Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.08.04. 11:32:58

Kedves miihii, akkor mi a teendő? Továbbra is ez a kérdés. Amikor beszéltünk, akkor mondtad, hogy nem számottevő, úgyhogy végül is mindegy is, de igenis számottevő a dolog, rengetegen írnak így. Nem kiskapukra játszás, csak a logikát továbbra sem értem a dologban.
A moderátorok közös döntése értelmében kitiltjuk a "PÜd érkezett X Y" című, és hasonló tartalmú hsz-eket az „Üzenetek mindenkinek” topicból. Máshol ugye eddig sem volt megengedett. Az oldal biztosít felugró ablak és e-mail formájában értesítést minden egyes pü érkezésekor, illetve egyébként is illik minden rendszeresen fórumozó felhasználónak napi egyszer legalább megnézni az üzeneteit!
Szintén a kérdésem, hogy mi a teendő, ha küldtem pü-t valakinek, de nem olvasta el?
Kép
Kép
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.08.02. 21:58:34

Kisbetűvel írni nem szabálytalan, ahogy az sem, ha vki egy ON post végén esetleg kijavít vmi ordas hibát egy hsz-ben és ahogy ez az újra megtárgyalás sem.

Viszont Bob! Egy dolog, h arról volt szó, h egy adott post végén ilyen javításért nem szólunk, viszont ha emlékszel, azt is mondtuk, h ilyen folyamat javítást viszont nem kérünk! Kérlek ne kezdd el megint a rájátszást a kiskapuk keresgélésére [-o< Egy-két jószándékú javítás belefér, de ne essünk át a ló túloldalára.


A múltbeli tereferékből és annak kalandos folyományaiból tanulva nem hagyhatnánk lógva a témát? Semmi értelme megint rugózni ezen a témán.
Bár ha akarjátok, rágódjatok rajta, én reggel koccolok el egy hétre... :P
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.08.02. 21:28:00

Bob unatkozol?

Rajta vagy az ügyön,hogy én ne tegyem látom. De utána 1 hétig vagy többig lehet megint fogok :cry:
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.08.02. 21:26:08

Neked végül is arra volt időd, hogy írj egy hsz-t, amit törölni fognak.
S.Agüero írta:Bob, kérlek, mondd már meg nekem, hogy attól, hogy leírod a hsz-ed végén, hogy milyen hibát láttál, neked mitől lesz jobb? Mert ettől ők nem fognak nagy betűvel írni, ebben biztos lehetsz. :wink:
Ja, és kicsit ironikus, hogy ezt pont én írom, de elég óvodásnak tartom ezt, hogy leírod a mondatkezdő szavakat nagy betűvel...
Nem is gondolok arra, hogy nekem jó vagy sem, nem is ez a lényeg. Így lett megjegyezve, ha valamit nem tart megfelelőnek az ember, külön megjegyezheti, kisbetűzést továbbra is felháborítónak tartom. Főleg, hogy mondom van vagy 10 ember, aki már így ír. Ez szabálytalan én szólok, semmilyen érdekem nem származik ebből, ilyen eszembe se jutna.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.08.02. 21:06:42

Bob, kérlek, mondd már meg nekem, hogy attól, hogy leírod a hsz-ed végén, hogy milyen hibát láttál, neked mitől lesz jobb? Mert ettől ők nem fognak nagy betűvel írni, ebben biztos lehetsz. :wink:
Ja, és kicsit ironikus, hogy ezt pont én írom, de elég óvodásnak tartom ezt, hogy leírod a mondatkezdő szavakat nagy betűvel...
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2013.08.02. 18:39:14

Eredetileg egy borzasztó érdekes sztorit akartam veletek megosztani,amiben egy ritka hat karú polip szerepel. Annyira ritka,hogy csak most került elő a második példánya. Sajnos egy féleszű turista megsütötte grillen,és felzabálta. Erről most lemaradtok. Viszont így visszaolvasva:

Kép
Kép
Zbacsi
Barça B
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2009.08.19. 21:28:19

