piacot, baromi unalmas már.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.08.10. 10:10:25

Troym írta:
2022.08.10. 09:19:44
Gerard Piqué has told FC Barcelona that he is willing to play for free, with no salary, next season.
@diarioas - AS

Ha ez igaz, azért respect.
Vissza is vonulhatna végre, semmi szükség rá a csapatban már.
Ingyen nem játszhat, se ligaminimumért, mivel az volt a bibi korábban is, hogy 50%al lehet egyszerre csökkenteni a fizetést. (szerk.: Davi10 leírta, mea culpa, akkor mégis csak lehet. Mondjuk senki ne gondolja, hogy ingyen vagy minimumért fog játszani, ez kb olyan mint politikusaink vagyonnyilatkozata:D)

Barto a mi elmúlt nyócév mantránk, szerintem még 2030-ban is ezt fogjuk mondani.
Laporta meg a makulátlan, ugyebár, hiszen csak is jót csinál, semmi simli, semmi hazugság.

Engem mondjuk nem érdekel, olyan keretünk van, hogy a bajnokság alapelvárás, a BL-t is illene megnyerni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2022.08.10. 10:20:18-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.08.10. 09:54:04

PSG azért volt elegánsabb, mert akármivel is fenyegette a játékosokat, volt annyi esze, hogy a négy fal között tegye ezt.

Batomeu alatt is kiderült, hogy tudatosan manipulálta a az embereket a sajtón keresztül, a klub pénzén járatta le a klub játékosait, hogy magát jobb színben tüntesse fel. Laportánál is nagyon összecsengenek a szálak. Persze biztosat én ugyanúgy nem tudok, ahogy ti. Nekem ezt súgja a józan paraszti ész, túl sok az összeérő szálak száma.

Értem, hogy a kellemetlen szerződések egy részét Barto kötötte, ettől még a klub vállalta (mint jogi személy), ez ilyen. Amúgy Depayét és Aubameyangét már Laporta, az is kellemetlen már. Megígérte a kezdeti kis fizu után a nagy fizut, aztán most hogy tejelni kéne már büdös lett. Nem túl elegáns. Aggódni a téli gázszámla miatt kéne, bár nekem az is tök mindegy. Attól jobban félek, hogy elfogy a teljes kiörlésű kifli a boltban, mire odaérek, a többit majd Camavinga, Valverde, Tchouméni és Benzema megolja.

A horror piacot nem a Madrid kezdte. Értem én, hogy rekord átigazolási összegeket fizetett, de tette ezt Figo, Zidane, CR játékjgáért. Talán velük valódi értéket vett, aminek ára van. A tucatot drágán vásárolni viszont az olajos csapatok kezdték, és többek között ti is mentetek utánuk, pláne Neymar távozása után, de már előtte is. De értem én, hogy a Barca részéről ez a kommunikáció, Figo miatt, meg az örök rivalizálás, sárdobálás miatt (ami amúgy csak az egyik oldalról van meg)

Ha tudod, h piramis a hsz-ed, akkor miért nem teszel ellene? :lol:

Pique meg felajánlhatja, hogy ingyen játszik, de legkésőbb Messi óta nagyon jól tudja, hogy legfeljebb 50%-t csökkenthet a fizetésén. De valóban nagyon jól hangzik, vérbeli politikus, jó elnök lesz.

Nem a kvázi hitelre írtam, hogy PSG szintű viselkedés, hanem a saját tőkét külső tőkeként eladni, így kijátszani az FFP-t (vagy esetetekben a fizetési sapkát). Ugyanezt csinálta a PSG, CIty, ők is lebuktak vele, de ezt világosan oda is írtam.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.08.10. 09:42:50

Troym írta:
2022.08.10. 09:19:44
Gerard Piqué has told FC Barcelona that he is willing to play for free, with no salary, next season.
@diarioas - AS

Ha ez igaz, azért respect.
Már csak busi meg de jong fizeteset kellene megfelezni, meg az umtiti braith duot elzavarni es jok leszunk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.10. 09:37:35

Kassandra írta:
2022.08.10. 07:33:00
Az üzleti életben nincsen fekete mágia, inkább olyan simliskedés, amivel a Barcelona vezetése rengetegszer lebukott az utóbbi időben. Pl ez a 150 millió eurós saját pénz külső tőkeként való feltüntetése már PSG, Man City szintű alja viselkedés, ugyanígy játszották ki az FFP-t ezek a klubok is.

