Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2007.05.12. 16:44:56

Szerintem egész más a két dolog.
Itt van előttünk a Barca problémája.

Ronaldinho, Deco tavaly a két legnagyobb kulcsember voltak. Rijkaard remekül irányított.

Idén nem játszanak jól, Rijkaard többet hibázik.

Egy cégnél nincsen olyan, h valaki zseni, és hip hopp egyszer csak már nem tud teljesíteni. Van aki képes, van aki nem. Aki nem az repül.
Ellenben egy foci csapatnál van olyan, h valakinek gyengébb éve van. És olyan is , h jól megy, és ezután jön a rosszabb év. És olyan is van a cégekkel ellentétben, h valaki képes megújulni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
redmiller
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4097
Csatlakozott: 2004.10.12. 19:29:23
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2007.05.12. 15:35:35

lionelmessi19 írta:
grecki írta:Ez egy munkahely, ugyanolyan, mint a többi.
Szerintem egészen más.
ez sem más! Ha valaki hosszú ideig képtelen teljesíteni, akkor leírják, elküldik... Mindig a menedzser feladata orvosolni a hibát. Ha ez nem megy, akkor a menedzsert (edzőt) is el kell távolítani...
By red
http://hirosliga.gportal.hu
Hajrá kecskeméti kosár! Hajrá KTE!
Catalonia is not Spain!Visca el Barça!
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2007.05.12. 13:41:49

grecki írta:Ez egy munkahely, ugyanolyan, mint a többi.
Akkor én ilyen munkahelyet szeretnék 8) :wink:
Még most is legalább 70% esélyt látok Frank maradására.
Sztem is ekörül lehet :roll:
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2007.05.12. 13:31:38

lionelmessi19 írta:
grecki írta:Ez egy munkahely, ugyanolyan, mint a többi.
Szerintem egészen más.
Akkor mesélj, miért is?
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2007.05.12. 13:25:01

grecki írta:Ez egy munkahely, ugyanolyan, mint a többi.
Szerintem egészen más.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2007.05.12. 13:24:17

Ez egy munkahely, ugyanolyan, mint a többi.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2007.05.12. 13:19:37

Szerintem egy football csapatot nem teljesen úgy kellene kezelni, mint egy multinacionális céget.

Főleg h egy multi cégnél nincsenek olyan esetek, h valaki húzza a csapatot, aztán egy évre rá nem tud nyujtani. Ilyen Deco, Ronaldinho.
Rijkaardot is megtarthatnánk sztem még jövőre. Bár ha még a bajnokság sem esik le...
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.05.12. 12:49:54

Saviola írta:Az a baj,hogy akinek így kéne gondolni, az szerintem nem egészen így tervez.. :roll:
Én is ettől tartok :roll: Még most is legalább 70% esélyt látok Frank maradására.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2007.05.12. 12:43:26

Az a baj,hogy akinek így kéne gondolni, az szerintem nem egészen így tervez.. :roll:
,,Azt hitted, hogy mi történt."
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2007.05.12. 10:59:59

Kit váltanak le egy multicég osztályán, ha az emberek nem dolgoznak kellőképpen, kellő eredménnyel? Kirúgják az összes embert? Nem, maximum megválnak a leggyengébb láncszemektől (amennyiben van ilyen) és LEVÁLTJÁK A TEAMLEADERT, ESETLEG A MANAGERT. Ennyi, Rijkaardnak nincs maradása! Ezt a pár meccset talán még levezényelheti, de jövőre semmi keresnivalója nincs az FC Barcelona szakmai munkájáért felelős pozícióban!!!
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.05.12. 10:44:09

Ádám, ne idézz ennyit!
Egyébként már rég nem róla folyik a szó, te térsz mindíg vissza rá...
Avatar
Ádám02
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2467
Csatlakozott: 2006.03.10. 13:58:44
Tartózkodási hely: Barcelona

