Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.08.18. 06:20:43

Par reggeli twitteres hirmorzsa

- a juvenak még logunk pjanicert penzzel, azt akarjak elengedni memphisert cserebe. az osszeg ismeretlen

- a cselzi tett aubaert egy ofisol 27 milliot

- foythert ment egy 30+valtozók, de a villarreal ragaszkodik a 42 milliohoz

- a manutd tovabbra is akarja destet, lassan jon egy hivatalos ajanlat.

- busi belemegy a fizetes csokkentesbe, es nem akarja a jovore lejaro szerzodeset meghosszabitani

- meunier meg mindig játszik

- busi utódjanak a zubimendit szánják a sociedadbol
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.08.17. 21:20:37

Deluigi írta:
2022.08.17. 20:44:02
azert azt mar varjuk meg, hogy jarjanak le az igazolasok es kezdodjenek a meccsek elesben :)

ez meg csak a bemelegites
Ezen a szinten nem fér bele, elesnek kell lennünk az elejétől, idén már ezzel a kerettel ne a BL hely legyen a cél.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.08.17. 20:44:02

azert azt mar varjuk meg, hogy jarjanak le az igazolasok es kezdodjenek a meccsek elesben :)

ez meg csak a bemelegites
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.17. 20:10:52

Deluigi írta:
2022.08.17. 18:29:59
drobika írta:
2022.08.17. 17:51:13
nem őt akarják szidni, hanem a jobbítás szándékával szólnak hozzá!
ketlem, hogy Xavi olvassa a forumot
Én sem azt gondolom, hogy olvassa :) De abban szinte biztos vagyok, hogy Spanyolhonban is vannak ilyen fórumok, amiket lehet, hogy ó vagy más már olvas.
Azoknak a véleménye azért lehet hogy már számít. A foci valahol a közönségért van, ha jól gondolom. Ha valaki itt hozzászól a fórumon egy témához, nem azt kellene látni, hogy beleköt az edzőbe, meg miért ezt a csapatot nézte ki magának meg hasonló beszólások. Ilyeneket fel sem kellene egymásnak tenni... Itt szerintem mindenki a véleményét azért mondja el, hogy hogyan lehet szerinte jobbá tenni a csapatot!
És nekem továbbra is az a véleményem, hogy az igazolásainkat már be kellene fejezni, és összerakni a csapatot posztokon versenyeztetve, mint ahogy azt a vezetés kommunikálta kifelé, és nem olyan felállásokat már unalomig tapasztalva nyomatni, ami már 100X bukott.
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1612
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2022.08.17. 20:08:09

Arthur8 írta:
2022.08.17. 18:19:55
Ez a negativitás, ami itt megy valami elképesztő....

Minden szavaddal egyetértek! Szépen összefoglaltad.

Ami még változni fog, vagy kellene hogy változzon, hogy FDJ kezdjen Gavi helyett.

Sőt Frenkiet megnézném most Busquets helyén, Pjanicnál azért csak jobb...
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.08.17. 18:54:07

tatesz1990 írta:
2022.08.17. 18:40:01
Én inkább drukkolok ennek a stílusnak, mert innen ismeri mindenki a Barcát, mint a Realnak vagy Man. Unitednek, , akik mindig az edzőhöz igazítják a stílust. Nincs is stílusuk, identitásuk!
Ez teljesen rendben van és nem is a stílussal szemben vannak a kifogások, hanem a kivitelezéssel szemben.
A gyorsaság, intenzitás, dinamika.
Senki nem akar kontrázó csapatot, de amennyiben lenne olyan szitu a meccsen, hogy ezt a kontrát éppen alkalmazni lehetne, azzal a mai fociban élni kell, egyszerűen nem szabad nem élni a lehetőséggel.
Harmadik gól a Juve elleni BL döntőben.... :lol:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.08.17. 18:48:51

