Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2011.06.19. 20:47:22

barca99 írta:Szerintem félreérted. :) A kolléga azt mondja, Rossi mindenben jó, de nem emelkedik ki semmiben. Villa miben emelkedik ki? Ugyanúgy stabilan lövöldözik a gólokat (egyébkét nyilvánvaló, hogy Villa klasszis, ezt a válogatottban bizonyítja).
Azt mondtam, h viszonylag tűrhető. :D Villara inkább igaz, h mindenben jó, de nem emelkedik ki különösen semmiben. De azért Villa és Rossi nem egy kávéház. Ha megnézzük Villa valenciás és Rossi villarreálos szezonjait, akkor azért látszik a különbség. Rossinak még nem volt egyetlen kiemelkedő szezonja sem, mindig hozza amit tud, de úgy érzem, h egy Barca szintű csapatban ez már kevés.
Pedroval inkább érzem egy szintnek az olaszt, de akkor ő minek kell ide? ha a játék semmilyen elemében nem kiemelkedő és nem tud pluszt hozzátenni a játékhoz, akkor szerintem felesleges.

Sanchezről elmondtam, h van benne rizikó, de a jóval több a lehetőség is a chillei-be. Benne megvan az a bizonyos plusz, képes váratlant húzni és bizony, amikor a kb. egy stílust képviselő Villa és Pedro meccseken keresztül nem csinál semmit akkor jól jöhet.
Persze nincs garancia arra, h befog válni, és az is igaz, h az utolsó Olaszországból érkezett játékosunk némileg csalódást okozott, de úgy érzem, h ő jobban kell nekünk jelenleg, mint Rossi.
Az árát meg hagyhatjuk, nekem nem számít, már ahogy leírtam, nem az én zsebemből fog megritkulni a pénz, ha esetlegesen leigazolja őt a vezetőség.
:wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.06.19. 20:42:14

fcjoc írta:"Egy olyan csapathoz kerülni akik a BL-ben indulnak, mint az Udinese, mindig érdekes. És ha ez a legjobb a Barcának, és az én karrieremnek is, akkor elfogadom" mondta Soriano.

ez különbözteti meg a többi játékostól Soriano-t. Hatalmasat nőtt a szemembe.. a legjobbakat kívánom neked !
Végül is csak elmondta, hogy a másodosztály helyett a BL-ben játszhat, hogy a fizetések közötti elképesztő különbségről ne is beszéljünk, és még be is tudja úgy állítani, hogy a csapatnak tesz szívességet. Tényleg elképesztő önzetlenség :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sjd 2011.06.19. 20:47:24-kor.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.06.19. 20:35:52

barca99 írta:Szerintem félreérted. :) A kolléga azt mondja, Rossi mindenben jó, de nem emelkedik ki semmiben. Villa miben emelkedik ki? Ugyanúgy stabilan lövöldözik a gólokat (egyébkét nyilvánvaló, hogy Villa klasszis, ezt a válogatottban bizonyítja).
Villa kiemelkedőbb mint Rossi, Barca előtt is az volt, hogy hogy miben? Mint focista :D
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2011.06.19. 20:32:04

Szerintem félreérted. :) A kolléga azt mondja, Rossi mindenben jó, de nem emelkedik ki semmiben. Villa miben emelkedik ki? Ugyanúgy stabilan lövöldözik a gólokat (egyébkét nyilvánvaló, hogy Villa klasszis, ezt a válogatottban bizonyítja).
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2173
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2011.06.19. 20:27:24

"Egy olyan csapathoz kerülni akik a BL-ben indulnak, mint az Udinese, mindig érdekes. És ha ez a legjobb a Barcának, és az én karrieremnek is, akkor elfogadom" mondta Soriano.

ez különbözteti meg a többi játékostól Soriano-t. Hatalmasat nőtt a szemembe.. a legjobbakat kívánom neked !
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.06.19. 20:19:26

Laci ne vicceljünk már! :D

Villa a Barca előtt, és Rossi a Barca előtt (ahol most van), nem egy kávéház volt. Előbbi azért inkább klasszis mint utóbbi.

