Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.11.02. 08:38:29

davi10 írta:
2022.11.01. 23:11:41
Aki nekem viszont nagy csalódás az Fati. Nem csak a teljesítménye, nekem egyre unszimpatikusabb az egész viselkedése, mindent egyedül akar megoldani, a végtelenségig cipeli a labdát, meg az egész srácnak ilyen sértődött kisgyerek beütése lett. Nem tudom, hogy ki fog-e jönni ebből, még mindig fiatal, de ez kevés. Márpedig ha Memphis felépül, akkor méginkább versenyezni kell majd a kezdőért.

Hasonló véleményen vagyok. Már többször eszembe jutott, hogy amikor ide került, Messi nagy pártfogoltja lett. S ekkor valami olyasmiket tett, amik szinte őrületbe kergették minimum a katalánokat.
S jött a sérülés, elment Messi, azóta a gödör mélyén.
Nyílván ez a látszat. A hátteret nem ismerjük.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.11.02. 07:40:02

Nem láttam a meccset, csak ma az összefoglalót, de az alapján úgy tűnt, 8-at is lőhettünk volna, ha nem bénázunk elöl, de kaphattunk volna 4-et akár, mert a védelem megint kabaré volt. Amikor egyedül forgatta a cseh cirka 6 védőnket, már én szégyelltem magam, mint kispályán. Ferran nemtom milyen volt egész meccsen, de sokadszorra igazolódik be, ő nem az a labdacipelős cselgép, sokkal inkább ez a kapu előtti lesipuskás. Jól helyezkedik, mindig megtalálja a labda. Simán lehetne Lewa standard cseréje.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.11.02. 01:41:07

davi10 írta:
2022.11.01. 23:11:41
Aki nekem viszont nagy csalódás az Fati. Nem csak a teljesítménye, nekem egyre unszimpatikusabb az egész viselkedése, mindent egyedül akar megoldani, a végtelenségig cipeli a labdát, meg az egész srácnak ilyen sértődött kisgyerek beütése lett. Nem tudom, hogy ki fog-e jönni ebből, még mindig fiatal, de ez kevés. Márpedig ha Memphis felépül, akkor méginkább versenyezni kell majd a kezdőért.
Dettó. Szerintem ő más játékosainkkal ellentétben úgy bírkózik meg a rosszabb periódussal/önbizalomhiánnyal(?), hogy az egója felülkerekedik, és mindenáron be akarja bizonyítani, hogy márpedig neki még megy. Régen is önző volt szerintem, csak mivel kb minden lövése gól lett, ez rendben is volt, és akkor még nem önzőnek, hanem vagánynak hívtuk. Meg akkor ő volt a megváltó. Most meg örül, ha kezdő lehet. Szerencsére nem olyan stresszes a csapatnak a dolog, nem létkérdés már számunkra, még ha ez a nagy egó és vagányság formában párosulva jól is jönne egy éles meccsen, minikor betojva passzolgatunk épp. Jó lenne egy csúcs Fati, de túléljük nélküle. A mostani játékánál Depay szerintem jobb.
De legalább elkezdett védekezni. Félti a lábát, de a melóból azért jobban kiveszi a részét, még ha nem is olyan elvetemülten, mint pl. Raphinha.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.11.01. 23:11:41

Kicsit sörmeccs hangulata volt, ezért a 2 bekapott gólon nem is problémáznék, ha csak nem történik katasztrófa, valószínűleg ezt a védőnégyest ilyen formában nem látjuk többet.
Többeknek itt volt az esély bizonyítani, Pena szerintem is megbízhatóbb opció, mint Neto, Kessie is teljesen rendben volt ma. Ami ek külön örülök, és nem csak a mai meccs alapján, de Raphinha és FT mintha kezdenének formába lendülni.
Torre gólja szép volt, de nem ma játszotta be magát a kezdőbe.
Aki nekem viszont nagy csalódás az Fati. Nem csak a teljesítménye, nekem egyre unszimpatikusabb az egész viselkedése, mindent egyedül akar megoldani, a végtelenségig cipeli a labdát, meg az egész srácnak ilyen sértődött kisgyerek beütése lett. Nem tudom, hogy ki fog-e jönni ebből, még mindig fiatal, de ez kevés. Márpedig ha Memphis felépül, akkor méginkább versenyezni kell majd a kezdőért.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2022.11.01. 23:00:37

Hát ez a Belelrín gyerek bizonyította, hogy nem Barca-szint, hogy egy közhelyet mondjak. És itt most nem az ötkupás Barcára gondoltam, hanem a mostanira.
Hihetetlen, hogy mennyire fogalmatlan, még ez a cseh gyerek is úgy ültette többször hintába, küldte el gyufáért, hogy én elszégyelltem magam.