tatesz1990 írta:
2022.08.17. 18:40:01


Szerintem meg pont ezeket kérdőjelezik meg többen is! Miért nem játszunk más formációban? Miért nem kontrázunk többet? Minek ennyi oldalpassz? Miért nem lehet beadni többet? Miért nincsenek kemény bekkek?
A válasz szerintem az, hogy nem illik a stílushoz. Én inkább drukkolok ennek a stílusnak, mert innen ismeri mindenki a Barcát, mint a Realnak vagy Man. Unitednek, , akik mindig az edzőhöz igazítják a stílust. Nincs is stílusuk, identitásuk!
Mondjuk Cruyff csapatai előszeretettel használták a 3-4-3at, a sok gyors(!!!!) passzt.
Nem. tötymörgésre, alibizésre épült a Cruyff féle iskola.

Senki nem azt kéri, hogy gyökeresen változtassunk, de haladni kell a korral. Kell modernizálni néha.
Lásd LE féle csapat, akik hűek voltak az iskolához, de tett új elemeket bele LE, és sikerre vitte.
Nézd meg milyen csapatok nyerték a BL-eket az elmúlt években: erő (mentális és fizikai), kontra, hideg fejek, céltudatos játék.
Ezeket kellene belevinni a játékunkba, úgy hogy megtartjuk az elveket.
Egyébként minden a rendelkezésünkre áll most, amiket fentebb írtam.

Realnak van identitása, nyernek. Ez mondjuk nem rossz dolog, hogy a BL-ben verhetetlen státuszban vannak 8 éve, és nyertek ezalatt 5 bl-t.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2022.08.17. 18:40:01

Peter írta:
2022.08.17. 18:24:40
Johan alfa és omegája szerintem szóba sem került.
Az már annál többször, hogy amit játszunk, arra sokmindent lehet mondani, de azt nem, hogy ez Johan alfája és omegája lenne.
Szerintem meg pont ezeket kérdőjelezik meg többen is! Miért nem játszunk más formációban? Miért nem kontrázunk többet? Minek ennyi oldalpassz? Miért nem lehet beadni többet? Miért nincsenek kemény bekkek?
A válasz szerintem az, hogy nem illik a stílushoz. Én inkább drukkolok ennek a stílusnak, mert innen ismeri mindenki a Barcát, mint a Realnak vagy Man. Unitednek, , akik mindig az edzőhöz igazítják a stílust. Nincs is stílusuk, identitásuk!
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.08.17. 18:29:59

drobika írta:
2022.08.17. 17:51:13
nem őt akarják szidni, hanem a jobbítás szándékával szólnak hozzá!
ketlem, hogy Xavi olvassa a forumot
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.08.17. 18:24:40

tatesz1990 írta:
2022.08.17. 17:39:41
Azért elég durván beleálltatok Xaviba, pedig azt hangoztatjjátok, hogy nem ellene szól!
Olvasgatva a hozzászólásokat, "elég durván" szerintem senki nem állt bele Xaviba. Nem tisztem mások nevében írni - főleg úgy, hogy mondjuk tőlem semmilyen kritika nem hangzott el Xavi irányába-, de a sok szenvedős évek után jött Xavi, akitől javulást remélnek és várnak a szurkolók.
Megtörténtek valóban jónak mondható igazolások, így a várakozások is okkal lehetnek reményt keltőek.
Tehát a szurkolók szerint a lehetőség adott, hogy visszataláljon a csapat a múltjához méltó sikerei útjára.
Innentől kezdve ki ki a türelme szerint fogalmazza meg a véleményét.
Johan alfa és omegája szerintem szóba sem került.
Az már annál többször, hogy amit játszunk, arra sokmindent lehet mondani, de azt nem, hogy ez Johan alfája és omegája lenne.
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2022.08.17. 18:23:17

drobika írta:
2022.08.17. 17:51:13

Nem szállt bele senki Xaviba!
Az, hogy konkrét, és nehezen cáfolható tényeket említenek fel sokan, az a saját véleményük, amivel nem őt akarják szidni, hanem a jobbítás szándékával szólnak hozzá!
Könnyű a jogos kritikákat támadásnak venni. Ez a legkönnyebb...
Mik is azok a konkrét tények? Mert én csak véleményeket olvasok. Sehol egy adatokkal alátámasztott tény. Pusztán benyomásokat, és helyeselés egymásnak.
Eddig megváltó volt Xavi, most kerékkötő egy döntetlen miatt 😂
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2022.08.17. 18:19:55

