Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.09.14. 19:32:28

jó, ez most olyan, hogy naponta 1x van átlagban nagy dolgod a wc-n, megszoktad, ezen túl viszont napi 3x kell majd menj.
elvileg nem gond, bárhol (meló,étterem,suli) el lehet szaladni 5 percre, de mégsem hiányzik.

bocs a példáért. :lol:
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.09.14. 19:22:09

lui1698 írta:
Bob_Marley írta:Rengeteg helyen van töltési lehetőség (éttermekben, pubokban, bevásárlóközpontokban). Plusz ugye a saját töltője az embernek, szóval ez szerintem nem ellenérv.
Ja, csak meló közben nehezen tudok beugrani a Pull&Bear-be tőteni'. :D
Mert a töltő akkora nagy valami, hogy nem fér be bármelyik táskába? :D De még egy kabát belső zsebbe is belefér, szerintem.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.09.14. 19:16:40

Bob_Marley írta:Rengeteg helyen van töltési lehetőség (éttermekben, pubokban, bevásárlóközpontokban). Plusz ugye a saját töltője az embernek, szóval ez szerintem nem ellenérv.
Ja, csak meló közben nehezen tudok beugrani a Pull&Bear-be tőteni'. :D
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.09.14. 19:02:00

nekem majd' másfél hetet bír töltés nélkül a kis SE W595, bár én tényleg csak telefonálgatásra meg sms-ezésre használom szinte.
netezésre és zene hallgatásra általában ott a psp-m.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.09.14. 18:54:08

Rengeteg helyen van töltési lehetőség (éttermekben, pubokban, bevásárlóközpontokban). Plusz ugye a saját töltője az embernek, szóval ez szerintem nem ellenérv.
Kép
Kép
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.09.14. 18:43:18

csababarca írta:miért nehéz esténként feldobni töltőre? 5mp az egész, nem nagy fáradtság.
Nem nehéz, csak ha épp elfelejtem és napközben adja meg magát az elég idegesítő.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.09.14. 18:10:57

lui1698 írta:Ez meg a másik ok, hogy én valószínű soha nem veszek okost. Nincs az az isten, hogy én naponta töltögessem a telefont. Ez a mostani kibír simán 4-5 napot egy töltéssel úgy, hogy azért beszélek róla napi szinten.

miért nehéz esténként feldobni töltőre? 5mp az egész, nem nagy fáradtság.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2013.09.14. 18:05:21

Nyomógombos telóm van, de azt nem mondanám, hogy nem szeretnék inkább egy érintőset.
Nekem ezek jobba fekszenek, nem komplikált a használata, az érintőssel ellentétben (Ez az, ami tetszik benne, elélvezek olyankor, mikor látom hogy egy ismerősöm össze-vissza tapogatja a képernyőt, és mégis sikerül neki elinditani egy zenét.)
Az én telóm is elég elegáns, 3 éves már...Nem ma fogom lecserélni egyenlőre.
Kép
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.09.14. 17:17:25

ozsimiki írta:jövőre talán veszek egy okos telefont,de csak azért mert ezt most már naponta kell töltenem,de ha sokat használom,akkor 4-5 óránként kellene, egyedül az aksija kezd meghalni,de 6 év kellett hozzá...akkor még tudtak a Nokiások telót csinálni, a mostaniakra elég sok a panasz...
Ez meg a másik ok, hogy én valószínű soha nem veszek okost. Nincs az az isten, hogy én naponta töltögessem a telefont. Ez a mostani kibír simán 4-5 napot egy töltéssel úgy, hogy azért beszélek róla napi szinten.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.09.14. 17:08:29

Nyomógombos mellett vok én is.

nekem egy Nokia 6500 Slide-m van a mai napig, immáron 6.évét tapossa,égvilágon semmi baja. Ebben a telóban még van anyag is, és elég elegáns szerintem,íme:

Kép

jövőre talán veszek egy okos telefont,de csak azért mert ezt most már naponta kell töltenem,de ha sokat használom,akkor 4-5 óránként kellene, egyedül az aksija kezd meghalni,de 6 év kellett hozzá...akkor még tudtak a Nokiások telót csinálni, a mostaniakra elég sok a panasz...
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.09.14. 13:43:06

bocs, hogy megtöröm a témát.

aki ért a horgászathoz, írjon már privátot, van pár cuccom, amit megvenne haverom, de nem tudom, mennyit kérhetek el tőle.
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2013.09.14. 00:08:33

recrea írta:Szerintem Te leszel szomorú, a televízió réges-rég a múltat képviseli ebben a tekintetben és közel sem az egyetlen reklámhordozó. Amúgy nem is értem az első mondatodat, miben akarsz megcáfolni. Az internet pár éve biztosan átvette a tv szerepét, az embert napi 500-1000 marketinginger éri, tv-től függetlenül. Pár könyvet elolvastam ezzel kapcsolatban.

