Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2011.07.02. 10:22:25

Alapvető gond nálunk az, hogy Pep nem igazán rotál, nincs az, hogy egyik meccsen Afellay kezd, a másikon Villa vagy Pedro. Néha néha pihentet 1-1 embert, de az nagyon ritka, az is inkább a Piqué-Puyol páros valamelyike volt tavaly is. Messi nem is emlékszem mikor pihent utoljára.

Szóval az a gáz, hogy hiába érkezne Fábregas (aminek nem örülnék) baromire nem biztos, hogy 15 meccsnél többön fog játszani, bármilyen "nehéz" is kimondani.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2011.07.02. 10:14:34

daffy írta:
Messithebest írta:Szerintem, feltéve ha Sánchez és Fabregas érkezik, onnantól már csak egy középső védő kell és készen vagyunk, kezdődhet a felkészülés. Maxwell szerintem maradni fog, ezért nem érkezik JÁ.
és hogy nézne ki a pad?
Pinto-Mascherano-Keita-Thiago-Fabregas-Afellay-Sánchez.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2011.07.02. 10:13:38

daffy írta:
Rivaldo11 írta: Az lehet, de nem szabad ezt a kérdést így nézni...A kezdőkön kívül van 2-3 olyan játékosunk, akikkel nem romlik a játék minősége. Most lehetőség van 2 újabb ilyen játékost hozni a csapathoz.
de abból az egyik nem égető posztra érkezik. minőségileg egyértelmű a javulás,de ha a real megveszi higu,benz mögé tevezt,az is javulás a keret minőségét tekintve,de luxus. megoldják mások is.
Nem égető poszt valóban, de úgy is nézhetjük, hogy ha megy Bojan mellett Jeffren is, akkor Ini lesz néha az 5. támadó...Mondjuk akkor meg Affelay maradhat játék nélkül...Igaz, arra is számítani kell, hogy a Busi-Masch kettős egyike gyakran játszik hátul majd.
Hosszú a szezon, meg lesz oldva a kérdés.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.07.02. 09:59:05

daffy írta:
Tocy írta:...
szimplán luxus lenne 4-5 ilyen játékost tartani 2 posztra és cesc fizetése amúgy sem használna a csapat amúgy is világelső fizetési átlagának.
Szerintem Keita nélkül az a 4 játékos tökéletes lenne, 4en kellenek 2 posztra, mindenki pihenne, mindenki játszana. 5 emberrel már nem ugyanez a képlet. Az pedig teljesen igaz, hogy minőségileg javulnunk kell a cserékkel, mert tavaly akárki állt be, szinte csak romlást hozott. Afellay volt az egyetlen, akiben lehetett látni valamit. Ha érkezne Sanchez és Cesc, akkor a kezdő 11en felül lennének ők, Masch, Thiago, Afellay, ez 16 játékos, akikre nyugodtan lehet bízni a feladatot. Illetve még Adriano talán.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.07.02. 09:53:41

Rivaldo11 írta: Az lehet, de nem szabad ezt a kérdést így nézni...A kezdőkön kívül van 2-3 olyan játékosunk, akikkel nem romlik a játék minősége. Most lehetőség van 2 újabb ilyen játékost hozni a csapathoz.
de abból az egyik nem égető posztra érkezik. minőségileg egyértelmű a javulás,de ha a real megveszi higu,benz mögé tevezt,az is javulás a keret minőségét tekintve,de luxus. megoldják mások is.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2011.07.02. 09:51:00

daffy írta:
Tocy írta:...
szimplán luxus lenne 4-5 ilyen játékost tartani 2 posztra és cesc fizetése amúgy sem használna a csapat amúgy is világelső fizetési átlagának.
Az lehet, de nem szabad ezt a kérdést így nézni...A kezdőkön kívül van 2-3 olyan játékosunk, akikkel nem romlik a játék minősége. Most lehetőség van 2 újabb ilyen játékost hozni a csapathoz. Ez az igazi frissités, mert azzal sokat nem érünk, ha úgymond "padra igazolunk".
De ezt valaki pár napja előttem már igen jól kifejtette.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.07.02. 09:44:49

