Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.04.24. 13:08:19

barca2010 írta:Mit kellene elismerni??? A tegnapi meccshez gratulálunk és ennyi. Ez még nem az a szint amit el kellene ismerni! Ne hogy a Madrid elvegye ezt a fenenagy önbizalmatokat, és már is vége legyen annak ami még el sem kezdődött!!!!
Ja, végül is csak szétverték áprilisra az egész Bundesligát, mellé a kupában is döntőznek, plusz tegnap feltörölték a padlót az elmúlt évek legerősebb európai klubcsapatával.
Tényleg semmi okuk bizakodni. :lol:

(mocskos nehéz dolog elismerni a másik csapatot...)
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.24. 12:55:33

Maili írta:Sziasztok!

Olvasgatva a fórumotokat sajnos nagyon kevés hozzászólással értek egyet. Leginkább olyat olvastam, ami vagy a játékvezetést okolja a tegnapi vereségért vagy pedig a Barcelonában keresi a hibát. Ez természetesen a médiára is igaz, hiszen mindenki a Kassai "hibákról" ír. A lesgólról és a Müller vs. Alba esetről.
Nekem Bayern drukkerként nagyon rosszul esik (de már megszoktam), hogy a csapat nincs elismerve. Nincs sehol egy mondat, egy vélemény, ami azt hangsúlyozná: "Milyen jó ez a Bayern!" Nem. Csak arról lehet olvasni/hallani, hogy a Barca volt béna vagy a bíró elfújta a meccset. Mert a Barcanal nem lehet jobb csapat, csak peches nap vagy rossz játékvezetés vagy sérült Messi. Pedig jelenleg az igazság az, hogy ez a Bayern München minden idők legjobb Bayern Münchenje (az elmúlt 20 évé biztos, azóta vagyok Bayern szurkoló). A Barca továbbra is egy nagyszerű csapat és képes ki-ki meccset játszani mindegyik csapattal a világon... Mindegyikkel, amelyik nem a Bayern.
Felesleges bárkit is hibáztatni kedves szurkolótársak. A tény az, hogy a jobb csapat nyert. Ezt nem én mondom, hanem a tegnapi 90 perc mutatta meg. Egyszerűen a Bayern megette a Barca-t. 2 gól 4 gól 6 gól... teljesen mindegy. Ezek csak kapálózások és kifogáskeresések.
Egy korszak véget ért és egy új elkezdődött. Ez így van rendjén. Én személy szerint 20 évet vártam erre.

Bocsánat, ha túl hosszú lett. :-)

U.i.: 4:0! ;-P
Mit kellene elismerni??? A tegnapi meccshez gratulálunk és ennyi. Ez még nem az a szint amit el kellene ismerni! Ne hogy a Madrid elvegye ezt a fenenagy önbizalmatokat, és már is vége legyen annak ami még el sem kezdődött!!!!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.04.24. 12:50:22

Nagyon jó ez a Bayern, velünk együtt a legerősebb európai csapat, és gratula nekik, de 4 gól különbség nincs a két csapat között (tegnap sem volt), és így kicsit igazságtalan, hogy alig maradt esélyünk a visszavágóra. A Bayern-nek volt 5-6 veszélyes támadása, abból 4-et ki is használtak, ebből 2-3-at bírói rásegítéssel (bár nálunk is elnéztek egy kezezést).

Félgőzzel nem lehet nyerni. Voltak nagyon rövid időszakok (2-3 percesek), amikor látszott a Barcán, hogy akar és küzd, aztán utána már hirtelen nem akaródzott futni. Nem akarok neveket mondani, de nagyon meglepődtem 1-2 játékos sétálgatásán (a nem-meglepőn túl).

