A Magyar Barca Zártosztály #2

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
dopi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 350
Csatlakozott: 2006.08.02. 15:45:05

2007.10.14. 19:13:10

Norbi: hát én persze hogy nem mivel nem játszom már. :-P
Avatar
gnorbert
Capitá del Barça
Hozzászólások: 971
Csatlakozott: 2004.10.08. 17:31:45

2007.10.14. 18:52:35

Örülök hogy végre többen is hozzászóltak a dologhoz, és nem csak egy-két ember véleménye olvasható. A ki még nem írt, ám van hozzáfűznivalója, csak tessék!

Melkor!
Kérted hogy a B Csapatosok reagáljanak edzés ügyben (eddig):
Jaksee - nem
B. Atti - nem
R. Zsolti - nem
C. Gábor - nem
Mehrlin - nem
Jakxy - igen
Dopi - nem
gnorbert -
bár korábban azt gondoltam hogy kell ez nekünk, de végül: nem

Scorpion!

Sajnálom hogy így alakult (legközelebb jobb lesz), jobbulást :!:
(egyébiránt szerintem tökéletesen jól látod a dolgokat, és köszönöm a B-hez intézett gondolataidat :wink: )
Visca el Barça, visca Catalunya! Més que un club!
Avatar
Scorpion
Capitá del Barça
Hozzászólások: 569
Csatlakozott: 2006.07.10. 01:42:07
Tartózkodási hely: Budapest

2007.10.14. 17:37:41

Sziasztok.

Visszaolvastam én is pár oldalt és én is hozzászólok.
Először is a torna lement kemény 3 csapat részévtelével.
Bayern nyerte meg. Taktikus játékkal. Én sajnos nem tudtam játszani a másik csapatomban sem, révén a nyakamba vmi ideg becsípődött és gyakorlatilag nemigen tudtam/tudom a nyakam forgatni, vagy ha igen, az azért fáj.

Haze-val nem értek abban egyet, hogy a villámtornák feleslegesek. Egyszerűen azért nem, mert rövid idő alatt sokféle csapatot lehet megismerni. Továbbá nem 15 fővel érdemes elindulni, hanem 7-9-cel és akkor egész sokat lehet játszani.
Meg a bajnokságokban sem feltétlenül játszik egy-egy ember sokat. Pillanatnyi forma, létszám stb. miatt. Ráadásul bajnokságban egy meccs van egy nap. Itt meg több is. Jó előre szólok, hogy december elején esedékes a köv. villámtorna. Dec. 8 lesz szerintem sátorban. A részletekről majd írok, ha lesznek.

Az edézsekre szükség van az kétségtelen. Kell az összeszokás, meg nem lehet egy csapatot Zsoltira építeni. Szegény sokszor marad egyedül elöl és a döntőben látszódott, hogy nélküle gondok vannak. Csapatjátékkal lehet őt segíteni ill kompenzálni esetleges hiányát.

Részemről felajánlom a segítségemet a B csapatnak a selejtezőkön. Ha időm/erőm engedi szívesen jövök hozzátok védekezni. Persze ha van rám szükség. Selejtezőn a csatárok is másképp játszottak volna egy biztosabb védelem mellett! Ebben biztos vagyok. S van erő a b csapatban. Ami a Milan B ellen történt az megzuhanás és szétesés volt. Meccs alatt meg senki nem tudott a másikba lelket önteni.

Keretek: Melkor és Silva álláspontja ötvözhető.
Aki megmondja, hogy csak B-ben hajlandó az adott. Akinek mindig meg van az A-ban a helye az is. Viszont adott sziuációk esetén kell a rgalmas mozgás. Gondolok arra, hogyha az egyik keret dúskál csatárban, de kevés a védő vagy vicaverza, akkor ne az legyen, hogy mi A-sok vagyunk, nem kérünk a B keretből.
Továbbá az A csapatba jutás lehetne motiváló erő is. (Sajnos a vidékiek miatt ez nehéz ügy:( )

Kapus kérdésünk is továbbra nyitott. Szinte minden szurkolói csapatnak van fix kapusa. Van amelyiknek több is. Kell egy állandó kapus. Vele tornákra, bajnokságokra menni és összeszokni a védőkkel. Én a Bad Boys-ban 4 éve tuti játszom. Nagyot léptünk előre teljesítményben. Ez a csapatjátéknak és összeszokásnak is köszönhető. Továbbá annak, hogy adott esetben a kapusunk irányít, ill. ismeri a pályán levő mozgásunk.

A keretek elvileg túl nagyok. Tornán, most jó, hogy voltunk ennyien, de szerintem teljesen felesleges az, hogy 12-en vagyunk ott. Abból a morgás, zsörtölődés adott, hogy ki mennyit és miért játszik. Szerintem le lehetne szűkíteni a keretet. Viszont aki jelzi, hogy jön, az jöjjön. Ez a kettő együtt jár.

Végül. Posztok. Úgy kéne mindig tornára menni, hogy nincs dömping egyes posztokon, máshol meg űr van. Továbbá mondjuk aki full back, mint pl én nem tudok feltétlen középpályán úgy teljesíteni. Általában középpályás meg nem tudja ellátni azt, amit mondjuk a Bercy és én. Erre a tornán is volt példa, amikor első félidőben én már majdnem a hajamat téptem a látottaktól (védekezésben). Úgy kéne cserélni, hogy mindenki ott játszon, ahol a legjobb. Nevetséges, hogy Zsoltikának mondjuk védekeznie kell full back helyen, vagy az hogy pl. védő elöl ragad. Volt rá példa. Nem azt mondom, hogy védő ne menjen előre, hanem azt, hogy csak úgy, ha visszaér. Védőnek elsősorban a védekezés és irányítás a fő feladata. Egy kontra és gáz van. Én is szeretek gólt lőni, ha van szitu rá, akkor meg is teszem. Viszont a csatárjaink azért vannak, hogy javarészt ők tegyék ezt. Vszínű jobban is érzik a kaput.

Kicsit hosszú lett a hozzászólás, de úgy érzem ez szükséges volt.
Avatar
Gábor
Jugador del Barça
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2005.03.30. 18:01:35

2007.10.14. 17:26:54

No!

Először is kérdőre vonnám MELKORT, hogy miért nem említett az A csapatba a tehetségük alapján a B-ből beférők névsorában??? :?
Az ilyen viselkedés teszi tönkre az önbecsülésemet :cry:

Másrészről edzeni én sem szeretnék, csak a focizgatás miatt megyek, mert tisztában vagyok a képességeimmel. Edzés rajtam már nem segít, csak a kedvemet tenné tönkre szombatonként :!:

Addig jó ez az egész barcásdi és szurkolói tornásdi amíg poén.
Ha már mindenki kikaparja a másik szemét ilyen piszlicsáré dolgok miatt, az már nem az egészséges életmódot nagyban támogató tevékenységek körébe tartozik.
Avatar
Gábor no.:2
Jugador del Barça
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2005.05.08. 21:39:28

2007.10.14. 16:23:50

Kénytelen voltam visszaolvasni vagy 3 oldalt, mert mint látom ismételten megy a fórumháború...

Superlama írása nem volt félreérthető (3dik olvasásra)! Ami miatt félre lehetett érteni az az, hogy az A nem szeretne úgy játszani mint a KISGYEREKEK! Szóval egy ilyen beszólás után teljesen félreérthető a dolog!
Ha visszaolvasol vagy fél évet, akkor láthatod, hogy anno az edzés lehetősége fölreppent...de nem lett belőle semmi! Mert a többség szereti a kisgyerek focit, és szombatonként a többség a B csapat. Amíg ez így lesz nem lesz edzés!

