Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Kluivert92
Jugador del Barça
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2020.10.25. 07:55:27

2022.08.14. 13:08:59

csababarca írta:
2022.08.14. 10:31:59
Kluivert92 írta:
2022.08.14. 10:08:26

Te tenyleg nem latod mennyi labdat szeret es milyen hasznosan jatszik? Olyan helyzetekbol kepes tovabbadni a labdat mint senki mas.lassu az teny de pedri se gyorsvonat, erte meg mindenki oda van
Oké sok labdát szerez. (mint ahogy más is szerezne ha abban a poziban játszana)
utána mit kezd vele?

Meccs elején megpróbált egyből kitenni egy labdát a jobbosra ballal, nem sikerült, utána már meg sem próbált 10 méternél hosszabb átadást.
Nem az a baj vele, hogy nem szerez labdát, vagy hogy nem olvassa jól a területeket játékban.
Ezekkel rendben van.

De Xavi azt várja tőle szemre, hogy ő irányítson, arra már képtelen, és mondjuk sose jellemezte ez olyan értelemben, mint amire ma szükségünk lenne.

A lassúsága csak egy adalék, 10 éve is lassú volt, ezen már túlléptünk.
Ez a Gavi-Pedri kettős Busquetssel nem működhet.
Ha ragaszkodunk Busihoz, márpedig Xavi inkább felállna a padról, mint hogy kihagyja, vagy lecserélje, akkor viszont játszunk 4 kp-val, vagy minimum DeJong legyen a pályán még mondjuk Gavi helyett.
Ez így nem működik egyszerűen. És nem ebből az egy meccsből szűrtem ezt le, mert itt akár nyerhettünk is volna, meg fogunk is nyerni ezzel a kp hármassal is, nincs kétségem.
De majd amikor eldőlnek a dolgok, akkor lesznek problémák.


Megint Busquetsről kell beszélgetni, pedig nem okozott semmit tegnap, nem miatta nem lőttünk gólt. De kp közepén kulcspozícióban van, ahhoz már kevés.
Gavi helyett dejong , ennyi a lenyeg, hiszem h xavi belatta az oriasi hibait ezen a meccsen..
Avatar
ukjent140
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2021.12.14. 09:48:43

2022.08.14. 13:08:07

Gyorfy10 írta:
2022.08.14. 12:36:58
Zsolti írta:
2022.08.14. 11:28:59
Elso bajnoki, de attol meg bosszanto.
Nem fernek bele ehhez hasonlo pontvesztesek, ha bajnok akar lenni a csapat iden, marpedig egy ilyen kerettol ez a minimum. Felek, hogy a leggyengebb poszt nem a jobb hatved, hanem az eddzo...
Ezt most csak úgy itthagyom…

Xavi az elmúlt évek leggyengébb győzelmi arányával rendelkezik.
Xavi: 52,6%
Koeman: 58,2%
Setien: 64%
Valverde: 66,9%
Azért ez akkor lenne egy fair összevetés, ha pontosan ugyan annyi idő után mérnénk ezt a statisztikát, illetve hasonló kaliberrel rendelkeztek volna elejétől a végéig.
Nem annyira rég Xavinak még Abde-Jutgla-Akhomach támadósort kellett kiküldenie.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.08.14. 13:07:28

Gyorfy10 írta:
2022.08.14. 12:36:58
Zsolti írta:
2022.08.14. 11:28:59
Elso bajnoki, de attol meg bosszanto.
Nem fernek bele ehhez hasonlo pontvesztesek, ha bajnok akar lenni a csapat iden, marpedig egy ilyen kerettol ez a minimum. Felek, hogy a leggyengebb poszt nem a jobb hatved, hanem az eddzo...
Ezt most csak úgy itthagyom…

Xavi az elmúlt évek leggyengébb győzelmi arányával rendelkezik.
Xavi: 52,6%
Koeman: 58,2%
Setien: 64%
Valverde: 66,9%
a négy edző közül egyedül Xavinál láttam igazi focit, Koeman az összes rangadót elvesztette, Valverde első vége rendben volt bár a végét annak is elrontotta, a többit meg hagyjuk is. Akit a statisztikák érdekelnek, nyugodtan bújja a táblázatokat és grafikonokat. Aki ért a focihoz az megnézi a meccseket és látja a különbséget. (amúgy a tegnapi se volt olyan vészes, annyi hogy az ellenfél se a legerősebb fajtából való volt, egy szerencsésebb napon megvan a győzelem)
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2022.08.14. 12:57:36