Igenis, Kassai megérdemli a kemény kritikákat. Nemzeti hovatartozástól függetlenül az egyik legjobb bírónak tartottam a tegnapi meccsig, de tegnap úgy vétett hatalmas hibákat, hogy mindegyik esetnél akcióközelben, 5-10 méterre volt.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.24. 12:46:11

tegnap nagyon fájó volt ez a vereség. nem amiatt, mert kikapott a csapat, mert ki lehet kapni, hanem ahogy kikapott a csapat. teljesen nulla és lélektelen játékkal. Messi szinte nem volt játékban, ha hozzá is került a labda, belevezette 3-4 emberbe. a 2. gól után volt egy jó 10 percünk, ekkor kellett volna meglépni a cseréket, nem a 86. percben 4-0-nál behozni Villát, aki labdához sem ért... el kell fogadni, egy korszaknak immár tényleg vége. tavaly sokan ezt mondták, amikor Pep elment, de ez mostanra realizálódott. Pep pontosan tudta ez a csapat ennyi volt, kihozta a maximumot belőle, de ennyi és nem akart úgy járni, mint Rijkard az utolsó évében... nem Tito a hibás, egyszerűen ez a csapat elfáradt és kell a vérfrissítés, mint 2003-ban, vagy 2008-ban. ez törvényszerű! és a legfontosabb: mikor veszik már észre, hogy kell Messi elé egy igazi center, mert így őrlődik egyedül. a Milan elleni meccset kéne alapul venni és megnézni Messi és Villa szerepét!!!
nagy változások kellenek nyáron, első sorban egy jó kapussal, mert ez a lepkekirály menjen innen mielőbb...
Avatar
SuperMessi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2008.07.17. 20:08:27

2013.04.24. 12:29:57

Itt a lényeg:

"A Barcelona, akár a történelem nagy rendszerei, saját erényeibe bukik bele végül. A bukást mindenki értelmezze saját szája íze szerint, számunkra azt jelenti, hogy már – és ez nem tegnap derült ki – nem ők az egyértelműen legjobb csapat a világon. Ott vannak a legjobbak között, de hasonló szintre kerültek 4-5 másik csapattal. Most azt kell majd kitalálniuk, hogy hogyan pótolják gyakorlatilag egyszerre Puyolt, Xavit és Villát, akiknek ez a szezon már inkább szenvedés volt, mint öröm, emellett hogyan rázzák fel vagy helyettesítik Piquét, hogyan találnak alternatívát az egyszemélyes szűrőrendszerre, ami fölény és védelem nélkül kevés, és talán legfőképpen, hogyan találnak megfelelő társakat Messi mellé, mert a Sánchez, Villa, Pedro, Tello kvartettre idén legalábbis nem tudtak igazán számítani. Messi szerepének átgondolása mindenképpen szükséges, mert ami a döntő fölényt hozta, kicsit az is vetette vissza az egész dolgot."

Forrás: http://nepstadion.blog.nepsport.hu/arch ... _a_BL-ben/
rufolde
Barça B
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2011.07.27. 22:39:00

2013.04.24. 12:28:17

Nem az a baj hogy " bűn gyenge volt a csapat"!


Sokkal fájobb látni amit Messi művelt és jön a szégyellem magam nyilatkozatokkal! Nevetséges.

Ha nem akarok játszani,ott van edzőbá,lehet neki szólni "én most inkább zuhizni szeretnék" és ez még mindig szebb mint amit Ő művelt a 90 perc alatt.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.04.24. 12:23:51

Maili írta:Sziasztok!

Hát én már írtam, hogy ti jók vagytok nagyon, még a meccs előtt is. Itt is, meg a face -n. Eleve már úgy ültem le a tévé előtt a haverokkal, hogy "itt a vége, de hátha..."

Szval, ha továbbjutottatok (ami szinte biztos), akkor nektek fogok szurkolni a döntőben. Elvárom, hogy megverjétek a Real -t a döntőben!!! Nem akarok látni Real győzelmet.
KépKép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.04.24. 12:23:01

Maili írta:...
csak aztán a real ellen nehogy telegatyával menjen az a döntő... :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.24. 12:12:45