2007.05.12. 10:27:29

Ez télleg vicces hogy még mindig Ronaldinhonál tartatok...ő ugyanugy hibás a vereségért mint a többi játékos ezt elismerem de szerintem le kéne már szállni erről a témáról!
Avatar
redmiller
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4097
Csatlakozott: 2004.10.12. 19:29:23
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2007.05.12. 10:15:24

Zozzy 5 írta:
redmiller írta:
Zozzy 5 írta:Szerintem ha vkit Ronaldinhonak hívnak, akkor annak is elég nagy felelőssége lenne :roll:
Annyiban van, hogy lépnie kellene a labdáért.... Viszont Rijkaard meg pályájra rakja, illetve nem veszi le...
Annél azért többet kéne vállalnia, hogy lép a labdáért :roll: Tehát a vereségben ugyan úgy ő is benne van mint a csapat, és mint Rijkaard.
Jó, de ezt képletesen értettem...
By red
http://hirosliga.gportal.hu
Hajrá kecskeméti kosár! Hajrá KTE!
Catalonia is not Spain!Visca el Barça!
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.05.12. 09:11:19

redmiller írta:
Zozzy 5 írta:Szerintem ha vkit Ronaldinhonak hívnak, akkor annak is elég nagy felelőssége lenne :roll:
Annyiban van, hogy lépnie kellene a labdáért.... Viszont Rijkaard meg pályájra rakja, illetve nem veszi le...
Annél azért többet kéne vállalnia, hogy lép a labdáért :roll: Tehát a vereségben ugyan úgy ő is benne van mint a csapat, és mint Rijkaard.
Avatar
redmiller
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4097
Csatlakozott: 2004.10.12. 19:29:23
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2007.05.11. 23:55:56

Zozzy 5 írta:Szerintem ha vkit Ronaldinhonak hívnak, akkor annak is elég nagy felelőssége lenne :roll:
Annyiban van, hogy lépnie kellene a labdáért.... Viszont Rijkaard meg pályájra rakja, illetve nem veszi le...
By red
http://hirosliga.gportal.hu
Hajrá kecskeméti kosár! Hajrá KTE!
Catalonia is not Spain!Visca el Barça!
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.05.11. 23:47:26

Szerintem ha vkit Ronaldinhonak hívnak, akkor annak is elég nagy felelőssége lenne :roll:
Avatar
redmiller
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4097
Csatlakozott: 2004.10.12. 19:29:23
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2007.05.11. 23:37:30

Zozzy 5 írta:Hülyeség csak az edzőre, vagy csak a játékosokra fogni ezt az egész mostani szezont. Rijkaard nyomja a baromságait, de nem ő van a pályán...Tegnap is a Barca, azaz a csapat kapott ki. A csapatot pedig a játékosok és Rijkaard alkotja!
Igaz, de a sport egy olyan játék, ahol az edző felelősége a legnagyobb. Végülis ő a főnök...
By red
http://hirosliga.gportal.hu
Hajrá kecskeméti kosár! Hajrá KTE!
Catalonia is not Spain!Visca el Barça!
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.05.11. 22:56:55

Hülyeség csak az edzőre, vagy csak a játékosokra fogni ezt az egész mostani szezont. Rijkaard nyomja a baromságait, de nem ő van a pályán...Tegnap is a Barca, azaz a csapat kapott ki. A csapatot pedig a játékosok és Rijkaard alkotja!
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2007.05.11. 21:07:03

Krojf írta: Nem láttam a tegnapi drámát, így kérdelek Benneteket, hogy mennyi
helyzetet hagytunk ki?
2 kaput eltalált lövésünk volt + 1 Ronaldinho szabadrúgás + 1 Eto'o helyzet. Nagyjából ennyi.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2007.05.11. 21:06:41

Krojf írta:Komáim!
Nem láttam a tegnapi drámát, így kérdelek Benneteket, hogy mennyi
helyzetet hagytunk ki?
Ugyanis ezévben egy konténerhajónyi helyzetet hagytunk ki az
aktuális ellenfelek ellen, ami jelzi a koncentráció hiányát.
Várja válaszotokat Krojf komátok.
A 70. percben volt az első kapura irányuló lövésünk, Ronaldinho szabijából. Asszem sejted, h mennyi helyzetünk volt...
Most nem ez volt a baj!
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2007.05.11. 21:05:04

Komáim!
Nem láttam a tegnapi drámát, így kérdelek Benneteket, hogy mennyi
helyzetet hagytunk ki?
Ugyanis ezévben egy konténerhajónyi helyzetet hagytunk ki az
aktuális ellenfelek ellen, ami jelzi a koncentráció hiányát.
Várja válaszotokat Krojf komátok.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2007.05.11. 20:58:03

varga tamás írta:[de mi látjuk egyes játékosokon a motiválatlanság, az akaratbeli gyengeség egyértelmű jeleit. Hogy Deco a szezon egészében - egy-két félórától eltekintve - egy nagy rakás [auto_cenzúra]; hogy...

Ezért elsődlegesen ki a felelős: az EDZŐ, ha tetszik Neked, ha nem. És ittnme Rijkaardról van szó, hanem az edzőről - az más kérdés, h ő az edző, ő a felelős. Döntő részben.
1. részhez azt mondanám, hogy pont ez az amit én az elmult időben senkiben nem látok. Nem megy a játék, [auto_cenzúra] a játékosok formái, de azt nem lehet mondani h nem küzdenek, hajtanak. Ritka az, h valaki nem hajt, a baj inkább az h sokszor nagy a szenvedés.

Getafe ellen csupán más mentalitással érkezett a csapat, mint kellett volna, és kevés volt a végén az idő felpörögni. Ez hiba volt, de nem mondanám h általános motiválatlanság.

2.részhez: Szerintem ez egy jókora sztereotípia, h az edző a felelőse mindennek szinte. Lehet h igazad van, és jelen esetben tényleg nagy ez a probléma, de gyakorlatilag fogalmunk sincsen róla h Frank mit mond a játékosoknak, hogy vezet edzéseket, elképzelhetőnek tartom h kicsit túl liberális mostanság az edző-játékos viszony, és sokszor nem azt adják vissza a fiúk, amire instrukciót kapnak. ezen ilyen esetben változtatni kell ,és ilyen eredmények után lesz is változás, szerintem ha ez a probléma, akkor garantáltan. Eddig bevált, de most úgy tűnik váltani kell.
Szerintem igen is a játékosok legalább 50 %ot elvisznek egy meccs eredényéből, legyen az bármilyen...
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2007.05.11. 20:48:02

lionelmessi19 írta:A játék.
Első félidő első feléről ugye csak gyorstalpalót kaptunk, de még az is borzasztóan hangzott, aztán végignézni a maradékot belőle....
Nem is tudom, talán lebecsültük az ellenfelet, és sokkal védekezőbben is álltunk fel...
Aztán ez nem változott a második félidőben sem, csak percekre néha néha...

nem is érdemes a játékról beszélni. Értékelhetetlen, egyetértek a Mundo osztályzataival teljesen.
Ugy néz ki, idén erre vagyunk képesek. Nincs benne az egy ilyen elődöntőben, mint tavaly, h azért a visszavágót is nyerjük, sőt... ki akartuk bekkelni, ami tavaly ugye nem volt soha, de le kell fogadni, h idén nincs erre kapacitás, de ha már ezt csináljuk, akkor kicsit jobban kellett volna... :roll:

Inkább mindenkiről érdemes volna beszélni külön külön.
Játékosokról majd írok a topicjukba.

Ide inkább Frankről csak. Alapvetően nem hiszem, h az ő nagy bakija miatt kaphattunk ki, de tevékeny része volt neki is. Az ő legnagyobb hibáját talán ott tudnám megjelölni, h egyáltalán nem is nevezte Messit, sztem minimum cserének kellett volna jelölni.

Amugy a szavazás, ami van, és az eredményei abszolút tükrözik az én álláspontomat. Közös a felelőség, és a hibák, ugyanakkor nagyobb mértékben a játékosokon ment el az egész.
l19: ne haragudj, de nem osztom a véleményedet az utolsó bekezdéssel kapcolatosan. Azt írod, közös a felelősség - erre én egy magyar közmondást idéznék: a sok bába között, elvész a gyermek. Igen, mindenkinek megvan a maga sara. DE! A legnagyobb rész az edzőé, övé a felelősség. Ő állítja össze a csapatot, ő tartja - elvileg - az edzéseket, ő látja a játékosok edzésenkénti hozzáállását, egyszóval: ő ismeri a legjobban a csaptot. És kedves lionelmessi19, ne mondd nekm, hogy ő nem, de mi látjuk egyes játékosokon a motiválatlanság, az akaratbeli gyengeség egyértelmű jeleit. Hogy Deco a szezon egészében - egy-két félórától eltekintve - egy nagy rakás [auto_cenzúra]; hogy Oleguer mindenre használható, csak labdarúgásra nem; hogy balhátvéd posztján qumma gyengék vagyunk; hogy Guddy és Giuly teljesítménye az egész szezonban értékelhetetlen; hogy a csapt mentálisan gödörben van, úgy 5 hónapja. Hogy idegenben és a rangadókon szinte képtelen nyerni. Ezért elsődlegesen ki a felelős: az EDZŐ, ha tetszik Neked, ha nem. És ittnme Rijkaardról van szó, hanem az edzőről - az más kérdés, h ő az edző, ő a felelős. Döntő részben. Csak az a baj, hogy ezt nem ismeri el, és nem hajlandó levonni a konzekvenciát. Igaz, ezt már decemberben meg kellett volna tennie. És hiszem, ha megtette volna, ma nem itt tartanánk, hanem sokkal előbbre.
Avatar
redmiller
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4097
Csatlakozott: 2004.10.12. 19:29:23
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2007.05.11. 20:33:40

cps46 írta: Viszont az is hülyeség lenne ha ezek után azt állítanánk, hogy nincs esélyünk a bajnokságra, mert az igazi Barça szurkoló pontosan tudja, hogy ha kell, bármikor képesek vagyunk olyat produkálni, amit más csapat sohasem fog tudni.
Viszont - újabban - az ellenkezője is igaz, főleg idegenben.... :(
By red
http://hirosliga.gportal.hu
Hajrá kecskeméti kosár! Hajrá KTE!
Catalonia is not Spain!Visca el Barça!
cps46
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2005.09.21. 15:39:17
Tartózkodási hely: Agárd

2007.05.11. 20:21:09

Tegnap nem volt kedvem hozzászólni ehhez a szenziós teljesítményhez, de most azt kell mondjam, hogy az ok egyértelmű: ha egy csapat úgy megy ki játszani, hogy csak az a lényeg, hogy 3-nál kevesebbel kapjon ki, akkor 3-nál többel fog kikapni, legyen az Barça vagy akár Atyaúristen FC. Egyszerűen úgy kell ki állni mindenki ellen, hogy akármi legyen, jól megb..szuk őket. Ha összesítésben 3-mal megyünk, akkor a végén 6 legyen a különbség. Na ez hiányzott tegnap, meg Messike... :lol:

De egy-egy embert hibáztatni hülyeség lenne, ebben Xavi vagy Puyol ugyanúgy benne volt, mint Rijkaard, Zambrotta, Presas barátunk vagy Ronaldinho.

Viszont az is hülyeség lenne ha ezek után azt állítanánk, hogy nincs esélyünk a bajnokságra, mert az igazi Barça szurkoló pontosan tudja, hogy ha kell, bármikor képesek vagyunk olyat produkálni, amit más csapat sohasem fog tudni.
CPS46 - Régi tippjáték fan!!!

THE DOCTOR
Válasz küldése