En is ugy látom minden ready … viszont mintha Xavi fejeben lenne most a legnagyobb kavar!
Oke irt ez a rakás “minőségi” jatekos poszton kent ketto kivéve ugye jhv, de most melyiket jatszassam melyikkel egyszerre ?!?!
-
Ez most az o sara volt egyértelmű ! Ezt a sajat csereivel is bizonyította részben !
- Pedri es Gavi teljesen leszakad Busitol es a labdakihizatolt
- Gavi gyenge volt azon poszton sokkal dominánsabbnak kell lenni a játékra akar hány éves is vagy
- Busi a sajat kapujával szembe játszott es próbált vedelemnek vissza tenni … csoda ha Araujo egyáltalán bent tudta tartani a labdákat nem hogy epitekezzen ( ezt lehet búsketszre fogni de tudjuk neki ez-e a játéka nem fog hirtelen le fordulni es fel szaladni a támadó harmadba , passzal operál csak nincs kinek Araujo Chris a ket kölyök messze fent … nem De Jong )
- Jordi Alba nulla
- JHV játék nulla
- Dembele es Raphinha ugyanazon a poszton jok
- igy a baloldal is gyengus volt

Ami plusz az Lewa szerintem naon jo volt en azt hittem a csávó a 16 on kívül semmi ( mint Depay vagy Auba ) de nagyon nem !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Gyorfy10
Barça C
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2022.07.31. 10:16:06

2022.08.14. 12:36:58

Zsolti írta:
2022.08.14. 11:28:59
Elso bajnoki, de attol meg bosszanto.
Nem fernek bele ehhez hasonlo pontvesztesek, ha bajnok akar lenni a csapat iden, marpedig egy ilyen kerettol ez a minimum. Felek, hogy a leggyengebb poszt nem a jobb hatved, hanem az eddzo...
Ezt most csak úgy itthagyom…

Xavi az elmúlt évek leggyengébb győzelmi arányával rendelkezik.
Xavi: 52,6%
Koeman: 58,2%
Setien: 64%
Valverde: 66,9%
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2022.08.14. 12:20:09

Teljesen érthetetlenek az igazolások is. Ferran Torres elvileg Xavi kérésére jött már tavaly(továbbra se értem miért, sztem nem üti meg a barca szintet), most meg a nyakára hozták Raphina-t és Dembi is maradt, plusz Fati is előtte van a sorban, teszem hozzá jogosan is, csak akkor minek adtak ki érte annyi pénzt.
Kessié minek kellett, ha egy Busi szerű kp-val akar 6-ost játszatni? Kessié pont az ellentéte.
JHV miért nem kell, ha sem SR, sem Dest nem szint szerinte és inkább egy KHV-t játszat ott?
Marcos Alonso minek, amikor Alba-nal js lassabb és gyengébb is? Ott van cserének vagy riválisnak Balde.
Semmi következetességet, irányt nem látok, ahogy a pályán mutatott játékban sem.
El lett verve egy csomó pénz, de nem valami hatékonyan, bár ez Barcelonában már megszokott.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2022.08.14. 12:11:22

Nekem az volt az érzésem a mérkőzés alatt, hogy a legnagyobb baj Xavi fejében van most.
Ebben a fene nagy játékosbőségben, nem tudná, kit hova, miként játszatson.
Mintha még keresgélné a legideálisabb kezdőt.
Dembélé a jobboson sziporkázott a felkészülési meccseken, erre kiteszi balra.
Értem én, hogy Fati még nem 90 perces, de ez így a legrosszabb húzása volt. Lehet Auba balszélre berakása a kezdőbe is jobb lett volna. Talán Torres is több embert kötött volna le, csinált volna területet a többieknek.

A középpályánk szürke volt, Busi meg... már leírtátok, nem ismétlem újra.
Lewa tetszett, hajtott, azt hozta amit vártam. Kellene mögé egy Müller típusú ember, aki mélységi passzokat adna, vagy vinné el mellőle a védőket.