Dopi sztem gondold át ezt a dolgot, Én maradásra bírnálak!
Nagyjából tudom mi a gondod, de hidd el ez a Te viselkedésedre is visszavezethető. Az első tornádon a B csapatban (nemtudom, hogy te ezt így szoktad), de folyamatosan leoltogattad az embereket ki mit csináljon stb...És a Jotitól kaptál egy visszaoltást! És itt emelném ki, hogy a Joti még sose csinált ilyet senkivel és utána meg is lepődött saját magán.Szóval ne ez legyen az ami miatt nem akarsz nálunk játszani!!!

Kb ennyit akartam most elmondani, de azért vannak dolgok amik érdekesek a Barcánál! Melkornak sokat lehet most köszönni, hogy ilyen diplomatikusan megoldja a dolgokat!!
Avatar
Jaksi
Barça B
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2006.12.02. 12:32:16
Tartózkodási hely: Budapest: Csepel

2007.10.13. 23:38:26

Én nem régóta ismerlek Dopi, de tudom, hogy jó játékos vagy... és azt nem tudom, hogy az A keretnek mennyire kellesz, de a B keret mindig visszavár! Ezt sztem Norbi is így gondolja... nem véletlenül piszkál! :)
Jaksee - Hungarian F.C. Barcelona
Avatar
dopi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 350
Csatlakozott: 2006.08.02. 15:45:05

2007.10.13. 20:14:28

Ettől én nem félek Jaksi...
Avatar
Jaksi
Barça B
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2006.12.02. 12:32:16
Tartózkodási hely: Budapest: Csepel

2007.10.13. 20:07:38

Okés Enrique, javítottam! :P Dopi, hiányolni fogunk! :(
Jaksee - Hungarian F.C. Barcelona
Avatar
dopi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 350
Csatlakozott: 2006.08.02. 15:45:05

2007.10.13. 18:50:44

Dehogynem, a Norbi visszatér helyettem. Fel se fog tűnni. :)
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2007.10.13. 18:48:09

Tök jó, csütörtökönként már meg sem leszünk.

:roll:

Sajnálom...

Jaksi: Óvatosan az aláírásbetételekkel, normális méretűt rakj be.
Avatar
dopi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 350
Csatlakozott: 2006.08.02. 15:45:05

2007.10.13. 18:37:56

Ezúton is bejelentem hogy a dolgok jelenlegi állása szerint sem az A, sem a B csapat keretében nem kívánok szerepelni, ezalól a szombati és a csütörtöki foci sem kivétel. Természetesen a pénzt kifizetem mert így korrekt, a meccseket és tornákat megnézem azokért, akikkel jó volt együtt játszani. Okairól akinek kell az tud. Ez nem azt jelenti hogy sohasem többet (mert a Norbi ba.szogat a B csapattal :-D), de a mostani körülmények miatt nem.
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2007.10.12. 22:12:41

Ahogy Melkor is írta: Én most Egerszegen vagyok, mert már 3 hete nem voltam itthon... Amúgy szívesen mentem volna bárhova, úgyhogy a jövőre nézve mondom: ha van valami vmikor hétvégén, és Pesten vagyok, ott leszek. :wink:

Bercy: ment egy PÜ. :!:

Bercy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1807
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:08:24
Tartózkodási hely: Budapest

2007.10.12. 20:58:00

Ez legyen akkor a végszó!!!

Értettem a célzásodat Melkor :!: :!: :!: :twisted: :lol:
Avatar
Melkor
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1355
Csatlakozott: 2004.10.10. 16:16:41
Tartózkodási hely: Szigethalom

2007.10.12. 17:16:42

Egyetértek Norbival a Superlama ügyben - az a hsz eléggé félreérthető volt.

