Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.05.02. 09:15:10

Laza írta:
Capon írta:Laza én sem vagyok nagy igazolgatós és különben is PS-em van úgyhogy az Xbox-ot kikérem magamnak.
akkor minek eröltetitek??
minden posztra van 3ember....de ti meg vennétek még 70milláért 2játékost...mi van veletek?
Érzésem szerint nem biztos hogy a Villa-Pedro duó közül mindkettő ott lesz szezonkezdetnél. Ami nem feltétlen lenne baj elnézve az idei góltermésüket és teljesítményüket.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2012.05.02. 09:00:04

fanbarca írta:
Messa írta:Egyébként kíváncsi leszek hogy a jelenlegi csapatból ki fogja bejelenteni így Pep távozása után hogy menne. Szerintem lesz ilyen, Alvest simán el tudom képzelni.
Engem sem lepne meg Alves távozása. Sőt, bizonyos mértékben örülnék is neki. Valahogy mostanában nincs ott a pályán, szétszórt, nem elég figyelmes. Vinné is a Mahacskala és a City is. Montoya szépen megoldaná.

Llorente a csatársorba? Szerintem kiváló igazolás lenne. Magas, jól fejelő játékos. Okos focival, és precíz játékkal. Ő a mi emberünk.

Én is elnézném az ausztriai (?) Alabat, meggyőzött a játéka a Real ellen, sokszor megkavarta a védőket. Alba sem rossz, mindkettővel megbékélnék.

Esetleges távozóknál meg lehetne említeni Pedrot és Cuencat is szerintem. Pedro mostmár sorozatosan rossz teljesítményt nyújt (kivéve a Rayo ellen) és nem lepődnék meg, ha Tito megköszönné munkáját és ajtó. Cuenca egy kérdés.
Llorente?!ottsem gólerős ahol van, és az ilyen nagy statikus emberek a Barcában tuti elbuknak.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2012.05.02. 05:57:23

Messa írta:Egyébként kíváncsi leszek hogy a jelenlegi csapatból ki fogja bejelenteni így Pep távozása után hogy menne. Szerintem lesz ilyen, Alvest simán el tudom képzelni.
Engem sem lepne meg Alves távozása. Sőt, bizonyos mértékben örülnék is neki. Valahogy mostanában nincs ott a pályán, szétszórt, nem elég figyelmes. Vinné is a Mahacskala és a City is. Montoya szépen megoldaná.

Llorente a csatársorba? Szerintem kiváló igazolás lenne. Magas, jól fejelő játékos. Okos focival, és precíz játékkal. Ő a mi emberünk.

Én is elnézném az ausztriai (?) Alabat, meggyőzött a játéka a Real ellen, sokszor megkavarta a védőket. Alba sem rossz, mindkettővel megbékélnék.

Esetleges távozóknál meg lehetne említeni Pedrot és Cuencat is szerintem. Pedro mostmár sorozatosan rossz teljesítményt nyújt (kivéve a Rayo ellen) és nem lepődnék meg, ha Tito megköszönné munkáját és ajtó. Cuenca egy kérdés.
més que un club
Laza
Capitá del Barça
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2007.10.26. 21:44:21
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.05.02. 03:58:46

Capon írta:Laza én sem vagyok nagy igazolgatós és különben is PS-em van úgyhogy az Xbox-ot kikérem magamnak.
akkor minek eröltetitek??
minden posztra van 3ember....de ti meg vennétek még 70milláért 2játékost...mi van veletek?
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.05.02. 03:37:41

én sokakkal ellentétben nem albát, hanem alabát látnám szívesebben.
jelenleg alba egy picival talán jobb játékos, de a kis csokiban szerintem több potenciál van.

de jordi papa fog szerintem is jönni, aminek úgyszintén nagyon örülök, mert még ő is fiatal, spanyol, technikás, és még törpe is, szóval beleillik a fizimiskája is a csapatba :D
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.05.02. 03:32:20

Laza én sem vagyok nagy igazolgatós és különben is PS-em van úgyhogy az Xbox-ot kikérem magamnak.
Laza
Capitá del Barça
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2007.10.26. 21:44:21
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.05.02. 02:58:48

kristop írta:akkor én is leírom hosszabban az elképzeléseimet. ami biztos, hogy bartra, muniesa, montoya, dos santos és cuenca felnőtt szerződéssel fog rendelkezni a következő évben. itt csak egyedül dos santos helyzete a baj, a többiek elférnek, valakire még szükségünk is van. busquets mögé elférne ő is, ha keita megy, de oda nem őt képzelem el. esetleg kapott szerződést, aztán elmegy kölcsönbe?

kapusok. valdes, pinto. ennyi.

hátvédsor, ide kell az ember, egy balra, egy középre. abidallal nem számolok a biztonság kedvéért, és saját maga érdekében se. szóval balhátvéd, ahová jordi alba a legkézenfekvőbb megoldás, nekem is ő tetszik, de páran kicsit elbizonytalanítottak. mivel tényleg egy az egyben adriano a stílusa, kevésbé idegen talán, de ugyanúgy inkább előre játékban jó, ellentétben abidallal. (a másik ami megy, hogy folyton balközépként játszik a valenciában egyszerűen nem igaz, 17x hátvédként és 10x középpályásként játszott és amúgy is folyamatosan váltogatják egymást mathieuvel) aki tényleg elől hátul megfelelne nekem az filipe luis lenne, de ő most nagyon jól elvan ahol van, és róla már egyszer le is csúsztunk. bale számomra még mindig említésre se méltó. szóval marad jordi alba.