2013.08.02. 17:46:53

Bob_Marley írta:...
Ha már ennyire grammar nazi vagy nézd már át a hozzászólásaidat mielőtt elküldöd, ebben a rövid hozzászólásban is egynél több hiba van. Komolytalan vagy.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.08.02. 17:37:37

ferninho írta: mondjuk ez tényleg érdekesre sikeredett Mr. Helyesírástól, hogy egy ilyet elírt... neked van még mindig bajod mindennel, erre.... :lol:
de amúgy nem lenne egyszerűbb magadban tartani, vagy jegyzetelni és havonta közzétenni a fórumon lévő összes helyesírási hibát? :lol:
Nem tudom, hogy a személyeskedés miben merül ki, de talán a gúnyos Mr. Helyesírás kifejezéseket inkább neked kellene magadban tartani, mintsem nekem leírni, ha valami szabálytalan. Eddig is írtam ezután is fogom, én nagyon örülök, ha hibát találsz, szólsz, kijavítom, lehet mindig tanulni a másiktól. Kisbetűzés továbbra is borzasztóan szembetűnő, zavaró, számomra "hangulatkeltő". Le fogom írni századjára is ha úgy alakul.
ferninho írta: erről ha kérhetnélek felvilágosítanál? gyorsan most átfutottam a Szabályzatot, de nem találtam benne ilyesmit, aztán lehet átsiklottam felette vagy máshol található ez.
Én úgy tudom, s úgy emlékszem, miihii ezt írta le (még régebben). Természetesen nem off hozzászólások a lényeg, hanem ha valaki talál valamit, amit nem megfelelőnek lát, azt leírhatja a hsz. alatti részben.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2013.08.02. 17:58:12-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.08.02. 17:08:30

OMG kérlek ne kezdjétek újra, vagy privátozzatok ha nagyon muszáj.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2013.08.02. 17:03:17

Bob_Marley írta:
sjd írta:Bob_Marley: "egyenlőre"
OFF: Én ettől még mindig előbb kapok agyvérzést, mint a kisbetűzéstől, legalább Te használd helyesen, ha már a fórum 90%-a nem képes rá. :D
Ez vérciki, de ígérem figyelek rá, remélem figyeled, hogy az en bloc kifejezést, most már nem rontom el. :D
Egyelőre eddig nem okozott gondot, erre bumm.
mondjuk ez tényleg érdekesre sikeredett Mr. Helyesírástól, hogy egy ilyet elírt... neked van még mindig bajod mindennel, erre.... :lol:
de amúgy nem lenne egyszerűbb magadban tartani, vagy jegyzetelni és havonta közzétenni a fórumon lévő összes helyesírási hibát? :lol:
Szabály szerinti figyelemfelkeltés módja pedig, a hsz alatti helyesírási hibák feltüntetése. Ez vonatkozik az írásképre is az én olvasatomban.
erről ha kérhetnélek felvilágosítanál? gyorsan most átfutottam a Szabályzatot, de nem találtam benne ilyesmit, aztán lehet átsiklottam felette vagy máshol található ez.
madridista
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.08.02. 13:07:52

sjd írta:
Bob_Marley írta:egyenlőre
OFF: Én ettől még mindig előbb kapok agyvérzést, mint a kisbetűzéstől, legalább Te használd helyesen, ha már a fórum 90%-a nem képes rá. :D
Ez vérciki, de ígérem figyelek rá, remélem figyeled, hogy az en bloc kifejezést, most már nem rontom el. :D
Egyelőre eddig nem okozott gondot, erre bumm.
Kép
Kép
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.30. 15:17:24

Indul a Premier League Fantasy 2013-2014-es idénye, akit érdekel a dolog, vagy szeretne információkat erről az egészről, az látogasson el a Fantasy sport játékok topikba. :)

Mondanom sem kell, hogy a Game-Bob-Xanthor-féle vén rókáknak kötelező a belépés. :D
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.07.25. 20:50:46

shutterisland írta:nem is az elvégzésre gondoltam, az már azért több dolog függvénye (mennyire nyeri el a tetszésed a szak, keresztül húzza e az élet, ha kell munkát vállalj akkor megy e együtt a kettő, mennyire züllesz le a minden napi bulizásban,stb.) szerintem.
Nekem az a véleményem, hogy ha te el akarsz végezni egy szakot, és nem csak az van, hogy hát mondták, hogy kell menni egyetemre, akkor nem fogsz lezülleni a bulizásban, stb.
Persze az élet közbeszólhat egyéb módokon, ahogy írod is, hogy munka, egyebek, de aki a bulizás miatt nem képes elvégezni egy szakot, az meg is érdemli.
Ha meg a szak nem tetszik, át lehet jelentkezni, és csinálsz mást!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.07.25. 20:08:18

nem is az elvégzésre gondoltam, az már azért több dolog függvénye (mennyire nyeri el a tetszésed a szak, keresztül húzza e az élet, ha kell munkát vállalj akkor megy e együtt a kettő, mennyire züllesz le a minden napi bulizásban,stb.) szerintem.
socio66

