Ansu Fati

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.

Elengednéd nyáron 70 millióért?

Igen
48
75%
Nem
16
25%
 
Szavazatok száma: 64
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.04. 15:03:24

Ronaldinho&Barca írta:
2023.04.04. 13:50:07
Mihu lentebb tűpontosan leírta Fati jelenséget. Én csak magamat tudom ismételni, amit a tavalyi sérülésekor is írtam, amint lehet tegyük pénzzé, amíg még lehet. Akkor ott nem fogadta el a Barca és az új orvosi brigád javallatát, hanem ment a saját feje után, ahogy a pályán is. Ha úgy élne halna a csapatért, ahogy pl. Gavi teszi, egy szavam se lenne. De jelenleg teljesen mindegy hogy 90 percet vagy 9 percet kap, hatalmas arc, beleszrok stílus jellemzi. A 10-es mezt pedig rossz rajta látni. Nyáron keressenek neki egy következő állomást, aztán áldás békesség.
Sajnos én is így gondolom.

Nem a teljesítményével van a gond, az bármikor javulhatna. Lehet hogy nem fog, mert fizikailag már nem lehetséges a sok műtét miatt, de ez most mindegy. A hozzáállása nem teszi lehetővé azt, hogy ennek a csapatnak a része maradjon.

Kár érte, de nem az első ilyen veszteségünk, és egyre inkább úgy tűnik, hogy régesrég mindegy már. A tavalyi hosszabbításos clasicon végetért az ő története.

De mégegyszer: a hozzáállása miatt van elsősorban az, hogy még 5 millióért is megéri egyszerűen csak túladni rajta.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.04.04. 13:50:07

Mihu lentebb tűpontosan leírta Fati jelenséget. Én csak magamat tudom ismételni, amit a tavalyi sérülésekor is írtam, amint lehet tegyük pénzzé, amíg még lehet. Akkor ott nem fogadta el a Barca és az új orvosi brigád javallatát, hanem ment a saját feje után, ahogy a pályán is. Ha úgy élne halna a csapatért, ahogy pl. Gavi teszi, egy szavam se lenne. De jelenleg teljesen mindegy hogy 90 percet vagy 9 percet kap, hatalmas arc, beleszrok stílus jellemzi. A 10-es mezt pedig rossz rajta látni. Nyáron keressenek neki egy következő állomást, aztán áldás békesség.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.04. 11:14:38

Szerintem meg kellene még egy szezon minimum.
20 éves még mindig.
Busi pl. 20 évesen került fel és lett a nagycsapat tagja, nála meg gond, hogy nem viszi a hátán a csapatot és "csak" 4gól, 3 gólpassza van, meg nehezen lendül vissza formába.
Fati 100%, hogy nem lesz Messi szintű játékos, de a felesleg és a legenda között is vannak szintek.
Hogy FT-né jobb, az meg teljesen egyértelmű. FT kapcsán az egyetlen pozitívum, hogy azzal, hogy hoztuk megúsztuk Moratát.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.04. 10:46:35

Deluigi írta:
2023.04.04. 10:45:33
ugy emlekszem, belement a mutetbe
Tavaly nem ment bele. Nem mondom, hogy ennyi után nem érthető valahol, de lehet, hogy tényleg rossz döntés volt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.04.04. 10:45:33

ugy emlekszem, belement a mutetbe
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.04. 10:41:20

Fatiban nagyon bíztam és nagyon vártam, hogy felépüljön, berobbanjon, ahogy pl. Gavi is tette és kirobbanthatatlan formában játszon. De ez sajnos nem történt meg. Amíg pl. Torresnél tudjuk, hogy kb. ezt tudja és ez várható, addig Fati esetében az van, hogy egy istenadta tehetség, de a sérülés és h nem ment bele a műtétbe egy hasonló problémát okozott nála, mint Umtitinél, aki a világ egyik legjobb belső védője volt, ma meg csak árnyéka önmagának. Fati esetében 2 dolog lehet, egyrészről a sérülés és a műtét hiánya miatt a dinamizmusa, robbanékonysága már csak emlék, másrészről ha belevetné magát olyan elánnal a meccsekbe, mint pl. Gavi, valszeg megint hónapokra kiesne, mert nem bírná a szervezete.... Rossz nézni sajnos, hogy ez történt, de szerintem látható, hogy nem számíthatunk rá húzó emberként, nem látom, hogy valaha tudna annyit játszani, mint a jelenlegi kezdőink, így marad ez a minden 3. meccsen bedobja Xavi pár percre jófejségből, hagy legyen pályán kicsit. Nem tudom ez meddig mehet így. Emiatt azt gondolom, hogy ha jönne érte egy ajánlat, akkor elengedném, ha meg nem, akkor kölcsönbe valahova a közelbe (pl. ha a Valencia bent marad, akkor nem lenne ott messze). Bármelyik csapat örülne egy ilyen tehetségnek, mi meg látnánk, hogy bírja a teste, lehet-e terhelni, formába lendül-e. Ha igen, akkor jöhet vissza, ha nem, akkor meg kb. megy Umtiti után.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.03. 11:01:38

