A Magyar Barca Zártosztály #2

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Bercy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1807
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:08:24
Tartózkodási hely: Budapest

2008.01.04. 15:52:57

SILVA: =D> =D> =D>

Csak ennyi...
Silvanus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2004.10.08. 09:02:59
Tartózkodási hely: Budapest

2008.01.04. 15:31:42

Akkor én most elmondom, amit gondolok és annak, akinek gondolom:

Jaksi - KÉRDÉS(ek): Azt hiszem kb. 3 hozzászólásodban, legalább 5-ször utaltál rám azzal, hogy 3 hónap után letévedtem, és játszottam. Mindenki tudja, tudta, hogy rám céloztál, de nem írtad le a nevem, miért? Mitől félsz? Ne légy már nevetséges... komolyan, mint az oviban! Elvettem a játéklehetőséget? Tessék? Ki elől, mikor, hol? Ez a foci évek óta így megy, most TE/TI kitaláljátok, hogy nem, vagy mi? Én már akkor ide jártam, amikor Te még sehol sem voltál, és SE NEKED, se másnak nem tartozom magyarázattal, hogy mikor, miért jövök, vagy miért nem. nem érdekel mit gondolsz rólam, vagy másokról, én ha akarok jövök, ha nem, akkor meg NEM! Azt meg nem Te döntöd el, hogy ki lesz a csapatban, hanem Melkor, mert Ő a CSK, de megnyugtatlak, én nem azért jövök le, hogy csapattag legyek, mert ez a jelenlegi keret messze nem az a régi jó emberekből áll, nem veszem tehát OTT el más helyét, én csak bohóckodni jövök, a játék öröméért, veletek. Ennyi... ha ez nem tetszik sajnálom. :)

Dopi - Nézeteid mindig furák voltak nekem, de legalább határozott vagy, és kiállsz az érveid mellett, ez jó! Javaslom azért azt ne felejtsd el, és JAKSI TE SEM, hogy ez az egész szombati foci Barcelona fórumozóknak, szurkolóknak lett kitalálva (olyan kis szerencsétleneknek is, mint ÉN, vagy mint Boogess :D), és nem egy zsoldos hadseregnek, akik csütörtök 12-ig bejelentkeznek az űrből, és pontosan 143-as pulzussal teljesítik végig a focira szánt 118 percüket, élre vasalt mezben, és 6mm talpú tornacipőben.... értitek, ugye?! ;)

Norbi - Magyarázkodás, magyarázkodás... szerintem igaza van Marcinak, 2-3 ember összedugta a fejét (Dopi, Jaksi, TE), és kitaláltátok ezeket, majd kész tényként közöltétek... ez számomra fura, de mivel semmi közöm már a csapathoz, én nem szólok bele nagyon, tényleg csak annyira, hogy mint régi motoros belepofázzak... meg néha jó lemenni oda (ill. jó lett volna). Azt írtad, hogy Melkorral is egyeztettél… fura, most mégis butaságnak tart belőle dolgokat.

Kunglik (Marci, Melkor) - Kivételesen most az első sorotoktól az utolsóig egyet értek, és osztom véleményeteket mindenben!!!

Bercy – Te sem leszel már fiatalabb, se szebb! :D

FONTOS: én ezt a dolgot most kivételesen komolyan írtam le, de úgy összességében azért csak mosolygok rajta! Ha ezen valaki velem nevet, vagy egyet ért, az jó, ha beleköt, és beszól az nem, de míg az előbbi jól esik, az utóbbit magasról nem érdekel... tehát tegyen mindenki belátása szerint. :lol: Én megyek a továbbiakban is szombatonként bejelentkezés nélkül, akkor, amikor akarok, illetve amikor ráérek csak úgy, bénázni, mert én csak azt tudok... HA EZ így, ebben a formában nem tetszik valakinek AZT VELEM KÖZÖLJE, ha a csapat vezetőségének NEM, akkor szólnak, és engem többet nem láttok, nyugi!

PEACE!!! 8)
"Més Cuen un Club"
Bercy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1807
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:08:24
Tartózkodási hely: Budapest

2008.01.04. 15:27:55

Melkor írta:
gnorbert írta:Ha van ötleted (bárkinek), mely előre viszi a dolgot: ne tartsd magadban!
Mint azt leírtam a csak a gyakran későket bűntessük meg!
Ami pedig a jelentkezést illeti. A 12-es maximumot töröljük el! Aki jön az jó lenne, ha mindig felírná magát. Mégpedig azért, hogyha kevesen vagyunk, akkor lehessen hívni külsőst (tehát olyat, aki nem barca szurkoló, és tényleg csak nagyritkán jön le) a létszám feltöltésére.
Ha rendszeresen nagyon sokan lennénk - 15 fő felett - akkor el lehet kezdeni keresni új termet. De ez azért nem jellemző. Átlag 10-15 ember között szokott lenni a létszám (nyáron gyakran kevesebb), ami pörgös cserélgetéssel egyáltalán nem sok.
Csak azért, mert 1-2 embernek nem tetszik, hogy néha ülni is kell (ellenben a nagytöbbséggel!!! - cáfoljatok meg, ha tévednék), nem kellene ilyen radikális szabályokat bevezetni!

