Ligue 1 - Franciaország

Foci a Barçán kívül
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.09.22. 18:16:07

A holland keret:

Kapusok:Maarten Stekelenburg (Ajax), Piet Velthuizen (Hercules), Michel Vorm (Utrecht)
Védők:Vurnon Anita (Ajax), Khalid Boulahrouz (Stuttgart), Wilfred Bouma (PSV), John Heitinga (Everton), Hedwiges Maduro (Valencia), Joris Mathijsen (Hamburg), Erik Pieters (PSV), Gregory van der Wiel (Ajax)
Középpályások: Ibrahim Afellay (PSV), Mark van Bommel (Bayern Munich), Theo Janssen (Twente), Nigel de Jong (Manchester City), Stijn Schaars (AZ), Wesley Sneijder (Inter), Rafael van der Vaart (Tottenham Hotspur), Demy de Zeeuw (Ajax)
Támadók: Eljero Elia (Hamburg), Klaas-Jan Huntelaar (Schalke), Dirk Kuyt (Liverpool), Jeremain Lens (PSV), Ruud van Nistelrooy (Hamburg)

Azért fura, hogy Bouma ismét behívót kapott. Utoljára, ha jól emlékszem a 2006-os Vb-n volt ott. Marwijk mester bátran nyúl a fiatalokhoz is: Lens,Anita,Janssen.

Hup Holland, Hup!
"And my heart will leave you never."
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.09.22. 12:18:02

http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... a-2045836/

fúj de rühelltem ezt a csaló dögöt. (pedig olaszokat nem is szeretem,de akkor is), most ha nem is fociban,de megkapja remélem a magáét. főleg ha pár olasz fannal fog együtt ülni :lol:
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.09.13. 09:30:41

Lionel85 írta:Batista lehet a végleges szövetségi kapitány az argentinoknál
Na, annak én is örülnék.
Láttam a spanyol meccset én is. A vb-n látottakhoz képest sok volt a változás, főleg pozitív irányba, de még van itt-ott mit javítani.
Nem lesz ez rossz, ha így folytatják.
Jövő nyáron Copa America remélem leesik már Messi-éknek.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.09.13. 09:30:25

Lionel85 írta:Batista lehet a végleges szövetségi kapitány az argentinoknál

http://www.origo.hu/sport/focivilag/201 ... ottat.html

Én támogatom őt. Rég látott játékkal vette át az argentin válogatottat. Igaz, az írek elleni meccset még nem láttam, de a spanyolok ellenit igen. Ott kő kövön nem maradt. Ahogy a cikkben is írva van, a középpályán sok múlt. A Banega-Mascherano-Cambiasso tengely masszív volt, minden labdaszerzés, támadásépítés rajtuk keresztül folyt, főleg Banega játéka tetszett.

Ezzel a kerettel lehet mit kezdeni, csak maradjon meg minden meccsen ez a jó mentalitás!
Csak az a baj ezzel, hogy mindezt egy vb után. A 2014-esen már valszeg csak a csatárzsenik lesznek ott, Cambiasso semmiképp sem. Masche sem biztos, hogy ebben a formában, sőt! Tehát addigra új csapatot kell szinte építeni. Leeshet nekik egy Copa America, ami gyakorlatilag semmi, már bocsánat. Ez a szövetség sara, persze Maradonnáé is, de a hozzáértőknek kell észrevenni, hogy egy dilettáns van a válogatott élén. A nem hozzáértő ált. önkritikát is nehezebben gyakorol. Főleg, ha olyan "intelligenciával" áldotta meg őt az Isten, mint Maradonnát :D Persze, akinek adott valamit az Úr, attól ált el is vesz :D Spanyol drukkerként biztos vagyok benne, hogy nem jelent semmit ez az egy barátságos meccs. Illetve azért szerintem ezzel a felállással sem lett volna tuti favorit Argentína a németek ellen, hogy aztán Spanyolországról ne is beszéljünk. Szvsz ezzel a kerettel sem nyertek volna vb-ét., Persze ez utólagos okoskodás, sem pro, sem kontra nem lehet biztos érveket felsorakoztatni.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.09.13. 09:13:21