És azért az első szezonja se volt annyira rossz, a fontos meccseken pedig kifejezetten jó volt.

Pedro meg saját nevelés, így nem tudjuk összehasonlítani, de bőven elég az, amit ITT bizonyít.

tudom,h most főként Sanchez kontra Rossi vonulatban írtál,de ezt az első mondatod miatt írtam. Amúgy meg Sanchezben én is jóval többet látok, és ne fájjon már senkinek se,h mennyibe kerül, nem megyünk csődbe...
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2011.06.19. 20:12:18

kanty írta:Most lehet, h sokan megköveznek, de én Rossiban nem látok semmit, közepesnél egy kicsit magasabb szintet képes hozni, a játékában pedig semmi extra nincs. Nincs a játékának egyetlen olyan eleme se, amiben kiemelkedne, minden téren viszonylag tűrhető, de ez ide kevés.

Sanchezben nagyobb a kockázat, de jóval nagyobb a potenciál is. Azt kár taglalni, h mennyire csapatjátékos, vagy, h mennyit passzol, mert még ITT nem játszott, s mint tudjuk a Barca egy teljesen más kávéház.
Nekem személy szerint nagyon hiányzik a csapatból egy hozzá hasonló játékos, aki felmeri vállalni a cselezést, aki mer váratlant húzni és ha két védő előtte van, akkor nem a vissza passzt választja, mert Messi és Iniesta kivételével nagyjából az összes játékosunk ilyen.
Villa vagy Pedro miben emelkedik ki? Ilyen alapon Sanchéz sem illik ide, mert csak a gyorsaságában és a cselekben emelkedik ki, az meg ide kevés...

A két szélső támadónak nem is kell túlcifrázni, jól kell mozogni, és elhúzni Messi elől a védőket, hatékonyan kell letámadni, érezni kell a kényszerítőket, és a helyzeteket higgadtan beverni. Ezekben én jónak láttam Rossit, szóval túlzásnak érzem, hogy kevés ide.

A szerintetek unalmas játék, alibipasszok, etc. szerintem nagyon is tudatos. Labda nélkül szenvedünk, Pepnek mániája a labdabirtoklás. Ebbe azért nem fér bele, hogy ész nélkül elszórjuk a labdákat. Ha nem megy, akkor vissza megy a labda a védőköz, és kezdjük előlről, amíg nem jön a rés. Talán azért sem akarják minden áron megverni a védőjüket.

Egyébként szerintetek hány olyan játékosra van szükség, aki nekimegy a védőknek? Minél több, annál jobb? Vagy ez a három lesz a pont ideális? Nekem ez nem annyira világos.
(Amúgy biztos, hogy lesz haszna, mert kiemelkedően gyors. Egy ilyen játékos mindig hasznos, mert lendíteni tud a csapaton. Becseréled, és mindig megveri a védőjét, utána "csak" jól kell passzolnia, mert a védelem már tolódik. Csak ettől több kell, mert ez joker szerepkör inkább a 3 milliós Afellay. 30-40 millióért stabilan kell hozni a Barca kezdő szintjét, én egyelőre ettől tartok egy kicsit.)
Avatar
pityi13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2011.01.06. 20:04:33
Tartózkodási hely: Budapest

2011.06.19. 20:10:06

Avatar
Tdavid
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2009.05.09. 13:26:14
Tartózkodási hely: Itt is, ott is.

2011.06.19. 19:45:57

barca0417 írta: pont most néztem egyet hasonlót Quaresmáról is, és tudjuk ő hol tart... :S pedig ő se ügyetlen...
Csak sajnos Quaresma mentálisan rettentő gyenge és azért az arca se kicsi.... :roll:
Kép
Avatar
Wesley
Barça C
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2011.04.03. 21:43:33

