Ligue 1 - Franciaország

Foci a Barçán kívül
Avatar
9Dave
Capitá del Barça
Hozzászólások: 681
Csatlakozott: 2010.08.11. 17:59:54
Tartózkodási hely: Barcelona

2010.10.07. 21:02:56

Valaki megtudja mondani mennyi lett a Brazília-Irán végeredménye?
Kép
"Egy passz boldoggá tesz két embert" -Xavi Hernández
Avatar by NEOX. Sig by higany.
D@v3
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.10.07. 10:49:59

És itt jön képbe a magyar EB pályázat 2012-re, amikoris mindenki tetszését elnyerte a magyarok ötlete, majd szépen 0 szavazattal húztunk haza a valóságba... Szerintem itt is valami hasonló volt. Akkoriban sokat cikkeztek az ukrán maffiáról. Nem akarom tovább keverni a szaharát, de ez is valami hasonló pénzes ügy.
Kép
Kép
Kép
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.10.07. 10:31:43

Lionel85 írta:Az angolok pénzért vennék meg a rendezés jogát

http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/vb ... ot-2047765

Ez egy nagyon érdekes hír, nem tudom mennyire szabályos. Mindenesetre nem túl szimpatikus. Ha valaki nem tudja pályázat útján elérni, hogy rendezzen, már virítja is a lóvét. Szóljon valaki, ha nincs igazam, de ez nem túl elegáns megoldás. :roll:
Igazad van, mondjuk szerintem egyébként is pénzügyi alkuk és vesztegetések folynak a háttérben. Annyi, hogy már annyira cinikus a világ, hogy ki is merik mondani,mert tudják, hogy úgy sincs következménye.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.10.07. 09:56:47

Az angolok pénzért vennék meg a rendezés jogát

http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/vb ... ot-2047765

Ez egy nagyon érdekes hír, nem tudom mennyire szabályos. Mindenesetre nem túl szimpatikus. Ha valaki nem tudja pályázat útján elérni, hogy rendezzen, már virítja is a lóvét. Szóljon valaki, ha nincs igazam, de ez nem túl elegáns megoldás. :roll:
Kép
Kép
Kép
Avatar
wuwu
Jugador del Barça
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2009.09.07. 07:32:05
Kapcsolat:

2010.10.07. 07:34:11

El fanático írta:Ma éjjel / hajnalban? / a Sportklub élőben adja a Newell's Old Boys - San José Copa Sudamerica nyolcaddöntőt...

Mostmár csak ébren kellene maradni - valahogy :roll:

En is azt csinalom itt Kinaban de mar megszoktam :lol:
Kép
A lehetetlen csupán egy szó, amivel a kisemberek dobálóznak!
FC Barcelona,Arsenal FC
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2010.10.07. 00:32:14

Ma éjjel / hajnalban? / a Sportklub élőben adja a Newell's Old Boys - San José Copa Sudamerica nyolcaddöntőt...

Mostmár csak ébren kellene maradni - valahogy :roll:
Kép
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2010.10.05. 17:13:08

Szbalint véleményével egyetértek, tudnám értékelni ha egy olasz csapat olaszokból állna, egy angol pedig angolokból...nyilván bizonyos kereteken belül, legyen ez 6+5, bár az 5+6 talán tarthatóbb lenne, és sokkal élvezetesebb lenne sztem a dolog. De hát ízlések és pofonok.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2010.10.05. 17:02:55

http://www.nemzetisport.hu/angol_labdar ... t-2047573/

Ennek van helye a pályán?Ezt az embert életveszély a pályára engedni!Nem normális favágó angol állat!
Kép
Avatar
Bree
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.08.01. 23:14:48
Tartózkodási hely: Bp

2010.10.05. 16:54:26

Valaki tud egy oldalt (lehetőleg magyart) ahol a spanyol válogatott meccseit követni lehet?
Kép
Lionel Messi - El Mejor
>I belong to Jesus<
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.10.05. 16:00:14

Lionel85 írta:De Jong, Keane és a többi mészárosról egy cikk

http://sportgeza.hu/sport/fizikaliseduk ... piros_lap/

A felvételek magukért beszélnek. Tény, hogy sokan nem kapták meg a megérdemelt büntetésüket, de nehéz is úgy ítészkedni, hogy nem tudjuk, hogy az adott szabálytalanság szándékos volt-e vagy sem.
Pepe hol van? :twisted:
szbalint88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 244
Csatlakozott: 2009.06.02. 14:03:45

