Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.06.06. 12:55:43

Én a Cesc sagához szólnék hozzá: Nem fogok a kardomba dőlni, ha érkezik és nyilván erősítés lesz, de azért gondoljuk már át. Csak arra nem szabad alapozni egy világsztár igazolásánál, hogy majd, ha sérül lesz Xavi és Ini. Lesznek persze, de ezen az alapon mindenki mellé kellene egy világklasszis még, mert bármikor megsérülhet: PL: Valdes ( Casillas) Alves ( Maicon)- Puyol ( Terry)- Pique (Vidic v. Ferdinand :D ) , Abidal ( Evra)- Busquets ( Essien), Xavi ( Fabregas)- Iniesta ( mit tudom én ki :D )- Villa ( Rooney)- Messi ( CR)- Pedro ( megint csak mit tudom én ki, mert nagy a választék :D )
Persze ez egy orbitális ferdítés,de ha csak a sérülések miatt igazolnánk, akkor ez lenne mindenkinek a minőségi cseréje kb. Elég irreális. Emellett persze vannak pihentetések, de ez sem 10-15 meccs egy évben. Egyébként pedig két dologért lehet cserélni meccs közben, amiért szükség van minőségi cserékre: a)Töltelék, vezetésnél, pihentetés, stabilabb védekezés. b) Hátrányban vagy rossz helyzetben, hogy az eddig feltörhetetlen ellenfelet meg tudjuk törni és egy váratlant tudjunk húzni.
Keita így állt be sokszor a 60-70. perc tájékán, azért van ilyen sok játékperce, nem pedig a kezdőként lejátszott meccsei miatt ( van az is persze ). Ha vezetünk 1-2-3 góllal, akkor Cesc kb. motiválatlanul futkorászna a pályán kedvetlenül, a védekezés vele nem lenne stabilabb és a támadás sem lenne hatékonyabb, hiszen, Xavi-Ini kettős közül váltana valszeg valakit ( vagy egy csatárt) ezekből pedig nem következik csoda.
Hátrányban: Ki helyett hozzuk be, hogy meglepjük az ellenfelet és jobb legyen a támadás? Itt három variáció van: a; ha betlizik a Xavi-Ini kettős közül valaki( ez elég ritka azért valljuk be :D ) b; lejön egy betliző csatár és Ini húzódik előre ( ezzel gólerősebbek valószínűleg nem leszünk, márpedig a meccs vége felé hátrányban vagy 0-0-nál ez kockázat)
C; VKP helyett, aminek talán a kockázatvállalással lehet értelme, de nem vagyok benne biztos, hogy működne, ugyanis a támadójátékunk alapja is a gyors labdaszerzés. A másik kettővel szemben ennek még talán van egy pici értelme, de nem eget rengető húzás.
Ezzel szemben Keita, ha 20-30 perceket játszik, akkor is maximálisan motivált, segít nekünk ez idő alatt és nem teper több játékpercért. Emellett hátrányban, néha még változást és váratlant is hozhat a behozatala, ugyanis a gyors és aggresszív labdaszerzése után odaadja valamelyik irányítónknak és kilő a kapu felé, ezzel plusz egy gólerős játékos lesz elől, ráadásul a 60-70 percig tömörülő ellenfélnek figyelnie kell a beadásainkra is végre.
Mindezekért maradna Keita és jobban bíznék Thiagoban , aki reméljük türelmes lesz és sokkal inkább a jövő embere, mint Cesc. A pénzről még nem is beszéltem.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2011.06.06. 12:43:05

Nasrit is meglehetne próbálni.Jövőre lejár a szerződése, és nagyon jó kis playa, 20-25-ért szerintem simán el lehetne hozni.. :roll:
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2011.06.06. 12:19:23

Abban elég biztos vagyok, hogy Rossi beleillene a játékunkba: alacsony, gyors, fordulékony, gólerős, jól passzol, sokat mozog, ismeri spanyol bajnokságot. Nálam ő a favorit.

Alexis-t nem ismerem túlságosan, a youtube-videók pedig mindenkiből képesek világklasszist faragni. A statisztikája nem rossz mondjuk. Viszont alapjában véve nekem problémám van azzal, hogy ő dél-amerikai: az utóbbi években ezek a játékosok, akik nem Európában nőttek fel, egyszerűen képtelenek felvenni azt a ritmust, ami ide kell. (Na jó, talán két kivétel van: Aguero és Chicharito, de én egyiket sem tartom olyan nagy számnak, mint amekkora hírük van).
Remélem, ha létrejön ez az üzlet, akkor kellemesen fogok csalódni.