Troym írta:
2023.04.02. 22:46:56
Nálam még mindig ő lenne az, akit tűzön-vízen megtartanék, de tudom a kisebbséghez tartozom.
A kisebbségben lévő szurkolók is szurkolók..... :lol:
Hozzáállás kérdése szerintem, de vérzünk mi annyi sebből, hogy közel nem a Fati kérdés a legfajsúlyosabb.
Egyébként nekem is van türelmem vele kapcsolatban.
Ugyanakkor pl Torrest sem illettem negatív kritikával, de kettejük összevetésében szerintem az nagyon nem elhanyagolható tényező, hogy Fati bizony házon belülről érkezett, míg Torresért kiadtunk bizony 50 millió eurot, nem is akármilyen körülmények között. Hogy ez a többség szerint szinte ingyen volt, mert évi tízest törlesztünk.....hát?!
A lényeg, én sem adnám el Fatit.
A kisebbséghez tartozásról még annyit, hogy Róma óta a kisebbséghez tartozom, nem vígasztaló ugyan, de kitűnő immunerősítő. (nyilván nem kell komolyan venni, de a fórum archívuma viszont nem felejt.... :roll: )
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.04.03. 09:30:34

Mascherano14 írta:
2023.04.03. 07:51:55
Én sem értem, mi van vele, semmi dinamizmus sincs benne. Védekezés nyoma sincsen. Összjáték??? A gólja előtt is szinte vánszorgott, csak a védők bénázása miatt mehetett a kapu felé.
Írtam korábban, hogy azt elemezték, a sérülései miatt az izomszövetek hegesek, kevésbé dinamikusak és rugalmasak, emiatt nem a régi...
Most is írtak, hogy extra erősítő tréningen van...
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2023.04.03. 07:51:55

Én sem értem, mi van vele, semmi dinamizmus sincs benne. Védekezés nyoma sincsen. Összjáték??? A gólja előtt is szinte vánszorgott, csak a védők bénázása miatt mehetett a kapu felé.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.04.03. 06:48:01

vargazoli írta:
2023.04.02. 23:39:47
Minden tiszteletem elismerésem Xavié, akit játékosnak is edzőnek is nagyra tartok.
DE, lehet nem ugyanazt a meccset néztük???
Fatinak a gólján kívül csak rossz megmozdulásai voltak.
Ezek után:"Ansu elfáradt, de nagyon jól dolgozott."
De, mindenki ugyanazt a meccset nézte, csak mi szurkolók vagyunk, Xavi pedig edző, akinek fontos a játékos mentális állapota, a magabiztosságának a növelése, ebben is nagy ellentét van Xavi és Koeman között, valamint Xavi és a fórumozók egy része között. Nyilván nem fogja azt mondani egy sajtótájékoztatón, hogy Ansu a gólján kívül semmit nem csinált, és ő az oka annak, hogy csak 4-et rúgtunk.
Elég nehéz lehet a stábnak és Ansunak is kezelnie ezt a helyzetet, hogy volt egy reménységünk, és jelenleg nem az. De én nem látok Ansu arckifejezésében, se a testbeszédében olyasmit, amit itt néhány fotelpszichológus belelát, egyáltalán nem hiszem, hogy ne akarna dolgozni, vagy hogy flegma lenne.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.02. 23:55:30