Lionel85 írta:Francia fizikusok elemezték Roberto Carlos gólját a franciák ellen

http://www.origo.hu/sport/focivilag/201 ... oljat.html

Hatalmas gól volt, sok összefoglalóban, főcímben benne volt ez a gól. Hihetetlen, milyen ívet írt le a labda! Hasonlót lőtt emlékeim szerint Kínának is a 2002-es vb-n, de ott inkább az erő volt az elsődleges.

http://www.youtube.com/watch?v=2ES4ux93Fkc
Azért ez se csúnya. Szebb mint Carlos 2002-ese:
http://www.youtube.com/watch?v=Vy5gM7sEgDU
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.09.13. 08:58:54

Batista lehet a végleges szövetségi kapitány az argentinoknál

http://www.origo.hu/sport/focivilag/201 ... ottat.html

Én támogatom őt. Rég látott játékkal vette át az argentin válogatottat. Igaz, az írek elleni meccset még nem láttam, de a spanyolok ellenit igen. Ott kő kövön nem maradt. Ahogy a cikkben is írva van, a középpályán sok múlt. A Banega-Mascherano-Cambiasso tengely masszív volt, minden labdaszerzés, támadásépítés rajtuk keresztül folyt, főleg Banega játéka tetszett.

Ezzel a kerettel lehet mit kezdeni, csak maradjon meg minden meccsen ez a jó mentalitás!
Kép
Kép
Kép
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2010.09.13. 01:15:36

Az október 8.-án megrendezésre kerülő Japán-Argentina barátságos meccs is fizetős hakni jelleget öltött, mivel kiszivárgott, hogy a japánok 200ezer dollárt fizetnek az Argentin Futball Szövetségnek, ha Messi pályára lép.

Forrás: olé.com.ar
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.09.10. 10:27:11

Francia fizikusok elemezték Roberto Carlos gólját a franciák ellen

http://www.origo.hu/sport/focivilag/201 ... oljat.html

Hatalmas gól volt, sok összefoglalóban, főcímben benne volt ez a gól. Hihetetlen, milyen ívet írt le a labda! Hasonlót lőtt emlékeim szerint Kínának is a 2002-es vb-n, de ott inkább az erő volt az elsődleges.

http://www.youtube.com/watch?v=2ES4ux93Fkc
Kép
Kép
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.09.09. 22:15:17

http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/po ... yt-2044327

Mióta várok erre. Végre elkergették ezt a focihoz nem értő alakot...remélem nem Figo lesz a következő kapitány...
"And my heart will leave you never."
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2010.09.09. 21:43:33

fcbarca0827 írta:Simán a mérkőzések előtti 11-es párbajt vezetném be. Legalább az egyik csapatnak mindenképpen győzelemre kéne játszania. :D
Egyébként full így van... előtte 11es párbaj, oszt utána taktikázzál döntetlenre... (habár ha 4:4es döntetlen akkor máris nem panaszkodnánk, mint a 0:0ra)szóval legyen az, hogy 0:0 v 1:1ig a mérkőzés elején lejátszott 11-es párbaj dönt a győztesről, utána maradjon a mostani felállás. Érdekes lenne mindenesetre :)
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.09.09. 21:31:04

fcbarca0827 írta:
Lionel85 írta:...
Simán a mérkőzések előtti 11-es párbajt vezetném be. Legalább az egyik csapatnak mindenképpen győzelemre kéne játszania. :D
Én meg a random, sorsolással eldöntött győzelmet. :P

Jó ez így ahogy van, szvsz. :)
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.09.09. 21:29:09

