Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.06.03. 14:07:03

Nálam így lenne az igazolás sorrend:
S. Agüero (30 millió) > A. Sánchez (35 millió) > G. Rossi = Neymar (25 millió) > William (15 millió)
Így igazolnék, ha sok pénzem lenne:
José Ángel(5 m), Thiago Silva(20 m), Rossi v. Agü (25 m), Fab(30 m)
80 m körül kijönne, persze ez csak feltételezés, ennek semmi alapja nincs, nehogy valaki itt elkezdjen szapulni. Csak ezt lájkolnám. :D
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.06.03. 14:03:26

Pontosan! Semmit sem tud hozzátenni ehhez a Barcához és pont ezért van ő itt. Nem rinyál a percekért hanem minden meccsen beáll 20 percekre és megoldja mindig a dolgát + néha gólt lő vagy fejel.
Ha feljön Thiago a nagyokhoz akkor szerintem nem kell még 1 évig kp-ra venni senkit sem.
Sokkal inkább Alves és az MVP mögé valakit és a kövi év meg van oldva szvsz :)

Kalap! Nekem az a véleményem, hogyha érkezik Rossi, akkor Afellaynak már csak ritkán lenne helye ott elől. Sokkal inkább olyan poszton tudnám őt elképzelni mint a PSV-ben vagy mint Fabregas mostani pozícióján. És ha ez beválik akkor nem kell még 1 kp.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MessiFan 2011.06.03. 14:10:39-kor.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2011.06.03. 13:44:33

FCB_gábor írta:Mindenképpen el kell küldeni játékosokat, akkor én megköszönném Max-nek, Keita-nak, Adriano-nak és Milito-nak a közreműködést és helyettük hoznék új játékosokat. + még 2-3 játékos jöhetne.
Ez már bőven elég változás ahhoz, hogy meglegyen a kellő motiváció a csapatban.
Konkrét játékosokról meg felesleges addig beszélni amíg nem állunk velük és klubjukkal tárgyalásban.
Adriano még 1 éve sincs nálunk, de te már küldenéd is tovább. Miért is? Maxwell-el és Milito-val nagyjából egyetértek, mindkettejük teljesítménye esett az idei szezonban, de ez (főleg Maxwell esetében) a kevés játéklehetőségnek is betudható. Keita-val szinte mindenkinek baja van, de konkrétan senki nem tudja megindokolni, hogy miért. Mert nem úgy cselez, mint a világbajnok középpályásaink? Ez tény, mint ahogy még nagyon sokan nem tudnak. Ezért is ők a világbaknokok. Viszont kevés hasznosabb tagja van a csapatnak mint Keita. Szó nélkül tűri a padozást, holott nagyon kevés csapatban nem lenne kezdő. Amikor beáll mindig keményen hajt, kiteszi a lelkét a csapatért, gyors, erőszakos, jól szerel, remekül lő és jól fejel. Viszont tény, hogy nem tud 5 méteren belül 3 védőt elfektetni. Hát ez valóban nagy hiba:) Ennyiért már tényleg érdemes elküldeni ...:)
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.06.03. 13:43:17

FCB_gábor írta:"...Thiago, nem vált be, kevés ő ide..."
"...nekünk a legjobb kell..."
"...Bojan, Jeffren, Thiago mehet..."

nem semmi, szép madridista felfogás

Thiago-t eltakarítani a csapattól -független attól ki érkezne helyette- túltenne az Eto'o bizniszen. Ennél csak Messi eladása lenne nagyobb blama.
A srác egy ösztönös zseni, aki nem látja az nézzen hokit.
Bojan 2.-3. számú csatárnak tökéletes. Ismeri a csapatot, a játékot, képességei kiválóak csak fejben nem oké most(Villa a rutinos, elismert csatár, mennyit játszott kapura veszélytelenül? Van ilyen.) . Egy hajszálon múlik mikor robbant. Felesleges pocsékolás őt elszórakozni, az más tészta ha menni akar.
Jeffrennel megint az a helyzet, hogy sok lehetőséget nem kapott. Amikor kis időt egészséges volt és játszhatott is akkor nem volt vele különösebben gond, szépen megoldotta a dolgokat, de nyilván neki is jót tenne egy kis önbizalom.
Rijkaard idejében 24-25 fős kerettel dolgoztunk, most 19 játékossal vágtunk neki a szezonnak.
Hozhatunk a saját neveltek helyett rutinosabb drága játékosokat, de semmi garancia arra, hogy jobbak lesznek a fiataloknál, vagy nekik nem lesznek sérüléseik.
A 19-es keret szűk. Lehet benne mind a 19 klasszis játékos, bl győztes és világbajnok, akkor se elég.
A fiatalokat békén kell hagyni és venni kell még 3-4 10-20millás játékost, akik jó korban vannak, sikerre éhesek és azokon a posztokon játszanak ahol erősítésre szorulunk.
Nem a fiatalokon kell frissíteni, hanem azokon a játékosokon akik ugyan rutinosak, lehetőséget is kaptak, de nem éltek vele.