Ez a negativitás, ami itt megy valami elképesztő. Folyamat csak a szídás... Xavi, Busquets és haverok, ki miért hol játszik, a vezetőség mennyire alkalmatlan és ostoba... elképesztő tényleg.
Xavi: egy meccs ment le és már alkalmatlan, meg nem lehet látni mit akar. Hogyne lehetne látni. Az előző szezonban is volt egy olyan időszaka a csapatnak, amikor hihetetlen gyorsan, parádés letámadással, direkt játékkal Európa egyik legjobb csapata volt a Barca, de rövid volt a keret és szétestek. Azt akarja játszani, amit akkor láttunk. DE ez volt a szezon első tétmeccse nyáron, jött 5 új játékos és kell idő a beépítésre meg, hogy összeálljon a csapat. A Pool két x-el kezdte a bajnokságot, akkor Klopp már alkalmatlan, mert mi az, hogy nem nyer folyamatosan. Nem lehetne, hogy megvárjuk ezt a szezont, hogy egy tényleg ütőképes keretből mit hoz ki és utána ítéljük meg, hogy mire képes top szinten?
Busquets és a haverok: Tudom, hogy Busquetset mostmár elvakultságból, megszokásból szídni kell, de szerintem simán az egyik legjobb játékos még mindig a középpályán. Rotálnám, de jobb játékos, mint Kessie, Gavi egyelőre. Alba meg miért ne játszana, amikor az egyik legjobb balbekk? Sírunk 8 éve egy jó jobb bekkért,mióta Dani Alves elment. Meglátjátok ugyanez lesz,amikor Alba elmegy. Majd keresgélni fogjuk éveken keresztül azt a bal bekket aki ad 12 gólpasszt egy szezonban, de nem fogjuk találni.Átestünk szerintem a ló túloldalára, hogy mostmár annyira ki akarjuk paterolni a régi Barcásokat, hogy nem látjuk, hogy ki mennyire jó. A Real Madridban Modric 38 évesen játszik és amikor berakják Camavingat, akkor kiderül, hogy rosszabb játékos. Ugyanígy Kroos, Benzema. Ennyi idősebb ember simán kell egy topcsapatba.
Ki miért hol játszik: Azért, akkora óriási katasztrófa nem történt. Raphinha és Dembele teljesített a legjobban a széleken az előszezonban ezért őket kezdette. Az előszezonban működött, most nem. Raphinha gyenge volt és le is hozta és behozta Fatit a balosra, aki jobban mozgott. Következő meccsen majd kezd ő. Egy forduló ment le. Megint majd akkor kéne szerintem Xavit szídni emiatt, ha ezt látjuk 25 forduló után is. Araujo meg egyszerűen azért játszott ott (nekem sem tetszik, hogy ő a jobb bekk), mert Destet semennyire nem tartja alkalmasnak és a haver Roberto helyett őt játszatta. Ugyancsak látta Xavi, hogy nem működik. Mi történt? Behozta Robertot jobbra és bevitte Araujot középre. Eddig két ember játszott más helyen, mint kéne egy forduló alatt és már olyan drámát csapunk mintha mindenki máshol játszana és tönkreteszi a játékosait.
Az ostoba vezetőség: Ez a vezetőség próbál kikecmeregni abból a foshullámból, ami rájuk zúdúlt az előző vezetőség miatt. Mit csináltak? előrefelé menekültek. Eladtak jogokat, amiből pénzt szereztek azért, hogy ne csússzon a Barca 10-15 évre a Milan szintjére. Most éppen, akarnak egy baromi ütőképes csapatot csinálni, ami címekért száll harcba, ami vonzza a szurkolókat és fenntartja a brandet. Lewandowski bemutatásán 70 ezer ember volt kint. Az első bajnokin, ha jól tudom majdnem teltház volt. Tavaly mi volt? félig üres stadion. Lehet itt azt mondani, hogy csak 3-4 évet kellett volna kibírni és aztán rendeződött volna a klub gazdaságilag, de ez egyáltalán nem biztos. Sokkal kevesebben nézték volna a Barcát, sokkal kevesebben utaztak volna a városba, sokkal kevesebb minőségi játékos jött volna és szépen csúszott volna le a csapat a mélybe. Mi is egy döntetlen miatt temetünk mindent. Mi lett volna 3-4 év szenvedéssel? Most nem tudjuk, hogy jó vagy rossz döntés volt- e ez, de lehet, hogy egyik sem lett volna jó döntés, mert olyan helyzetben van a klub. Azért hasonlítsuk már össze ezt a vezetőséget az előzővel. Jött egy Memphis, Aubameyang, Kessie, Christensen, Eric Garcia ingyen. Olyan játékosokat győztek meg, hogy érdemes idejönni, mint Lewandowski vagy Koundé. Közben szinte mindenkinek csökkentették a fizetését. Gyakorlatilag azt gondoltuk, hogy szétesik a csapat erre olyan szinten erősítették meg a keretet, ami Európában top 5. Minden adott, hogy újra bajnokságért és BLért küzdjön a Barca.