Kérek minden HFCB tagot, hogy nyíltan vállalja a véleményét, és írja meg, hogy melyik elképzelést támogatja, illetve milyen javaslata lenne még!
Támogatom a javaslatokat.
1. Gyakran késők=mint már 1x megemlítettem (bár akkor is jól el lettem küldve a p.csába), aki késik 15 percnél többet az már ne jöjjön.
Addigra elosztjuk a csapatokat és feleslegesen kell az egészet felborítani.


Valóban jobb megoldásnak tűnik a csak korlátok nélküli felíratkozás. Nem annyira kirekesztő mint a mostani!
Valahogy a 3 csapatos játék egy kicsit (számomra) jobban tetszik, mert nem olyan monoton mintha mindig ugyanazzal a csapattal játszanánk.
Akinek pedig gondot okoz a padozás az maradjon az utánunk következő csapattal játszani (elég gyakran hiányosak)
Avatar
Melkor
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1355
Csatlakozott: 2004.10.10. 16:16:41
Tartózkodási hely: Szigethalom

2008.01.04. 15:06:19

gnorbert írta:Ha van ötleted (bárkinek), mely előre viszi a dolgot: ne tartsd magadban!
Mint azt leírtam a csak a gyakran későket bűntessük meg!
Ami pedig a jelentkezést illeti. A 12-es maximumot töröljük el! Aki jön az jó lenne, ha mindig felírná magát. Mégpedig azért, hogyha kevesen vagyunk, akkor lehessen hívni külsőst (tehát olyat, aki nem barca szurkoló, és tényleg csak nagyritkán jön le) a létszám feltöltésére.
Ha rendszeresen nagyon sokan lennénk - 15 fő felett - akkor el lehet kezdeni keresni új termet. De ez azért nem jellemző. Átlag 10-15 ember között szokott lenni a létszám (nyáron gyakran kevesebb), ami pörgös cserélgetéssel egyáltalán nem sok.
Csak azért, mert 1-2 embernek nem tetszik, hogy néha ülni is kell (ellenben a nagytöbbséggel!!! - cáfoljatok meg, ha tévednék), nem kellene ilyen radikális szabályokat bevezetni!

Kérek minden HFCB tagot, hogy nyíltan vállalja a véleményét, és írja meg, hogy melyik elképzelést támogatja, illetve milyen javaslata lenne még!
MELKOR 4 - Hungarian F.C. Barcelona
Avatar
Marci
Capitá del Barça
Hozzászólások: 828
Csatlakozott: 2005.09.16. 20:19:45
Tartózkodási hely: /home/marci

2008.01.04. 01:43:19

oké..... nem bagatelizálok. a maradékot majd megbeszéljük szombaton.
Marci 3 - Hungarian F.C. Barcelona
Avatar
gnorbert
Capitá del Barça
Hozzászólások: 971
Csatlakozott: 2004.10.08. 17:31:45

2008.01.04. 00:44:11

Ha van ötleted (bárkinek), mely előre viszi a dolgot: ne tartsd magadban!

Fel sem merül bennem a "lázadás" szó, nem értem miért hangzik ez el oly sokszor... Diktatúra van itt, vagy valami teljhatalmú úr??

Eszmét cserélünk.
Visca el Barça, visca Catalunya! Més que un club!
Superlama
Jugador del Barça
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2005.07.07. 21:59:52
Tartózkodási hely: Budapest

2008.01.03. 01:52:11

igyvan ha az edzes otlete el lett siman vetve akkor ez is sok szempontol hadilabon áll. :wink:
termeszetesen reszemrol ez nem lazadas en ugyis megyek amennyit birok.
Avatar
Melkor
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1355
Csatlakozott: 2004.10.10. 16:16:41
Tartózkodási hely: Szigethalom

2008.01.01. 21:15:28

Jaksi írta:Általánosságban értettem... az edzéses ötletnek ehhez semmi köze, meg nem is érdekel, az már múlt, nem kell beleképzelni olyat, ami nem ide tartozik!
Továbbra sem értem, hogy milyen ötletekről beszélsz :?: :?:
Én nem emlékszem ilyenekre, vagy mondj konkrét dolgokat, vagy ne általánosíts, mert nincs mit!!
MELKOR 4 - Hungarian F.C. Barcelona
Avatar
Melkor
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1355
Csatlakozott: 2004.10.10. 16:16:41
Tartózkodási hely: Szigethalom

