Aranylabda - FIFA év játékosa

Foci a Barçán kívül
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.07.04. 20:56:41

MessiFan írta:Nálam simán Messié az aranylabda mert kb 90 percenként lőtte a góljait és 43-ig jutott. Ő lett a BL gólkirálya a bajnokságban is 34 gólig jutott + szenzációsan játszott az egész szezonban sőt még a VB-n is jól szerepelt a kaputól 30 méterre... Ha pedig nem ő kapná meg ismét akkor Rooneyt Robbent Drogbát CR-t meg Higuaínt tudnám elkézelni.
ne haragudj, de... :roll:
ha Messi nem kapja meg, akkor a kiemeltek se fogják, ez 1000000%, ugyanis egyik se nyújtott többet a válogatottban Leonál...
ha a spanyolok nyernek, akkor Xavi vs Villa, ha hollandok, akkor egyértelmű Sneijder, ha a németek, akkor van a legnagyobb esélye Messinek...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.07.04. 20:56:08

Ilúvatar írta:Sztem is Snejder fogja megkapni.
Én is így gondolom, főleg, ha döntőbe is bejutnak a hollandok. Ha nem is nyerik meg, akkor is sztem Sneijder áll a legjobban a triplázással, és egy VB ezüsttel. Ha meg is nyerik, nincs miről beszélni. Lehetne mondani, h még van majd fél szezon hátra, de én az utóbbi évek alapján azt vettem észre, h az már nem oszt, nem szoroz. Ronaldo sérülések miatt 2 éve kihagyta az őszi szezon nagy részét, Cannavaro pocsék volt a Realban....

Messi pedig idén úgy járt, mint R10 2006-ban. Hatalmas szezont játszott, de a VB-n annyira leszerepelt, h nem fogják neki adni. Ráadásul Ronie megnyerte a BL-t a Barcával, idén Messinek ez nem sikerült. Remélem azért Messi nem járja tovább R10 útját, hanem úgy játszik a Barcában mint a VB előtt.
Rooneyt Robbent Drogbát CR-t meg Higuaínt tudnám elkézelni.
Mert??? :shock:
Rooney mióta túl korán visszatért a Bayen ellen, azóta fos. A VB-n hihetetlenül beégett az angolokkal.
Robben-őt értem, ő nálam is esélyes, de Sneijder sztem előtta van a sorban.
Drogba-nem volt rossz szezonja, de azért ez kevés.
CR-nem nyert semmit, meg nem volt olyan hű de nagy szezonja, a VB-n ő is égett.
Hiugain-szintén zenész....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LG 2010.07.04. 21:00:28-kor.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2010.07.04. 20:52:49

Nálam simán Messié az aranylabda mert kb 90 percenként lőtte a góljait és 43-ig jutott. Ő lett a BL gólkirálya a bajnokságban is 34 gólig jutott + szenzációsan játszott az egész szezonban sőt még a VB-n is jól szerepelt a kaputól 30 méterre... Ha pedig nem ő kapná meg ismét akkor Rooneyt Robbent Drogbát CR-t meg Higuaínt tudnám elkézelni.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2010.07.04. 20:48:26

Megszakad a szívem, de szerintem is (mint általában) a VB nemhogy benne van az Aranylabda szavazásban, hanem szerintem min. 80%-ban ez alapján döntenek! Így sem Messi, sem pedig Xavi nem fogja megkapni...
Ha a hollandok érnek célba, akkor Sneijder, ha pedig a spanyolok, akkor Villa kapja. Akkor viszont nem tudom, hogy mi lesz, ha Uruguay vagy Németország lesz a befutó! :) Azért az erős lenne, ha onnan választanának, bár nem elképzelhetetlen!
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2010.07.04. 20:48:04

Ez a díj baromi régóta nem a sportteljesítményről szól.
Robben eladhatóbb egyéniség, mint Sneijder, szerintem ő esélyesebb lehet a címre a két holland közül. Ha rúg egy-két gólt még a VB-n, akkor meg pláne.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2010.07.04. 20:42:30

Sztem is Snejder fogja megkapni.
KépKép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.07.04. 20:37:33