Egy szó, mint száz én nem értem ezt a folyamatos negativitást, ami itt megy.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.17. 17:56:15

drobika írta:
2022.08.17. 17:18:58
Az hogy miért a jobbszélső játszik bal oldalon, ahova van két ember, akit játékba kellene hozni, jobbhátvédként miért játszik a középhátvéd, ahova szintén van két ember, akiket szintén játékba kellen hozni erre nincs értelmes magyarázat.
Melyik kettőre gondolsz? Fatira nagyon vigyázunk, ha ő kezd, akkor a második félidőre futott volna ki Raphinha. Torres meg most épült fel, Auba oda már elég necces, Depayyal együtt távozóban is vannak. No meg azért ez a két szélső brutális dolgokat művelt az előszezonban, nagyon érezték egymást, és azért 2-3 gólt most is berámolhattak volna csak egymással való összjátékból, ha nem remegnek be... hogy pont most fuccsoltak be, hát arra nem nagyon lehetett számítani, nagyon ígéretesek voltak így, ráadásul egyiket sem lehetett jó szívvel kihagyni.

Destet nagyon nem csípi, ha meg SR játszana ott, akkor lehet, hogy ki is kaptunk volna a végén, de a rinya biztos azon ment volna, hogy miért játszik SR. Nyilván Xavi sem akarja Araujot tologatni, csak a két selejttel ezt tudta kilogikázni, nyilván nem működött. Tett is lépéseket, Destet kicseréljük valaki másra, és kész is, nem ezt tervezgeti a szezonra.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.17. 17:51:13

tatesz1990 írta:
2022.08.17. 17:39:41
Azért elég durván beleálltatok Xaviba, pedig azt hangoztatjjátok, hogy nem ellene szól! Mielőtt idejött, "mindenki" őt akarta. Az hangoztatjjátok, hogy a totális football, a pozíció játék elavult. C a Nagy Johann óta ez az alfája és omegája a Barcának. Ha nem hisztek ebben, miért ezt a csapatot választottátok kedvencnek? Miért rajongók érte, szukoltok nekik?
A végére pedig: Melyikőtök lesz Xavi utódja?! Ki lesz közületek a következő 10 év taktikai edzőzsenije?! 😂
Nem szállt bele senki Xaviba!
Az, hogy konkrét, és nehezen cáfolható tényeket említenek fel sokan, az a saját véleményük, amivel nem őt akarják szidni, hanem a jobbítás szándékával szólnak hozzá!
Könnyű a jogos kritikákat támadásnak venni. Ez a legkönnyebb...
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2022.08.17. 17:39:41