Araujo jobbszélen játszatása meg nálam egy fekete pont Xavinak. Nem igaz, hogy nem látja be, neki középen van a helye.

Összességében ennél többet vártam Xavitól. Egy rendesen felépített ( és jól felrakott kezdővel) taktikával ezt a Rayot minimum 2 góllal kellett volna verni.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6151
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2022.08.14. 11:28:59

Elso bajnoki, de attol meg bosszanto.
Nem fernek bele ehhez hasonlo pontvesztesek, ha bajnok akar lenni a csapat iden, marpedig egy ilyen kerettol ez a minimum. Felek, hogy a leggyengebb poszt nem a jobb hatved, hanem az eddzo...
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2022.08.14. 11:25:05

Összességében izzadságszagú volt, de azért annyira rossz nem.
Közhely vagy sem, de az igenis számít, hogy a szezon első meccse, és például a kezdő támadóhármas pár héttel ezelőtt maximum YouTube-on látta egymást. Ez meg csak úgy változik, ha minél többet vannak együtt. A másik meg az, hogy meglepne, ha ez a trió huzamosabb ideig együtt tolná. Raphinhának és Dembélének ugyanaz a posztja, bal oldalon mindkettő kevés. Lewandowski melózott, látszott, hogy nagyon akarja a gólját, de őt tényleg meg kell találni, legalább a 16-20 méter körül olyan helyzetbe hozni, hogy maximum egy csel és jöhessen a lövés.

A Garcia-Christensen kettős együtt nem igazán tetszett, nyilván középen Araujónak kellene játszania, remélhetőleg most hogy már feltűnt Xaviéknak is, hogy kell valaki jobb oldalra, érkezik valaki, akinek az a posztja, és mondjuk alulról megüti a kezdő szintet - mert ilyen játékos nincs a keretben.

Jó volt látni, hogy Fati játszott, nem is volt rossz, neki nagyon kellenek a meccsek, a percek.
Az nagyon kell ennek a keretnek, hogy De Jong és Aubameyang/Depay sorsa eldőljön, hogy végre nagyjából letisztázódjanak a szerepek a kereten belül.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.08.14. 11:13:14

ezt nyugodtan írhatjuk Xavi számlájára: felrakta a leggyengébb középpályát, meg kilőtte a jobbhátvéd posztot. lesznek itt gondok, ha egész nyáron ezt a dinamika nélküli lötyögést gyakorolták. előző év végére Xavi már nagyon sablonossá kezdett válni, és szomorúan láttam tegnap, hogy ez eddig nem változott.
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.08.14. 10:46:04

Kluivert92 írta:
2022.08.14. 10:08:26
Vakmacska írta:
2022.08.14. 10:03:23
Ahogy én látttam, görcsöltek a fiúk rendesen a meccs alatt, ráadásul a Rayo az időhúzásával kizökkentette őket sokszor.
A sok új játékos még nem igazán érzi egymást.
A széljátékunk végre feljavult, nem mindent középen eröltetünk, így van a középen érkezőknek helyük. Végre nem Alba rohangál bal támadó pozícióban
Remekül érkeztek a második hullámban végre, ami eddig hiányzott, jól kapták lövőre, és végre mertek távolról is próbálkozni!
Businak pacsi a piros lapért, legalább nem kell néznünk a lassú játékát jövő héten. Ő már csak arra jó, hogy ha 3 vagy 4 góllal megyünk, bemegy, és pilinckázva tartja a labdát.
Te tenyleg nem latod mennyi labdat szeret es milyen hasznosan jatszik? Olyan helyzetekbol kepes tovabbadni a labdat mint senki mas.lassu az teny de pedri se gyorsvonat, erte meg mindenki oda van
Èn a kezdő közelébe nem engedném Busit! Pedri másabb poszt ès számomra más szint is! Amit csinál Busi abban nem rossz, de a mai fociban ez már nem megy! Szerelget paszolgat stb, de olyan lassú hogy azt már nem túlzás ès nem csak sprintben lassú hanem agyban is.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2022.08.14. 10:35:59

nem láttam a meccset, de ez mindenhogyan gáz
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.08.14. 10:31:59

Kluivert92 írta:
2022.08.14. 10:08:26

Te tenyleg nem latod mennyi labdat szeret es milyen hasznosan jatszik? Olyan helyzetekbol kepes tovabbadni a labdat mint senki mas.lassu az teny de pedri se gyorsvonat, erte meg mindenki oda van
Oké sok labdát szerez. (mint ahogy más is szerezne ha abban a poziban játszana)
utána mit kezd vele?