Szerintem jelen állás szerint Snejdernek van a legnagyobb sansza! Alapból ugye triplázott és mondhatni hogy a vezéregyénisége volt ennek az Internek. Számos meccsen rukkolt elő kiváló teljesítménnyel, és fontos gólokat szerzett. Emellett ugye az idei évben a VB nagyban hozzájárul az aranylabdához. Na most a Hollandoknak jó esélyük van hogy bejussanak a döntőbe ahol meg ugye már akármi lehet. Snejder pedig itt is vezéregyéniség. Brazília ellen mindkét gólban benne volt pl.
Ott van még holland részről Robben, de neki kevesebb esélye van jóval. Benne lehet az első 5-ben de nem hinném hogy dobogóra felfér.
Villa viszont "titkos" esélyes! :D A klubszezonban rugdosta a gólokat, de amivel igazán kiérdemelheti az a VB! ez nyilvánvaló. Eddig 5 gól, számtalan pazar megmozdulás, és mondhatni hogy vezéregyéniség eddig. de a németek keresztbe tehetnek. :?
Xavit valahogy ezúttal kevésbé érzem befutónak mint a korábbiakban. Az előző évben mutatott formával bármikor oda lehetett volna ítélni az aranygömböt, csak volt egy Messi is! Idén nem azt mondom hogy rossz volt, sőt. Továbbra is a legjobb, DE ha a spanyolok VB-t nyernének akkor szerintem Villa nagyobb esélyes a díjra. Mindenesetre ennek az embernek nem lenne szabad aranylabda nélkül visszavonulni! :roll: :)
És akkor Messi: Hát igen... Továbbra is a a legjobb a földgömbön. Ott folytatta ahol abbahagyta a klubjában. Számolatlanul rúgta a gólokat, aranycipő, zsenialitás... :) Ha nem lenne a VB és szeptember, októbert végig parádézná (egyébként tuti azt fogja :D ) akkor egyértelmű lenne. De így hogy túl van enyhén szólva nem sikeres VB-n... Az első 5-ben benne lesz!

A többi név, mint Ronaldo,Drogba, Forlán! Szerintem esélytelenek a fenti nevekkel szemben!

Hajrá Xavi, de szerintem Snejder kapja! :)
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.07.04. 16:26:13

Barca_10 írta:Köszönjük szépen,hogy megnyitottátok.

Véleményem szerint 5 játékos esélyes az Aranylabdára(nem sorrend szerint):

Xavi(ha megnyerik a VB-t)
Villa(szintén)
Robben(-||-)
Sneijder(neki amúgy is lenne esélye a klubszezon miatt)
Messi(neki már 2-3 éve folyamatosan van,idén nem annyira kiemelkedő esélyes mint tavaly,de azért megkaphatja ő is)
Nagyrészt egyetértek a felsorolt nevekkel, ám Messi kakukktojás. Irtózatosan jó klubszezont futott, de a vb-n sajna nem ment neki. Persze, lehet mondani, hogy mezőnyben azért saját magához képest jól játszott, meg blabla, de egyrészt olyan poszton kellett helyt állnia, ahol talán még soha életében nem játszott, másrészt pedig egy árva gól nem jött össze neki, akárhogy is próbálkozott. Ha a 47 góljára és a spanyol bajnoki címére adnak Aranylabdát, hát legyen, de erre sajnos nem sok esélyt látok. Olyan játékos kapja, aki a klubjában és a válogatottban is jól játszott, emellett címeket nyert, így Sneijderre esik a választásom.
Kép
Kép
Kép
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.07.04. 16:16:43

Általában az őszi idény már nagyon keveset szokott számítani, inkább a tavalyi bajnoki szezon+ most a VB fog.

Én a 2010-es TOP5-be őket várom(nem sorrend): Messi,Ronaldo,Xavi,Sneijder,Villa
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2010.07.04. 16:14:55

Barca_10 írta:Köszönjük szépen,hogy megnyitottátok.

Véleményem szerint 5 játékos esélyes az Aranylabdára(nem sorrend szerint):

Xavi(ha megnyerik a VB-t)
Villa(szintén)
Robben(-||-)
Sneijder(neki amúgy is lenne esélye a klubszezon miatt)
Messi(neki már 2-3 éve folyamatosan van,idén nem annyira kiemelkedő esélyes mint tavaly,de azért megkaphatja ő is)
Nálam is ők az esélyesek, de sztem ha ősszel Messi még mutat vmit, azért ő a favorit. Sneijder jól játszik és címei is vanak, de vhogy nem az ő játéka maradt meg sem az Interből sem Hollandiából. Robben a hátán vitte a Bayernt, neki lehet esélye ha még mutat vmit a vb-n. Xavi csak spanyol befutó esetén esélyes, akkor viszont valszeg meg is kapja, hiszen az ő játékára épül a Barca is és a spanyoloké is, meg ugye több esélye nem nagyon van, ezt a szavazók is tudják. Villa amolyan igazi VB-s aranylabdás lehet ha nyernek a spanyolok és esetleg lő még mjuk két gólt...hiszen eddig is ő lőtte tovább a csapatot.

