Raphinha

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.

Szerinted:

A szavazás 2022.09.12. 12:50:24-kor befejeződött.

- jó vétel volt, fontos lesz a csapat számára
25
81%
- más játékosra költöttem volna az összeget
5
16%
- teljesen fölösleges átigazolás
1
3%
 
Szavazatok száma: 31
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.16. 02:12:28

https://www.fcbarcelona.com/en/football ... ga-in-2023

A csúcs védekezőstatok mellett a teljes szezonban a házi góllövőlistán a 2., házi gólpasszlistán 1. De ami érdekes, hogy 2023-ban (de ez már 2022 november elejétől is igaz) az övé a legtöbb ligapontot érő gólpont nem csak a csapaton belül, hanem az egész La Ligában, tehát nagyon fontos és nehéz helyzetekben is szerezte, például ugye kétszer is emberhátrányban lévő meccset döntött el góllal.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.03.13. 10:24:28

Kőkeményet melózott és ismét hozta a nagyon fontos pontokat. Ne feledjük el, ha elkezdünk hasonlítgatni, hogy van jelenleg egy Lewa és Raphinha páros a támadó szekcióban, iknább utóbbi az elmúlt időszakban, Ferrant ne vegyük ide, mert a pali teljesen inkompetens a kapura, tegnap szerintem egy párharcot sem nyert meg, lefutják, szerelik, megindulása nincs, kiugratni nem lehet, teljes zsákutca, folyamat megakasztják.. így a brazilra még több figyelem hárul az ellenfél védekezéséből. Nem látványos a játéka mint mondjuk a prime Neymarnak ha brazil vonalat vesszük, de piszok hasznos a srác és biztos vagyok benne innen csak felfelé vezet neki az út, mert Xavi rendszere adott számára is, Dembelen pedig látjuk a fejlődést.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.13. 10:11:28

Troym írta:
2023.03.13. 08:35:20
bence0330 írta:
2023.03.13. 01:11:01
A összes cseréjét nem tudom, de tegnapi okos volt, nehogy véletlenül sárgát kapjon és ne legyen elérhető Madrid ellen. Sajnos, ha nincs, akkor a csapat jelenleg nem képes gólt lőni.
Na jó, ez teljesen jogos. De az egész szezonban 1 akkor is durva, vagy inkább furcsa.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.13. 09:29:50

Subinho írta:
2023.03.13. 08:50:00
Sokat volt szidva Rafinha, hogy gyenge... de nézzük csak akkor reálisan a dolgokat. Dembelé mennyi időt kapott, amikor évekig olyan mérhetetlenül nulla volt, hogy egy tál szotyiért elküldte volna mindenki innen? Meddig volt Torres a kezdőben meccseken át?
Nos, Rafinha most játszik, nem csak csereként és nem a baloldalon, hanem kezdőként és a posztján, de hamarabb lecseréli Xavi, mint pl. Lewát, aki lássuk be hónapok óta nem hoz elvárható szintet. Szerintem Rafinha akkor lesz jó, ha megkapja a bizalmat, ha meccseket dönt el a góljaival, de mégis lecserélik állandóan, illetve ha Dembelé felépül és kikerül a csapatból, csereként bejön 15 percekre, mint Fati, akkor megint el fogjuk veszíteni.
Ha viszont Dembelé visszatérésével is megkapja a kezdőben a szerepet és meglesz az önbizalma, nem csak ha "nincs ló jó a szamár is", akkor jó lesz ő. A Madrid Viniciusból világsztárt csinál, pedig semmi extra, csak épp bíznak benne. Ha Dembelé visszatérésével lekerül a padra, akkor belőle nem Vinicius lesz, hanem Coutinho.... Meg kell találni, hogy Dembelével hogy tudnak együtt játszani, mert jelenleg ők ketten a legjobb szélső támadóink. Rafinha nem tud baloldalon játszani, Dembelének meg gyakorlatilag mindegy. Mindkét oldalon ugyanúgy tudja forgatni a védőket, meg beadni, de lőni talán balról még jobban is tud. Meg kellene próbálni néhány meccset így, hogy lássuk van-e létjogosultsága. Sőt, lehet Lewa helyett egy 2 támadós felállásban is elférnének így ketten.
Nem véletlen írtam ide tegnap, nagyon elégedett vagyok összességében a palival. Viszont most jöttem, és szétszedem a hozzászólásodat, bocsi. :D

1. Dembelé még most is fiatalabb, és elvileg kevesebb rutinnal, tapasztalattal rendelkezik, mint Raphi. A gyakorlatban pedig ezerszer kevesebbel, mert a franciánk a fél életét sérülten töltötte. És szerintem mikor játszott, sose adtuk volna el egy tál szotyiért, maximum mikor újra és újra megsérült.
2. Torres szerintem nem volt sokkal többet pályán régebben, mint Raphi most. Ugyanakkor az egy kényszer szülte dolog volt, másrészt Torres a mostaninál jóval többet adott. És Raphihoz hasonlóan hozott rendszeresen gólpontokat is az első hónapokban.
3. Raphi eddig is játszott, rendszeresen pályán volt emlékeim szerint, csak annyira gyenge volt ősszel, a vb-n, és januárban is(a többi támadónkkal egyetemben), hogy Xavi inkább a négy középpályás + Dembi, Lewa mellett döntött. Teljes joggal, 100%ig igaza volt.