Meccs elején megpróbált egyből kitenni egy labdát a jobbosra ballal, nem sikerült, utána már meg sem próbált 10 méternél hosszabb átadást.
Nem az a baj vele, hogy nem szerez labdát, vagy hogy nem olvassa jól a területeket játékban.
Ezekkel rendben van.

De Xavi azt várja tőle szemre, hogy ő irányítson, arra már képtelen, és mondjuk sose jellemezte ez olyan értelemben, mint amire ma szükségünk lenne.

A lassúsága csak egy adalék, 10 éve is lassú volt, ezen már túlléptünk.
Ez a Gavi-Pedri kettős Busquetssel nem működhet.
Ha ragaszkodunk Busihoz, márpedig Xavi inkább felállna a padról, mint hogy kihagyja, vagy lecserélje, akkor viszont játszunk 4 kp-val, vagy minimum DeJong legyen a pályán még mondjuk Gavi helyett.
Ez így nem működik egyszerűen. És nem ebből az egy meccsből szűrtem ezt le, mert itt akár nyerhettünk is volna, meg fogunk is nyerni ezzel a kp hármassal is, nincs kétségem.
De majd amikor eldőlnek a dolgok, akkor lesznek problémák.


Megint Busquetsről kell beszélgetni, pedig nem okozott semmit tegnap, nem miatta nem lőttünk gólt. De kp közepén kulcspozícióban van, ahhoz már kevés.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.14. 10:28:42

Nekem olyan volt a tegnapi meccs, mint egy rosszul sikerült randi, várod az alkalmat, dögös a csaj, nem is buta, de büdös a szájja...
Azé' Busi majdnem győztes gólt vert Dosztojevszkijnek vagy kinek :)
Gyenge volt na. Az új játékosok közül Lewa jól nyomta, a kis brazil túl izgulta,a dán bekk szerintem jó volt,kihúzta a sz. rból a csoda EG - t, Kessie kissé vakon volt. A régiek:Alba pályán volt, és Gavi? De Jong jól szállt be, Araujo jobb bekkben katasztrófa, középen klasszis,Stéga zseniális volt, Pedri ezek szerint nem volt 100as, látszott is, EG gyenge volt, labdával ügyes, szerelni szabályosan nem tud, helyezkedni se nagyon, nem rajta múlt, hogy nem kaptunk gólt, Dembele meg régi önmagát idézte. Lehet az usa-ban kellene játszani a meccseinket.
A középpályát kellene már összerakni rendesen, de évek óta nem sikerül.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Kluivert92
Jugador del Barça
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2020.10.25. 07:55:27

2022.08.14. 10:11:50

davi10 írta:
2022.08.14. 10:02:17
visca el barca írta:
2022.08.14. 09:44:08
De jong a 30 percével mom, en sokat fikazom, de ma olyan elannal szallt be, h orom volt nezni.
Egyedül Ő volt képes életet hozni a kp-ra. Olyan elszánt volt, én némi dühöt is fel véltem fedezni benne. Szerintem mindenki jobban jár, ha fizucsökkentés lesz a vége és nem egy ilyen csúnya válás.
Pedri-ről meg azt írja a Sport, hogy valami ágyék fájdalma volt, ezért is cserélték le a végére, ma még vizsgálgatják.
Teljesen egyetertek , dejong kell de a fizetese tarthatatlan
Kluivert92
Jugador del Barça
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2020.10.25. 07:55:27

2022.08.14. 10:10:51

visca el barca írta:
2022.08.14. 09:44:08
kósza gondolatok...

Engedjuk mar el ezt az elso meccs volt, meg ossze kell szokni sz.rt. A real ezeket a meccseket ket helyzet/ket gol atlaggal hozni fogja. Mire xavi kitalalja mi a legjobb, meg mindenkinek megtalalja a helyét, a real a nyugdijasaival oktoberre elmegy 10 ponttal.