szerk. Ronaldo esélytelen, idén se cím, se semmi, köze nem lehet az első 3hoz, de még az 5höz se. Kakát még jelölni se kéne az 50be.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tocy 2010.07.04. 16:17:24-kor.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2010.07.04. 16:10:46

Forcabarca8 írta:
meg a szokásos arcok :lol: (Xavi, Ronaldo, Iniesta, Kaká stb..)

boccs a hosszú hszért..
Hát én Kakát nem nagyon jelölném aranylabdára, pocsék szezonja volt.

Esélyesek:

Sneijder
Messi
Robben
Xavi
Ronaldo
Drogba
Forcabarca8 írta:
Robben (tavasz nagyon jó, vb-n se áll rosszul)

Csak a tavasz számít .... az ősz az az elmúlt aranylabdára vonatkozott.
més que un club
Avatar
Forcabarca8
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.02.01. 11:47:15

2010.07.04. 15:33:26

Sztem Messi melett Sneijder az egyik legnagyobb esélyes. bl, kupa, bajnokság, a vb-n jól teljesít ő is és a válgatottja is. idén ők ketten fognak versenyezni, szvsz. Messi most "örülhet" a nevének, és az ezzel járó őrületnek, m nagyjából ez az ami miatt még mindig ő az esélyesebb. pedig nem kis dolgot vitt véghez wesley, aki sztem még mindig alá van becsülve. Messi a Barcában hatalmasat nyújtott, a góljai magukért beszélnk, de persze nem csak ezért kaphatná meg. de itt volt a vb, ahol elvárták tőle, h a válogatottban is zseniális játszon és gólokat lőjön. de ez nem így lett. jól játszott de nem talált be. más kérdés, hogy nem a posztján játszott, nem csinálhatta azt amit szeret, amit a legjobban tud, hanem a csapat érdekeit szem előtt tartva szerpelt (megsüvegelendő), de ez nem tett jót az aranylabáért zajló versenyben. 3 szempontom alapján vmi hasonlóra gondolnék én:

Játék (teljesítmény):
LM: 10/10
WS:10/8

Sikeresség:
LM: 10/7
WS: 10/10

VB:
LM: 10/5
WS: 10/8 (eddig, de még meg is nyerhetik a hollandok, alap 10)

nálam Sneijder kapná..

jó helyre várom őket:
Forlán (EL-győzelem, VB mellette szól)
Millito (Interrel mindent, argentínával semmit, de ott a helye)
Drogba (vb a negatívum)
Schweinsteiger (személyes kedvencem, a vb játékosa eddig a szememben, plusz a Bayern is jó évet zárt)
Robben (tavasz nagyon jó, vb-n se áll rosszul)
David Villa (vb felhúzza az indexét)
meg a szokásos arcok :lol: (Xavi, Ronaldo, Iniesta, Kaká stb..)

boccs a hosszú hszért..
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2010.07.04. 15:18:34

Forlánt én esélytelennek tartom. Az AtMa idén csak 9. lett, és azért elég vicc lenne, ha onnan kapna valaki Aranylabdát. A Vb-nek és az EL-nek nincs ekkora szerepe.

Piqué szintén esélytelen, mert Ő nem vezéregyénisége a válogatottnak. Cannavaro az volt 2006-ban. És nem beszélve arról hogy fiatal.


Idén szerintem biztos hogy Sneijder fogja kapni az Aranylabdát. Klubszinten triplázás, válogatott szinten (szerintem) legalább VB döntő. Ez még ha a spanyolok is nyernek, bőven elég lesz Xavival szemben.
Kép
Avatar
Kardi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2008.06.20. 13:34:51
Tartózkodási hely: Baranya megye, Pécs

2010.07.04. 15:00:54

Én idén Forlánt sem írnám le elvégre az EL győzelemben kivette a részét elég nagy arányban, bajnokságban is azért lőtte a gólokat, és jelenleg a VB-n Ő az egyik legjobb csatár.
Kép
.:El Barça es Mes Que un Club!:.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.07.04. 14:44:50

Átettem ide Xavi-s topikból, ezentúl akkor itt lehet folytatni.
kurdt írta:
Barca_10 írta:
kurdt írta:SZERK.: Az teljesen más, akkor még csak európai focista kaphatta meg az Aranylabdát és Stoichkov a bolgár vb-bronz mellé még gólkirály is lett + bajnok a Barçával, meg ugye Baggio elvágta magát azzal a tizenegyessel...
Akkor már nem úgy volt,hogy az Európában játszó nem európai is megkaphatja? :roll: Vagy ez '95-ben hozták?Mert akkor Weah nyerte.


szerk:modik,nem akartok nyitni egy "Aranylabda" topicot is? :D
Aranylabda v valmi 'Egyéni elismerések' topic tényleg jó ötlet!

Másik: "A választás szabályai az idők folyamán változtak, 1995 óta az Európában játszó labdarúgók is megkaphatják, vagyis nem számít, hogy milyen nemzetiségűek, csak európai csapatnál legyenek leigazolva."
by Wikipedia
ozsimiki írta:
kurdt írta:
ozsimiki írta:Kb Ő meg Sneijder maradt a sanszos az aranylasztira.

bár ha a németek vhogy megnyerik a VB-t,még az is lehetséges,h közülük kerül ki, ugye rengeteget nyom a VB.

Xavi egyértelműen csak spanyol siker esetén nyerheti, Messi klubbal elért sikerei,és egyéni címei kevesek lehetnek a viszonylag rosszabb VB szereplés miatt.

Sneijder viszont eddig szerintem vezet...az Inter triplázásában vezéregyéniség, a VB-n gólokkal, assistokkal szintén vezéregyéniség...okosabbak leszünk a döntő után, szerintem Messi sajnos így nem véd címet.
Én Robbent sem hagynám ki, Sneijdernek csak egy trófeával van több idén és ő gyakorlatilag egyedül nyerte meg a bajnokságot és a kupát a Bayernnek.
Viszotn szerintem, ha németek nyernek, tőlük nem kapja meg senki, bármilyen sokat is nyom a VB...

Tehát:
Ha Spanyolország nyer, akkor Xavi (és Villa is elől lesz)
Ha Németország (v Uruguay) nyer, akkor szvsz Messi
Ha Hollandia nyer, akkor Sneijder vagy Robben
ebben nem értünk egyet, szerintem Robben sansztalan, kb az erősorrend (már az eddig látottak alapján kiegészülve a saját tapasztalataimmal)
1.VB
2.BL
3. bajnoki cím-egyéni címek (gólkirály,stb,stb)
4.egyéb kupákban elért címek

Robbennek csak egy 3.és egy 4. jött össze, VBn nem nyújt többet eddig Sneijdernél,sőt...
kizártnak tartom,hogy Sneijder előtt végezzen a végén, aztán lehet benézek vmit.

nah de ezentúl vhogy bele kellene szőni mindig Xavit is,hiszen az ő topikja,amíg nem lesz Aranylaszti topik,addig talán elfér itt,hiszen az ő riválisaival is foglalkozunk :) egyeztetek a staffal :D
kurdt írta:
ozsimiki írta:Kb Ő meg Sneijder maradt a sanszos az aranylasztira.

bár ha a németek vhogy megnyerik a VB-t,még az is lehetséges,h közülük kerül ki, ugye rengeteget nyom a VB.

Xavi egyértelműen csak spanyol siker esetén nyerheti, Messi klubbal elért sikerei,és egyéni címei kevesek lehetnek a viszonylag rosszabb VB szereplés miatt.

Sneijder viszont eddig szerintem vezet...az Inter triplázásában vezéregyéniség, a VB-n gólokkal, assistokkal szintén vezéregyéniség...okosabbak leszünk a döntő után, szerintem Messi sajnos így nem véd címet.
Én Robbent sem hagynám ki, Sneijdernek csak egy trófeával van több idén és ő gyakorlatilag egyedül nyerte meg a bajnokságot és a kupát a Bayernnek.
Viszotn szerintem, ha németek nyernek, tőlük nem kapja meg senki, bármilyen sokat is nyom a VB...

Tehát:
Ha Spanyolország nyer, akkor Xavi (és Villa is elől lesz)
Ha Németország (v Uruguay) nyer, akkor szvsz Messi
Ha Hollandia nyer, akkor Sneijder vagy Robben


SZERK.:
Barca_10 írta:1994-ben amikor a brazilok nyerték a VB-t akkor nem a braziloktól kapta meg valaki az aranylabdát hanem Hriszto Sztoicskov.
Az teljesen más, akkor még csak európai focista kaphatta meg az Aranylabdát és Stoichkov a bolgár vb-bronz mellé még gólkirály is lett + bajnok a Barçával, meg ugye Baggio elvágta magát azzal a tizenegyessel...

lluisllach89 írta:
ozsimiki írta:Kb Ő meg Sneijder maradt a sanszos az aranylasztira.

bár ha a németek vhogy megnyerik a VB-t,még az is lehetséges,h közülük kerül ki, ugye rengeteget nyom a VB.

Xavi egyértelműen csak spanyol siker esetén nyerheti, Messi klubbal elért sikerei,és egyéni címei kevesek lehetnek a viszonylag rosszabb VB szereplés miatt.

Sneijder viszont eddig szerintem vezet...az Inter triplázásában vezéregyéniség, a VB-n gólokkal, assistokkal szintén vezéregyéniség...okosabbak leszünk a döntő után, szerintem Messi sajnos így nem véd címet.
Ahogy mondod. Bár Müller már nagyon irritál, mert ha megnyerték volna és még mind2 meccsen rúgott volna gólt...
Szerencse hogy abból csak 1 lesz az eltiltása miatt.
Persze megnyerhetik

Xavinak vmit sürgősen kéne produkálnia. Mert ekkora esélye soha nem lesz több. PEdig járna neki, imádjuk, de hatalmasat kellene alkotnia az elkövetkező két meccsen.
Ini jobban megy, csak nem játszott akkora főszerepet a Barcában mint a válogatottban.

Sneijdernek pedig minden összejön, a vb-n mutatott teljesítmény na meg a kanadai táblázat alapján ő és Müller a legjobb.

Sajnos a klubszezon gátoló tényező is lehet, gondolok itt Villára.
Ha valaki valami elképesztően giganagyot játszana a következő meccseken és főleg a döntőn akkor a vb teljesítmény alapján megkaphatná

Villa, Müller, Schweini, Sneijder talán..

Viszont az egész év illetve a karakterek "mélysége" alapján vagy a holland vagy a mi maestronknak járna.
Barca_10 írta:És ha egy védő nyerné 2006 után ismét?Ez lehet,hogy nagy hülyeség,de ha Piqué nem követ el még egy ilyen butaságot mint tegnap akár esélyes is lehet rá(lásd Cannavaro 2006),bár Xavi a legesélyesebb a spanyoloktól.Meg ha Villa lő még 2 gólt akkor ő is ott lehetne.Messit még mindig nem írnám le.47 gólt lőtt a szezonban,igaz a VB-n nem lőtt gólt,és nem is ment úgy neki a játék,de én hiszek benne,hogy megvédheti a címét.Akit még kihagytatok az Robben.Szerintem ő is esélyes.Jó szezonja volt a Bayernnel arról nem is beszélve,hogy nélküle nemhogy BL-döntőt nem játszottak volna,a bajnokságot se nyerték volna meg.De ha nem Messi akkor Xavi nyerje.

1994-ben amikor a brazilok nyerték a VB-t akkor nem a braziloktól kapta meg valaki az aranylabdát hanem Hriszto Sztoicskov.Szóval sok esélyes van,de mégis Xavinak örülnék a legjobban,mert Messi még fiatal nyerhet még sokat,de Xavinak lehet,hogy ez az utolsó esély.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2010.07.04. 14:42:12

Köszönjük szépen,hogy megnyitottátok.

Véleményem szerint 5 játékos esélyes az Aranylabdára(nem sorrend szerint):

Xavi(ha megnyerik a VB-t)
Villa(szintén)
Robben(-||-)
Sneijder(neki amúgy is lenne esélye a klubszezon miatt)
Messi(neki már 2-3 éve folyamatosan van,idén nem annyira kiemelkedő esélyes mint tavaly,de azért megkaphatja ő is)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Barca_10 2010.07.04. 14:51:19-kor.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.07.04. 14:36:19

Mivel a VB sokat nyomhat a latba, így már most megnyitottuk ezt a topikot, viszont ha nagyon "elértéktelenedik" akkor egy időre bezárjuk, szóval 1-2 szavas hszeket innen is mellőzzétek, és érvekkel támasszátok alá,hogy szerintetek ki, miért fogja megkapni év végén.

Esetleg mennyit számíthat még az őszi idény.

Szavazást majd a VB lezártával csempészünk a topikba.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Válasz küldése