Frenkie de Jong

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7359
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.07.10. 14:47:14

bence0330 írta:
2023.07.10. 12:58:49
Szerintem a bérek nagyságrendileg stimmelhetnek. Most az, hogy 38, 41, vagy 36 bruttó, szerintem kb mindegy.
Meglepődnék, ha csórókként nem kerestük volna fel ilyen kéréssel, "ajánlattal", szerintem ez kb az első dolgunk volt már tavaly nyáron, vagy még korábban, vagy legalábbis nem is tudom elképzelni másként. Persze ettől még lehet, hogy nem történt ilyen, de nagyon-nagyon meglepő lenne.
26-ban jár le a szerződése.
Nem tudom ezek a számok mennyire stimmelnek, mi a hiteles forrás. Mert ahányat néz az ember annyi különböző. Itt van pl.néhány másik.

https://salarysport.com/football/la-liga/barcelona/

https://boardroom.tv/2022-23-barcelona- ... breakdown/

https://sillyseason.com/money/salary/fc ... ies-69077/

https://www.statista.com/statistics/127 ... r-players/
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.07.10. 14:32:49

Bérekről és az ehhez szorosan kapcsolódó körülményekről szinte sosincs 100% infónk.
Itt nincs helye "a szerintem, talán, körül" szavaknak és a feltételezéseknek sem.

Talán 2 éves emlékem, amikor már Alba a fórum szerint alig keresett pénzt, mert már "huszonnyolcszor csökkent felére" a fizetése, majd egy meccs utáni nyilatkozatban kérdésre válaszolva azt mondta, " ha majd megkeres a vezetés a csökkentés témában, akkor természetesen nyitott leszek a tárgyalásokra...."
Aki akarta meghallotta, aki nem, az nem..... :mrgreen:

Sosem leszünk képben, maximum utólag.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.10. 14:07:02

Durva nagyon DJ bére, azért közel 38 misi évente, de nem is ő szúrt szemet igazán, hanem, hogy Fati mirefel tesz el 14 milliót? Baldé bére meg 160 ezer EUR. Na azért az a szép.... Nettóban az havi 3M Ft lehet :shock: Még Pena is hazavisz 3,2 misit.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.10. 12:58:49

Szerintem a bérek nagyságrendileg stimmelhetnek. Most az, hogy 38, 41, vagy 36 bruttó, szerintem kb mindegy.
Meglepődnék, ha csórókként nem kerestük volna fel ilyen kéréssel, "ajánlattal", szerintem ez kb az első dolgunk volt már tavaly nyáron, vagy még korábban, vagy legalábbis nem is tudom elképzelni másként. Persze ettől még lehet, hogy nem történt ilyen, de nagyon-nagyon meglepő lenne.
26-ban jár le a szerződése.

Ja, ha elmegy, akkor egy komoly név biztos kell egy ilyen Romeu félén kívül. Vagy egy nagyon tehetséges fiatal, mint a brazil Santos vagy az uruguayi Diaz, ilyesmi, és akkor építkezés a cél. Talán az lenne az igazi, ha egy ilyen fiatal jönne, és egy név. Hogy az ki lenne, passz, de akkor azért lenne rá lóvé valamennyi.

Persze ez mind alighanem értelmetlen találgatás, mert kizártnak tartom, hogy elmenjen, sportszakmailag szerencsére, anyagilag sajnos.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.07.10. 12:31:24

Tudunk arról valamit, hogy a klub kérte a fizucsökkentésre, ő meg visszautasította?
Csak kérdezem.
Meg, hogy valóban ennyi a bére?
Mert amikor a régiek béréről beszéltünk, akkor általában le voltunk hurrogva, hogy csak vaktában lövöldözünk, mert nem tudjuk a fizetéseket.

Mikor jár le a szerződése egyébként?