Troym írta:
2023.04.02. 22:46:56
A srác lehet elbénázott sokat tegnap is, de nyomott egy olyan szólót és lőtt egy olyan gólt, amire kevesen képesek.
Nagy ívben nem érdekel sem a testbeszéde, vagy egyéb ellene felhozott érv, a srácban ott van az a fajta "extra", ami FT-ben sosem lesz. (Raphinhában sem, de ő legalább ,mentálisan erős és kihúzta önmagát a gödörből) Amúgy szerintem Fati fiatal csak, ne várja már tőle senki, hogy 2 év sérülés és felépülés után ne legyen türelmetlen, hogy végre játszon, vagy ne gondolja FT bénázásákor, hogy ennyi erővel ő is játszhatna. Ha elöl egy prime MSN lenne, gondolom meg se nyikkana, de azért nem ott tartunk.
Nálam még mindig ő lenne az, akit tűzön-vízen megtartanék, de tudom a kisebbséghez tartozom.
Remélem a kezdő Fati-Lewa-Raphinha lesz a kupaelődöntő visszavágón, max ha gyenge, lesz kit szidni.
Mondjuk a szólós rész elég... hát... túlzás szerintem. Sétálgatott előre, a védők meg békésen hátrálgattak, Fati meg senkitől sem zavarva odakocogott a tizenhatoshoz, és ott még mindig senkitől sem zavarva lőtt egyet (ami tényleg szép volt). Ezt soha sehol máshol nem fogja tudni megcsinálni, de még egy Valladolid ellen sem, akkora szakadék van az Elche sebessége, minősége, és minden más alsóházi spanyol csapat között is. Nálam ez az egész jelenet pont azt mutatta meg, hogy igen, a lábában benne van a "bugi", de ezt csak ilyen nyugdíjas tempó mellett tudja hozni - jelenleg. Ettől még maga az egész megmozdulás szép volt, és végig kellett csinálni, bravó, csak nem látom, hogy lenne ebből bármi bárki más ellen.

Az idei sikereinket meg amúgy pont csapatként értük el, amikor mindenki tűzbemegy a másikért. Ezt a Nou Camp is díjazza, nem is kicsit. Fati az egyetlen játékos, aki ebben nem partner, meg félig Dembélé, aki azért ennél jobban igyekszik mezőnyben, és sokkal jobb mellette előre is.

Ezt most nem annak írtam, hogy adjuk el, nemigen van határozott álláspontom a témában, az tuti, hogy támogatni és reménykedni kell benne legkorábban év végéig, de jelenleg ez még semmi. Szerintem a Reál ellen ha kezd, az csak azért lesz, mert mindenki ki van dőlve, és még számszerűen sem tudunk négy középpályással kiállni. De szerintem még akkor is inkább Ferrán, aki nemcsak szintén gólt lőtt, hanem adott kvázi gólpasszt is Lewynek, meg amúgy is sokkal többet tesz a csapatért. Persze ha kezd, akkor szurkolok, hogy süljön el a lába, mert az nem lehetetlen, de közben meg egy Madrid szintű csapat ellen pont nem mindegy, hogy -1 emberünk van-e a mezőnyben, vagy sem, főleg, hogy a fővárosiak elég jó formában vannak látszólag.

A jelenlegi Fati nálam tipikusan az, akit nagy meccsen akkor hoznék csak be (de akkor mindenképp), ha kockáztatni kell, de ennyi. Majd a kis meccseken kapjon szerintem is sok időt Ferránnal egyetemben, de a Reál ellen szerintem borzasztóan kilógna a csapatból, még egy Elche ellen is kilógott lefelé. Aztán lehet, hogy 5 meccs elteltével megváltozik a véleményem, adja az ég.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
vargazoli
Jugador del Barça
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.09.28. 13:57:02

2023.04.02. 23:39:47

Minden tiszteletem elismerésem Xavié, akit játékosnak is edzőnek is nagyra tartok.
DE, lehet nem ugyanazt a meccset néztük???
Fatinak a gólján kívül csak rossz megmozdulásai voltak.
Ezek után:"Ansu elfáradt, de nagyon jól dolgozott."
Szerintem csetlett botlott, mindent elrontott amit lehetett, úgy ahogyan az elmúlt sok sok meccsen tette.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.02. 22:46:56

A srác lehet elbénázott sokat tegnap is, de nyomott egy olyan szólót és lőtt egy olyan gólt, amire kevesen képesek.
Nagy ívben nem érdekel sem a testbeszéde, vagy egyéb ellene felhozott érv, a srácban ott van az a fajta "extra", ami FT-ben sosem lesz. (Raphinhában sem, de ő legalább ,mentálisan erős és kihúzta önmagát a gödörből) Amúgy szerintem Fati fiatal csak, ne várja már tőle senki, hogy 2 év sérülés és felépülés után ne legyen türelmetlen, hogy végre játszon, vagy ne gondolja FT bénázásákor, hogy ennyi erővel ő is játszhatna. Ha elöl egy prime MSN lenne, gondolom meg se nyikkana, de azért nem ott tartunk.
Nálam még mindig ő lenne az, akit tűzön-vízen megtartanék, de tudom a kisebbséghez tartozom.
Remélem a kezdő Fati-Lewa-Raphinha lesz a kupaelődöntő visszavágón, max ha gyenge, lesz kit szidni.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.02. 11:15:56