Nagyon sok múlik egy tárgyaláson azon, h milyen telefont veszel elő, milyen óra és milyen cipó van rajtad. Ezt értékesítők tömkelege mondja el Neked. Tárgyaló partner alatt ne Demján Sándort értsünk, tárgyaltam én már olyannal, akinél okosabb volt a takarítónő.
A televíziót nagy általánosságban értettem, mint az első számú reklám hordozó volt. Elsősorban az volt a célom, hogy a filmekben és az egyéb hirdetésekben látott dolgokra reflektáljak.

Egy tárgyaláson korántsem fog előkerülni egy telefon, ha igen akkor annak nagyon nyomós érvnek kell lennie. Ebből kifolyólag nem a telefon az elsődleges mérce, hanem amiket utána írtál, az öltöny, az ing, a mandzsetta és az óra. Ezt nem légből kapott dologként mondom, hanem úgy, hogy több a pénzügyi világban ismert céggel (Deloitte, KPMG, Big Four cégek) embereivel tárgyaltam már. Egyébként az előbb felsorolt kiegészítőknél is elsősorban nem az számít, hogy milyen a márkája, hanem hogy milyen az összkép.

Egyébként nem vagyok Iphone ellenes sőt ha telefont kellene vásárolnom, akkor el is gondolkoznék egy ilyen készüléken a hasonló kategóriás vetélytársaival egyaránt, de ami szúrta a szemem az a tárgyalásos megszólalás volt.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.09.13. 23:57:57

Én is elég sokáig a nyomógombos telót favorizáltam, főleg a csúsztathatók jöttek be. A 3310 hőskorszaka után rámentem a SE W szériájára, két ilyen walkmanmobilom volt. Nekem nem "kiegészítő" a telefon, hanem telefon :D Az a lényeg, h a zene jól szóljon rajta meg tudjak beszélni, írni plusz mondjuk a fácse fusson, azt csoki.

Most egy SE Aino-val karistolok. Amikor ezt újítottam, gondolkodtam az érintősön, de aztán vhogy a gombos megoldást is favorizáltam, így ebben a telefonban ilyen félmegoldást találtam :D
A média dolgokat elérem tapival, de a menü, üzi, stb már gombos 8)
Megvan asszem 4 éve és egy rossz szavam nem lehet rá. Meg dizájnos a bluetooth-os headset hozzá 8)

Aztán mostanában egyre jobban matekozok egy tapis telón. Csak nem túl sok olyat találtam, ami igazán tetszene, főleg ha az árával együtt nézem :mrgreen:
Majd kialakul.

Ájfónon egyáltalán nem gondolkodtam, vmiért nekem sem begyere. Átbeszéltétek mennyire státuszszimbólumként kezelik már általános iskolás szinten, ebbe nem mennék bele, hasonlóak a tapasztalataim. Egyáltalán nem vagyok ellene a márkának, sőt, igazán tetszik. Elpötyögtem vele, amikor volt a kezem ügyében egy-egy ilyen jószág és egyáltalán nem rossz, ellennék vele.
De nekem azért sem kell, mert elég zárt a dolog, nehéz kommunikációra bírni más készülékkel :D De még inkább pont azok a kis csírák miatt, akik annyira villognak vele a semmire, hogy egyszerűen fájdalom. 70-80% simán el van veszve a telefonjában, én meg nem akarok kockáztatni, hátha engem is berántana :mrgreen:
Szép meg jó, de egyelőre nem érdekel a dolog.
Tivornya írta:Itt van az alma igazi arca, nesztek:

http://komlomedia.wordpress.com/2013/09/" target="_blank

Érdemes végigolvasni, mert benne van minden igazi lényeg erről a kütyüről...
Tényleg érdekes cikk.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2013.09.13. 21:36:14

recrea írta:
Nagyon sok múlik egy tárgyaláson azon, h milyen telefont veszel elő, milyen óra és milyen cipó van rajtad. Ezt értékesítők tömkelege mondja el Neked. Tárgyaló partner alatt ne Demján Sándort értsünk, tárgyaltam én már olyannal, akinél okosabb volt a takarítónő.