Mindenképpen el kell küldeni játékosokat, akkor én megköszönném Max-nek, Keita-nak, Adriano-nak és Milito-nak a közreműködést és helyettük hoznék új játékosokat. + még 2-3 játékos jöhetne.
Ez már bőven elég változás ahhoz, hogy meglegyen a kellő motiváció a csapatban.
Konkrét játékosokról meg felesleges addig beszélni amíg nem állunk velük és klubjukkal tárgyalásban.
Az első felével egyetértek, a vége kicsit sok nekem. Max felőlem is mehet, neki szerintem már csak lejjebb van és, ha a fiatal tehetség beválik helyette, akkor erős cseresorunk lehet. Adriano? Miért menne el? Szerintem egész jó szezonja volt, a kisebb csapatok ellen élmény volt két futó szélső védő játékát nézni és a nagyok ellen sem vallott szégyent. Jó korban van, cserének szerintem tökéletes. Keita nálam ugyan ez a kategória, ráadásul Pep egyik személyes kedvence, kár azon morfondírozni ,hogy távozik, mert most biztos nem fog. Milito felőlem is mehet. Ezek után én amondó vagyok, hogy nem kell 3-4 10-20 millás játékos, hanem kell ez a José Angel fiú csere balhátvédnek Maxwell helyett, talán elférne egy kh is, de az nem létszükséglet, illetve mindenképp kell egy támadó és/vagy egy középpályás. Az és/vagy-ot azért írom, mert ha Pep jövőre számolna Affellayal a középpályán, akkor egy támadó vétele esetén nincs szükség középpályásra. Viszont, ha továbbra is csak támadóként jön szóba a holland, akkor elfér egy középpályás a keretben, aki lehet akár Fabregas is, de megmondom őszintén, hogy nem fakadok sírva, ha nem érkezik. Elölre én a Rossi verziót támogatnám, de nem dőlnék a kardomba Aguero vagy Sanchez esetén sem ( nálam az utóbbi leginkább zsákbamacska, mind játékban, mind emberileg, de ettől függetlenül tudom, hogy nagy potenciál rejtezik benne). A kis olasz nagyon szimpatikus ember és megbízható, szerintem rettenetes mód passzolna ide. Az meg szerintem butaság, hogy nem húz váratlant és nem tud megverni egy az egyben senkit. Nem Messihez hasonlítom, de Messi sem 8 biciklicsellel veri meg az ellenfeleit, hanem egyszerű,de követhetetlen irányváltásokkal. Az alacsony súlypontja miatt Rossi is ebben jó, persze jó 3-4 szinttel lejjebb. Ezért úgy gondolom, hogy tud ő váratlanul cselezni.
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.06.03. 13:41:08

FCB_gábor írta:"...Thiago, nem vált be, kevés ő ide..."
"...nekünk a legjobb kell..."
"...Bojan, Jeffren, Thiago mehet..."

nem semmi, szép madridista felfogás
A kiemeltet én írtam, örülök hogy tudsz szöveget értelmezni. A 3 közül az a legjobb aki, azok miatt a dolgok miatt amiket kifejtettem. Amúgy ki írta hogy mehet Thiago? Sztem ilyen se volt. Na mindegy.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
FCB_gábor
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2006.10.21. 14:05:55
Tartózkodási hely: -]5200[-

2011.06.03. 13:20:43

"...Thiago, nem vált be, kevés ő ide..."
"...nekünk a legjobb kell..."
"...Bojan, Jeffren, Thiago mehet..."

nem semmi, szép madridista felfogás

Thiago-t eltakarítani a csapattól -független attól ki érkezne helyette- túltenne az Eto'o bizniszen. Ennél csak Messi eladása lenne nagyobb blama.
A srác egy ösztönös zseni, aki nem látja az nézzen hokit.
Bojan 2.-3. számú csatárnak tökéletes. Ismeri a csapatot, a játékot, képességei kiválóak csak fejben nem oké most(Villa a rutinos, elismert csatár, mennyit játszott kapura veszélytelenül? Van ilyen.) . Egy hajszálon múlik mikor robbant. Felesleges pocsékolás őt elszórakozni, az más tészta ha menni akar.
Jeffrennel megint az a helyzet, hogy sok lehetőséget nem kapott. Amikor kis időt egészséges volt és játszhatott is akkor nem volt vele különösebben gond, szépen megoldotta a dolgokat, de nyilván neki is jót tenne egy kis önbizalom.
Rijkaard idejében 24-25 fős kerettel dolgoztunk, most 19 játékossal vágtunk neki a szezonnak.
Hozhatunk a saját neveltek helyett rutinosabb drága játékosokat, de semmi garancia arra, hogy jobbak lesznek a fiataloknál, vagy nekik nem lesznek sérüléseik.
A 19-es keret szűk. Lehet benne mind a 19 klasszis játékos, bl győztes és világbajnok, akkor se elég.
A fiatalokat békén kell hagyni és venni kell még 3-4 10-20millás játékost, akik jó korban vannak, sikerre éhesek és azokon a posztokon játszanak ahol erősítésre szorulunk.
Nem a fiatalokon kell frissíteni, hanem azokon a játékosokon akik ugyan rutinosak, lehetőséget is kaptak, de nem éltek vele.