2008.01.01. 21:08:54

Na nézzük.
Szerintem nem vagyunk mi egy annyira profi, pénzért játszó csapat, hogy ilyen radikális szabályokra legyen szükség!
Egy dologgal értek egyet: a késések visszaszorításával - elismerem, hogy én se minden esetben érek oda időben, de azért sokat sem szoktam késni. Az azonban túlzottan szigorú, hogy ha valaki késik mondjuk 5 percet véletlenül (rajta kívül álló okokból - azt hiszem ezt a csepeltől messze lakóknak nem kell külön magyazáznom), vagy olyan fontos programja van, ami 5 felé ér véget és csak fél órás késéssel tud odaérni azt úgy
bűntessük, hogy jövő héten ne jöhessen?? És az, hogy semmilyen magyarázat nem fogadható el, az egyenesen nonszensz.
Úgy tudom elképzeni, hogy Norbival egyeztetve a rendszeres, vagy gyakran sokat későket figyelmeztetjük, majd ha ez nem használ, akkor határozatlan időre letiltjuk!
Feliratkozás:
Ez részben jó ötlet. Ha mindenki rendszeresen felírja magát, és esetleg kevesen vagyunk, akkor ez nagyon hasznos, hogy tudjunk szólni még 1-2 plusz embernek, hogy elegen legyünk. Az is jó ötlet, hogy ez által többeket rákényszerítünk a fórum legalább időnkénti látogatására.
A 12 főben történő maximalizálás, valamint az hogy aki nem írta fel magát csütörtök estig az nem jöhet, butaság.
Bármilyen nehezen hihető egyeseknek, vannak olyanok, akik tényleg nem tudják előre, hogy tudnak-e jönni szombat délután. Például Házé szabadidejét nem csak ő, hanem a családja is jelentős mértékben befolyásolja. És ha esetleg mégis ráér szombaton, és lejön focizni, akkor én nem fogom azt mondani neki, figyelj nem férsz be, menj a francba....és más sem!!!
Másrészt, ha sokan felírják magukat magukat a hét elején - és megtelik a létszám. Majd a hét vége felé mondjuk 3 ember számára is kiderül, hogy mégsem ér rá, akkor ott állunk a kakiban 9 emberrel..., mert aki nem tudta felírni magát (a létszám korai betelte miatt), az könnyen lehet, hogy csinál magának más programot hétvégére, és nem azt fogja lesni, hogy mikor szabadul fel egy hely. És ez valóban egyes emberek lemorzsolódásához vezethet - akik a szűkös nyári hónapokban igen csak jól jönnének.
Az hogy ülni kell valamennyit a 2 óra alatt szerintem nem probléma. Amikor kevesen vagyunk és mindenki pályán van 2 órán keresztül akkor a 2. órában már igencsak lagymatag szokott lenni az iram - egyáltalán nem árt, ha van 1 vagy 2 csere (mint amennyi mostanában szokott lenni). Csak fontos, hogy pergősen cserélgessünk!
Amikor 3 csapatnyi ember jön össze szerintem az se vészes - így is mindenki játszik kb 1 óra 20 percet, és sokkal pörgősebbek a meccsek, van egy kis tét is. Persze ha rendszeresen ilyen sokan jönnénk össze, akkor már érdemes lenne elgondolkodni egy nagyobb terem kibérlésén.

Ez a szombati foci anno azért jött létre, hogy bármely barca szurkoló le tudjon jönni egy jó kis focira - tudtommal az ottani edzés ötletét is ezzel az indokkal utasítottátok el. Ezt tartsátok most is szem előtt!!
A Norbi által javasolt szigorú szabályok betartását csak a fontos edzőmeccsek, szurkolói tornák, bajnoki meccsek alkalmával támogatom, de akkor is csak fenntartásokkal :!: :!:
MELKOR 4 - Hungarian F.C. Barcelona
Avatar
Jaksi
Barça B
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2006.12.02. 12:32:16
Tartózkodási hely: Budapest: Csepel

2008.01.01. 20:52:18

Általánosságban értettem... az edzéses ötletnek ehhez semmi köze, meg nem is érdekel, az már múlt, nem kell beleképzelni olyat, ami nem ide tartozik!
Jaksee - Hungarian F.C. Barcelona
Avatar
Melkor
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1355
Csatlakozott: 2004.10.10. 16:16:41
Tartózkodási hely: Szigethalom

2008.01.01. 20:07:01

Jaksi írta:Szerintem elég azt megnézni, hogy miért van az, hogy amikor bármilyen ötlet felmerül, akkor a B csapatból nem ellenkezik senki? Nem feltétlen azért, mert mi is B csapatosak vagyunk!
Te most miről beszélsz??? Például az edzéses ötletről?? lol :evil:

Mindjárt következik a hosszabb véleményem, de ezen a hsz-en nagyon kiakadtam....
MELKOR 4 - Hungarian F.C. Barcelona
Avatar
Jaksi
Barça B
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2006.12.02. 12:32:16
Tartózkodási hely: Budapest: Csepel