2011.06.19. 19:36:23

fcbarcelona10 írta:
Tocy írta:Lát a pályán, képes osztogatni, de ami számomra a legfontosabb: volt, hogy folyamatos sprintben támadott le végig, szélsőhátvédtől kapusig, belső védőig, vkp-ig...ezt nagyon értékesnek tartom. Vele nem hiszem, hogy lenne Zlatanos probléma, miszerint nem fut, nem támad vissza...tökéletesen illene a gépezetbe, csak vinne még egy kis pluszt a játékba.
Itt van amire gondoltál. http://www.youtube.com/watch?v=ZgfMSkP7 ... page#t=72s
Én is nagyon örülnék hogyha itt kötne már ki végre. Tavasszal csak miatta néztem olasz bajnokit. :D
Remek igazolas lenne, jol lat a a palyan, a passzai gyonyoruek, gyors es technikas, szerintem remekul es eleg hamar befog illeszkedni a Barcaba. En nagyra tartom ot, es mihamarabb a Barcaban szeretnem latni.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2011.06.19. 19:36:13

Kíváncsi leszek erre a Sánchez gyerekre..nem sokat láttam játszani, de a Copa Amerikán megfigyelem... Én ugyan Rossi párti vagyok, de nem a chilei ellen. Csak tudom hogy az olasz milyen játékos, és szívesen látnám itt.
De ha Alexis jön, és beválik itt akkor boldog leszek. Az ilyen összefoglalókkal az a baj, hogy pont most néztem egyet hasonlót Quaresmáról is, és tudjuk ő hol tart... :S pedig ő se ügyetlen...
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.06.19. 19:31:59

Egyre biztosabbnak tűnik Sanchez, így némileg kifejteném h miért vehettük meg. Mindenekelőtt leszögezném: Rossinak örülnék(örültem volna)legjobban, de vele sincs semmi bajom. A pénz, amit fizetünk nem valószínű h annyi legyen, mint amennyiről írnak, majd meglátjuk a végleges számokat, de kétlem h egyben kifizetünk 25nél többet, illetve az se valószínű h ennyi teljesítményfüggő +pénz lesz.
Sanchez ugyan kvalitásai alapján elsősorban szélsőnek való, de a mi játékunkban ez nem probléma. Klasszikus csatár híján univerzálisan használható. Véleményem szerint nem egyszer az lesz a feladata,mint Messinek: mélyről indulás, ezáltal az ellenfél kizökkentése. A jelenlegi csatársorban Messi az, aki képes ilyen védelemkizökkentő megindulásokra, sztem Sancheznek gyakran hasonló feladata lesz, máskor szélsőcsatár. Pedro,Villa nem eléggé dinamikusak arra h egy hirtelen megindulással kizökkentsék az egész ellenfelet, Sanchez igen. Rajta kívül amúgy még képes hasonlóra Iniesta, Afellay, illetve jobb napjain Alves.
Remélem Pep be tudja építeni. Sokat kell majd neki játszani, de ha sikerül a rotálás, akkor ez nem lesz gond, hiszen Pedro és Villa látványosan kifárad ennyi meccstől,míg Messinek is vannak túl sok játék után hullámvölgyei. Nehéz lesz Sanchezt ugyanakkor beépíteni, hiszen sok mindenben más stílus mint a jelenlegi csatársorunk. Remélem használja majd az eszét. Az biztos h nem olyan buta mint Robinho, de rengeteget kell majd dolgoznia ahhoz h elhelyezkedjen. Messi lehet elsősorban a kulcs, hiszen Messi megtanulta mikor kell passzolni, mikor kell cselezni. Sanchez tanulhat tőle nem is keveset. Sanchez érkezésével a támadósor le lesz zárva. Lesz 3 világklasszis csatárunk, 1 ember, akiből lehet világklasszis, továbbá egy JollyJoker(Afellay). Esetleg akkor jöhetne még valaki, ha Jeffren,Bojan és Soriano egyszerre lépnek le, de ebben az esetben se valószínű h komoly igazolás lesz, max ha van lehetőség egy Maxwell-szerű emberre, de valószínűbb h meg lesz oldva a dolog a B-csapatból(Deulofeu...tudjuk ki). Zárjuk le mihamarabb ezt az igazolást. Rossi lett volna a favoritom, de Sanchezt is sokra tartom. A legfontosabb probléma meg lesz oldva, a maradék időben keselyűk módjára leshetjük az átigazolás-szezont, hogy esetleg lecsapjunk egy megfelelő prédára.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.06.19. 19:24:43

