Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
SuperMessi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2008.07.17. 20:08:27

2011.06.20. 08:54:20

Megnéztem tegnap a Chile - Észtország meccs első félidejét. Sanchez középcsatárt játszott méghozzá elég jól. Szenzációsan hozta helyzetbe a társait akár hosszú indításokkal, akár egyérintős körömpasszokkal, és amikor szélre keveredett ki, akkor szinte minden esetben megverte a védőjét, ha kellett akkor kettőt is ill. a beadásai is jó helyre szálltak többnyire. Nekem a kapu előtt tűnt egy kicsit határozatlannak, de itt kap majd elég zsugát ahhoz hogy ebben is fejlődjön majd. Az biztos hogy bármelyik támadónk helyett a lehető legjobb csere lesz, és szerintem a kezdő sem elérhetetlen a számára. Egy gólt is lőtt tegnap ill. kiharcolt egy tizit. Én várom nagyon. Itt a helye.

http://www.youtube.com/watch?v=75MDppKXfa8
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.06.20. 08:00:13

Szerintem Sanchez még nagyon zsákbamacska helyzetben van, Rossi nem világsztár de a padra tökéletes lenne. Fabregas meg no comment...
"And my heart will leave you never."
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2011.06.20. 07:39:46

menczel írta:
messideco írta:Alexis simán nem ér közel 40 milliót. Akkor inkább Rossira kellett volna a pénzt költeni...
hát igen remélem a 28m +11m utóbbi része nem olyanokhoz van kötve, hogy eléri e a barca a bl helyet stb...
egyébként soriano talán csökkentheti így is az árat, amit örülnék ha nem tenne mert még a végén elég pénz marad Cesc leigazolására :S
De egyébként minek Cesc? Rohadjon csak meg ott Londonban.....

Más: Hétfő van..... Várunk Sánchez :P :D
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1615
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2011.06.20. 03:46:23

messideco írta:Alexis simán nem ér közel 40 milliót. Akkor inkább Rossira kellett volna a pénzt költeni...
hát igen remélem a 28m +11m utóbbi része nem olyanokhoz van kötve, hogy eléri e a barca a bl helyet stb...
egyébként soriano talán csökkentheti így is az árat, amit örülnék ha nem tenne mert még a végén elég pénz marad Cesc leigazolására :S
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.06.20. 03:05:47

Alexis simán nem ér közel 40 milliót. Akkor inkább Rossira kellett volna a pénzt költeni...
"And my heart will leave you never."
matador
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2008.06.02. 15:43:35

2011.06.20. 00:46:33

samy85 írta:Na a klubunk elég kapós lett a a játékosok körében.. Éden Hazard is kijelentette hogy csakis a Barcelonában szeretné folytatni a Pályafutását... az után hogy a United b terve ő volt Sanchezre, demoralizáló nekik... :D
Ezt nem tudom, honnan vetted, szóba se került a MU-val...

Ashley Young lényegében már megvan, Hazardról egy hír se volt, pedig hidd el, mindig figyelem ezeket...
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.06.19. 22:57:15

a chilei hírek 54 millió dolláros árról szólnak... (ez köbö 38 millió juró)

tehát valszeg az valósult meg, amit megszellőztettek: 27-28-at kapnak most az olaszok, a többi az eredmények függvénye...

holnap megnyílik az Alexis topic, ezt már 100%-ra veszem... :D (feltéve, h lesz modi, aki megnyitja :P )
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.06.19. 22:19:36

samy85 írta:Na a klubunk elég kapós lett a a játékosok körében.. Éden Hazard is kijelentette hogy csakis a Barcelonában szeretné folytatni a Pályafutását... az után hogy a United b terve ő volt Sanchezre, demoralizáló nekik... :D
Nem hiszem, hogy idén bármi nemű realitása lenne annak, hogy megvegyük, de én ő benne látok még hatalmas potenciált. Neymar már most egy nagyképű hülyegyerek, de ez a Hazard legalább annyira tehetséges mint a brazil. Nagy jövő előtt áll, ha jól választ majd klubot magának a Lille után. De most neki Lille-ben tökéletes helye van, BL résztvevők, címvédők a bajnokságban. Belgium nem tudom hogy áll az EB selejtezőkben, de ha sikerül nekik kijutniuk, az is elég nagy tapasztalat lesz számára.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.06.19. 22:12:49