2010.10.05. 10:50:49

LG írta:A személyes dolgokra nem szeretnék reagálni, nem hiszem, h itt bárkinek elszámolással tartoznék.
Hát nem az Interednek meg az Arsenalodnak.
Azt kérdeztem, h kinek lenne ez jó. Ez olyan, mint amikor a tanárnő kérdezi, h ki tudja a választ, az óvodás meg jelentkezik, h ő nem. De ha te vissza akarsz menni erre a szintre, akkor csináld!
Vki mondta, h azért támogatja a 6+5-s szabályt, mert ez jót tenne a futballnak. De miért tenne jót, nem értem?

Vki mondta, h az angol válogatott azért gyenge, mert sok külföldi játszik a ligában. De ebben hol a logikai összefüggés? Inkább az lenne a valószínűbb, h ha a PL-ben csak angolok játszanának, akkor a bajnokság színvonala hatalmasat esne.

Mondtam, h ez így nem lenne korrekt pl. sok afrikai tehetséggel. Erre azt a választ kaptam, h aki tényleg annyira tehetséges, az úgy is eljut egy nagy klubba, és a hazai tehetségekkel meg nem korrekt, h kiszorulnak a külföldiek helyett. De ez így van rendjén! Igenis csak, és a kizárólag a tehetség legyen mérvadó, és ne a nemzetiség. Ne játsszon egy pl. a Chelsea-be egy falábú angol pl. Essien helyett, csak ez miatt a hülye 6+5-s szabály miatt.
Nagyon rosszul látod a dolgokat. Nem érzed az összefüggéseket.
"Vki mondta, h az angol válogatott azért gyenge, mert sok külföldi játszik a ligában. De ebben hol a logikai összefüggés? "
Ott az összefüggés hogy a hazai labdarúgókat kiszorítják a külföldiek, illetve, hogy még pontosabban felvázoljam a problémát neked, az angol csapatok, mivel nincs semmilyen szabályozás és pénzügyileg megtehetik, nem preferálják, elhanyagolják a saját utánpótlásképzésüket, nem adnak esélyt fiatal angol tehetségeknek a fejlődésre, inkább hoznak egy külföldi kész játékost. Ezzel több gond is van, egyrészt ez gyengíti a válogatottjuk erejét és lehetőségeit, másrészt az a hagyományos kötelék, ami szurkolótábor és csapat között Angliában is évtizedek óta jelen volt, szépen kezd elveszni. Elég, ha csak megfigyeled, hogy Barelonában kiket tapsolnak meg leginkább, kikre a legbüszkébbek: a saját nevelésekre. Nem hiszem, hogy ezt még hosszasan kéne magyaráznom, elég ha csak szerény hazánkat megnézed ilyen szempontból.
Az afrikai tehetségeket meg meg támogatnia kell a FIFA-nak azzal, hogy segítenek fejleszteni az afrikai képzést, infrastruktúrát...stb. Az igazán jó játékosokat meg úgyis leigazolják az európai topklubbok, itt 6+5-ről van szó ugye, nem másról.
Az egészet egy hosszabb folyamat révén kéne bevezetni, és hidd el, megérné. Szerethetőbb, "autentikusabb" csapatok lennének, érdekesebb lenne 1-1 BL meccs, hiszen jobban érvényre jutnának az egyes futballnemzetek és filozófiák közti különbségek.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.10.05. 10:04:38

De Jong, Keane és a többi mészárosról egy cikk

http://sportgeza.hu/sport/fizikaliseduk ... piros_lap/

A felvételek magukért beszélnek. Tény, hogy sokan nem kapták meg a megérdemelt büntetésüket, de nehéz is úgy ítészkedni, hogy nem tudjuk, hogy az adott szabálytalanság szándékos volt-e vagy sem.
Kép
Kép
Kép
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2010.10.04. 22:05:22

Ez kemény...
Pedig én még valamennyire bírtam is Nigériát.
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.10.04. 21:19:09

Friss hír, Nicolás Pareja és Cristian Ansaldi bekerült Batista keretébe, mely október 8-án csap össze Japánnal, Szaitamában.
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.10.04. 16:57:58

A személyes dolgokra nem szeretnék reagálni, nem hiszem, h itt bárkinek elszámolással tartoznék.
Hát nem az Interednek meg az Arsenalodnak.
Azt kérdeztem, h kinek lenne ez jó. Ez olyan, mint amikor a tanárnő kérdezi, h ki tudja a választ, az óvodás meg jelentkezik, h ő nem. De ha te vissza akarsz menni erre a szintre, akkor csináld!
Vki mondta, h azért támogatja a 6+5-s szabályt, mert ez jót tenne a futballnak. De miért tenne jót, nem értem?