4. Egy játékos alapvetően nem attól fogja érezni a bizalmat/bizalmatlanságot, hogy lecserélik-e az utolsó 15-20 percben. Akinek ez gondot okoz, annak mentális problémái vannak, és kezeltetni kell. (Nem túlzok, szerintem azokra azonnal szakembert kell küldnei a klub részéről.) Tudom hogy nem ritka a hiszti a pályákon, de attól még nem normális.
5. A feltételezést is badarságnak tartom, hogy az edző az esetek többségében valami pedagógiai vagy bizalmi alapon cserélne. A nyilvánvalóan rossz edzők talán..lásd Koeman. Persze van ilyen is, meg a 60. perc környékén mondjuk nyilván a gyengébbeket hozza le, de alapvetően, általánosságban frissítés érdekében, és apróbb szerkezeti váltásokért cserélünk, nem azért, hogy éreztessük valakivel, hogy ő most hanyadik ember a bizalmi körben vagy azon kívül. A csere bizonyos feladatokra, szituációkra jön, bizonyos pozíciókra, másik feladatok és pozíciók feláldozásával, nem pedig az alapján, hogy összességében vagy általánosságban ki hanyadik bizalmi ember Xavinál.
Alapból sokkal valószínűbb, hogy egy szélsőt, egy védekezésben melósabb, kaputól távolabb álló, felívelésekre kevésbé hatékony támadót veszek le, mikor biztonsági, stabilizációs váltás következik, nem pedig az egy szem vérbeli csatáromat. Még akkor sem, ha amúgy nagyon rossz. Egyébként nemrég volt Lewi is cserélve, ráadásul ő most elvileg teljesen friss volt, rotációs szempontból sem volt sehol a csererangsorban.
6. Azt is badarságnak tartom, hogy Dembelé visszatértével kikerülne a kezdőből. Nem, ez nem automatikus, szerintem Xavi már bőven elégszer megmutatta nekünk, hogy valóban igaz, amit állított, mikor ide jött: mindig azok játszanak, akik a legjobban teljesítenek aktuálisan. Ha Dembelé jobb lesz, akkor ő fog játszani, pont. Ha meg tudják oldani, hogy mindketten pályán legyenek, és Raphi nem romlik vissza, akkor meg ennek megfelelően fognak játszani/padozni. Ez egy csapat, nem valami kiképző központ, itt az a lényeg, hogy amikor KELL, akkor a legjobb csapat legyen fenn, és csak utána jönnek olyan szempontok, hogy kinek mennyi játékpercre volna szüksége a személyes fejlődéshez. Az edző feladata, hogy jó egyensúlyt tartson, amennyire legalábbis lehet, de a prioritások remélem tiszták mindenkinek.
Ahogy írod, na pont nem úgy van: nem "kell megtalálni" azt a felállást, ahol ők mindketten jól pályán tudnak lenni. Miért nem? Egyrészt azért, mert egyáltalán nem biztos, hogy tényleg van is ilyen. Másrészt, mert rajtuk kívül van még 9 játékos a pályán, akiknek egyenrangúan fontos az, hogy a lehető legjobb helyen legyenek, a legjobb összeállításban.
Szóval kellENE találni olyat, ahol a két srác jól muzsikál együtt, és közben az egész csapat is. És afelől nyugodtak lehetünk, hogy Xaviék ezen fognak is dolgozni rendesen. De nem biztos, hogy van megoldása ennek az egyenletnek.. meg fogjuk látni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.13. 08:50:00

Sokat volt szidva Rafinha, hogy gyenge... de nézzük csak akkor reálisan a dolgokat. Dembelé mennyi időt kapott, amikor évekig olyan mérhetetlenül nulla volt, hogy egy tál szotyiért elküldte volna mindenki innen? Meddig volt Torres a kezdőben meccseken át?
Nos, Rafinha most játszik, nem csak csereként és nem a baloldalon, hanem kezdőként és a posztján, de hamarabb lecseréli Xavi, mint pl. Lewát, aki lássuk be hónapok óta nem hoz elvárható szintet. Szerintem Rafinha akkor lesz jó, ha megkapja a bizalmat, ha meccseket dönt el a góljaival, de mégis lecserélik állandóan, illetve ha Dembelé felépül és kikerül a csapatból, csereként bejön 15 percekre, mint Fati, akkor megint el fogjuk veszíteni.
Ha viszont Dembelé visszatérésével is megkapja a kezdőben a szerepet és meglesz az önbizalma, nem csak ha "nincs ló jó a szamár is", akkor jó lesz ő. A Madrid Viniciusból világsztárt csinál, pedig semmi extra, csak épp bíznak benne. Ha Dembelé visszatérésével lekerül a padra, akkor belőle nem Vinicius lesz, hanem Coutinho.... Meg kell találni, hogy Dembelével hogy tudnak együtt játszani, mert jelenleg ők ketten a legjobb szélső támadóink. Rafinha nem tud baloldalon játszani, Dembelének meg gyakorlatilag mindegy. Mindkét oldalon ugyanúgy tudja forgatni a védőket, meg beadni, de lőni talán balról még jobban is tud. Meg kellene próbálni néhány meccset így, hogy lássuk van-e létjogosultsága. Sőt, lehet Lewa helyett egy 2 támadós felállásban is elférnének így ketten.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.13. 08:35:20

bence0330 írta:
2023.03.13. 01:11:01
A összes cseréjét nem tudom, de tegnapi okos volt, nehogy véletlenül sárgát kapjon és ne legyen elérhető Madrid ellen. Sajnos, ha nincs, akkor a csapat jelenleg nem képes gólt lőni.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.13. 01:11:01