Amúgy erről a sok csökkentett fizuról is kerülhetnek majd ki kellemetlen dolgok utólag, ahogy eddig is történt.

De Jong szabálytalan szerződésével (már ha...) a sajtón keresztül fenyegetőzni szintén gusztustalan. Nem sok erkölcsi tartás maradt a klubban a sikerkorszak után. Azt tudni kellett volna kezelni.
Miért PSG-szintű? A Barca mit árult ki? A 120+ éves történelme alatt elért dolgokat és a jövendőbeli bevételek elégnagy részét, és egyiket se poénból hanem mert meg kellett tenni, hozzáteszem csillagos 5-ös munka mert el is fogadhatták volna CVC ajánlatot ami sokkal-sokkal rosszabb lett volna.
Ehhez képest a PSG mit csinál? OLAJBÓL származó külső tőkét aminek semmi köze a focihoz, magántulajdonos által, az UEFA-ba is beszivárogva csöpögteti be kénye-kedve szerint, mintha beírnák a végtelen pénz cheatkódot.



Nem értem, hol járatták le a sajtóban a játékosokat? De Jongról épp most nyilatkozott úgy Laporta hogy nagyon jó játékos és szeretnék megtartani. Összekevered Bartomeuval, aki már bizonyítottan lejáratta a játékosokat kamu tevékenységekkel, szivárogtatásokkal.

Depayt mikor fütyülték ki? Közönség szereti, alacsony fizuval még maradhatna is itt egy évet beugrósnak de az ő érdeke hogy ne a padon üljön.
A szerződésről meg: A játékos vállalja az edzésre járást, a klub pedig azt hogy foglakoztatja, és fizetést kap, nincs olyan szerződés hogy kötelezően játszatni kelljen.
20 milliót kér a hírek szerint a klub érte miközben a dupláját éri majdnem TM szerint is, mivel rosszabb ez?
Lewa megköszönheti a klubnak például hogy ennyiért leigazolta, ha a Bayernen múlik akkor lemarad karrierje utolsó nagy lehetőségéről és jövőre is ott tartják az akarata ellenére ha nem fizetnek ki óriási összeget érte miközben jövőre lejár a szerződése.

Chelsea? Tuchel nyilvánosan kijelentette hogy nem szeretné megadni azt amire Azpi vágyik, azok után hogy már rég megállapodott a klubbal hogy CSK-ként, amit letett az asztalra az alapján elengedik ingyen, ehhez képest még pénzért sem engedték el.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7174
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.10. 09:28:28

Troym írta:
2022.08.10. 09:19:44
Gerard Piqué has told FC Barcelona that he is willing to play for free, with no salary, next season.
@diarioas - AS

Ha ez igaz, azért respect.
Főleg ha nem fizetés csúsztatásról beszélünk. Engem nem érdekelne, hogy ez politikai húzás, és már az embereknek szólna, hogy ne fütyüljék ki, az tényleg komoly lenne. Gondolom, hogy nem ingyen, hanem a liga minimumáért, de az már mindegy.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.08.10. 09:19:44

Gerard Piqué has told FC Barcelona that he is willing to play for free, with no salary, next season.
@diarioas - AS

Ha ez igaz, azért respect.
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.08.10. 09:07:14

Reálos kollega azért remélem azt tudod, hogy az általad említett játékosok többsége a Barto féle csürhének a sara! Amilyen szerződéseket kötöttek azt mi épp ésszel sem tudjuk megérteni. Továbbra is tartom amit a korábbi hsz-m alatt írtam, hogy árad az írásaidból a barca iránti negatív érzelem ami engem személy szerint zavar egy barca fórumon! Leszögezem nem vagyok Laporta fan, de megértem az aggodalmad, hiszen tudjuk mi történt az előző Laporta éra alatt… és érzésem szerint simán benne van, hogy hasonló sztori lesz! Ami még szemet szúrt, hogy psg, city stb csapathoz hasonlítod a barcát… ezt a bizonyos horror piacot a real kezdte el amibe aztán minden top klub bele folyt… a média évek óta a Barcára van kattanva barto alatt is ez volt és jelenleg is így van nyílván van benne igaz infó, de az újságok/média dúrván túl tolja a barcárol a híreket aminek az olyan ellendrukkerek mint te illetve a magát fotelszúrkolóként jogásznak tartó emberek helyeselnek! Ja és azért kérten elnézést, mert piramis lett a hsz-m…
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7174
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.10. 09:00:46

