Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2011.06.03. 19:05:28

Nah szóval. Az én tényállásom az, hogy ezt a keretet mindenképpen stabilizálni kell. Most nem arról van szó, hogy gyenge, vagy rövid a padunk, de azért valljuk be, van néhány ember a "tartaléksorban", akire ha rá kellene bíznunk a csapat sorsát, bizony visszakoznánk.

Ilyen például a támadószekcióban Bojan. Hiába marasztaljátok sokan, szerintem már eljátszotta itt minden esélyét. Jeffrén is hasonló, szinte üveglábai vannak, és a játék intelligenciája sincsen a toppon. Érkeznie kellene Rossinak. (Én őt favorizálom a Chileivel szemben, mert sokkal nagyobb a játéktudása JELENLEG, és nem nagyon lenne Sancheznek ideje kiforrni)

A középpályával viszont elégedett vagyok, remélem a '11/'12-es szezonban Pep Maschot favorizálja Busival szemben. Nem tudom miért, de én mindig nyugodtabban éreztem magam, ha az argentin játszott. Ide szerintem nem kellene igazolnunk, mert Thiago szerintem még lazán beválhat.

A védelem is egy sarkalatos pont. Maxwellnek és Militonak kellene távoznia. Nagyon pocsék formát hoztak , szerintem méltányos áron kellene tőlük elválni. Szélen maradna így Adriano, aki szintén nincsen top formában, ezért vennünk kellene egy bal hátvédet. Közép hátvédre nincsen szükség, mert szerintem Fontás megbízható csere.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2011.06.03. 18:48:48

nálam jeffren semmiképpen nem maradna, és az ő helyére jöhetne a támadó, akit hozunk. egyszerűen már komikus volt, ahogy harmadjára is felépült, majd ahogy játszott harminc percet egyből ballagott is lefelé a pályáról újabb sérülés miatt. így teljesen használhatatlan. ami jó benne, hogy iszonyatosan gyors, de sajnos legalább ennyire buta is. ezt a csereként beálló lendületet, gyorsaságot meg mostmár afellay is tudja biztosítani, benne még több is van.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2011.06.03. 18:23:17

Varatrix írta:Ha Tiagot eladjuk sírva fakadok. A jövő embere! Maradnia kell!
Én is, és ugyanígy vagyok Jeffrénnel is. Bojannak kell mennie.
Rossival nincs semmi bajom, de nem értem, hogy minek kéne.
Van egy Pedronk, Villánk, Messink a kezdőbe. Rossit padra vennénk? Annak semmi értelme. Ki helyett férne be a kezdőbe? Max. Villa helyébe, de4 azért az ő cseréjére se kéne ennyit áldoznunk, vehetnénk inkább valami fiatalabb gyereket (pl. Neymar) .
Afellay-jal meg nem tudom mi a helyzet. Szerintem nem volt rossz vétel, de azért nem kéne fél év után elküldeni. Maradhatna még 1 évet, több játéklehetőséggel.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.06.03. 17:05:29

Rivaldinho írta:Nos mink van. Az eddig 50 millió Eur-s költekezési sapka.
Erre rájön Ibra ára, ami azt hiszem prémiumokkal együtt 24+2 = 26 millió Eur.
Aztán Maxwell és/vagy Bojan és/vagy Thiago(Keita, Soriano).. stbstb amiből szintén látunk összesen talán 10 millát.
Ez ugye 86 millió Eur. Ami így nézve már nem kevés.
Ha Rossi jön, maximum 26 millió (vagyis Ibra ára kb.)
Van még 60 millió, amiből kijön 3 nagyon jó játékos. Aztán ha még Cesc jön, akkor még egy kiváló játékos, vagy 2 kiegészítő.
Pl.: Jose Angel, Cesc, Rossi, és még valaki, talán a védelembe.