Sajnos itt a vége idén is. Ez a milánói meccsen ment el, amit elcsaltak a bírók. Akkor megrottyant végképp a csapat. Ez a csapat nem bírja ezt elviselni.
Én csak egy egyszerű továbbjutást reméltem a csoportból, már annak örültem volna. Hát ez van, ezt kell szeretni most.
Ezeket a Bellerín-féléket meg ki kéne dobni, mert csak a pénzt viszik feleslegesen.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.11.01. 22:58:49

Ezen is túl vagyunk, a második félidőben már nem akartunk a pályán lenni, senki nem hajtott. Gavi, Torres, Raphinha szerintem magasan kiemelkedtek játékban vagy épp eredményességben, Kessié és Pena voltak még szerintem jók, a többiekre kár szót vesztegetni, Torre nyilván a góljával jó emlékekkel mehet haza, próbáljunk mi is erre emlékezni főleg. :D Bellerin, Fati voltak talán a legmélyebben.
Sokmindent nem lehet persze ebből levonni, Kessié szerintem kaphatott volna még lehetőséget 6-os poszton, nagyon rosszkor sérült le egy értelmetlen meccsen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.11.01. 20:14:53

bence0330 írta:
2022.11.01. 19:58:08
grgly50 írta:
2022.11.01. 19:54:28
Azért én megnézném a meccset, ha tudna valaki segíteni.
Köszönöm!
https://reddit5.soccerstreams.net/
1-2 perccel a kezdés előtt itt nézelődj majd. :)
Hálás köszönet!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.11.01. 19:58:08

grgly50 írta:
2022.11.01. 19:54:28
Azért én megnézném a meccset, ha tudna valaki segíteni.
Köszönöm!
https://reddit5.soccerstreams.net/
1-2 perccel a kezdés előtt itt nézelődj majd. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.11.01. 19:54:28

Azért én megnézném a meccset, ha tudna valaki segíteni.
Köszönöm!
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.11.01. 19:53:21

Korrekt kezdő egy ilyen meccsre. Remélem bizonyítani akarnak majd akik ma a kezdőben vannak.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.11.01. 19:52:20

Na, akkor Kessié ittléte óta először kb a helyén kezd, DJ nélkül ez most legalább biztos. Torre és miatta lesz érdemes tán nézni ezt a meccset, meg Bellerin miatt, kiváncs vagyok, mennyire javul a formája a múltkorihoz képest.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.11.01. 19:45:04

pena alba alonso pique bellerin gavi torre kessie fati torres raphinha
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.11.01. 14:08:21

Nem szeretnék illúzióromboló lenni, de én olyan összeállítást "várok", aminek az égvilágon semmi jelentősége nem lesz a szezon hátralévő részére.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.11.01. 10:49:14

bence0330 írta:
2022.11.01. 10:44:27
FCBsteve írta:
2022.11.01. 10:40:24
4.2.3.1 + Pena véd
Bellerin, Pique, Alonso, Alba
FdJ, Kessie
Raphinha, Torre, Torres/Fati
Fati/Torres

Érdekes lenne...
Cserének pár fiatal a 60 perc táján...
Reális lenne, bár szerintem 4-3-3 lesz és Kessié nyolcasban fog szerencsétlenkedni. Neki amúgy nagyon feküdne az általad vázolt felállás végre, lubickolhatna egy ilyen kétszűrős rendszerben, főleg, ahol DJ járkálna inkább fel. Ő ebben volt jó. Mindenképp Torresnek kéne centerben lennie szerintem, sokkal jobb oda a mozgása, főleg, hogy Fati azért félti is magát.
Csak eljut egyszer odáig is Xavi, hogy hátrébb próbálja ki Kessie-t?!? :)
Torre-nak szurkolok, legutóbb is egész reménytkeltően "előrefelé játékkal" állt be, csak nem volt ideje kibontakozni...
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.11.01. 10:44:27