Azért megnézném, hogy milyen két játékost lehetne hozni a helyére, ilyen Romeu féléken kívül.
Mert ha ő elmegy, akkor a kezdőbe kell hozni valakit, hasonló színvonalon.
Oké, jött Gündogan, de akkor meg épkézláb kiegészítő nem maradna.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.10. 12:12:29

Nehéz ügy ez mert a mi szemszögünkből tök egyszerűnek tűnik, hogy "adjon lejjebb az igényeiből", de hát mégiscsak ez a szerződése, hiába nem a jelen állapotban, jelen emberekkel, jelen csapattársakkal, és azok relatív alacsony fizuplafonja mellett köttetett.
Az viszont nekem kicsit visszás, hogy ő óriási Barca-fanatikusnak vallja magát, gyerekkori kedvenc csapata, stb. Így valahogy jobban azt várná, vagy legalábbis remélné az ember, hogy tesz valami lépést a klub érdekében, és még azután is ő lehetne a legjobban fizetett játékos a világ egyik legnagyobb klubjában. Még ha önző, vagy szereti a pénzt, vagy mittudomén, saját marketinge miatt akkor is léphetne valamit. Kétlem, hogy nincs semmiféle bérfeszültség a játékosok és közte, meg hát a szurkolók és közte sem annyira rózsás a helyzet, és ezek szerintem azért elég kellemetlen érzést okozhatnak.

Igazság szerint akármennyire jó és fontos játékos, ha ilyen brutális a bére és nem alkuszik, akkor én is eladnám, ha lehetne. Simán lehetne a helyére két játékost hozni, egy Romeut cserének, meg valami jobbat, és még akkor is rengeteg lóvé szabadulna fel, plusz gondolom Roque is jöhetne, vagy legalább már közelebb lennénk hozzá.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.10. 11:56:21

bunga írta:
2023.07.10. 11:25:30
Peter írta:
2023.07.02. 16:00:02


Ha valóban Pep hívna, egy percig sem gondolkoznék. Főleg most, amikor tuti, hogy Pep bedob valami kis fűszert, valami kis "hamis" újdonságot, mert nagyon jól tudja, hogy némi frissítő változtatás elkerülhetetlen.

Amennyiben nincs Pep hívószava, de van Tuchelé, ott néhány perc gondolkozási időt kérnék.....de már a gondolkozási idő legelejétől nagy lenne a kísértés....
Azok után, hogy Busi utódaként szóba se jön és a négy kapitány egyikeként se forog a neve, nem lennék meglepve, hogy Laporta és Xavi az ő eladásából szándékozna rendezni a csapat kínos pénzügyi helyzetét.
Tavaly már megpróbálták, de a fizetéscsökkentésbe sem ment bele.

Ha eladni nem is, de ideje lenne lejjebb adnia az igényeiből, mert nonszensz a jelenlegi helyzetben az a bruttó 38+millió eurós fizetése.
Fontos játékos, de egyrészt VKP-ként nem igazi egyedül, másrészt nem 4-szer fontosabb mint egy Stegen-Christensen-Araujo-Pedri tengely közül bárki, márpedig bármelyiküknél 4-szer többet keres.
https://www.capology.com/club/barcelona/salaries/
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.07.10. 11:25:30

Peter írta:
2023.07.02. 16:00:02


Ha valóban Pep hívna, egy percig sem gondolkoznék. Főleg most, amikor tuti, hogy Pep bedob valami kis fűszert, valami kis "hamis" újdonságot, mert nagyon jól tudja, hogy némi frissítő változtatás elkerülhetetlen.

Amennyiben nincs Pep hívószava, de van Tuchelé, ott néhány perc gondolkozási időt kérnék.....de már a gondolkozási idő legelejétől nagy lenne a kísértés....
Azok után, hogy Busi utódaként szóba se jön és a négy kapitány egyikeként se forog a neve, nem lennék meglepve, hogy Laporta és Xavi az ő eladásából szándékozna rendezni a csapat kínos pénzügyi helyzetét.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.07.02. 16:00:02

bunga írta:
2023.07.02. 14:36:22
Nem semmi, hogy Frenkiet rekordáron Pep Cityje ésTuchel Bayernje is vinné.
Ha valóban Pep hívna, egy percig sem gondolkoznék. Főleg most, amikor tuti, hogy Pep bedob valami kis fűszert, valami kis "hamis" újdonságot, mert nagyon jól tudja, hogy némi frissítő változtatás elkerülhetetlen.