Kassandra írta:
2022.08.10. 07:33:00
....az biztos, hogy nem a sajtón keresztül kéne fenyegetni a saját játékosotokat. Ennél még a PSG is elegánsabb volt minden eseten.
Ezt kifejtenéd? Többször olvastam már érvnek, és nem értem, egész konkrétan mit jelent. Legyen példa DJ vagy Depay, én soha semmilyen nyilatkozatot nem olvastam se Xavitól, se Laportától, se senkitől, ami őket érintette volna, és nem arról szólt volna, hogy szeretjük őket, azt akarjuk, hogy maradjanak (még ha nem is igaz).
Az egy egészen más kérdés, hogy a Barcelona a világ leinkább mikroszkóppal vizsgált klubja, szerintem még a Madrid körül sincs ennyi újságírói találgatás, öncélú ilyen-olyan twitterbejegyzés, külső "támadás", vagy inkább erős véleményalkotás. Pár jól értesült újságíró tudja, hogy mi van DJ szerződésében, és elkezdenek erről cikket írni, másnap meg a világ egybehangzóan állítja, hogy ki akarjuk rúgni, mert sok lesz a fizuja, vagy muszáj lesz drasztikusan fizetést csökkenteni. Még ha igaz is, mi köze ehhez Laportáéknak? Mit tennél a JELENLEGI vezetőség helyében ez ellen? Létezik egyltalán bármi, amit tehetnének? Mert én sajnos nem látom. Ezek mind pletykák, nem nyílt fenyegetőzések, még ha bizonyos részük igaz is.

Persze összeesküvéselméleteket lehet szőni, hogy szivárogtatnak, nem lehetetlen, csak nem is valószínű, ilyen bizonytalan elméletek miatt nem érdemes károgni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.08.10. 07:33:00

Chino írta:
2022.08.10. 01:22:35
Depaynál nem értem miért bántunk volna vele rosszul. Attól, hogy ingyen jött nem hiszem, hogy megbánta. Azért más egy Lyonban illetve egy Barccában focizni.
Az, hogy ebben az erős mezőnyben az edző által ő a legkevésbé favorizált játékos és az ő érdeke is, hogy távozzon, az egy normál folyamat.
És hogy nem akarjuk szabadügynökként elengedni, miért mostoha dolog? Egy futball klub nem jótékonysági szervezet. Ha egy játékos elmegy, azért fizessenek.
Azpilicuetával mit csinált a Chelsea például? A szezon felénél megígérték, hogy ingyen távozhat ahová akar tekintettel arra, hogy mennyi ideig és mit tett a csapatért, aztán beintenek neki, na az a szemétség.
Lewával kapcsolatban is igazat adok Bencének. Fele ennyi sikert ért volna el a Bayern nélküle és mégis asztalcsapkodás lett a vég mindkét részről.
Ezzel semmi baj nincsen, a baj azzal van, hogy a másik oldalról nincsen meg a tisztelet. A játékosnak is aláírt szerződése van, és a benne foglaltakat vállalta a klub. Az oké, hogy a klub nagyobb a játékosnál, természetes így van a futballt nézve, de a vállalt kötelezettséget nézve két egyenlő félről van szó. Ha a játékos nem hajlandó mindenben fejet hajtani a klubnak, hanem ő is kér valamit, rohadtul nem elegáns a sajtóban lejáratni, ellene hergelni a szurkolókat, stb... Depay ingyen jött, második évre ígérték neki a nagy fizut, ha ezt nem akarjátok állni oké, de akkor illene elengedni szabadügynökként, hogy mindenki jól járhasson (mástól kapja meg a nagy fizut). Braithwaite-t erőszakkal vásároltátok ki a Leganestől, mert bajban voltatok, ki is estek. Már az sem volt túl elegáns, de oké, ilyen az üzlet. Viszont az ember jönni akart, mindig normálisan viselkedett, egy rossz szót nem lehet rá mondani. Erre most tüzes vassal üldözné el a Spotify felhergelt közönsége. A füttyszó amit kapott, totál értelmezhetetlen, ez is alátámasztja a gusztustalan közeget. Értem én, hogy az a klubérdek, hogy távozzon, de ezt lehet ember módjára kérni, ha nem jön be, akkor meg le kell nyelni a békát, és teljesíteni, amit a klub vállal. Ezek a vállalások mindig kölcsönösek, amelyik fél utólag hátrálna, annak is emberként kell viselkednie. De a legjobb De Jong. Azt nem tudom, hogy szabálytalan e a szerződése (vannak fenntartásaim), de ha így is van, az biztos, hogy nem a sajtón keresztül kéne fenyegetni a saját játékosotokat. Ennél még a PSG is elegánsabb volt minden eseten.