Fati családi hátterèt nem ismerem, annyit tudok,hogy Fater is focizott alsóbb osztályokban,miután emigráltak afrikából,utána sofőr lett. Gondolom az egèsz család felemelkedèse Fatin múlik,ezèrt is aggódhat az öreg.Ez plusz teher lehet a srácon,persze lehet,hogy ez csak az èn fikcióm. Mindenesetre nekem nem fog hiányozni ilyen hozzáállással.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2023.03.31. 09:58:11

Troym írta:
2023.03.31. 09:29:21
Ha egy támadó formán kívül van, az a játékos sara.

Ha az összes, akkor az edző / felállás / taktika.
Fati 14 meccs óta nem lőtt Laliga gólt, gólpassza sincs.
FT 13 meccs.
Lewy 10 meccsen 2 gól, 1 gólpassz
Dembele 10 meccsen 3gól, 3 assziszt, ebből 1g+3a a Bilbao elleni 1 meccsen jött össze, anélkül 9 meccsen 2gól 0 assziszt.

Egyedül Raphinha rángatta ki saját magát a hajánál fogva valamennyire a gödörből, neki van 4 gólja, 2 gólpassza 10 meccsen.

Na itt tartunk.
Akkor miért is nem játszhat Fati? Ugyanolyan béna, mint mindenki más is elöl.
Miért jó a 4 kp? Mióta az van minden támadó potenciálnak annyi. Tudom védekezésben stabilabb, de állítólag most mienk a világ egyik legjobb védelme, akkor nem kell túlbiztosítani még a középpályát is.
Azért nem játszhat Fati, mert:
:arrow: A srácon annyira látszik, hogy belesz.rik az egészbe, hogy már az arckifejezése is kinyitja a bicskát a zsebemben. Nincs meg benne a tűz, nincs benne motiváció.
:arrow: Elveszít egy labdát, nem sprintel utána, hogy visszaszerezze, hanem elkezd lötyögni.
:arrow: Ha labdát kap, akkor nem látom benne, hogy minden áron át akarja fűzni magát a védőn, hanem csinál egy valamilyen cselt, aztán ha bejön-bejön, ha nem-nem...
:arrow: Azért jönnek a hírek a válogatottból is, hogy nem voltak elégedettek az edzésmunkájával és gyanítom, hogy itt is ez lehet. Ha Xavi annyira bízna benne, mint ahogy a médiában hangoztatja, és az edzésmunkájával is elégedett lenne, akkor nem 10 perceket kapna.
:arrow: Ha gólt rúgunk, amikor már Ő is a pályán van, akkor nem úgy fut oda ünnepelni, mint Alba a Clasico-n, hanem csak odakocog a többiekhez. Minden alkalommal.

:arrow: Torres is bamba, viszont rajta legalább azt látom, hogy akar, csinálja, kapar, letámad ha elvesztette a labdát. Az már, hogy inkább emberhátrány, mint előny, az más kérdés, de a hozzáállása nem kérdőjelezhető meg.
:arrow: Ha valakinek a hozzáállása profi és csinálni akarja, motivált, akkor lehet ezt úgy is tenni, mint ahogy anno Henke Larsson vagy nem oly' rég Luuk de Jong tette. Bejött pár percre és abban a kis időben kihozta a legjobbat magából. És Larsson gólokat rúgott, gólpasszokat adott, de Jong meg meccseket mentett, vagy nyert meg.

Azt hiszem a legjobban Simon Tibi örök érvényű idézetével tudnám leírni, hogy mit akarok mondani: "Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha!...a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva."
Kép
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.03.31. 09:53:18

Troym írta:
2023.03.31. 09:29:21
Na itt tartunk.
Akkor miért is nem játszhat Fati? Ugyanolyan béna, mint mindenki más is elöl.
Miért jó a 4 kp? Mióta az van minden támadó potenciálnak annyi. Tudom védekezésben stabilabb, de állítólag most mienk a világ egyik legjobb védelme, akkor nem kell túlbiztosítani még a középpályát is.
Mert pletykák szerint egy kabaré a hozzáállása és el van szállva magától, Xavi meg a kemény munkában hisz. Luis Enriquének volt nemrég egy elhíresült nyilatkozata, a vb kudarcról faggatták, ő pedig azt mondta hogy 26 játékosból 25-öt ma is meghívna a keretbe, egy emberben viszont nagyot csalódott, de nem nevesíti. Nos, minden hírportál meg jól értesült újságíró szerint egyértelműen Fatira célzott, mert nagyon nem volt megelégedve az edzésmunkájával meg a moráljával. Persze én megerősíteni ezeket nem tudom, de nem zörög a haraszt...