Amennyiben nincs Pep hívószava, de van Tuchelé, ott néhány perc gondolkozási időt kérnék.....de már a gondolkozási idő legelejétől nagy lenne a kísértés....
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.07.02. 14:36:22

Nem semmi, hogy Frenkiet rekordáron Pep Cityje ésTuchel Bayernje is vinné. Persze, ha igazak a pletykák. Neki meg ez az utolsó nyara, amikor még ideális korban van. Nagy a kísértés. Mindenestre nagy fityisz azoknak a szurkereknek, akik amíóta itt van, azt morogják, hogy 75 milláért túlárazva vettük.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1910
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.06.27. 18:36:59

Parejo-t kb. minden évben le akarjuk igazolni. Nem kell figyelni az ilyen pletyikre. :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2023.06.26. 07:53:17

Őt akkor lett volna értelme hozni, amikor André Gomest vettük meg. 34 évesen nem tudom mi értelme lenne már.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.26. 07:51:07

Egyre több helyen
https://www.relevo.com/futbol/mercado-f ... 56-nt.html
Jelenik meg, hogy a 34 èves Parejoval tárgyalunk Busquets helyère. Ha ő, vagy valami hasonszőrű pótlás jön, úgy, hogy itt van De Jong, ès a piac tele fiatal kp-al, akik De Jong előtt játszhatnának, akkor nálam Xavi vègleg leírja magát.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.25. 18:58:24

bunga írta:
2023.06.25. 18:20:44
A Barca számlálatlanul keresi a 30-as és a fiatal középpályásokat. Ugyanakkor Frenkieről sehol egy szó se.Illetve egy szó igen : Tuchelnek kéne a Bayernbe. Ott pénz is lenne az árára.Nem lehet, hogy ebből deal lesz? Laporta tavaly el akarta adni, idén meg szerződésmódosítást akar, de erről is síri csend.Ez így együtt már gyanús.
A csend szerintem nem jelent semmit. Egész évben szóba sem került soha semmilyen helyen, interjúban, stb, pedig az egyik legstabilabban jól játszó játékosunk. Ő itt nálunk ilyen under the radar üzemmódban nyomja. Szerintem pont azért, mert kb sosincs hullámvölgye, stabilan jó teljesítményt hoz, nincs mit írni-mondani róla. :)
De az biztos, hogy valamit kezdeni kell a helyzettel, legyen az bármi. Már ha csak nagyjából is igaz az a bődületes összeg, amit keres.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.06.25. 18:20:44

A Barca számlálatlanul keresi a 30-as és a fiatal középpályásokat. Ugyanakkor Frenkieről sehol egy szó se.Illetve egy szó igen : Tuchelnek kéne a Bayernbe. Ott pénz is lenne az árára.Nem lehet, hogy ebből deal lesz? Laporta tavaly el akarta adni, idén meg szerződésmódosítást akar, de erről is síri csend.Ez így együtt már gyanús.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.05.13. 20:05:37

bence0330 írta:
2023.05.13. 19:23:12
... de a holland neve fel sem merült.
....mert jelenleg - szerintem tévúton járva - erősen feltételezhető, hogy a klón keresése az első, a második és a harmadik priorotás... :mrgreen:

Egy új korszakhoz a korszakhoz alkalmazkodó és megfelelő középpályában lenne célszerű gondolkozni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.13. 19:23:12

bunga írta:
2023.05.13. 15:02:38
Lám, a csapatot féltő szurkolók is milyen különbözően látják Frenkie teljesítményét, értékét, Nem látom, hogy a klub- és a szakmai vezetés vele kapcsolatos megítélése határozott, egységes lenne. Ezért nem vagyok biztos abban hogy ősszel nálunk lesz kulcsszereplőként.
Sajna igazat adok neked. DJ-ról nem is tudnánk Xavi nyilatkozatai alapján, hogy a Xapata tagja. A mostani sajtótájékoztatón sem került szóba, pedig a kérdések fele Busiról szólt, némelyik a pótlásáról is. Mondott mindent, hogy dolgoznak, hogy megtalálják az utódját, szétnéznek a Masiában, és ha nincs senki, a piacról hoznak... de a holland neve fel sem merült.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.05.13. 15:02:38