középhátvédként természetesen thiago silva az etalon, aki nem értette lejjebb, hogy miért annak elmondom hogy jelenleg egyszerűen a világ legjobb középhátvédje. ő tényleg gyors, jól helyezkedik, közbelép, okosan játszik előre is, mégis egész idényben csak három sárgalapot kapott. modern középhátvéd. viszont megszerezhetetlen, ha egy 25 + keitát elfogadna a milan, már most írnám a szerződését. nálam is a következő jelölt javi martinez lenne, akivel egyszerre a hátsó gondokat és busquets helyettesítését és meglehetne oldani. (mióta bielsa van, azóta középhátvéd, előtte és a spanyol válogatottban is a középpályán játszott, plusz egy játszani tudó kh) ő harminc millió és rá látok is esélyt. david luizt imádtam a benficában, és a brazil válogatottban, de mióta az angoloknál játszik, mint valami idegbeteg pepe utánzat favágó. szóval ide javi martinezt mondanám. fontás nálam out, tudom hogy ez az én mániám, de szerintem muniesa és bartra is előtte van teljesítményben, csak ő tartott időben a felkerülésnél. tőlem távozhat, de akár kölcsönbe is mehet.
jordi alba, adriano, puyol, piqué, mascherano, javi martinez, muniesa, bartra, alves, montoya. ez már bő hátvédsor, nem lenne annyi bajunk, mint most volt.

középpálya tökéletes. még akkor is, ha xavinak cellux tarja össze a vádliját a végén már, iniesta szeret megsérülni, fabregas az idény második felére elfelejt játszani és thiago még csak néha tudja hozni önmagát. keita viszont mostmár biztos megy. kapunk is érte pénzt, neki meglesz az utolsó nagy szerződése, win win szituáció lesz ez is. busquets évről évre nagyobb istencsászár, mögé meg ha javi martinez jön védőnek, akkor ő (keita előnyei megmaradnak. 1,90magas, csupa izom), ha csak egy sima középhátvéd jön, akkor természetesen romeu. jót tett neki ez az anglia, avbnél kezdő volt, di matteonál a padon ül (mondjuk arsenal ellen kezdett), hacsak annyit szedett magára, mint piqué már jól járunk vele. xavi, iniesta, fabregas, thiago, busquets, javi martinez.

elől most aztmondom nem változtatnék. ha nem sérülnek le ketten egész évre, nem lenne itt se ekkora baj. az egyetlen ember, akit a tömeggel ellentétben megnéznék itt az neymar lenne, de nem a következő idényben, hanem csak egyel utána, villa helyett. (tudom, bizonyítson először európában. csakha beválik onnan már nem vesszük meg soha, még a mostani durva áránál és drágább lesz. és a hírek szerint most, meg jövőre vagyunk polepozícióban az érte folyó versenyben. ezt hívják kockázatnak, de a többi brazil szupersztárral ellentétbe nála megpróbálnám majd.) afellayt meg nem tartom annyira jónak, mint itt a közvélemény, csak szimplán gyorsító cserének, viszont nagyon szimpatikus lett (a mostani spanyol nyilatkozatával, meg igyekezetével hogy katalánul is tudjon, felépülés közbeni dolgaival) és talán inkább ő maradjon, minthogy drágán vegyünk helyette valakit. ha mégis megy, akkor hasonló játékos kell, valami low budget (szóval nem muniain, neymar, hazard), amire ötletem sincs. (erő)középcsatár véletlenül se kell, itt volt már talán a legjobb, és nem csak a viselkedésével voltak gondok, a játékunk is akkor akadozott a legjobban (mínusz egy ember szindróma). messit pedig semmi pénzért nem venném ki falsenineból. tello még bé csapat, ott tét nélkül megtanulhat mást is a futáson és hosszúbalövésen kívül. ha szükség van rá, persze feljön. messi, alexis sanchez, pedro, villa, cuenca, afellay.

menne: keita (~ 8 millió), fontás (kölcsönbe, vagy ~ 1 millió), dos santos (kölcsön)
jönne: jordi alba (~ 15 millió), javi martinez (~ 30 millió) plusz a fiatalok.
és talán még az afellay - xy változás.

kicsit félnék, hogy középtől felfele kevés lenne ez a változás, de jelenleg nem érzek indokoltnak többet. esetleg ha afellay tényleg megy (interrel már szóba hozták) és bedobnak valami tökéletes nem túl drága, de elég jó és a padot is bírja nevet.