Cesc:
annyira nem vagyok oda az ötletért már. Úgy gondolom, Thiago 1-2 éven belül el tudja érni ezt a szintet, ha sikerül biztosítani a fejlődését. És nem kéne milliókat kidobni. Jelenleg nem kérdés, hogy Cesc többet tudna adni a tapasztalatával, de kérdés, hogy Xavi, Iniesta, Busquets, Mascherano mellett hol jutna neki szerep jelenleg?
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2011.06.06. 10:39:10

sjay írta:
sjd írta:
mess2009 írta:az igaz, hogy még az átigazolási idény elején vagyunk, de ez nem úgy működik, hogy most kezdünk el körülnézni...!
Honnan tudod, hogy csak most kezdtünk el körülnézni? Rossell mondta?

Attól még, hogy nincs meg az összes nyári igazolás jún 1-jén, az nem jelenti azt, hogy nincs meg a terv rájuk, tavaly se augusztus utolsó napjaiban jutott eszébe Pepnek, hogy meg kéne próbálkozni Mascheranoval
Ahogy a vezetőséget "ismerem", folyamatosan tervezgetik a vételeket, figyelik a leigazolni kívánt játékosokat, biztos hogy a "felszín alatt" most is ügyködnek valamin, úgyhogy 100% hogy nem most nézelődnek..
OK: én nem valami ellendrukker vagyok, csak kisért a tavalyi nyár mert sztem akkor nagyon béna volt a technikai részleg. ....nos, ahogy a vak is mondja, majd meglátjuk....
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.06.06. 09:36:30

Cesc saga elmundo módra: Egy év telt el az utóbbi próbálkozás óta, az Arsenal hajlandó tárgyalni, mi több, elengedni, 55 millió euroért :lol:

Egy éve 40-ig mentünk fel, most a nyitó ajánlat 30+Thiago lenne, ha nem tetszene az Arsenalnak akkor 35+Thiago-ig menne ez fel, visszavásárlási opcióval.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
skadi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 630
Csatlakozott: 2007.01.11. 12:12:40

2011.06.06. 09:36:08

és mi van azzal a tavaly vett "világlegnagyobbtehetsége" brazil gyerekkel, akit azonnal kölcsönadtunk?
őt mennyiért is vette meg a klub? hol is van most ? mit csinál?
miért nem őt adjuk el és az árából fedezzük az újakat, vagy ha annyira [auto_cenzúra] jó, miért nem hívjuk vissza?
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.06.06. 08:30:40

bali 15 írta:Most olvastam, hogy Ferguson le akarja igazolni Ashley Young-ot.
Ha ez megvalósulna akkor ezzel az igazolással eléggé kiszorul Nani.
Mondhatni perifériába kerül.
Bár a srác, nyomába se ér CR-nek,és ego-lego egy kicsit de azzal egyet értek, hogy eléggé el volt hanyagolva mindig is, sok még a kiaknázatlan terület ennél a játékosnál.
A mi szélső-csatárkeverékű támadósorunkba remekül beleillene...
Persze a neve fel sem merült, csak egy ötlet.
már bocs... ennyi erővel hozzuk vissza "Keresdmáá!"-t is...
manapság a portugálok inkább Madridba valók (mennek is szép számmal...), nem tudom miért lett ez tendencia, de nagyon fogynak a "szerény" luzitán játékosok, márpedig Barcelonába (legfőképpen Pep Barcájába!) nem valók a Nani-féle pléjerek...
tudom, h csak egy ötletet írtál...

nem foglaltam eddig állást a felmerült támadó duó egyik tagjánál sem, de véleményem szerint Rossi lenne a leghatékonyabb a rendszerünkben, hiába nagyobb tehetség a chilei, Rossi tipikusan az a Samu-féle sokat mozgó, robbanékony csatár, a legnagyobb hátránya az ő leigazolásának az ára, vmint egy élcsapatot gyengítenénk...
Azonban számomra továbbra is az a legfontosabb, h Bojan megkapja a folyamatos lehetőséget, ha vmelyiket idehozzuk, akkor ez nem fog menni...