Tocy írta:...
szimplán luxus lenne 4-5 ilyen játékost tartani 2 posztra és cesc fizetése amúgy sem használna a csapat amúgy is világelső fizetési átlagának.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.07.02. 09:41:49

Ezért is nem rajongok már Fabregasért. Thiago még lehet, hogy kevés, (bár engem az U21-es szereplése meggyőzött hogy jó) de akkor is játszania kell folyamatosan lehetőleg, hogy fejlődjön. Xavi-Ini a csapat alapja, ők nem fognak padozni, Fabregas szintén nagy játékos, nagy pénzért...nem tudom. Mindenesetre én azt sajnálnám a legjobban, hogy ha Thiago ezek miatt maradna játékperc nélkül...azt meg el kell ismerni, hogy 4 ilyen művész közé nem fér be Keita. De Pep nem fogja elküldeni, az is biztos. Pedig mondjuk egy Xavi-Iniesta-Fabregas-Thiago 4es 2 posztra azért nem rossz, semmilyen szemszögből sem. Így azért mindenki játszhatna, mert azt azért Thiago sem várhatja, hogy most majd ő kiszorítja a kezdőből Xavit vagy Iniestát. Ha Keita marad, akkor sem fog vkp-t játszani szerintem, pedig ha Maschot visszasoroljuk középhátvéddé, akkor ez lenne. Úgy tudnám még elképzelni, hogy az 5 kpból 1 mindig a lelátón pihen. De nem...az lenne a legjobb, legegyszerűbb, ha Keita elmenne. Márpedig nem fog. Ezért Fabregasra nincs szükség, mert így csak problémát szül a leigazolása. De mindez egyelőre nem is aktuális, mert Cesc nincs itt :)
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.07.02. 09:29:25

daffy írta:ezt értem,de várni arra,hogy 2 ember kidőljön,elfáradjon,mikor másik csapatokban alap kezdő lehet egy 20 éves játékos...háát. én nem várnék. és még ha xavi vissza is vonul,akkor is csak csere marad,mert ini nem hiszem,hogy padozna. tegyük fel,hogy lesérül xavi és cesc,így játszana thiago,de ha valamelyik felépül,újra beelőzi a sorban
Vannak előnyei és hátrányai is. Bár az 5 kp a 2 posztra remélem nem fog bekövetkezni. Így belegondolva tényleg jó lenne, ha Keita menne. A Fabre-Thiago-Keita 3-asból én őt választanám. Bár ez olyan, hogy melyik ujjamat harapjam? Thiagonak fejlődnie kell, míg Fabregas tuti nem fog egész évben padozni. Pep vhogy meg fogja oldani, de szinte biztosra veszem, hogy jó pár meccs lesz, amikor Mascherano védőt fog játszani. Akkor pedig még1 hellyel több lesz a kp-n.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.07.02. 09:23:58

Barcaman1993 írta: Ezek a felállások így év elején tényleg elég rosszul néznek ki, de mondjuk tavaly ki gondolta volna, hogy Mascherano ennyit fog játszani? Vagy Keita lesz az aki a legtöbb meccsen lépett pályára? Ín bírom Keitát, de lehet, hogy tényleg jobb lenne ha menne. Viszont azt se felejtsük el, hogy pl. Ini, vagy Fabregas is ezért "gyakran" sérültek, és Xavinak se kéne szinte minden meccsen játszania. Így belegondolva pedig lehet, hogy nem olyan rossz az a 4. számú kp-ság. a Legelején valószínűleg nem fog sokat játszani Thiago, de ahogy fogy az idő és jönnek a sérülések és pihentetések egyre több lehetőséget fog kapni. Persze ehhez kell Keita távozása. Aztán azt se feledjük el, hogy Fabregas tud vkp-t, Iniesta pedig szélsőt is játszani. Így még jobban forgatható a csapat.
ezt értem,de várni arra,hogy 2 ember kidőljön,elfáradjon,mikor másik csapatokban alap kezdő lehet egy 20 éves játékos...háát. én nem várnék. és még ha xavi vissza is vonul,akkor is csak csere marad,mert ini nem hiszem,hogy padozna. tegyük fel,hogy lesérül xavi és cesc,így játszana thiago,de ha valamelyik felépül,újra beelőzi a sorban
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.07.02. 09:21:31