Maili írta:Sziasztok!
Nekem Bayern drukkerként nagyon rosszul esik (de már megszoktam), hogy a csapat nincs elismerve. Nincs sehol egy mondat, egy vélemény, ami azt hangsúlyozná: "Milyen jó ez a Bayern!" Nem. Csak arról lehet olvasni/hallani, hogy a Barca volt béna vagy a bíró elfújta a meccset. Mert a Barcanal nem lehet jobb csapat, csak peches nap vagy rossz játékvezetés vagy sérült Messi. Pedig jelenleg az igazság az, hogy ez a Bayern München minden idők legjobb Bayern Münchenje (az elmúlt 20 évé biztos, azóta vagyok Bayern szurkoló). A Barca továbbra is egy nagyszerű csapat és képes ki-ki meccset játszani mindegyik csapattal a világon... Mindegyikkel, amelyik nem a Bayern.
Felesleges bárkit is hibáztatni kedves szurkolótársak. A tény az, hogy a jobb csapat nyert. Ezt nem én mondom, hanem a tegnapi 90 perc mutatta meg. Egyszerűen a Bayern megette a Barca-t. 2 gól 4 gól 6 gól... teljesen mindegy. Ezek csak kapálózások és kifogáskeresések.
Egy korszak véget ért és egy új elkezdődött. Ez így van rendjén. Én személy szerint 20 évet vártam erre.

Bocsánat, ha túl hosszú lett. :-)

U.i.: 4:0! ;-P
Én nem hiszem hogy ne lett volna elismerve a Bayern, a dolgot reálisabban nézők közül többen is elmondtuk itt hogy a Bayern nagyon nagyot játszott tegnap és megérdemelten nyert Kassai ide vagy oda. Sok tényező játszott közre benne, hogy ez 4-0 lett az tény, ebből egy a Bayern kiváló formája, de van sok más, nem írom most le újra, mások is meg én is leírtuk többször.
Az hogy ez egy új korszak kezdete-e azt azért még nem tudni. Majd ha a Bayern 2-3 évig uralkodik most és nyer 2 BL-t a következő 4 évben mondjuk, akkor lehet mondani hogy új korszak. Egy meccs az egy meccs. Legalábbis szerintem.
kajtarp
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2009.07.17. 22:57:09

2013.04.24. 12:04:30

bűn rossz volt a csapat tegnap.

kassairól:

szerintem az első gól nem volt szabályos. a bayern védő gyakorlatilag ugrótámasznak használta alves-t. szabadrúgás kifelé.

piqué kezezése tizenegyes. akadályozta a labdát és nem is volt leszorítva.

végül is mondhatjuk úgy, hogy Kassai kompenzálta a hibáját, persze nem szándékosan.

második gól les, de ahogy Victor Valdes kijött a kapujából, azt tanítani fogják a kapus iskolákban,hogy "na fiam, így nem szabad kijönni a kapuból".

Sanchez kezezése is befújható volt szerintem, hiába nem látta a labdát, így felugrani nem lehet/szabad.

A harmadik gólnál a kulcsmomentum az volt, hogy Alves milyen gyermeteg módon adta el a labdát az ellenfél tizenhatosánál. Nem a Müller/Alba esettel kellene foglalkozni... ha Alves nem adja el a labdát, akkor nincs kontra amiből a gól született és nincs miről beszélni.

kb. annyit tévedett az egyik csapat kárára, amennyit a javára. talán egy picivel többet tévedett a Barca kárára, de nem Kassain múlott az eredmény, de ettől függetlenül nem nyújtott jó teljesítményt.

Aki Kassait okolja a tegnapi vereségért az menjen a fenébe. Vagy szemészetre. 2 csapat volt a pályán, és az egyiknek köze nem volt a meccshez. Egy bl elődöntőn nem lehet ilyen lassú tempóban,ennyire akaratgyengén, ennyire körülményesen játszani. Nem is emlékszem, láttam-e valaha ilyen gyengén játszó csapatot egy BL elődöntőben.

Kíváncsi leszek a visszavágóra, de már nem várok Milan-meccs szerű feltámadást.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára kajtarp 2013.04.24. 12:16:32-kor.
Maili
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013.04.12. 15:55:25

2013.04.24. 12:03:34

Sziasztok!