Lehet itt elso meccsezni, a teny az, hogy otthon, egy kiesojelolt ellen eldobtunk 2 pontot. Mert ha a wandaban vagy sevillaban xelunk az benne van, de hogy egy ilyen sz.ar, idohuzos-fetrengos noname csapatot nem birunk durvan megrakni, az egy vicc.

Dembele meg raphinha egyszerre nem fog mukodni, azon egyszeru okbol kifolyolag, hogy baloldalon egyik se tud jatszani. Dembele ott nagyon nulla, raphinha meg lathatóan eleteben nem jatszott ott, jobb labbal semmit nem tud, igy max beadogatni jo.

Gavi nagyon gyenge volt, megy mint a hulye, ez teny, de teljesen szertelen, ossze-vissza rohangal. Kb arra fut amerre a labda van, ilyen grund jelleggel. Nem latom a funkciojat a csapatban.

Araujo jobbszél. Hagyjuk, a hulye is latja h teljesen alkalmatlan. Csak azt nem ertem, ha mi, kis vilagi luzerek ezt latjuk innen 5000 kmről, a vezetoedzo miert nem latja. Sr, pont uo. [auto_cenzúra], ergo ő is játszhatna, es akkor legalabb araujo a helyen lehetne. Majd a vegen xavi levonja h gyenge szelsonek es kolcsonadjuk.

Az ujak. Christensen 60 perc alapjan egy prime lengletnek tunik. Nem kezdo szint, de 3-4. vedonek jo lesz ő. Kessie teljesen fogalmatlanul rohangált ossze-vissza, abszolut fogalma nem volt mit kell jatszani. A baj az, hogy kezdo nem lesz, es igy a meccsenkent kapott 10 perc alatt nem is fogja megtanulni. Ő nekem egy nagy talány, h mire lesz képes. Raphinharol mar fentebb írtam, csak jobboldalon jasználható. Amugy lelkes, techikailag jo. Soha nem lesz prime de egy felso polc aljat elérheti. Lew4ndowski tetszett, rengeteget dolgozott, visszazart ha kellett, szerelt, jött-ment, de az látszik h neki nagyon alá kell dolgozni, mert nem az 6 emberen átcselezi magat kaliber. Nem feltem, jo lesz ő.

De jong a 30 percével mom, en sokat fikazom, de ma olyan elannal szallt be, h orom volt nezni. Mindazonaltal ha nem ad le a fizetesebol mehet, ezt a minoseget elore bernardo silva is hozni fogja

TS oriasi volt, 2 brutal vedes, nagyon kellet.

Annap orulok h piké 1 percet nem játszott, remelem marad ez a tendencia. SR hullagyenge volt, buszkecc szokasos, addig forgolodok, amig mindenki visszazar játékát hozta. Sajnos le kell nyelnunk ő kezdő lesz egész évben, ez van.

Egy szo mint 100, az ilyen hoki meccseken nem engedhetjuk meg a pontvesztéseket.
Albat nem emlitetted , egy normalis beadasa passza nem volt, fajdalom volt nezni amit csinal
Kluivert92
Jugador del Barça
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2020.10.25. 07:55:27

2022.08.14. 10:08:26

Vakmacska írta:
2022.08.14. 10:03:23
Ahogy én látttam, görcsöltek a fiúk rendesen a meccs alatt, ráadásul a Rayo az időhúzásával kizökkentette őket sokszor.
A sok új játékos még nem igazán érzi egymást.
A széljátékunk végre feljavult, nem mindent középen eröltetünk, így van a középen érkezőknek helyük. Végre nem Alba rohangál bal támadó pozícióban
Remekül érkeztek a második hullámban végre, ami eddig hiányzott, jól kapták lövőre, és végre mertek távolról is próbálkozni!
Businak pacsi a piros lapért, legalább nem kell néznünk a lassú játékát jövő héten. Ő már csak arra jó, hogy ha 3 vagy 4 góllal megyünk, bemegy, és pilinckázva tartja a labdát.
Te tenyleg nem latod mennyi labdat szeret es milyen hasznosan jatszik? Olyan helyzetekbol kepes tovabbadni a labdat mint senki mas.lassu az teny de pedri se gyorsvonat, erte meg mindenki oda van
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2022.08.14. 10:03:23