Azért elég durván beleálltatok Xaviba, pedig azt hangoztatjjátok, hogy nem ellene szól! Mielőtt idejött, "mindenki" őt akarta. Az hangoztatjjátok, hogy a totális football, a pozíció játék elavult. C a Nagy Johann óta ez az alfája és omegája a Barcának. Ha nem hisztek ebben, miért ezt a csapatot választottátok kedvencnek? Miért rajongók érte, szukoltok nekik?
A végére pedig: Melyikőtök lesz Xavi utódja?! Ki lesz közületek a következő 10 év taktikai edzőzsenije?! 😂
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.17. 17:18:58

Fernando írta:
2022.08.17. 16:11:44
Szerintem még csak nem is az a legnagyobb gond Xavi eddigi munkásságával, hogy nem a posztjukon szerepel néhány játékos, hanem hogy lassan egy fél szezon, plusz a Rayo elleni meccs sem tudta számomra világossá tenni mit is akarunk játszani. Egyetlen dolog van meg bennem mióta itt van, hogy néha Alba és/vagy Alves támadásnál belepett a kozeppalyara. Ez is kb minden második meccsen volt meg mint hatalmas taktikai húzás. Kaptuk is a gólokat mindkét szélen. Nekem kicsit olyan érzésem van, hogy mióta elkoszont és visszatért a kettő között nem volt kábel TV az araboknal és nem látta merre ment el mellettünk az európai foci. Toljuk folyamatosan ezeket a hátulról kezdődő toketlenkedes jellegű passzolgatasokat mindenféle dinamika, begyakorolt labdakihozatal nélkül. Könyörgöm amivel 2015-ig vertük a világot már egy másodosztályú csapat levedekezi majd egy kontrabol szetgyalaz minket. Amikor idejott szerintem akkor sem miatta volt lendület, hanem mert ezek a játékosok nagyon megakartak mutatni, hogy most ők aztán... Alves, csapata sem volt, Auba, Traore, Ferran fél-egy éve leírt perememberek voltak. Aztán elfogyott a lendület. Az az érzésem, hogy leszünk ennél sokkal jobbak idén is, de hogy ez mekkora mértékben lesz Xavi érdeme és mekkora mértékben a játékosoké az kérdéses. Nem írom le Xavit, bőven huzhat nagyot, nem ismerjük mint edző, nem írom le ot mar most, ez nem erről szól, de ha ezt toljuk tovább, ötlet nélkül, dinamika nélkül, az hamar pofára esés lesz. Könyörgöm egy szogletet nem tudunk úgy elvegezni, hogy ne az oldalhálóban vagy a legelső vedoben kössön ki, a szabadrugasoknal már abban bízom, hogy minél előbb iveljuk be úgy, hogy 0 veszély legyen benne, annál kevesebbet áll a játék. És ezek igenis taktikai hibák.
Részben egyetértek. Az emberek posztokon való játszatása szerintem azért fontos, mert abból adódik, hogy mit is akarunk játszani. A posztokon lehet versenyt kialakítani, ami végig kimondott cél volt az igazolásokkor. A középpályánkon dől el sok minden. De ha ott nem tudunk változtatni, csak a múltat erőltetni, akkor nincs értelme az egésznek.
Az hogy miért a jobbszélső játszik bal oldalon, ahova van két ember, akit játékba kellene hozni, jobbhátvédként miért játszik a középhátvéd, ahova szintén van két ember, akiket szintén játékba kellen hozni erre nincs értelmes magyarázat. FDJ pedig talány. Mit akarnak vele, nem tudom, már nem világos. Pénzt, vagy a csapat érdekében végre megkapja azt a helyet, amit meg kellene. Gyanítom a pénzt akarják, így legalább Businak nem lenne semmilyen alternatívája, és meg lehetne magyarázni a megmagyarázhatatlant.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.08.17. 16:11:44