Egy lyukas garast nem tettem volna rá, hogy azt onnan a rosszabbik (esetében nagyon rossz) lábával, lövések szempontjából ennyire borzalmas bő fél szezon után elteszi, ez ebből a szögből bárkinek nehéz lett volna, nála sokkal kétlábasabbaknak is. Busi érdemeiből persze nem akarok levonni.
Szerintem simán beérhetett volna minket a Reál a vb óta, ha nincs. Szerencsére pont akkora találta meg a formája legalább egy részét, mikor Lewyé eltűnt. Az őszi részleget gólpontokban messze a lengyel hozta le, a 2023-as szakaszt meg messze Raphinha. És nem csak gólpontokban, hanem Pedri kiesésével az egyetlen kreatív, mozgató játékosunk is ő maradt, ami néha kevés, de néha épp elég, és kb az egyetlen, aki nem 99%-os passzmutatóra törekszik. De ha valaki megmagyarázza nekem, miért cseréli le Xavi minden egyes meccsen, azt megköszönöm. Főleg 1-0-ánál, és nem Dembélére. Átjáróház is lett utána a jobboldal. Nem csak, sőt, nem elsősorban miatta, de ő is szerves része annak, hogy onnan nem kapunk gólt szinte soha, annak ellenére, hogy nem a legpengébb csapatrészünk aj obboldali védekezés. Főleg annak fényében fura, mennyire irreálisan nem hajlandó lecserélni a lengyelt 34 évesen 0 formával, Raphinha meg tökéletes erőnléti állapotban, tökéletes korban van, és most még posztriválisa sincs, mert az nyilván más kérdés lenne, ráadásul heti egy meccsekre váltottunk, tuti, hogy elbírná azt a plusz melót.

Xavi ha jól látom szokás szerint mindenkit megemlített, csak őt nem. Megnéztem, összesen egyetlen egy, azaz 1 meccset játszott végig az egész szezonban minden sorozatot tekintve. Döbbenetes adat. Összehasonlításképp a peremember SR-nek is van 3 végigjátszott meccse. :D De még a nem túl acélos fizikai és mentális állapotban lévő Fatinak is 2.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.12. 23:29:42

Muszáj vagyok ide írni, mert megint hozta a gólja a meccset, és erről nem szabad majd megfeledkezni, mikor Dembi visszajön. Remélem Xavi elkezd kreatívkodni kicsit a támadóhármassal, és Baldéval, mikor a francia visszatér. Fontos lesz, mert mindkettőjüknek a pályán kéne lenni majd az olyan meccseken, mint pl a mai volt, és mindkettőből a lehető legtöbbet kéne kihozni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.09. 10:00:02

Andris írta:
2023.03.08. 14:00:35
drobika írta:
2023.03.08. 11:41:04
Raphinha első szezonja nálunk. Akármilyen profi játékos is valaki, egy váltás, ami azért jelentős volt az ő esetében biztosan nehéz, és ki is hathat a teljesítményére.
Pont a felhozott Dembele esetére elég, ha gondolunk. Hogy mit is kapott ő itt..válogatott szidalmakat, és nem is csak a fociban nyújtott teljesítményére, hanem értelmi képességeire stb. most pedig mint a Messiásra gondolunk rá, mert ég és föld lett a különbség a teljesítményében a korábbiakhoz képest. És most ne hozzuk fel, hogy nem pizzát eszik ,meg nem nyomja a Fifát stb.
Raphinha tény, hogy egyenlőre nem azt hozza, mint amit tőle sokan, talán alaptalanul is vártak. Nekem sem okvetlenül jön be sokszor amit csinál. Mégis, van benne faantázia, ha be tud illeszkedni, érzi a bizalmat, lehet ő ennél jobb is. Kívánom, hogy hamarabb mint Dembi jusson el egy ilyen jó helyzetbe, formába.
Nekem az a bajom, hogy a csíráját se látom annak, hogy sokkal jobb lehet majd. Pl Dembelénél hiába volt az, hogy buta mint a tök, fiatal makacs csikó volt, rossz életmóddal, komolytalan, stb.. ráadásul állandóan sérült... ennek ellenére mikor pályára lépett, akkor 1-1 mozdulatból, 1-1 cselből, passzból, lövésből lehetett látni, hogy van benne valami extra potenciál. Lehetett látni, hogy ha sikerül helyretenni a dolgait, akkor a támadójáték minden elemét tudja majd egy megfelelő szinten hozni, és bizonyos 1-2 elemét pedig igazán extra minőségben. Szerintem még mindig messze van a maxtól a srác, de hatalmas a fejlődés.

Raphi már túl van az érési folyamaton nyilván, és szerintem jó is nekünk az, hogy itt van. Örülök neki. A néhány idegrohamát leszámítva szimpi, alázatos, munkás, és szállítja a gólpontokat (többnyire).
De nem látom a csíráját se annak, hogy valamiben annyira extra lehet valaha is, hogy az általam remélt jövőbeli csapatban kezdő lehet.

Pillanatnyilag puffogok azon, hogy mennyire nem tud megverni egy középszer védőt se, meg hogy sok támadás fullad be rajta, különösen az ígéretesebb fajtákból, de viszont nagyon nagyon hasznos összességében.
Jobb játékosnak gondolom Dembit én is, mint Raphinha-t. Csak azt nem tudom megítélni, hova is fejlődhet nálunk egy 2.-3. szezonban. Lehetségesnek tartom, hogy jobb lesz mint most. Sajnos az is benne van, hogy Dembi combizomsérülései már nem jönnek tartósan rendbe. A legrosszabb eset volna! Raphinhára szükség van, és ezért kell támogatni az egész csapatnak.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.08. 15:53:13

A brutál lövései az, amiben óriási ffejlődés várható (valamikor), és az egy hatalmas extra. Nálunk is így mutatkozott be, kb az első átlövése óriási bombagól volt a klasszikón, aztán lőtt 1-2 kapufát meg 1-2 pár centis mellét, akkor még kifejezetten jól eltalált lövésekkel, azóta meg teljesen elszállt az önbizalma ebben. Az elmúlt két évben alig volt nála több átlövésgólt szerző játékos, közvetlenül az igazi KDB, Messi, Ney, Malinovsky féle nagyágyúk nyomában volt, 12-t szerzett 16-oson kívül a 2 szezon alatt, pedig jóval kevesebb lövőhelyzete volt, mint nálunk. Jelenleg ebben sajna egy kisiskolás szintjén mozog, de lehet tudni, mi van még benne, mert bizonyította máshol, és 1-2 hétig nálunk is. Kb ebben olyan, mint Fati, aki egyik évben még kb 16 lövésből 9 gólt szerzett, most meg örül, ha néha eltalálja a kaput. Én már csak ezt várom tőle, amúgy több olyan profilban hasznos, amiben mások a csapatunkből nem képesek. Ha Xavi merész és variálós lenne (szerintem nagyon nem az), már rég ki lehetett volna próbálni középpályán is, a tkp nem idegen tőle, jól ismeri, meg is van hozzá minden skillje, és ő Dembélével teljesen ellentétes abban az értelemben, hogy azt szereti, ha körülveszik, és lehet kombinálni, míg Dembouz azt szereti, ha egyedül mehet. És erre is feküdne a középpálya. Meg arra is, hogy stressz nélkül próbálkozza visszahozni a lövéseit második vonalból.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.08. 14:00:35