Olvasgatva a fórumotokat sajnos nagyon kevés hozzászólással értek egyet. Leginkább olyat olvastam, ami vagy a játékvezetést okolja a tegnapi vereségért vagy pedig a Barcelonában keresi a hibát. Ez természetesen a médiára is igaz, hiszen mindenki a Kassai "hibákról" ír. A lesgólról és a Müller vs. Alba esetről.
Nekem Bayern drukkerként nagyon rosszul esik (de már megszoktam), hogy a csapat nincs elismerve. Nincs sehol egy mondat, egy vélemény, ami azt hangsúlyozná: "Milyen jó ez a Bayern!" Nem. Csak arról lehet olvasni/hallani, hogy a Barca volt béna vagy a bíró elfújta a meccset. Mert a Barcanal nem lehet jobb csapat, csak peches nap vagy rossz játékvezetés vagy sérült Messi. Pedig jelenleg az igazság az, hogy ez a Bayern München minden idők legjobb Bayern Münchenje (az elmúlt 20 évé biztos, azóta vagyok Bayern szurkoló). A Barca továbbra is egy nagyszerű csapat és képes ki-ki meccset játszani mindegyik csapattal a világon... Mindegyikkel, amelyik nem a Bayern.
Felesleges bárkit is hibáztatni kedves szurkolótársak. A tény az, hogy a jobb csapat nyert. Ezt nem én mondom, hanem a tegnapi 90 perc mutatta meg. Egyszerűen a Bayern megette a Barca-t. 2 gól 4 gól 6 gól... teljesen mindegy. Ezek csak kapálózások és kifogáskeresések.
Egy korszak véget ért és egy új elkezdődött. Ez így van rendjén. Én személy szerint 20 évet vártam erre.

Bocsánat, ha túl hosszú lett. :-)

U.i.: 4:0! ;-P
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.04.24. 11:59:16

aynas írta:A párharc már a sorsoláskor eldőlt. Tavaly a Chelsea elleni bukás nagy szégyen volt, ez a 4-0 pedig a klub történetének egyik LEGMEGALÁZÓBB mérkőzése volt. A 94-es bek döntő óta a LEGNAGYOBB ÉGÉS. Ehhez egyetlen vezető és játékos sem adhatná a nevét. A szurkolókat konkrétan cserben hagyták, szégyenbe hozták.
Nem a vereséggel van a bajom, hanem a mutatott játékkal és a 4-0-val. Ki lehet kapni, de nem így. Mindenki rajtunk röhög.
Ezt adom. De azért annyival egészítsük ki, hogy a 12. emberrel, Kassaival kiegészülve lett 4 gólos különbség a két csapat között. 11 a 11 ellen a 2 gólos vereség lett volna reális. Annyi van a két csapat között, maximum 3, de 4 semmiképp sem.

Tito. Sokan véditek, hogy 1 éve van a klubnál, adjunk neki időt stb. Emlékeztetnék mindenkit, hogy 5 éve van Tito a klubnál, vezetőedző lett csak 1 éve.
Viszont emlékeztetnék mindenkit arra, hogy az előző csodacsapatunk bukása is az edzőpáros szétválásával kezdődött meg. Most szerintem ugyanaz a helyzet. Idén a Real bénázása miatt behúztuk a bajnokságot, de jövőre Tito-val már lehet a Rijkaard korszak utolsó évét élnénk újra.
Mindenképp megújulás kell.
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.24. 11:46:33

barca2010 írta:Egyet kell, hogy értsek veled, de azt ne felejtsd el és senki sem!!! Ezzel a tiki-takával uraltuk a foci világát 5 éven keresztül. Ezzel nyertek a spanyolok 2 EB-t meg 1 VB-t. Ebből a rendszerből jött ki a 4 aranylaszti!!! Azért ez nem olyan rossz rendszer ám, csak egy kicsit elfáradt. Amiben teljesen igazad van, hogy újítani kell, hogy erre a Tito-Roura kettős megfelelő-e az majd kiderül. Ez a csapat futballtörténelem leghosszabb uralkodását tudhatja magáénak a modern futballban, ami nem kis dolog, és ez a tiki-taka rendszer eredménye!!! Ilyen uralkodásra nem hiszem, hogy képes lesz csapat mostanában.
kb. Ennyi a lényeg. Mindenki tudta hogy örökké nem lehet a csúcson lenni, de ettől még persze fájó ez a vereség.
Egy csomó faktor együttes találkozás miatt lett ez a tegnapi meccs olyan amilyen a csapat jelenlegi formájával kezdve Kassaival bezárólag, de ezt sokan leírták már.
Kell változtani, nyílván lesz is változás a nyáron, azt hiszem kicsit el is fáradt a csapat magja ami ennyi év után nem csoda és motivációs gondok is erőteljesen látszottak tegnap.
Ilyen uralkodásra én sem hiszem hogy bárki képes lesz most ebben a mai kiegyensúlyozott mezőnyben. A Bayern is lehet rögtön kikap majd a döntőben egy más típusú csapattól mint pl. a Real.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.04.24. 11:18:06