Mindenképpen el kell küldeni játékosokat, akkor én megköszönném Max-nek, Keita-nak, Adriano-nak és Milito-nak a közreműködést és helyettük hoznék új játékosokat. + még 2-3 játékos jöhetne.
Ez már bőven elég változás ahhoz, hogy meglegyen a kellő motiváció a csapatban.
Konkrét játékosokról meg felesleges addig beszélni amíg nem állunk velük és klubjukkal tárgyalásban.
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.06.03. 12:47:42

kapitány írta:szomorúan olvasom azokat a híreket, hogy Thiago ide megy, Jeffren oda megy, Soriano meg amoda... nagyon bízom benne, hogy ezek csak pletykák! én nem szeretném, hogy eladják a saját nevelésű játékosokat idejekorán. szerintem Thiagóból egy nagyon jó játékos lehet! kreatív, technikás és gyors! ha nem jön Fabregas akkor ő tudná pótolni!
Bojan sajnos más eset. akármennyire is sajnálom a srácot, de ő nem fog beférni ebbe a Barcába! ha nem marad, akkor nagyon sok sikert kívánok neki!

Visca Catalunya!
Nem hinném, hogy bárki elengedné innen Thiagot... A többiek a felsoroltak közül pedig mehetnek amerre akarnak. Jeffren jó játékos lehet, de itt nincs esélye bizonyítani. Soriano már messze nem olyan fiatal, míg talán Bojannak adnék még 1 évet, de ha belevonják vmelyik üzletbe, vagy jó pénzért eladják, akkor sem fáj annyira a szívem. Azt Atletico pedig úgy gondolom, hogy elkésett Agüero felajánlásával. Egyrészt marha drága, másrészt a klub elég komolyan tárgyal már a Villareallal.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.06.03. 12:46:06

visca el barca írta:annyira jok vagytok... :D

vmi szennylap unalmában bedob egy nevet és 30 oldalon keresztul azon vitatkoztok, h miért jo az a jatekos, miért nem, hogy cselez, ki a nője, szereti e a spenótot... :D
Ennyire primitívek vagyunk, csoda hogy neked nem derogált ide írni :D
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.06.03. 12:38:48

annyira jok vagytok... :D

vmi szennylap unalmában bedob egy nevet és 30 oldalon keresztul azon vitatkoztok, h miért jo az a jatekos, miért nem, hogy cselez, ki a nője, szereti e a spenótot... :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
kapitány
Jugador del Barça
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2008.01.06. 11:38:29

2011.06.03. 12:36:37

szomorúan olvasom azokat a híreket, hogy Thiago ide megy, Jeffren oda megy, Soriano meg amoda... nagyon bízom benne, hogy ezek csak pletykák! én nem szeretném, hogy eladják a saját nevelésű játékosokat idejekorán. szerintem Thiagóból egy nagyon jó játékos lehet! kreatív, technikás és gyors! ha nem jön Fabregas akkor ő tudná pótolni!
Bojan sajnos más eset. akármennyire is sajnálom a srácot, de ő nem fog beférni ebbe a Barcába! ha nem marad, akkor nagyon sok sikert kívánok neki!

Visca Catalunya!
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.06.03. 12:30:44

Bob_Marley írta:
noname írta:A keretet BŐVÍTENI kell! A játékstílusunkon nem érdemes változtatni! Sancheznek nagyon sok idő kéne h alkalmazkodjon. Elismerem h hozna vmi újat, de a legtöbb hasonló játékosnak hosszú évek kellenek h megtalálja az egyensúlyt a passzok és cselek közt. Robinho pl a mai napig se tudja mikor melyikre van szükség. Sancheznek is kellene 2-3 év, mire a játékát összhangba hozná a csapatéval, de addig is lehet több lenne a kár belőle mint a haszon, főleg egy ilyen csapatban, ahol ennyire fontosak a passzok. Rossi olcsóbb és gyakorlatilag 100% h beválik. Sanchezt max akkor érné meg, ha igen olcsón lehet elhozni, max 15. Ennyi még úgymond megengedhető rizikó. De 30 millát nem fogunk kiadni valakiért, akinek ugyanannyi esélye van arra h az új Quaresma legyen, minthogy az új CR.

UI: a belefásulásnak sok nyomát nem lehet felfedezni. Max a BL csoportkörben a leggyengébbek ellen, illetve a kupában. Ahol igazán számít, ott mindig 100%-on pörgött a csapat.