daffy írta:inkább: pinto-adriano,mascherano,thiago,fabregas,afellay,sanchez

keita távozására nagy esély lenne ezzel. viszont itt baj lesz. sanchez,thiago,fabregas,afellay 4 játékos,akiknek minél több lehetőségre lenne szükségük. ha fabregast megveszitek,akkor nálam thiagonál kezd ketyegni az óra. nem lesz 3-4. csere,az biztos. xavi posztját cesc majd átveszi,de iniét thiago sosem fogja. az én értelmezésemben fabregas VAGY thiago lehet hosszabb távon a csapatotok tagja. és itt beszélhet valdes a kompatibilitásról,2 posztra nem lesz egy fiatal srác 4. játékos úgy,hogy 2 fiatal van előtte.
Ezek a felállások így év elején tényleg elég rosszul néznek ki, de mondjuk tavaly ki gondolta volna, hogy Mascherano ennyit fog játszani? Vagy Keita lesz az aki a legtöbb meccsen lépett pályára? Ín bírom Keitát, de lehet, hogy tényleg jobb lenne ha menne. Viszont azt se felejtsük el, hogy pl. Ini, vagy Fabregas is ezért "gyakran" sérültek, és Xavinak se kéne szinte minden meccsen játszania. Így belegondolva pedig lehet, hogy nem olyan rossz az a 4. számú kp-ság. a Legelején valószínűleg nem fog sokat játszani Thiago, de ahogy fogy az idő és jönnek a sérülések és pihentetések egyre több lehetőséget fog kapni. Persze ehhez kell Keita távozása. Aztán azt se feledjük el, hogy Fabregas tud vkp-t, Iniesta pedig szélsőt is játszani. Így még jobban forgatható a csapat.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.07.02. 09:11:54

Tocy írta: Pinto-Adriano-Fontás-Mascherano-Thiago-Keita-Sanchez és Fabregas-Afellay-Maxwell a lelátón :D Oké, még mondjuk Fontás helyett be lehet tenni egyiküket, és akk khv-csere Masch.
inkább: pinto-adriano,mascherano,thiago,fabregas,afellay,sanchez

keita távozására nagy esély lenne ezzel. viszont itt baj lesz. sanchez,thiago,fabregas,afellay 4 játékos,akiknek minél több lehetőségre lenne szükségük. ha fabregast megveszitek,akkor nálam thiagonál kezd ketyegni az óra. nem lesz 3-4. csere,az biztos. xavi posztját cesc majd átveszi,de iniét thiago sosem fogja. az én értelmezésemben fabregas VAGY thiago lehet hosszabb távon a csapatotok tagja. és itt beszélhet valdes a kompatibilitásról,2 posztra nem lesz egy fiatal srác 4. játékos úgy,hogy 2 fiatal van előtte.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.07.02. 08:46:07

mess2009 írta:Maxwell a teljes baloldalunk kerékkötője, én nagyon szeretném, ha tul adnának rajta! a védő munkája átlagos vagy az alatti, a támadásokban pedig egy alig mozgó "faldarab" amiről rendre hátrafelé pattannak vissza a labdák, így a balszélünk csak akkor működik, ha éppen Ini ott tűnik fel.
Jól vagy?
A Fifa egy szégyen
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2011.07.02. 08:27:06