"a katalán marca.com"
Istenem, és ilyen emberek még híroldalakon publikálhatnak... A többit már nem is minősítem...
Avatar
rrobbiefcb
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010.12.04. 19:27:34

2013.04.24. 11:17:48

Mondjuk egy idő után én sem lennék túl motívált, ha folyamatosan előnytelen bírói ítéletekkel súlytanák a csapatom. Sokadszorra! ...mert abban az évben épp' egy másik csapatot "tol" a FIFA/UEFA/PLATINI/pénz/stb.
Megadják a lesgólokat, felrúgnak/faragnak következmény nélkül, és némely médiumban/fórumon csak azért kezdenek hecckampányt ellenünk, mert állítólag színészkednek a játékosok...
Az első változtatásokat "fönt" kéne megkezdeni, a FIFÁnál!
Ezt a véleméynem sok éve tartom (Övrebo óta, aki pedig ugye erősen nekünk kedvezett...).
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2013.04.24. 11:00:37

A párharc már a sorsoláskor eldőlt. Tavaly a Chelsea elleni bukás nagy szégyen volt, ez a 4-0 pedig a klub történetének egyik LEGMEGALÁZÓBB mérkőzése volt. A 94-es bek döntő óta a LEGNAGYOBB ÉGÉS. Ehhez egyetlen vezető és játékos sem adhatná a nevét. A szurkolókat konkrétan cserben hagyták, szégyenbe hozták.
Nem a vereséggel van a bajom, hanem a mutatott játékkal és a 4-0-val. Ki lehet kapni, de nem így. Mindenki rajtunk röhög.
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.24. 10:47:06

Vakmacska írta:
MQuC írta:Nem is értem, Tito topikjaban mi az, hogy máris takarodjon... Hát a mi játékosaink sem robotok, annak ellenére sem, hogy sokan így látják őket. :lol:
Ebben ennyi volt. Fásultak és körülményesek már jó ideje, ez a tavaszi forma, köszönhetően a kevés rotálásnak és az egyéb porondokon való szerepléseknek. NEm kéne csodálkozni.
A rotálás, és a nem megfelelő taktikai felkészülés a Tito hibája.
Sajnos a tavaszi meccseken pedig bebizonyosodott, hogy Roura sem megfelelő edző ide.
Képtelenek belenyúlni a meccsbe, és csak ezt a tiki-takát eröletik állandóan, Messire kihegyezve, ami ilyen szinten már nem megy.

Igenis kell a csatár Messi elé, aki leveszi a terhet a válláról, elvisz róla embereket. Kellenek a távoli lövések is, amivel megvertük a Milant is.
Meg kell tanulni kontrázni is, mert hiába megy el valaki a szélen, ha nincs bent középen senki.
Pep idejében remekül ment mindegyik, akár egy meccsen belül is képesek voltak a fiúk erre. Most is képesek lennének, de nem értem, hogy mikor lenne lehetőség kontrázni, inkább megállnak. Bevárják, hogy a védők visszaérjenek. Nem értem, hogy mi ez a taktika.
Én a visszavágón egy Busi-Thiago-Song hármassal kezdenék középpályán. Minden mindegy alapon. 5 gólt úgysem vágunk, Thiago sokkal inkább kapuratörően játszik, és képes jól érkezni tizin belülre is.
Elől mindenképpen Alexis és Villa lenne, mögöttük pedig Messi.
Amúgy meg Messi szerintem sem volt teljesen meggyógyulva még.
Alba helyett meg meg lehetne próbálni Abidalt. Ő nem pattanna le úgy a németekről.
Egyet kell, hogy értsek veled, de azt ne felejtsd el és senki sem!!! Ezzel a tiki-takával uraltuk a foci világát 5 éven keresztül. Ezzel nyertek a spanyolok 2 EB-t meg 1 VB-t. Ebből a rendszerből jött ki a 4 aranylaszti!!! Azért ez nem olyan rossz rendszer ám, csak egy kicsit elfáradt. Amiben teljesen igazad van, hogy újítani kell, hogy erre a Tito-Roura kettős megfelelő-e az majd kiderül. Ez a csapat futballtörténelem leghosszabb uralkodását tudhatja magáénak a modern futballban, ami nem kis dolog, és ez a tiki-taka rendszer eredménye!!! Ilyen uralkodásra nem hiszem, hogy képes lesz csapat mostanában.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
tibor1158
Barça B
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2008.10.27. 11:37:22

2013.04.24. 10:43:32

a tegnapi meccset nem igazán szeretném kommentálni a játékvezetést főleg nem. nyáron nagyon rá kell feküdni a játékosigazolásra mert ez így sajnos nem megy. védelmünk nulla támadásban pedig csak Messi veszélyes, de tegnap este ő is eltűnt. a védelembe szükség lesz egy betonerős védőre, támadósorba Neymar szerintem jó igazolás lesz így legalább elvonja a figyelmet Messi-ről. edzőváltás+új taktika mert sajnos kiismerték a játékot.
Renka
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2013.01.31. 13:18:28

2013.04.24. 10:25:31

Azért megjegyezném, h a folyamat nem tegnap és nem Titóval kezdődött, a gépezet már Peppel is akadozott....ezért is távozott, mert pontosan tudta, h nagyjából azonos kerettel, taktikával tovább már nem lehet a csúcson tartani egy csapatot. És bár kicsit off, de érdekes lesz egy olyan csapatot átvennie, amely éppen a csúcson van...
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.04.24. 10:12:48

MQuC írta:Nem is értem, Tito topikjaban mi az, hogy máris takarodjon... Hát a mi játékosaink sem robotok, annak ellenére sem, hogy sokan így látják őket. :lol:
Ebben ennyi volt. Fásultak és körülményesek már jó ideje, ez a tavaszi forma, köszönhetően a kevés rotálásnak és az egyéb porondokon való szerepléseknek. NEm kéne csodálkozni.
A rotálás, és a nem megfelelő taktikai felkészülés a Tito hibája.
Sajnos a tavaszi meccseken pedig bebizonyosodott, hogy Roura sem megfelelő edző ide.
Képtelenek belenyúlni a meccsbe, és csak ezt a tiki-takát eröletik állandóan, Messire kihegyezve, ami ilyen szinten már nem megy.

Igenis kell a csatár Messi elé, aki leveszi a terhet a válláról, elvisz róla embereket. Kellenek a távoli lövések is, amivel megvertük a Milant is.
Meg kell tanulni kontrázni is, mert hiába megy el valaki a szélen, ha nincs bent középen senki.
Pep idejében remekül ment mindegyik, akár egy meccsen belül is képesek voltak a fiúk erre. Most is képesek lennének, de nem értem, hogy mikor lenne lehetőség kontrázni, inkább megállnak. Bevárják, hogy a védők visszaérjenek. Nem értem, hogy mi ez a taktika.
Én a visszavágón egy Busi-Thiago-Song hármassal kezdenék középpályán. Minden mindegy alapon. 5 gólt úgysem vágunk, Thiago sokkal inkább kapuratörően játszik, és képes jól érkezni tizin belülre is.
Elől mindenképpen Alexis és Villa lenne, mögöttük pedig Messi.
Amúgy meg Messi szerintem sem volt teljesen meggyógyulva még.
Alba helyett meg meg lehetne próbálni Abidalt. Ő nem pattanna le úgy a németekről.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.24. 09:59:16

Nem is értem, Tito topikjaban mi az, hogy máris takarodjon... Hát a mi játékosaink sem robotok, annak ellenére sem, hogy sokan így látják őket. :lol:
Ebben ennyi volt. Fásultak és körülményesek már jó ideje, ez a tavaszi forma, köszönhetően a kevés rotálásnak és az egyéb porondokon való szerepléseknek. NEm kéne csodálkozni.
Kép
Norberto 25
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2007.04.08. 11:33:07
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.24. 09:47:04

Vakmacska írta:Ami még nem elhanyagolandó szempont: ezek a játékosok az elmúlt öt évben több meccset játszottak, mint bárki más. két EB egy VB győzelem, 6 éven át BL-elödötők és döntők is, szuperkupa, klub-vb, stb. Volt egy amerikai túra, ami nagyon betett a csapatnak. A rengeteg sérülés is a túlterhelés számlájára is írható. A fiúk egyszerűen nincsenek fizikailag a topon.