Pep tudja h sok pénzt nem szabad elköltsön, így nem fog kockáztatni. Annak idején kiadott 25 millát Csigáért, aki tulajdonképpen egyedül állította meg az egész támadósorunkat, az Európai szuperkupán, tehát nagy vétel lehetett volna, de rizikós volt. Nem jött be. Most Rossel nem engedi majd meg Pep-nek azt a luxust h kockáztasson. Ha belenyúlunk a zsebbe rendesen, az olyan játékosok miatt lesz, mint Rossi,Cesc, akik 100% h beválnak.
Teljesen egyet értek, inkább a biztos (Rossi), mint a bizonytalan (Sanchez), s a Quaresmás hasonlat tökéletes volt!Rossiban még ami figyelemreméltó, hogy folyamatosan fejlődőképes!Nem vitatom látványosabb a játéka a chileinek, de az olasz jóval hasznosabb, s a jelenlegi csapatnak pont ez az erőssége, hogy óraműként működik a dolog, elől meg lényegtelen ki rúgja a gólt!Én amiatt sem aggódnék, hogy egyedül csak Messiben lehet bízni, mert valóban, ő a kapu előtt 1-2 embert levesz gól, de pont hogy oda eljussunk szükséges, hogy mindenki tudja a feladatát, s addig nyomunk míg be nem megy, brutális fölényt tudunk kiharcolni elől meg így is úgyis bepattan!Nem hiszem, hogy ezt a tökéletes csapatjátékot meg kellene bontani, rendben elfogadom, megtanulhatja a chilei, de az teljesen egyértelmű az olasz jobban illik ide!Pep nem hiába nem szereti a cselgépeket!

szerk: Nem akarok vitát gerjeszteni, elfogadom, hogy pl palesz, illetve Tocy (tegnap még Aguero volt a favorit :lol: )Inkább Sanchezt néznék, de a miértjét nem értem, ami teljesen jól működik azt fejleszteni kell, jön fel a Madrid ez tény, pont ezért kell a mostani játékunkat csiszolni, hogy még tökéletesebb legyen, s ami tény a nagy meccsekre toppon van a csapat, s annyira nem volt borzasztó a tavasz, sőt 44 pontot szereztünk a bajnokságban a BL-ben meg kikaptunk egyszer az Arsenaltól az első meccsen!Nem lőttünk annyit, de a fontos 3 pontokat gyűjtögettük, s ez volt a lényeg!
Jogos, tegnap még Agüerot mondtam, előtte meg Rossit :D Bár ma nem mondom, hogy Sanchez kell és kész, csak leírtam, hogy ő se lenne akkora baj. A 3 játékos egyébként teljesen más, Sanchez egyénileg nagyszerű, és amit sokan mondanak, hogy lenne még valaki, aki tud váratlant húzni. Agüero egy klasszis, aki az Atleticoban nem érzi magát már jól, és nem is játszik kiemelkedően, nálunk mindenképp megújulna, és én úgy gondolom, hogy tökéletes lenne nekünk. Rossi illik bele a legjobban szerintem Pep eddigi munkájába, alázatos, csendes, munkás, de azért technikája is van, és elég gólerős. De ilyenből van Pedro, van Villa, és nem tudom, hogy ha mondjuk helyettük Rossi játszik, mennyi változást tud hozni a csapatba. Szerintem semennyit. Más kérdés, hogy ha csak gyengébb forma ( pl Villa ) miatt kerül be a csapatba, és ugyanazt játssza, az megint csak jó, és ha más kell, akkor jöhet Afellay. Lehet ezeket sokféleképpen csavarni, mindenki másképp gondolkodik :D

Amúgy szerintem Rossi fog jönni, aztán el lehet dönteni, hogy ennek ki mennyire örül.
Avatar
pityi13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2011.01.06. 20:04:33
Tartózkodási hely: Budapest

2011.06.03. 12:18:27

Jól van,már megint röpködnek a nevek.Majd csak elkapunk valakit.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2011.06.03. 11:57:50

Bob_Marley írta: Igazából ugyanazokat a köröket futjuk :lol: Hozzuk Ronaldot ő a második legjobb :lol: Viccet félretéve, vérfrissítés kell, ha ezt vitatod, hogy nem bontaná meg Sanchez az alap nevezzük tiki takinak játékunkat, akkor elfogadom a véleményedet, még ha nem is értek veled egyet!Nehezen fogjuk meggyőzni egymást, én nem vagyok odáig a flikk flakkos játékosok iránt, inkább a csapatjátékot, s nevezzük alibi passzolgatást tartom erénynek!Quaresma talán a legjobb példa, de most már annyiszor átrágtuk ezt a témát, hogy epekedve várom, milyen döntést hoz a vezetés, s ha úgy döntenek Sanchez akkor ő, ha Aguero akkor az argentin, ha meg Rossi akkor mondjuk én boldog leszek, de a többit is elfogadom! :lol:

A"nekünk a legjobb kell", ezt már egy építész ritka hajú szemüveges emberke már egyszer kitalálta, de a mi nyomvonalunk eddig hasznosabb :P :wink: :lol:
Amúgy igen, itt az alapvető különbség a játék iránti szemléletünkben van... Én és lluisllach89 gondolom jobban bírjuk a flikk-flakkos játékosokat, mint a Rossi-Pedro-Villa stílusúakat. Te meg őket bírod jobban. Ezen úgyse fogunk változtatni. Amúgy halkan megjegyezném, hogy Quaresma itt nem jó példa, mert ő már a Portóban sem volt képes csapatjátékra igazából - bár én még így is szeret(t)em nézni a cseleit -, viszont Sanchez a cselei ellenére tényleg kiváló csapatjátékos. Meg amúgy én azért változtatnék kicsit a játékunkon, mert félek a 06/07-es szezontól... :oops: Persze Pep más, tudom én jól, de ha sokáig nyomatjuk még ugyanezt a stílust változtatás nélkül szinte, akkor hamarabb jön el az olyan szezon, mintha megújulnánk kicsit drasztikusabban... Persze van benne kockázat, de én szeretek kockáztatni, szóval ezért preferálom jobban Sanchezt... Hál istennek nem én vagyok az edző... :lol:
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.06.03. 11:53:01

Bob_Marley írta:
lluisllach89 írta:Mi bontaná meg a játékot? :)

Az hogy a lehető legjobb játékost leigazoljuk? Vagy ő annyira öntörvényű hogy tiki-taka helyett csak a biciklit erőltetné? :lol:

Hagyjuk már, nekünk a legjobb kell, Rossi semmi extra nem lenne, annyi hogy pihenjen valaki, de addig bárki el tud lenni a pályán.

Sanchez tud passzolni, és mert technikásabb labdát tartani is, lehet Rossi is a Ligában tolja, meg a Villareal játéka nagyon hasonlít egyesek szerint a Barcáéra - :lol: - mindenkinek meg kell szoknia a játékunkat. Nekünk a legjobb kell. Ennyi.
Igazából ugyanazokat a köröket futjuk :lol: Hozzuk Ronaldot ő a második legjobb :lol: Viccet félretéve, vérfrissítés kell, ha ezt vitatod, hogy nem bontaná meg Sanchez az alap nevezzük tiki takinak játékunkat, akkor elfogadom a véleményedet, még ha nem is értek veled egyet!Nehezen fogjuk meggyőzni egymást, én nem vagyok odáig a flikk flakkos játékosok iránt, inkább a csapatjátékot, s nevezzük alibi passzolgatást tartom erénynek!Quaresma talán a legjobb példa, de most már annyiszor átrágtuk ezt a témát, hogy epekedve várom, milyen döntést hoz a vezetés, s ha úgy döntenek Sanchez akkor ő, ha Aguero akkor az argentin, ha meg Rossi akkor mondjuk én boldog leszek, de a többit is elfogadom! :lol:

A"nekünk a legjobb kell", ezt már egy építész ritka hajú szemüveges emberke már egyszer kitalálta, de a mi nyomvonalunk eddig hasznosabb :P :wink: :lol:
Jól van na, nem vagyok Perez :D

Én csak ezen a sztereotípián akadtam ki, hogy egy cselezni nagyon jól tudó játékos tuti nem illene bele a labdabirtokláson alapuló játékunkba.

Quaresmánál nem a cseleken múlott az egész hanem a mentális dolgokon. A másik hogy a taktika pöppet jelen van a Serie A-ban szóval Sanchez, Sanchez, Sanchez :lol:
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.06.03. 11:51:48

így már értem,azt hittem merészebb változtatást vársz :) meg is lepett egy kicsit. :oops:
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.06.03. 11:50:45

daffy írta:ezt mire érted? mi volt/lesz az új taktikai elem?
Azt én nem tudhatom, hogy mi lesz. Hogy mi volt? Minden újabb évében vannak újdonságok a taktikánkban, ha nem is egetverően nagyok. Ha koncentrálunk most azokra, amik az átigazolásokhoz köthetőek, akkor a második évében meghúzta Ibrát, nem kell magyarázni miért, a koncepció ugyan nem vált be túlságosan, de ez egy dolog. A harmadik évében megszabadultunk a bosnyáktól és jött Villa és ez az év, amikor Messi hátravont csatár szerepköre kiteljesedett a valenciai érkezésével. Ez persze nem volt teljesen új a nap alatt, de mégis ehhez az évhez köthetjük elsősorban ennek megvalósítását.
Hogy idén képes lesz-e valami ilyesmit meghúzni, a franc tudja. Lehet, hogy igen, lehet hogy nem. Persze taktikai változáshoz nem kell mindenáron egy más játékstílus képviselőjét bevonni és lehet az Ibra-eset elbátortalanította Guardiolát, de azért biztos vagyok benne, hogy felmerülnek ezek a dolgok a megbeszéléseken.