Lám, a csapatot féltő szurkolók is milyen különbözően látják Frenkie teljesítményét, értékét, Nem látom, hogy a klub- és a szakmai vezetés vele kapcsolatos megítélése határozott, egységes lenne. Ezért nem vagyok biztos abban hogy ősszel nálunk lesz kulcsszereplőként.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.13. 14:53:00

bence0330 írta:
2023.05.13. 14:30:22

Én akár elöl, akár hátul játszik, tőle is hiányolom az átlövéseket. Talán túlságosan beleégett a retinámba az a Napoli elleni gólja egy évvel ezelőttről, mikor annyira egyszerűnek láttatta azt a "vezetem egy kicsit és rálövöm" témát, annyira magától értetődő volt az egész, hogy azt hittem, fogunk még ilyet látni tőle párszor. Azóta sem történt meg. Talán ha 1-2-szer próbálta meg összesen.
Azt azért tudja, hogy egyszer volt Budán kutyavásár.
Zsoma írta:
2023.05.13. 14:35:11

Ugyanezt gondolom, a középpályáról Pedri a pótolhatatlan, De Jong egyetlen megmozdulását nem tudom az elmúlt 4 évből felidézni (hogy posztján kívül játszatták, az is lehet indok). Szimpatikus gyerek, de nem tizenx milliós fizetésű kategória.
Teljesen egyetértek.
Zsoma
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:45:27

2023.05.13. 14:35:11

gránit írta:
2023.05.13. 14:14:11
2021 tavaszán tetszett a játéka, amikor nagyon sokszor érkezett a kapu elé a második hullámban, gólerős is volt akkoriban. Egyáltalán nem látom pótolhatatlannak…
Ugyanezt gondolom, a középpályáról Pedri a pótolhatatlan, De Jong egyetlen megmozdulását nem tudom az elmúlt 4 évből felidézni (hogy posztján kívül játszatták, az is lehet indok). Szimpatikus gyerek, de nem tizenx milliós fizetésű kategória.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.13. 14:30:22

Nekem sokkal jobban tetszett Xavi alatt Busi helyén, de főleg duplaszűrőben. Szerintem ott a világ egyik, ha nem a legjobbja. Nyolcasban egy átlagon felüli, de nem klasszis játékos benyomását kelti. Hátul viszont... amilyen karmester volt szinte minden meccsén, amilyen labdákat tett főleg Raphinhára, az valami egészen szenzációs volt.

A Koeman alatti DJ nekem nem tetszett jobban, csak más volt, más szerepkörrel más erényeket csillogtatott, de tény, hogy azt is remekül csinálta, ebből is látszik, milyen sokoldalú játékos, de szerintem azt mások is remekül csinálnák, Gündogan pl. ebben az egyik legjobb. Akkor mondjuk több helye is volt erre.

Én akár elöl, akár hátul játszik, tőle is hiányolom az átlövéseket. Talán túlságosan beleégett a retinámba az a Napoli elleni gólja egy évvel ezelőttről, mikor annyira egyszerűnek láttatta azt a "vezetem egy kicsit és rálövöm" témát, annyira magától értetődő volt az egész, hogy azt hittem, fogunk még ilyet látni tőle párszor. Azóta sem történt meg. Talán ha 1-2-szer próbálta meg összesen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.13. 14:14:11

2021 tavaszán tetszett a játéka, amikor nagyon sokszor érkezett a kapu elé a második hullámban, gólerős is volt akkoriban. Egyáltalán nem látom pótolhatatlannak, az Internazionale bármelyik kezdő középpályását szívesebben látnám a csapatban. Az biztos, hogy a klub megpróbálja fizetéscsökkentésre bírni, nem pár százezerrel meg pár millióval, az annyi, mint halottnak a csók. Súlyos milliókról lesz szó, amit valószínűleg vissza fog utasítani, ahogy eddig sem ment bele fizetéscsökkentésbe. De nincs más lehetőség, a klubnak meg kell próbálnia meggyőzni. Mindenesetre az ingyenesekre rámozdult a klub (Inigo, Gündogan), ez is egy járható út, minden évben rengeteg ingyenes játékos válik elérhetővé.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.13. 11:48:41