Firefox írta:
Adja valamelyik csatorna?
http://ssorrum.blogspot.com/2011/06/1.html

Ha nem működne itt találsz streamet: http://www.totalbarca.com/2011/youth/li ... mpionship/

De a továbbiakat folytassuk a Barca fiatalok topicban!
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
Firefox
Capitá del Barça
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2011.06.03. 21:06:35

2011.06.19. 22:10:52

lluisllach89 írta:
tiva írta:Nezi vki az U21-et) Thiago megint nagyot jatszik!
Off: Igen :D

On: A goal.com közölt egy olyan cikket melyben Kiko elmondja hogy közel van a Barcához.
Adja valamelyik csatorna?
Gracias Pep Guardiola! Visca el Barcaaaaa!!!
Fuc*k off Madrid!
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2011.06.19. 22:10:30

Na a klubunk elég kapós lett a a játékosok körében.. Éden Hazard is kijelentette hogy csakis a Barcelonában szeretné folytatni a Pályafutását... az után hogy a United b terve ő volt Sanchezre, demoralizáló nekik... :D
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2035
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2011.06.19. 22:07:13

B. Tamás írta:
barca99 írta:Egyébként szerintetek hány olyan játékosra van szükség, aki nekimegy a védőknek? Minél több, annál jobb? Vagy ez a három lesz a pont ideális? Nekem ez nem annyira világos.
Ez egy nagyon jó kérdés szvsz, úgyhogy ha megenged, megpróbálnék válaszolni.

Szerintem itt nem azon van a hangsúly, hogy legyen 3, hanem hogy a keretben a lehetőségekhez képest a maximum számú. Pep úgyis mindig gondolni fog arra, hogy egyszerre xy ne kezdjen, mert az minőségromlást eredményez, nemhiába nem álltunk fel ebben az idényben Masch-Busq-Keita középpályával, mert habár pihenhetnének Iniestáék, minőséget vesztenénk a kp-n. Ezzel tehát azt akarom kifejezni, hogy - amit Cruyff is mondott - a következő idényben több olyan játékosunk legyen a padon, aki ha beszáll, változtatni tud, és nem csak azokra a mérkőzésekre jó, amiken pihenni kell a többieknek. Ha már Bojan, szerintem ő például arra, hogy pluszt vigyen a csapatba csereként, nem alkalmas. Ellenben Alexis csereként is beáll, levesz 1-2 embert, az meg bőven elég a többieknek.

Persze, több kérdés is felmerülhet minden egyes hsz után a válaszok mellett, de én így képzelem ezt a dolgot.
Az nem árt ha vannak akik a passzolgatásos, altatásos játékból egy gyors ritmus váltással meg tudnak indulni, és megverni 1-2 védőt. Mert ezzel meg lehet zavarni az ellenfelet, aki addig csak a labdát kergette. erre jelenleg Messi és Iniesta alkalmas, illetve Afellay ha belejön és Thiago... Ha melléjük csatlakozna Sánchez is és megbirkózna a feladattal, akkor tényleg lépnénk előre vele egyet. Főleg ha Villa is belejönne a helyzetkihasználásba, mert lesznek előkészítők bőven..
Kép
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.06.19. 22:05:59

tiva írta:Nezi vki az U21-et) Thiago megint nagyot jatszik!
Off: Igen :D

On: A goal.com közölt egy olyan cikket melyben Kiko elmondja hogy közel van a Barcához.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
tiva
Barça B
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2010.06.28. 19:31:41
Tartózkodási hely: Wien

2011.06.19. 21:57:45

Nezi vki az U21-et) Thiago megint nagyot jatszik!
HAnonymus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1407
Csatlakozott: 2004.10.08. 09:57:32