2008.01.01. 19:32:23

Szerintem elég azt megnézni, hogy miért van az, hogy amikor bármilyen ötlet felmerül, akkor a B csapatból nem ellenkezik senki? Nem feltétlen azért, mert mi is B csapatosak vagyunk!
Jaksee - Hungarian F.C. Barcelona
Bercy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1807
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:08:24
Tartózkodási hely: Budapest

2008.01.01. 19:19:25

Ha javasolhatom Melkorral üljetek össze és számoljátok meg hány ember van a két csapatban aztán sztem fel kell emelni a létszámot 15 főre (3 csapat) -megjegyzem egyáltalán nem tartom jó ötletnek ezt a dolgot, mivel mindenkinek az lesz a szombati foci utáni programja, hogy hazarohanjon regisztrálni a következő focira...persze aki csepeltől messze lakik az eleve hátrányból indul vagy vesz a PDA-t :lol:

Sztem mindig kellenek új emberek egy csapatba! Norbi ezt Neked kéne tudni a legjobban ( pl az új emberek a "B" csapatban )

És ha már 2 csapatról van szó akkor, hogy fog ez működni? 8 fő "B" keret 4 fő "A" keret? Vagy fordítva? Vagy, hogy is van ez?

Nem tudom... kezd az egész dolog zavarossá válni és sztem nem ezzel kéne foglalkozni hanem, hogy az "A" keret végre vissza tudjon vágnia a milán(yok)nak a "B" keret meg jusson tovább a selejtezőből.
Ezek sztem fontosabb kérdések, minthogy listákra íratkozzunk fel amiatt, hogy szombaton játszhassunk egyet. Mert úgye ez csak örömfoci és nem bizonyos emberek valamint köreinek szórakoztatására alakult hétvégi elfoglaltság.
Avatar
gnorbert
Capitá del Barça
Hozzászólások: 971
Csatlakozott: 2004.10.08. 17:31:45

2008.01.01. 18:04:43

Arra is gondoltam többek közt, hogy csak egy új teremre van szükség (mely akár ugyanekkora is lehet), ám nem 2, hanem 3 órában bérelnénk. Máris megoldódik az egyik probléma ('sok ücsörgés').

"Vannak olyanok, akik rendszeresen járnak, de nem néznek fórumot"
- így igaz, vannak. Jó lenne ha ez a jövőben másként lenne, és mindenki bekukkantana ide (ez mindjárt egy másik probléma kiküszöbölése), mert a dolgok itt (is) történnek, nem csak a pályán! A csapat itt beszéli meg ügyes bajos dolgait, véleményezi a felmerülő dolgokat stb... Iwiwen mindenkinek ment is az infó, azaz tudniuk kell róla. Akiket pedig említettél (Zsolti, és Atti) nem járnak rendszeresen (különösen Zsolti a meló miatt sajna), csak gyakran. Mindenki tudja ki az a 7-8 név, aki valóban mindig jelen van (sérüléseket ill. ritkán előforduló családi elfoglaltságokat leszámítva).

"...elitlista...profik vagyunk"
- ez(ek) hibás jelző(k), senki sem beszélt itt ilyen(ek)ről!

"Ez az intézkedés lezárja az új emberek előtt a csapatba lépés lehetőségét."
- ez igaz, ám felmerül itt egy kérdés: kell még új ember az A-ba? Mert a B-be semmiképpen.

"Mi értelme van annak, hogy mindenki beírja magát előre, aztán késve húzogatja ki magát a listáról"
- mondanom sem kell, hogy az egy újabb fontos dolog, hogy ilyen ne forduljon elő. Legyen mindenki tisztában azzal hogy tud-e jönni vagy sem. Felnőtt emberek vagyunk, nem gyerekek, nem előre 1 hónapra kell tervezni, hanem mindössze 3-4 napra.

"Most komolyan, ki akartok zárni egyeseket? Majd mennek a telefonok, hogy te meg te írd be magad gyorsan, amíg a másik nem, mert vele nem szeretnék focizni??!!?!?!?!"
- most komolyan, ilyennek ismersz? Hogy ki akarok dobni bárkit is? (ha így lenne, most nem lenne B gárda, és az A egy 'picit' másként festene!)

"Gábor esete"
- ill. a többi ilyen jellegű dolog a megvalósítás folyamán fog tisztázódni, és arra törekszem mindig - szerintem mindannyian - hogy senkit ne érjen igazságtalanság!

"akik rendszeresen lekésnek a jelentkezésről, ki fognak kopni a csapatból"
- könnyen lehet (vagy jelentkeznek időben), de még inkább azok fognak elkopni, akik nem járnak le rendszeresen...

"Nem lázadozni akarok, csak féltem a csapatot azoktól a nyilvánvaló feszültségektől és igazságtalanságoktól, amikkel ez a szabályozás járna."
- senki nem gondolja hogy a véleményed lázadozás. GONDOLKODJUNK EGYÜTT, és találjuk ki a legmegfelelőbbet a csapatnak!

"Világos, hogy nem a másik kizárása a cél, de az eszköz nem valami tiszta nekem."
- így igaz, nem ez a cél! Örömmel várom a jobb javaslato(ka)t, nekem ez(ek) jutott(ak) első körben eszembe.