Vki mondta, h az angol válogatott azért gyenge, mert sok külföldi játszik a ligában. De ebben hol a logikai összefüggés? Inkább az lenne a valószínűbb, h ha a PL-ben csak angolok játszanának, akkor a bajnokság színvonala hatalmasat esne.

Mondtam, h ez így nem lenne korrekt pl. sok afrikai tehetséggel. Erre azt a választ kaptam, h aki tényleg annyira tehetséges, az úgy is eljut egy nagy klubba, és a hazai tehetségekkel meg nem korrekt, h kiszorulnak a külföldiek helyett. De ez így van rendjén! Igenis csak, és a kizárólag a tehetség legyen mérvadó, és ne a nemzetiség. Ne játsszon egy pl. a Chelsea-be egy falábú angol pl. Essien helyett, csak ez miatt a hülye 6+5-s szabály miatt.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3471
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2010.10.04. 16:46:15

messideco írta:Jól csinálták, mondom ezt holand drukker létemre. Nem kell a csapatba egy ilyen alak. Ő, na és persze Van Bommel nevet szerzett a hollandoknak a vb-n, eléggé negatívat.Sok spanyol drukker azért utálta meg a hollandokat a döntő után...
Ennek a két ún. futballistának már a döntő előtt, sőt az egész vb előtt ismertek voltak a képességei, és a pályán mutatott megnyilvánulásai.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.10.04. 16:42:19

Jól csinálták, mondom ezt holand drukker létemre. Nem kell a csapatba egy ilyen alak. Ő, na és persze Van Bommel nevet szerzett a hollandoknak a vb-n, eléggé negatívat.Sok spanyol drukker azért utálta meg a hollandokat a döntő után...
"And my heart will leave you never."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.10.04. 16:07:00

http://www.origo.hu/sport/focivilag/201 ... etbol.html

Itt volt már az ideje h vki helyére tegye azt a favágót
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2010.10.03. 16:21:30

gergo9 írta:
LG írta: Pontosan. Nem is olyan rég még hollandokkal volt teli ez a csapat, úgyhogy sztem nem kéne itt pattogni itt a sok divatszurkolónak, akik az elmúlt évek sikerei után kezdtek szurkolni a csapatnak. Most sok a hazai játékosunk, de ahogy Bányász is írta, ez nem valószínű, h mindig így is lesz. Ez számotokra elképzelhetetlen, de mi, akik régebben szurkolunk ennek a csapatnak, és megéltünk már egy-két dolgot, tudjuk, h jöhet bármi.
Én alapvetően szánalmasnak és nevetségesnek tartom azt hogy vki vitában(?) azzal érvel hogy ő már X éve szurkol a tímnek. Maximum a portré topikban van helye ennek azon kívül nem hiszem hogy sokmindenkit érdekel. Szerintem.
Nem is gondolom hogy radikális átállás lenne hanem pl 2-3 év múlva , legyen ideje a csapatoknak a változtatásra.
Amúgy nem hiszem hogy irreális elvárás lenne hogy egy olasz csapatnak a fele legalább legyen olasz nemzetiségű, vagy legyen az angol vagy spanyol.
Erről van szó.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2010.10.03. 14:20:51