Ez csak magadba tisztázd, gyakorlatilag lebutáztál itt pár embert. Autót venni 20-30 millióért is emberi butaság, inget venni 20 ezerért, órát venni 100 ezerért?!
h3x0r írta:
recrea írta:mert Apple, mert iPhone, mert egy tárgyaláson egész más ezt elővenni, mondhat nekem bárki bármit
Van egy kis kulonbseg a kozott, hogy valaki oltonyosen elovesz egy iPhone-t vagy a 14 eves kislany iskolabol hazafele menet a buszon eloveszi.
Természetesen, de itt nem elsősorban ezen van a hangsúly, hanem azon, h egy ember megítélésénél, első találkozásnál, amikor valamit el akarsz adni, netán "magadat" sajnos, nem sajnos, számít, h milyen telefont vesz elő. Minden tárgyaláson az ember magát adja el, ehhez pedig kellenek a külsőségek, mert annyi az egyszerű lélek, h ez alapján dönt.
Én is járok hasonló cipőben és mondjuk egy magánéleti első benyomásnál biztos hogy számít az iphone (bár pont az elterjedtsége miatt már mégsem annyira), addig egy tárgyaláson kevésbé. Alapvetően sok embernek van, tehát itt se számít kirívónak, de egy tárgyaláson sokkal többet számít az öltöny, az óra, és a cipő. Ha valaki tárgyaláson akar jó benyomást tenni, akkor bizony nem iphone-t vesz ehhez, hanem az iphone árából (számoljunk mondjuk 200-al) vesz egy szép öltönyt 60 e-ért, egy szép és márkás órát bőrszíjjal (60-100 e körül, óra márka legyen, ne Hilfiger, Boss, Police), egy szép inget 10-15ért és egy tökéletesen tiszta, kiboxolt cipőt 20-25-ért. Árt ha van mellé iphone? Nem. De egy tárgyaláson valóban ritkán kerülnek elő telefonok, és akkor is a magánemberre fog az hatni, nem az üzleti énjére.

Egyébként én kimondottan szeretem az iphone-okat, bár nincs, de amennyiben lenne 2 sim-es változat, tuti hogy beruháznék egyre, de csakis a magán énem örömére.
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2013.09.13. 19:18:07

Itt van az alma igazi arca, nesztek:

http://komlomedia.wordpress.com/2013/09/" target="_blank

Érdemes végigolvasni, mert benne van minden igazi lényeg erről a kütyüről...
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.09.13. 08:28:42

bowlinggolyo írta:
recrea írta:- mert Apple, mert iPhone, mert egy tárgyaláson egész más ezt elővenni, mondhat nekem bárki bármit

Nekem álszentnek tűnik az, akinél nem szempont a 3. pont, egy esetben hiszem el, ha céges telefont kap, de az meg a legritkább esetben szifon! Mindannyian - és nemcsak ez esetben - a marketing áldozatai vagyunk.
Az üzleti világot figyelembe véve,el kell hogy szomorítsalak, de ez úgy ahogy van egy bullshit, a televízióban lenyomott bújtatott marketingnek vagy az áldozata. A tárgyalásokon egy cég alkalmazottja a legritkább esetben veszi elő a telefonját, ha erre kerül sor a partner nem a telefonja alapján ítéli meg a másikat, mert amit használ telefon annak kb 90% céges telefon, főleg amerikában. Egyébként, ha egy tárgyalás azon múlik, hogy te milyen telefont veszel elő, akkor az már réges-régen rossz dolog.
Szerintem Te leszel szomorú, a televízió réges-rég a múltat képviseli ebben a tekintetben és közel sem az egyetlen reklámhordozó. Amúgy nem is értem az első mondatodat, miben akarsz megcáfolni. Az internet pár éve biztosan átvette a tv szerepét, az embert napi 500-1000 marketinginger éri, tv-től függetlenül. Pár könyvet elolvastam ezzel kapcsolatban.