Cesc-szel kapcsolatban pedig: ha Thiago fejlődését nem akadályozza, akkor jöjjön, ha Cesc idejövetele magával vonná azt, h ifj. Mazinho megragad a fejlődésben, neadjisten elmegy, akkor MÉG ne jöjjön, csak 2 év múlva... (2 év múlva már lenne hely mindkettejüknek...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2011.06.06. 09:41:21-kor.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2011.06.06. 08:11:56

Most olvastam, hogy Ferguson le akarja igazolni Ashley Young-ot.
Ha ez megvalósulna akkor ezzel az igazolással eléggé kiszorul Nani.
Mondhatni perifériába kerül.
Bár a srác, nyomába se ér CR-nek,és ego-lego egy kicsit de azzal egyet értek, hogy eléggé el volt hanyagolva mindig is, sok még a kiaknázatlan terület ennél a játékosnál.
A mi szélső-csatárkeverékű támadósorunkba remekül beleillene...
Persze a neve fel sem merült, csak egy ötlet.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2011.06.06. 06:31:07

Érdekes lesz ez a nyár mindenképpen. :D Szerintem lesz még annyi csavar meg név Te jó Isten...komolyan mondom már látom előre a mundon meg a sporton meg az összes többin a sok embert aki a Barcába igazol.Fabregas ügy szerintem megint egy külön történet lesz. :D Én úgy vagyok vele,ha jön jó,ha nem jön jó.Mindegy.
Kép
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.06.05. 23:21:26

lui1698 írta:
albicelesteX írta:Na most olvasom a cikket.Akkor most Rossi meg Alexis akár együtt is érkezhet? :roll:
Hát ha Jeffren meg Bojan is megy akkor van hova.
Viszont hova menne a két ifjonc, meg miért?
Bojan tuti hogy nem megy el.

Jeffren pedig... A mi számunkra is sötét ló a srác, de nagyon úgy fest hogy cserealap lenne. Csak ha ennyire sérülékeny kinek kéne, az olaszoknak biztos sem, max Villareal.

Nagyon meg lennék lepődve ha a 3 név közül 2 idejönne, szerintem egy a realitás. Nem kell hangsúlyoznom hogy kinek örülnék a legjobban :D
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
SuperMessi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2008.07.17. 20:08:27

2011.06.05. 23:21:20

Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2011.06.05. 23:17:53

socio66 írta:örülök az új híreknek,tulajdonképp bárki érkezik,örülni fogok mert erősítés lesz a csapatnak.
sánchez miatt pedig külön is nagyon boldog vagyok,nem gondoltam hogy ekkora sansz lesz az érkezésére,ha megszereznénk őt és fabregas-t is,az nálam maga lenne a tökély.
:)
Nem hangzana rosszul, tény :)
Ám hátul is elkél az erősítés, mert egy középső védő mindenképpen kell majd. Fontás lesz majd a kulcs, pontosabban a helyzete. Ha Pep alkalmasnak tartja a feladatra, akkor Ő lesz a "védőigazolás".
Rivaldo-A Legnagyobb.
socio66

2011.06.05. 22:41:03

örülök az új híreknek,tulajdonképp bárki érkezik,örülni fogok mert erősítés lesz a csapatnak.
sánchez miatt pedig külön is nagyon boldog vagyok,nem gondoltam hogy ekkora sansz lesz az érkezésére,ha megszereznénk őt és fabregas-t is,az nálam maga lenne a tökély.
:)
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2011.06.05. 22:33:19

Game90 írta:Fabregas-szal megállapodtunk? Mikor? Nagyon le vagyok maradva...
Szerintem már vagy 3 éve... :D
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2011.06.05. 22:31:59

eurobarca írta:Miközben a klubokkal, így a Villarreallal, az Udinesével vagy az Arsenallal még nincs egyezség, a játékosokkal már megállapodott az egyesület, így amint sikerül megegyezniük a feleknek a kiszemeltek áráról, úgy hivatalossá is válhat az átigazolás.
Fabregas-szal megállapodtunk? Mikor? Nagyon le vagyok maradva... :D

Looka: akkor csak a memóriám nem a legjobb :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára PCsabi 2011.06.05. 22:44:34-kor.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2011.06.05. 22:22:49

lui1698 írta:Hát ha Jeffren meg Bojan is megy akkor van hova.
Elég brutál támadósorunk lenne... Az biztos, hogy jóval nagyobb mélysége lenne a keretnek, és nem lenne gond, ha lendületet kell vinni a játékba. Idén is az volt az egyik legnagyobb probléma, hogy vékony volt a csatársor.

