Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2010.08.17. 16:16:31

Jó volt ezt a cikket elolvasni, mert kicsit tisztább lett a kép. Kb az amire én is gondoltam, hogy senki sem hazudik, csak végül is nézőpont kérdése. A nagy eltérésbe szerintem beleszámíthat az az asszem. 50 milla körüli büntetés is amit tavaly kellett kifizetni a Barcának. Ezt is lehet ide is oda is számítani, de tényleg sok ilyen van.

Henrynek és Marqueznek azért örültem hogy elmegy mert a nagy fizujukhoz képest tényleg keveset játszottak, különösen Henry. Toure és Csiga távozásakor pedig azért nem búslakodtam, mert gyakrolatilag padin ülő játékosokból csinált pénzt a Barca. Az más kérdés hogy Toure az egyik kedvencem volt, de tény hogy ilyen-olyan okokból többet ült a padon, mint amennyit játszott, és a padra nagy luxus egy 25 millás játékos akinek van még egy fizuja is évente. Csiga pedig nem volt nagy vétel, de én álmomban sem gondoltam volna hogy 15 millát kapunk érte (ha ehhez hozzáadjuk még a 4 éves fizuját amit nálunk nem kap meg akkor már majdnem jók vagyunk).

Én az Ibrát az elejétől fogva szeretők táborába, és a most is inkább maradjon szavazók között vagyok, de amikor idejött már akkor sem gondoltam hogy beleillik a klub filozófiájába az hogy még egyet nem rúgott a labdába és a legtöbbet keresi itt, amikor egy Xavi, Puyol, vagy Messi (és még nem egy játékos) azért nem 1 évig tettek le nem kis teljesítményt az asztalra. Remélem Ibra megmutatja idén hogy miért is vesz fel 12 millát évente (bár az ő esetében egy fizetés korrekciót szívesen láttam volna nyáron).
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2010.08.17. 16:09:08

sjd írta:
kanty írta: Szerintem fontos lenne ha sikerülne a fizetéseket valamilyen szinten csökkenteni, hiszen nagy sok pénzt vesz el a klubtól. Kicsit túlzóak ezek az évi 10 millión felüli gázsik.
:wink:
Hozzá kell tenni, tavaly a bónuszok vittek el nagyon sok pénzt, mert egyébként nem hiszem, hogy a játékosok többet keresnének itt, mint a Realnál
Sajnos igen. Ahogy már előttem valaki leírta sokkal többet keresnek a Barca játékosai. Azt értem, hogy örülünk, ha jönnek a sikerek és a kulcsemberek hosszabbítanak, de ezek az állandó fizetésemelések szörnyűek. Azt sem értem, ha jól emlékszem a 6 kupát (akkor még "csak" 3 kupa volt meg) nyerő csapat tagjai közt olyan 34-36 millát osztottak ki. Azért ez érdekelne már, hogy miért? Én nagyon örültem a sikereknek, mint mindenki más, de azért ez őrületesen nagy túlzás... Ott van a fix fizetésük (ami tudjuk, hogy milyen magas), azon kívül már ne kapjanak már ilyen horribilis összegeket. Ha ezt átszámoljuk az játékosonként az kb. 1,5 millió euró :arrow: ez viszont brutálisan megdöbbentő. Akkor Messi kapta a legtöbbet fizuban olyan 11 milla körül. Ahhoz nem kell jó matekosnak lennie senkinek sem, hogy kiszámolja, hogy ez több, mint +10%-os fizetésemelés a részére, ami a többieknek még nagyobb az ő fizetésükhöz képest (bár nem tudom milyen arányban osztották szét a manit. Azért az én meglátásom szerint ilyen magas "zsebpénzeket" nem kéne már osztogatni, mikor már így is szinte "belefulladnak" a pénzbe és akkor azt nem is mondom, hogy Rosell azt ígérte, hogy új Palau Granat szeretne építtetni és egy vidámpark féleséget és 1-2 éve még a Camp Nou felújítása is téma volt. Valahogy jelentősen vissza kell szorítani a kiadásokat, mert ez így nem lesz jó. Ha akkor nem tollasodik meg a csapat, amikor jönnek a sikerek, akkor mikor?