bunga írta:
2023.05.13. 10:42:36
Ha Xavj és a vezetőség is úgy látja Frenkiet, mint te, akkor nekem semmi próblémám nincs. Tartok azonban tőle, hogy ez nem egészen így van.
Xavi szerintem az egyik elsőszámú kulcsembereként látja.
Hogy a vezetőség hogy látja, az meg szerintem irreleváns.
Nem az volt a lényege a mondandómnak, hogy mi a véleményük vagy mit szeretnének*, hanem hogy a helyzet tavalyhoz képest csak annyit változott, hogy Frenki az egyik legjobbunk és újra alapember lett. Magyarul ugyanúgy szerződés kötelezi a klubot és Frenkiet, amit egyoldalúan se megbontani, se módosítani nem lehet. Viszont ha kicsit is erőltetik, akkor csak veszíthet mindenki, különösen a klub. Nincs upside. És a tavalyi helyzethez képest csak még nagyobbat veszíthet a klub, egyik legjobb játékosával a jó kapcsolatot elveszítve, és egy borzasztó rossz nemzetközi hírnevet szerezve.

Szóval halál mindegy, a klub mit szeretne, Laporta mit szeretne, mert élő szerződés van.
Az egyetlen opció az bármi változásra, amit írtam: jó szóval megpróbálják meggyőzni, hogy egy leadjon 1-2 millió, vagy párszázezer eurót a fizujából, cserébe kap jobb csapattársakat. Ennél több változást, vagy másként senki sem remélhet úgy, hogy ne legyen garantáltan hatalmas katasztrófa a vége.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.05.13. 10:42:36

Andris írta:
2023.05.12. 22:36:30


Most akkor gondold at hogy ennek az egesznek mennyi ertelme van. :D komolyan, olvasd el ujra, es probald meg nullarol ujra ertelmezni ezt kontextusban es osszefuggeseiben.
Nyugodtan ugord at legkozelebb az ilyen iromanyokat.

Ha valami tortenni fog, az egyetlen dolog lesz: Laporta hajbókolva megkörnyékezi, és beprobalkozik egy minimalis fizetescsokkentessel, cserebe kompetitivebb jatekoskeretet igerve a hollandnak. Es ha Frenkie azt mondja, hogy nem koszi, akkor minden megy tovabb ahogy eddig.

Nem fogjuk kockara tenni a vilag egyik, ha nem a legjobb kozeppalyasat. Annal is inkabb nem, semmilyen valódi alkupozícionk nincsen, csak veszithetunk a legminimalisabb konfrontalodassal is.
Ha Xavj és a vezetőség is úgy látja Frenkiet, mint te, akkor nekem semmi próblémám nincs. Tartok azonban tőle, hogy ez nem egészen így van.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.12. 22:36:30

bunga írta:
2023.05.12. 22:21:26
Már újra jönnek a pletykák de Jongról. Ezek szerint maradni akar, mert jól érzi magát, de hozzáteszi, hogy sose lehet tudni. Logikusan két dolog bírhatja távozásra. Az egyik, ha az egyesület a szerződése újratárgyalása során számára nem elfogadható feltételekhez ragaszkodik. A másik, hogy ha az átigazolások során olyan játékost (játékosokat) hoznak, akik mellett ő nem tudja elképzelt fociját játszani hétről hétre.
Most akkor gondold at hogy ennek az egesznek mennyi ertelme van. :D komolyan, olvasd el ujra, es probald meg nullarol ujra ertelmezni ezt kontextusban es osszefuggeseiben.
Nyugodtan ugord at legkozelebb az ilyen iromanyokat.

Ha valami tortenni fog, az egyetlen dolog lesz: Laporta hajbókolva megkörnyékezi, és beprobalkozik egy minimalis fizetescsokkentessel, cserebe kompetitivebb jatekoskeretet igerve a hollandnak. Es ha Frenkie azt mondja, hogy nem koszi, akkor minden megy tovabb ahogy eddig.

Nem fogjuk kockara tenni a vilag egyik, ha nem a legjobb kozeppalyasat. Annal is inkabb nem, semmilyen valódi alkupozícionk nincsen, csak veszithetunk a legminimalisabb konfrontalodassal is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Válasz küldése