Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.09.24. 11:05:15

Chino írta:Biztos nehéz meccs leszi, de nem hiszem, hogy nagy baj lehetne ha egy kicsit odafigyelünk. A Mestallaban sem lett volna x, ha az első félidőben nem csesszük el úgy, ráadásuil nem hiszem, hogy Messi újra olyan teljesítményt nyújtana. Kemény meccsre számítok, de kötelező a 3 pont otthon. Annál is inkább, mert nem hiszem, hogy tenne még egy olyan szívességet a Madrid mint a Racing vagy Levante ellen.
Messinek idén még igazán jó meccse egy se volt, nem játszik rosszul, de a Valencia ellen nagyon gyenge volt. Igazából jönnek a gólok és a gólpasszok is, de vhogy mégsem az igazi. Talán a Milan ellen volt a legjobb.

Mai kezdőm: Valdes,Alves,Masch,Puyol,Adriano,Keita,Xavi,Thiago,Cesc,Pedro,Messi. Nem írok kötőjeleket mert felesleges...Busquetsre ráfér a pihi, vagy vmi, mert nagyon gyengén játszik, és ugyanez igaz Abidalra is, elég sokat hibázgat mostanság.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.09.24. 10:53:54

Biztos nehéz meccs leszi, de nem hiszem, hogy nagy baj lehetne ha egy kicsit odafigyelünk. A Mestallaban sem lett volna x, ha az első félidőben nem csesszük el úgy, ráadásuil nem hiszem, hogy Messi újra olyan teljesítményt nyújtana. Kemény meccsre számítok, de kötelező a 3 pont otthon. Annál is inkább, mert nem hiszem, hogy tenne még egy olyan szívességet a Madrid mint a Racing vagy Levante ellen.
Forca Barca!!!!
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2011.09.24. 10:20:05

socio66 írta:nem hiszem hogy az atletico sokat fog mutatni most abból,amit eddig csináltak,tény hogy az utóbbi hetekben elég impresszívek,de tudjuk hogy a camp nouban általában már a bevonulásnál elvesztik a csapatok a meccset.
lebecsülni nem szabad őket,vannak jó játékosaik,de nekünk hazai pályán senkitől nem kell tartanunk.
Egyetértek.
Az Atletico még semmit se bizonyított, nem értem miért tartotok tőlük ennyire. Persze egy jó, veszélyes csapat, de ez az elmúlt években is így volt. Csak egyszerűen képtelenek voltak egy rendes szezont lenyomni.

Otthon játszunk, ahogy Te is írtad, ha valakinek tartania kell akkor a madridiaknak.
Nem becsülöm le őket, de nem hiszem, h ebben a szezonban robbantanának.
:wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
socio66

2011.09.24. 10:04:55

nem hiszem hogy az atletico sokat fog mutatni most abból,amit eddig csináltak,tény hogy az utóbbi hetekben elég impresszívek,de tudjuk hogy a camp nouban általában már a bevonulásnál elvesztik a csapatok a meccset.
lebecsülni nem szabad őket,vannak jó játékosaik,de nekünk hazai pályán senkitől nem kell tartanunk.
Avatar
Hayabusa
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2010.12.01. 10:38:08
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

2011.09.24. 09:59:31

Sziasztok!
Mindenféle képpen hatalmas küzdelemre számítok ma este, mert annak ellenére, hogy két meghatározó ember is távozott az Atletico-tól (Agüero, Forlán) attól még egészen jó kis csapat maradt, akikre lehet csapatot építeni.
Szerintem nem fogják könnyed adni a bőrüket, de kénytelenek lesznek, mert a mi csapatunk klasszisokkal jobb. :D
Győzelmet várok ma este! Mindenképpen.
Avatar
Rezi Torres
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2008.07.07. 12:54:09

2011.09.24. 09:51:53

Sziasztok!Itt vagyok Barcelonaba és elég felhős az ég meg dörög remélem ez nem tántorítja el a nézőket és összegyűlünk 80-90ezren:)a meccs szerintem nagyon kemény lesz!!a lényeg hogy győzelem legyen!!akár egy 92.percbe szerzett góllal akár gálával de győzni kell:):)
Barcelona:Egy város,egy csapat, egy szerelem egy ÉLET!!!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.09.24. 09:29:34