"...nem nekem kell magyarázkodnom meg ígérgetnem, hanem annak aki módosítást kezdeményez."
- aki módosítást kezdeményezett, darázsfészekbe nyúlt (ismét), dehát ez már csak így van. Minden kezdet nehéz (különben meg néhány hét alatti át tudunk állni, addig meg szerintem kiköszörüljük a csorbákat)... :mrgreen:
Visca el Barça, visca Catalunya! Més que un club!
Avatar
gnorbert
Capitá del Barça
Hozzászólások: 971
Csatlakozott: 2004.10.08. 17:31:45

2008.01.01. 16:11:54

Hogy pontosan tudjátok hogy is történt.

Beszélgettünk, és felmerült néhány gondolat, hogy miként lehetne pár nem túl szerencsés dolgot megszűntetni.

Ebből született bennem egy elképzelés, és ezt beírtam a nyitottba.

EZUTÁN beszéltem Melkorral, és mondtam neki hogy lesse meg, és tegye hozzá a saját gondolatait.

Ezen felül - mint eddig mindig az elmúlt 3 év során - természetesen a Ti véleményeitekkel lesz teljes a dolog a gyakorlatban.

Fontos hogy mindenki tisztában legyen azzal hogy amit írtam, azt csapat érdekeit szem előtt tartva (és nem gnorbert vagy xy kívánságait figyelembe véve) írtam.

1 példa. A késős rész ugyebár az, ami leginkább rám vonatkozik, ám a csapatnak jobb lenne ha nem lenne késős ember (ebben úgy láttam mindenki egyetért)...

Igyekezzünk normális emberi módon - hiszen mindenki a csapat körüli dolgokat szeretné javítani - eszmét cserélni.

Ahogy Silva szokta mondani: peace :wink:
Visca el Barça, visca Catalunya! Més que un club!
Avatar
Jaksi
Barça B
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2006.12.02. 12:32:16
Tartózkodási hely: Budapest: Csepel

2008.01.01. 15:54:45

Szerintem azt már egyszer leírtam, hogy ez egy közös ötlet volt, és nem csupán az én légbőlkapott javaslatom, de vállalom, hogy vannak benne dolgok amivel egyetértek! És bizony, én is ugyanúgy leírtam már egyszer, hogy van benne hátulütő! Lejjebb biztosan megtalálható eme mondatom! Egyébként meg, ha nem emlegetünk neveket, vagy ha csak célozgatunk, ami nem jó szokás, ahogy említette Bercy, akkor is mindenki tudja, hogy sajnos van aki minden idejét ennek szenteli, és van aki lenéz három hónap után egyszer! Ez így igaz, akkor is, ha nem tetszik, és akkor is, ha tetszik! Ha normálisan akar játszani, vagy esetleg szeretne csapattag lenni, akkor úgy gondolom, hogy igenis tegyen érte azzal, hogy megtiszteli a csapatot a jelenlétével, és természetesen, mint értelmes emberek megértjük, hogy valaki dolgozik, nem ér rá, esetleg vmilyen rendkívüli dolga van! De hogy minden hónapban egyszer tudjon lejönni az azért fura! Persze, jó... ezt is értsük meg... megértjük! Úgysem én döntök senkinek a játéklehetőségéről, van két csk, majd ők eldöntik, hogy kik játszanak, hisz ők látják, hogy kiben lehet nagyobb tudás, vagy lehetőség amellyel a csapatot segítheti! De javaslatokat, vagy meglátásokat meg lehet osztani egymással! Sőt... csk-k figyelmét is fel lehet arra hívni, hogy van amikor már nem előnyös bizonyos keretek közt az a megoldás ami jelenleg fennáll! És én még mindig azt mondom, hogy a Norbi csak segíteni akart... és ha jól tudom telefonált is a Melkornak, hogy mit szól az ötlethez, és mindenkinek elküldte az infót, aki nem tette még tiszteletét a fórumon, tehát megtette a kezdőlépéseket, függetlenül attól hogy most ez az ötlet, javaslat helyes-e vagy nem! Arról együtt szépen dönteni kell és akkor nem lesznek félreértések! Remélem senki nem veszi célzásnak ezen üzenetem! :) További jó munkát, vagy szép napot!
Jaksee - Hungarian F.C. Barcelona
Avatar
Jaksi
Barça B
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2006.12.02. 12:32:16
Tartózkodási hely: Budapest: Csepel

2008.01.01. 15:44:25

:) lol
Jaksee - Hungarian F.C. Barcelona
Avatar
Marci
Capitá del Barça
Hozzászólások: 828
Csatlakozott: 2005.09.16. 20:19:45
Tartózkodási hely: /home/marci