2011.06.19. 21:30:53

fcbarcelona10 írta:
Tocy írta:Lát a pályán, képes osztogatni, de ami számomra a legfontosabb: volt, hogy folyamatos sprintben támadott le végig, szélsőhátvédtől kapusig, belső védőig, vkp-ig...ezt nagyon értékesnek tartom. Vele nem hiszem, hogy lenne Zlatanos probléma, miszerint nem fut, nem támad vissza...tökéletesen illene a gépezetbe, csak vinne még egy kis pluszt a játékba.
Itt van amire gondoltál. http://www.youtube.com/watch?v=ZgfMSkP7 ... page#t=72s
Én is nagyon örülnék hogyha itt kötne már ki végre. Tavasszal csak miatta néztem olasz bajnokit. :D
Hatalmas köszönet a videóért, úgy tűnik belőle hogy nem egy agyatlan cselezőautomata a gyerek!
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2011.06.19. 21:30:26

barca99 írta:Egyébként szerintetek hány olyan játékosra van szükség, aki nekimegy a védőknek? Minél több, annál jobb? Vagy ez a három lesz a pont ideális? Nekem ez nem annyira világos.
Ez egy nagyon jó kérdés szvsz, úgyhogy ha megenged, megpróbálnék válaszolni.

Szerintem itt nem azon van a hangsúly, hogy legyen 3, hanem hogy a keretben a lehetőségekhez képest a maximum számú. Pep úgyis mindig gondolni fog arra, hogy egyszerre xy ne kezdjen, mert az minőségromlást eredményez, nemhiába nem álltunk fel ebben az idényben Masch-Busq-Keita középpályával, mert habár pihenhetnének Iniestáék, minőséget vesztenénk a kp-n. Ezzel tehát azt akarom kifejezni, hogy - amit Cruyff is mondott - a következő idényben több olyan játékosunk legyen a padon, aki ha beszáll, változtatni tud, és nem csak azokra a mérkőzésekre jó, amiken pihenni kell a többieknek. Ha már Bojan, szerintem ő például arra, hogy pluszt vigyen a csapatba csereként, nem alkalmas. Ellenben Alexis csereként is beáll, levesz 1-2 embert, az meg bőven elég a többieknek.

Persze, több kérdés is felmerülhet minden egyes hsz után a válaszok mellett, de én így képzelem ezt a dolgot.
.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.06.19. 21:29:22

Jó lenne már holnap vagy kedden arra kelnem, h ez legyen a főoldalon : Hivatalos: Alexis Sánchez az FC Barcelónáé!
:P 8) :D
De várom már! :twisted:
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.06.19. 21:12:46

pityi13 írta:Ebből a nyilatkozatból is látszik hogy a mi kutyánk kölyke.
Pedig nem az. :D Espanyol-nevelés, de a mentalitás Barcelonás. :P:P

Amúgy meg igazából nem mondhatott mást, hiszen a B csapatban már nem maradhatott, annál sokkal jobb, a BL-selejtezőben pedig jobb játszani és az olasz bajnokság amúgy se bővelkedik a spanyol játékosokban, ő lehet azon kevesek egyike, akik megélnek a Serie A-ban.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2011.06.19. 21:07:45

fcjoc írta:"Egy olyan csapathoz kerülni akik a BL-ben indulnak, mint az Udinese, mindig érdekes. És ha ez a legjobb a Barcának, és az én karrieremnek is, akkor elfogadom" mondta Soriano.

ez különbözteti meg a többi játékostól Soriano-t. Hatalmasat nőtt a szemembe.. a legjobbakat kívánom neked !
Nem lehet összehasonlítani az ő esetét a többiekével. Bojan, Jeffren, Montoya itt nevelkedett, fiatalok, ambiciózusak, nekik az a céljuk, hogy az első csapatban játszanak, mert a képességeik erre alkalmassá teszik őket. Az, hogy most nem férnek be, az külön pech, viszont ennyi év ittlét után joggal várhatják el, hogy a csapat eladja őket olyan helyre, ami az ő karrierjük szempontjából is jó és ne árcsökkentőnek használják egy random csapat random emberénél. Soriano ezzel szemben már focista szemmel nézve kellően benne van a korban, neki eddig nem sikerült az áttörés és pont azért szerződött a Barca B-be, hogy azt ugródeszkának tudja használni egy első osztályú középcsapathoz. Az más kérdés, hogy volt egy jól sikerült szezonja most, ami dobta az értékét és a csapat sem egy besiktas-tól szeretne embert szerezni. Neki szerintem pont kapóra jön ez az alku, mivel az Udinese-nél nagyobb csapatba valszeg amúgy sem kerülhetett volna, míg pl Bojannak ott van a Roma, a Pool, Arsenal, de biztosan lenne más is, ha ténylegesen kiraknánk a piacra.
Avatar
pityi13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2011.01.06. 20:04:33
Tartózkodási hely: Budapest