Lionel85 írta:
Már jó ideje azon gondolkozom, hogy a 2x15 perces hosszabbításoknak semmi értelmük nincsen. Ha a 90 perc alatt nem döntik el a meccset, a 2x15 már csak untató és mindenki a büntetőkre vár.
Tegyük fel, hogy x csapat vezet y csapat ellen 1-0ra a 89. percben, amikor y csapat kap egy büntetőt, és az x csapatból kiállítanak egy játékost. a tizit belövik, és jön ugye a tizenegyespárbaj.
Ezután y csapat jogosan mondhatja, hogy nekik jobb lett volna a 30 perc, mert akkor simán nyernek, így meg 50-50. És mindez a semleges néző számára is izgalmasabb lett volna.
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2010.09.09. 21:21:04

Lionel85 írta:...
Simán a mérkőzések előtti 11-es párbajt vezetném be. Legalább az egyik csapatnak mindenképpen győzelemre kéne játszania. :D
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.09.09. 21:17:50

Van benne valami. Az aranygólért általában küzdenek, hajtanak. A tizenegyeseket is eltörölném teljesen, tiszta szerencsejáték...
"And my heart will leave you never."
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.09.09. 20:07:50

Blatter visszahozná az aranygólt, vagy az azonnali tizenegyespárbajt

http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... l-2044258/

Már jó ideje azon gondolkozom, hogy a 2x15 perces hosszabbításoknak semmi értelmük nincsen. Ha a 90 perc alatt nem döntik el a meccset, a 2x15 már csak untató és mindenki a büntetőkre vár. Én szinte mindig. Ezzel a részével egyetértek. Azzal viszont nem, hogy a csoportmeccseken is kéne tizenegyes-párbaj. Hagyjuk már meg legalább ott az ikszelés lehetőségét! Egyenes kieséses párharcban jó, de ligarendszerű lebonyolításban nem jó.

Az aranygól pedig nem váltott be osztatlan sikert, ezt se lenne jó visszahozni. De még csak az ezüstgólt se, igaz ezt nem említették meg. Sokkal kevésbé strapálóbb, ha nincsen hosszabbítás és azonnal tizenegyesekkel el lehet dönteni egy meccset.
Kép
Kép
Kép
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2010.09.09. 13:52:09

Batista ez év végig ül a kispadon és az előmenetele - további kinevezése - attól függ, hogy teljesít a válogatott október 8.-án Japán ellen és November 17.-én Brazília ellen.

A japánok nem játszanak szép focit szvsz, nem is az ő játékuk, de mivel világszinten a legeladhatóbb sportág, így nyomják ők is - amúg az egész ásziai labdarúgássról kb. ez a véleményem / Irak, Szaúd-Arábia és az egész arab világ / lehet tévedek, de számomra az egész valamiféle kötelező tevékenységnek tűnik, amiben sok a pénz és nem karnak beleőle kimaradni. Nah, Japánra visszatérve: nem egy labdazsonglőr csapat, de CSAPAT, az biztos és szívósak, hajtósak és ha az ellenfelük nem képes mind a 90 percig tökéletes koncentrációra, akkor büntetnek - ez a játékuk.
Brazília viszont más tészta, az örök rivális - szamba vs. tangó :P Ellenük kikapni mindig legalább kétszer annyira fáj. Az idei VB két többre hivatott csapata egymás ellen, a szerezett fájdalmas tapasztalatokkal gazdagodva - nagyon-nagy meccs lesz + a fentiek fényében, ha Batista folytani akarja a munkát, akkor nagyon oda kell tennie magát az Albicelestének :D
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.09.08. 20:15:22

Lionel85 írta:
ozsimiki írta:Remélem látok valahol majd belőle egy hosszabb összefoglalót. Meglep az eredmény azért.