2008.01.01. 15:30:01

Norbitól pedig bocsánat, hogy túl komolytalanul vettem a csk tisztben tett hozzászólását.
Berci írása nagyon tetszett! Szedjük szét: a késés ellen szerintem is tenni kell, viszont a padozást elfogadom, és szükségszerűnek találom. Nem szeretnék fix keretet.
Marci 3 - Hungarian F.C. Barcelona
Avatar
Marci
Capitá del Barça
Hozzászólások: 828
Csatlakozott: 2005.09.16. 20:19:45
Tartózkodási hely: /home/marci

2008.01.01. 15:25:46

Jaksi, tetszett amit írtál! Én is szeretnék a lehető legtöbbet játszani.
Dopi, ezt nálad is elismerem, viszont személyeskedsz, és csak kiragadsz dolgokat a mondandómból.
Engem nem zavar hogy ülnöm kell, mert jobb az iram olyankor. És az emberek számának növekedésével a költségek is csökkennek, ráadásul mindenki megfizeti a padon töltött időt. Szerintem ez így fair. Itt válaszolnék a kérdésedre is: észrevettem, hogy sokan vagyunk, az állandóan járók vagy legalábbis az általában lejárók száma meghaladta a 12 főt, de engem nem zavar, szerintem maradjon a három csapat, ha épp annyian vagyunk.
A késéseket komolyabban kell venni, várom a javaslataidat. A pályán lévők el tudnak kezdeni játszani a késők nélkül is sokszor, ez rajtunk is múlik, mindazonáltal úgy veszem észre hogy sokan szeretnek lövöldözni bemelegítésképpen, és nem láttam még, hogy kiálltál volna, hogy kezdjünk el játszani.
Világos, hogy nem a másik kizárása a cél, de az eszköz nem valami tiszta nekem.

Az a helyzet, hogy nem nekem kell magyarázkodnom meg ígérgetnem, hanem annak aki módosítást kezdeményez. Az érveimhez egy kukkot sem szóltál, csak annyit, hogy ha vitatkozunk, akkor nem fog változni semmi, ezért fogadjuk csak el a te véleményedet. Így gondoltad?
És nem is érdekel a másik csapat kapitányának a véleménye? Továbbra is csak fogadjuk el amit te gondolsz? Így szeretnéd?
Szeretném ha elgondolkoznál esetleg a szabályozás lehetséges negatív hatásain is. Esetleg megcáfolhatod az érveimet, amiket a korábbi hozzászólásomban írtam.
Segédkapitánynak nevezel? Bocs, hogy a csk öccse vagyok. Egyébként nem otthon szilvesztereztem, és nem tudom mit beszélt Norbi a bátyámmal.
Marci 3 - Hungarian F.C. Barcelona
Bercy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1807
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:08:24
Tartózkodási hely: Budapest

2008.01.01. 15:19:17

Érdekes érvek és ellenérvek jöttek ki ebből a fórumozásból amihez szeretném én is hozzátenni a véleményemet.

Ez a probléma már elég régóta fentáll és mindig is megoldhatalan volt a csapat számára, viszont nem értem, hogy kivel illetve mivel van a gond?
A késésekkel vagy a padonüléssel, mert a kettő nem nagyon függ össze, illetve nem szervesen.

Azért mert valaki mondjuk szombatonként dolgozik és havonta 2 alkalommal tud eljönni, de előre nem tudja pontosan melyik az időpont amelyik megfelel akkor ő már ne is jöjjön soha többé ne legyen csapattag, de közben egy jóképességű játékos?!

Gábor hsz világosan felveti a probléma lényegét- Jaksee javaslata pedig elég nagy zavarokat fog okozni, mert gondoljátok el, hogy 3-4 embernek nem biztos a szombat...mindenki elkezd felíratkozni aztán meg leíratkozni...kiváncsi vagyok, hogy ki fogja tudni ezt nyomonkövetni...

Az pedig, hogy egyszer 17-en vagyunk máskor meg 8-an...hát igen idegesítő probléma, de sztem nem ez a megoldás, mert számoljátok össze, hogy hány ember játszik az A illetve a B keretben...
Sajnos a nyár dőszak az mindig ilyen nyűgős lesz, mert az emberek akkor nyaralnak és valaki inkább a strandon vagy balatonon izzad, minthogy egy teremben futkosson.

Megjegyzésként pedig jó lenne ha ismételten nem célozgatnánk egymásra akár névvel akár név nélkül, mert ez rossz szokássá fog válni és akkor ismételten menni fog az anyázás a fórumon.
Avatar
dopi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 350
Csatlakozott: 2006.08.02. 15:45:05