drobika írta:
2023.03.08. 11:41:04
Raphinha első szezonja nálunk. Akármilyen profi játékos is valaki, egy váltás, ami azért jelentős volt az ő esetében biztosan nehéz, és ki is hathat a teljesítményére.
Pont a felhozott Dembele esetére elég, ha gondolunk. Hogy mit is kapott ő itt..válogatott szidalmakat, és nem is csak a fociban nyújtott teljesítményére, hanem értelmi képességeire stb. most pedig mint a Messiásra gondolunk rá, mert ég és föld lett a különbség a teljesítményében a korábbiakhoz képest. És most ne hozzuk fel, hogy nem pizzát eszik ,meg nem nyomja a Fifát stb.
Raphinha tény, hogy egyenlőre nem azt hozza, mint amit tőle sokan, talán alaptalanul is vártak. Nekem sem okvetlenül jön be sokszor amit csinál. Mégis, van benne faantázia, ha be tud illeszkedni, érzi a bizalmat, lehet ő ennél jobb is. Kívánom, hogy hamarabb mint Dembi jusson el egy ilyen jó helyzetbe, formába.
Nekem az a bajom, hogy a csíráját se látom annak, hogy sokkal jobb lehet majd. Pl Dembelénél hiába volt az, hogy buta mint a tök, fiatal makacs csikó volt, rossz életmóddal, komolytalan, stb.. ráadásul állandóan sérült... ennek ellenére mikor pályára lépett, akkor 1-1 mozdulatból, 1-1 cselből, passzból, lövésből lehetett látni, hogy van benne valami extra potenciál. Lehetett látni, hogy ha sikerül helyretenni a dolgait, akkor a támadójáték minden elemét tudja majd egy megfelelő szinten hozni, és bizonyos 1-2 elemét pedig igazán extra minőségben. Szerintem még mindig messze van a maxtól a srác, de hatalmas a fejlődés.

Raphi már túl van az érési folyamaton nyilván, és szerintem jó is nekünk az, hogy itt van. Örülök neki. A néhány idegrohamát leszámítva szimpi, alázatos, munkás, és szállítja a gólpontokat (többnyire).
De nem látom a csíráját se annak, hogy valamiben annyira extra lehet valaha is, hogy az általam remélt jövőbeli csapatban kezdő lehet.

Pillanatnyilag puffogok azon, hogy mennyire nem tud megverni egy középszer védőt se, meg hogy sok támadás fullad be rajta, különösen az ígéretesebb fajtákból, de viszont nagyon nagyon hasznos összességében.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.08. 11:41:04

Raphinha első szezonja nálunk. Akármilyen profi játékos is valaki, egy váltás, ami azért jelentős volt az ő esetében biztosan nehéz, és ki is hathat a teljesítményére.
Pont a felhozott Dembele esetére elég, ha gondolunk. Hogy mit is kapott ő itt..válogatott szidalmakat, és nem is csak a fociban nyújtott teljesítményére, hanem értelmi képességeire stb. most pedig mint a Messiásra gondolunk rá, mert ég és föld lett a különbség a teljesítményében a korábbiakhoz képest. És most ne hozzuk fel, hogy nem pizzát eszik ,meg nem nyomja a Fifát stb.
Raphinha tény, hogy egyenlőre nem azt hozza, mint amit tőle sokan, talán alaptalanul is vártak. Nekem sem okvetlenül jön be sokszor amit csinál. Mégis, van benne faantázia, ha be tud illeszkedni, érzi a bizalmat, lehet ő ennél jobb is. Kívánom, hogy hamarabb mint Dembi jusson el egy ilyen jó helyzetbe, formába.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.03.08. 11:07:20