Ezek a dolgok nem zavarnának, ha pl. nem a pénzen múlna az, hogy meg akarunk venni 1-2 játékost (tavaly Villa, idén Fabregas járt így) és nem kéne a klubnak 150 millát fölvennie hitelbe.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.08.17. 15:33:17

[quote="kanty"][/quote]

Jó ebben igazad van, de azt is érdemes megnézni, h a Real kispadját csupa olyan bukott játékos alkotja, akiket kezdőnek igazoltak (és nyilván a fizujuk is ezt mutatja), nálunk meg a kispadon van olyan is, akinek nincs még profi szerződése sem

valamint az évente kicserélt csapatnál jelentős "signing-on-fee" (bocs, erre nem találtam magyar szót) kifizetődés is van
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2010.08.17. 15:16:22

sjd írta:[ mert egyébként nem hiszem, hogy a játékosok többet keresnének itt, mint a Realnál
Barca:

Ibrahimovic 12M
Messi 11,5M
Xavi 7,5 M
Alves 7 M
Villa 7M(?)
Valdez 7M
Iniesta 5M(ez meglepő)
Puyol5M

Real:

Ronaldo 13M
Kaká 10M
Benzemma 6,5M
Casillas 6M
Valamivel azért többet, vagy inkább úgy a helyes, h többen vannak akiknek magas a fizetésük.
Ezek a játékosok vannak benne a Top50-ben.
:wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.08.17. 14:52:22

kanty írta: Szerintem fontos lenne ha sikerülne a fizetéseket valamilyen szinten csökkenteni, hiszen nagy sok pénzt vesz el a klubtól. Kicsit túlzóak ezek az évi 10 millión felüli gázsik.
:wink:
Hozzá kell tenni, tavaly a bónuszok vittek el nagyon sok pénzt, mert egyébként nem hiszem, hogy a játékosok többet keresnének itt, mint a Realnál
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2010.08.17. 14:49:09

redmiller írta: Origón is van egy cikk:
Saját sikerei kopasztották meg a Barcát
Azért ez eléggé gyerekes mindkét fél részéről. Laportáék olyan összegeket számoltak bele ami meg nem is a klub tulajdona(közvetitési jogok), Rosell pedig Henry, Marquez elengedését/ pénzbeli veszteségét még a tavalyi szezon költségvetéséhez akarja csapni. :roll:

Szerintem fontos lenne ha sikerülne a fizetéseket valamilyen szinten csökkenteni, hiszen nagy sok pénzt vesz el a klubtól. Kicsit túlzóak ezek az évi 10 millión felüli gázsik.
:wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
redmiller
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4097
Csatlakozott: 2004.10.12. 19:29:23
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2010.08.17. 14:19:17

sjd írta:
Chris írta:annak aki tud angolul, itt egy áttekintés a barca pénzügyeiről:


http://swissramble.blogspot.com/2010/08 ... lonas.html
Ez nagyon jó! Most már egyértelmű h mindkét elnök eléggé elferdítette a tényeket
Origón is van egy cikk:
Saját sikerei kopasztották meg a Barcát
By red
http://hirosliga.gportal.hu
Hajrá kecskeméti kosár! Hajrá KTE!
Catalonia is not Spain!Visca el Barça!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.08.10. 10:38:02

Chris írta:annak aki tud angolul, itt egy áttekintés a barca pénzügyeiről:


http://swissramble.blogspot.com/2010/08 ... lonas.html
Ez nagyon jó! Most már egyértelmű h mindkét elnök eléggé elferdítette a tényeket
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.08.10. 09:52:58

messideco írta:Azért kiváncsi vagyok, hogy mi történt volna szeretett klubunkal, ha Wenger vagy Capello lett volna az edző...
Ha Wenger lett volna az edző, akkor a keret fele franciákból állna, tele rutintalan fiatallal és a 4-5. helyért lennénk harcban a bajnokságban. Ha Capello, akkor pedig ultradefenzív lenne a csapat játéka és mindenki morcos, mogorva lenne az edzéseken, mindenféle jókedv nélkül és komor arccal végezve a tréningeket. :lol: :lol: :lol:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chris
Capitá del Barça
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2004.10.08. 16:07:34
Tartózkodási hely: Gyor