Ahogy én látttam, görcsöltek a fiúk rendesen a meccs alatt, ráadásul a Rayo az időhúzásával kizökkentette őket sokszor.
A sok új játékos még nem igazán érzi egymást.
A széljátékunk végre feljavult, nem mindent középen eröltetünk, így van a középen érkezőknek helyük. Végre nem Alba rohangál bal támadó pozícióban
Remekül érkeztek a második hullámban végre, ami eddig hiányzott, jól kapták lövőre, és végre mertek távolról is próbálkozni!
Businak pacsi a piros lapért, legalább nem kell néznünk a lassú játékát jövő héten. Ő már csak arra jó, hogy ha 3 vagy 4 góllal megyünk, bemegy, és pilinckázva tartja a labdát.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.08.14. 10:03:06

Vagy veszünk egy normális jhv-t (nem fogunk, mert 10 éve nem tudunk) vagy akkor komolyan játsszon SR ott, bármennyire is nem szeretem, de Araujot ne lássam ott többet. De Jongért nagy kár lenne, ha eladnánk, nagyon kell oda. Raphinha kicsit elizgulta, nem félek tőle, bele fog jönni, de szerintem sincs értelme annak, hogy vagy ő vagy Dembelé szenved a bal oldalon.
Kicsit túl sokan lettünk előre, és most senki nem lehet gyengének minősíteni. Depay és Ferran még be sem tudott állni..szóval Xavinak azért van min változtatnia, reméljük tanul ezekből a hibából.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.14. 10:02:17

visca el barca írta:
2022.08.14. 09:44:08
De jong a 30 percével mom, en sokat fikazom, de ma olyan elannal szallt be, h orom volt nezni.
Egyedül Ő volt képes életet hozni a kp-ra. Olyan elszánt volt, én némi dühöt is fel véltem fedezni benne. Szerintem mindenki jobban jár, ha fizucsökkentés lesz a vége és nem egy ilyen csúnya válás.
Pedri-ről meg azt írja a Sport, hogy valami ágyék fájdalma volt, ezért is cserélték le a végére, ma még vizsgálgatják.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.14. 09:59:46

Nem akarom Busira kihegyezni a dolgot, de benne nincs annyi önkritika, hogy szólna Mester ( Haver ) egy év múlva el fogok menni MLS-be ( valszeg ) , ne én legyek már a CSK. és ne én legyek a fix ember, aki koré csapatot építünk. Plusz motiváció lehetne egy új vezér a közepén, új csk-val. A tegnapi meccs nem is volt Busi legrosszabb meccse, mégis lejött a TV-ről is, hogy ezzel a játékkal vele nem megyünk semmire. Nem tudom elképzelni, hogy ezt a helyszínen nem lehet látni.
Szezon eleje sem indokolhat abszurd megoldásokat, és nem a kísérletezgetés lenne már az elsődleges. Nem tudom, hogy gála 11 kellene e és állandó versenyhelyzet a csapatba kerülésért, vagy rotáció mindenhol, és akkor mindenki játszik néhány meccsente, de kívülről az jön le ( nekem ), hogy a játékosok közül sem mindenki tudja, mit kellene tennie.
Rayo ide vagy oda, nem kellene már az elején nagy hátrányba kerülni. San Sebastian nem lesz könnyű, és ki tudja a riválisok hibáznak e annyit, mint amennyit a tavalyi szezonban.
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2022.08.14. 09:47:12

semmi gond, a veretlen szezon meg összejöhet :mrgreen:
viccet félre téve, szezon első meccse, sok mindent nem szabad belőle levonni, de én nem fogadnék nagy pénzben, hogy Xavival fejezi be a szezont a csapat.
Aztán cáfoljon rám!
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.08.14. 09:44:08

kósza gondolatok...

Engedjuk mar el ezt az elso meccs volt, meg ossze kell szokni sz.rt. A real ezeket a meccseket ket helyzet/ket gol atlaggal hozni fogja. Mire xavi kitalalja mi a legjobb, meg mindenkinek megtalalja a helyét, a real a nyugdijasaival oktoberre elmegy 10 ponttal.

Lehet itt elso meccsezni, a teny az, hogy otthon, egy kiesojelolt ellen eldobtunk 2 pontot. Mert ha a wandaban vagy sevillaban xelunk az benne van, de hogy egy ilyen sz.ar, idohuzos-fetrengos noname csapatot nem birunk durvan megrakni, az egy vicc.

Dembele meg raphinha egyszerre nem fog mukodni, azon egyszeru okbol kifolyolag, hogy baloldalon egyik se tud jatszani. Dembele ott nagyon nulla, raphinha meg lathatóan eleteben nem jatszott ott, jobb labbal semmit nem tud, igy max beadogatni jo.

Gavi nagyon gyenge volt, megy mint a hulye, ez teny, de teljesen szertelen, ossze-vissza rohangal. Kb arra fut amerre a labda van, ilyen grund jelleggel. Nem latom a funkciojat a csapatban.

Araujo jobbszél. Hagyjuk, a hulye is latja h teljesen alkalmatlan. Csak azt nem ertem, ha mi, kis vilagi luzerek ezt latjuk innen 5000 kmről, a vezetoedzo miert nem latja. Sr, pont uo. [auto_cenzúra], ergo ő is játszhatna, es akkor legalabb araujo a helyen lehetne. Majd a vegen xavi levonja h gyenge szelsonek es kolcsonadjuk.

Az ujak. Christensen 60 perc alapjan egy prime lengletnek tunik. Nem kezdo szint, de 3-4. vedonek jo lesz ő. Kessie teljesen fogalmatlanul rohangált ossze-vissza, abszolut fogalma nem volt mit kell jatszani. A baj az, hogy kezdo nem lesz, es igy a meccsenkent kapott 10 perc alatt nem is fogja megtanulni. Ő nekem egy nagy talány, h mire lesz képes. Raphinharol mar fentebb írtam, csak jobboldalon jasználható. Amugy lelkes, techikailag jo. Soha nem lesz prime de egy felso polc aljat elérheti. Lew4ndowski tetszett, rengeteget dolgozott, visszazart ha kellett, szerelt, jött-ment, de az látszik h neki nagyon alá kell dolgozni, mert nem az 6 emberen átcselezi magat kaliber. Nem feltem, jo lesz ő.

De jong a 30 percével mom, en sokat fikazom, de ma olyan elannal szallt be, h orom volt nezni. Mindazonaltal ha nem ad le a fizetesebol mehet, ezt a minoseget elore bernardo silva is hozni fogja

TS oriasi volt, 2 brutal vedes, nagyon kellet.

Annap orulok h piké 1 percet nem játszott, remelem marad ez a tendencia. SR hullagyenge volt, buszkecc szokasos, addig forgolodok, amig mindenki visszazar játékát hozta. Sajnos le kell nyelnunk ő kezdő lesz egész évben, ez van.

Egy szo mint 100, az ilyen hoki meccseken nem engedhetjuk meg a pontvesztéseket.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2022.08.14. 10:06:26-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2022.08.14. 09:08:05