Szerintem az ő karrierje megy a lecsóba innentől, kicsit nevetségesnek is tartom mikor Premier League csapatokat vizionálnak neki 2 méteres színizom vadnégerek ellen, ugyanmár... Szerintem perpillanat egy Sevillában sem tudna húzóember lenni, de maximum az a szintje. De lehet jót tenne neki 1 év kölcsön hogy összekapja magát, bár gondolom azt meg az egója meg apuka nem fogja engedni. Fájó szívvel mondom, de sztem ha valaki nyáron letesz érte 35 milliót, el kell engedni.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.03.31. 09:49:36

Troym írta:
2023.03.31. 09:29:21

Akkor miért is nem játszhat Fati? Ugyanolyan béna, mint mindenki más is elöl.
Mellé még védekezni sem tud (max Dembelét lehet ebben egy lapra tenni vele). Elöl több védése van a közelmúltban mint gólja/gólpassza.
Szóval egál vagy 1 gólos előny esetén ezért nem játszhat.

A 4 KP egy kényszer megoldás mert a bal szélsőink ennyire szarok előre (és hátra is sokkal kevesebbek mint egy Gavi/4. KP)
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.31. 09:29:21

Ha egy támadó formán kívül van, az a játékos sara.

Ha az összes, akkor az edző / felállás / taktika.
Fati 14 meccs óta nem lőtt Laliga gólt, gólpassza sincs.
FT 13 meccs.
Lewy 10 meccsen 2 gól, 1 gólpassz
Dembele 10 meccsen 3gól, 3 assziszt, ebből 1g+3a a Bilbao elleni 1 meccsen jött össze, anélkül 9 meccsen 2gól 0 assziszt.

Egyedül Raphinha rángatta ki saját magát a hajánál fogva valamennyire a gödörből, neki van 4 gólja, 2 gólpassza 10 meccsen.

Na itt tartunk.
Akkor miért is nem játszhat Fati? Ugyanolyan béna, mint mindenki más is elöl.
Miért jó a 4 kp? Mióta az van minden támadó potenciálnak annyi. Tudom védekezésben stabilabb, de állítólag most mienk a világ egyik legjobb védelme, akkor nem kell túlbiztosítani még a középpályát is.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.03.31. 08:34:53

Szerintem nem egy egzakt tudomány, hogy egy Auba ès Depay ha a múltjukat vagy a Barcában játszott fèl èvükben (kb. fèl-fèl szezont játszottak, Auba tèlen jött, Depay Xavi èrkeztèvel kiesett a kalapból) lehetett látni, hogy többet tudnak adni a csapatnak, mint a sajnos nem teljesen egèszsèges, sèrülèsből visszatèrő Fati, vagy Ferran, akinek már a tavalyi szezon vègèn sem ment a játèk.
Ha pedig figyelembe vesszük, hogy a sajtóban megjelent fizetèsük:
Depay bruttó 10 (egyes források szerint idèn 14)
Auba bruttó 18 (ennyire emelkedett volna a mèdia szerint)
Ferran bruttó 14+12 milliós amortizációs költsèg a bèrsapkában.
Hogy ne legyen off, Fati 14 milliót foglal a bèrsapkában, hiszen saját nevelès (Auba+Depay ingyen jött). Szerintem a 200 milliós bèrcsökkentès tekintetèben ez az információ nem elhanyagolható.
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.03.31. 07:59:47

FCBsteve írta:
2023.03.31. 07:04:54

Jó dolog a rotáció (is), de vajon hány EGY góllal megnyert meccsünk úszott volna el azon, hogy a 60. perctől bejön 2-3 kevésbé formában lévő játékos... Nem egy mérközésen "az életünkért küzdöttünk" ebben a szakaszban - vagy a győzelem vagy a rotáció, azaz vagy 12 pont előny vagy vmivel kevesebb sérülés.
Itt a lényeg szerintem is, én is írtam korábban, hogy egész egyszerűen nincs meg az a teljesítmény a csapattól, egész szezonban de főképp a VB óta, hogy komolyabban rotálni lehessen. Nem tudunk lezárni meccseket, így viszont ugyan az eredmények szépek, az utolsó pillanatig kaparni kell többnyire, ez meg nem olyan helyzet amikor az edzésen egyértelműen gyengébb teljesítményt nyújtó, formán kívüli játékost be lehet hozni 30+ percekre...