2013.07.25. 19:45:58

shutterisland írta: de ennyire "könnyű" lenne bejutni az egyetemekre ?
Nem az a lényeg hogy felvesznek-e, hanem hogy bent tudsz-e maradni, az meg ilyen hozzáállással lehetetlen egy komoly szakon.
Attól mert valahova megvan a pontod, nem jelenti azt, hogy el is tudnád végezni.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.07.25. 19:34:25

gratulálok.

de azért fura, hogy nekem tavaly 320-340 közötti pontom lett, gondolom elég sok helyre be lehetett volna jutni ennyivel.

pedig az a típus voltam mindig is, aki egész órán mást csinál (psp,rejtvény,teló,tökmindegy), ha kettőt köhög, már lóg egy hetet, akinek egy, amolyan "mindenes" füzete volt egész évre, aki csütörtök este 11-kor írt rá az osztálytársára, hogy A vagy B hét van e, aki mindig akkor jött rá, hogy dolgozat lesz ma, mikor osztották ki a papírokat, aki csak akkor tanult, mikor már nagyon rezgett a léc, akinek az érettségi tételei is legutoljára lettek meg, vagy aki elnézi egy nappal a nyelvvizsga időpontját, és puma pólóban esik be éppen kezdésre.

fészen is nézem, boldog-boldogtalant felvettek ahova jelentkezett.
jó, tudom, hogy nem mindegy, hogy hova.
de ennyire "könnyű" lenne bejutni az egyetemekre ?
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.07.25. 18:55:54

aki tud valami olcsó és jó mobilflottát az jelezheti privibe is akár! :)
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2013.07.24. 22:30:10

438 volt a ponthatár
orvosira meg 395 na ez a VICC.
Nekem 89 volt ponthatár villmérnöki mscre, 89pontom lett.
Sima :mrgreen:
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.24. 21:27:20

Inkább ideírom.

Felvettek a skandinavisztikára! :P
438 volt a ponthatár, nekem 442 lett, szóval neccesen, de megvan. 8)

Pár sör már be van készítve a mélyhűtőbe. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.07.22. 12:50:25

most nézem h a 7végén az időjárás odacsap egy kicsit, 90%, hogy az ország minden egyes pontján megdől az eddigi meleg rekord. annyira várom már azt a 40 fokot :roll:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.07.21. 21:11:25

ozsimiki írta:Aki végigolvasta jár a pacsi, jelezze! :D

Pacsit!

Vegigolvastam, es teljesen ugyanugy gondolkozok mint te.
KépKép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.21. 18:23:46

ozsimiki írta:
El kell fogadni,h ez így fog menni,és CSAK IS arra koncentrálni ami fontos nekünk, ha már úgy sem tehetünk ellene semmit sem (mert lehet itt hősködni,de Nagy Béla a panel 3.emeletéről a havi 70ezrével nem fog,és nem tud semmire befolyással lenni, de 1 mrd Nagy Béla sem), tojjuk le!

Ez itt a lényeg !

Szerintem ennek fényében is nincs értelme ezt a témát boncolgatni. Csak felesleges indulatokat szül.
Sőt, azt mondom van a világnak szép arca is. Azokra is lehet koncentrálni, nem csak a nagy cápák gonoszságára.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2013.07.21. 16:15:06

ozsimiki írta:
Aki végigolvasta jár a pacsi, jelezze! :D
jöhet a pacsi :) egyetértek. Sajna mi közemberek a helyzet ellen semmit sem tehetünk :)
Abi & Tito
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.07.21. 14:42:58

recrea írta:
Nagyon "jó" gondolatok, teljesen egyetértek.

Amerika fegyvert ad el olyan országoknak, akik aztán azzal a fegyverrel amerikai embereket ölnek. Küldik a sajátjukat a halálba.

Mesterséges betegségeket generálnak, arra eladnak gyógyszereket, eleve, egy fejlett, felvilágosult országban akkor kap az orvos pénzt, ha minél több beteg ember van?! Jutalékot kap azért, h elküldi a beteget sugárkezelésre?! 6-7 számjegyű kezelések ezek gyerekek. WTF?

És ez csak 2-3 példa.