2010.08.10. 08:22:23

annak aki tud angolul, itt egy áttekintés a barca pénzügyeiről:


http://swissramble.blogspot.com/2010/08 ... lonas.html
Kép
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2010.08.03. 10:25:46

messideco írta:Azért kiváncsi vagyok, hogy mi történt volna szeretett klubunkal, ha Wenger vagy Capello lett volna az edző...

Fabregas most a mi játékosunk lenne :lol:
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.08.03. 10:16:55

Szerintem ez a legalkalmasabb topic erre:

http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/ba ... je-2039500

Azért kiváncsi vagyok, hogy mi történt volna szeretett klubunkal, ha Wenger vagy Capello lett volna az edző...
"And my heart will leave you never."
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2010.07.28. 21:06:06

Lényegében Rosell is a nagy megmentő szerepkörében akar tetszelegni. Laporta bálványát le kell dönteni valahogy és valljuk be nehéz két ilyen év után fogást találni rajta. Jobb híján marad ez.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2188
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2010.07.28. 20:30:05

Lionel85 írta:Magyarul sz**t sem ér ez az egész átvizsgálósdi... :roll: Csak porhintés és vakítás van ezerrel. Na ezért mondom, hogy ki kell várni a dolgok végét. Nem lenne szerencsés Rosell részéről hazugsággal kezdeni az elnökségét, mert nagyon gyorsan összeszedi magának az ellendrukkereket.
Pontosan. Kitörölhetjük ezzel a hírrel. Egyelőre én sem tudom, hogy kinek van igaza, hogy ki hazudik, vagy ki torzít nagyobbat az igazságon.

Ez a hír már volt és a Reált hasonlítja a Barcához, tehát nem csak szimplán a Barcát jellemzi. De a lényeg, hogy ez a szakember fenntarthatónak tartja a Barca Laportaféle pénzügyi modelljét. Ezzel szemben most Rosell arról mesél, hogy nem tartható fenn, sőt még ártott is, annak ellenére, hogy ki tudta húzni a csapatot a ganéjból. Nem tartom valószínűnek...
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.07.28. 19:56:05

d írta:
Lionel85 írta:Én csak azt nem értem, hogy ha egy független céget bíznak meg az anyagi helyzet átvizsgálásával (Deloitte), akkor miért nem mondana igazat az a svájci cég? Tehát tényleg most az van, hogy valaki hazudik, egyelőre Rosell története tűnik hitelesebbnek, de a valóság valahol odaát van. :D
Öhm, nem egészen ezen a területen, de van tapasztalatom abból, hogy felmérések megrendelésénél előfordul, hogy a kívánt eredményt is megadja a kedves ügyfél. Onnantól már csak a kérdéseket kell jól feltenni, a számokat kell jó helyre írni...
Magyarul sz**t sem ér ez az egész átvizsgálósdi... :roll: Csak porhintés és vakítás van ezerrel. Na ezért mondom, hogy ki kell várni a dolgok végét. Nem lenne szerencsés Rosell részéről hazugsággal kezdeni az elnökségét, mert nagyon gyorsan összeszedi magának az ellendrukkereket.
Kép
Kép
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2010.07.28. 15:22:36

menczel írta:Azt nehéz lenne eladni, mivel ezalatt a La masiat, a nou campot meg az edzőközpontot érti. Tehát a földterület az nem a város határában lévő szántók, hanem az ingatlanok értéke.
hát itt szerintem nyilván nem a nou campra gondolt, rengeteg egyéb ingatlan is lehet, amiről nem tudunk, meg ami nem a futballhoz kapcsolódik.

amúgy szerintem kicsit a média túlságosan is felkapta a dolgot. ők csak kiálltak és elmondták mi van, és többször is hangsúlyozták, hogy igazából hatalmas probléma nincs, csak a kisebbek amiket orvosolni kell. de egy átlagember ugye, ha meghallja a hitel, meg adósság szót akkor egyből falnak megy.
Puyol05
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1376
Csatlakozott: 2008.08.01. 20:37:32
Tartózkodási hely: Kecskemét/Freising

2010.07.28. 15:21:11

menczel írta:
Azt nehéz lenne eladni, mivel ezalatt a La masiat, a nou campot meg az edzőközpontot érti. Tehát a földterület az nem a város határában lévő szántók, hanem az ingatlanok értéke.
igen, azzal én is tiszában vagyok, hogy nem a szántóföldekre gondol... de én nem hiszem, hogy a stadionokat érti ez alatt. inkább, mint ahogy te is mondtad, ingatlanok. nem hiszem, hogy az edzőközponton meg a stadionokon kívül nincs más ingatlanja a klubnak... jó, azt aláírom, hogy nem 250 millió értékű, de akkor is kell lenni.
Üdv: Laci
I can't do this all on my own. I know, I'm no Superman!!
Koorpiklaani - Tequila
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1612
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2010.07.28. 15:13:23

Puyol05 írta:
sjd írta:
itt a tartalkok alatt nem azt értette szerintem, hogy el akarja adni Messit, vagy valamelyik világbajnokunkkat, vagy valakit, hanem ahogy mondta:

"a földterületeink, aminek több mint 250 millió euró az értéke"

ha szükségessé válik, akkor szerintem eladnák...
Azt nehéz lenne eladni, mivel ezalatt a La masiat, a nou campot meg az edzőközpontot érti. Tehát a földterület az nem a város határában lévő szántók, hanem az ingatlanok értéke.
Avatar
Csabinho91
Barça B
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2007.07.28. 00:04:56
Tartózkodási hely: Szeged

2010.07.28. 15:05:12

Sztem nem lesz gond. Legalábbis remélem. Mindenképp kellene sztem egy BL serleg meg egy bajnokság h kicsit előrébb lendüljünk. Meg azért nézzük meg h ez nem csak a focicsapat pénzügyi helyzete. Hanem a klubé, kézi kosár stb. nekik is hozni kéne az eredményeket kupákat és feljebb jövünk szerintem.
Visca el Barca! Més que un club!
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2010.07.28. 14:43:41

Lionel85 írta:Én csak azt nem értem, hogy ha egy független céget bíznak meg az anyagi helyzet átvizsgálásával (Deloitte), akkor miért nem mondana igazat az a svájci cég? Tehát tényleg most az van, hogy valaki hazudik, egyelőre Rosell története tűnik hitelesebbnek, de a valóság valahol odaát van. :D
Öhm, nem egészen ezen a területen, de van tapasztalatom abból, hogy felmérések megrendelésénél előfordul, hogy a kívánt eredményt is megadja a kedves ügyfél. Onnantól már csak a kérdéseket kell jól feltenni, a számokat kell jó helyre írni...
Ezek alapján azt kérdem, hogy a szintén ebben a bajnokságban játszó Real miért nem ment még csődbe?
Talán kevesen emlékeznek már rá, de a Real volt a galaktikus érában csődközeli helyzetben. Túlköltekezés, fizetésképtelenség. Igen, Perec papa keze volt benne, igaz ő volt az is, aki kihúzta a ganéból a csapatot egy igencsak megkérdőjelezhetően legális pénzügyi húzással. Remélem mi nem süllyedünk arra a szintre, hogy Barcelona önkormányzatának vagy Katalnóiának kell kihúznia a ganéból a csapatot.
Avatar
Dave87
Capitá del Barça
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2007.12.06. 20:42:02
Tartózkodási hely: Magamon kívül

2010.07.28. 14:06:38

Rövid távú likviditási problémái minden csapatnak vannak, de olyan messze vagyunk az anyagi vészhelyzettől, mint ide Moszkva.
Ha Cesc leigazolásán dolgozunk, akkor nincs miről beszélni. Szerintem Ibra tavalyi leigazolása és fizetése volt az egyetlen anyagi túlzás, afelett azért én legalábbis nem tudok csak úgy elsiklani. Nem csoda, hogy szinte senki nem tudná állni a fizetését.
Edzőközpontot, illetve ingatlanokat elhiszem, hogy készek lennénk eladni, ahogy gond esetén mezszponzor is lenne. Az, hogy pl. Messit eladjuk...az utolsó dolog lenne a siker zálogait kiárusítani. De mondom, szerintem ennek csak a füstje nagy.
"A pénzem 90%-át italra és nőkre költöttem. A többit elherdáltam." - George Best
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2010.07.28. 13:48:34

Persze innen a gép eéőtt lehet okaosnak lenni, de azon gondolkoztam, h ha tudunk 45 milát Cescre előhúzni, szerintem kisebb összegeket, de tudnánk lefaragni az adósságokból is. Pl jövőre nem veszünk drágán játékosokat és a megmaradt pénzt az adósság lefaragására tesszük, Vagy ugye nem hitelből vettük Villa-t és ha jön akkor Cescet?
Meg hülye ötletnek hangzik, de elég sokat lelehetne faragni úgyis, h monnyuk minden játékosnak "csAK" 100-200 eurot leemelnek a heti fizujából és a 20 fős keretnél az heti 2000-4000 eurot jelentene, ami egy évre kiterítve 96.000-192.000 eurot jelentene. Persze ez nem valószínű, h ilyen formában fognak fizetést csökkenteni.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.07.28. 13:42:04

Sokan arról írnak, hogy Rosell csak lejáratni akarja Laportát ezzel a pénzügyi veszteség nyílvánosságra hozatallal.

Én csak azt nem értem, hogy ha egy független céget bíznak meg az anyagi helyzet átvizsgálásával (Deloitte), akkor miért nem mondana igazat az a svájci cég? Tehát tényleg most az van, hogy valaki hazudik, egyelőre Rosell története tűnik hitelesebbnek, de a valóság valahol odaát van. :D
Kép
Kép
Kép
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2010.07.28. 13:36:06

Én nagyon elvesztettem a fonalat.

Először is azt nem értem miért kellet a mérleget kozmetikázni. 70 millió elég nagy pénz, de egy ilyen klubnál azért mégsem. Főleg hogy a címek jönnek mellé és ha jól emlékszem tavaly volt valami 50-60 millás büntetés amit be kellett fizetniük. Azt ők is tudták hogy ez ki fog derülni, akkor miért nem mondták azt hogy -10 a mérleg és még erre jön pl a 60 millás büntetés. Az a baj hogy itt valaki kamuzik. Ha nem is hazudik de kozmetikázzák a számokat nagyon. Erről készíthetnének egy Laportás hosszú cikket vagy az előző gazdasági igazgató elmondhatná hogy ő ezt hogyan is látja.

A másik amit nem értek hogy hogyan tud egy klub ilyen rossz gazdasági helyzetbe kerülni, amikor Laporta hivatalba lépése óta:

- elvileg a nézőszám emelkedik folyamatosan.

- 4 bajnoki cím, 2 BL-cím (a bajnokságban 2 második hely és a BL-ben is elég sokáig eljutottak), + a többi kupa

- terjeszkedtek elvileg a keleti és az amerikai piacra is és a szép játék valamint az aranylabdás sztárok "több mint egy klub", világ legjobb csapata, ez mind olyan dolog ami miatt több szurkolójuk lett.

- a fizuk nem kevesek és nem is voltak azok, de azért emlékszem hogy előtte sem volt kevés, ráadásul volt pár ilyen Reiziger féle játékos aki a padon is jó pénzt keresett.