Xbox off...
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2012.05.02. 02:15:25

akkor én is leírom hosszabban az elképzeléseimet. ami biztos, hogy bartra, muniesa, montoya, dos santos és cuenca felnőtt szerződéssel fog rendelkezni a következő évben. itt csak egyedül dos santos helyzete a baj, a többiek elférnek, valakire még szükségünk is van. busquets mögé elférne ő is, ha keita megy, de oda nem őt képzelem el. esetleg kapott szerződést, aztán elmegy kölcsönbe?

kapusok. valdes, pinto. ennyi.

hátvédsor, ide kell az ember, egy balra, egy középre. abidallal nem számolok a biztonság kedvéért, és saját maga érdekében se. szóval balhátvéd, ahová jordi alba a legkézenfekvőbb megoldás, nekem is ő tetszik, de páran kicsit elbizonytalanítottak. mivel tényleg egy az egyben adriano a stílusa, kevésbé idegen talán, de ugyanúgy inkább előre játékban jó, ellentétben abidallal. (a másik ami megy, hogy folyton balközépként játszik a valenciában egyszerűen nem igaz, 17x hátvédként és 10x középpályásként játszott és amúgy is folyamatosan váltogatják egymást mathieuvel) aki tényleg elől hátul megfelelne nekem az filipe luis lenne, de ő most nagyon jól elvan ahol van, és róla már egyszer le is csúsztunk. bale számomra még mindig említésre se méltó. szóval marad jordi alba.

középhátvédként természetesen thiago silva az etalon, aki nem értette lejjebb, hogy miért annak elmondom hogy jelenleg egyszerűen a világ legjobb középhátvédje. ő tényleg gyors, jól helyezkedik, közbelép, okosan játszik előre is, mégis egész idényben csak három sárgalapot kapott. modern középhátvéd. viszont megszerezhetetlen, ha egy 25 + keitát elfogadna a milan, már most írnám a szerződését. nálam is a következő jelölt javi martinez lenne, akivel egyszerre a hátsó gondokat és busquets helyettesítését és meglehetne oldani. (mióta bielsa van, azóta középhátvéd, előtte és a spanyol válogatottban is a középpályán játszott, plusz egy játszani tudó kh) ő harminc millió és rá látok is esélyt. david luizt imádtam a benficában, és a brazil válogatottban, de mióta az angoloknál játszik, mint valami idegbeteg pepe utánzat favágó. szóval ide javi martinezt mondanám. fontás nálam out, tudom hogy ez az én mániám, de szerintem muniesa és bartra is előtte van teljesítményben, csak ő tartott időben a felkerülésnél. tőlem távozhat, de akár kölcsönbe is mehet.
jordi alba, adriano, puyol, piqué, mascherano, javi martinez, muniesa, bartra, alves, montoya. ez már bő hátvédsor, nem lenne annyi bajunk, mint most volt.

középpálya tökéletes. még akkor is, ha xavinak cellux tarja össze a vádliját a végén már, iniesta szeret megsérülni, fabregas az idény második felére elfelejt játszani és thiago még csak néha tudja hozni önmagát. keita viszont mostmár biztos megy. kapunk is érte pénzt, neki meglesz az utolsó nagy szerződése, win win szituáció lesz ez is. busquets évről évre nagyobb istencsászár, mögé meg ha javi martinez jön védőnek, akkor ő (keita előnyei megmaradnak. 1,90magas, csupa izom), ha csak egy sima középhátvéd jön, akkor természetesen romeu. jót tett neki ez az anglia, avbnél kezdő volt, di matteonál a padon ül (mondjuk arsenal ellen kezdett), hacsak annyit szedett magára, mint piqué már jól járunk vele. xavi, iniesta, fabregas, thiago, busquets, javi martinez.

elől most aztmondom nem változtatnék. ha nem sérülnek le ketten egész évre, nem lenne itt se ekkora baj. az egyetlen ember, akit a tömeggel ellentétben megnéznék itt az neymar lenne, de nem a következő idényben, hanem csak egyel utána, villa helyett. (tudom, bizonyítson először európában. csakha beválik onnan már nem vesszük meg soha, még a mostani durva áránál és drágább lesz. és a hírek szerint most, meg jövőre vagyunk polepozícióban az érte folyó versenyben. ezt hívják kockázatnak, de a többi brazil szupersztárral ellentétbe nála megpróbálnám majd.) afellayt meg nem tartom annyira jónak, mint itt a közvélemény, csak szimplán gyorsító cserének, viszont nagyon szimpatikus lett (a mostani spanyol nyilatkozatával, meg igyekezetével hogy katalánul is tudjon, felépülés közbeni dolgaival) és talán inkább ő maradjon, minthogy drágán vegyünk helyette valakit. ha mégis megy, akkor hasonló játékos kell, valami low budget (szóval nem muniain, neymar, hazard), amire ötletem sincs. (erő)középcsatár véletlenül se kell, itt volt már talán a legjobb, és nem csak a viselkedésével voltak gondok, a játékunk is akkor akadozott a legjobban (mínusz egy ember szindróma). messit pedig semmi pénzért nem venném ki falsenineból. tello még bé csapat, ott tét nélkül megtanulhat mást is a futáson és hosszúbalövésen kívül. ha szükség van rá, persze feljön. messi, alexis sanchez, pedro, villa, cuenca, afellay.

menne: keita (~ 8 millió), fontás (kölcsönbe, vagy ~ 1 millió), dos santos (kölcsön)
jönne: jordi alba (~ 15 millió), javi martinez (~ 30 millió) plusz a fiatalok.
és talán még az afellay - xy változás.

kicsit félnék, hogy középtől felfele kevés lenne ez a változás, de jelenleg nem érzek indokoltnak többet. esetleg ha afellay tényleg megy (interrel már szóba hozták) és bedobnak valami tökéletes nem túl drága, de elég jó és a padot is bírja nevet.
Laza
Capitá del Barça
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2007.10.26. 21:44:21
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.05.02. 01:46:06

Capon írta:
evikem97 írta:
Capon írta:Kell-e csatár vagy sem?
Így gondolkodás nélkül azt mondanám egyből hogy nem.
De jobban belegondolva egész szezon során csak küszködtünk a csatár posztokon. Alexis hetente megsérül, Villa kritikán aluli volt egész szezonban szinte, Pedro pedig... hát igen.

Messin kívül senki nem volt képes akár csak két jó meccset produkálni elől, egész szezonban azon izgultunk, hogy kit tudunk kiállítani hogy meglegyen a létszám elől, vagy éppen melyik a kisebbik rossz, ki van kicsit jobb formában mint a másik, melyik nem fog ma átesni a saját lábán.
Mikor vérre menő kiesése meccseket vívunk és jött a hajrá a bajnokságban is jobb híján Tello és Cuencával tudtunk csak nekifutni. Ami mindent elárul a támadó szekció hiányosságairól.

Sokban hozzátett az idei produkciónkhoz, hogy nem volt elég és minőségi a támadósorunk.

Szerintem szükség van egy gólképes támadóra mert ez nem megoldás hogy Messi 40+ gólokat lő a bajnokságban a többi meg összesen (kis túlzással) 15-öt sem. Vicc az egész.
Villa jövő szezonban jól fog visszatérni, fél szezonnal felesleges ítélkezni róla..Sérülten is játszott amíg meg nem sérült,de meg kell adni neki az esélyt. Láthattuk szerintem mi van akkor,hogy ha beragad a szekér (Real,Chelsea ellen) Variációs lehetőség,stb. És igenis szükségünk van rá..
Legyen így! Nem kell euro milliókat költeni és mindenki boldog lesz.
De csakis akkor ha a helyén tud játszani. Nem akarok még egy szezont végigszenvedni azzal hogy Villa indul a szélen éééés... megakadt a támadás.
Jelezném nektek a támadó játékosokat: Pedro-Villa-Alexis-Messi-Affelay-Tello-Cuneca ezenkívül baloldali támadót is eljátsza Iniesta-Fabregas-Thiago.
Csatárt akartok???40 milláért?
Igen Hulkot szivesen látnám...de nem Alexis helyett,sem Affelay,sem Pedro helyett...Padra miértnem jó Tello és Cuneca?

"Sokban hozzátett az idei produkciónkhoz, hogy nem volt elég és minőségi a támadósorunk.
"

ha a REAC áll be ugy mint a Chelsea akkor se nyertünk volna,mert statikus volt a támadó sorunk...
mindenki állt nem tudtak lendületből támadást vezetni.

Hiányzottak az egyéni pluszok hogy egy két váratlan csellel megbontsák a védelmet..

Hiába igazolunk le akárkit...10 védő ellen 6 támadó játékos nem fog érvényesülni ha mégis jönnek a kontrák...

milyen idei prudokció???

2.lett a barcelona és 4közé jutott a bl-ben.
kupa döntőt játszik...ugy hogy minden meccsen oktatott mindenkit.
nem értem miről van szó...minek adjunk ki több millát azért hogy ne változzon semmi??

bal oldali védő nagy dilemma... de luxus lenne hogy 3védővel játszunk így is és még vegyünk is ugy...hogy barcelona B csapatban kb 4 utánpótlás válogatott van!!!
persze megvehetjük Alba-t...T.Silvát... Muniesa,Bartha,Fontas,Montoya meg eligazol a MU-ba vagy egy Arsenalba és 3 év múlva vissza vesszük 10 milláért meg 20 milláért!

ez a csapat igy van jól ahogy van...ha keita elmegy,abidal abba hadja akkor sem vennék senkit!

jön az átigazolás és mindenki az xoboxon keresgéli a játékosokat kinek van jobb szeme a focihoz ugy látom...
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.05.01. 23:41:53

evikem97 írta:
Capon írta:Kell-e csatár vagy sem?
Így gondolkodás nélkül azt mondanám egyből hogy nem.
De jobban belegondolva egész szezon során csak küszködtünk a csatár posztokon. Alexis hetente megsérül, Villa kritikán aluli volt egész szezonban szinte, Pedro pedig... hát igen.

Messin kívül senki nem volt képes akár csak két jó meccset produkálni elől, egész szezonban azon izgultunk, hogy kit tudunk kiállítani hogy meglegyen a létszám elől, vagy éppen melyik a kisebbik rossz, ki van kicsit jobb formában mint a másik, melyik nem fog ma átesni a saját lábán.
Mikor vérre menő kiesése meccseket vívunk és jött a hajrá a bajnokságban is jobb híján Tello és Cuencával tudtunk csak nekifutni. Ami mindent elárul a támadó szekció hiányosságairól.

Sokban hozzátett az idei produkciónkhoz, hogy nem volt elég és minőségi a támadósorunk.

Szerintem szükség van egy gólképes támadóra mert ez nem megoldás hogy Messi 40+ gólokat lő a bajnokságban a többi meg összesen (kis túlzással) 15-öt sem. Vicc az egész.
Villa jövő szezonban jól fog visszatérni, fél szezonnal felesleges ítélkezni róla..Sérülten is játszott amíg meg nem sérült,de meg kell adni neki az esélyt. Láthattuk szerintem mi van akkor,hogy ha beragad a szekér (Real,Chelsea ellen) Variációs lehetőség,stb. És igenis szükségünk van rá..
Legyen így! Nem kell euro milliókat költeni és mindenki boldog lesz.
De csakis akkor ha a helyén tud játszani. Nem akarok még egy szezont végigszenvedni azzal hogy Villa indul a szélen éééés... megakadt a támadás.
evikem97
Jugador del Barça
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2011.02.21. 17:25:58

2012.05.01. 23:29:22

Capon írta:Kell-e csatár vagy sem?
Így gondolkodás nélkül azt mondanám egyből hogy nem.
De jobban belegondolva egész szezon során csak küszködtünk a csatár posztokon. Alexis hetente megsérül, Villa kritikán aluli volt egész szezonban szinte, Pedro pedig... hát igen.

Messin kívül senki nem volt képes akár csak két jó meccset produkálni elől, egész szezonban azon izgultunk, hogy kit tudunk kiállítani hogy meglegyen a létszám elől, vagy éppen melyik a kisebbik rossz, ki van kicsit jobb formában mint a másik, melyik nem fog ma átesni a saját lábán.
Mikor vérre menő kiesése meccseket vívunk és jött a hajrá a bajnokságban is jobb híján Tello és Cuencával tudtunk csak nekifutni. Ami mindent elárul a támadó szekció hiányosságairól.

Sokban hozzátett az idei produkciónkhoz, hogy nem volt elég és minőségi a támadósorunk.

Szerintem szükség van egy gólképes támadóra mert ez nem megoldás hogy Messi 40+ gólokat lő a bajnokságban a többi meg összesen (kis túlzással) 15-öt sem. Vicc az egész.
Villa jövő szezonban jól fog visszatérni, fél szezonnal felesleges ítélkezni róla..Sérülten is játszott amíg meg nem sérült,de meg kell adni neki az esélyt. Láthattuk szerintem mi van akkor,hogy ha beragad a szekér (Real,Chelsea ellen) Variációs lehetőség,stb. És igenis szükségünk van rá..
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.05.01. 23:08:48

Kell-e csatár vagy sem?
Így gondolkodás nélkül azt mondanám egyből hogy nem.
De jobban belegondolva egész szezon során csak küszködtünk a csatár posztokon. Alexis hetente megsérül, Villa kritikán aluli volt egész szezonban szinte, Pedro pedig... hát igen.

Messin kívül senki nem volt képes akár csak két jó meccset produkálni elől, egész szezonban azon izgultunk, hogy kit tudunk kiállítani hogy meglegyen a létszám elől, vagy éppen melyik a kisebbik rossz, ki van kicsit jobb formában mint a másik, melyik nem fog ma átesni a saját lábán.
Mikor vérre menő kiesése meccseket vívunk és jött a hajrá a bajnokságban is jobb híján Tello és Cuencával tudtunk csak nekifutni. Ami mindent elárul a támadó szekció hiányosságairól.

Sokban hozzátett az idei produkciónkhoz, hogy nem volt elég és minőségi a támadósorunk.

Szerintem szükség van egy gólképes támadóra mert ez nem megoldás hogy Messi 40+ gólokat lő a bajnokságban a többi meg összesen (kis túlzással) 15-öt sem. Vicc az egész.
Avatar
Laci7
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2010.08.30. 22:49:20
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

2012.05.01. 23:07:07

Messa írta:Szerintem ha az ide létszükség lenne, akkor lenne több ilyen játékosunk :wink:
Egyszerűen nem tudok Balen elképzelni egy Barca mezt, akárhogy erőszakolom meg a képzelőerőmet. Egyáltalán nem illene ide.

Én is pont így gondolkoztam! Bale számomra csak egy átlagos technikai képességekkel megáldott nagyon gyors és erős játékos. Angliában remekül kitudja használni a képességeit, de szerintem ide felesleges egy ilyen stílusú focista. Nem is nézem ki belőle, hogy nagyon megértené ezt a kombinációs focit ... /Leraknék egy beton oszlopot a pálya közepére, mondanám neki, hogy fuss neki... na ő tuti neki futna!/

Jordi Alba mindenképp jobb opció, egyrészt sokkal takarékosabb megoldás, másrészt Barca nevelés, biztosan betudna illeszkedni.

Szerintem Thiago Silva elmozdíthatatlan Milánóból, David Luíz helyzetével nem vagyok tisztában, Cahill téli érkezése után nem tudom mennyi szerepet kaphat a jövőben, de az ő leigazolására sem látok sok esélyt.

A legjobb megoldás Javi Martinez lenne szerintem, igazi Jolly Joker. Ha kell KH ha kell VKP és még a támadások befejezésében is jó. Ha van multifunkcionális játékos akkor az Ő. Remekül beilleszkedne hozzánk, 30 millió manapság "nem pénz" egy ilyen játékosért :)
Max 150px magas lehet az aláírás kép!
100% Culé!
"Vannak akik azt hiszik a futball olyannyira fontos, úgyszólván élet-halálkérdése. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal több."
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2012.05.01. 22:27:49

Az én véleményem továbbra is az, hogy csatár nem szükséges! Villa visszatér, csinál egy jó alapozást és lövöldözi majd a gólokat! Annyit remélem tesz Villanova, hogy Villát teszi be középre, Messi jobbra, Sanchez balra. Így oké lenne, míg cserének ott van Affelay, Pedro, Cuenca, Tello! Ez így bőven jó.
Középpálya szintén rendben van, max Keita mehet. Szerintem fog is. Vagy visszahozzuk Romeut, vagy Masc lép feljebb a helyére.
A prioritás idén a bal oldali védő és egy középhátvéd! Jobri Alba és Tiago Silva nagyon jól jönne.
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2012.05.01. 22:09:13

papek89 írta:Már az NSO is lehozta, mint lehetséges igazolás.
Szerintem már sok újság lehozta, hogy mi is szeretnénk a Valencia pedig a pénzt :wink:
socio66 írta:David Silva
Személyes kedvencem. Nagyon szeretem a játékát, elegáns, precíz, csoda :D
Kép
Avatar
papek89
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2008.12.07. 01:15:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.05.01. 22:05:14

Már az NSO is lehozta, mint lehetséges igazolás.

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... na-2128320
socio66

2012.05.01. 22:01:16

az én szememben két játékos van a piacon,aki magasabb szintre tudná emelni a játékunkat,az egyik thiago silva, a másik david silva.
leírtátok ti is,nem fejtem ki hosszabban, puyol öregszik, mascherano jó-jó, de nem igazi középső védő, piké-vel meg fene tudja mi van,tehát hátul erősíteni kell.
ha van esély megszerezni egy thiago silva kaliberű védőt,azt nem szabad kihagyni, márpedig tekintve a számunkra rendkívül előnytelen legutóbbi bizniszt a milannal,illetve ha tényleg szeretnék keitát,akkor már el lehet indulni egy vonalon.
évekig miénk lehetne európa legjobb védőpárosa.
david silva, hát őt nagyon sajnálom hogy nem került anno hozzánk, meggyőződésem hogy többet tudna hozzátenni a játékunkhoz, mint a henry-ibra-villa brigád összesen tud/tudott.
nem volt akkora neve, mint az említetteknek, igazából magam sem cseréltem volna le akkor senkit sem rá, de utólag nagy húzás lett volna, anyagilag és szakmailag is.
most 26 éves, nem lenne még késő elhozni, talán ő is hajlana a váltásra, de nem tudom a city milyen feltételeket szabna, gyanítom hogy abnormálisakat.
alba-t pedig nem igazán ismerem, de nem tudnék egy balhátvédet sem mondani hirtelen, aki jó lenne nekünk, így persze, adja magát egy fiatal spanyol kipróbálása, bizalommal fogom várni.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.05.01. 20:53:57

kilibarca írta:Gareth Bale
Szerintem ezek az erények minden csapatba kellenek ide meg főleg mert nálunk jóval kevesebb magas jól fejelő ,erős testfelépítésű.
Szerintem ha az ide létszükség lenne, akkor lenne több ilyen játékosunk :wink:
Egyszerűen nem tudok Balen elképzelni egy Barca mezt, akárhogy erőszakolom meg a képzelőerőmet. Egyáltalán nem illene ide.

Egyébként kíváncsi leszek hogy a jelenlegi csapatból ki fogja bejelenteni így Pep távozása után hogy menne. Szerintem lesz ilyen, Alvest simán el tudom képzelni.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.05.01. 20:52:37

Tocy írta:Az a 35 éves Puyol a csapat szíve, akit semmiképp sem hagynék ki a csapatból. Az a Piqué a fontos meccseken idén is jól játszott, amikor szerepet kapott. Az a Mascherano tanárian játszik hátul. Milan-ban lehet átjátszhatatlan Silva, ahol van előtte kp. Itt meg folyamatosan 1v1eznie kellene a csatárokkal, a védőinknek rengeteg egyéb feladata is van, oda nagy zsákbamacska mindenki.

Alba. Ő a spanyol válogatottban játszik, ahol kb az összes játékosunk, ismeri őket, hasonló játékot játszanak ott is, és bőven megállja a helyét. Ismeri a bajnokságot, a játékot és a játékosokat. Hol zsákbamacska? Lehet, hogy a védőmunkája nincs olyan, mint Abidalé, de mondj 1 vkit, akié olyan azon a poszton és mozdítható.

Ja és Keita nem a kevesebb játéklehetőség miatt gondolkozik a távozáson, hanem mert itt mindent megnyert, neki is kellenek új kihívások, ahogy másoknak is szokott.
Jó, Puyol 40 évesen is a csapat szíve lesz, érted. Ez ne legyen már érv. Persze őt ott lehet hagyni 1v1-ben, nyilván gyorsul a nyáron egy kicsit. Piqué meg alig játszott a fontos meccseken, nem véletlen. Mascherano-ról tartom az eddigieket. Ennyi védővel meg akkor is nagy a rizikó, ha Abidal visszatér, meg hoznak egy raklapnyi fiatalt.

Silva 1v1-ben is remek, hidd el. Gyors, jól helyezkedik, és nagyon jó az ütemérzéke. Ráadásul a Milanban volt már vkp, van esze a játékhoz, én attól tartok a legkevésbé, hogy ő nem válik be.

Alba konkrétan háromszoros válogatott, abból kettő barátságos meccs. Ebből azért túl sok következtetést ne vonjunk le. Zsákbamacskának akkor zsákbamacska, ha kiderül, hogy mégsem tud védekezni.

Keitánál nem az a lényeg, hogy miért, hanem hogy menni akar (ha akar). Nem érted miért akarják belevonni a TS-üzletbe, amikor jól fejel, (...). Na, hát ha menni akar, akkor kellemest a hasznossal.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.05.01. 20:12:36

barca99 írta:
Tocy írta:Lejjebb láttam írva hogy Thiago Silváért 25+Keita. Noooooormális? Egyik legmegbízhatóbb, padot tűrő, jól fejelő, labdabiztos játékosunkat, meg még egy rakat pénzt küldenél egy számunkra felesleges, zsákbamacska emberért? Vele kapcsolatban egyetértek Bobbal, nem láttam még benne sosem azt, hogy most ő mennyire jó. Oké, egy jó védő, abban a csapatban, ahol most játszik, de hát Cannavaro is jó volt a Juvéban meg a VB-n.

Jordi Alba kötelező, mert Abidal szerintem nem fog játszani már, akkor pedig egy minőségi balhátvéd kell, és szerintem számunkra csak ő jöhet számításba. Ilyen Bale-féléktől a hideg kiráz, volt pár jó meccs támadóként és máris idehoznák sokan..
Ez így nekem sehogy nem jön össze.

TS mint zsákbamacska. Oké, pont annyira, mint mindegyik igazolás. Mellesleg olyannyira felesleges, hogy van oda egy 35 éves Puyol, egy formáját kereső Piqué meg Mascherano, aki nem középhátvéd. Persze itt már nyilván az marad, és az esetek nagy részében elég is, de olyan, mintha a legfontosabb meccseken csak érződne, hogy erőltetett poszton játszik. Mindenesetre nem véletlenül emlegetik a középhátvéd posztot, Fontásék ide vagy-oda. Egyébként én a tavalyi szezon végén néztem viszonylag sok Milan meccset, akkor úgy éreztem, hogy átjátszhatatlan a brazil. Ja, Keita meg annyira tűri jól a padot, hogy a szezon végén dönt, hogy megy-e vagy marad. (Cannavaro meg Olaszországban tanult védekezni, 33 évesen ment a Realhoz, szerintem nagyon nem jó példa ide.)

Alba. Ha Abidalt vesszük alapnak, akkor nem tudom, hogy lehet ő minőségi ember, és miért ne lenne ő is zsákbamacska. Tekintve, hogy többet játszik középpályásként, mint védőként. Miért ne lehetne ő a mi Marcelo-nk, aki gyors, ügyes, ugyanakkor a védekezést csak hallásból ismeri, egy komoly szélső mellett meg életveszély. Hol lenne ez ahhoz a magabiztos dominanciához képest, amit éveken keresztül nyújtott Abidal? Pluszban ő is lehet vagy 170 centi. Szóval kb. azt csinálod Albaval, mint "mások" Bale-lel. Mondom ezt úgy, hogy én is a spanyolt preferálom, de elég sok fenntartásom van vele szemben. Az EB-n bizonyíthat.
Az a 35 éves Puyol a csapat szíve, akit semmiképp sem hagynék ki a csapatból. Az a Piqué a fontos meccseken idén is jól játszott, amikor szerepet kapott. Az a Mascherano tanárian játszik hátul. Milan-ban lehet átjátszhatatlan Silva, ahol van előtte kp. Itt meg folyamatosan 1v1eznie kellene a csatárokkal, a védőinknek rengeteg egyéb feladata is van, oda nagy zsákbamacska mindenki.

Alba. Ő a spanyol válogatottban játszik, ahol kb az összes játékosunk, ismeri őket, hasonló játékot játszanak ott is, és bőven megállja a helyét. Ismeri a bajnokságot, a játékot és a játékosokat. Hol zsákbamacska? Lehet, hogy a védőmunkája nincs olyan, mint Abidalé, de mondj 1 vkit, akié olyan azon a poszton és mozdítható.