FCBsteve írta:
2022.11.01. 10:40:24
4.2.3.1 + Pena véd
Bellerin, Pique, Alonso, Alba
FdJ, Kessie
Raphinha, Torre, Torres/Fati
Fati/Torres

Érdekes lenne...
Cserének pár fiatal a 60 perc táján...
Reális lenne, bár szerintem 4-3-3 lesz és Kessié nyolcasban fog szerencsétlenkedni. Neki amúgy nagyon feküdne az általad vázolt felállás végre, lubickolhatna egy ilyen kétszűrős rendszerben, főleg, ahol DJ járkálna inkább fel. Ő ebben volt jó. Mindenképp Torresnek kéne centerben lennie szerintem, sokkal jobb oda a mozgása, főleg, hogy Fati azért félti is magát.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.11.01. 10:40:24

bence0330 írta:
2022.11.01. 09:01:28
Na akkor legalább játszunk egyet Lewy nélkül, nem árt a felelősségvállalásunknak és csapatszintű támadójátékunknak talán néha ilyen, nem lenne jó ha Messi után megint belesüppednénk egy ilyen "passzoljunk neki és majd megoldja" állapotba. Remélem a hátfájása tényleg csak apró kellemetlenség.

Így egy fokkal jobban érdekel a meccs. Busi sem játszik eltiltás miatt (az öregnek vélhetően pont a múltkori alázás volt az utolsó meccse a BL-ben...), kiváncsi vagyok hogy DJ kezd ott szoktatás címszóval, vagy Kessié/Sanz féle próbát tart majd.

Torre és Pena is kezdhet/játszhat jelentősebb mennyiséget, rájuk is fér, utóbbi dörzsölhette nyáron a markát, csak TS közben egy tizes skálán ugrott vagy hatot felfelé, így eléggé megszívta. :D Torrét meg nagyon két szék közé ültettük azzal, hogy sem a B-ben, sem itt nem játszik soha, mert mindig fent ül a padon, ez nála nyilván tarthatatlan állapot ebben a korban.
4.2.3.1 + Pena véd
Bellerin, Pique, Alonso, Alba
FdJ, Kessie
Raphinha, Torre, Torres/Fati
Fati/Torres

Érdekes lenne...
Cserének pár fiatal a 60 perc táján...
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.11.01. 09:01:28

Na akkor legalább játszunk egyet Lewy nélkül, nem árt a felelősségvállalásunknak és csapatszintű támadójátékunknak talán néha ilyen, nem lenne jó ha Messi után megint belesüppednénk egy ilyen "passzoljunk neki és majd megoldja" állapotba. Remélem a hátfájása tényleg csak apró kellemetlenség.

Így egy fokkal jobban érdekel a meccs. Busi sem játszik eltiltás miatt (az öregnek vélhetően pont a múltkori alázás volt az utolsó meccse a BL-ben...), kiváncsi vagyok hogy DJ kezd ott szoktatás címszóval, vagy Kessié/Sanz féle próbát tart majd.

Torre és Pena is kezdhet/játszhat jelentősebb mennyiséget, rájuk is fér, utóbbi dörzsölhette nyáron a markát, csak TS közben egy tizes skálán ugrott vagy hatot felfelé, így eléggé megszívta. :D Torrét meg nagyon két szék közé ültettük azzal, hogy sem a B-ben, sem itt nem játszik soha, mert mindig fent ül a padon, ez nála nyilván tarthatatlan állapot ebben a korban.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2022.10.31. 11:00:32

Ezt most nem annyira értem Xavitol miért nem rakta be a keretbe a két középső védőt a B ből.
Dionkou, meg Riad akiket most ki lehetett volna próbálni. Így meg gyakorlatilag közép hátvéd nélkül megyünk. Asszem csak Pique van, meg Alonso. Az egész meccs keretben.
Ilyenkor lehetne próbálgatni, kire mennyire lehet számítani tartalék csapatból, máskor nem nagyon van rá lehetőség egy ilyen szezonban. Főleg mióta a kupa is ilyen hülye egymeccses lett.
Remélem Pena t legalább látjuk védeni.
Kép
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2022.10.29. 09:47:58