- a játékospiacon is szerintem nem voltak rosszak. Lehet volt pár vétel 15-20-25 millióért is ami nem volt jó vétel (bár Csiga pl elment 15-ért szerencsére), és volt egy Ibra vételünk, de azért annyira nem voltak elszállva a piacon. Az előtt egy Saviolát vettünk asszem 35 millióért, de Riquelme, Rochembak és volt még pár dél amerikai tini akik ettől is drágábbak voltak és ők sem váltak be. Tehát volt pár igazolás ami nem volt a legszerencsésebb, de például Dinho-ért majdnem annyit kaptuk mint amennyiért vettük, tehát az nagyon jó vétel volt. Ibrán, Villán, Dani Alvesen, Henryn, Ronaldinhon és talán még Eto-n kívül nem vettünk drágán játékost. Az előző emberek viszont talán Ibra kivételével bőven mégérték az árukat. És ha már a Madrid és Perez jön itt a parasztvakítással hogy 1 hónap alatt visszahozza az árát Ronaldo (ez nem pontos de valami nagyon rövid időn belül), meg Beckham 300 millát hozott nekik akkor a mi sztárjaink is csak hoznak valamit a konyhára, úgy hogy egy Xavi, Puyol, Iniesta mindig is Barcás volt és az is lesz és világklasszis szinten játszanak. Nem beszélve az utóbbi időkben a világ legjobbja Messiről.

- a 2 eddigi edzőnk fizuját kár lenne beleszámolni mert egyik sem keresett egy top edzőgázsit.

Ezek alapján azt kérdem, hogy a szintén ebben a bajnokságban játszó Real miért nem ment még csődbe? az előző galaktikus korszak óta össze vissza játékosokat igazolnak nem kis pénzekért, nem nyertek csak 6 év alatt 2 bajnokságot és ugyan ezen idő alatt a BL-ben a legjobb 8-ba egyszer sem jutottak be. Az előző galaktikusok szinte mind kis pénzekért mentek el tőlük vagy visszavonultak, tehát egy új csapatot építenek már szinte Zidane óta. Azt nyugodtan lehet nekik számolni hogy nem kevés drága edzőjük volt, akiket úgy rúgtak ki hogy még egy valag lóvét is adtak nekik végkielégítésként. Tehát ilyen körülmények között jön náluk tavaly egy Perez, aki elkölt (bevételekkel együtt) vagy 200!!!! millát akikkel nem nyernek semmit, és most nem az van hogy nadrágszíj meghúz, meg hogy nem volt jó év stb, most megint vásárolnának meg újabb sztáredzőt hívnak.

Mi lett volna ha:
- egyedülálló módon nincs annyi játékos az utánpótlásunkban akik világklasszis szintűekké nőnek (gyakorlatilag a fél csapat, és innen indult Reina, Fabregas, Arteta...), és nekünk is még jópár játékost kellett volna vennünk
- ha nem nyertünk volna ilyen sok címet (amit még előtte egy elfogult Barca drukker sem gondolt volna)
- ha az összes javuló tendencia (klub hírneve, távol keleti piac és amerikai piacra való terjeszkedés, unicef, világ legjobb csapata, emelkedő nézőszám) nem így alakul?

Bocs kicsit hosszú lett, de ez van.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.07.28. 13:30:46

De bizony itt pontosan arra gondolt, hogy vész esetére itt van a világ legjobb játékosa és 8 világbajnok labdarúgó is plusz a földterületek. Ezen kár szépíteni pontosan arra gondolt...

Gondolom nem csekély összeg lehet ennek a 400 millának a törlesztőrészlete+ a 155 milla ami most jön hozzá. Azon kívűl, hogy a működést nem fenyegeti ez a nagy adósság elég nagy problémát fog jelenteni ennek az összegnek a törlesztése. Laporta ugye évente kb 10-16 milliós nyereségről számolt be és ebből olyan 6-8 millákat fizettünk törlesztésre. (bár a tököm sem tudja már mi igaz és mi nem) Minden esetre ebben az ütemben egy örökkévalóság lesz eljutni egy kezelhetőbb mondjuk 100-200 millás tartozásig a mostani 500 fölöttihez képest.

szerk.: Még cikk is volt hogy a triplázós évünk után, hogy a gigászi prémiumok után alig maradt valami nyereség a kasszában.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Válasz küldése