Ha mindkettő jön, akkor viszont Cesc csak nagyon olcsón érkezhetne. Ha érkezik egyáltalán.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2011.06.05. 22:15:22

albicelesteX írta:Na most olvasom a cikket.Akkor most Rossi meg Alexis akár együtt is érkezhet? :roll:
Hát ha Jeffren meg Bojan is megy akkor van hova.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2011.06.05. 22:04:26

Na most olvasom a cikket.Akkor most Rossi meg Alexis akár együtt is érkezhet? :roll:
Kép
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2011.06.05. 21:48:54

noname írta:Lavezzi, nos őt nem nagyon láttam játszani. Tudom h egy ideig ő is Maradona utód volt, igazi áttörés nélkül, azonban minden szezonban hasznosan játszott és ha nem tévedek, botrányai se voltak. Azonkívül ahogy elnézem a statisztikáit jól passzol és elég univerzális játékos, ráadásul olcsóbb is lesz, mint Sanchez lenne. Nem ismerem túlzottan, de úgy néz ki ő is remek megoldás lenne. Tulajdonképpen minden szóba került játékos nagy erősítés lenne, emiatt eléggé luxus pozícióba vagyunk. Rossi a leggólerősebb, a legrutinosabb, Sanchezben van a legnagyobb potenciál, míg Lavezzi előbbivel szemben rutinosabb és alighanem jobb passzoló. Bármelyik játékosnak örülnék, de van egy olyan érzésem h még jó ideig eltart, mire jön valaki, hiszen már van 3 ember, aki mind jó megoldás lenne(Neymar is szóba került már télen, vele 4), így ráérősen tárgyalhatunk. Mindannyian szívesen jönnének hozzánk, így nyomást gyakorolhatnak a klubjukra és nem lehet tudni melyik klub törik meg hamarabb. Előbb utóbb 1 meg fog. Remélem a Villarreal lesz az, de ha a Napoli vagy az Udine, annak is örülni fogok. Neymart már nem látnám olyan szívesen.
Ez teljesen korrekt ok fejtés. :) Még annyit hozzátennék,hogy lehet lesz egy nevető ötödik a végén. :D
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.06.05. 21:12:11

Lavezzi, nos őt nem nagyon láttam játszani. Tudom h egy ideig ő is Maradona utód volt, igazi áttörés nélkül, azonban minden szezonban hasznosan játszott és ha nem tévedek, botrányai se voltak. Azonkívül ahogy elnézem a statisztikáit jól passzol és elég univerzális játékos, ráadásul olcsóbb is lesz, mint Sanchez lenne. Nem ismerem túlzottan, de úgy néz ki ő is remek megoldás lenne. Tulajdonképpen minden szóba került játékos nagy erősítés lenne, emiatt eléggé luxus pozícióba vagyunk. Rossi a leggólerősebb, a legrutinosabb, Sanchezben van a legnagyobb potenciál, míg Lavezzi előbbivel szemben rutinosabb és alighanem jobb passzoló. Bármelyik játékosnak örülnék, de van egy olyan érzésem h még jó ideig eltart, mire jön valaki, hiszen már van 3 ember, aki mind jó megoldás lenne(Neymar is szóba került már télen, vele 4), így ráérősen tárgyalhatunk. Mindannyian szívesen jönnének hozzánk, így nyomást gyakorolhatnak a klubjukra és nem lehet tudni melyik klub törik meg hamarabb. Előbb utóbb 1 meg fog. Remélem a Villarreal lesz az, de ha a Napoli vagy az Udine, annak is örülni fogok. Neymart már nem látnám olyan szívesen.
A Fifa egy szégyen
maki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2011.02.05. 04:51:08
Tartózkodási hely: Budapest

2011.06.05. 20:17:33

Alberto10 írta:
maki írta:Tényleg úgy tűnik, hogy a Villareallal megakadtak a tárgyalások és Sanchez került előtérbe. Állítólag 25 millió + Jeffren az ajánlat.
forrás?
SkySportson olvastam, ott azt írták, hogy spanyol jelentések szerint. Ránéztem most a sportra és a mundora, de egyiken sem írnak semmi konkrétat, tehát úgy néz ki, hogy kacsa.
Apart from a right foot, Rivaldo had everything.
marquez2
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2007.12.07. 11:09:54
Tartózkodási hely: celldömölk

2011.06.05. 20:08:30

Visca írta:
tiva írta:Tegnap volt szerencsem megnezni a Brazil-Hollandot. Neymar vegigküzdötte a meccset, magasan a mezöny legjobbja volt. Mar most egy ujabb kis zsenii! Van benne brazilos önzözes meg szineszkedes, de energikus es nagyon jol cselez. Hatalmas klasszis lehet belöle, de el is tünhet mint sok fiatal zseni honfitarsa. Azert 16 Millat megkockaztatnek erte! Annyit nem bukhatunk rajta mint Ibran!
Szerintem meg nem engednék el 16 milláért ha sanchez 20 felett van főleg nekünk nem de ha el lehetne hozni adom a szvaidat hogy annyit nem buknánk vele mint az Ibrával
Sokkal inkább 30, mint 20 felett, Neymart meg már tavaly el akarta hozni a cselzi és már akkor 20felett volt a licit, amit gondolkodás nélkül visszautasított a santos, idén meg talán az egyik legfelkapottabb focista, nem hiszebb, hogy olcsóbb lenne, mint tavaly.
Visca
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2010.07.21. 20:59:17
Tartózkodási hely: Gyor