Maxwell a teljes baloldalunk kerékkötője, én nagyon szeretném, ha tul adnának rajta! a védő munkája átlagos vagy az alatti, a támadásokban pedig egy alig mozgó "faldarab" amiről rendre hátrafelé pattannak vissza a labdák, így a balszélünk csak akkor működik, ha éppen Ini ott tűnik fel.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.07.02. 08:26:55

daffy írta:
Messithebest írta:Szerintem, feltéve ha Sánchez és Fabregas érkezik, onnantól már csak egy középső védő kell és készen vagyunk, kezdődhet a felkészülés. Maxwell szerintem maradni fog, ezért nem érkezik JÁ.
és hogy nézne ki a pad?
Pinto-Adriano-Fontás-Mascherano-Thiago-Keita-Sanchez és Fabregas-Afellay-Maxwell a lelátón :D Oké, még mondjuk Fontás helyett be lehet tenni egyiküket, és akk khv-csere Masch.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.07.02. 07:21:11

Messithebest írta:Szerintem, feltéve ha Sánchez és Fabregas érkezik, onnantól már csak egy középső védő kell és készen vagyunk, kezdődhet a felkészülés. Maxwell szerintem maradni fog, ezért nem érkezik JÁ.
és hogy nézne ki a pad?
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2011.07.01. 22:39:02

Szerintem, feltéve ha Sánchez és Fabregas érkezik, onnantól már csak egy középső védő kell és készen vagyunk, kezdődhet a felkészülés. Maxwell szerintem maradni fog, ezért nem érkezik JÁ.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2011.07.01. 22:16:37

sjd írta: Ma volt a sport-on, hogy LE szeretné Rómába csábítani José Angelt, úgyhogy lehet, hogy nem lesz meg Maxwell pótlása (amennyiben megszabadulunk tőle mindenképp).

Azt mondjuk nem értem, hogy két 40 milliós tétel kidobása között miért szőrözünk 1-2 millión egy olyan posztnál, ahol a csere 1-2 éven belül szükségszerű lesz és (egyelőre) nem tudjuk házon belül megoldani
Maxwell valószínűleg nem fog távozni, hiszen akkor már megvettük volna José Ángelt. Szerintem Pep-pel eldöntötték, hogy még minimum egy évet marad a brazil, és ezért szakadtak meg a tárgyalások JÁ ügyében. Mondjuk én jobban örülnék Max-Ángel "cserének", de szerintem ez lesz a helyzet. Én változatlanul akkor lennék nyugodtabb, ha a védelembe érkezne még egy ember, legyen akár Botía, vagy más.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2011.07.01. 21:33:53

d írta:Nem látom be miért lenne szükségünk fiatal és tehetséges védőre, amikor azokkal Dunát lehet rekeszteni az Athleticben. Ha védőt akarunk, akkor már egy valamilyen rutint szerzett játékos legyen, nem kell öreg róka, de legalább két-három idény legyen benne a felnőttek közt.
Botia visszavásárlási ára egyébként nőtt június huszonvalahanyadikával, ha vissza akartuk volna hozni már leigazoltuk volna.
én is úgy értettem a fiatalt hogy már rutint szerzett, de még jó pár éve benne legyen.. pl. Thiago Silva vagy hasonló kaliber. akik már kész játékosok, de még fejlődhetnek.
Fontás, Bartra, Muniesa még nincsnek azon a szinten, Fontásnak ez lehet egy tanuló éve a nagyoknál. de még kéne valaki ezt tartom. Botia így már nem lesz visszahozva valószínűleg.
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.07.01. 21:23:00

noname írta: Abidal posztja már középső védő, így ha Pique megsérül, marad egy Abidal, egy Puyol, egy Fontas és/vagy Botia, azonkívül vészmegoldásnak ott van Maschearno. Nem látom hol itt a probléma...
Ma volt a sport-on, hogy LE szeretné Rómába csábítani José Angelt, úgyhogy lehet, hogy nem lesz meg Maxwell pótlása (amennyiben megszabadulunk tőle mindenképp).