2008.01.01. 14:02:15

Kedves Marci. Először is ez nem egy elitlista. Másodszor is magad ellen beszélsz, mert azzal hogy egyesek fényévente egyszer vagy kétszer teszik tiszteletüket azoknak veszik el a játékidejét akik rendszeresen lejárnak. Ebben akkor mi a fair? Vagy abban hogy a késők miatt két mérkőzés között megy a kapura rugdosás, beszélgetés és rendezkedés, amíg másik 5-6 ember arra vár hogy végre játszhasson? Erről már nem egyszer és nem kétszer volt szó a foci közben is hogy talán nagyon jó lenne ha járna mindenki rendszeresen és akkor egy nagyobb terembe lehetne játszani ami minden szempontból hasznosabb lenne. Persze nyilván közbejöhet mindig valami, persze nem a haverokkal sörözök és nem érek rá kifogásokra gondolok. A fórum pedig nem véletlenül van. Nem létezik hogy valaki egész héten nem tud 2x felnézni a fórumra de azért mégis beregisztrál. A megbeszélésnek meg az lenne a vége mint amit a te hozzászólásod is példáz, hogy mindenki ellenkezik, magyarázkodik, ígérget és okoskodik, persze előrébb meg nem jut a dolog. És akkor marad továbbra is az ami eddig hogy 2 óra névleges foci, 1 óra valódi foci. Nem tudom ez kinek jó így, de nem ésszerű az biztos. És mi az hogy nem véleményezte a másik csapat kapitánya sem? Mert kellett volna? Írásos engedélyt is kell kérni? Itt nem a másik kizárása a cél hanem az hogy minnél több legyen a játékidő és minnél kevesebb a holtidő. De hát nyilván mindenki magából indul ki a kizárás emlegetése kapcsán. Végezetül egy kérdés. "Sokkal korrektebb dolog úgy nézni a dolgot, hogy amennyiben hosszú távon is annyian jönnek mint most, akkor keressünk új termet!" - és mennyi időnek kell eltelnie ahhoz hogy végre észrevedd hogy amikor már 6-7 szombaton egymás után is 15 ember körül vagyunk akkor ott mát tenni kéne valamit? Mert ezzel meg az a gond hogy amint nagyobb terembe mész akkor rögtön kimaradoznak azok akik csak néha jönnek és akkor meg az lesz a gond. Na akkor most halljuk a másik csapat kapitányát és a segédkapitányt mi a jó megoldás akkor erre? Mert nem vagyok egyedül ha azt mondom hogy luxus ücsörögni 40 percet a 2 órából.
Avatar
Jaksi
Barça B
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2006.12.02. 12:32:16
Tartózkodási hely: Budapest: Csepel

2008.01.01. 13:56:06

Nos! Akkor tisztázzunk pár dolgot, megboldogult ellenérveket támogató barátom! :) Nem fogok kertelni, az ötlet nem lett javasolva tudtommal senki által, én magam és a Dopi beszélgettünk arról, és bocs Dopi nem bemártani akarlak, ne érts félre, hogy mivel sokan késnek, és mi kifizetjük a két órát, elmegy ebből 20 perc, szerintünk fölösleges várni másokra! A másik indok, hogy tényleg lejárnak olyan emberek is, akik bizony nem tették tiszteletüket már vagy pár hónapja! Nevet nem írok, mindenkinek a nagyon nagy észjárására bízom, hogy találjon egy olyan nevet, én kapásból tudok egyet! A másik, hogy én csak a véleményem mondtam el tegnap este, ha nem tetszik sajnálom! Én felírtam magam arra a listára... onnantól kezdve pedig mások, hogy hogyan oldják ezt meg az az ő dolguk! Én is a csapat érdekeit nézem, ugyanúgy, ahogy te, vagy a Zsotli, vagy a Norbi, vagy a Dopi és az összes többi csapattag! Mindenki a csapat érdekeit nézi, nincs ezzel gond! De tényleg meg kéne oldani azt, hogy ne az legyen, hogy nyáron 8-an rohanunk a dög melegben, míg ilyenkor meg 17-en vunk! Semmi értelme így! Vagy találni kell egy nagyobb termet hasonló árban, vagy valamilyen más megoldás után kell nézni! Én pedig annyit tudok erről mondani, mármint az ötletről, hogy szerintem van benne jó dolog! És a Norbi tudtommal felhívta a Melkort, úgyhogy nem tudom mit kell "kelteni a feszültséget", ahogy szokták mondani néhányan, hogy nem volt megbeszélve, igenis a Norbi mindenkihez eljutatott minden információt!
Amúgy meg tényleg [auto_cenzúra], hogy két órát fizet ki az ember és ott rohad 1-et a padon... lehet, hogy vannak akiknek sok pénze van, de nekem kevés van, sőt, minden forintra ügyelnem kell! Sajna nem tehetem meg, hogy csak úgy kidobáljak még 200 forintot se az ablakon! Sajnálom... erről nem én tehetek! Drága az élet! És dolgozok, úgy mondom ezt! :) Várom a válaszokat nyitott elmével!