Nagyon toxikus lett a csapat körülötti közeg, plusz a rengeteg új játékos, plusz az egekbe lőtt elvárások, hype. Le a kalappal Xavi előtt, ha tudja majd kezelni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.08.10. 01:22:35

bence0330 írta:
2022.08.10. 00:25:52
vidra írta:
2022.08.10. 00:06:35
Nem rossz a csapat kinézete, de ocsmány amilyen mostohán bánunk a játékosainkkal mostanában.
Áthoztam. Nem mondom, hogy maradéktalanul meg vagyok elégedve a dologgal, mert bennem is van tüske, de azért ha valaki valahol 3. lesz már csak a posztjára és/vagy nem szerepel az edző tervei közt, azt mindenhol megpróbálják elsózni, nem csak itt. Sok példát lehet találni szerte Európában. Vagy akár még sokkal mostohábban bánnak valakivel. Ne menjünk messzebb, Lewandowsky pont így került ide, sőt, ott jobban elmérgesedtek a dolgok, pedig hát azért ha valakit, Lewát illett volna megbecsülni. Vagy Azpit pont fordítva, nem engedték el, az sem sokkal jobb. A klubnak mindig nagyobbnak kell lennie. Lehetne bocsánatért esedezve a sajtóban elengedni, de azért ezt nem sok helyen teszik meg, és Laportáéknak tuti, hogy a legkisebb gondjuk vasárnap este 10-kor is nagyobb, mint hogy azon aggódjanak, hogy néz ki valami a sajtóban, amire eleve kevés ráhatásuk van.
Depaynál nem értem miért bántunk volna vele rosszul. Attól, hogy ingyen jött nem hiszem, hogy megbánta. Azért más egy Lyonban illetve egy Barccában focizni.
Az, hogy ebben az erős mezőnyben az edző által ő a legkevésbé favorizált játékos és az ő érdeke is, hogy távozzon, az egy normál folyamat.
És hogy nem akarjuk szabadügynökként elengedni, miért mostoha dolog? Egy futball klub nem jótékonysági szervezet. Ha egy játékos elmegy, azért fizessenek.
Azpilicuetával mit csinált a Chelsea például? A szezon felénél megígérték, hogy ingyen távozhat ahová akar tekintettel arra, hogy mennyi ideig és mit tett a csapatért, aztán beintenek neki, na az a szemétség.
Lewával kapcsolatban is igazat adok Bencének. Fele ennyi sikert ért volna el a Bayern nélküle és mégis asztalcsapkodás lett a vég mindkét részről.

Peter írta:
2022.08.09. 23:35:03
Chino írta:
2022.08.09. 16:02:00
Itt pedig még egy bőven alakuló csapat van, akié inkább a jövő, mint a jelen.
Nem könnyű megtalálni a megfelelő kifejezést arra, hogy mi alakul, mert a jelen és jövőn kívül bizony vannak itt a múltból is, mégha jelenleg úgy is tűnik, hogy talán csak a padra.
Nagyon kíváncsi vagyok a szombati kezdőnkre.
Én magára a projetre értettem. Nem olyan,, mint mondjuk a Madrid, ami már évek óta gyakorlatilag együtt van, alig-alig vannak új játékosok, főleg a kezdő nem változik a menedzsment sem nayon cserélődik.
Nálunk jelenleg a csapat szinte fel új vagy most kezdenek igazán komoly szerepet kapni, mint Gavi, Pedri, Araujo, Fati. Még most van az egész összeállóban. Minimum egy fél év kell, hogy összecsiszolódjon
A PSG-be gyakorlatilag Vitinha az egyetlen olyan új ember aki úgy-ahogy meghatározóbb, a Bayernbe Mané és Süle-t kicserélték De Ligtrre, a Citybe ment Haaland, a Poolba Darwin Nunez csak hogy a nagyobb csapatokat említsük. Nálunk pedig még eléggé formálódó az egész csapat. Szinte minden csapatrész képlékeny, csak tippelgetni lehet, hogy lehet a legütőképesebb, alig van egy-egy biztos pont. Az ősztől én igazából azt várom, hogy kialakuljon egy koncepció, mind a taktikában, formációban és a hozzá való játékosokból.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7174
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.10. 00:25:52