7 mrd ember van megvezetve, manipulálva.
Azért szerintem bőven akad olyan,aki átlag ember létére pontosan átlát ezeken a dolgokon. igaz a 7 mrd ember elég nagy része befolyásolható sajnos.

Itt nagyon sok kiskorú, sőt talán kisgyerek is jelen van,remélem nem okozok nekik ezzel a gondolattal bús jövőképet (sőt szerintem közülük is a legtöbben már átlátják a mai helyzeteket)...

szóval az az igazság,h az az egész ami a Föld nevű bolygón történik,az úgy alapjaiban undorító. A legfelsőbb rétegek hatalmuk megtartása,megerősítése végett bármire képesek, legyen az gyógyszeripar,hadipar bármi.

De ezek a dolgok -ha kisebb mértékekben,és más eszközökkel- sajnos ugyanúgy megvannak a többi rétegek között is. Kezdve a sima átlagmelós főnöket,aki tudja,h bármit kb megtehet az alkalmazottal, beosztásától teljesen független dolgokra KÖTELEZHETI,stb,stb mert a csóringer rá van szorulva a minimálbérre is, aztán más eszközökkel, de ennek a főnöknek a felettesei is megcsinálnak hasonlókat Ő magával,és folytatódik a kör a legmagasabb tisztségekig felfele. Nyilván vhol a teteje a háborúk generálása, gyógyíthatatlan betegségek gyógyíthatatlan szinten tartása....SEMMI BIZONYÍTÉKOM természetesen nincs erre, de józan parasztnyi ésszel,és látván a mai világot,kb biztosra veszem,h a nagyon durva betegségek jóval nagyobb hányada lehetne gyógyítható. És ez "csak" egy terület, ahol kemény dolgokat húznak meg....

Szóval ROMLOTT ez az egész, mi a megoldás? Legalábbis leírom,h én mint teljesen átlagember mit csinálok...aztán aki felháborítónak tartja a "nemérdekelmegpróbálomjóléreznimagam" hozzáállást, csak tartsa annak :D

El kell fogadni,h ez így fog menni,és CSAK IS arra koncentrálni ami fontos nekünk, ha már úgy sem tehetünk ellene semmit sem (mert lehet itt hősködni,de Nagy Béla a panel 3.emeletéről a havi 70ezrével nem fog,és nem tud semmire befolyással lenni, de 1 mrd Nagy Béla sem), tojjuk le!

Híradót kb nem is nézek, koncentrálok a családomra,páromra,barátaimra,hobbymra, azaz minden olyan dolgokra,ami kellemes élményeket nyújt, és úgy fogom fel,h hiányzik nekem az,h a fentebb említett dolgokon még bosszankodjak is? Értelme lenne? Természetesen ha valaki sajnos közelebbről érintett a témában pl, halálos betegség a családban...,az nem tud legyinteni, Őt magát is felemészti érthető mód a tehetetlenség,és az a tudat,h ha nem ilyen világban élnénk, már nem is lenne gond a gond...

Aki viszont nem érintett (kívánom is,h ne is legyen soha),az tojja le,és koncentráljon azokra a dolgokra amik örömet szereznek. A kényszerű rosszat (pl munkahelyi dolgok,kiszolgáltatás,stb) pedig nyelje le,majd tojja le ugyanúgy akkor,amikor nem éli át. Mert ha szabadidejében sem tud a jó dolgokra koncentrálni, az egész élete bekeseredik ha nem előbb,hát később.

Aki végigolvasta jár a pacsi, jelezze! :D
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.07.21. 13:49:05

visca el barca írta:
Initom írta:....a gyógyszer ipar az egyik legnagyobb üzlet a világon...
hátha még azt is tudnád h mekkora... meseterségesen generalizált betegségek tömkelege stb stb... millio dolgot lehet olvasni róla.

ez, meg a hadipar a két ász... :D
Nagyon "jó" gondolatok, teljesen egyetértek.

Amerika fegyvert ad el olyan országoknak, akik aztán azzal a fegyverrel amerikai embereket ölnek. Küldik a sajátjukat a halálba.

Mesterséges betegségeket generálnak, arra eladnak gyógyszereket, eleve, egy fejlett, felvilágosult országban akkor kap az orvos pénzt, ha minél több beteg ember van?! Jutalékot kap azért, h elküldi a beteget sugárkezelésre?! 6-7 számjegyű kezelések ezek gyerekek. WTF?

És ez csak 2-3 példa.

7 mrd ember van megvezetve, manipulálva.
Válasz küldése