drobika írta:
2022.08.14. 08:12:09
pep71 írta:
2022.08.14. 06:47:04
Érthetetlen , hogy Xavi sem akarja elengedni ezt a Busi, Alba, SR vonalat, már csak Pique hiányzott. Eddig még lehetett azzal védekezni , hogy nincs más, de most jött egy rakat játékos , erre még mindig ők játszanak. Lassú , körülményes játék , a régi haverokra építve . Nem ezt vártam Xavitól, óriási csalódás , hogy nem veszi észre , a mai fociban Businak már semmi keresnivalója egy top csapatban, ennyi erővel ő és Ini is játszhatna.
A Rayo-nak csak két helyzete volt , de azok ziccerek, a barcanak abból egy sem volt. Van hova fejlődni a keret adott most már , de nem látom Xavin, hogy belátná ez a foci már nem versenyképes, sokkal direktebben és gyorsabban kellene játszani.
Teljesen egyetértek ezzel. Nem a szezon eleji játékkal elégedetlen az ember, hanem a folyamatosan elkövetett hibákkal, amelyek némelyike már évek óta velünk van. Az egyik csak Busi. Érthetetlen és megmagyarázhatatlan Araujo jobb bekk játéka. Védhetetlen. Ott van erre két ember, aki persze messze nem jó megoldás a posztra,és ez Alves óta gond. Szubjektív véleményem az, hogy a jelenlegi két jobb bekk aspiránsnál simán jobb, innen nézve maradhatott volna... de ez csak az én véleményem SR, és Dest-ről. De ha már ott vannak, akkor könyörgöm miért Ara van a helyükön?
A másik, hogy Dembele persze hoz egy átlagot a bal oldalon, de nem ott tud segíteni! Kérdés, miért játszik ott, ezt is évek óta lehet tudni. Raphihnha elég jó volt a jobboson, legalábbis bőven jobb, mint amikor átkerült balra. Szerintem az ott Fati, vagy Torres területe. Jobb oldal Dembele, és Raphinha. EG...hát...inkább nem mondok semmit, de jó lenne, ha volna egy-két szabályos megmozdulása is. A mai meccsen Gavi és Pedri sem tudott előre vinni, de bennük van potenciál, csak Busit kellene már végre onnan kitenni, de ő lesz a szezon legstabilabban kezdő játékosa, ebben biztos vagyok.
Lewának nem volt szerencséje, a cserék elég jól mozogtak, akár legközelebb nem is kellene a padot koptatniuk. Értem, hogy nincs még meg a csapat, csak legalább a kirívó hibákat ne követnénk el állandóan, a csapatot meg az edző állítja össze. Ezt a meccset is simán bukhattuk volna, mondjuk meg őszintén. 3 zakó ez ellen a csapat ellen kissé túlzás lett volna, nem mintha az ellenük szerzett 1 pont 3 meccs alatt fényes lenne. Nincs már olyan csapat, aki feltett kézzel érkezik, felejtsük el ezt a kis, meg harcos csapat jelzőt! Csapat van, ami működik, vagy nem. A legkevesebb, hogy harcos, meg akar, ha nem tenné, akkor ki se futna a páyára!
Teljes egyetértés , Araujot azért nem írtam , mert nem akarom elhinni , hogy Xavi olyan hülye , hogy a világ egyik legjobb középhátvédét kiteszi a szélre, de Busi agyonjátszatasa után már meg sem lepődik az ember. Jövőre visszahozatja Messit is, aztán összeállhat, a Busi-Xavi-Messi kp..
Kis kiegészítés: néztem a Brentford-United meccset. A brentford jobban és nagyobb intenzitással támadta le a United-et az első félidőben mint a barca a rayot. Ez óriási probléma , de még nagyobb , hogy több gyors előretörő háromszögelést, kényszerítőt láttam tőlük mint a barcától.
Ha a rayonak van egy értelmes csatára akkor sima bukta a tegnapi , két 100as ziccerük volt.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.08.14. 08:33:37

Körülbelül két hét óta már nagyon vártam az első meccset. Aztán közben jött a regisztrációs mizéria, amit ugye sikerült orvosolni. És végre elérkezett az első mérkőzés.
Nem mondom, hogy többet vártam tőle, tudtam hogy lesznek itt gondok, de azt kell mondjam, hogy kicsit csalódott vagyok.
Az első nagy meglepetés számomra a kezdő volt, mégpedig az, hogy Gavi be tudott oda férni. Sajnos gyengén játszott, és nem is működött a középpálya.
Pedri is lassú volt, nem a szép leheletfinom megoldásait jó volt látni, csak tegnap nem erre volt szükség.
Busquets esett-kelt a pályán, de sajnos őt se kellene már erőltetni, viszont az is látszik ha ezt a 4-3-3 at akarjuk látszani, abban az ő helyén, eddig egyedül de Jong lehet alkalmas, aki szépen is játszott, vagy mást kell játszanunk.
Kessié fogalmam sincs, mit fog ő itt játszani nálunk, de ennek a hatalmas termetű embernek, a jelenlegi formátumban nem tudnék posztot találni.
Az, hogy Dest nem játszott és a padon se volt, az is egyértelműen jelzésértékű
A jó hír, hogy Lewa rendben van elől megvan a sebessége és dolgozik is vele nem lesz gond.
De a legnagyobb baj, hogy egyenlőre csak papíron vagyunk meg nevek alapján, ezzel a játékkal nem hiszem, hogy sokra mennénk. Pont a sebesség hiányzott és nem tudtunk csapatként működni, habár voltak szép megoldások. És egy kicsit szerencsésebb napon, ez a mérkőzés meglett volna. Bosszantó nagyon a döntetlen
Válasz küldése