albicelesteX írta:Azért van még hova fejlődni...
Fejlődni még Messinek is lehet, pedig ha valaki, akkor ő tökéletes :D
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3471
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.06.19. 19:15:05

fcbarcelona10 írta:
Tocy írta:Lát a pályán, képes osztogatni, de ami számomra a legfontosabb: volt, hogy folyamatos sprintben támadott le végig, szélsőhátvédtől kapusig, belső védőig, vkp-ig...ezt nagyon értékesnek tartom. Vele nem hiszem, hogy lenne Zlatanos probléma, miszerint nem fut, nem támad vissza...tökéletesen illene a gépezetbe, csak vinne még egy kis pluszt a játékba.
Itt van amire gondoltál. http://www.youtube.com/watch?v=ZgfMSkP7 ... page#t=72s
Én is nagyon örülnék hogyha itt kötne már ki végre. Tavasszal csak miatta néztem olasz bajnokit. :D
Erről az agresszív letámadásáról nem is tudtam. :D Ez még csak jobb is lesz, ugyanis bizonyítani akar majd, még jobban oda teszi magát. :wink:
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2011.06.19. 19:06:37

Azért van még hova fejlődni...
Kép
Avatar
fcbarcelona10
Jugador del Barça
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2009.07.04. 13:59:33

2011.06.19. 19:00:42

Tocy írta:Lát a pályán, képes osztogatni, de ami számomra a legfontosabb: volt, hogy folyamatos sprintben támadott le végig, szélsőhátvédtől kapusig, belső védőig, vkp-ig...ezt nagyon értékesnek tartom. Vele nem hiszem, hogy lenne Zlatanos probléma, miszerint nem fut, nem támad vissza...tökéletesen illene a gépezetbe, csak vinne még egy kis pluszt a játékba.
Itt van amire gondoltál. http://www.youtube.com/watch?v=ZgfMSkP7 ... page#t=72s
Én is nagyon örülnék hogyha itt kötne már ki végre. Tavasszal csak miatta néztem olasz bajnokit. :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.06.19. 18:59:07

José Ángellel mi van amúgy?
Vagy akkor Maxwell marad? :roll:
Jobban örültem volna egy JÁ cserének mint Maxwellnek.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.06.19. 18:54:56

Szerintem középhátvédet nem kell venni, Milito helyére jön Fontás. Van olyan jó védő, h meglehessen bízni benne, főleg olyan meccseken, amik kevesebb téttel bírnak - ugye általában ilyen meccseken játszott Milito...
Avatar
Bobberto
Capitá del Barça
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2007.08.25. 21:25:45
Tartózkodási hely: Budapest

2011.06.19. 18:53:27

Egyértelmű, hogy rotálás lesz. Akinek (ne adj Isten) lenne 1 kisebb/nagyobb sérülése vagy gyengébb formában van az pihen és kész. Lényegesebben könnyebb lesz az, ha pl. 1 hét alatt 2 meccs is lesz, akkor lesznek minőségi cserék.

Sanchez típusú játékosokat rendkívül szeretem. Hajtanak a végkimerülésig, védekezésben és támadásban is kiveszi a részét, technikás és nem utolsó sorban gyors. A helyzetkihasználást itt biztosan gyakorolhatja, ha baj lenne vele.