vidra írta:
2022.08.10. 00:06:35
Nem rossz a csapat kinézete, de ocsmány amilyen mostohán bánunk a játékosainkkal mostanában.
Áthoztam. Nem mondom, hogy maradéktalanul meg vagyok elégedve a dologgal, mert bennem is van tüske, de azért ha valaki valahol 3. lesz már csak a posztjára és/vagy nem szerepel az edző tervei közt, azt mindenhol megpróbálják elsózni, nem csak itt. Sok példát lehet találni szerte Európában. Vagy akár még sokkal mostohábban bánnak valakivel. Ne menjünk messzebb, Lewandowsky pont így került ide, sőt, ott jobban elmérgesedtek a dolgok, pedig hát azért ha valakit, Lewát illett volna megbecsülni. Vagy Azpit pont fordítva, nem engedték el, az sem sokkal jobb. A klubnak mindig nagyobbnak kell lennie. Lehetne bocsánatért esedezve a sajtóban elengedni, de azért ezt nem sok helyen teszik meg, és Laportáéknak tuti, hogy a legkisebb gondjuk vasárnap este 10-kor is nagyobb, mint hogy azon aggódjanak, hogy néz ki valami a sajtóban, amire eleve kevés ráhatásuk van.

Umtitinél, Lenglet-nél nem is tesszük szóvá, Depay esete csak azért szomorú, mert ennyire peches lett az ittléte minden szempontból, és amúgy nagyon jó játékos. Amúgy ha valamiben, abban nem 99,9, hanem 100%-ig vagyok biztos, hogy Xavival ezt normálisan megbeszélték, és nem úgy, hogy kapott egy sms-t éjjel 2-kor.

Azért vagyok biztos, hogy megbeszélték ezt rendesen, amit még az átigazolási szezon előtt írtam, hogy szerintem most menni fog kb mindenki, az előző évekkel ellentétben: Xavi egy ember, és a jobbik fajtából, és tekintélye is van. Ő szerintem leült mindenkivel, megbeszélték a dolgokat. Vele nem durciznak be. Csupa olyan ember távozik, akiket évek óta akarunk kikotorni innen, és hirtelen mind egyszerre... ez nem véletlen. Laportáék is jól végzik a dolgukat, de ez szerintem 90%-ban a Xavi-faktor. Ha 3 hónapig egy meccset sem nyerne vele a csapat és megbukna, már ezért megérte elhozni Qatarból, hogy kimentett minket tavaly a sz@rból, ki tudtuk tisztogatni a keretet, és komoly játékosok jöttek ide.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.08.09. 23:35:03

Chino írta:
2022.08.09. 16:02:00
Itt pedig még egy bőven alakuló csapat van, akié inkább a jövő, mint a jelen.
Nem könnyű megtalálni a megfelelő kifejezést arra, hogy mi alakul, mert a jelen és jövőn kívül bizony vannak itt a múltból is, mégha jelenleg úgy is tűnik, hogy talán csak a padra.
Nagyon kíváncsi vagyok a szombati kezdőnkre.
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.08.09. 19:36:55

1994barca írta:
2022.08.09. 18:51:00
Kassandra írta:
2022.08.09. 17:40:23
Az üzleti életben nincsen fekete mágia, inkább olyan simliskedés, amivel a Barcelona vezetése rengetegszer lebukott az utóbbi időben. Pl ez a 150 millió eurós saját pénz külső tőkeként való feltüntetése már PSG, Man City szintű alja viselkedés, ugyanígy játszották ki az FFP-t ezek a klubok is.

Amúgy erről a sok csökkentett fizuról is kerülhetnek majd ki kellemetlen dolgok utólag, ahogy eddig is történt.

De Jong szabálytalan szerződésével (már ha...) a sajtón keresztül fenyegetőzni szintén gusztustalan. Nem sok erkölcsi tartás maradt a klubban a sikerkorszak után. Azt tudni kellett volna kezelni.
Te ezt mivel támasztod alà? Link? Hivatalos kommunikáció? Érződik az írásaidból, hogy nem sok közöd van a Barcàhoz! Nem èrtem… mindegy! Xavinak adva lesz a lecke, hogy egy ilyen komoly csapatból mit fog tudni kihozni..
Téma off;
Elnézést a hibáért
Ez nem off, egy átigazolási hírre reagáltam az átigazolások topicban, te meg az én írásomra.