Roppant elszomorító a kiesés még most is … mar megint !
-
Egyedul a védelem szinte teljes kiesése októberre ami óriási pech es ami miatt Xavi is tehetetlen maradt ( Pique, Eric García , Bellerín … hány gólt is kaptunk csak róluk 4-6 ? )
-
Viszont elol: hianyzol nélkül ez kumma gyenge, EGyetlen percig sem álltunk győzelemre/vezettünk !!?! Oke10 perc az Inter elllen aztan petsze osszeomluttunk !
München 0
Milánó 0
Barcelona 3
Madrid 1
Barcelona 0
Xavi, Why ??? Ez 5 meccs !!!!
-
Akkor most mi melyik mérkőzés is mutatja a csapat valós tudását ?
1. Ennyit tudunk
2. Még nem láttuk
-
Ez a keret többre képes ? Szerintem is , de higy Xavi ki is tudja hozni belülok háát ….
-
Számomra egyetlen esélye maradt a mesternek a javításra ha ba@o üzemmódban végig verjük az EL mezőnyt ( ahogy pl a Chelsea is megette jelezve h csak véletlen kerültek ide ) Arsenalostol Unitedestol egyutt majd a BL győztest elkalapaljuk szuper kupában ! Na akkor elhiszem …
-
Ja es az elmúlt 20 ev leggyengébb La Liga mezőnyét meg felejtsük el …. persze gyakorolni bohockodni jo de értéke kb zeró !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2022.10.29. 01:45:35

Nem ismerem Xavi edzői képességeit, csak a Barca eredményeit.. Nem vagyok benne biztos, hogy a legmegfelelőbb ember edzi a csapatot. Számomra is nagyon kedvelhető volt focistaként, de edzőt nem a szívével választ az ember, hanem az eszével. Érzelmi alapon ugyanis akkor nálam Messi lenne az edző... ami elég röhejes gondolat.
(Messi különben remekül összeszedte magát fizikailag is (!) a PSG-ben - újra jó látni őt dinamikusan és jól játszani!!!Kivéve 1-2 sétálgatós rosszabb meccsét.)
A Barca meccsei viszont kész megpróbáltatások.
Az egész csapat (kivéve Lewa) botrányosan gyenge fizikai erőnlétén és Bellerin, Alonso és az egész középpályás sorunk gyenge játékán ment el a meccs a München ellen. A csapatból csak Balde, Lewa és Dembelé játszott (igyekezett) elfogadhatóan.
Láthattuk, hogy használható jobbhátvéd és Araujo hiányában nincsen védelmünk. De még egy Azpilicueta-Araujo-Kounde-Balde hátvédsorral is gyakoroltatni kellene orrvérzésig a korszerú védekezést, hogy ereményesek legyünk a mai BL-csapatok ellen. (Védőink szoros védekezés,szerelés, megelőző szerelés helyett jelenleg csak hátrálnak a saját ötösünkig ha addig le nem futják őket, és közben arra várnak, hogy majdcsak elpasszolja magát az ellenfél, vagy főlé rúg, vagy ter Stégen véd.) Az ellenfél csatárai szabadon átvehetik a labdát - nem szorongatják (szerelik) őket már eközben is a védőink...Bezzeg szegény Dembelére azonnal 2 védő kitámad amint megkapja a labdát, nálunk ilyesmi véletlen fordul csak elő, mert másfelé császkálnak: azaz még nem értek vissza a védővonalba, vagy már behátráltak az ötösünk elé díszsorfalat állni és TS kilátását zavarni.
A középpályás sorunk pedig - legyenek 3-an vagy 4-en mindegy - az idei szezon leggyengébb csapatrésze szerintem. Szerelni tudás, angol vagy német játékosokéval megegyező kifogástalan erőnlét, hibátlan technika, átlagosnál jobb gyorsaság, cselezőképesség, ritmusos gyors erős pontos passzok, gólveszély - ennyi mindenből jó, ha eggyel rendelkeznek Busi-Kessie-De Jong-Gavi-Pedri középpályásaink.Nincs folyamatos erőteljes futás mert nincs hozzá erőnlét, nincs ellenfelet megelőző-meglepő - tőle elszakadó gyors mozgás, gyors labdatovábbítás, háromszögelés, kiugratás, ne adj isten kapuratörés, góllövés. A 4 középpályásunk közül 2 kocog 2 sétál. A labda fusson ne a játékos elv szerint kényelmesen körbeadogatnak unásig a már réges-rég felállt kettős védőfal előtt, amíg el nem veszítik a labdát, vagy haza nem passzolnak TS-nek. Már az ellenfelek is unják holtbiztos. De fegyelmezetten kivárják, amíg hibázunk és kipihenten indítják máris a kontrájukat. A mi kontránk Dembelében merül ki, társak nélkül. Ha az ellenfél rontja el a támadását, a Barca egész csapata nem lődul meg egyszerre előre - mint tette a Bayern -, mi udvariasan megvárjuk, amíg visszaér a teljes védelmük plusz előttük feláll még egy négyes soruk védekezni a védelem előtt.
Hiányzik az erőnlét, hiányzik az összes játékos egyidejú, lehetőleg megállás nélküli gyors mozgása, futás közbeni gyors-pontos összjátéka és a minél több kapura törés, kapura lövés.
90 percen át !
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.10.28. 21:13:06