Nagyon sok múlik egy tárgyaláson azon, h milyen telefont veszel elő, milyen óra és milyen cipó van rajtad. Ezt értékesítők tömkelege mondja el Neked. Tárgyaló partner alatt ne Demján Sándort értsünk, tárgyaltam én már olyannal, akinél okosabb volt a takarítónő.
gergo9 írta:
- mert Apple, mert iPhone, mert egy tárgyaláson egész más ezt elővenni, mondhat nekem bárki bármit
bizony. szünetig biztos nem bírnám röhögés nélkül :mrgreen:
remélem csak részegen nem tűnt fel az irónia.
Semmi irónia nem volt benne, tapasztalat, ennyi.
gergo9 írta:hardveren pontosan mit értünk?
Külső dizájnt, a "dobozt".
gergo9 írta:tisztázzunk valamit, 100+ért telefont venni az emberi butaság netovábbja legyen az s3 , s4, vagy a bohóc apple bármelyik generációs okostelefonja.
Ez csak magadba tisztázd, gyakorlatilag lebutáztál itt pár embert. Autót venni 20-30 millióért is emberi butaság, inget venni 20 ezerért, órát venni 100 ezerért?!
h3x0r írta:
recrea írta:mert Apple, mert iPhone, mert egy tárgyaláson egész más ezt elővenni, mondhat nekem bárki bármit
Van egy kis kulonbseg a kozott, hogy valaki oltonyosen elovesz egy iPhone-t vagy a 14 eves kislany iskolabol hazafele menet a buszon eloveszi.
Természetesen, de itt nem elsősorban ezen van a hangsúly, hanem azon, h egy ember megítélésénél, első találkozásnál, amikor valamit el akarsz adni, netán "magadat" sajnos, nem sajnos, számít, h milyen telefont vesz elő. Minden tárgyaláson az ember magát adja el, ehhez pedig kellenek a külsőségek, mert annyi az egyszerű lélek, h ez alapján dönt.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.09.13. 01:00:41

Az üzleti világot figyelembe véve,el kell hogy szomorítsalak, de ez úgy ahogy van egy bullshit, a televízióban lenyomott bújtatott marketingnek vagy az áldozata. A tárgyalásokon egy cég alkalmazottja a legritkább esetben veszi elő a telefonját, ha erre kerül sor a partner nem a telefonja alapján ítéli meg a másikat, mert amit használ telefon annak kb 90% céges telefon, főleg amerikában. Egyébként, ha egy tárgyalás azon múlik, hogy te milyen telefont veszel elő, akkor az már réges-régen rossz dolog.
Hát én nem tudom... akit ismerek és komoly, nagy cégnél van vezető beosztásban, az bizony iphone és ipad kombóval mászkál, és óránként eltol általában róla 2-3 emailt hétvégén (gondolom nem kell mondani, hogy céges.)

nem a tárgyalás múlik rajta, de ennyi erővel miért megy öltönyben oda? réges régen rossz ha azon múlik. (nem kell kiforgatni, nyilván többet számít a megjelenés, mint 1 telefon, de azért az is hozzátartozik, ha tetszik ha nem.)
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2013.09.13. 00:48:14

recrea írta:- mert Apple, mert iPhone, mert egy tárgyaláson egész más ezt elővenni, mondhat nekem bárki bármit

Nekem álszentnek tűnik az, akinél nem szempont a 3. pont, egy esetben hiszem el, ha céges telefont kap, de az meg a legritkább esetben szifon! Mindannyian - és nemcsak ez esetben - a marketing áldozatai vagyunk.
Az üzleti világot figyelembe véve,el kell hogy szomorítsalak, de ez úgy ahogy van egy bullshit, a televízióban lenyomott bújtatott marketingnek vagy az áldozata. A tárgyalásokon egy cég alkalmazottja a legritkább esetben veszi elő a telefonját, ha erre kerül sor a partner nem a telefonja alapján ítéli meg a másikat, mert amit használ telefon annak kb 90% céges telefon, főleg amerikában. Egyébként, ha egy tárgyalás azon múlik, hogy te milyen telefont veszel elő, akkor az már réges-régen rossz dolog.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2013.09.13. 00:14:12