Jah, és amúgy meg Robben ismét ott lesz a BL döntőben, és megmutathatja a Realnak, hogy hiba volt eladni őt.
Tökéletesen egyetértek,mivel ez is egy sportág,folyton új kihívó akad,és törvényszerűen nem lehet mindig sikert elkönyvelni. Visca
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.24. 09:37:24

herlius írta:
csabooo írta:A játékosokat meg is értem meg nem is. Nem értem miért játszanak x-re, vagy egy kisebb vereségre, azt hiszik otthon minden összejöhet ? Azért mert a Milannak gurítottak egy 4est, még nem kell mindig a hazai környezetre alapozni. Abból a szempontból meg értem, hogy jól laktak, el lágyúltak nem tudnak úgy pörögni, mint mikor ki voltak éhezve a kupákra.
Itt nagyon sokan hajlamosak megfeledkezni egy alapvető dologról. Mégpedig arról, hogy rajtunk kívül egy ellenfél is van a pályán. Pep idejében kialakult egyfajta téveszme a csapattal kapcsolatban, ami úgy szólt, hogy a Barca akkor és azt vert meg, akit csak akart, de ha olyan kedvük van akkor jó az X is. Ez egyébként is egy hatalmas marhaság, de az idén különösen az. Tudomásul kéne már venni, hogy a meccs eredményét nem csak a mi srácaink döntik el a fejükben, de az ellenféltől is nagyban függ. Ha ikszelünk vagy kikapunk az nem azért van, mert ma belefért ez is, hanem mert az adott napon ennyi volt a maximum a csapatban és az ellenfél valamit jobban csinált. Az idén már sokadjára csinál valamit jobban az adott ellenfelünk, mi pedig folyamatosan követjük el ugyanazokat a hibákat, amiket természetesen ki is használnak ellenünk. Nincs ebben semmiféle rejtett lazaság vagy taktikázás a csapat részéről. Ebben a gárdában most ennyi a maximum és lehet, hogy néhány éven belül még ennek a szintnek is nagyon örülnénk.
Én nagyon egyetértek ezzel meg azzal is amit Poszi írt. Fabio Cappello mondta milanos korszakában egyszer egy olasz bajnoki után mikor azzal piszkálták hogyhogy csak ikszeltek: "Uraim, hát van egy ellenfél is a pályán, arról gyakran megfeledkeznek sokan".
És tényleg. Ha ma reggel már higgadtan végiggondolom, talán inkább az volt a csoda hogy ez a csapat ennyi ideig, ilyen hosszú évekig "uralkodott" még akkor is mikor éppen nem nyerte meg a BL-t. Ez példátlan a mai kiegyenlített mezőnyben mikor gladiátorok játszanak egymással.
Ráadásul rengeteg tényező közrejátszott ebben a 0-4-ben, nagyon rosszkor és nagyon rossz formában találkoztunk ezzel a topformában lévő Bayernnel.
De ettől nem áll meg az élet, a Barca az Barca marad. Legfeljebb most sokaknak le kell számolni azzal az illúzióval hogy minket nem lehet legyőzni. Most kell igazán a csapat mellé állni, mert most lesz rá szükség. A jövő meg meglátjuk mit hoz, nyílván nyáron lesznek új igazolások, talán új edző is nem tudni, könnyen lehet hogy játékrendszer váltás is. Én nem féltem a Barcát, mindig meg tudott újulni, a nagy vereségekből is mindig felállt később lásd athéni 0-4. Visca Barca!!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.04.24. 09:21:59

Ami még nem elhanyagolandó szempont: ezek a játékosok az elmúlt öt évben több meccset játszottak, mint bárki más. két EB egy VB győzelem, 6 éven át BL-elödötők és döntők is, szuperkupa, klub-vb, stb. Volt egy amerikai túra, ami nagyon betett a csapatnak. A rengeteg sérülés is a túlterhelés számlájára is írható. A fiúk egyszerűen nincsenek fizikailag a topon.

Jah, és amúgy meg Robben ismét ott lesz a BL döntőben, és megmutathatja a Realnak, hogy hiba volt eladni őt.
Válasz küldése