Az biztos, hogy az állandóság a tuti bukás, úgyhogy valamit meg KELL húzni. Nem csak a padra.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára d 2011.06.03. 11:52:30-kor.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2011.06.03. 11:49:00

daffy írta:
d írta: Azt már Guardiola is lenyilatkozta és én egyet is értek vele, hogy kellenek lényeges változások minden évben egy csapatban. Új arcok, akik részben új motivációt is hoznak, részben új taktikai elemeket is.
ezt mire érted? mi volt/lesz az új taktikai elem?
Xavi-Messi helycsere , Messi még a tavalyinál is jóval szabadabb poszton, csatárnélküli játék(fals kilencessel meg gyakorlatilag két szélső támadóval).
Szélső védők ill vkp variálás hol Alves nem járt fel támadni hol Abidal ilyenkor hol mindkettő ilyenkor Busqets vagy Masch zárt vissza. Ezek mind az idei évhez tartoznak.
De öröm nézni mikor más fórumokon is nyomják hogy Pep csak motivál semmit nem tesz hozzá a taktikai vonalhoz az idióták meg bégetve mennek utána. :)
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.06.03. 11:43:08

daffy írta:
d írta: Azt már Guardiola is lenyilatkozta és én egyet is értek vele, hogy kellenek lényeges változások minden évben egy csapatban. Új arcok, akik részben új motivációt is hoznak, részben új taktikai elemeket is.
ezt mire érted? mi volt/lesz az új taktikai elem?
Nem alapvető taktikai változásra, hanem egy-egy figurára, felállásra kell gondolni. Ilyen volt tavaly ibra érkezése ( ami nem jött be) vagy a klasszikusokon bevetett nem megszokott alapfelállások ( azok bejöttek). Ilyen volt idén az 5-0-án Messi még hátrébb vonása és Xavi betolása a résbe, illetve a "szélső csatárok" állandó variálása. Tehát szerintem d is és mások is ilyen apró, de egy-egy meccsen fontos, nüanszokra gondoltak nem pedig mondjuk arra, hogy 4-5-1-ből kontrázunk :) A játék és a stílus ugyan ez marad.
Szerintem az idei év legfőbb erénye az volt, hogy elől az MVP kiismerhetetlenül mozgott, szinte csomót kötve a védők lábára. Ez az, amivel a 08-09-es és a 09-10-es játékos is felül tudtuk múlni, főleg ősszel, illetve tavasszal pár meccsen, mondjuk a bl döntőn.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.06.03. 11:42:23

lluisllach89 írta:Mi bontaná meg a játékot? :)

Az hogy a lehető legjobb játékost leigazoljuk? Vagy ő annyira öntörvényű hogy tiki-taka helyett csak a biciklit erőltetné? :lol:

Hagyjuk már, nekünk a legjobb kell, Rossi semmi extra nem lenne, annyi hogy pihenjen valaki, de addig bárki el tud lenni a pályán.

Sanchez tud passzolni, és mert technikásabb labdát tartani is, lehet Rossi is a Ligában tolja, meg a Villareal játéka nagyon hasonlít egyesek szerint a Barcáéra - :lol: - mindenkinek meg kell szoknia a játékunkat. Nekünk a legjobb kell. Ennyi.
Igazából ugyanazokat a köröket futjuk :lol: Hozzuk Ronaldot ő a második legjobb :lol: Viccet félretéve, vérfrissítés kell, ha ezt vitatod, hogy nem bontaná meg Sanchez az alap nevezzük tiki takinak játékunkat, akkor elfogadom a véleményedet, még ha nem is értek veled egyet!Nehezen fogjuk meggyőzni egymást, én nem vagyok odáig a flikk flakkos játékosok iránt, inkább a csapatjátékot, s nevezzük alibi passzolgatást tartom erénynek!Quaresma talán a legjobb példa, de most már annyiszor átrágtuk ezt a témát, hogy epekedve várom, milyen döntést hoz a vezetés, s ha úgy döntenek Sanchez akkor ő, ha Aguero akkor az argentin, ha meg Rossi akkor mondjuk én boldog leszek, de a többit is elfogadom! :lol:

A"nekünk a legjobb kell", ezt már egy építész ritka hajú szemüveges emberke már egyszer kitalálta, de a mi nyomvonalunk eddig hasznosabb :P :wink: :lol:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2011.06.03. 11:45:09-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.06.03. 11:32:52

d írta: Azt már Guardiola is lenyilatkozta és én egyet is értek vele, hogy kellenek lényeges változások minden évben egy csapatban. Új arcok, akik részben új motivációt is hoznak, részben új taktikai elemeket is.
ezt mire érted? mi volt/lesz az új taktikai elem?
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.06.03. 11:32:20

Bob_Marley írta:
noname írta:A keretet BŐVÍTENI kell! A játékstílusunkon nem érdemes változtatni! Sancheznek nagyon sok idő kéne h alkalmazkodjon. Elismerem h hozna vmi újat, de a legtöbb hasonló játékosnak hosszú évek kellenek h megtalálja az egyensúlyt a passzok és cselek közt. Robinho pl a mai napig se tudja mikor melyikre van szükség. Sancheznek is kellene 2-3 év, mire a játékát összhangba hozná a csapatéval, de addig is lehet több lenne a kár belőle mint a haszon, főleg egy ilyen csapatban, ahol ennyire fontosak a passzok. Rossi olcsóbb és gyakorlatilag 100% h beválik. Sanchezt max akkor érné meg, ha igen olcsón lehet elhozni, max 15. Ennyi még úgymond megengedhető rizikó. De 30 millát nem fogunk kiadni valakiért, akinek ugyanannyi esélye van arra h az új Quaresma legyen, minthogy az új CR.