Tocy írta:
S.Agüero írta:Holnapra a kezdőm:
VV - Alves ; Piqué ; Puyol ; Abidal - Sergio ; Xavi ; Thiago - Pedro ; Messi ; Cesc
4-0 Messi2, Cesc2
:wink:
Picit erősnek érzem...4-0???? Ha mjuk 2-1-re nyerünk, már nagyon fogok örülni, de egy X sem lenne tragédia, persze otthon úgy, hogy már 2 x-et csináltunk 4 fordulóból, picit csalódás lenne. De aki látja az Atléticó meccseit, az tudja miről beszélek...nagyon erősek most, összeszedettek, technikásak, kreatívak, és korántsem az a lúzer brigád, akik voltak. Nagyon nehéz meccs lesz!
Hát azért az túlzás, hogy az x sem tragédia. Ha a Villarealt 5-tel és az Osasunát 8-al ütöttük, akkor nehogy már egy híresen gyengén védekező és végre Újfalusi nélkül felálló Atletico ellen ne legyen gond az x is. Én mindenképp győzelmet szeretnék és várok is, mert ha az Atleticoval otthon megszenvedünk, akkor idén nagyon sok olyan meccs lesz. Nem olyan rossz ez az Atletico, de olyan jó sem.

Én egy ilyet küldenék fel: Valdes-Alves, Piqué, Abidal, Adriano-Thiago, Mascherano, Xavi-Messi, Cesc, Pedro

A lényeg, hogy nyerjünk, mert a BATE ellen simán lehet pihentetni, szinte az egész csapatot. Azért így belegondolva nagyon jó, hogy Cesc is itt van, mert azért azt nem vártuk, hogy az Alexis-Iniesta-Afellay trió egyből megsérül. Piqué pedig végre visszatér. Már nagyon hiányzott az ő játéka.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Messi-Ini
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2011.03.26. 14:23:53
Tartózkodási hely: Pápa

2011.09.23. 22:24:18

Na látom páran már megtették,én is csatlakoznék hozzájuk,és előretekintenék a holnapi meccsre:

Eddig 2 Atletivo meccset láttam,és hát mit ne mondjak,annak ellenére hogy elég sok náluk az új ember,egészen pofásak voltak.Nekem az az érzésem,hogy mostmár képesek lesznek arra,hogy tényleges sikereket érjenek el,és ne csak az legyen,hogy jók-jók,de nem eléggé.Falcao és Turan nekem kifejezetten tetszik,tőlük nem árt tartani,főleg ha a védőink megint azt mutatják amit a Mestalla-ban,és Pique ugye csak csere lesz,ami valószínű.

Szerintem mégegyszer megpróbálni a 3-4-3-at egy ilyen csapat ellen,az egyenlő a halállal.Én azt mondom,hogy visszatér a klasszikus 4-3-3.Én egy ilyen kezdőt küldenék ki:

Valdes-Alves-Masch-Puyol-Adriano-Keita-Xavi-Thiago-Cesc-Messi-Pedro

Pique most épült fel,tuti hogy nem fog kezdeni.A helyére vagy Masch vagy Busi kerül,remélem Pep is úgy gondolkodik ahogy én,és akkor ez nem merül fel mint kérdés,mert egyértelmű hogy Mach-nak kell játszania.A középpályán nálam alap a Xavi-Thiago 2-ős,és Busi szerintem gyenge formában van,ezért inkább Keitat eröltetném,de van egy olyan érzésem,hogy Busi-Keita és Xavi fog kezdeni,bár remélem hogy nem.Elöl Cesc és Messi nálam alap,a fennmaradó 1 helyet ráhagyom Pep-re :D
Kép
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.09.23. 21:47:59

S.Agüero írta:Holnapra a kezdőm:
VV - Alves ; Piqué ; Puyol ; Abidal - Sergio ; Xavi ; Thiago - Pedro ; Messi ; Cesc
4-0 Messi2, Cesc2
:wink:
Picit erősnek érzem...4-0???? Ha mjuk 2-1-re nyerünk, már nagyon fogok örülni, de egy X sem lenne tragédia, persze otthon úgy, hogy már 2 x-et csináltunk 4 fordulóból, picit csalódás lenne. De aki látja az Atléticó meccseit, az tudja miről beszélek...nagyon erősek most, összeszedettek, technikásak, kreatívak, és korántsem az a lúzer brigád, akik voltak. Nagyon nehéz meccs lesz!
Avatar
peccerta
Jugador del Barça
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2011.08.14. 15:49:41
Tartózkodási hely: BP

2011.09.23. 21:42:12

Sokan elmondtuk hogy most nem egy 2 csapatos bajnokság lesz.
Ahogy sosem volt az ,se tavaly se máskor és most még nehezebb lesz bizonyítani!

Tavaly szerencsék volt,szerencséje volt a Realnak is és így alakult ki a nagy különbség ami nem volt nagy, csak annak látszott.
A mostani a reális kép és ez nagyon jót tesz a Spanyol bajnokságnak , rettenetesen örülök hogy így alakulnak a dolgok.


Kicsit előbbre kellene látni?
Cruyff

Milliónyi gyerek van a világon, akik előtt egy nagyon rossz példa jár, és a Madrid ezzel egyáltalán nem foglalkozik. Amióta elment Valdano, a dolgok csak rosszabbodtak. Valdanóról mondhat mindenki, amit akar, de azért ő egy úriember. Lehetséges, hogy Mourinho egy nagyon jó ember privát környezetben, és nagyon jó edző is, de amit a világ számára mutat, az egészen más. És a klub kötelessége lenne megváltoztatni ezt a helyzetet.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3471
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.09.23. 18:13:30

Az Atlético Madrid kerete a holnapi meccsre:

Courtois, Asenjo, Antonio López, Domínguez, Filipe, Godín, Miranda, Perea, Arda, Diego, Gabi, Juanfran, Koke, Mario, Reyes, Salvio, Tiago, Adrián, Falcao

Kimaradt a nyáron igazolt Sílvio sérülés miatt.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.09.23. 18:12:32

kristop írta:elárulok valamit így előre a következő ellenfelünkről, mert biztos vannak akik nem követik.

borzasztó jó ez az atletico madrid.

az első la liga meccsen még nem értek össze, de így is nagy szerencséje volt az osasunának, hogy kitudták húzni ikszel. aztán jött egy nagyon jó valencia, ahol egygólos vereség. de azóta három győzelem egyhuzamban, falcao termeli a gólokat, és úgy dominálnak a meccseken (60%os labdabirtoklással általában), hogy az ellenfeleknek konkrétan helyzeteik sincsenek. nyilván az ellenünk más lesz, de hasonló meccsre számítok, mint a valencia elleni volt. ők már nem az a lúzer csapat, mint voltak. a védelem stabilabb, elől pedig a reyes,falcao,turan hármas kiegészülve egy adrian, diego csereemberekkel simán félelmetes.

egygólos győzelemnek már nagyon tudnék örülni.
Ezek alapján még jobban várom a holnap estét. Még egy meccsét sem láttam az Atleticonak, kíváncsi vagyok rájuk, az biztos hogy lebecsülni nem szabad őket, viszont szerintem kötelező a győzelem holnap!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2011.09.23. 15:49:43

elárulok valamit így előre a következő ellenfelünkről, mert biztos vannak akik nem követik.

borzasztó jó ez az atletico madrid.

az első la liga meccsen még nem értek össze, de így is nagy szerencséje volt az osasunának, hogy kitudták húzni ikszel. aztán jött egy nagyon jó valencia, ahol egygólos vereség. de azóta három győzelem egyhuzamban, falcao termeli a gólokat, és úgy dominálnak a meccseken (60%os labdabirtoklással általában), hogy az ellenfeleknek konkrétan helyzeteik sincsenek. nyilván az ellenünk más lesz, de hasonló meccsre számítok, mint a valencia elleni volt. ők már nem az a lúzer csapat, mint voltak. a védelem stabilabb, elől pedig a reyes,falcao,turan hármas kiegészülve egy adrian, diego csereemberekkel simán félelmetes.

egygólos győzelemnek már nagyon tudnék örülni.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.09.23. 15:35:18

Subinho írta:
Ronal.10 írta:Busit senki nem emlitette meg. Nagyon gyengén játszott.. Mind 2 gólba benne volt (Középső védő :lol: ).. Amikor kiküldték középpályára elképesztö gyenge volt... semmit nem válalt be egyedül.. midnent lepaszolt 2 m re álló Xavinak.
Felejtsük már el h középályásainka védök :evil:
az a helyzet, hogy nekem Busi játéka mindíg ez: nem ütközik/szerez labdát eleget, fekszik-kel és ha lasztit kap, lepasszolja a legközelebb álló embernek. nem rossz, de nálam Masch előrébb van!!! kíváncsi leszek ki lesz a vkp., ha nem kell Maschnak védőt játszania!!! nálam egyértelmű lenne!!! :twisted:
alig várom ezt a kezdőt:
valdes-alves-puyol-piqué-abidal; masch-xavi-ini; alexis-pedro-messi
csereként: cesc, thiago, villa
cesct vétek lenne kihagyni, mikor ilyen formában van.
Jól meg kell küzdeni a kezdőben maradásért Alexis/Villa/Pedronak. :D
ez legyen a legnagyobb bajunk :D
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2011.09.23. 15:12:48

Ronal.10 írta:Busit senki nem emlitette meg. Nagyon gyengén játszott.. Mind 2 gólba benne volt (Középső védő :lol: ).. Amikor kiküldték középpályára elképesztö gyenge volt... semmit nem válalt be egyedül.. midnent lepaszolt 2 m re álló Xavinak.
Felejtsük már el h középályásainka védök :evil:
az a helyzet, hogy nekem Busi játéka mindíg ez: nem ütközik/szerez labdát eleget, fekszik-kel és ha lasztit kap, lepasszolja a legközelebb álló embernek. nem rossz, de nálam Masch előrébb van!!! kíváncsi leszek ki lesz a vkp., ha nem kell Maschnak védőt játszania!!! nálam egyértelmű lenne!!! :twisted:
alig várom ezt a kezdőt:
valdes-alves-puyol-piqué-abidal; masch-xavi-ini; alexis-pedro-messi
csereként: cesc, thiago, villa
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.09.23. 14:44:10

Holnapra a kezdőm:
VV - Alves ; Piqué ; Puyol ; Abidal - Sergio ; Xavi ; Thiago - Pedro ; Messi ; Cesc
4-0 Messi2, Cesc2
:wink:
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2011.09.22. 18:53:40

Busit senki nem emlitette meg. Nagyon gyengén játszott.. Mind 2 gólba benne volt (Középső védő :lol: ).. Amikor kiküldték középpályára elképesztö gyenge volt... semmit nem válalt be egyedül.. midnent lepaszolt 2 m re álló Xavinak.
Felejtsük már el h középályásainka védök :evil:
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.09.22. 18:25:00

A tegnapi meccsen ki volt szélen? Fabre vagy Messi?
"And my heart will leave you never."
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2189
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2011.09.22. 18:02:44

Bejött kb minden tekintetben az, amit mondtam meccs előtt a kezdőt leszámítva. Egészen addig ment rosszabbul a játék, amíg Thiago be nem állt. Kellett még1 kreatív, technikás, váratlant húzó ember a Valencia ellen, de Keita rohangált ott helyettük.

Ettől függetlenül nem volt egy rossz meccs, leszámítva a védelmet. Förtelmesen védekezünk, de ahogy visszaemlékszek mindig is így volt a bajnoki rajtoknál. Viszont ez javul a legtöbbet kb az idény előrehaladtával, tehát nyugodt vagyok, nem lesz ebből hosszabb távon nagy gond.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2011.09.22. 17:35:02

Pep-nek azért jár egy feketepont, mert ez a taktika most nem jött be. Valencia megérdemelte az 1 pontot, jól játszottak, Emery jól összerakta ezt a csapatot.

Messit meg lehet szidni, hogy csak sétálgat, de azért kiosztott 2 gólpasszt, remélem mindig ilyen rosszul fog játszani. Pedro, Villa, Alves és Abidal nagyon nem tetszettek, főleg Dani, neki nagyon nem feküdt ez a felállás.

Fab viszont nagyon jó, motivált, érzi a társakat, bajnokságban 4 meccs/4 gól/4 gólpassz, tavaly összesen 3 gólig jutott a bajnokságban :)

Utóbbi 4 meccsen 1 győzelem, 3 döntetlen, 14 lőtt, 6 kapott gól, AMadrid ellen is egy gólgazdag meccsre számítok.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.09.22. 16:08:53

d írta: Ami azt illeti megint kicsit tompák voltak a srácok, pontatlanok, idegesek, nagyon rapszodikus a teljesítménye a csapatnak, de azt hiszem még így is jól megússzuk ezt az idénykezdetet.
Egyetértek! Nem produkáltunk tökéletes idénykezdetet, sem a Ligában sem a BL-ben. A játékkal nincsenek gondok, a védelem nem túl stabil, én nem ellenzem ha Mascherano vagy Busquets játszik középen, mert összességében jól megoldják a feladatot, de az igazi védőpárosunk, a Piqué-Puyol kettős még nem állt rendelkezésre.
Más gondot nem nagyon látok, illetve talán fejben kevésbé vagyunk ott a meccsek bizonyos szakaszaiban, nem koncentrálunk eléggé, ez a Sociedad, Milán, Valencia ellen kiütközött.
De én nem látok nagyobb problémát, biztos vagyok benne hogy állandósulni fog a jó forma, és jönni fognak az eredmények. Amíg nem látni a játékosokon az elégedettséget, lazaságot, addig nem kell aggódni. Szerencsére jó kezekben van a csapat!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2011.09.22. 16:04:33

Jó meccs volt, szerintem is igazságos a döntetlen. Pep taktikája viszont nagyon visszafelé sült el, és igazából azt nem értettem, hogy kb 20 perc alatt látni lehetett, hogy óriási luk van a jobboldalon, miért csak a félidőben lehetett ezen változtatni. 2 bekapott gól az eredménye, ez a győzelem szvsz egyértelműen Guardiolán ment el, de őszintén szólva egyáltalán nem tudok rá neheztelni, több is veszett Mohácsnál... Amúgy Cesc hihetetlen, nameg Villa is...
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2011.09.22. 15:59:04

Mikaos írta:Az egész Guardiola-érában három meccs volt, ahol valódi, komoly ellenfél volt egy csapat: kétszer a Valencia (tegnap is), illetve a spanyol kupadöntőben a Madrid.
Azért volt még pár csapat aki megszongatott minket. Pl.: A. Madrid, Betis kupameccs. Csak így hirtelen.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.09.22. 15:53:38

Guardiola írta:
Mikaos írta:Az egész Guardiola-érában három meccs volt, ahol valódi, komoly ellenfél volt egy csapat: kétszer a Valencia (tegnap is), illetve a spanyol kupadöntőben a Madrid.
Ettől függetlenül a tegnapi meccs első félidejének problémái egy taktikai hibához köthetők...ami nem feltétlenül lett volna gond, csak hamarabb kellett volna reagálni. 15perc alatt nyilvánvalóvá vált, h a Valencia a mi jobb szélünkön erőlteti a támadásait, csak és kizárólag. Alves előretolásával óriási űr keletkezett a védelmünkben, ráadásul mi is főleg azon az oldalon támadtunk, ergo totálisan leszűkült a tér. De ha már ezt választottuk, akkor jobb lett volna, ha Puyol megy ki jobb szélre, aki gyorsabb, mint Mascherano. Illetve úgy is egész korrekt lett volna a dolog, hogyha Busquets-nek vagy Keita-nak mindig hátra kellett volna érkeznie afféle "pót-középsővédőnek", de láttuk, hogy nem ez volt a rendszer.
Állandó létszámfölényt tudtak kialakítani, még akkor is, amikor nemcsak kontráztak, hanem felhozták a labdát azon az oldalon.