Peter írta:
2022.10.28. 16:39:29
LG írta:
2022.10.28. 10:54:22
Ezért pofáztam azt évek óta, hogy szerintem teljes megújulás kell,
Szomorú, de valóban néhányan nagyon régóta nyomtuk ezt a témát komoly ellenszélben itt is a fórumon.
Sajnos teljesen beigazolódott minden, amit racionális szurkolóként még a napnál is világosabban előre látni lehetett.
Egyébként tankönyvbe illő a folyamat és pontról pontra, lépésről lépésre levezethető.
Párizsi 4-0 - főleg a fordítás miatt - csak botlásnak tűnt elsőre, de a Torinói 3-0 már jelezte a "haladási irányt".
Aztán érdekes a folyamatban, hogy minden egyes következő évben kaptunk az élettől egy komoly figyelmeztetést - Róma, Liverpool ....stb -, de véletlenül sem úgy változtattunk, ahogy szakmailag kellett volna.
A liga zavarosában lehetett halászgatni így is, de a BL az nagyon komolyan büntetett.
Hatalmas árat fizettünk ezért úgy, hogy még ma sem látjuk a teljes megújulás mikéntjét.
Érdekes lesz figyelni a klub lépéseit.
(Azt gondolom, hogy) Az első számú vezető cseréje megindította a tisztulási folyamatot, azonban az öröksége még mindig visszahúzó erőként hat: felsrófolt fizetések, megtoldott időtartamok, rossz igazolások...
A (Laporta alatti) vezetésbe (úgy tűnik) jó szakemberek érkeztek, ezerrel zajlanak az átalakítások - mind pénzügyi, mind csapat fronton, de vannak szerződéses kötöttségek...
Mennyivel másabb lenne pl, ha Pique és Alba 2023+1 év opciós szerződés kötné a klubhoz (vagy épp pont nem kötné)...

Ki kell várni még egy-két évet, amíg minden szempontból egyenesbe kerül a klub, addig minden eredmény -pozitívum!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.10.28. 16:39:29

LG írta:
2022.10.28. 10:54:22
Ezért pofáztam azt évek óta, hogy szerintem teljes megújulás kell,
Szomorú, de valóban néhányan nagyon régóta nyomtuk ezt a témát komoly ellenszélben itt is a fórumon.
Sajnos teljesen beigazolódott minden, amit racionális szurkolóként még a napnál is világosabban előre látni lehetett.
Egyébként tankönyvbe illő a folyamat és pontról pontra, lépésről lépésre levezethető.
Párizsi 4-0 - főleg a fordítás miatt - csak botlásnak tűnt elsőre, de a Torinói 3-0 már jelezte a "haladási irányt".
Aztán érdekes a folyamatban, hogy minden egyes következő évben kaptunk az élettől egy komoly figyelmeztetést - Róma, Liverpool ....stb -, de véletlenül sem úgy változtattunk, ahogy szakmailag kellett volna.
A liga zavarosában lehetett halászgatni így is, de a BL az nagyon komolyan büntetett.
Hatalmas árat fizettünk ezért úgy, hogy még ma sem látjuk a teljes megújulás mikéntjét.
Érdekes lesz figyelni a klub lépéseit.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.10.28. 10:54:22