- mert Apple, mert iPhone, mert egy tárgyaláson egész más ezt elővenni, mondhat nekem bárki bármit
bizony. szünetig biztos nem bírnám röhögés nélkül :mrgreen:
remélem csak részegen nem tűnt fel az irónia.
- rohadt elegáns, nagyon tetszik maga a hardver, az arany meg számomra fenomenális
hardveren pontosan mit értünk?
iPhone soha nem fagy le, ellentétben a Samsungokkal. Androidon vírusosak a programok, AppStore-ba nem kerülhetnek fel ilyenek. Androidon hibásan futnak alkalmazások, iPhone-on nem fordul elő ilyen.
tisztázzunk valamit, 100+ért telefont venni az emberi butaság netovábbja legyen az s3 , s4, vagy a bohóc apple bármelyik generációs okostelefonja.
ios "nagyszerűsége" az azonos architektúrából fakad nagyrészt de nem kell különleges képesség az android problémamentes használásához se tizedáron persze.
Avatar
h3x0r
Madridista
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2012.06.28. 11:06:52
Tartózkodási hely: Nagyvárad, Kolozsvár

2013.09.13. 00:08:58

recrea írta:mert Apple, mert iPhone, mert egy tárgyaláson egész más ezt elővenni, mondhat nekem bárki bármit
Van egy kis kulonbseg a kozott, hogy valaki oltonyosen elovesz egy iPhone-t vagy a 14 eves kislany iskolabol hazafele menet a buszon eloveszi.
sjd írta:Mondjuk ehhez tegyük hozzá, hogy a Mac-termékek Magyarországon a legdrágábbak kb. egész Európában. Nemrég láttam erről valami összeállítást, Svédországgal versenyzünk ilyen téren. USA-ban ehhez képest mindegyik feleennyibe kerül, de Vaterán is relatíve olcsón vágnak hozzád angol hálózatfüggő iPhoneokat.
Nem csak a Mac termekek, hanem minden elektronikai cucc dragabb Europaban.
Nekem mondjuk szerencsem van, mert ismerosom Amerikaban el es evente 3 alkalommal is jon haza. A laptopomat is o vette meg, itthon masfelszer annyiba kerult volna. Volt, hogy 6 vagy 7 laptopot hozott haza, a vamosok mondtak is neki, hogy ennel tobbet ok meg nem lattak egy embernel se :lol:
Nemreg olvastam, hogy tobb laptopot gyarto ceg is nyilatkozta, hogy Amerikaban vesztesegesek, vagy epp hogy kijonnek nullara, Europaban viszont hatalmas profitjuk van.
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.09.12. 23:57:14

recrea írta:...
- mert Apple, mert iPhone, mert egy tárgyaláson egész más ezt elővenni, mondhat nekem bárki bármit
...

Akkor én most mi vagyok?
Nekem álszentnek tűnik az, akinél nem szempont a 3. pont, egy esetben hiszem el, ha céges telefont kap, de az meg a legritkább esetben szifon! Mindannyian - és nemcsak ez esetben - a marketing áldozatai vagyunk.
Ha a Galaxy S4 jobb lenne, mint az iPhone, akkor azt vennék, nem törődve azzal, hogy minden ötödik embernek almás Nokia van a zsebében. Ha egyszer valami rossz, akkor csak azért nem fogom megvenni, mert az a divat. Utána meg szívjak vele mi? :D Hát hogyne...én régen így voltam a focicipőkkel, még olyan 12-13 éves koromban. Akkoriban Nike b.zi voltam, és valljuk be, marketing téren a Nike még mindig toronymagasan jobb, mint az adidas. Szebb, és designosabb csukákat is gyártanak. Nálam a Nike-adidas olyan mint az iPhone-Samsung. Az egyik sokkal nagyobb divat, mint a másik. Csak éppen az első két Nike csukám 2 hét illetve 4 hónapig bírta a lábamon, az első adidasomat meg azért kellett 1 év után lecserélni, mert kinőttem, a másodikat 2 év után azért, mert belerúgtam az aszfaltba és felszakadt a "csavaró csíknál" a varrás, a harmadik meg még most is megvan. Ha egyszer valami rossz, akkor nem fogom megvenni azért, mert mindenki másnak olyan van. Ugyan így vagyok a telefonnal is. Volt Samsungom, fél év után mindig előjött rajta egy fajta hiba, másodjára a szervízben közölték, hogy ez ilyen, típushiba. Aztán jött az iPhone, és azóta el se tudnám képzelni, hogy más telefonom legyen. Ez annyira egyben van, annyira megbízható, szoftverileg és hardverileg is annyira rendben van, hogy nem is tudom megérteni, hogy mások hogy tudnak szenvedni az androiddal, meg főleg a windows phone-al :D Ha lesz rá lehetőségem, akkor ezentúl csak iPhoneom lesz.
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.09.12. 23:50:11