Mit linkeljek, ezektől hangos a net :lol: Az első mai, tegnapi hír, a másodikat nálatok olvastam, a Neymar per kapcsán, aminek a napokban volt egy tárgyalása, a harmadik meg megint napok óta hír, minden sportoldal lehozta.

Xavinak adva lesz a lecke, ez tény, egyetértünk. Egyrészt nagy nyomás lesz a csapaton, elvárás lesz címeket nyerni, pedig nem gyenge csapatok ellen kell majd bizonyítani sem Spanyolországban (mármint a Madrid, a többi gyenge - gondolom megint olyan szezon lesz, hogy az ezüstérmesnek is lesz 90+ pontja), Európában meg pláne. Másrészt lesz kb 8 új játékos a keretben, eleve az igazolások nagyjából fele szokott beválni, meg a januári érkezők is frissek még, nem semmi feladat előtt áll.Bár Solskjaer is jól indult, aztán nagyot zuhant, még nem teljesen egyértelmű, hogy reális hasonló menetelést várni tőle, mint amit a tavasszal lenyomot, csak éves hosszban. Meg kicsit lutri az is, hogy melyik csapat hogyan jön majd ki a VB-ből, kinek mennyit pihennek a játékosai. A Barca például Pedrivel, a Madrid Modriccal, Benzemával nagyon megszívhatja adott esetben. Majd meglátjuk, izgi lesz az tény.
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.08.09. 17:40:23

MessiNeymarSuarez írta:
2022.08.09. 15:01:58
soadroli írta:
2022.08.09. 13:24:32
📌 Agreement reached between Barcelona and Manchester City by Bernardo #Silva. ⏳🇵🇹 (Pedro Almeida)
A hírek szerint 50-60 millió körüli árban egyeztek meg, ha Alemanyék ennyiért elhozzák akkor az már tényleg fekete mágia lenne :lol:
Az üzleti életben nincsen fekete mágia, inkább olyan simliskedés, amivel a Barcelona vezetése rengetegszer lebukott az utóbbi időben. Pl ez a 150 millió eurós saját pénz külső tőkeként való feltüntetése már PSG, Man City szintű alja viselkedés, ugyanígy játszották ki az FFP-t ezek a klubok is.

Amúgy erről a sok csökkentett fizuról is kerülhetnek majd ki kellemetlen dolgok utólag, ahogy eddig is történt.

De Jong szabálytalan szerződésével (már ha...) a sajtón keresztül fenyegetőzni szintén gusztustalan. Nem sok erkölcsi tartás maradt a klubban a sikerkorszak után. Azt tudni kellett volna kezelni.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2022.08.09. 17:32:12

vamosrobi írta:
2022.08.09. 16:46:33
Szerintetek De Jong a Chelseabe megy, vagy sittre? Állítólag a jelenlegi vezetés bűncselekményre utaló dolgokat talált a szerződésben, amit Barto a lemondása előtt nem sokkal aláíratott vele (Ter Stegenről is szólnak a hírek). Azt hiszem lesz ő még a barcelonai bíróságra beidézve, ahogy Neymar is...
Vagy csak a szokásos lejáratás meg a hergelés megy a nem kívánatos játékos ellen. + elterelik a figyelmet erről a beégésről. https://twitter.com/Millar_Colin/status ... e-20220808
vamosrobi
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2017.02.14. 21:27:24

2022.08.09. 16:46:33

Szerintetek De Jong a Chelseabe megy, vagy sittre? Állítólag a jelenlegi vezetés bűncselekményre utaló dolgokat talált a szerződésben, amit Barto a lemondása előtt nem sokkal aláíratott vele (Ter Stegenről is szólnak a hírek). Azt hiszem lesz ő még a barcelonai bíróságra beidézve, ahogy Neymar is...
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.09. 16:36:53