Ja és Keita nem a kevesebb játéklehetőség miatt gondolkozik a távozáson, hanem mert itt mindent megnyert, neki is kellenek új kihívások, ahogy másoknak is szokott.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2012.05.01. 19:55:34

Afellay-t nem szeretném,ha eladnák.Valaki írta előttem,hogy Tello-nál simán jobb,de szerintem még Cuenca-nál is,ő mindenképpen megérdemelne még lehetőséget.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.05.01. 19:40:35

Alvest felőlem adhatják elfelé ha jön érte egy jó ajánlat (30m + )
Bár idén még nem megy el szerintem, de ha Montoya megfelelően fejlődik, akkor jövőre szerintem benne van,hogy el fog menni.

Nem kell hülyének nézni amúgy, tisztában vagyok a képességeivel, egyszerűen nem csipázom. :)
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.05.01. 19:34:25

Girona írta:Alves-t, Pedro-t és Affelay-t nem zárom ki h pénzzé teszik, ha rájukígérnek
Mondjuk én azért Alvesen erőteljesen meglepődnék. Őt nem is lenne egyszerű pótolni, meg szerintem ne gondold, hogy egy-két konfliktus miatt (ami mellesleg nem a jövő évi edzővel volt) eladnák.
Girona
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011.06.01. 11:13:53

2012.05.01. 19:26:51

Semmi konkrétumot nem hallhattunk még külsősök igazolásáról.
Úgy kalkuláljunk, hogy Tito Barca nevelés volt, sosem fért a nagycsapathoz + már évközben közölte Zubi, hogy 12/13 szezonra szerződéssel feljön: Muniesa (Bal/középhátvéd - kifejezetten védő), Montoya (jobbhátvéd - támadni is szeret - korosztályos válogatott, jó lesz) és Dos Santos (inkább labdajáratós, kifejezetten labdabiztos, csendes-türelmes középpályás). Szerintem Tello ingázó (B) lesz vagy eligazol, Cuenca már kapott szerződést - marad.
A régi motorosokból Keita már évközben panaszkodott. Tuti megy!
Alves-t, Pedro-t és Affelay-t nem zárom ki h pénzzé teszik, ha rájukígérnek!

Kintről nehéz elképzelni kit hozhatnánk. Védő vétel Pep alatt is csupa csőd volt. Barca nevelés kell vagy inkább egy középpályásból faragunk védőt (Marquez, Toure, Marcherano), mert nem igazán védő a feladat ebben a játékfelfogásban.

Egyedül balhátvéd poszt kritikus. Bár Alba csak egy csere lenne Adrianonak. Tök egy karakter. Szerintem Alba fölösleges. Keressetek egy Abidal minőségűt!!! Akkor már az a Mathieu ugyanonnan, masszívabb és szaladgál is.
Avatar
kilibarca
Capitá del Barça
Hozzászólások: 756
Csatlakozott: 2007.06.13. 14:35:35
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2012.05.01. 19:18:49

Tocy írta:Lejjebb láttam írva hogy Thiago Silváért 25+Keita. Noooooormális?
Idén ő szerintem biztos távozó főleg hogy Pep sem marad. Szerintem erre 80% az esély ezért írtam ezt 25+ő.(De ahogy látom te is számítasz a távozására.)
Tocy írta:Jordi Alba kötelező, mert Abidal szerintem nem fog játszani már, akkor pedig egy minőségi balhátvéd kell, és szerintem számunkra csak ő jöhet számításba. Ilyen Bale-féléktől a hideg kiráz, volt pár jó meccs támadóként és máris idehoznák sokan..
Alba sem védőt játszott mert a Valenciában Mathieu a balhátvéd szóval … De nem bánnám ha jönne csak Bale-t jobbnak tartom.
Tocy írta:HA Keita megy, akkor csakis Romeu
Keita helyére ott lesz Mash és jönni fog egy khv szerintem.
Romeu-t írjátok sokan de nem hinném hogy vissza jönne 1 év után . Érdekes Bale egy s*ar aki elég sokat viszi a Tottenhamet, Romeu meg király aki alig játszott pár meccset egy szenvedő Chelseaben.De valami alapja van ennek hogy vissza hoznánk?
Messa írta:
kilibarca írta:Gareth Bale tudom hogy már ő is feljebb lépett de ha ellehetne hozni reális áron akkor mindenképpen őt. Testfelépítése miatt nagyon kellene egy ilyen játékos gyors, erőszakos , jól fejel.
Pont ezek azok az erények, amik ide nem szükségesek. Hagyjuk Bale-t, könyörgöm. Az Istenért sem tudnám itt elképzelni.
Szerintem ezek az erények minden csapatba kellenek ide meg főleg mert nálunk jóval kevesebb magas jól fejelő ,erős testfelépítésű.
Messa írta:
kilibarca írta:;](a B-ből Rafinha simán veri Tello ,Cuenca, Affelay hármast)
Ezt honnan tudod ilyen biztosan? :shock:
Lehet hogy rosszul fogalmaztam , annyit mindenképpen tudna nyújtani csereként mint ezek a játékosok. És ha annyi lehetőséget kapna mint ők kizárólag csereként tuti hogy verné őket. (szvsz)
messideco írta:Mit szívtál?
Rafinha egyszer vagy kétszer játszott a felnőtt csapatban.
Afellay Cunci és Tello előtt van a sorban...
Köszi nem szívtam semmit és a két mondatod tudatában írtam azt amit.
Válasz küldése