A HFCB A és B nem teljesen különálló csapat. Valóban nem csak a tudásszintnek megfelelően vált szét a keret - az egymást régebben ismerők valószínűleg szerettek volna továbbra is egy csapatban játszani (például azért is, mert együtt, egy felől szoktak a focikra jönni) - és azt hiszem ezzel nincs is különösebb gond. Nem biztos hogy jó ötlet lenne a játéktudás és pillanatnyi forma alapján rendszeresen újrakeverni a csapatokat. Mégha vannak is olyan emberek pl a B csapatban, akik simán beférnének az A keretbe (pl Norbi, Vito, C. Gabi, Gyurma stb stb). Persze lehet átjárás a 2 csapat között, de csak ha az illető úgy akarja valamit a csk-k és a csapattagok beleegyeznek.
Vannak események amiken nyugodtan pályára léphetünk közösen keverve is - mint lett volna ez a villámtorna. Egy fontos dolog miatt erőltetem a külön játékot - hogy minél jobban összeszokjon az A és a B csapat is - azt hiszem ez mindkét fél érdeke!

Korábban nem véletlenül írtam, hogy ne személyeskedjünk a fórumon! Valaki elkezd célozgatni (mégha eseteleg csak viccből is), a másik hülye :P meg persze félreérti vagy magára veszi a célozgatást és esetleg indulatosabban visszaszól (vannak ilyen típusú emberek, remélem tudjátok kire célzok :D ;) ) - ebből aztán persze jó kis sértődések lehetnek, ami senkinek sem jó. És itt fórum jellegéből adódóan nincs lehetőség a félreértések elég gyors tisztázására és tüske marad az emberekben...
Az ilyen froclikat és nézeteltéréseket tartsátok magatokban szombatig és tisztázzátok élőben!!

Más.
Várom a B csapatosok reakcióit az edzéseket illetően
:!: :!:
MELKOR 4 - Hungarian F.C. Barcelona
Avatar
Jaksi
Barça B
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2006.12.02. 12:32:16
Tartózkodási hely: Budapest: Csepel

2007.10.12. 16:34:14

:P :lol: :D :) :wink: Oksa, akkor nem célozgatok, ahogy most neked se kellett volna! Hisz mindenki tudja, hogy kire írtad! :D Ha meg nem arra akire én gondoltam, hogy gondoltál, akkor ez van! :P De tényleg, nem akarok én senkit megbántani, hisz ki vok én? Csak egy mezei 20 éves... emberke! Köszi a megértést! Szervusz!
Jaksee - Hungarian F.C. Barcelona
Bercy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1807
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:08:24
Tartózkodási hely: Budapest

2007.10.12. 16:29:07

.
Bercy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1807
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:08:24
Tartózkodási hely: Budapest

2007.10.12. 16:28:41

Jaksi írta:Ja, amúgy írhattam volna más A csapatos embereket is a Bercyn, és Laman kívül, épp őket írtam, szóval nem nekik szólt konkrétan! De nem is akarom megmagyarázni ezt, mert úgyis én leszek a bűnbak, amúgy meg azért az se fair, hogy akármennyire régóta van vki egy csapatnál úgy nyilatkozzon... hogy főleg nekem nem magyarázkodik, mintha én vmi senki lennék! Itt mindenki fontos, legyen az bármely B vagy A csapatos játékos! És igen visszaolvasom a fórumot, mert már Házénak is akadt ilyen jellegű problémája az illetővel! Na, ennyit a személyeskedésről, most nem írtam nevet, lehet találgatni! Ha meg úgy érzitek, hogy nem vok a csapatba való akkor azt Norbival vitassátok meg! Sziasztok!
No akkor ha nem nekem illetve neki szólt akkor légyszí kerüld a nevem leírását, mert sajnos én olyan ember vagyok aki nem bírja elviselni az ilyesfajta célozgatást és rögtön úgy reagál rá, hogy "majd nem neked fogok magyarázkodni"... lehet bunkónak tartasz, de én ilyen vagyok és érdekes módon mindenki elfogadott ezzel a természettel...talán egy ember nem, de az meg nem érdekel...
Szóval ha nem akarsz személyeskedni akkor mellőzd a nevek leírását, mert én pl. azért is reagáltam mivel az én nevem díszelgett ott. :wink:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Bercy 2007.10.12. 16:32:02-kor.
Avatar
gnorbert
Capitá del Barça
Hozzászólások: 971
Csatlakozott: 2004.10.08. 17:31:45

2007.10.12. 16:21:19

A szövegkörnyezetből nekem így jött le.