Chino írta:
2022.08.09. 16:02:00

Bl győzelem nem lehet elvárás sehol sem, max. hogy tűzközelben legyenek. Itt pedig még egy bőven alakuló csapat van, akié inkább a jövő, mint a jelen.
Piqué nem hiszem, hogy nyavalyogna, tisztában van vele, hogy Araujo és Koundé előtte van a sorban, Christensen meg ki tudja, ráadásul szerintem 90 %, hogy az utolsó szezonja vagy jövőre már tényleg epizódszerep az övé. Nem olyan a fizikuma, mint mondjuk Thiago Silvának, ráadásul folyamatos térdfájdalmakkal küzd, Xavi ellen meg amúgy sem hiszem, hogy lázadozna. Ahogy Auba sem valószínű, hogy verné az asztalt. Elhoztuk elé a világ egyik legjobb centerét, aki kb. ugyanannyi idős, az Arsenalban sem volt jobb a helyzete.
Dembélé és Raphinha szintén nem hiszem, hogy hőbörögne, főleg, hogy ők akartak iszonyatosan jönni. Mindkettőnek fel lett vázolva a helyzet, ahogy az összes érkezőnek. Alonso a válogatottban is Alba mögött van, nem gondolom, hogy meglepetés lesz neki a csere szerep.
Pjanic tudja, hol a helye, Nico elmegy, De Jong meg lázadozhat, a fizetéséből nem adott le, hogy könnyebb legyen a klubnak, elmenni nem akart, mivel fenyegetőzhet? Gavi meg ha saját nevelésként nem tudja elviselni, hogy még épp 18 évesen nem kezdő egy ilyen erős mezőnyben, akkor kívül tágasabb, pedig én tényleg nagy rajongója vagyok. Bár nem tartom igaznak ezt a "nem hosszabbítok, ha jön BS szöveget", valaki fellökte, aztán mindenki készpénznek veszi.

Xavinak szerintem meg van az elképzelése, minden játékossal külön-külön beszélt, gondolom nem üres ígérgetések voltak.

Bár Silváról eddig mindenhol 75-80 millióról olvastam, 60-65-ért kizárt hogy eladják és ő is kezdi már unni a helyzetet. Azért csak egy City kezdőjátékosa, nem hiszem, hogy a kardjába dőlne ha maradnia kell.
Pontosan, ráadásul milyen rossz lenne már ha valahol a BL győzelem elvárás lenne, ahol a legrangosabb kupasorozat elhódítása csak "kötelező letudása", ott mi az extra cél? Veretlenül megnyerni és mindenkit minimum 5-0-s összesítéssel búcsúztatni? :D Még a Realnál sem kötelező, pedig ott tényleg olyan mennyiségben nyerik mintha nem lenne holnap.

Viszont ilyen kerettel már tényleg közel kerülhetünk a tűzhöz, még akár szerencsével bármire lehet reális esélyünk is, és egyre valóságosabb elvárás lehet a tisztes helytállás a BL-ben egy komoly csapat ellen, ami jó út a fejlődéshez.
Én egy tisztességes, egyenrangú ellenfélként játszva, izgalmas párharcban egy City-Liverpool ellen búcsúzással elégedett lennék.
Persze ez papíron a mostani csapat alapján, aztán lehet hogy ebből a gyakorlatban 0-24 oldalpassz foci valósul meg olyan morállal hogy örülünk ha 5 alatt megússzuk:lol:

Szerintem mivel az Azpiliqueta-transzfer meghiúsult így Koundé lesz jövőre a JHV.
Az sincs kizárva hogy a szűkös határidő és aggódások felerősödése miatt Xavinak választania kellett a 2 játékos között, mivel mindkét játékos minél hamarabb akarta rendezni a jövőjét de mi nem tudtuk volna mindkettőt hozni a 4-edik gazdasági ügylet aktiválásáig, amire ma került sor
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.08.09. 16:02:00

Cseri írta:
2022.08.09. 15:13:45

Egy apró észrevétel, Pjanic bosnyák (nem szeretném, ha agyon lőnének) :)