Azt mondjuk nem értem, hogy két 40 milliós tétel kidobása között miért szőrözünk 1-2 millión egy olyan posztnál, ahol a csere 1-2 éven belül szükségszerű lesz és (egyelőre) nem tudjuk házon belül megoldani
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.07.01. 21:19:43

Nem látom be miért lenne szükségünk fiatal és tehetséges védőre, amikor azokkal Dunát lehet rekeszteni az Athleticben. Ha védőt akarunk, akkor már egy valamilyen rutint szerzett játékos legyen, nem kell öreg róka, de legalább két-három idény legyen benne a felnőttek közt.
Botia visszavásárlási ára egyébként nőtt június huszonvalahanyadikával, ha vissza akartuk volna hozni már leigazoltuk volna.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.07.01. 21:18:24

barca0417 írta:Nem ér rá jövőre a védelem... mi van ha Piqué megsérül?..
marad egy ki tudja milyen térdű Puyol, és egy Fontás valamint a többi posztról Abidal vagy Mascherano. jöjjön csak idén valaki oda is, egy fiatal tehetséges védő, aki majd szép lassan beépül Piqué mellé hosszútávon. Addig meg tanul Puyoltól..és a többiektől és beilleszkedik.
ez fontosabb minthogy Maxwellt lecseréljük, vele nincs gond, de a távozó Militot inkább pótolni kéne.
Abidal posztja már középső védő, így ha Pique megsérül, marad egy Abidal, egy Puyol, egy Fontas és/vagy Botia, azonkívül vészmegoldásnak ott van Maschearno. Nem látom hol itt a probléma...
A Fifa egy szégyen
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.07.01. 21:16:05

barca0417 írta:Nem ér rá jövőre a védelem... mi van ha Piqué megsérül?..
marad egy ki tudja milyen térdű Puyol, és egy Fontás valamint a többi posztról Abidal vagy Mascherano. jöjjön csak idén valaki oda is, egy fiatal tehetséges védő, aki majd szép lassan beépül Piqué mellé hosszútávon. Addig meg tanul Puyoltól..és a többiektől és beilleszkedik
Nekem a személyes favoritom Botía lenne, 55 PD meccsel és U20 vb címmel a háta mögött a kellő tapasztalat is megvan, de még csak 22 éves, bagóért van rá visszavásárlási opció és saját nevelés.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2011.07.01. 21:13:14

Nem ér rá jövőre a védelem... mi van ha Piqué megsérül?..
marad egy ki tudja milyen térdű Puyol, és egy Fontás valamint a többi posztról Abidal vagy Mascherano. jöjjön csak idén valaki oda is, egy fiatal tehetséges védő, aki majd szép lassan beépül Piqué mellé hosszútávon. Addig meg tanul Puyoltól..és a többiektől és beilleszkedik.
ez fontosabb minthogy Maxwellt lecseréljük, vele nincs gond, de a távozó Militot inkább pótolni kéne.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.07.01. 21:04:04

Szerintem az lenne a legszerencsésebb, ha csak jövőre érkezne Cesc. Akkor már Keita vagy elmegy vagy háttérbe szorul, Thiago pedig -ha Pep is megadja neki az esélyt- stabil játékos lehet, ráadásul utána Xavit is többet kellene rotálni. Így lenne 2 igazán minőségi cserénk akiket bátran lehet játszatni. Bár már nagyon előreszaladtam.

Idén elég Alexis, de ő nagyon kellene. Ha nem sikerül és Rossi jön (ha jön) nem leszek szomorú, de úgy érzem a taktikai repertoárunk nem bővülne. Talán ha Afellay többet játszana. Szerintem sok van afiúban, de kicsit méltánytalanul lett mellőzve.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése