Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2012.01.29. 09:11:33

Elfáradtunk!!! Senkit nem tudok hibáztatni! Nem hiszem el, hogy nem akarnak nyerni, egyszerűen a test nem azt csinálja amit az agy diktál, főleg, hogy az agy is lassabb a kelleténél! 3,5 évig a csúcson, ennyi meccset megnyerni, kupákat halmozni, ráadásul el is fogytunk, nem lehet a végtelenségig! Pepet sem tudom bántani, mert szerintem nagy dolgokat vitt véghez, és ha ez az év el is megy kupák nélkül, jövőre újra lehet menni a címekért! Egy kis tanulság lehet, hogy jövőre egy picit hosszabb paddal kell neki menni a szezonnak! Aminek viszont örülök, hogy a Real nem úgy nyeri a bajnokságot (bár még nincs vége), hogy átgázol rajtunk! Az idén is 3 győzelem és két döntetlen a mérleg! Én biztos vagyok benne, hogy a klasszikusokra (ha lesz több) össze is fogják rakni magukat a srácok, már csak azért is! Nincs mese a BL re koncentrálni!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2012.01.29. 07:39:24

Stalkyard írta:
Várható volt, hogy nem fog 10 évig tartani a sikersorozat. A legfájdalmasabb viszont az, hogy még bőven tarthatna akár idén is, ha kicsivel szerencsésebbek lennénk, és ha néha egy kicsivel jobban odatennénk magunkat. Egy viszont biztos. A 3 nagy sorozat közül egyet mindenképpen elveszítünk idén, de az is lehet, hogy kettőt. Nem lehet ezt ilyen sokáig bírni, nem lehet szállítani az öt meg hatkupás szezonokat, egyszerűen képtelenség. Én büszke vagyok a csapatra, mert még mindig a világ legjobbja ( ha a tudása szerint játszik ), de sajnos a címek nyeréséhez ennél több is kell. És most nem azt mondom, hogy nem fogunk idén trófeát nyerni, csak az, hogy benne a van a pakliban egy (a Pep-korszakhoz mérten) példátlanul "gyenge" év. A gyengét persze csak saját magunkhoz mérve értem.

Tökéletes, legalább nem kell megfogalmznom, többször irtam az idény eleje óta. De a szerencsét ne emlegessük, most is csak az utolsó 10 percben volt akarás. A Madrid is ennyit játszik és nem fáradtak. Sok a sérült az igaz, de igazán csak Iniesta és Pedró-Villa volt távol. Ha rövid a
keret az a vezetés hiábája. Ne személyesedjünk, de sajnos fejet
hajtva is azt kell mondani Puyol kikopoban van, de Adriano, Villa, Abidal is. Pedro, Cuenca,Thagó cseréknek való. Nagy vérátömlesztéss nélkül nem mászunk fel a csucsra, csak jo csapatunk lesz. Talán a BL.
Fecó
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2012.01.29. 01:35:57

Ezt a mai meccset nem a bírók vették el tőlünk, hanem mi adtuk le, de nagyon.
A második sárga esete. Az egy tévés baki volt. Ruben kapta nem a másik, az csak arra járt.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2012.01.29. 00:45:30

peccerta írta:
Balinho írta:Azt, hogy kinek könyveli a spori az elsőt, azt csak ő tudja, nem mi és nem a TV-s kollega/rendező. Nincs előttem az első sárga, de valszeg másnak adta, kár ezen pörögni...
Megint csak nem a bíró a hibás ahogy máskor sem,ez real duma!!!!!!!!!!!!!
1) Ha hűek maradunk a (nyilván némi alappal bíró) sztereotípiánkhoz, akkor a Real dumája épp, "A bíró a hibás"-szöveg.

2) Buitre kolléga már le is írta, hogy nem Gonzalo kapta az első sárgát. De a sporttárs hosszasan könyvelt, meg is nézték, nyilván nem neki adta az elsőt.

3) Ha tévedett is volna a játékvezető meccset befolyásolónak csak erős szubjektivitás mellett lehetne nevezni a "hibát".

Inkább azt kell belátni, hogy amikor ilyen rosszul megy, akkor nem fér bele, hogy a kevéske kialakított ziccerünket így tékozoljuk el.

illetve azon kell komolyan elgondolkodni, hogy érdemes-e pénzes túrákat bevállalni nyáron, ha az ennyire odab*sz a felkészülésünknek. Mert oké, hogy sok a sérültünk, de összesen 3-mal volt több tétmeccsünk idén, mint a Madridnak, ami nem indokolja, hogy ekkora különbség legyen fizikálisan és mentálisan. Ha ennek a tényleg a sokat emlegetett nyári hakni az okozója, akkor jövőre kéretik Rosell bácsinak máshonnan forrásokat teremteni, mert különben jövőre is komoly gondok lehetnek.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2012.01.29. 00:34:43

Mindezek ellenére, amiket leírtam, akkor lennénk a legnagyobb vesztesek, ha feladnánk a bajnokságot. Bízni kell, ahogy legbelül még bízom én is, de jelenleg nagyobb esélyt látok arra, hogy nem leszünk bajnokok. De a csapat nem adhatja fel, ha vesztünk, hát veszítsünk úgy, hogy az utolsó percig küzdünk, méltósággal. Ahogy az a világ legjobb csapatától elvárható.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2012.01.29. 00:34:03

Persze, ilyen hibát a bírók szökő évente követnek el. Egy volt a vb-én, ami nagyon emlékezetes, amúgy nem igazán fordul elő ilyen. Ha pedig mégis, úgy nem vezet meccset nagyon sokáig, megnyugodhatok ( már a tettes, ma nem követte el ezt a hibát a bíró)
Avatar
Buitre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2005.05.10. 13:26:05
Tartózkodási hely: Großwardein

2012.01.29. 00:32:36

Ruben kapta "azt" a sárgát, tévesen írták ki.
Avatar
Tdavid
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2009.05.09. 13:26:14
Tartózkodási hely: Itt is, ott is.

2012.01.29. 00:30:32

Balinho írta:
Tdavid írta:megjegyezném hogy Gonzalo két sárgával is a pályán maradt.

mivel elvileg kapott egyet a 39. percben nem?
Azt, hogy kinek könyveli a spori az elsőt, azt csak ő tudja, nem mi és nem a TV-s kollega/rendező. Nincs előttem az első sárga, de valszeg másnak adta, kár ezen pörögni...
tudom hogy ez a mi helyzetünkön nem változtat, de ha a bíró hibázott ekkorát akkor neki se kell mostanában meccset vezetni.
Kép
Avatar
peccerta
Jugador del Barça
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2011.08.14. 15:49:41
Tartózkodási hely: BP

2012.01.29. 00:30:04

Balinho írta:
Tdavid írta:megjegyezném hogy Gonzalo két sárgával is a pályán maradt.

mivel elvileg kapott egyet a 39. percben nem?
Azt, hogy kinek könyveli a spori az elsőt, azt csak ő tudja, nem mi és nem a TV-s kollega/rendező. Nincs előttem az első sárga, de valszeg másnak adta, kár ezen pörögni...
Megint csak nem a bíró a hibás ahogy máskor sem,ez real duma!!!!!!!!!!!!!
Cruyff

Milliónyi gyerek van a világon, akik előtt egy nagyon rossz példa jár, és a Madrid ezzel egyáltalán nem foglalkozik. Amióta elment Valdano, a dolgok csak rosszabbodtak. Valdanóról mondhat mindenki, amit akar, de azért ő egy úriember. Lehetséges, hogy Mourinho egy nagyon jó ember privát környezetben, és nagyon jó edző is, de amit a világ számára mutat, az egészen más. És a klub kötelessége lenne megváltoztatni ezt a helyzetet.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.01.29. 00:29:12

Bob_Marley írta:De lehet mert vesztes vagyok??? :roll: :lol:
én meg ezt nem rád értetettem. :wink:

lehet paradoxon, de igen,én is úgy gondolom,hogy akár meg lehet a bajnoki cím,csak mostmár nem rajtunk múlik a dolog közel sem. persze bízok én is.

úgy értettem egyébként,hogy amikor kevesebb volt a különbség,akkor is azt mondtuk,hogy sok van még hátra. ahhoz képest csak nőtt a különbség,de még mindig ezt mondjuk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2012.01.29. 00:28:15

Tdavid írta:megjegyezném hogy Gonzalo két sárgával is a pályán maradt.

mivel elvileg kapott egyet a 39. percben nem?
Azt, hogy kinek könyveli a spori az elsőt, azt csak ő tudja, nem mi és nem a TV-s kollega/rendező. Nincs előttem az első sárga, de valszeg másnak adta, kár ezen pörögni...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.01.29. 00:27:48

Tdavid írta:megjegyezném hogy Gonzalo két sárgával is a pályán maradt.
szvsz az egyből piros volt amit ott a végén művelt...
utolsó embert gólhelyzetben lerántja.
hát mi a piros, ha nem ez? :x
eric
Barça B
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:11:40

2012.01.29. 00:26:22

Ha lett volna a 90 perc során még egy ilyen 10 percünk, mint az uccsó... sőt, megkockáztatom, hogy ha ez az uccsó 10 perces játékunk a meccs bármely másik 10 percében zajlik, akkor nem tudott volna 5 percet el**gánykodni ilyen látványosan a Villareal belőle, és ezzel a hévvel és mentalitással gólt lőttünk volna. Az időzítésünkel volt ma igazán baj, a Villareal a végén pedig azt tette, amit minden focicsapat megcsinál ebben a helyzetben. Őket kritika nem érheti. Nagyon a Barcát sem, ez most ilyen volt... a Real kérdésről meg annyit, hogy aki 7 pontról beszél az 54-ből, az nem látja át igazán a helyzetet: a Realnak nem 7 pontot kell elbuknia a megszerezhető 54-ből, hanem saccperkábé 12-13 pontot, mégpedig azért, mert mi is fogunk még mininmum (remélem maximum) 5-6 pontot veszíteni. Nincs kőbe vésve, de szerintem így reális kalkulálni.
Avatar
Tdavid
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2009.05.09. 13:26:14
Tartózkodási hely: Itt is, ott is.

2012.01.29. 00:25:54

megjegyezném hogy Gonzalo két sárgával is a pályán maradt.

mivel elvileg kapott egyet a 39. percben nem?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tdavid 2012.01.29. 00:26:43-kor.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.01.29. 00:25:35

Nem rajtunk múlik ez igaz, de az előző gondolatodat nem értettem, hogy a vesztesek szövege a 7 pont de be lehet húzni, valahogy nekem ez paradox!

Igen jelenleg borzasztó nagynak tűnik a hátrány, de mindenki végig szurkolt már 1-2 idényt, minden csapatnál jönnek a botlások, nálunk ez a "menetrendszerű" január-február!RM eddig hozza a meccseit, ha így marad tovább nincs mit tenni meg kell előttük hajolni, hogy végig a bajnokságban hozzák a pontokat, de annyira sok van még hátra, hogy jelenleg nincs mit csinálnunk mint bízni a sajátjainkban, s ha jönnek az eremdények a szerencse is mellénk áll!

Klisésen hangzik, de inkább bízok, s reménykedek abban, hogy sok van hátra (főleg, hogy január végén kevés sportban van bajnok!), mint őrjöngjek (ez nem rád vonatkozik csababarca), mert főleg mikor nehezebb helyzetben vagyunk a sérülésekkel Afrika kupával stb, inkább bizakodok, mint kesergek!De lehet mert vesztes vagyok??? :roll: :lol:
Kép
Kép
Kép
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2012.01.29. 00:24:40

Szerintem az év leggyengébb produkciója volt. Ettől csak jobb lehet a csapat. Xavi, Fabregas nagyon gyengén futbalozott ma este, Messin is nagyon látszott ma, hogy fáradt. Adriano minősíthetetlent nyújtott.
Szerintem is hamarabb kellett volna cserélni.
Mindezek ellenére én nem látom lefutottnak a bajnokságot sem, sok van még hátra.
Avatar
peccerta
Jugador del Barça
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2011.08.14. 15:49:41
Tartózkodási hely: BP

2012.01.29. 00:24:37

Stalkyard írta:Várható volt, hogy nem fog 10 évig tartani a sikersorozat. A legfájdalmasabb viszont az, hogy még bőven tarthatna akár idén is, ha kicsivel szerencsésebbek lennénk, és ha néha egy kicsivel jobban odatennénk magunkat. Egy viszont biztos. A 3 nagy sorozat közül egyet mindenképpen elveszítünk idén, de az is lehet, hogy kettőt. Nem lehet ezt ilyen sokáig bírni, nem lehet szállítani az öt meg hatkupás szezonokat, egyszerűen képtelenség. Én büszke vagyok a csapatra, mert még mindig a világ legjobbja ( ha a tudása szerint játszik ), de sajnos a címek nyeréséhez ennél több is kell. És most nem azt mondom, hogy nem fogunk idén trófeát nyerni, csak az, hogy benne a van a pakliban egy (a Pep-korszakhoz mérten) példátlanul "gyenge" év. A gyengét persze csak saját magunkhoz mérve értem.
Tökéletes hsz.
Cruyff

Milliónyi gyerek van a világon, akik előtt egy nagyon rossz példa jár, és a Madrid ezzel egyáltalán nem foglalkozik. Amióta elment Valdano, a dolgok csak rosszabbodtak. Valdanóról mondhat mindenki, amit akar, de azért ő egy úriember. Lehetséges, hogy Mourinho egy nagyon jó ember privát környezetben, és nagyon jó edző is, de amit a világ számára mutat, az egészen más. És a klub kötelessége lenne megváltoztatni ezt a helyzetet.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2012.01.29. 00:21:16

Várható volt, hogy nem fog 10 évig tartani a sikersorozat. A legfájdalmasabb viszont az, hogy még bőven tarthatna akár idén is, ha kicsivel szerencsésebbek lennénk, és ha néha egy kicsivel jobban odatennénk magunkat. Egy viszont biztos. A 3 nagy sorozat közül egyet mindenképpen elveszítünk idén, de az is lehet, hogy kettőt. Nem lehet ezt ilyen sokáig bírni, nem lehet szállítani az öt meg hatkupás szezonokat, egyszerűen képtelenség. Én büszke vagyok a csapatra, mert még mindig a világ legjobbja ( ha a tudása szerint játszik ), de sajnos a címek nyeréséhez ennél több is kell. És most nem azt mondom, hogy nem fogunk idén trófeát nyerni, csak az, hogy benne a van a pakliban egy (a Pep-korszakhoz mérten) példátlanul "gyenge" év. A gyengét persze csak saját magunkhoz mérve értem.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.01.29. 00:17:10

Az a legnagyobb baj,hogy ez már messze nem rajtunk múlik elsősorban.
Nem tudok elképzelni real botlásokat. mert mostmár azok kellenek. számoljuk azt,hogy megverjük őket a otthon, akkor is még 2szer kell bukniuk...ez még akár elő is fordulhat,emberek ők is hibázhatnak.
de még mindig itt van az,hogy nekünk már egyáltalán nem szabadna hibázni. és ezt meg még valószínűtlenebb dolognak tartom.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
peccerta
Jugador del Barça
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2011.08.14. 15:49:41
Tartózkodási hely: BP

2012.01.29. 00:17:04

Reálisan kell nézni a dolgokat.

Hónapok óta látszik,elfáradt a csapat,rengeteg mérkőzés,rengeteg tét meccs,behúztuk,üvöltöttünk örömünkben,de mindannyian tudtuk nem tart ez örökké,se a csapat se a trainer nem bírhatja sokáig ezt a megterhelést.Most eljött az idő valamit fel kell adni annak érdekében hogy meg tudjunk újulni,erőre kapni,szerintem ez természetes folyamat,csak a vak nem látta, előbb-utóbb bekövetkezik ez is.

Nincsen semmi baj ,menni kell tovább és bizonyítani.
Cruyff

Milliónyi gyerek van a világon, akik előtt egy nagyon rossz példa jár, és a Madrid ezzel egyáltalán nem foglalkozik. Amióta elment Valdano, a dolgok csak rosszabbodtak. Valdanóról mondhat mindenki, amit akar, de azért ő egy úriember. Lehetséges, hogy Mourinho egy nagyon jó ember privát környezetben, és nagyon jó edző is, de amit a világ számára mutat, az egészen más. És a klub kötelessége lenne megváltoztatni ezt a helyzetet.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.01.29. 00:16:05

Legalább egyetlen egy dolgot kérek a Barcától: El Clasico -t legalább NYERJÜNK MEG :!: A többi meccs már nem érdekes.
KépKép
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.01.29. 00:13:33

Kis túlzással teljesen mind1 milyen felállásban kezdtünk volna Xavi, Cesc nem gyengék voltak hanem két hatalmas lék. Xavi-nak messze a leggyengébb Pepes idénye utóbbi 10meccsből volt 3-4 mikor konkrétan ekkora lék volt mint ma. Messi szintén abszolút tudása alatt egy hónapja. Tello,Abidal,Thiago tetszett .
Bajnoki cím ha vmi nagy csoda nem történik elment , szép ajándék a csapattól. Csak magunknak köszönhetjük senki másnak hogy már most elment.
Lehet próbálgatni a fiatalokat, figyelni a béelre.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.01.29. 00:10:23

6 :!: döntetlen, de csak egy vereség.
Barca küzdj, mi pedig bízva bízunk :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
papek89
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2008.12.07. 01:15:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.01.29. 00:09:59

Nem kell csodálkozni a fásultságon, lassúságon. Már rengeteg meccset játszottak, utaztak még egy klub vb-re is. Jövő héten kupa, hamarosan jön a BL, szóval lesz itt még öröm is, meg szomorúság is. Reméljük túllépnek minél hamarabb.
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2012.01.29. 00:09:31

peccerta írta:Fáradt a csapat ez tisztán látszik hetek óta,sok volt ez a pár év,főleg az 1001 classicó,Messi is egyre fáradtabb,Pep már nem tudja annyira felrázni a skacokat.Jó lenne valami megoldást találni mert jelen helyzetben nem látom reális esélyét semmilyen trófeának.


Én jelenleg, csak a BL győzelmet látom reálisnak. Nagyon sokat kellene változni szerdáig, hogy a kupát is behúzzuk. A bajnokság még nem ment el, de nagyon nehéz lesz, mert nem a mi kezünkben van a gyeplő.
Válasz küldése