(Egyébként ne feledjük: két teljesen tiszta 11-esünk volt)
Én nem hiszem, hogy 11-est kellett volna befújni a meccsen, be lehetett volna de szerintem inkább határeset volt mint tiszta.
Hogy taktikai hiba volt-e azt meg nem tudjuk, vagy az vagy valaki/valakik nem tartották, nem tudták betartani az utasításokat.
Hát pedig mind2 egyértelmű 11-es volt. Nagyon bosszantó ez az ügy. 1-1-nél Messit ugye fölrúgta Ramy, akinek már volt egy sárgája. Ergo 11-es és kiállítás. Innentől kezdve pedig már teljesen egy oldalú a meccs. Gratulálok a Valenciának, mert nagyon jók voltak és egy ez egy tipikus olyan meccs volt, ahol mind2 fél örülhetett az x-nek. Akkor egy kis elemzés. Taktikailag tényleg nagyon rosszul kezdtünk és hát valljuk be Puyol messze nem állt a helyzet magaslatán. Az első gólnál egy tök ártatlan szituban adta el a labdát és annak lett a vége ez öngól. A 2. gólnál pedig teljesen érthetetlenül ment ki szélre. Ha bent marad középen Pablo Hernandeznek is lett volna embere. Xavi az első félidőben mintha a pályán sem lett volna, de szerencsére a 2. játékrészben magára talált. Adriano és Thiago cseréje egyértelműen pozitívan hatott a játékunkra. Igazából nem értettem, hogy miért nem megyünk neki az ellenfél védelmének? Adriano akárhányszor rájuk rontotta szinte minden alkalommal elment a védője mellett, de ha nem 10-15 méterrel közelebb kerültünk a kapujukhoz. Ezt nagyon hiányoltam és főleg Messitől. Pedro lecserélését nem igazán értettem, mert sztem egész jól mozgott és a sebességére nagy szükség lett volna. A végén meg is nyerhettük volna, de az x igazságos volt.

Akkor hétvégére kicsit pihentetnék: Valdes-Adriano, Piqué, Abidal, Maxwell-Cesc, Keita, Thiago-Afellay, Messi, Pedro

Sztem a lényeg annyi lesz, hogy stabilan védekezzünk és legyen egy ember, akivel Messi összejátszhat. Ha ez megvan, akkor nem lehet gond az Atletico, Messi mindig meglövi a maga góljait. Utána pedig a Bate ellen mehet az emberek pihentetése.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Guardiola
Capitá del Barça
Hozzászólások: 699
Csatlakozott: 2004.10.14. 10:40:57

2011.09.22. 13:25:17

Mikaos írta:Az egész Guardiola-érában három meccs volt, ahol valódi, komoly ellenfél volt egy csapat: kétszer a Valencia (tegnap is), illetve a spanyol kupadöntőben a Madrid.
Ettől függetlenül a tegnapi meccs első félidejének problémái egy taktikai hibához köthetők...ami nem feltétlenül lett volna gond, csak hamarabb kellett volna reagálni. 15perc alatt nyilvánvalóvá vált, h a Valencia a mi jobb szélünkön erőlteti a támadásait, csak és kizárólag. Alves előretolásával óriási űr keletkezett a védelmünkben, ráadásul mi is főleg azon az oldalon támadtunk, ergo totálisan leszűkült a tér. De ha már ezt választottuk, akkor jobb lett volna, ha Puyol megy ki jobb szélre, aki gyorsabb, mint Mascherano. Illetve úgy is egész korrekt lett volna a dolog, hogyha Busquets-nek vagy Keita-nak mindig hátra kellett volna érkeznie afféle "pót-középsővédőnek", de láttuk, hogy nem ez volt a rendszer.
Állandó létszámfölényt tudtak kialakítani, még akkor is, amikor nemcsak kontráztak, hanem felhozták a labdát azon az oldalon.

(Egyébként ne feledjük: két teljesen tiszta 11-esünk volt)
Én nem hiszem, hogy 11-est kellett volna befújni a meccsen, be lehetett volna de szerintem inkább határeset volt mint tiszta.
Hogy taktikai hiba volt-e azt meg nem tudjuk, vagy az vagy valaki/valakik nem tartották, nem tudták betartani az utasításokat.
Válasz küldése