bence0330 írta:
2023.03.07. 15:27:32

Igen, az előző meccsen előzött percekben, nyilván Dembélé sérülése miatt. Ennek megfelelően több gólpontja is van. 8/9, Dembélénél ez 8/7. Raphinha fél éve van itt, és lövésekben még biztos, hogy sokkal jobb lesz, nagyon alulrúgja az xG-jét, 0 átlövéses gólja van, míg az előző két szezonjában csak 16-oson kívül volt 12. Dembélé 5 éve van itt, és ez a legjobb fél éve volt eddig.
Nem annyira féltékenységre gondoltam, mint inkább arra, hogy ez zavaróbbá teszi neki a szitut, és csak még görcsösebben próbálkozik, hogy bizonyítson. És igen, pont ezek a szerelései azok, amik az 1-0-ás meccseinken pontokat érnek még a góljai mellett is, csak a kutya se veszi észre. Ezért mondtam nemrég azt, hogy egyelőre MI nem érdemeljük meg Raphinhát, mert messze nincs eléggé érékelve, elismerve a szintjéhez, meg más játékosokhoz képest, és főleg, hogy talán az egész csapatunkban ő dolgozik a legtöbbet minden meccsen.
Dembélének mondjuk úgy ez a legjobb éve. Xavi alatt azért nagyon formába jött már tavaly, nem emlékeztet a korábbi önmagára.
Ráadásul szerintem a kutyát sem érdekli, hogy hány éve itt, ha most jobb, akkor annak alapján kell dönteni. Ennyi erővel tegyük ki Christensent a csapatból, mert EG mennyit volt már itt előtte.
Az pedig, hogy majd több gólja lesz áttlövésből szintén irreleváns. Lehet, hogy a Spursben annyi volt, de itt 36 meccsen egy sem. Ha próbálkozik is veszélytelen.
Illetve a válogatott keretből sem véletlenül esett ki. Ha egy ilyen Rodrygo befér, akkor neki is illene ott lenni.
bence0330 írta:
2023.03.07. 15:27:32
Csaba: Azért mégiscsak vezetjük 9 ponttal a bajnokságot a világverő Real előtt, egy az övékénél szerintem egy árnyalatnyival gyengébb kerettel, rettenetes mélységekből indulva szóval nem olyan vészes az a valóság sem, még ha nyilván van is játékos, akinek felhúzzuk/ák a teljesítményét. A saját kedvenceinket meg amúgy is nézhetjük rózsaszínebben. :) Amúgy nyilván én sem ömlengenék itt róla, csak kicsit durvának tartom a másik oldalt, mikor játszik 6 meccsből 3 MOM vagy épp nem MOM szintet, döntögeti el a meccseket, és annyit lehet olvasni, hogy már megint belevezette a lasztit párszor az ellenfélbe, meg volt pár rossz passza. Ez szerintem durvább lehúzás még annál is, mint amennyire én felhúzom. :D
Mostanában volt néhány meccsen MOM, mikor hiányoztak azok a játékosok akik ott szoktak lenni.
de Lewa is szidva van pedig ősszel a meccseink több mint felét ő hozta.

Nincs bajom abszolút a brazillal, de eddig semmi olyat nem mutatott, ami igazolná, hogy ide kellett hozni. És nem veszem el az érdemeit (melós, védekezik) de egyelőre egy stabil csere szint.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.03.07. 16:46:20

bence0330 írta:
2023.03.07. 15:27:32


Csaba: Azért mégiscsak vezetjük 9 ponttal a bajnokságot a világverő Real előtt, egy az övékénél szerintem egy árnyalatnyival gyengébb kerettel, rettenetes mélységekből indulva szóval nem olyan vészes az a valóság sem, még ha nyilván van is játékos, akinek felhúzzuk/ák a teljesítményét. A saját kedvenceinket meg amúgy is nézhetjük rózsaszínebben. :) Amúgy nyilván én sem ömlengenék itt róla, csak kicsit durvának tartom a másik oldalt, mikor játszik 6 meccsből 3 MOM vagy épp nem MOM szintet, döntögeti el a meccseket, és annyit lehet olvasni, hogy már megint belevezette a lasztit párszor az ellenfélbe, meg volt pár rossz passza. Ez szerintem durvább lehúzás még annál is, mint amennyire én felhúzom. :D
Arról nem is írtam, hogy vezetjük-e a ligát vagy sem.
A játék viszont több mint döcögős, európából kétszer pofoztak ki minket ebben a szezonban hasonló erősségű csapatok mint mi. (ne nyissuk ki ezt a témát inkább)
Nem kedvencekről van szó, mert nekem pl nincs is a csapatban ilyen, leírtam már többször, DeJong, Pedri, Araujo, Baldé négyes az akitől nincs mentem hányingerem, és akkor van még pár semleges ember Raphinha, Koundé, Christensen, Dembelé, Lewy számomra.

Én csak azt írtam, hogy itt úgy fel vannak fújva bizonyos játékosok, hogy a valóban olyan teljesítményt nyújtanának, akkor itt JogaBonito lenne, meg 5-6 gólos győzelmek folyamatosan.
Valami sántít.

Nekem a brazillal nincs bajom, leírtam lentebb, hogy mit érzek problémásnak, ettől még hasznos eleme a Xavi-teamnek, ezt is hozzátettem lentebb is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.03.07. 16:34:47

Chino írta:
2023.03.07. 15:04:54
Csak egy kis kiegészítés. A brazilnak több perce és meccse volt mint Dembélének. A bajnokságban és en bloc is.
Úgy értettem, hogy Dembélé eddig 100 körüli meccsen játszott a Barcában, Raphinha huszonkettőn.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.07. 15:27:32

Chino írta:
2023.03.07. 15:04:54
brazilfan írta:
2023.03.07. 14:58:49
Szerintem nincs benne féltékenység vagy irigység, nem azért dolgozza végig a meccseket, hogy bevágódjon az edzőnél és a szurkolóknál, hanem alapból ilyen. Ő nemcsak ímmel-ámmal megy vissza, hanem jól is védekezik, azt hiszem legutóbb a Real elleni kupameccsen volt egy patyolat tiszta szerelése a 16-oson belül.
Szerintem, ha Raphinha ugyanannyi lehetőséget kapna és ugyanannyi ideig lenne a pályán, mint Dembélé, több gólja és gólpassza lenne, és a játékban sem maradna el mögötte.
Csak egy kis kiegészítés. A brazilnak több perce és meccse volt mint Dembélének. A bajnokságban és en bloc is.
Igen, az előző meccsen előzött percekben, nyilván Dembélé sérülése miatt. Ennek megfelelően több gólpontja is van. 8/9, Dembélénél ez 8/7. Raphinha fél éve van itt, és lövésekben még biztos, hogy sokkal jobb lesz, nagyon alulrúgja az xG-jét, 0 átlövéses gólja van, míg az előző két szezonjában csak 16-oson kívül volt 12. Dembélé 5 éve van itt, és ez a legjobb fél éve volt eddig.
Nem annyira féltékenységre gondoltam, mint inkább arra, hogy ez zavaróbbá teszi neki a szitut, és csak még görcsösebben próbálkozik, hogy bizonyítson. És igen, pont ezek a szerelései azok, amik az 1-0-ás meccseinken pontokat érnek még a góljai mellett is, csak a kutya se veszi észre. Ezért mondtam nemrég azt, hogy egyelőre MI nem érdemeljük meg Raphinhát, mert messze nincs eléggé érékelve, elismerve a szintjéhez, meg más játékosokhoz képest, és főleg, hogy talán az egész csapatunkban ő dolgozik a legtöbbet minden meccsen.

Csaba: Azért mégiscsak vezetjük 9 ponttal a bajnokságot a világverő Real előtt, egy az övékénél szerintem egy árnyalatnyival gyengébb kerettel, rettenetes mélységekből indulva szóval nem olyan vészes az a valóság sem, még ha nyilván van is játékos, akinek felhúzzuk/ák a teljesítményét. A saját kedvenceinket meg amúgy is nézhetjük rózsaszínebben. :) Amúgy nyilván én sem ömlengenék itt róla, csak kicsit durvának tartom a másik oldalt, mikor játszik 6 meccsből 3 MOM vagy épp nem MOM szintet, döntögeti el a meccseket, és annyit lehet olvasni, hogy már megint belevezette a lasztit párszor az ellenfélbe, meg volt pár rossz passza. Ez szerintem durvább lehúzás még annál is, mint amennyire én felhúzom. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.03.07. 15:14:34

Peter írta:
2023.03.07. 15:01:56
csababarca írta:
2023.03.07. 13:58:17
Nem tudom, a számok azt mutatják, hogy Raphinha marha jó, Gavi marha jó, Pedri marha jó, Busquets isten, DeJong marha jó, TS marha jó, Araujo top 5 védő, stb...aztán mégis ami a valóság, hogy gyenge a játék,
Te is azt szoktad írni, hogy a statokon kívül nem árt nézni és látni a meccset.... :P
Ezért is írtam többször is, ha csak és kizárólag az itteni értékelők (nem a hivatalos, hanem a fórumozók által megfogalmazottak) írásaira hagyatkoznék, illetve a játékosok topikjában lévő ömlengésekre (ezekre nincs jobb szó, amit sokan művelnek néhány játékossal), az rajzolódna ki, hogy itt a Pep-team legszebb időszakainak játéka, és legalább kétszer különb hatékonyság és eredmények köszönnek vissza.

Aztán leülök a tv elé meccset nézni, és pofán vág a realitás.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.03.07. 15:04:54

brazilfan írta:
2023.03.07. 14:58:49
bence0330 írta:
2023.03.07. 14:28:12
A másik, hogy ha én a brazil lennék, iszonyúan idegesítene, hogy van egy posztriválisom, aki hasonló számokat hoz elöl, mint én, csak cserébe végigsétálja a meccseket, nem hajlandó melózni, én meg kilehelem a lelkemet a pályán, és ő az egekbe van emelve, én meg szót sem érdemlek.
Szerintem nincs benne féltékenység vagy irigység, nem azért dolgozza végig a meccseket, hogy bevágódjon az edzőnél és a szurkolóknál, hanem alapból ilyen. Ő nemcsak ímmel-ámmal megy vissza, hanem jól is védekezik, azt hiszem legutóbb a Real elleni kupameccsen volt egy patyolat tiszta szerelése a 16-oson belül.
Szerintem, ha Raphinha ugyanannyi lehetőséget kapna és ugyanannyi ideig lenne a pályán, mint Dembélé, több gólja és gólpassza lenne, és a játékban sem maradna el mögötte.
Csak egy kis kiegészítés. A brazilnak több perce és meccse volt mint Dembélének. A bajnokságban és en bloc is.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.07. 15:01:56

csababarca írta:
2023.03.07. 13:58:17
Nem tudom, a számok azt mutatják, hogy Raphinha marha jó, Gavi marha jó, Pedri marha jó, Busquets isten, DeJong marha jó, TS marha jó, Araujo top 5 védő, stb...aztán mégis ami a valóság, hogy gyenge a játék,
Te is azt szoktad írni, hogy a statokon kívül nem árt nézni és látni a meccset.... :P
Kérdezem, hogy mire megy egy csapat azzal, ha tegyük fel egy szélső amíg eljut az alapvonalig, megcsinál 3-4 kíváló cselt, miközben 100 ilyen megoldás után egyszer sikerül pontosan a beadása vagy bepassza....és statisztikailag 3-400 csele is lesz....
Kíválók a statjai, miközben a legkevésbé sem hatékony.

A másik csapat cselek nélkül egyérintőkkel gyors átmenettel felér a kapuig és bevarrja....
Nincsenek jó statjaik, max győznek
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.03.07. 14:58:49

bence0330 írta:
2023.03.07. 14:28:12
A másik, hogy ha én a brazil lennék, iszonyúan idegesítene, hogy van egy posztriválisom, aki hasonló számokat hoz elöl, mint én, csak cserébe végigsétálja a meccseket, nem hajlandó melózni, én meg kilehelem a lelkemet a pályán, és ő az egekbe van emelve, én meg szót sem érdemlek.
Szerintem nincs benne féltékenység vagy irigység, nem azért dolgozza végig a meccseket, hogy bevágódjon az edzőnél és a szurkolóknál, hanem alapból ilyen. Ő nemcsak ímmel-ámmal megy vissza, hanem jól is védekezik, azt hiszem legutóbb a Real elleni kupameccsen volt egy patyolat tiszta szerelése a 16-oson belül.
Szerintem, ha Raphinha ugyanannyi lehetőséget kapna és ugyanannyi ideig lenne a pályán, mint Dembélé, több gólja és gólpassza lenne, és a játékban sem maradna el mögötte.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.03.07. 14:53:38