Szerintem még csak nem is az a legnagyobb gond Xavi eddigi munkásságával, hogy nem a posztjukon szerepel néhány játékos, hanem hogy lassan egy fél szezon, plusz a Rayo elleni meccs sem tudta számomra világossá tenni mit is akarunk játszani. Egyetlen dolog van meg bennem mióta itt van, hogy néha Alba és/vagy Alves támadásnál belepett a kozeppalyara. Ez is kb minden második meccsen volt meg mint hatalmas taktikai húzás. Kaptuk is a gólokat mindkét szélen. Nekem kicsit olyan érzésem van, hogy mióta elkoszont és visszatért a kettő között nem volt kábel TV az araboknal és nem látta merre ment el mellettünk az európai foci. Toljuk folyamatosan ezeket a hátulról kezdődő toketlenkedes jellegű passzolgatasokat mindenféle dinamika, begyakorolt labdakihozatal nélkül. Könyörgöm amivel 2015-ig vertük a világot már egy másodosztályú csapat levedekezi majd egy kontrabol szetgyalaz minket. Amikor idejott szerintem akkor sem miatta volt lendület, hanem mert ezek a játékosok nagyon megakartak mutatni, hogy most ők aztán... Alves, csapata sem volt, Auba, Traore, Ferran fél-egy éve leírt perememberek voltak. Aztán elfogyott a lendület. Az az érzésem, hogy leszünk ennél sokkal jobbak idén is, de hogy ez mekkora mértékben lesz Xavi érdeme és mekkora mértékben a játékosoké az kérdéses. Nem írom le Xavit, bőven huzhat nagyot, nem ismerjük mint edző, nem írom le ot mar most, ez nem erről szól, de ha ezt toljuk tovább, ötlet nélkül, dinamika nélkül, az hamar pofára esés lesz. Könyörgöm egy szogletet nem tudunk úgy elvegezni, hogy ne az oldalhálóban vagy a legelső vedoben kössön ki, a szabadrugasoknal már abban bízom, hogy minél előbb iveljuk be úgy, hogy 0 veszély legyen benne, annál kevesebbet áll a játék. És ezek igenis taktikai hibák.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.17. 15:51:45

Nem gondolom, hogy Xavi-t nem lehetne negatív kontextusba helyezni, kritizálni, ha teljesen nyilvánvaló hibát vét. Személy szerint nagyszerű játékosnak tartom, de az edzői kvalitásain még dolgoznia kell. Posztokra hoztunk embereket, és azok az emberek nem ott játszottak a kezdő meccsen, ahol kellett volna lenniük. Nem megyek bele már a részletekbe, mert napnál világosabb, és sokan megtették már velem együtt, hogy kinek és miért kellett ott játszaniuk, ahol semmi keresnivalójuk nem volt. Az igazolásaink jók voltak, és igen drágák, sokat áldozott fel a klub értük gazdaságilag!
A heveri rész pedig teljesen világos! Kilóg a lóláb. Olyan CSK. van, olyan ember a vezér, akinek rég nem szabadna lennie, és ennek a csapat issza meg a levét. Ki Kell mondani.
a Rayo elleni meccs pedig Xavin ment el. És a befejezések említésekor, nekem sokkal inkább úgy rémlik, hogy a Rayonak volt 100%-os ziccere több is, és ha azokat beteszik, simán a 3. zakót szedjük be ellenük. Persze így sem acélos az 1 pont otthon harmadjára.
Ha ezek a jövőben is így fognak menni, márpedig sok esélyt nem látok a 100%-os játékos padra ültetésére, akkor hiába voltak az igazolások, mert nem lehet egy új játékrendszert felépíteni, amire pedig ott vannak az emberek.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.08.17. 13:38:28

Jack Napier írta:
2022.08.17. 12:36:35
drobika írta:
2022.08.17. 12:18:58
Szerintem nem láthatatlan pénzekből csináltuk meg... Sőt nagyon is kézzelfogható tételekből, vagyonelemek eladásából, hosszabb távú érdekeinket is veszélyeztetve ( erről volt is vita itt is bőven, de nem akarnám megnyitni).
Szóval van itt pénzbeli költés, rizikó.
Azzal egyetértek, hogy a keret erős és illik sokat kihozni belőle, de egyelőre Xavit látom gyenge láncszemnek. Remélem tévedek, és megtalálja a csapatbeli helyeket az embereknek!
Igen tudom annyira nem volt időm követni a híreket de amúgy ironizáltam. Habár mostmár tényleg láthatatlan mert már el lett költve.:D
Sajnos én is kételkedem Xaviban nem is örültem, hogy kinevezték nulla európai edzői tapasztalattal plusz, hogy még itt vannak a réji pajtásai is. Szerettem játékosként nagyon de ez jelenleg irreleváns. Remélem tényleg szintet lépünk idén csak az a baj, hogy egyből legalább hármat kéne megugrani...
Ez a tökéletes mentalitás. Az előszezonban mikor hoztuk a meccseket, vertük a Realt, balszerencsésen X-eltünk a Juveval, jöttek a sokgólos győzelmek minden happy volt, aztán bejött egy döntetlen, ami gyakorlatilag kizárólag a befejezéseken múlt már alkalmatlan Xavi, meg felesleges igazolások stb.
Milyen haverokról besszélünk. Piquéről, amikor három belső védővel játszottunk, mégis ő padozott, vagy Albáról akinek konkurenciája sincs? Ha meg jönne mellé valaki az sem jó.
Jött 5 kezdő szintű játékos (plusz Dembélé) mellé még kiegészítőnek Pjanic és mindenki azt várja, hogy egy komplett összeállt csapat legyen tiszta stratégiával, taktikával. És méfg ki tudja ki megy-ki jön. Elől nyolc emberből gyakorlatilag egynek van biztos helye, középen is rengeteg variációs lehetőség van új játékosokkal (ffélig/meddig Gavi is az), hátul sincs még egy összeállt alakzat.

És itt jön a képbe De Jong is, akit ki tudja, hogy használ Xavi. Lesz-e esetleg 3-4-3 ami változik 4-3-3-ra vagy fordítva vagy egy amolyan Rakitic féle btb. Nagyon sok kérdőjel van.
Az, hogy Xavinak mennyi és milyen tapasztalata van szinte irreleváns, főleg, hogy ismeri a klubot, kellően intelligens és karakán, szót ért a játékosokkal. Rijkaard, Pep, Lucho milyen tapasztalatokkal rendelkezett? Mégis alattuk értük el a legnagyobb sikereket. Lehet Messizni, de nem egyedül nyerte a BL-eket.
Koeman bejárta fél Európát, aztán tudjuk mi lett, Valverde szintén nem egy nyeretlen kétéves volt.

Kicsit offoltam, sorry de csak erre a hsz-re reagáltam.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.08.17. 12:42:31

Jack Napier írta:
2022.08.17. 11:52:51
Én egy dolgot nem értek így Augusztus közepén:
megcsináltuk gyakorlatilag európa legjobb átigazolási szezonját a nyáron láthatatlan pénzekből.
Miért merül fel még egyáltalán, hogy igazolni akarunk bárkit?
Tök egyszerű a válasz.
Eddig sem a jóból próbáltuk meg kihozni a legjobbat, hanem a gyengék köré rakosgatjuk a jókat. Majd csodálkozunk, hogy nem működik.
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2022.08.17. 12:36:35

drobika írta:
2022.08.17. 12:18:58
Szerintem nem láthatatlan pénzekből csináltuk meg... Sőt nagyon is kézzelfogható tételekből, vagyonelemek eladásából, hosszabb távú érdekeinket is veszélyeztetve ( erről volt is vita itt is bőven, de nem akarnám megnyitni).
Szóval van itt pénzbeli költés, rizikó.
Azzal egyetértek, hogy a keret erős és illik sokat kihozni belőle, de egyelőre Xavit látom gyenge láncszemnek. Remélem tévedek, és megtalálja a csapatbeli helyeket az embereknek!
Igen tudom annyira nem volt időm követni a híreket de amúgy ironizáltam. Habár mostmár tényleg láthatatlan mert már el lett költve.:D
Sajnos én is kételkedem Xaviban nem is örültem, hogy kinevezték nulla európai edzői tapasztalattal plusz, hogy még itt vannak a réji pajtásai is. Szerettem játékosként nagyon de ez jelenleg irreleváns. Remélem tényleg szintet lépünk idén csak az a baj, hogy egyből legalább hármat kéne megugrani...
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.17. 12:18:58

Jack Napier írta:
2022.08.17. 11:52:51
Én egy dolgot nem értek így Augusztus közepén:
megcsináltuk gyakorlatilag európa legjobb átigazolási szezonját a nyáron láthatatlan pénzekből.
Miért merül fel még egyáltalán, hogy igazolni akarunk bárkit?
Ezzel a kerettel kötelező lenne tartani a lépést a Reallal a bajnokságban és továbbjutni a BL-csoportkörből ez nem is kérdés.
Ráadásul téli VB jön (3 hónap múlva már megy).
Ott eleve egy csomóan lesérülnek majd meg addig is vagy éppen besülnek a sztárigazolások a többi top klubból biztos szívesen elviszik majd Depayt, Aubat vagy épp az ideiglenes kiárusitandó játékosunkat...
A téli átigazolási szezonig nem, hogy idehozni nem kéne még valami jó B kategóriát hanem aki nem kell azt eladni.
Szerintem nem láthatatlan pénzekből csináltuk meg... Sőt nagyon is kézzelfogható tételekből, vagyonelemek eladásából, hosszabb távú érdekeinket is veszélyeztetve ( erről volt is vita itt is bőven, de nem akarnám megnyitni).
Szóval van itt pénzbeli költés, rizikó.
Azzal egyetértek, hogy a keret erős és illik sokat kihozni belőle, de egyelőre Xavit látom gyenge láncszemnek. Remélem tévedek, és megtalálja a csapatbeli helyeket az embereknek!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.17. 12:11:34

drobika írta:
2022.08.17. 11:55:39
Itt olvasom, hogy most már Destet is árulják?
Akkor SR-rel számolnak JHV poszton?
Szomorú lesz annak a nézése....
Pedig ő szerintem pont a cuki/csábos nézéséből él évek óta. :D Valahogy van rá piac...
Keresünk jobbhátvédet.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.17. 11:55:39

Itt olvasom, hogy most már Destet is árulják?
Akkor SR-rel számolnak JHV poszton?
Szomorú lesz annak a nézése....
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2022.08.17. 11:52:51

Én egy dolgot nem értek így Augusztus közepén:
megcsináltuk gyakorlatilag európa legjobb átigazolási szezonját a nyáron láthatatlan pénzekből.
Miért merül fel még egyáltalán, hogy igazolni akarunk bárkit?
Ezzel a kerettel kötelező lenne tartani a lépést a Reallal a bajnokságban és továbbjutni a BL-csoportkörből ez nem is kérdés.
Ráadásul téli VB jön (3 hónap múlva már megy).
Ott eleve egy csomóan lesérülnek majd meg addig is vagy éppen besülnek a sztárigazolások a többi top klubból biztos szívesen elviszik majd Depayt, Aubat vagy épp az ideiglenes kiárusitandó játékosunkat...
A téli átigazolási szezonig nem, hogy idehozni nem kéne még valami jó B kategóriát hanem aki nem kell azt eladni.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Válasz küldése