2011.06.19. 20:48:30

Ebből a nyilatkozatból is látszik hogy a mi kutyánk kölyke.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2011.06.19. 20:47:22

barca99 írta:Szerintem félreérted. :) A kolléga azt mondja, Rossi mindenben jó, de nem emelkedik ki semmiben. Villa miben emelkedik ki? Ugyanúgy stabilan lövöldözik a gólokat (egyébkét nyilvánvaló, hogy Villa klasszis, ezt a válogatottban bizonyítja).
Azt mondtam, h viszonylag tűrhető. :D Villara inkább igaz, h mindenben jó, de nem emelkedik ki különösen semmiben. De azért Villa és Rossi nem egy kávéház. Ha megnézzük Villa valenciás és Rossi villarreálos szezonjait, akkor azért látszik a különbség. Rossinak még nem volt egyetlen kiemelkedő szezonja sem, mindig hozza amit tud, de úgy érzem, h egy Barca szintű csapatban ez már kevés.
Pedroval inkább érzem egy szintnek az olaszt, de akkor ő minek kell ide? ha a játék semmilyen elemében nem kiemelkedő és nem tud pluszt hozzátenni a játékhoz, akkor szerintem felesleges.

Sanchezről elmondtam, h van benne rizikó, de a jóval több a lehetőség is a chillei-be. Benne megvan az a bizonyos plusz, képes váratlant húzni és bizony, amikor a kb. egy stílust képviselő Villa és Pedro meccseken keresztül nem csinál semmit akkor jól jöhet.
Persze nincs garancia arra, h befog válni, és az is igaz, h az utolsó Olaszországból érkezett játékosunk némileg csalódást okozott, de úgy érzem, h ő jobban kell nekünk jelenleg, mint Rossi.
Az árát meg hagyhatjuk, nekem nem számít, már ahogy leírtam, nem az én zsebemből fog megritkulni a pénz, ha esetlegesen leigazolja őt a vezetőség.
:wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.06.19. 20:42:14

fcjoc írta:"Egy olyan csapathoz kerülni akik a BL-ben indulnak, mint az Udinese, mindig érdekes. És ha ez a legjobb a Barcának, és az én karrieremnek is, akkor elfogadom" mondta Soriano.

ez különbözteti meg a többi játékostól Soriano-t. Hatalmasat nőtt a szemembe.. a legjobbakat kívánom neked !
Végül is csak elmondta, hogy a másodosztály helyett a BL-ben játszhat, hogy a fizetések közötti elképesztő különbségről ne is beszéljünk, és még be is tudja úgy állítani, hogy a csapatnak tesz szívességet. Tényleg elképesztő önzetlenség :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sjd 2011.06.19. 20:47:24-kor.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.06.19. 20:35:52

barca99 írta:Szerintem félreérted. :) A kolléga azt mondja, Rossi mindenben jó, de nem emelkedik ki semmiben. Villa miben emelkedik ki? Ugyanúgy stabilan lövöldözik a gólokat (egyébkét nyilvánvaló, hogy Villa klasszis, ezt a válogatottban bizonyítja).
Villa kiemelkedőbb mint Rossi, Barca előtt is az volt, hogy hogy miben? Mint focista :D
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2011.06.19. 20:32:04

Szerintem félreérted. :) A kolléga azt mondja, Rossi mindenben jó, de nem emelkedik ki semmiben. Villa miben emelkedik ki? Ugyanúgy stabilan lövöldözik a gólokat (egyébkét nyilvánvaló, hogy Villa klasszis, ezt a válogatottban bizonyítja).
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2011.06.19. 20:27:24

"Egy olyan csapathoz kerülni akik a BL-ben indulnak, mint az Udinese, mindig érdekes. És ha ez a legjobb a Barcának, és az én karrieremnek is, akkor elfogadom" mondta Soriano.

ez különbözteti meg a többi játékostól Soriano-t. Hatalmasat nőtt a szemembe.. a legjobbakat kívánom neked !
Válasz küldése