Én nem vagyok Argentin fan, de szerintem egyértelmű,hogy 06ban és 10ben is edző miatt jutottak addig amíg. 10es kerethez nem kell sokat hozzáfűzni, nevetséges,h kiket hagyott otthon Diego. 06ban pedig Pekerman húzásai voltak kifogásolhatóak bőven végig, főleg a 4eddöntőben.

Szóval bivaly keretük lehetett volna már eddig is,de két VB-t is elcseszett az edző, talán majd 2014...addig meg szerintem most se nyerik meg a Copa Amerikat... előzőn is már ők voltak esélyesebbek,aztán Robinho feléledt a Brazil csapattal,és oktattak.
A 10-essel egyetértek, de a 06-osban a csoportmeccseken azért jó volt a játék. Az egyenes kieséses szakaszban már Pekermannak volt sara, de a szerencse se volt velünk.

A Copa Américára pedig úgy lehet felkészülni, hogy elverjük a világbajnokot és fenntartjuk ezt a szintet (ami baromi nehéz lesz), de nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy nem nyerik meg. 2007-ben is a döntőt kivéve mindenhol gálázott Argentína. Egy rossz meccsből én a helyedben nem jelenteném ki, hogy a következő tornát sem fogja Argentína megnyerni...

Csak a gólokról találtam hosszabb összefoglalót:
http://www.youtube.com/watch?v=tw6mTmccdUY
azt írtam,hogy szerintem most se nyerik meg, nem azt,h 1000%.

amúgy nem bántó szándékkal, de jó ideje ilyen lúzer csapatként funkcionálnak szerintem. többnyire az edzők vannak benne ebben, minden esetre rájuk férne valami siker már, bár én nem ezért fogok drukkolni,mivel Brazil fan is vagyok.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
messi70
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2009.08.31. 18:56:30

2010.09.08. 14:11:23

MessiFan írta:
El fanático írta:Áhhh, gyerekek! :evil: A tegnap esti Argentin-Spanyolon sírtam, komolyan mondom.... Ha nem a "púderes orrú" állítja össze a VBre a csapatot, akkor a németeket megesszük kenyér nélkül magába :D
Szerintem csak a vak nem látta a különbséget!
Reina meg mehet/ne már szélnek-világnak, mert nem való ő már a spanyol válogatottba, nem egy szint - az EB-re már nem szabad kivinni.
Én nem sírtam viszont teljes szívemből örültem! Jó volt az olimpiás argentínát látni mert szerintem ez a játék ahhoz hasonlít leginkább. Sajnos a VB-t elqrták de nem baj. Remélem 4 év múlva is lesznek legalább olyan jó játékosok mint most.
4 evmulva mar szervusz ez a forma es ez a csapat
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.09.08. 14:10:47

Kicsit néha olyanok az argentinok, mint a magyar válogatott. Tétmeccsen nem mindig jönnek az eredmények, de barátságos meccseken megy a szekér. Na kicsit biztos erős volt a hasonlat, de a gondolatmenet talán jó. :D:P Sírni én sem sírtam, de örültem, örülök naná! :D

Reina komédia, de ezzel csak Valdésnek tesz jót, mert saját magát kijátssza Del Bosque kegyeiből és Valdés lehet a második számú kapus. :)
Kép
Kép
Kép
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2010.09.08. 13:38:53

El fanático írta:Áhhh, gyerekek! :evil: A tegnap esti Argentin-Spanyolon sírtam, komolyan mondom.... Ha nem a "púderes orrú" állítja össze a VBre a csapatot, akkor a németeket megesszük kenyér nélkül magába :D
Szerintem csak a vak nem látta a különbséget!
Reina meg mehet/ne már szélnek-világnak, mert nem való ő már a spanyol válogatottba, nem egy szint - az EB-re már nem szabad kivinni.
Én nem sírtam viszont teljes szívemből örültem! Jó volt az olimpiás argentínát látni mert szerintem ez a játék ahhoz hasonlít leginkább. Sajnos a VB-t elqrták de nem baj. Remélem 4 év múlva is lesznek legalább olyan jó játékosok mint most.
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2010.09.08. 13:30:44

Áhhh, gyerekek! :evil: A tegnap esti Argentin-Spanyolon sírtam, komolyan mondom.... Ha nem a "púderes orrú" állítja össze a VBre a csapatot, akkor a németeket megesszük kenyér nélkül magába :D
Szerintem csak a vak nem látta a különbséget!
Reina meg mehet/ne már szélnek-világnak, mert nem való ő már a spanyol válogatottba, nem egy szint - az EB-re már nem szabad kivinni.
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.09.08. 09:19:21

ozsimiki írta:Remélem látok valahol majd belőle egy hosszabb összefoglalót. Meglep az eredmény azért.

Én nem vagyok Argentin fan, de szerintem egyértelmű,hogy 06ban és 10ben is edző miatt jutottak addig amíg. 10es kerethez nem kell sokat hozzáfűzni, nevetséges,h kiket hagyott otthon Diego. 06ban pedig Pekerman húzásai voltak kifogásolhatóak bőven végig, főleg a 4eddöntőben.

Szóval bivaly keretük lehetett volna már eddig is,de két VB-t is elcseszett az edző, talán majd 2014...addig meg szerintem most se nyerik meg a Copa Amerikat... előzőn is már ők voltak esélyesebbek,aztán Robinho feléledt a Brazil csapattal,és oktattak.
A 10-essel egyetértek, de a 06-osban a csoportmeccseken azért jó volt a játék. Az egyenes kieséses szakaszban már Pekermannak volt sara, de a szerencse se volt velünk.

A Copa Américára pedig úgy lehet felkészülni, hogy elverjük a világbajnokot és fenntartjuk ezt a szintet (ami baromi nehéz lesz), de nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy nem nyerik meg. 2007-ben is a döntőt kivéve mindenhol gálázott Argentína. Egy rossz meccsből én a helyedben nem jelenteném ki, hogy a következő tornát sem fogja Argentína megnyerni...

Csak a gólokról találtam hosszabb összefoglalót:
http://www.youtube.com/watch?v=tw6mTmccdUY
Kép
Kép
Kép
zsuni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2009.02.08. 12:03:53
Tartózkodási hely: bp

2010.09.08. 08:37:45

Az keserít csak el hogy ez lehetett volna (???) a vb-n is ha nem Maradona a kapitány.
persze meg a spanyolok is b csapattal passzolgatni mentek volna ki a pályára a vb-n nem? :D
Avatar
Bree
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.08.01. 23:14:48
Tartózkodási hely: Bp

2010.09.08. 06:57:17

P.U.Y.O.L. írta:3-1 Llorente (Pedro assist)

Szerk: Bree miért nem nézed? Az előbb dobtam egy linket neked....
Hát kérlek szépen, nekem le kellett feküdnöm, suli van... Így is elég nehezen keltem fel. :roll: De azért köszönöm szépen :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bree 2010.09.09. 21:25:02-kor.
Kép
Lionel Messi - El Mejor
>I belong to Jesus<
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.09.08. 00:15:14

Remélem látok valahol majd belőle egy hosszabb összefoglalót. Meglep az eredmény azért.

Én nem vagyok Argentin fan, de szerintem egyértelmű,hogy 06ban és 10ben is edző miatt jutottak addig amíg. 10es kerethez nem kell sokat hozzáfűzni, nevetséges,h kiket hagyott otthon Diego. 06ban pedig Pekerman húzásai voltak kifogásolhatóak bőven végig, főleg a 4eddöntőben.

Szóval bivaly keretük lehetett volna már eddig is,de két VB-t is elcseszett az edző, talán majd 2014...addig meg szerintem most se nyerik meg a Copa Amerikat... előzőn is már ők voltak esélyesebbek,aztán Robinho feléledt a Brazil csapattal,és oktattak.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Válasz küldése