Igazából már nem tudom kit látnék még szívesen, de az biztos fent jól fognak dönteni. Ha Cesc-et ennyire akarjuk, akkor valakinek távoznia kellene, nem? Xavi-Ini alap Cesc, Thiago és Keita. Szeretem Keita-t is, de nem szeretném, hogy Thiago elöl vegye el a fejlődéséhez szükséges játékperceket. Védők közül szvsz, pedig vagy felhozunk 1 fiatalt (amire nagy az esély) vagy igazolunk pár millióért valakit cserének.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2011.06.19. 18:45:52

tatesz1990 írta:Szerintem teljesen felesleges Alexis, inkább Fabregasba és egy jó belső védőbe (pl. Thiago Silva ) kellene fektetni a pénzt!!!
Bojant pedig nagy butaság elengedni ("ahogy Giovani dos Santost"), csak több játékidő kellene neki, és nem mellesleg Afellay is tökéletesen bevethető támadó-szélsőként.
Militonak is jár még egy esély a bizonyításra.
Pénzt csinálni lehet a Hleb, Keirrison, Ibra, Henrique, négyesből.
Giot butaság volt elengedni?:) Nézd meg,mégy egy Thambe se tudta beverekedni magát... Akkor miről beszélünk? :lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.06.19. 18:42:46

Rivaldinho írta:És a kezdőből Pedro-t szorítaná ki, vagy Villa-t ? Az oké, hogy 4 faja emberünk van 3 osztra, de Pep nem úgy szoott rotálni, hogy egyszer ez játszik, egyszer az, egyszer meg amaz...
Majd aki rosszabbul teljesít, szvsz.
Igazi posztja AS-nek a jobb szélső támadó, ami Pedro posztja is. Szval... :roll:
Ha meg Villa-t kell pótolni akkor Pedro megy ki balosra, AS meg jobboson futkorászik. :)
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2011.06.19. 18:39:33

Szerintem teljesen felesleges Alexis, inkább Fabregasba és egy jó belső védőbe (pl. Thiago Silva ) kellene fektetni a pénzt!!!
Bojant pedig nagy butaság elengedni ("ahogy Giovani dos Santost"), csak több játékidő kellene neki, és nem mellesleg Afellay is tökéletesen bevethető támadó-szélsőként.
Militonak is jár még egy esély a bizonyításra.
Pénzt csinálni lehet a Hleb, Keirrison, Ibra, Henrique, négyesből.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.06.19. 18:36:35

Mihu írta:
Tocy írta:
Lát a pályán, képes osztogatni, de ami számomra a legfontosabb: volt, hogy folyamatos sprintben támadott le végig, szélsőhátvédtől kapusig, belső védőig, vkp-ig...ezt nagyon értékesnek tartom. Vele nem hiszem, hogy lenne Zlatanos probléma, miszerint nem fut, nem támad vissza...tökéletesen illene a gépezetbe, csak vinne még egy kis pluszt a játékba.
Lehet hogy szerzünk egy Eto'o 2-t? 8)
Etoo'nál technikásabb, fiatalabb és szerintem okosabb is. Viszont a kamerunit gólérzékenységben meg sem közelíti :)
Avatar
Firefox
Capitá del Barça
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2011.06.03. 21:06:35

2011.06.19. 18:33:04

Mihu írta:
Tocy írta:
Lát a pályán, képes osztogatni, de ami számomra a legfontosabb: volt, hogy folyamatos sprintben támadott le végig, szélsőhátvédtől kapusig, belső védőig, vkp-ig...ezt nagyon értékesnek tartom. Vele nem hiszem, hogy lenne Zlatanos probléma, miszerint nem fut, nem támad vissza...tökéletesen illene a gépezetbe, csak vinne még egy kis pluszt a játékba.
Lehet hogy szerzünk egy Eto'o 2-t? 8)
Eto'o az a tipikus gólvágó 9-es volt ....Bár ha AS is ilyen lesz azt se fogom bánni :lol:
Gracias Pep Guardiola! Visca el Barcaaaaa!!!
Fuc*k off Madrid!
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2011.06.19. 18:29:55

Tocy írta:
Lát a pályán, képes osztogatni, de ami számomra a legfontosabb: volt, hogy folyamatos sprintben támadott le végig, szélsőhátvédtől kapusig, belső védőig, vkp-ig...ezt nagyon értékesnek tartom. Vele nem hiszem, hogy lenne Zlatanos probléma, miszerint nem fut, nem támad vissza...tökéletesen illene a gépezetbe, csak vinne még egy kis pluszt a játékba.
Lehet hogy szerzünk egy Eto'o 2-t? 8)
Válasz küldése