A keret javult, jól is szerepelünk idén, de még nincsen meg az az erő a csapatban hogy megszórjuk az ellenfeleket és két három cserével is dominálni tudnánk...

Mondjuk ebben Fati meg Torres a ludas leginkább, ha edzéseken mutatnának valamit és kicsit is elindulnának felfelé, többet lehetne forgatni. Torrét ebben nem venném elő, ő fiatal (nem épült be korábban). De a helyzet az hogy míg Torressel csak előre van probléma addig Fati védekezésben is visszalépést jelent még akkor is ha Lewy helyére jönne be (és ott még szarabb mint balon)... Így viszont egész egyszerűen nem fér bele, hogy a jelenlegi helyzetben többet játsszon.

Nem látom Xavi mit tudna jobban csinálni vele kapcsolatban. Ha nem tud javulni akkor majd a nyári edzőmeccseken lehet formát építeni, vagy ha már matematikailag eldőlt a bajnokság... Vagy ha a kezdők megtáltosodnak és megtanulunk lezárni meccseket... #-o
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.03.31. 07:04:54

Nagybarcelona írta:
2023.03.30. 12:36:36
Troym írta:
2023.03.30. 11:48:09
Az viszont igaz, hogy Xavi nem nagyon rotál.
Az nem rotálás, hogy megsérül valaki és akkor kerül csak valaki más a csapatba.
A keret kb 19 játékos, akiket Xavi használ, ebből levezethető mekkora gond, akár 2-3 sérülés.
Kp oldalon a hétvégére is maradt 4 helyre Busi, Gavi, Kessie, SR, mert Torre eddig kapott 22 percet, Casado semmit.
Elöl sem volt rotáció egész évben. Lewa, Raph és Dembele. Sosem volt használva Depay (elment), Dembele meg sérült és rögtön nincs mit csinálni.

Fati nem 5 perceket kéne kapjon hónapokon át. Nincs formában ez tény, de így sosem lesz. Szerintem ő is belemenne, hogy sérülésveszély ide, vagy oda, de kap 90 perceket.
Tavaly pl Rashford talán egész szezonban lőtt 4 gólt, idén 25-t.
Ehhez viszont játszatni kell.
Azért így is van Fatinak 3 gólja, 3 gólpassza 1000 perc alatt, az nem annyira vészes, FT meg 2 gól, 0 gp ugyanennyi lehetőség alapján.
Látszik, hogy Fati jelen állapotában nem segítség a csapatnak, de FT kapcsán nekem az az érzésem, hogy majdnem semmiképp nem lesz az. (Fati 50%, hogy még jó lehet, FT szerintem max 10)
Xavinak szezon végén döntenie kell, és szerintem FT mellett fog dönteni, holott ő ennél többet semmiképp nem ér el Fati meg jó lehet.
Roque meg semmiképp nem valaki helyett kéne jöjjön (ha jön), hanem Lewa cseréjének.

Egyébként Ansu Fati 14 meccs óta gólképtelen a bajnokságban, Ferran 13, Lewandowski 2 gólt lőtt az utolsó 10 meccsen.
Szóval nem csak Fati gyenge, hanem mindenki elöl, innentől ez felállás / taktikai kérdés is.
Szèpen kifejtetted. Örüljünk ha behúzunk valami kupát idèn, de èn nagy hiányosságokat látok Xavi munkásságában. Az egyèrtelmű, hogy marad jövőre is. Lehet egy Arteta-Arsenal szerű fejlődès, de engem aggaszt, ahogy a játèkosokkal bánik, ami a jelenlegi anyagi helyzetünkben nem engedhető meg. Auba, Depay 15 milliós bevètel összesen. Fati ès Ferran jó ha 60 millió. Egyèrtelműen erőltetni kell a játèkukat a hátralévő meccseken, hogy kiderüljön mit várhatunk tőlük. Ferrant egyáltalán hozni sem kellett volna 60 millióèrt. Ferran ugye èvi 25 millió a bèrsapkában az amortizációs költsègèvel, Fati 12-14 bruttó elvileg, viszont sèrülèkeny. 2 minősègi játèkos a pótlásukra nem fèr bele. Visszaüt Depay ès Auba távozása, ugye ők már regisztrálva voltak, nyáron nehèz lesz regisztrálni ingyen èrkezőket is. Vitor Roque egy óriási lutri, állítólag 40 millió a játèkjogának 85%-èrt, aztán gondolom jöhetnek a perek. Nálam Fati maradna, ès ha lehet, Auba vissza, esetleg Ferran helyett Thuram ingyen, FFP kèrdèse. Jövő nyáron viszont kell egy fiatal csatár Lewa/Auba helyère. Hètvègèn szerintem Ansu ès Ferran is bizonyíthat.
Azért azt elvárni Xavitól (és az egész szakmai stábtól), hogy '22 januárjában a jövőbe lásson, és lássa azt, hogy Torres nem lesz jó a 23-as szezonban - nem szabadna..
Jó dolog a rotáció (is), de vajon hány EGY góllal megnyert meccsünk úszott volna el azon, hogy a 60. perctől bejön 2-3 kevésbé formában lévő játékos... Nem egy mérközésen "az életünkért küzdöttünk" ebben a szakaszban - vagy a győzelem vagy a rotáció, azaz vagy 12 pont előny vagy vmivel kevesebb sérülés.

Hogy kevésbé legyen off, Fati-ról azt írják egy elemzésben (Tot Costa, Cat Radio), hogy az ismétlődő sérülések és orvosi beavatkozások hatással vannak az izomzatára, a hegszövet gyengébb az alap izomszövetnél (erő és rugalmasság terén), ezért jelentősen elmarad korábbi énjétől (és csapattársaitól), gyorsaságban és robbanékonyságban.
Hiába van 100% jó fizikai állapotban, ezt a fajta izomváltozást nem mérik a tesztek, de jelentős hatással van a párharcaira. Állítólag mind az edzők, mind a játékos tisztában van ezzel, és Fati dolgozik is az izmok erősítésén, de az a tény, hogy nem tud olyan "szabadon" mozogni a pályán, mint korábban, hatással van önbizalmára, így jobban kerüli a párharcokat. Év végéig kiderül, mennyit sikerül(t) fejlődni...
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.03.30. 16:31:54

Peter írta:
2023.03.30. 13:51:38
Az, hogy egy édesapa elmondta a gondolatait, szerintem teljesen hétköznapi dolog.
Hát nem egészen. Az, hogy elvinné a Barcától, az nem gondolat, hanem fenyegetőzés, zsarolás. Beszélt Mateuval és Jordival, de nem fogadja el a válaszukat, hanem a sajtóban üzenget Xavinak.
És mi az, hogy “azt mondtam Mateunak, hogy Ansu a klub saját nevelésű játékosa”? Gondolta, hogy ezt Mateu nem tudta, és rá várt a feladat, hogy világosítsa?
Vajon Mateuval és Jordival is ilyen hangnemben beszélt, ahogy itt az interjúban előadta magát?
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.30. 13:51:38

Az, hogy egy édesapa elmondta a gondolatait, szerintem teljesen hétköznapi dolog. Nem menedzsere a fiának, nem írhat alá helyette, nem gyámja, egyszerű édesapa.
Szerintem ezzel semmi baj nincs, szíve joga ehhez.
Nem az a jellemző a 20 éves "gyerekekre", hogy vakon követik a "fater" instrukcióit.....sőt.... :lol:

Jorge Mendes a menedzsere. Na, az ő megszólalásaira már érdemes lehet odafigyelni.
Chino írta:
2023.03.30. 12:57:24
Xavi nagyon ragaszkodik a 4 kp-s rendszerhez , így megszűnt a balszél.
Miért ragaszkodik a 4 középpályás rendszerhez?
Mert az elképzelései nem megvalósíthatók abban a 3 középpályás rendszerben és azzal a 3 középpályással, amit és akikkel elképzelt.

Egyébként 4-4-2-ből egyáltalán nem kell következnie annak, hogy bármelyik szél megszűnjön.
Az pláne nem, hogy csak a balszél szűnik meg.
Az, hogy milyen tipusú a domináns támadásépítés, melyik oldalt és azt éppen miért használja többet egy csapat, az a játékosok képességeitől, az edző elképzeléseitől és a következetes taktikai fegyelem végrehajtásától függ.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.03.30. 12:57:24

Troym írta:
2023.03.30. 11:48:09
Az viszont igaz, hogy Xavi nem nagyon rotál.
Az nem rotálás, hogy megsérül valaki és akkor kerül csak valaki más a csapatba.
A keret kb 19 játékos, akiket Xavi használ, ebből levezethető mekkora gond, akár 2-3 sérülés.
Kp oldalon a hétvégére is maradt 4 helyre Busi, Gavi, Kessie, SR, mert Torre eddig kapott 22 percet, Casado semmit.
Elöl sem volt rotáció egész évben. Lewa, Raph és Dembele. Sosem volt használva Depay (elment), Dembele meg sérült és rögtön nincs mit csinálni.