UI: a belefásulásnak sok nyomát nem lehet felfedezni. Max a BL csoportkörben a leggyengébbek ellen, illetve a kupában. Ahol igazán számít, ott mindig 100%-on pörgött a csapat.

Pep tudja h sok pénzt nem szabad elköltsön, így nem fog kockáztatni. Annak idején kiadott 25 millát Csigáért, aki tulajdonképpen egyedül állította meg az egész támadósorunkat, az Európai szuperkupán, tehát nagy vétel lehetett volna, de rizikós volt. Nem jött be. Most Rossel nem engedi majd meg Pep-nek azt a luxust h kockáztasson. Ha belenyúlunk a zsebbe rendesen, az olyan játékosok miatt lesz, mint Rossi,Cesc, akik 100% h beválnak.
Teljesen egyet értek, inkább a biztos (Rossi), mint a bizonytalan (Sanchez), s a Quaresmás hasonlat tökéletes volt!Rossiban még ami figyelemreméltó, hogy folyamatosan fejlődőképes!Nem vitatom látványosabb a játéka a chileinek, de az olasz jóval hasznosabb, s a jelenlegi csapatnak pont ez az erőssége, hogy óraműként működik a dolog, elől meg lényegtelen ki rúgja a gólt!Én amiatt sem aggódnék, hogy egyedül csak Messiben lehet bízni, mert valóban, ő a kapu előtt 1-2 embert levesz gól, de pont hogy oda eljussunk szükséges, hogy mindenki tudja a feladatát, s addig nyomunk míg be nem megy, brutális fölényt tudunk kiharcolni elől meg így is úgyis bepattan!Nem hiszem, hogy ezt a tökéletes csapatjátékot meg kellene bontani, rendben elfogadom, megtanulhatja a chilei, de az teljesen egyértelmű az olasz jobban illik ide!Pep nem hiába nem szereti a cselgépeket!

szerk: Nem akarok vitát gerjeszteni, elfogadom, hogy pl palesz, illetve Tocy (tegnap még Aguero volt a favorit :lol: )Inkább Sanchezt néznék, de a miértjét nem értem, ami teljesen jól működik azt fejleszteni kell, jön fel a Madrid ez tény, pont ezért kell a mostani játékunkat csiszolni, hogy még tökéletesebb legyen, s ami tény a nagy meccsekre toppon van a csapat, s annyira nem volt borzasztó a tavasz, sőt 44 pontot szereztünk a bajnokságban a BL-ben meg kikaptunk egyszer az Arsenaltól az első meccsen!Nem lőttünk annyit, de a fontos 3 pontokat gyűjtögettük, s ez volt a lényeg!
Mi bontaná meg a játékot? :)

Az hogy a lehető legjobb játékost leigazoljuk? Vagy ő annyira öntörvényű hogy tiki-taka helyett csak a biciklit erőltetné? :lol:

Hagyjuk már, nekünk a legjobb kell, Rossi semmi extra nem lenne, annyi hogy pihenjen valaki, de addig bárki el tud lenni a pályán.

Sanchez tud passzolni, és mert technikásabb labdát tartani is, lehet Rossi is a Ligában tolja, meg a Villareal játéka nagyon hasonlít egyesek szerint a Barcáéra - :lol: - mindenkinek meg kell szoknia a játékunkat. Nekünk a legjobb kell. Ennyi.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.06.03. 11:24:42

Elhangzott, hogy a keretet bővíteni kell, véleményem szerint ez nincs tervbe véve a csapatnál, a létszám maradni fog, ha valaki jön, akkor valaki megy. Guardiola érzésem szerint jobban szeret szűkebb kerettel dolgozni és alkalmanként a B csapathoz nyúlni, ha szükséges. Továbbá van egy anyagi vonzata is a dolognak: nem kell sokmilliós fizetésű játékosokat padoztatni.

Azt már Guardiola is lenyilatkozta és én egyet is értek vele, hogy kellenek lényeges változások minden évben egy csapatban. Új arcok, akik részben új motivációt is hoznak, részben új taktikai elemeket is. Bár utólag összességében hibának tekinthetjük az Ibra-bizniszt, de az elképzelés alapvetően nem volt rossz, ami mögötte volt és bizony könnyen lehet, hogy ha nem húzunk meg minden évben valami változást a támadószekcióban (is), akkor nem tudtunk volna a csúcson maradni.

De nehéz kérdés, hogy kivel lehet bővíteni egy ilyen csapatot, ki tudna pluszt hozni anélkül, hogy elcseszné a csapatot. Lehet, hogy egy Rossi a megoldás, vele sok új nem kerülne a taktikai repertoárunkba, de a friss vér már feldobhatná a dolgokat. Lehet, hogy egy Alexis Sanchez, de előfordulhat hogy egy újabb biciklikirály megbontaná a csapat taktikáját, amibe Messin és kicsit Iniestán kívül szándékosan ki van filézve az egyénieskedés. De a kezdőcsapatból valakit igazából váltani kellene, ebben biztos vagy, még ha nagyon nagy kérdés is, hogy kit és kivel.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.06.03. 11:20:35