LG írta: Pontosan. Nem is olyan rég még hollandokkal volt teli ez a csapat, úgyhogy sztem nem kéne itt pattogni itt a sok divatszurkolónak, akik az elmúlt évek sikerei után kezdtek szurkolni a csapatnak. Most sok a hazai játékosunk, de ahogy Bányász is írta, ez nem valószínű, h mindig így is lesz. Ez számotokra elképzelhetetlen, de mi, akik régebben szurkolunk ennek a csapatnak, és megéltünk már egy-két dolgot, tudjuk, h jöhet bármi.
Én alapvetően szánalmasnak és nevetségesnek tartom azt hogy vki vitában(?) azzal érvel hogy ő már X éve szurkol a tímnek. Maximum a portré topikban van helye ennek azon kívül nem hiszem hogy sokmindenkit érdekel. Szerintem.
Nem is gondolom hogy radikális átállás lenne hanem pl 2-3 év múlva , legyen ideje a csapatoknak a változtatásra.
Amúgy nem hiszem hogy irreális elvárás lenne hogy egy olasz csapatnak a fele legalább legyen olasz nemzetiségű, vagy legyen az angol vagy spanyol.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.10.03. 14:09:31

lluisllach89 írta:
LG írta:Hagyjuk ezt a 6+5-t, kinek lenne ez jó?
Hát nem az Interednek meg az Arsenalodnak.
:lol: az biztos.

Jelen pillanatban én is támogatnám a 6+5ös szabályt, bár nem mondanám magamat divatszurkolónak :wink:

Ami az utánpótlásunkat illeti bárcsak elmondhatnánk, hogy mindig ilyen sikeres, tehetséges fiatalok fognak kikerülni onnan. De sajnos ez sem lesz így mindig.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2010.10.03. 11:54:10

LG írta:
Bányász írta:
Saját nemzetből is lehet sztárokat és tehetségeket is venni-játszatni...meg lehet nézni pl minket.
Nem volt ám ez mindig így a Barcánál sem...és nincs is garancia arra,h ez sokáig így is marad.Akkor meg aztán lehet nem lennétek ennyire a szabály mellett. :)

És az se lenne feltétlenül jó megoldás ha saját nemzetbelieket vásárolna egy csapat.Sőt.A gazdagabb kluboknak még nagyobb előnyt jelentene sztem.
Pontosan. Nem is olyan rég még hollandokkal volt teli ez a csapat, úgyhogy sztem nem kéne itt pattogni itt a sok divatszurkolónak, akik az elmúlt évek sikerei után kezdtek szurkolni a csapatnak. Most sok a hazai játékosunk, de ahogy Bányász is írta, ez nem valószínű, h mindig így is lesz. Ez számotokra elképzelhetetlen, de mi, akik régebben szurkolunk ennek a csapatnak, és megéltünk már egy-két dolgot, tudjuk, h jöhet bármi.
Hát ki kell ábrándítsalak, nem most kezdtem szurkolni a Barcának, de kiv. vok h te mikor...és arra is h h tudsz azonosulni a Barcelona eszméivel, ha egy ilyen Internek is képes vagy szurkolni...

Igen, hollandokkal volt tele a csapat, de mindig volt 1-2 saját nevelés aki beépült és meghatározó játékos lett. Nyilván a 6+5 az kicsit túlzó, de az elvvel maximálisan egyetértek.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.10.03. 10:27:00

Bányász írta:
Saját nemzetből is lehet sztárokat és tehetségeket is venni-játszatni...meg lehet nézni pl minket.
Nem volt ám ez mindig így a Barcánál sem...és nincs is garancia arra,h ez sokáig így is marad.Akkor meg aztán lehet nem lennétek ennyire a szabály mellett. :)

És az se lenne feltétlenül jó megoldás ha saját nemzetbelieket vásárolna egy csapat.Sőt.A gazdagabb kluboknak még nagyobb előnyt jelentene sztem.
Pontosan. Nem is olyan rég még hollandokkal volt teli ez a csapat, úgyhogy sztem nem kéne itt pattogni itt a sok divatszurkolónak, akik az elmúlt évek sikerei után kezdtek szurkolni a csapatnak. Most sok a hazai játékosunk, de ahogy Bányász is írta, ez nem valószínű, h mindig így is lesz. Ez számotokra elképzelhetetlen, de mi, akik régebben szurkolunk ennek a csapatnak, és megéltünk már egy-két dolgot, tudjuk, h jöhet bármi.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.10.02. 19:48:18

Nem játszik japán ellen Agüero

http://www.elsoosztaly.hu/2010/10/02/se ... l-japanba/

Lehet, hogy Messi sem vállalja a meccset, akkor lesz érdekes dolga Batistának. Mindenesetre sok jó támadónk van, akikből lehet választani. Most legutóbb Cavenaghi brillírozott a Mallorcában. Ő is pótolhatná Agüerót.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése
cron