Ui.: SENKIT! MÉGEGYSZER hangsúlyozom, hogy senkit nem áll szándékomban nekem sem, a Norbinak sem kizárni! Vádaskodni lehet menni az óvodába! Ez nem erről szól!
Jaksee - Hungarian F.C. Barcelona
Avatar
Marci
Capitá del Barça
Hozzászólások: 828
Csatlakozott: 2005.09.16. 20:19:45
Tartózkodási hely: /home/marci

2008.01.01. 12:59:53

Először is BUÉK!!
Szeretném egy kicsit bővebben kifejteni a kifogásaimat az új szabályozással kapcsolatban.
Nem azért szeretném érvényteleníteni ezt a javasolatot, mert az én ötleteimet elvetették már korábban, hanem azért, mert ez az egész nem lett még megbeszélve! Két-három ember ötlete az egész, és most kész tényként kapjuk meg! Nem lett megbeszélve, nem véleményezte még a másik csapat kapitánya(!) sem. Hogyan kerülhetett be egyáltalán az egész azonnal a nyílt topikba is?????!?!?!?!?!?!? Miért kéne általános érvényűnek venni azonnal?!?! Át se lett gondolva!
Na és most néhány érvet felhoznék, hogy miért tartom ezt a fix keretet meg a késős szabályozást megvalósíthatatlannak.
Vannak olyanok, akik rendszeresen járnak, de nem néznek fórumot, például Zsolt és Attila. Nekik is remélem időben szóltok majd, hogy jelentkezzenek. Vagy pedig ha kimaradnának a 12 fős keretből, de eljönnek, akkor majd odaáll eléjük az aki ezt a szabályozást kitalálta/sugallta/támogatja, és hazaküldi őket?!?!? Hát persze... és mi alapján? "figyelj Attila, tudom hogy te mindig jártál, de kitaláltuk ezt az elitlistát, és hát te nem írtad fel magad. bocs, menj haza, mi már csak ilyen profik vagyunk..."
Ez az intézkedés lezárja az új emberek előtt a csapatba lépés lehetőségét. Vagy fordítva, ha valaki új beírja magát, akkor kilök egy olyan embert aki rendszeresen jár. És ő akkor nem mehet éppen focizni. Persze erre ki lehet találni azt, hogy majd akkor jöhetnek újak, ha van hely. De ki a fenének lesz kedve azt nézni, hogy éppen ki mondta le a focit szombat reggel?
Mi értelme van annak, hogy mindenki beírja magát előre, aztán késve húzogatja ki magát a listáról?
Most komolyan, ki akartok zárni egyeseket? Majd mennek a telefonok, hogy te meg te írd be magad gyorsan, amíg a másik nem, mert vele nem szeretnék focizni??!!?!?!?!?
Gábor esete máris problémát vet fel. Honnan kéne tudnia csütörtökig, hogy tud-e jönni? Miért kéne percenként a fórumot bújni ahhoz, hogy jelentkezhessen valaki a megüresedett helyekre? "próba szerencse" ????!?! Talán át kéne inkább gondolni az ilyen radikális javaslatokat először!!! Ezért van a fórum! Akárki is javasolta ezt az ötletet Norbinak, nem ártana, ha megbeszélné a problémáit, és nem az emberek háta mögött áskálódna!
Ennek a szabályozásnak az lesz az eredménye, hogy azok, akik rendszeresen lekésnek a jelentkezésről, ki fognak kopni a csapatból, és nyáron, amikor szükséges lenne, bizony senki sem fog jönni belőlük!
A késéses dolog is megvalósíthatatlan. Azért mert valaki egy percet késni fog, nem fogja elfogadni, hogy ne jöhessen a következő héten.

Mindazonáltal a késés egy valós probléma. Tegyünk ellene, mindenki fogja fel, hogy a többiekkel szúr ki a késésével!

Végszóként az érveimhez: a fix keret gondlata egy elitista, rengeteg feszültséget magában hordozó ötlet. Nem fair. Sokkal korrektebb dolog úgy nézni a dolgot, hogy amennyiben hosszú távon is annyian jönnek mint most, akkor keressünk új termet! Nem a kizárás a megoldás.

Nem vagyok hajlandó felírni a nevemet egy ilyen listára! Viszont tervezek elmenni a focira szombaton. Remélem mások is hasonlóan gondolkodnak majd, és nem írják fel magukat. Az új évre pedig megfogadom, hogy hamarabb indulok majd, hogy ne késsek :)
Nem lázadozni akarok, csak féltem a csapatot azoktól a nyilvánvaló feszültségektől és igazságtalanságoktól, amikkel ez a szabályozás járna.
Marci 3 - Hungarian F.C. Barcelona
Avatar
Jaksi
Barça B
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2006.12.02. 12:32:16
Tartózkodási hely: Budapest: Csepel

2008.01.01. 09:53:05

Gábor! Ötletem, hogy írd fel magad, és ha nem jönnél, akkor csütörtök este írd le magad a listáról egyszerűen! Még aznap, vagy esetleg pénteken vki be tudja magát írni! Jobb ötletem nekem sincs sajnos! :P Persze tudom, hogy az ember programja változhat utolsó percben is, de próba szerencse! Ciao és BUÉK
Jaksee - Hungarian F.C. Barcelona
Lezárt