Ha nem így van annak én örülök a legjobban.

Mielőbbi gyógyulást :!:
Visca el Barça, visca Catalunya! Més que un club!
Avatar
Jaksi
Barça B
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2006.12.02. 12:32:16
Tartózkodási hely: Budapest: Csepel

2007.10.12. 16:16:34

Superlama írta:melkor meg mondta hogy a b csapat nem biztos hogy orulne neki ha mi esetleg szombatonkent nem csak jatszanank mint a kisgerekek. igazabol kit erdekel a b?? ok is egy csapat meg mi is. akkor nekunk kellene megtalalni a modjat hogy mast ne zavarva fejlodhessunk nemileg. :)
A B sztem az összes b csapatos embert érdekli, legalábbis így kéne, hogy legyen, és sztem így is van! Szíved joga, hogy érdekel-e téged a b, vagy az a csapatot! Nem is kell hogy érdekeljen, hiszen, mi is másik csapat vunk, más céljaink vannak talán! De olvasssssssssatok kérlek! :P Mindegy, hogy kit emeltem volnak ki! Nem a személy a lényeg, hanem az, hogy 20-onvhány emberből senki nem tudott normálisan jönni, azért mindenki nem sérült! De magasról le van ejtve, hogy lesz-e vagy nem! Majd lesz máskor! Ahová persze csak A csapatosok fognak menni, amúgy meg jobbulást elvtárs! :)
Jaksee - Hungarian F.C. Barcelona
Superlama
Jugador del Barça
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2005.07.07. 21:59:52
Tartózkodási hely: Budapest

2007.10.12. 16:09:40

Norbi en azt irtam hogy nekunk nem feltelen kene foglalkozni a b csapattal hiszem megertem oket ha nekik csak oromfocihoz van kedvuk. szivuk joguk csak akkor nekunk kell mas megoldast talalni hogy ezzel ne zavarjunk senkit es megis haladhassunk. es ha ez szamodra azt jelenti hogy szarok a bcsapatra akkor ez van. ki lehet forgatni esetlegesen a szavaimat. de ettol nem fogom magamat rosszul erezni. :) a masik meg azert nem megyek mert serult vagyok olyannyira hogy az egyszeru jarassal is akadtak gondjaim. mar egy par hete kuszkodom ezzel es eddig tartott ugyhogy jobbnak talaltam orvosi javaslatra a pihentetest. a tobbiektol elnezest hogy nem tudok menni de ahogy latom nem csak rajtam mult ez a dolog szerencsere :). es a masik hogy nem hiszem hogy en lennek a fo logos a bandaba hogy ki kelljen emelni sztem minden fontos esemenyen ott voltam es a nem fontos esemenyekrol is nagyon keveset maradtam el.
Avatar
gnorbert
Capitá del Barça
Hozzászólások: 971
Csatlakozott: 2004.10.08. 17:31:45

2007.10.12. 15:29:06

A kérdés: mit nevezünk személyeskedésnek pontosan :?:

Jaksee (aki gyakorlatilag is a B Csapat tagja, és nem csak elvileg) leírta ami a szívét nyomta + tényeket = huszonvalahány emberből nem tudott összeverbuválódni 7-8, ez van...
(szegény Viktor még kapust is szerzett nekünk, mégis kib@sztunk vele...).

Nekem sem tetszett pl. amikor Superlama beírta hogy tulajdonképpen szarik a B Csapatra, és akkor ez furamód nem zavart senkit.
Nem kommentáltam a hsz-t, mert kíváncsi voltam ki az, akinek ez feltűnik: egyedül Silvanus szólt ez ügyben - köszönet neki ezért.