bence0330 írta:
2022.10.27. 19:53:49

Az is érdekelne, hogy ha csak a bajnokik szintjét hozzuk játékban és helyzetkihasználásban, a bl-ben, akkor nem megyünk-e simán tovább másodikként, sőt, akár még elsőként is. A jobb csapatok miatt játszottunk csak rosszabbul, vagy egyszerűen a BL hallatán estünk vissza már szintekkel pár meccsen?
A BL azért más kévéház, az ellenfelek is jobbak, mint a spanyol töltelékcsapatok. Azt viszont én is úgy látom, hogy BL rangadókon rendre magunk alatt teljesítünk, a csapat nem tudta kiheverni az előző évek kudarcait, ott a fejekben és lehúzza a teljesítményt. Ez nem új dolog, de Xavival sem sikerült kilépni az Európa lúzerei szerepkörből. Talán senkivel sem sikerülne.

Ezért pofáztam azt évek óta, hogy szerintem teljes megújulás kell, a BL-zakók főszereplőire már nem szabad építeni. Ez nem történt meg, és ez nagy baj szerintem. Mert mire kikopnak végre az öregek, a fiatalok fejében már úgynúgy ott lesznek a mostani kudarcok.
Rezisto95
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.05.18. 15:59:40

2022.10.27. 21:36:32

Csak egy dolgot mondok és ezzel minden kétely és kérdés eloszlik a fejekben.
A bayern ugyebár totálisan tét nélkül lépett pályára ellenünk és focizott le minket mint egy U17es csapatot, lévén simán tovabbjutott már fordulókkal ezelőtt.
Kérdem én, ha már nem volt tétje mert nem juthattunk tovább, attól még miért nem lehetett emelt fővel távozni és nem kikapni 3-0 ra??
Lehet itt félre beszélni, mentegetőzni és dobálózni a nagyobbnal nagyobb szavakkal (lásd: Xavi) hogy mi a barca vagyunk!! Mi senkitől se félünk, revansot veszünk mindenkin és ledomináljuk Európát a tescós tiki takával, de inkább ténylegesen magunkba kéne nézni.
Egyszerűen képtelen vagyok már barca meccset nézni mert ugyanazok a hibák köszönnek vissza már hosszú évek óta és nincs fény az alagút végén. Lángoló vonatként robog a klub a vesztébe és senki nem látja.
Remélem Messi nem jön vissza mert csak lejáratja magát ha ennek a kirakat klubbá lett egyesületnek a mezét magára ölti.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.27. 19:53:49

Rájöttem, mi idegesít a legjobban. Hogy ilyen mentális állapotban fogalmam sincs, hogy natúran játékban hol tartunk. Lehetetlen megállapítani. Volt a 4 nagy BL meccsünkből 1, ahol helyzetet helyzetre halmoztunk, csak belőni nem tudtuk őket (BM odavágó), 1 amelyiken agresszíven, jól játszottunk, de szintén nem tudtunk belőni 4-5 helyzetet, és mivel nem volt védelmünk sem, ez megbosszulta magát (Inter itthon). Ezek alapján simán lehetne reménykedni, hogy jó a játék, már csak a fejekben kellene hozzánőni, és BL-esélyesek leszünk, főleg, ha a tinijeink még egy évet öregednek, plusz 1-2 öreg kiesik a nyáron. Volt egy szenvedős, taktikailag elgcseszett meccs (Inter), meg egy tegnapi, ami 0-8 is lehetett volna, ha a BM focizni érkezik, nem pedig pihenni.

Hol az igazság? Melyik a mi csapatunk? Két meccsen teljesítettünk (pusztán játékban értendő) felül, vagy kettőn alul? Nyilván még a felülteljesítettekben is alulmúltunk minden gól/helyzet arányt, ha ez van.

Az is érdekelne, hogy ha csak a bajnokik szintjét hozzuk játékban és helyzetkihasználásban, a bl-ben, akkor nem megyünk-e simán tovább másodikként, sőt, akár még elsőként is. A jobb csapatok miatt játszottunk csak rosszabbul, vagy egyszerűen a BL hallatán estünk vissza már szintekkel pár meccsen?
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése
cron