bence0330 írta:
2023.03.07. 14:28:12
Sajna szerintem van értelme versenyeztetni, mert ugyanaz a poszt, még ha Dembélé simán játszhatna is baloldalt, rikán volt ez az eset. Nekem a megítélésük a fő bajom, hogy ha pl. Xavi nyilatkozataiból indulunk ki, akkor Dembélé még akkor is az isten, amikor sérült, Raphinháról meg azt sem tudnánk, hogy az FC Barcelona játékosa, egy meccsdöntő gól plusz rengeteg kulcspassz után sem kerül szóba, nemhogy máskor. A másik, hogy ha én a brazil lennék, iszonyúan idegesítene, hogy van egy posztriválisom, aki hasonló számokat hoz elöl, mint én, csak cserébe végigsétálja a meccseket, nem hajlandó melózni, én meg kilehelem a lelkemet a pályán, és ő az egekbe van emelve, én meg szót sem érdemlek. Azt gondolnám, hogy oké, ha edzőbának ez megfelel, mostantól sétálgatok én is, akkor alighanem több gólt szerzek, mert több energiám marad rá (lásd Gavi, amikor nem pitbullnak küldik fel, veszélyes a kapura, ha meg végig harap, akkor csak azt csinálja. Raphinhának szerencsére hihetetlen állóképessége van, bírja mindkettőt, de nyilván még jobb statjai lennének elöl, ha csak arra figyelne). Nagyon igazságtalannak tartom a szitut, főleg a mi csapatunk letámadásos játékában, ami Raphinhával nyilván sokkal hatékonyabb.

Amúgy igen, egyértelműen 3 támadóval kellene játszanunk, pláne ilyen szűk kp-val. A 442-nek is az lett a vége, hogy folyamat minden kp-sunk játszott, ki is dőltek ketten. A 3 támadót közül meg lehet a két F betűssel rotálni adott napi forma és eredmény szerinti cserékkel, néha meg kezdetni is őket, hátha.
Baldéval ez 4-4-3 vagy 4-4-2 bármikor átváltható három védős rendszerre. Sőt ég szélsőnek is fel lehet tolni, mögötte 4 kp-val.
Lehet, hogy Raphinha ilyen jó passzokat ad meg védekezik, de abszolút nincs benne a játékában az a plusz faktor, amire Dembélé képes. És azért a brazil 23 meccsen 5 gól 4 assist, a franciánál ez 18 meccsen 5/5, ha a számokat nézzük. És az utóbbi időben Dembélé és Lewy hiányában neki kellett gólszerzővé előlépni, tehát a szerep is kicsit más.
A franciára inkább ráragadt ez a sétálós jelző, mintsem igaz lenne. Raphinha többet melózik ez tény, de Dembélé sincs elveszve ebből a szempontból. Leginkább az a problémájuk, hogy a jobboson nincs egy olyan felfutó játékos, aki segíteni tudna nekik, ezért van több gondjuk is.
Másrészt én inkább nézem azt, hogy valaki bevállal egy cselt, meghúzza szélen amikor esély van rá vagy offenzív és esetleg nem sikerül, mint azt, hogy inkább megáll és a biztosat választja elszalasztva a támadás esélyét. A Real ellen pl. sok ilyen lehetőség volt, lehetett volna menni kontrűával rengeteg üres terület volt, de Raphinha egyszer sem vállalta be, még egy versenyfutást sem. Akkor kellett volna egy Dembélé.

Nekem nincs bajom a brazillal, jó látni hogy melózik, védekezik, szép passzokat ad, de az a "váratlan faktor" nincs meg benne és ez nagyon sokszor kellene.
Kíváncsi leszek, hogy Araujo ilyen szempontból tud-e változtatni, támogatni a szélsőket. Koundé nem szélsőbekk, amikor az uru játszott tavaly ott szintén nem lehetett soha kiemelni.

Aubat szerintem legfeljebb néhány millióért vissza lehetne hozni. Potter egyáltalán nem számít rá. Az utóbbi időben már a keretben sincs bent, ráadásul jövőre lejár a szerződése, ha valamennyi pénzt akarnak még látni most kell megszabadulni tőle. Bár én tartok attól, hogy mit mutatna. Szép volt az a fél év, de Angliában, még amikor rendszeresen játszott sem villogott. Az az egy árva gól nem jól néz ki. .
A gond legfeljebb annyi lehet, hogy a Chelsea-vel nem állunk túl jó viszonyban.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chino 2023.03.07. 14:59:47-kor.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.07. 14:28:37

Nagybarcelona írta:
2023.03.07. 14:14:32
gránit írta:
2023.03.07. 13:50:16
Persze, mélyebb statok is vannak, csak ezek sem adják vissza igazán az adott szituációkat. Be lehet vésni egy sikeres cselt egy játékosnak, csak lehet, hogy csel helyett a csapat többre ment volna egy passzal, míg a cselezgetés közben visszazárt az ellenfél. Vagy visszafelé cselezett, és nem mentünk vele semmire. Egyes szituációkat érdemes elemezni.

Én 3-5-2-t játszatnék. Hátul Alonso, Christensen, Araújo. Többre megyünk három jó középhátvéddel, mint kettővel, és másik két, védekezni nem tudó, csenevész szélsővel. Így pedig két legyet ütünk egy csapásra, mert plusz még egy embert be lehet tolni egy másik csapatrészbe. Dembelé, Raphinha együtt nem rossz, de nem elől, mert nem elég gólerősek. Három belső középpályás, két szervező, és egy klasszikus vkp. Kanté például jól jönne. Mellé két oldalt két szervező, és két szélső. Bent pedig két csatár. Nem Lewandowski egyedül, a nyakán három védővel. Xavi is hajlik a kétcsatáros játékra, csak Lewandowski mellett nincs még egy másik ilyen csatárunk.

Szóval kellenek itt az új igazolások nyáron. A védelem most rendben van. Szervező, vkp, befejező csatár, minimum három ember kell.
Nálam is 532 lenne
Az 5-3-2 is jó. Ez gyakorlatilag képlékeny, mert a két szélső befutná a két szélt, így ez hol 5-3-2 lenne, hol 3-5-2 stb, különböző helyzetekben különböző formákat öltene. A lényege ugyanaz, a két szélsőt ne előre toljuk, mert nem elég gólerősek, inkább kellene még egy gólvágó Lewandowski mellé, a két szélső pedig őket támogatná, miközben a mezőnyben, a középpályán is sokkal sűrűbbek, masszívabbak lennénk.

Nálam:

ter Stegen

Araújo - Christensen - Alonso

Raphinha - Pedri - egy igazolandó vkp - egy igazolandó szervező - Dembelé

Lewandowski - egy igazolandó csatár

Jelenleg ezzel a szűk kerettel nagyon szenvedősen lehet betömni ezeket a lukakat. Ilyenkor jön Kessié, Sergi Roberto stb. Akik alap esetében jó cserék a 78. percben, 2-0-nál. Most velük tömködjük a lukakat. De ahhoz képest, hogy 3 éve 8 embert igazoltam volna csak a kezdőbe, most "csak" hármat. Ez számomra mindenképpen előrelépés.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.07. 14:28:12

Sajna szerintem van értelme versenyeztetni, mert ugyanaz a poszt, még ha Dembélé simán játszhatna is baloldalt, rikán volt ez az eset. Nekem a megítélésük a fő bajom, hogy ha pl. Xavi nyilatkozataiból indulunk ki, akkor Dembélé még akkor is az isten, amikor sérült, Raphinháról meg azt sem tudnánk, hogy az FC Barcelona játékosa, egy meccsdöntő gól plusz rengeteg kulcspassz után sem kerül szóba, nemhogy máskor. A másik, hogy ha én a brazil lennék, iszonyúan idegesítene, hogy van egy posztriválisom, aki hasonló számokat hoz elöl, mint én, csak cserébe végigsétálja a meccseket, nem hajlandó melózni, én meg kilehelem a lelkemet a pályán, és ő az egekbe van emelve, én meg szót sem érdemlek. Azon túl, mennyi görcsösséget okozna ez bennem, hogy bizonyítsak, azt gondolnám, hogy oké, ha edzőbának ez megfelel, mostantól sétálgatok én is, akkor alighanem több gólt szerzek, mert több energiám marad rá (lásd Gavi, amikor nem pitbullnak küldik fel, veszélyes a kapura, ha meg végig harap, akkor csak azt csinálja. Raphinhának szerencsére hihetetlen állóképessége van, bírja mindkettőt, de nyilván még jobb statjai lennének elöl, ha csak arra figyelne). Nagyon igazságtalannak tartom a szitut, főleg a mi csapatunk letámadásos játékában, ami Raphinhával nyilván sokkal hatékonyabb.

Amúgy igen, egyértelműen 3 támadóval kellene játszanunk, pláne ilyen szűk kp-val. A 442-nek is az lett a vége, hogy folyamat minden kp-sunk játszott, ki is dőltek ketten. A 3 támadót közül meg lehet a két F betűssel rotálni adott napi forma és eredmény szerinti cserékkel, néha meg kezdetni is őket, hátha.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.03.07. 14:35:54-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.03.07. 14:18:17

Troym írta:
2023.03.07. 14:11:50
Csak én nem értem, minek versenyeztetni őket? Ha egészséges lenne mindenki, akkor pályán lenne mindkettő, mert akkor a szakadék utánuk, hogy kérdés nem lenne.
A jó kérdés úgy hangzik mi a franc lett volna velünk január-februárban ha Dembele sérült, Raphinha meg nem lett volna itt? Szerintem már nem lennénk első helyen.
FT szerintem mentálisan és technikailag sem elég jó ide, Fati meg mentálisan, ami már kihat rá fizikálisan is, Lewy meg egyre jobban szürkül be gondolom a terhelés, elvárások, fizikai korlátok miatt. Több támadó meg nincs is.
Dembele ha felépül szerintem visszaállunk 3 támadóra (legalábbis remélem) mert egyre esetlegesebb a támadójátékunk, ezt gondolom Xaviék is látják.
Szerintem is. Sokkal több èrtelme lenne Dembelèt átvinni a bal szèlre ha már 433, ez a 343 vagy fèloldalas 442 nekem szemèly szerint nagyon nem tetszik. A csapat stabilabb lett, de a La Ligában nem sok jelentősège van, Európában láthattuk mire volt elèg, cserèbe a támadó játèkunk gyenge.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.03.07. 14:14:32

gránit írta:
2023.03.07. 13:50:16
Persze, mélyebb statok is vannak, csak ezek sem adják vissza igazán az adott szituációkat. Be lehet vésni egy sikeres cselt egy játékosnak, csak lehet, hogy csel helyett a csapat többre ment volna egy passzal, míg a cselezgetés közben visszazárt az ellenfél. Vagy visszafelé cselezett, és nem mentünk vele semmire. Egyes szituációkat érdemes elemezni.

Én 3-5-2-t játszatnék. Hátul Alonso, Christensen, Araújo. Többre megyünk három jó középhátvéddel, mint kettővel, és másik két, védekezni nem tudó, csenevész szélsővel. Így pedig két legyet ütünk egy csapásra, mert plusz még egy embert be lehet tolni egy másik csapatrészbe. Dembelé, Raphinha együtt nem rossz, de nem elől, mert nem elég gólerősek. Három belső középpályás, két szervező, és egy klasszikus vkp. Kanté például jól jönne. Mellé két oldalt két szervező, és két szélső. Bent pedig két csatár. Nem Lewandowski egyedül, a nyakán három védővel. Xavi is hajlik a kétcsatáros játékra, csak Lewandowski mellett nincs még egy másik ilyen csatárunk.

Szóval kellenek itt az új igazolások nyáron. A védelem most rendben van. Szervező, vkp, befejező csatár, minimum három ember kell.
Nálam is 532 lenne, de ilyen formában:
Stegen
Raphinha-Kounde-Araujo-Christensen-Balde
De Jong
Gavi-Pedri
Dembele-Lewandowski
Persze Aubaval lett volna az igazi, vagy egy másik minősègi támadóval
Válasz küldése