Ha nem tévedek felnőtt emberek vagyunk (nem gyerekek), a fórum - pláne a zárt - éppen arra való hogy kibeszéljük a problémáinkat.

Nem akarok belemenni túlzottan ebbe a vitába, mert még személyeskedéssé fajul :mrgreen:

Nehogy már Jaksee, vagy bárki más ne írhassa le a gondolatait (pláne ha sértve érzi magát valami miatt, vagy valami éppen nem tetszik).

Ezért van ez a zárt fórum.
Visca el Barça, visca Catalunya! Més que un club!
Avatar
Jaksi
Barça B
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2006.12.02. 12:32:16
Tartózkodási hely: Budapest: Csepel

2007.10.12. 15:28:38

Ja, amúgy írhattam volna más A csapatos embereket is a Bercyn, és Laman kívül, épp őket írtam, szóval nem nekik szólt konkrétan! De nem is akarom megmagyarázni ezt, mert úgyis én leszek a bűnbak, amúgy meg azért az se fair, hogy akármennyire régóta van vki egy csapatnál úgy nyilatkozzon... hogy főleg nekem nem magyarázkodik, mintha én vmi senki lennék! Itt mindenki fontos, legyen az bármely B vagy A csapatos játékos! És igen visszaolvasom a fórumot, mert már Házénak is akadt ilyen jellegű problémája az illetővel! Na, ennyit a személyeskedésről, most nem írtam nevet, lehet találgatni! Ha meg úgy érzitek, hogy nem vok a csapatba való akkor azt Norbival vitassátok meg! Sziasztok!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Jaksi 2007.10.12. 15:29:59-kor.
Jaksee - Hungarian F.C. Barcelona
Avatar
Jaksi
Barça B
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2006.12.02. 12:32:16
Tartózkodási hely: Budapest: Csepel

2007.10.12. 15:25:31

Azt gondoltok amit akartok! Van aki mellettem áll... amúgy meg többször is elnézést kértem attól, aki indokoltan nem tudna menni! De úgy látszik nem jut el hozzátok az az egy mondat! Sajnálom, hogy ennyire félreérthető lennék! Nincs felesleges hangulatkeltés, az max azért lehetett volna, mert egyesek magukra vették! Csőváz
Jaksee - Hungarian F.C. Barcelona
Avatar
Melkor
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1355
Csatlakozott: 2004.10.10. 16:16:41
Tartózkodási hely: Szigethalom

2007.10.12. 13:29:40

Bercy írta::lol: :lol: :lol: Nagy vagy főnök :!:
Megelőztél, de lényeg a jószándék! :D 8)
MELKOR 4 - Hungarian F.C. Barcelona
Avatar
Melkor
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1355
Csatlakozott: 2004.10.10. 16:16:41
Tartózkodási hely: Szigethalom

2007.10.12. 13:28:28

Jaksi!

Szívesen a részteletést! :)
Örülök, hogy ilyen aktívan elkezdtél fórumozni, de kérlek olvass vissza, hogy mit írtam a csapatról, illetve a felesleges hangulatkeltésről a torna előtt nem sokkal! Ugyan a B csapat keretéhez tartozol, de remélem Norbi egyet ért velem abban, hogy a fórumon nincs helye személyeskedésnek :!: :!:

A másik dolog, hogy nagyon köszönöm, hogy jöttél volna most szombaton a villámtornára, ennek ellenére te nem kérheted számon a többieken - főleg ha nem ismered az okokat :!: - amiért nem jelentkeznek!

Mit látható, elég esélytelen volt hogy meglegyen a kellő létszám, ennek ellenére, mivel Viktornak megígértem, ezért meghirdettem a fórumon a villámtornát bízva abban, hogy B csapatosokkal, vagy külsősökkel kiegészülve mégis el tudunk indulni - sajnos nem jött össze....
MELKOR 4 - Hungarian F.C. Barcelona
Lezárt