Amúgy Alonso ennyire gáz, mint ahogy itt sokan írják, vagy Baldé rabolta el ennyire a szíveket? Eddig az volt a gond, hogy Albának nincs cseréje, most úgy tűnik megoldódik, és most az a gáz.
Ahogy néztem, 40+ meccse volt a cselzíbe tavaly, szerzett 5 gólt meg kb. volt 6 asszisztja, ez nem tűnik annyira trének.
Huhh, sorry ezt benéztem, mea culpa.
Troym írta:
2022.08.09. 14:32:00
Chino írta:
2022.08.09. 13:45:20
Ráadásul én egy rendkívül '"intelligens" játékosnak tartom, aki mind egyenként, mind összességében rendben tudja tartani az öltözőt.
Ez egy másik téma, és majd kiderül, idén más lesz a csapat körül az elvárás és a hangulat. BL győzelem és bajnoki cím az elvárás egyik oldalon és lesz egy nyavalygó Pique, Auba, Dembele v Raphinha és bárki aki kimarad a 10 db középpályás közül, főleg ha jön még BS is a másik oldalon. Gondolom Alonso se a lelátóra szerződik. Tavaly egyben tartani az öltözőt 5 nagyöreg, 3-4 topjátékos és a fiatalok közt, meg idén egy allstar csapatban nem ugyanaz. Nem kivitelezhetetlen, de pl olyan nem megengedhető, hogy FT 10 meccset játszik zsinórban.
Hiszem, hogy megoldhatja, de jóval több munkát igényel tőle is.
Bl győzelem nem lehet elvárás sehol sem, max. hogy tűzközelben legyenek. Itt pedig még egy bőven alakuló csapat van, akié inkább a jövő, mint a jelen.
Piqué nem hiszem, hogy nyavalyogna, tisztában van vele, hogy Araujo és Koundé előtte van a sorban, Christensen meg ki tudja, ráadásul szerintem 90 %, hogy az utolsó szezonja vagy jövőre már tényleg epizódszerep az övé. Nem olyan a fizikuma, mint mondjuk Thiago Silvának, ráadásul folyamatos térdfájdalmakkal küzd, Xavi ellen meg amúgy sem hiszem, hogy lázadozna. Ahogy Auba sem valószínű, hogy verné az asztalt. Elhoztuk elé a világ egyik legjobb centerét, aki kb. ugyanannyi idős, az Arsenalban sem volt jobb a helyzete.
Dembélé és Raphinha szintén nem hiszem, hogy hőbörögne, főleg, hogy ők akartak iszonyatosan jönni. Mindkettőnek fel lett vázolva a helyzet, ahogy az összes érkezőnek. Alonso a válogatottban is Alba mögött van, nem gondolom, hogy meglepetés lesz neki a csere szerep.
Pjanic tudja, hol a helye, Nico elmegy, De Jong meg lázadozhat, a fizetéséből nem adott le, hogy könnyebb legyen a klubnak, elmenni nem akart, mivel fenyegetőzhet? Gavi meg ha saját nevelésként nem tudja elviselni, hogy még épp 18 évesen nem kezdő egy ilyen erős mezőnyben, akkor kívül tágasabb, pedig én tényleg nagy rajongója vagyok. Bár nem tartom igaznak ezt a "nem hosszabbítok, ha jön BS szöveget", valaki fellökte, aztán mindenki készpénznek veszi.

Xavinak szerintem meg van az elképzelése, minden játékossal külön-külön beszélt, gondolom nem üres ígérgetések voltak.

Bár Silváról eddig mindenhol 75-80 millióról olvastam, 60-65-ért kizárt hogy eladják és ő is kezdi már unni a helyzetet. Azért csak egy City kezdőjátékosa, nem hiszem, hogy a kardjába dőlne ha maradnia kell.
Forca Barca!!!!
zknym
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2017.06.13. 15:56:37

2022.08.09. 15:15:48

Engem már érkezők nem mozgatnak meg, ellenben a regisztrációk hiánya annál inkább fogalkoztat (bár nem kellene, mert hát tenni úgysem tudok az ügy érdekében), remélem azért szombaton látok majd új arcokat is a TV képernyőn.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1797
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.09. 15:13:45

Chino írta:
2022.08.09. 13:45:20

Az előszezont nézve Pjanic például, ha nem is klasszisokkal volt jobb, de elég komoly különbség volt köztük. A szerb pedig elfogadja a padot, csökkentette a fizetését, majd abból is leadott 60 %-ot, ezzel sincs baj.
Egy apró észrevétel, Pjanic bosnyák (nem szeretném, ha agyon lőnének) :)

Amúgy Alonso ennyire gáz, mint ahogy itt sokan írják, vagy Baldé rabolta el ennyire a szíveket? Eddig az volt a gond, hogy Albának nincs cseréje, most úgy tűnik megoldódik, és most az a gáz.
Ahogy néztem, 40+ meccse volt a cselzíbe tavaly, szerzett 5 gólt meg kb. volt 6 asszisztja, ez nem tűnik annyira trének.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Válasz küldése