Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
bazsa007
Jugador del Barça
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2004.10.11. 14:27:52
Tartózkodási hely: Budapest

2008.04.10. 09:17:24

Őszintén?!
Barca-s egyáltalán ez a Xavier Sala Martín? Gondolom igen. De akkor miért kellett ezeket egy rádiónak nyilatkoznia. Szerintem egyértelmű, ha valaki ilyet mond, akkor azzal csak kárt tehet. Ezért nem értem miért mondta, még ha igaz is.
Ha igaz, akkor azért nem mondom, hogy ne okozzak még több baj a csapatomnak. Ha meg nem igaz, akkor meg, miért hazudik? Mi oka volt erre?
Nem értem.
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2008.04.10. 07:57:22

Teljes a káosz. Mind a vezetőségben, mind a fejekben. Ha Rijkaard marad akkor tényleg: Barca sí Laporta no!
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2008.04.05. 10:09:37

Hol van ez a csapat:

http://www.youtube.com/watch?v=RT91ZWXDSQs

Nekem nagyon hiányzik...Mi történt két év alatt :?:
Hola a Barca :?: :cry: :cry: :cry:

És hol van ő:

http://www.youtube.com/watch?v=TqEYySmiqbs

:cry: :cry: :cry:
Kép
Avatar
barcaxavi
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2008.02.22. 16:11:17
Tartózkodási hely: Budapest

2008.04.04. 09:01:17

Lehet, hogy csak egyszerűen egy kis vérfrissítésre van szükség. Csak az a baj, hogy fel kell áldozzunk pár vezért...
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2008.04.04. 08:42:56

barca99 írta:Egyikőjükkel sincs komolyabb bajom, pl. most hétvégén FN elnyomott két olyan poént, hogy majdnem leestem a székről (amikor a partjelző elcsúszott, röhögött, és mondta, hogy a banánhéjat fel kéne szedni, meg amikor Zambi elesett egy beadásnál: "Nem jók a stoplik, Dzsánlúúka?" :D )
Azt a meccset én is láttam, de azt is mondta, hogy le kell cserélni a csukát szünetben :)
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
robag
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2007.02.13. 08:27:53
Tartózkodási hely: a penge élén

2008.04.03. 15:43:00

Igazad van G-Jay, aki profi az viselkedjen is úgy!
Én is sokszor takarozom ezzel a saját szakmámban, de ahogy telnek az évek sajnos rá kellett jönnöm, ez nem azt jelenti hogy a profik gépek is egyben. Hibázni csak az tud aki dolgozik. Ha az ember nem csinál semmit, elbaltázni sem tudja a dolgokat.

Ez elég szerénytelen lesz, de én is elég jónak érzem magam a saját kis műfajomban, szerintem teljes mértékben profi és felelőségteljes a hozzáállásom, megvan a kellő ( 14 év ) rutinom, mégis vannak helyzetek, napok, időszakok mikor nem úgy sikerülnek a dolgok ahogy szeretném.
Legtöbbször nem is közvetlenül rajtam múlik, de ezt a ügyfeleim nem látják, és meg is kapom érte a kritikát rendesen.
Nehéz kívülről bármiről is objektiv építő kritikát mondani, ezért fáj nekem kicsit amikor más ( bár én is sokszor teszem ) egy mondattal elintéz bizonyos embereket...

Ha lehet akkor cseréld le az aláírásodat, csúnya szavakat kerüljük el.
S.
".. Te csak játszod az istent, de nem lehetsz az, mert isten mindenkit szeret, nem igaz?!.."
Avatar
G-Jay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2006.06.19. 23:25:20
Kapcsolat:

2008.04.03. 15:25:14

Én ugy vagyok vele, hogy Pep még nagyon tapasztalatlan, és az igaz, hogy kemény kezű kell, de olyan is akinek van tapasztalata. Kevés az, hogy lehordja a játékosok fejét, ha adott szituációkban nincs meg a kellő tapasztalata, így nem tudja meghuzni azt, amit kellene. Ettől függetlenül év végéig egy kis frisseséget adna a csapatnak, és még mindíg jobb lenne mint Rijkaard, de végleges megoldásnak nyáron mindenképp uj edző kell.
Nálam továbbra is Scolari a nyerő...

Robag! Igen felsoroltad, hogy egész évben sérült, a teljesítménye pedig lemérhetetlen, mert ha épp játszik, akkor még szoknia kell, amugy meg egyáltalán nem is játszik. A magánéleti problémáis is biztos befolyásolóak, de egy profiról van szó.

G.
¡Visca El Barça! ¡Visca Cataluna! Més Que Un Club...
California Love
BLAUGRANA.HU! Minden ami Barca, minden ami történelem!
robag
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2007.02.13. 08:27:53
Tartózkodási hely: a penge élén

2008.04.03. 15:14:34

G-Jay írta:Teljesen egyetértek veled gekkodan! Az edző váltás nem kérdés sztem senkinél. Viszont emellett ugy néz ki, hogy a játékosok közül is fejeket kell levágni, különben a többiek sem tudnak miből tanulni! Nem "lemegyek a haverokkal egy sör mellett" focizgatás van. Márpedig könnyen ráragad mindenkire ez, ha ezt látják bizonyos társaiktól! Azt hiszem nem vagyok hivatott neveket mondani, hogy ki az aki viselkedésével és teljesítményével kiérdemelte, hogy eladjuk. Teljesítményre tudnék mondani, de a viselkedési, morális dolgokat átlátni innen kishazánkból lehetetlen.
Robag te meg gyönyörűen felsoroltad, hogy miért kellene Decotól megválni.

G.
Felsoroltam, ezért nem értelek.
Ez a minősíthetetlen idény nagyrészt önhibáján kívül volt.
A hozzáállásában pedig soha nem láttam kivetnivalót.
".. Te csak játszod az istent, de nem lehetsz az, mert isten mindenkit szeret, nem igaz?!.."
Avatar
G-Jay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2006.06.19. 23:25:20
Kapcsolat:

2008.04.03. 14:59:50

Teljesen egyetértek veled gekkodan! Az edző váltás nem kérdés sztem senkinél. Viszont emellett ugy néz ki, hogy a játékosok közül is fejeket kell levágni, különben a többiek sem tudnak miből tanulni! Nem "lemegyek a haverokkal egy sör mellett" focizgatás van. Márpedig könnyen ráragad mindenkire ez, ha ezt látják bizonyos társaiktól! Azt hiszem nem vagyok hivatott neveket mondani, hogy ki az aki viselkedésével és teljesítményével kiérdemelte, hogy eladjuk. Teljesítményre tudnék mondani, de a viselkedési, morális dolgokat átlátni innen kishazánkból lehetetlen.
Robag te meg gyönyörűen felsoroltad, hogy miért kellene Decotól megválni.

G.
¡Visca El Barça! ¡Visca Cataluna! Més Que Un Club...
California Love
BLAUGRANA.HU! Minden ami Barca, minden ami történelem!
robag
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2007.02.13. 08:27:53
Tartózkodási hely: a penge élén

2008.04.03. 14:28:21

Gekkodan!

Ez az írás megért volna egy blogbejegyzést!

Teljesen korrekt kis "cikk", egyedül Deco-ról különbözik a véleményünk.
Én nem írnám le őt, több okból sem.

Nagyon nehéz az ő posztjára hozzámérhető klasszist ( vagy ifjú tehetséget ) igazolni, szinte az egész szezonban sérüléssel bajlódik, ergo nehéz lemérni az idei teljesítményét, ráadásul komoly magánéleti gondjai vannak.
".. Te csak játszod az istent, de nem lehetsz az, mert isten mindenkit szeret, nem igaz?!.."
Avatar
mrmonster
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1195
Csatlakozott: 2004.12.18. 13:54:14
Tartózkodási hely: Budapest XX. ker.

2008.04.03. 14:15:41

Én nagyon örülnék, ha Pep lenne az edző! Mindig is az egyik kedvenc játékosom volt a csapatból, amikor játszott. Az okos, intelligens játéka miatt, a vezetői képességei miatt, meg persze hogy saját nevelés...
Az edzői tapasztalatlansága az ami szkeptikussá tehet.
Előre a TITOlusokért!
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.03.30. 12:33:02

gekkodan!
Korrekt elemzés, korrekt következtetésekkel! R10 esetében én másképp látom a dolgot, de a többi része teljes mértékben helyénvaló.
Kép
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2008.03.30. 12:27:14

Kicsit megnyugodva, a jó recept szerint, aludtam rá egyet és így mondok véleményt.

Adott egy edző, egy nagyon erős keret és egy biztos vezetői háttér, több millio szurkoló. A csapat az utóbbi években sikeres volt, ebben Rijkaardnak ugyanolyan szerepe volt, mint bármelyik játékosunknak. Aztán 2006 után jött egy nyár, leigazoltuk Gudjohnsent és elment Ten Cate. Bár a szezon nem kezdődött rosszul, a VB után ősszel legfeljebb Ronaldinho miatt voltak keserű pillanataink. Aztán előbb a BL-ben, majd a bajnokságban kezdődött az, amit most már tökéletesen űzünk, sorra adtuk el a meccseket, így kaphatott a Real egy majdnem ajándék trófeát.

Mi volt a szezon előtti nyáron? Fogadkozás, hogy a VB miatt 1 éve kevés volt az alapozás pl R10-nek, stb. Elmentünk reklám-tornákra bevételért, szakmailag annál kevesebbet érő csapatokkal gombfociztunk. Kezdődött a szezon és semmi sem változott. Úgy, hogy leigazoltul a spanyol bajnokság egyik legjobb védőjét, egy kíváló balhátvédet, egy nagyon jó védekező középpályást és egy klasszis csatárt. Kvázi: HIÁNYPOSZTRA, ésszel igazoltunk. Mégsem történt semmi.

A szezon eleje óta szenvedünk, bár a BL-ben sima volt eddig az utunk, a bajnokságban csúszunk lefelé, a Villareal tegnapi győzelmével már örülhetünk egy 3. helynek. Szánalmas, morálisan-fizikailag-pszichikailag teljesen összeomlott a csapat hetekkel ezelőtt.

Az edzőkérdést az El Classico után kellett volna rendezni. Az a meccs már megmutatta, ennek a taktikának és ennek az edzőnek itt lejárt az ideje. Igazoltunk volna a helyére egy új edzőt, akinek a BL-ig másfél hónapja lett volna, ráadásul gyanítom, hogy a Madrid ajándékait is jobban kihasználjuk, még egy középszerű edzővel is, aki legalább újat hoz a holland helyett.

Mi adott évek óta: egy jó keret / egy jó háttér / sikert ismerő, küzdeni tudó játékosok / biztos szurkolótábor.

Mi történik 2006 óta: elavult taktika / motiválatlan játékosok / botrányok a játékosok életét illetően / töketlenségben úszó edző / alkalmatlan stratégia. :arrow: a felsoroltak közül legalább 3-at vakon az edző nyakába lehet varrni.

Az átalakítás első lépése az edző távozása. Egy új szakember kell, aki konkrét elképzelésekkel és megalapozottan, felkészülten gyúrja rá a csapatot az új idényre. A második lépés, hogy fel kell áldozni pár nagyobb nevet azon a bizonyos oltáron, mert az öltözői fegyelem és a motiváció csak akkor áll helyre, ha a játékosok megtapasztalják, nem lébecolhatnak ekkora pénzekért a gyepen. Ez pedig csak úgy megy, ha lefejezik pár társukat. Meglátásom szerint ez Deco és R10 kell, hogy legyen, valamint az öreg Thuram, Edmilson, Gudjohnsen, Oleguer, Zambrotta.

Súlyos és kemény szavak ezek, de enélkül nem leszünk boldog barca szurkolók. Ha Laporta a mandátuma lejártakor, 2010-ben sikeres elnökként akar távozni, most nagyon fel kell szívja magát és meglépni, amit egy ekkora klub elnökétől elvárható.
Avatar
zozinho
Barça B
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.03.11. 12:46:12
Tartózkodási hely: Debrecen/Budapest

2008.03.29. 22:38:03

Drigo!


Abban egyetértek veled h én is úgy imádom a klubot mint régen, de pont az ami annyira feldühít,h ebben az imádott csapatban így játszanak a játékosok. Ilyen lelketlenül, ilyen akarattalanul. Hacsak 100ad annyira akarnák a győzelmet mint mi itt a fórumon..Továbbá h pont ezek a játékosok játszottak annak idején olyan fantasztikusan, sőt azóta a keret csak erősödött!Ez az ami annyira dühössé tesz, h én valahol meg tudom érteni a káromkodókat...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2008.03.29. 22:32:18

Azért nem kéne rögtön arra reagálni. :wink:
Ha hnap reggel még így gondolja vki, és beírja, na akkor.. van aki kevésbé tud uralkodni az indulatain, de nem törölni való formában kaparja be. ennyi
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2008.03.29. 22:29:58

barcakiraly írta:És az hogy nem szeretjük szerinted abban nyilvánul meg ha szidjuk? Mert szerintem nem igazán! De jeleneg nem lehet dícsérni őket.
Természetesen nem. Nem is modntam, hogy dícséretet érdemelnek a srácok. Ezért nem is fogok dicshimnuszokat zengeni, de olyat sem amikor minden második szavam káromkodás.

Nem a kritikák miatt írtam azt, amit, hanem a keresek magamnak új kedvenc csapatot megnyilvánulások miatt...


Az idei teljesítményünkre már nem tudok mit mondani, így megpróbáltam az ellen szólni, amin mét lehet változtatni. Szürnyű ezeket a meccseket látni, de ami nem öl meg az megerősít. Nyár előtt már úgysem lesz semmi változás, nem fogom minden héten leírni azt, hogy min kéne változtatni, arr ott lesz a nyár.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Drigo 2008.03.29. 22:35:41-kor.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.03.29. 22:28:35

Tudod Dani, igazad van! De, ezt ép, emberi ésszel felfogni nem lehet! Itt nem a csapatnak való szurkolásról van szó, nem a bizakodásról, hanem a kilátástalanságról. Egy elitklub, hogyan engedheti meg magának, hogy a 15 idegenbeli bajnokijából csak 4-et - azaz: NÉGYET - nyerjen meg?
Nem a Sevillában akarok én bízni, hanem a Barcelonában! Hogy egy megnyert meccset, egy földre kényszerített ellenféllel szemben meg tud nyerni! Nem vagyok kiváncsi a Madridra, semmi közünk hozzá, meg ahhoz sem, hogy a Sevilla mit játszik holnap. Egyébként, kikap, és újra 7 pont lesz a különbség.
Ja, és még véletlenül sem vagy szánalmas, csak fanatikus! És ez így van jól, így rendjén való!
FORCA BARCA!
CATALUNYA, TRIOMFANT!
Kép
barcakiraly
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2005.09.02. 12:51:41
Tartózkodási hely: Szolnok/Szandaszolos

2008.03.29. 22:23:30

És az hogy nem szeretjük szerinted abban nyilvánul meg ha szidjuk? Mert szerintem nem igazán! De jeleneg nem lehet dícsérni őket.
imadom a spanyol jatekvezetest (L)
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2008.03.29. 22:20:42

Én továbbra is úgy imádom ezt a cspatot, mint a BL győzelem pillanatában, vagy mint 2:0-nál.

Egy hete mindenki lemondott róluk, ahogy most is, jelenleg 4 pont a hátrány a Sevillában lehet bízni, és akkor megmarad, max 5 lesz - remélem. A Clássikót nyernünk kell akkor úgy sincs keresnivalónk. És a Real is botlani fog még.

Egy sikeres csapatnak nem nehéz szúrkolni, nem attól lesz valaki igazi szúrkoló, mert annyira hangoztatja, hanem mert a bajban is a csapata mellett van.

Én szeretem ezt a csapatot és bármi történik is mindig a győzelemért fogok drukkolni, MINDIG.

Én már csak ilyen szánalmas ember vagyok :oops:
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2008.03.22. 18:29:23

Ezazzzzz! Ismét győztek a futsalosok. Nem akármilyen meccsen vertük 7-5-re a Móstolest.

Nagyon nagy formában van a csapat. Dani Fernández ismét vágott kettőt, de a meccs hőse egyértelműen Igor volt. Bejött, aztán 3 perc alatt 3 gólt vállalt, onnan még egyenlített a PSG, de aztán Javi rodríguez is betalált, a végén pedig Pedrinho is. Így jelenleg harmadikak vagyunk, de legrosszabb esetben is negyedik helyen leszünk a forduló végén.

Remélem ez a lendület kitart péntekig. Akkor ugyanis a Murciához megyünk, a pontszerzés is bravúr lenne, de ők annyira kimagaslanak a mezőnyből, hogy nem sok esélyt látok még az egy pontra sem. De hátha, a legutóbbi 7 meccsen 5 győzelem és 2 döntetlen legalább a veretlenség maradjon meg.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2008.03.17. 22:31:30

Boixos! Jól érzem,h nagy rajongója vagy a repcsiknek :?: :wink: :)

(A választ az offtopicba várom. Miki. :wink:)
E.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2008.03.17. 22:29:29

ITT egy kép az ecuadori barcelona által használt gépről.
remélem, egyszer az eu-s barca gépével is fényképezkedhetek majd úgy, mint a madridi vassal... :D
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2008.03.16. 00:56:10

Szandi írta:from the madridista: (tom, h nem lehet, de ez most őőő)

19:25 - Mourinho napokon belül aláír az Internazionale csapatához

Ugye ez egy nagyon nagy hápogó kacsa?

szerk: Azt tudom, hogy Mancini agyő, de nem hinném, hogy dzsozé...... :?
Kezdjük ott,h Mancini másnap már meg is gondolta magát,és kitölti a szerződését,miután beszélt a góréval :wink: Legalábbis számomra ez az utcsó infó az üggyel kapcsban,ami kb szerdán derült ki.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2008.03.16. 00:51:14

Ezt a Klubbot valami átok sújtja, már ami a sérüléseket illeti. A futsalos Juan Carlos Lopez még a tavaszi idény elején (második fordulóban) sérült meg, januárban. Akkor meg is operálták a térdét a rehabilitációja elég jól haladt, majd most, amikor már majdnem visszatérhetett, ismát rásérült a jobb térdére, így folytatódik a betegszabadság még vagy 2 hónapig...

Furcsa dolgok történnek, és nem csak a fuballistákkal...
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Válasz küldése