Roque meg semmiképp nem valaki helyett kéne jöjjön (ha jön), hanem Lewa cseréjének.

Egyébként Ansu Fati 14 meccs óta gólképtelen a bajnokságban, Ferran 13, Lewandowski 2 gólt lőtt az utolsó 10 meccsen.
Szóval nem csak Fati gyenge, hanem mindenki elöl, innentől ez felállás / taktikai kérdés is.
Gyakorlatilag elmondtad, hogy Fati miért kap alig-alig lehetőséget. Xavi nagyon ragaszkodik a 4 kp-s rendszerhez , így megszűnt a balszél. Egyedül ő az akinek idegen a másik oldal, így pedig nehéz, de még a 4-3-3-ban is van bőven konkurenciája. És ebből adódik nagyrészt Lewy gólínsége is. Ő egy tipikus center, egy befejező. Az, hogy nincs annyit lecserélve nem hiszem, hogy akkora gond lenne. Tavaly talán egy meccset hagyott ki egy harmadrangú kupaellenfél ellen, letolt 46 klubmeccset, szinte mindet végig.
Ő egy olyan játékos akit ki kell szolgálni, nem neki szaladgálni és helyzeteket kialakítani. Lehet mondani, hogy fejben így meg úgy de lehozott a bajnokságban 16 meccset 14 góllal, mióta Gavi van előrébb tolva impotens. Ha Dembélé visszatér ez lehet, hogy változik, főleg hogy dőlnek ki a középpályások, de ebben szerintem túl makacs Xavi és nem feltétlenül néz ki jól. Így Fatit alapvetően nincs is hová berakni, csak amikor 3 támadót kíván a helyzet, de akkor is osztozkodni kell Torressel.

Roque-t én úgy gondolom, hogy inkább Lewy rotációjába kell belevenni, mint klasszikus cserének. De ez is attól függ mit villant. Ha kezdettől elkapja a fonalat járhat úgy, mint idén Baldé, senki sem gondolta, hogy már a szezon elején kirobbantja Albát. Ráadásul, ha sikerül elhozni "sztárigazolásnak" számít, ami kedvezőbb helyzetet teremt mintha 5-6 millióért hoztuk volna.
Persze vele még kár biztosan számolni, az Arsenal nagyon ráhajtott és kedvező pozícióban vannak, ráadásul apuci és az ügynöke is az angolok pénze felé hajlik. Ma vagy holnap fognak Alemanyval és Jordival leülni tárgyalni. A héten valószínűleg sok minden eldől.
Lehet, hogy Fati és/vagy Torres sorsa is nagyban függ ettől a találkozótól.
Forca Barca!!!!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.30. 12:39:03

bence0330 írta:
2023.03.30. 08:55:01
Nem bírja megállni, nem hagyja neki a fia miatt egy cseppet eltorzult szubjektív igazságérzete, hogy csendben maradjon. Más sportágban edzettem gyerekeket, horror volt a szülőkkel foglalkozni, akik mindig mindent jobban tudtak technikailag, taktikailag, pedig az még csak egy erősebb amatőr szint volt. A kanapéharcos szurkoló is ilyen, csak azt még meg kell szorozni tízzel. De hát megszokja az ember, nem vettük felháborítónak, tudtuk, hogy ilyenek a szülők, tudni kell kezelni a dolgot, tuti, hogy egy normálisabb edző ezt megérti, még ha idegesítő is.

Ezen túl meg szerintem a szimpátia erősítése, már ha volt átgondolt cél. :)
Ráadásul ehhez még párosul az emberi kapzsiság és félelem, hogy lőttek a karrierjének és ezért 2027-ig már "csak" bruttó 14M euró amit ki tudnak sajtolni.

Jól mondja, méltatlan a 10-eshez ez az állapot....El kéne venni tőle a 10-es mezt, neki pedig nyomnia fejben egy restartot mert a hírek szerint eléggé magas lovon van ami a pályán is mutatkozik, és a régi Fatiból egy görcsös hisztis óvodás lett jelenleg aki még a jobb pozícióban lévő Lewandowski elől is képes elvenni a gólhelyzetet a kapu előtt.

Most a bajnokságban remek lehetőség lesz játszatni, ki kell hozni belőle a maximumot, ha szezon végéig nem tud kilépni a saját árnyékából akkor mehet a papával együtt máshova.
Válasz küldése
cron