Nálam cseppet sem szempont az ios7
nálam nagyon is. nem a 7, mert még nem próbáltam, de a 6tól visszafelé mindegyik.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.09.12. 23:29:11

Ha megveszem, akkor a következő 4 dolog miatt fogom megvenni az újat:
- le akarom cserélni a mostani sima 4-est
- rohadt elegáns, nagyon tetszik maga a hardver, az arany meg számomra fenomenális
- mert Apple, mert iPhone, mert egy tárgyaláson egész más ezt elővenni, mondhat nekem bárki bármit
- van rá pénzem

Nálam cseppet sem szempont az ios7, a kamera, tököm tudja mi, mert nem is értek hozzá és mert amire használom, arra bármelyik netezésre használható - nem is feltétlenül - okostelefon alkalmas.

Akkor én most mi vagyok?
Nekem álszentnek tűnik az, akinél nem szempont a 3. pont, egy esetben hiszem el, ha céges telefont kap, de az meg a legritkább esetben szifon! Mindannyian - és nemcsak ez esetben - a marketing áldozatai vagyunk.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.09.12. 23:05:06

Ez egyébként abból a szempontból is nagyon találó, hogy a iPhone-t olyanoknak tervezik, akiknek a start menü megtalálása is ekkora problémát jelent.
Mondjuk azt hiszem ez az egész arról szólt, hogy valami cseles módszerrel lehetett előhozni a start menüt, vagy az asztalt, nem tudom már pontosan.
csaba vs sanama témához meg annyit, én még nem láttam olyan embert aki bevallotta volna h divatból vette, mindenki megmagyarázza h neki milyen hihetetlenül nagy szüksége van rá )
:D hát azért pár ész érvet leírtam :P De amúgy tényleg dviatból vettem meg :mrgreen: :mrgreen:
Mondjuk ehhez tegyük hozzá, hogy a Mac-termékek Magyarországon a legdrágábbak kb. egész Európában. Nemrég láttam erről valami összeállítást, Svédországgal versenyzünk ilyen téren.
USA-ban ehhez képest mindegyik feleennyibe kerül, de Vaterán is relatíve olcsón vágnak hozzád angol hálózatfüggő iPhoneokat.

Épp ezt akartam írni. USA-ban annyira megszokott, hogy majdnem mindenki iphoneal, sőt macbookokkal rohangál, hogy az hihetetlen, mert egyszerűen sokkal olcsóbban hozzá lehet jutni ezekhez. De még EU-ban is Magyarország az élen van, olyan értelemben, hogy kinél a legdrágább a cuccos
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.09.12. 22:51:44

h3x0r írta: Pont ki is telt belole egy Samsung Galaxy S2-es, de neztem hogy a tudasra szinte ugyan olyan iPhone 4s 20-25 ezerrel dragabb.
Mondjuk ehhez tegyük hozzá, hogy a Mac-termékek Magyarországon a legdrágábbak kb. egész Európában. Nemrég láttam erről valami összeállítást, Svédországgal versenyzünk ilyen téren.
USA-ban ehhez képest mindegyik feleennyibe kerül, de Vaterán is relatíve olcsón vágnak hozzád angol hálózatfüggő iPhoneokat.
Sanama írta: Volt egy videó, nagyon érdemes megnézni, és szerintem tök jól megmutatja, hogy miért van ekkora sikere az egész ios/osx-nek. Win8 elég leültette a srác az apját, és 30percig kereste a start menüt... ezzel szemben osx-en 2perc alatt már netezett is. sarkított dolog, de látszik mi a lényeg az egészben.
Ez egyébként abból a szempontból is nagyon találó, hogy a iPhone-t olyanoknak tervezik, akiknek a start menü megtalálása is ekkora problémát jelent. :D

Egyébként én ha nagyon gazdag leszek, biztosan fogok venni egyszerre egy iPhonet és valami Androidos telót is. Egyiken lehet majd telefonálni (nem a hívás felénél tölti be a névjegyzéket), facebookozni, skypeolni, meg szaggatásmentesen Temple Runozni, a másikon meg 3 segédprogram nélkül is tudok majd olvasni, fényképezni, zenét hallgatni, meg filmet nézni.
Válasz küldése