Ha Kun jönne, akkor pedig 30-millával számolok kb... Nem "sok" a különbség.. :D

Persze csak vizionálok, senki se higgye, hogy beszéltem Rosell-el, nagyon elfoglalt mostanában Sandor... :D

Még ha megengeditek, én Forlan-nak örülnék a legjobban. Tökéletes cseréje lenne bármelyik kezdőcsatárunknak, és nem mellesleg olcsó. 2 évet lehúzhatna. Addigra beérne Bojan és/vagy Thiago is, vagy akár Soriano. Ki tudja, talán őt úgy emlegetnénk mint Larsson-t, nem lehet tudni.. !?
Olvastam egy cikket, hogy Ibra ára egyből megy a hitelbe visszatörleszteni. Másrészt Rosellék minél hamarabb leszeretnék nullázni az adósságot, úgyhogy sztem ne reménykedj ilyen 86 milliókban. Olyan 50 millája van a csapatnak, ami max. fölmegy 60-ra. Ebből kijön Rossi és 2 kiegészítő ember. Azt meg nem hinném, hogy 40 alatt elengednék Fabregast. Én remélem, hogy nem lesz nagy költekezés, mert tényleg az lenne a legjobb, ha minél gyorsabban visszatörlesztenék az adósságot. Meg egy duplázó csapatra nem hiszem, hogy ilyen sok pénzt kéne költeni. Előre kell 1-2 ember, hátra kell egy ember, aztán ha megy vki még annak a helyére.

Nálam ez így néz ki:
Jön: Rossi, 2 ember (José Ángel, Botía/Thiago Silva :D)+Fontás, Thiago
Megy: Milito, Maxwell, Jeffren
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
lbasse
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2011.03.27. 12:59:35

2011.06.03. 16:42:27

Kép
Reméljük hogy ez a barátság barca mezben folytatódik majd. :lol: :lol:
Avatar
SuperMessi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2008.07.17. 20:08:27

2011.06.03. 16:41:56

Bojan nem lesz cserealap. Legalábbis saját bevallása szerint.

Forrás: http://www.totalbarca.com/2011/news/boj ... z1ODxMFOFR
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára SuperMessi 2011.06.03. 16:48:54-kor.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2011.06.03. 16:24:17

Ha Tiagot eladjuk sírva fakadok. A jövő embere! Maradnia kell!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.06.03. 16:23:23

Szerintem a kölcsönadottakkal is kellene már valamit kezdeni. Keirrisont nem értem miért nem sóztuk még el, akár áron alul. Én nagyon szívesen nézegettem volna itt, de ha már ilyen pót-pót csatárokat akarunk venni, az nem azt sejteti, hogy ő valamikor is gránátvörös-kékbe fog öltözni. Belevonni egy üzletbe vagy eladni 7-8 milláért. Hleb-et is lezárhatnánk végre. henrique meg asszem nem futott rossz szezont, szóval belőle is jöhet valami.
Az egyetlen kérdés, hogy Pep mennyi ideig marad, mert ha tényleg csak egy év (ne így legyen) az új edző akár számolhat is egyikükkel, bár csekély az esélye. Senkinek nem jó ez a kölcsönbe adogatás. Elég régóta egyenlő azzal, hogy soha nem látjuk viszont. Ezért sem támogatom annyira Neymart. Keirisson is mindent megnyert Barzíliában, és itt még egy Benficában, vagy Fio-ban is szenved.

Ez az év arra is jó lenne hogy Pep 2 fiatalt (Fontás, Thiago esetleg Sergi Roberto) hozzon fel és próbáljon beépíteni, mert Fontás-ból is kinézem hogy úgy jár mint Busi. Cesc egyelőre felesleges, hacsak Thiagot nem barmoljuk el.

A nagyon-nagy kérdés hogy Pep hol számol Affellay-jal. Ha továbbra is támadóként az már egy kicsit sok, Jeffrennek mindenképp, Bojan-nak sanszos (bár nagyon nem szeretném) el kell mennie. MVP+Rossi+Ibi elég kell hogy legyen, főleg úgy, hogy mindenki kaphasson játéklehetőséget.

A Sanchez/Rossi témához hozzászólva kétesek az érzelmeim. Szívesen látnám a chileit, mert tud újat húzni, kavargatni, felpezsdíteni a játékot, lendületet hozni, de sok ilyen volt már. Kikiáltják a jövő reménységének, az új Pelének, Maradonának stb. aztán elkerül egy nagyobb csapathoz és kb. ennyi. Ráadásul ezzel stílussal messivel egy kicsit két dudás egy csárdában lennének, egyértelmű kinek a javára. Nem tett még le annyit, hogy biztosra mehessünk. Főleg egy 35 milláért egy udinei kiemelkedő szezon után.
Ellenben Rossi konstans jó teljesítményt nyújt, a szélek se idegenek tőle és termel rendesen (32 gól legutóbb). + itt játszik már egy jó ideje ismeri a ligát is. Biztosabbnak tűnik és olcsóbb is. Sztem 25-öt megér. Drága mulatság lenne a chilei, mert a zsákbamacskák nem nagyon jöttek be eddig.

Maxwell helyett JA. Nem hiszem hogy ennyire skótok lennénk, bár Rossel?
Milito ugye pápá, sztem Jeffren is, ha jön csatár, Bojan pedig szvsz attól függ Ibi hol játszik, vagy ha valaki előáll egy nagyon jó ajánlattal érte, akár csereüzletre is.

Nem volt olyan rövid ez a pad, csak nem túl minőségi. Most lehetne JA, Adriano, Fontás, Thiago,Affellay, Masch, Keita, Rossi, Bojan -ból válogatni. (+esetlegesen érkező)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Chino 2011.06.03. 16:30:32-kor.
Forca Barca!!!!
maki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2011.02.05. 04:51:08
Tartózkodási hely: Budapest

2011.06.03. 16:18:19

Többen írták, hogy azért kellenek az új játékosok, mert a mostaniak belefásulnak, meg a motivációjuk sem lesz már akkora. Erről kérdezték Rivaldot is 1-2 hete, és ő is azt mondta, hogy egy olyan csapatnál, ami történelmet akar írni, nem kell félni a motiváció hiányától. A másik dolog, ami segít ebben szerintem, az pedig Mourinho és a nyilatkozatai :D Ettől függetlenül szerintem is kellenek az új játékosok, a keretet meg kell erősíteni.
Apart from a right foot, Rivaldo had everything.
Avatar
Rivaldinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2071
Csatlakozott: 2005.05.21. 08:24:46
Tartózkodási hely: csúcson

2011.06.03. 15:57:06

Nos mink van. Az eddig 50 millió Eur-s költekezési sapka.
Erre rájön Ibra ára, ami azt hiszem prémiumokkal együtt 24+2 = 26 millió Eur.
Aztán Maxwell és/vagy Bojan és/vagy Thiago(Keita, Soriano).. stbstb amiből szintén látunk összesen talán 10 millát.
Ez ugye 86 millió Eur. Ami így nézve már nem kevés.
Ha Rossi jön, maximum 26 millió (vagyis Ibra ára kb.)
Van még 60 millió, amiből kijön 3 nagyon jó játékos. Aztán ha még Cesc jön, akkor még egy kiváló játékos, vagy 2 kiegészítő.
Pl.: Jose Angel, Cesc, Rossi, és még valaki, talán a védelembe.

Ha Kun jönne, akkor pedig 30-millával számolok kb... Nem "sok" a különbség.. :D

Persze csak vizionálok, senki se higgye, hogy beszéltem Rosell-el, nagyon elfoglalt mostanában Sandor... :D

Még ha megengeditek, én Forlan-nak örülnék a legjobban. Tökéletes cseréje lenne bármelyik kezdőcsatárunknak, és nem mellesleg olcsó. 2 évet lehúzhatna. Addigra beérne Bojan és/vagy Thiago is, vagy akár Soriano. Ki tudja, talán őt úgy emlegetnénk mint Larsson-t, nem lehet tudni.. !?
Avatar
SuperMessi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2008.07.17. 20:08:27

2011.06.03. 15:24:16

herlius írta:Azért csak hallkan megjegyzem, hogy Pep érkezése óta minden évben lecseréltük az aktuális kezdő csatárunkat. Remélem ez a Rossi téma nem Villa távozását vetíti előre. Tudom, hogy hülye felvetés, csak már kicsit paranojás lettem az utóbbi években:)
Biztos hogy nem. Most hét hetet fog pihenni Villa, nem hármat mint tavaly + végigcsinálja az egész alapozást, tudja ezt Pep is. Jövőre 30 körül termel. Mozdíthatatlan nyugi :)
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2011.06.03. 15:17:43

Azért csak hallkan megjegyzem, hogy Pep érkezése óta minden évben lecseréltük az aktuális kezdő csatárunkat. Remélem ez a Rossi téma nem Villa távozását vetíti előre. Tudom, hogy hülye felvetés, csak már kicsit paranojás lettem az utóbbi években:)
Meridiane
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2009.08.18. 20:59:40

2011.06.03. 15:17:25

LM10 írta:Én az Atmának eladnám Bojant. Már ha jó pénz fizetnek érte. Rossit szerintem megoldjuk majd, és még akkor 25-30 millánk marad. Abból akarjuk megvenni Cesct, csak nemtudom, hogy mikor fogadná el ennyiért az ajánlatot Wenger...
Én komolyan nem értek itt egy-két embert...
Rossit nem 25-30 misiből fogjuk megoldani, hanem Ibra árából...
Támadó kell, remélem ezen nem nyitunk vitát, elég ha visszagondoltok a tavaszra, hogy mennyire messi függőek voltunk...
Sajnos nem elég, ha csak ő van formában, kell a verseny a többieknek is...
Bojan szerintem kölcsönbe megy és mondjuk egy Atma elég jó is lenne szerintem... Elmegy tőlük Agü, így fix helye lenne kezdőként...
Ami kell az hátulra ember (középhátvéd és/vagy balhátvéd) s akkor kb meg is vagyunk...
A Fabregas saga meg már most az agyamra megy...
Kell ő ide, ez nem kérdés, de könyörgök... 2015-ig van szerződése... 40 misi alatt nem fogják elengedni csak ha beletoljuk affelayt és/vagy még valakit.... ami lévén milyen rövid a pad, hiba lenne...
UFF
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1686
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2011.06.03. 15:17:00

Ha már Atlético, akkor egy ~5 millió + Bojan kölcsön Forlánért.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2011.06.03. 15:04:59

Én az Atmának eladnám Bojant. Már ha jó pénz fizetnek érte. Rossit szerintem megoldjuk majd, és még akkor 25-30 millánk marad. Abból akarjuk megvenni Cesct, csak nemtudom, hogy mikor fogadná el ennyiért az ajánlatot Wenger...
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.06.03. 14:57:13

Agüerot el kell felejteni. Túl van értékelve, az árát illetően mindenképpen! Akkor már tényleg inkább Rossi, akiért viszont szintén nem adnék 20-nál többet. Sőt, még annyit sem. De úgy látom hogy nagyon ráálltunk még egy klasszis támadó igazolására, ami szerintem továbbra is teljesen felesleges.

Soriano az első csapatban nem férne el, ez világos, a Barca B-ből pedig már kinőtt. Nyugodtan viheti az Atletico. Viszont Bojan és Thiago eladását el kell felejteni, főleg utóbbiét! És Keita távozásának sem örölnék.
Bízom benne hogy jó döntéseket fogunk hozni!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
SuperMessi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2008.07.17. 20:08:27

2011.06.03. 14:52:54

Kunnak a kivásárlási ára 45, azaz ennyiért el se kell menni Madridba érte, csak átutaljuk az összeget, és megmondjuk hogy mikor jelentkezzen edzésre. Ezt a pénzt a Real is leteheti érte, valószínüleg ezt még nem tették meg és nem is nagyon tervezik ezért ajánlgatják nekünk sztem olyan 35 körül. A Chelsea és a City is pályázik rá szerintem ők is hasonló árban gondolkodnak, de ha minden igaz Kun spanyolországban szeretne maradni, a matracosok viszont nem akarják a Realba küldeni, így véleményem szerint ha a stáb is rábólint, akkor 32-35 körül elhozható. De szerintem Rossi lesz belőle.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.06.03. 14:33:56

45? Akkor minek beszélünk róla?
Annyit biztos nem adunk ki érte.
Akkor valószínűleg Rossit vesszük csatárnak. :roll:
Végül is nekem mindegy ki jön, csak jó legyen. :)

FSH!
5 milla ide vagy oda, nem akartam már leírni még egyszer az árat így ink egybeírtam 25-re.
Hiába lenne sok pénzem akkor sem adnék ki egy Sánchezért 35-öt. Rossi ár/értékbe meg kb olyan mint Agü, ha 30-nak számoljuk őt, de most látom Daffy írta h 45, ennyit ő sem ér meg..
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2011.06.03. 14:31:49

S.Agüero írta:Nálam így lenne az igazolás sorrend:
S. Agüero (30 millió) > A. Sánchez (35 millió) > G. Rossi = Neymar (25 millió) > William (15 millió)
Így igazolnék, ha sok pénzem lenne:
José Ángel(5 m), Thiago Silva(20 m), Rossi v. Agü (25 m), Fab(30 m)
Azért nem vágom a logikádat. :)

Fent Agüero 30, lent már csak 25, Rossi is 25, de ha 25nek számolod akkor azt jelenti, hogy Rossi jön, pedig te Agüerot akarod.

És nem nagyon van időm mostanában átigazolásokat olvasgatni, de ha Fab alatt Fabregasra gondolsz, tavaly még nem 60 körül volt?

William esélytelen.


saját vélemény:

Az eddig felhozott nevek közül, csak Agüerot és sánchezt látnám szívesen.

Rossi szerintem nem való ide, Neymart túlsztárolják, William kb. annyit tudna hozzátenni mint Csiga.

Védő szerintem nem nagyon szükséges, de ha olcsón tudunk szerezni jöhet.
Kp-ra jöjjön Fabregas, ezután az év után már tuti jönni akar.

Ha Bojant vagy Afellayt eladjuk akor szerintem Bojant kölcsönbe adjuk valami Liverpool szintű csapathoz, Afellay meg maradjon.

Milito mehet.
Thiago,Dos Santos, Bartra, Muniesa, Sergi Roberto nyugodtan feljöhetnek.
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.06.03. 14:21:40

MessiFan írta:Pontosan! Semmit sem tud hozzátenni ehhez a Barcához és pont ezért van ő itt. Nem rinyál a percekért hanem minden meccsen beáll 20 percekre és megoldja mindig a dolgát + néha gólt lő vagy fejel.
Ha feljön Thiago a nagyokhoz akkor szerintem nem kell még 1 évig kp-ra venni senkit sem.
Sokkal inkább Alves és az MVP mögé valakit és a kövi év meg van oldva szvsz :)

Kalap! Nekem az a véleményem, hogyha érkezik Rossi, akkor Afellaynak már csak ritkán lenne helye ott elől. Sokkal inkább olyan poszton tudnám őt elképzelni mint a PSV-ben vagy mint Fabregas mostani pozícióján. És ha ez beválik akkor nem kell még 1 kp.
Ezt mondtam én is, de ez Pep-en és nem rajtunk múlik. Ha ő úgy gondolja, hogy Affelay játsszon a középpályán, akkor nem kell semmiképp sem középpályás, csak egy csatár, ez esetben Rossinak örülnék.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.06.03. 14:21:25

S.Agüero írta:Nálam így lenne az igazolás sorrend:
S. Agüero (30 millió) > A. Sánchez (35 millió) > G. Rossi = Neymar (25 millió) > William (15 millió)
Így igazolnék, ha sok pénzem lenne:
José Ángel(5 m), Thiago Silva(20 m), Rossi v. Agü (25 m), Fab(30 m)
80 m körül kijönne, persze ez csak feltételezés, ennek semmi alapja nincs, nehogy valaki itt elkezdjen szapulni. Csak ezt lájkolnám. :D
kun 45 milla.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.06.03. 14:07:03

Nálam így lenne az igazolás sorrend:
S. Agüero (30 millió) > A. Sánchez (35 millió) > G. Rossi = Neymar (25 millió) > William (15 millió)
Így igazolnék, ha sok pénzem lenne:
José Ángel(5 m), Thiago Silva(20 m), Rossi v. Agü (25 m), Fab(30 m)
80 m körül kijönne, persze ez csak feltételezés, ennek semmi alapja nincs, nehogy valaki itt elkezdjen szapulni. Csak ezt lájkolnám. :D
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.06.03. 14:03:26

Pontosan! Semmit sem tud hozzátenni ehhez a Barcához és pont ezért van ő itt. Nem rinyál a percekért hanem minden meccsen beáll 20 percekre és megoldja mindig a dolgát + néha gólt lő vagy fejel.
Ha feljön Thiago a nagyokhoz akkor szerintem nem kell még 1 évig kp-ra venni senkit sem.
Sokkal inkább Alves és az MVP mögé valakit és a kövi év meg van oldva szvsz :)

Kalap! Nekem az a véleményem, hogyha érkezik Rossi, akkor Afellaynak már csak ritkán lenne helye ott elől. Sokkal inkább olyan poszton tudnám őt elképzelni mint a PSV-ben vagy mint Fabregas mostani pozícióján. És ha ez beválik akkor nem kell még 1 kp.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MessiFan 2011.06.03. 14:10:39-kor.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2011.06.03. 13:44:33

FCB_gábor írta:Mindenképpen el kell küldeni játékosokat, akkor én megköszönném Max-nek, Keita-nak, Adriano-nak és Milito-nak a közreműködést és helyettük hoznék új játékosokat. + még 2-3 játékos jöhetne.
Ez már bőven elég változás ahhoz, hogy meglegyen a kellő motiváció a csapatban.
Konkrét játékosokról meg felesleges addig beszélni amíg nem állunk velük és klubjukkal tárgyalásban.
Adriano még 1 éve sincs nálunk, de te már küldenéd is tovább. Miért is? Maxwell-el és Milito-val nagyjából egyetértek, mindkettejük teljesítménye esett az idei szezonban, de ez (főleg Maxwell esetében) a kevés játéklehetőségnek is betudható. Keita-val szinte mindenkinek baja van, de konkrétan senki nem tudja megindokolni, hogy miért. Mert nem úgy cselez, mint a világbajnok középpályásaink? Ez tény, mint ahogy még nagyon sokan nem tudnak. Ezért is ők a világbaknokok. Viszont kevés hasznosabb tagja van a csapatnak mint Keita. Szó nélkül tűri a padozást, holott nagyon kevés csapatban nem lenne kezdő. Amikor beáll mindig keményen hajt, kiteszi a lelkét a csapatért, gyors, erőszakos, jól szerel, remekül lő és jól fejel. Viszont tény, hogy nem tud 5 méteren belül 3 védőt elfektetni. Hát ez valóban nagy hiba:) Ennyiért már tényleg érdemes elküldeni ...:)
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.06.03. 13:43:17

FCB_gábor írta:"...Thiago, nem vált be, kevés ő ide..."
"...nekünk a legjobb kell..."
"...Bojan, Jeffren, Thiago mehet..."

nem semmi, szép madridista felfogás

Thiago-t eltakarítani a csapattól -független attól ki érkezne helyette- túltenne az Eto'o bizniszen. Ennél csak Messi eladása lenne nagyobb blama.
A srác egy ösztönös zseni, aki nem látja az nézzen hokit.
Bojan 2.-3. számú csatárnak tökéletes. Ismeri a csapatot, a játékot, képességei kiválóak csak fejben nem oké most(Villa a rutinos, elismert csatár, mennyit játszott kapura veszélytelenül? Van ilyen.) . Egy hajszálon múlik mikor robbant. Felesleges pocsékolás őt elszórakozni, az más tészta ha menni akar.
Jeffrennel megint az a helyzet, hogy sok lehetőséget nem kapott. Amikor kis időt egészséges volt és játszhatott is akkor nem volt vele különösebben gond, szépen megoldotta a dolgokat, de nyilván neki is jót tenne egy kis önbizalom.
Rijkaard idejében 24-25 fős kerettel dolgoztunk, most 19 játékossal vágtunk neki a szezonnak.
Hozhatunk a saját neveltek helyett rutinosabb drága játékosokat, de semmi garancia arra, hogy jobbak lesznek a fiataloknál, vagy nekik nem lesznek sérüléseik.
A 19-es keret szűk. Lehet benne mind a 19 klasszis játékos, bl győztes és világbajnok, akkor se elég.
A fiatalokat békén kell hagyni és venni kell még 3-4 10-20millás játékost, akik jó korban vannak, sikerre éhesek és azokon a posztokon játszanak ahol erősítésre szorulunk.
Nem a fiatalokon kell frissíteni, hanem azokon a játékosokon akik ugyan rutinosak, lehetőséget is kaptak, de nem éltek vele.

Mindenképpen el kell küldeni játékosokat, akkor én megköszönném Max-nek, Keita-nak, Adriano-nak és Milito-nak a közreműködést és helyettük hoznék új játékosokat. + még 2-3 játékos jöhetne.
Ez már bőven elég változás ahhoz, hogy meglegyen a kellő motiváció a csapatban.
Konkrét játékosokról meg felesleges addig beszélni amíg nem állunk velük és klubjukkal tárgyalásban.
Az első felével egyetértek, a vége kicsit sok nekem. Max felőlem is mehet, neki szerintem már csak lejjebb van és, ha a fiatal tehetség beválik helyette, akkor erős cseresorunk lehet. Adriano? Miért menne el? Szerintem egész jó szezonja volt, a kisebb csapatok ellen élmény volt két futó szélső védő játékát nézni és a nagyok ellen sem vallott szégyent. Jó korban van, cserének szerintem tökéletes. Keita nálam ugyan ez a kategória, ráadásul Pep egyik személyes kedvence, kár azon morfondírozni ,hogy távozik, mert most biztos nem fog. Milito felőlem is mehet. Ezek után én amondó vagyok, hogy nem kell 3-4 10-20 millás játékos, hanem kell ez a José Angel fiú csere balhátvédnek Maxwell helyett, talán elférne egy kh is, de az nem létszükséglet, illetve mindenképp kell egy támadó és/vagy egy középpályás. Az és/vagy-ot azért írom, mert ha Pep jövőre számolna Affellayal a középpályán, akkor egy támadó vétele esetén nincs szükség középpályásra. Viszont, ha továbbra is csak támadóként jön szóba a holland, akkor elfér egy középpályás a keretben, aki lehet akár Fabregas is, de megmondom őszintén, hogy nem fakadok sírva, ha nem érkezik. Elölre én a Rossi verziót támogatnám, de nem dőlnék a kardomba Aguero vagy Sanchez esetén sem ( nálam az utóbbi leginkább zsákbamacska, mind játékban, mind emberileg, de ettől függetlenül tudom, hogy nagy potenciál rejtezik benne). A kis olasz nagyon szimpatikus ember és megbízható, szerintem rettenetes mód passzolna ide. Az meg szerintem butaság, hogy nem húz váratlant és nem tud megverni egy az egyben senkit. Nem Messihez hasonlítom, de Messi sem 8 biciklicsellel veri meg az ellenfeleit, hanem egyszerű,de követhetetlen irányváltásokkal. Az alacsony súlypontja miatt Rossi is ebben jó, persze jó 3-4 szinttel lejjebb. Ezért úgy gondolom, hogy tud ő váratlanul cselezni.
Válasz küldése