noname írta:A keretet BŐVÍTENI kell! A játékstílusunkon nem érdemes változtatni! Sancheznek nagyon sok idő kéne h alkalmazkodjon. Elismerem h hozna vmi újat, de a legtöbb hasonló játékosnak hosszú évek kellenek h megtalálja az egyensúlyt a passzok és cselek közt. Robinho pl a mai napig se tudja mikor melyikre van szükség. Sancheznek is kellene 2-3 év, mire a játékát összhangba hozná a csapatéval, de addig is lehet több lenne a kár belőle mint a haszon, főleg egy ilyen csapatban, ahol ennyire fontosak a passzok. Rossi olcsóbb és gyakorlatilag 100% h beválik. Sanchezt max akkor érné meg, ha igen olcsón lehet elhozni, max 15. Ennyi még úgymond megengedhető rizikó. De 30 millát nem fogunk kiadni valakiért, akinek ugyanannyi esélye van arra h az új Quaresma legyen, minthogy az új CR.

UI: a belefásulásnak sok nyomát nem lehet felfedezni. Max a BL csoportkörben a leggyengébbek ellen, illetve a kupában. Ahol igazán számít, ott mindig 100%-on pörgött a csapat.

Pep tudja h sok pénzt nem szabad elköltsön, így nem fog kockáztatni. Annak idején kiadott 25 millát Csigáért, aki tulajdonképpen egyedül állította meg az egész támadósorunkat, az Európai szuperkupán, tehát nagy vétel lehetett volna, de rizikós volt. Nem jött be. Most Rossel nem engedi majd meg Pep-nek azt a luxust h kockáztasson. Ha belenyúlunk a zsebbe rendesen, az olyan játékosok miatt lesz, mint Rossi,Cesc, akik 100% h beválnak.
Teljesen egyet értek, inkább a biztos (Rossi), mint a bizonytalan (Sanchez), s a Quaresmás hasonlat tökéletes volt!Rossiban még ami figyelemreméltó, hogy folyamatosan fejlődőképes!Nem vitatom látványosabb a játéka a chileinek, de az olasz jóval hasznosabb, s a jelenlegi csapatnak pont ez az erőssége, hogy óraműként működik a dolog, elől meg lényegtelen ki rúgja a gólt!Én amiatt sem aggódnék, hogy egyedül csak Messiben lehet bízni, mert valóban, ő a kapu előtt 1-2 embert levesz gól, de pont hogy oda eljussunk szükséges, hogy mindenki tudja a feladatát, s addig nyomunk míg be nem megy, brutális fölényt tudunk kiharcolni elől meg így is úgyis bepattan!Nem hiszem, hogy ezt a tökéletes csapatjátékot meg kellene bontani, rendben elfogadom, megtanulhatja a chilei, de az teljesen egyértelmű az olasz jobban illik ide!Pep nem hiába nem szereti a cselgépeket!

szerk: Nem akarok vitát gerjeszteni, elfogadom, hogy pl palesz, illetve Tocy (tegnap még Aguero volt a favorit :lol: )Inkább Sanchezt néznék, de a miértjét nem értem, ami teljesen jól működik azt fejleszteni kell, jön fel a Madrid ez tény, pont ezért kell a mostani játékunkat csiszolni, hogy még tökéletesebb legyen, s ami tény a nagy meccsekre toppon van a csapat, s annyira nem volt borzasztó a tavasz, sőt 44 pontot szereztünk a bajnokságban a BL-ben meg kikaptunk egyszer az Arsenaltól az első meccsen!Nem lőttünk annyit, de a fontos 3 pontokat gyűjtögettük, s ez volt a lényeg!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2011.06.03. 11:25:39-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
novaksandor
Barça C
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2007.09.12. 14:15:12

2011.06.03. 11:12:06

Sziasztok! Ritkán szólok hozzá, de úgy gondoltam most leírom a véleményem. A keretet valóban bővíteni kell, és egy kis változás sem árt, hogy megújuljon a csapat.
Nekem az a véleményem, hogy nem kellene 30-40 millókat költenünk sztár csatárra. Jelenleg az alap hármasunk a Messi-Villa-Pedro. Melyik sztár jönne mögéjük cserepadra? Egy cserejátékosra elkölteni ennyi pénzt...
Az én meglátásom az, ha már megvettük Affelayt, akkor kamatoztani kellene a tudását, eltelt fél év, szóval be lehetne dobni a mélyvízbe. Gyors, technikás, jól lő, jól bánik a labdával. Képes váratlant húzni. Láthattuk a Margit ellen. Én személy szerint ezen a pénzen egy nívósabb középhátvédet vennék, esetleg mellé még egy balhátvédet (főleg, ha Maxwell megy). Puyol nagyon sérülékeny, és jelenleg Mascherano-n kívül nincs helyette minőségi játékos.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.06.03. 11:07:55

Sanchez tud passzolni, nagy labdákat adni, védők mögé indítani...szerintem nálunk nem lenne ezzel baj. Pár napja még én is Rossi mellett voltam, de azóta már én is inkább a chilei felé hajlok :D
Válasz küldése