2011.06.05. 19:56:47

tiva írta:Tegnap volt szerencsem megnezni a Brazil-Hollandot. Neymar vegigküzdötte a meccset, magasan a mezöny legjobbja volt. Mar most egy ujabb kis zsenii! Van benne brazilos önzözes meg szineszkedes, de energikus es nagyon jol cselez. Hatalmas klasszis lehet belöle, de el is tünhet mint sok fiatal zseni honfitarsa. Azert 16 Millat megkockaztatnek erte! Annyit nem bukhatunk rajta mint Ibran!
Szerintem meg nem engednék el 16 milláért ha sanchez 20 felett van főleg nekünk nem de ha el lehetne hozni adom a szvaidat hogy annyit nem buknánk vele mint az Ibrával
tiva
Barça B
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2010.06.28. 19:31:41
Tartózkodási hely: Wien

2011.06.05. 19:48:48

Tegnap volt szerencsem megnezni a Brazil-Hollandot. Neymar vegigküzdötte a meccset, magasan a mezöny legjobbja volt. Mar most egy ujabb kis zsenii! Van benne brazilos önzözes meg szineszkedes, de energikus es nagyon jol cselez. Hatalmas klasszis lehet belöle, de el is tünhet mint sok fiatal zseni honfitarsa. Azert 16 Millat megkockaztatnek erte! Annyit nem bukhatunk rajta mint Ibran!
Avatar
Alberto10
Capitá del Barça
Hozzászólások: 711
Csatlakozott: 2008.03.18. 15:32:51

2011.06.05. 19:45:32

Visca írta:Valahol olvastam ma hogy mivel rossi valszeg kapufa ezért Lavezzi az uj ha valaki tudja hol láttam az irja le a forrást mert én nem tudom de amugysem örülnék neki ha ez egy kicsit is igaz lenne
http://translate.googleusercontent.com/ ... 8hmwGLOMEg

Tényleg felröppentek ilyen hírek, azonban én is nagyon remélem, hogy kacsa. Ugyanis bár Lavezzi lényegesen olcsó lenne, Rossihoz és Sanchezhez mérve, minőségben nem üti meg azt a szintet, amit az előbbi 2 játékos képvisel.
Az ajánlólevelében a sokoldalúsága szerepelhet, hiszen a középen, a szélen és visszavont ékként is bevethető. Idén 31 meccsen 6 gólt és 14 gólpasszt jegyzett a Serie A-ban. A gólpasszok száma szép, viszont a 6 gól igencsak kevés, főleg úgy, hogy a Barca inkább gólerős csatárt kéne, hogy keressen, mint remek előkészítőt.

Az én álláspontom az egész támadókérdésről az, hogy Rossinál jelenleg (Fabregason kívül) senki nem illene jobban a Barca játékrendszerébe, egyszerűen ide való. Gyors, gólerős, technikás, remekül lát a pályán, bevethető a széleken és középen is, és a gólpasszokat is szép számmal osztja. Maga a játékintelligenciája, játékstílusa egyszerűen olyan, mintha Guardiolának teremtették volna. Szerintem garantáltan beilleszkedne, és akár a padról, akár kezdőként erősítést jelentene, így bővülnének a minőségi (!) lehetőségek a támadószekció rotálásában, ez pedig erkelülhetővé tehetné az év végi formahanyatlást a csapattól, amit idén is érezhettünk.

Sanchez is kíváló játékos, tényleg egy Istenáldotta tehetség, azonban neki inkább feküdne mondjuk a Real Madrid játéka, mint a miénk, mert amíg a Barca a meccsein felállt védelem ellen kell, hogy játsszon a csapat, és a védelem megbontása a cél, ami Rossi egyik nagy erőssége, addig a chileinek terület kell, hogy lendületből tudja rávezetni a védelemre a labdát, és úgy induljon befelé, vagy tolja el kifelé beadásra operálva. Ez leginkább a Madrid meccsei tapasztalható, inkább ott élne a srác, arról nem is beszélve, hogy Rossinak sokkal inkább fekszik a rövidpasszos tiki-taka, mint Alexisnek.

Összefoglalva: Rossit nagyonis meg kéne szerezni, persze csak reális áron, ami nélam a 25 milliós max. (más játékos bevonásával növelve max.)
Válasz küldése