Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2014.06.05. 23:32:22

Barcelona will pay 15M plus incentives for Sevilla midfielder Ivan Rakitic (26), who will join for five years, until 2019. [dimarzio]

Egyre többen hozzák le (pl. bild). 15 millióért azért nem lenne rossz, attól függetlenül hogy ezt kb úgy látnám továbbra is ésszerűnek ha Xavi el, Cesc marad és Xavi helyére jönne Rakitic 15-ért, aztán hajrá Fabregassal a csata....
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.06.05. 22:19:21

Mai árak mellett 20 millió Rakitic-ért még nem is rossz, az már más kávéház, hogy mennyire van rá szükségünk, meg, hogy mivel lennék vele beljebb mint Cesc-el.
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.06.05. 22:02:39

Tobias88 írta:
barcafacan írta:Cesc helyére jön. Xavi eldöntheti, hogy megy ő is, vagy a kispadot választja.
Jó vicc. Szerinted Cesc miért megy? Mert közölték vele, hogy jövőre is Xavi a favorit

Miután Xavi nem volt benn a "szent 6"-ban, teljesen leesne az állam, ha jövőre ő lenne a favorit. Nem lehet az idő kerekét visszaforgatni.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.06.05. 21:55:05

Official: Chelsea sign Cesc Fabregas for 21 million euros, nine friendly matches and a cup of tea #fcblive

Update: Fabregas deal will include two more friendly matches to be played on Christmas Day, plus 10 million euros incentives if Fabregas scores at least 70 goals in next season, three dead cats and the e-mail address of Chelsea player Ryan Bertrand #fcblive


Remélem, senkinek sem okoztam szívrohamot.
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2014.06.05. 21:33:18

Alex a Milanban. Luiz fogja őt helyettesíteni , ez is oké. Thiago Silva és Luiz mögött csak Marquinhos és Camara van. ( de szóljatok ha van még más is , vszinű , hogy én nem tudok róla )
Ha eladják nekünk Marquinhos-t akkor nekik kell venniük még egy KH-et , mert nem hiszem , hogy Camaraval nekiindulnak a szezonnak. Ez még nem is probléma , oldják meg , van ott pénz vegyenek még egy KH-et. Na de itt a bökkenő , hogy szerintem nem fognak venni még egy KH-t.
Még Marquinhos sem mondható profinak , és ha tegyük fel Luiz vagy Silva megsérül nem hiszem , hogy egy Camaraval akarják pótolni , az meg a másik , hogy szélsőkkel sem hiszem. Ugyhogy szerintem számolnak majd Marquinhossal.
De ha van még KH-jük és ha én nem tudok róla , akkor visszavonom az egészet.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.06.05. 21:28:24

kadarzsolt85 írta:Egy álom vállna valóra ha ezek a játékosok jönnének,Marqinhos,Matieu,Danilo,Willy Caballero,Agüero vagy Reus.!!!
Nekünk meg a rémálmunk. Az első 2 játékost nem tudom beazonosítani, az utolsók meg tök fölöslegesek lennének. Ahogy "Matieu" is, aki gondolom a Valenciában játszik.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
kadarzsolt85
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2012.02.09. 09:44:29

2014.06.05. 21:25:58

Egy álom vállna valóra ha ezek a játékosok jönnének,Marqinhos,Matieu,Danilo,Willy Caballero,Agüero vagy Reus.!!!
Barca Barca Baaarca
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.06.05. 21:18:07

Tobias88 írta:Top 10ben semmiképp sincs szerintem. Ráadásul 29 éves, sérülékeny, gyenge szezont produkált és a szerződése még 3 évig él. Teljesen értelmetlen lenne a leigazolása
Kár ezt a játékot nézned, ha sikerült ezt leszűrnöd... Lahmot, esetleg Ivanovicsot mondanám nála jobbnak. Sokszor te se láthattad játszani ezek szerint. Védekezésben elsőrangú és nagyon jól támad mellé. Ahhoz képest, hogy a fél fórum Wielt akarta, akinek sem a PSG-ben, sem a holland válogatottban nincs helye, na ahhoz képest ez ritka nagy baromság a részedről.

Ez a Rakitic-üzlet Fabregas pótlására is egy óriási hülyeség... Továbbra sem értem Fabregas eladásának okát, de a játékos részéről teljesen megértem. Ennek az üzletnek még lesz egy további jó hozadéka, hogy hamarosan hozhatunk még 1 embert a kp-ra, mert Xavi sem lesz sokáig ott, ahol most.

Az egyetlen jó dolog, hogy talán már el kezdtünk tárgyalni Marquinhosról... Bár a fentiek tudatában nem tudom, hogy bármi jó is történhetne ezen a nyáron...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.06.05. 21:12:33

Tobias88 írta:
S.Agüero írta:Piszczek nincs Top20-ban a posztján? :lol:
Jó vicc, jelenleg szerintem Top5 jobbhátvéd. :)
Top 10ben semmiképp sincs szerintem. Ráadásul 29 éves, sérülékeny, gyenge szezont produkált és a szerződése még 3 évig él. Teljesen értelmetlen lenne a leigazolása
Sorold már fel azt a tízet, légy szíves.
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1617
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.06.05. 21:08:15

S.Agüero írta:Piszczek nincs Top20-ban a posztján? :lol:
Jó vicc, jelenleg szerintem Top5 jobbhátvéd. :)
Top 10ben semmiképp sincs szerintem. Ráadásul 29 éves, sérülékeny, gyenge szezont produkált és a szerződése még 3 évig él. Teljesen értelmetlen lenne a leigazolása
94:39 6 - 1
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.06.05. 21:00:41

S.Agüero írta:Piszczek nincs Top20-ban a posztján? :lol:
Jó vicc, jelenleg szerintem Top5 jobbhátvéd. :)
Így igaz, ha ő nincs legalább a top 10-ben, akkor az a top10 enyhén szubjektív... :roll:

Egyébként Rakitic-csel lassan kezdhetünk megbarátkozni, mert egyre többet ír róla a mundo és a sport.es is. A barcanoticias is a sport-ról vette a cikket. Én ezt a lehető legrosszabb megoldásnak tartom, mivel így vagy xavi vagy Raktic lesz a kezdő irányítónk, pedig mindketten max a padra lennének jók. Cesc eladása akkor érné meg, ha hoznánk egy "méltó örököst" is... :roll:
Mondjuk utóbbi igaz Alves-re is. Mert a helyette favorizált Cuadrado gyerek védekezésben semmivel sem tudna többet hozzátenni, sőt...

Szépen építik le a csapatunkat... ezek alapján...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.06.05. 20:51:08

Piszczek nincs Top20-ban a posztján? :lol:
Jó vicc, jelenleg szerintem Top5 jobbhátvéd. :)
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1617
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.06.05. 20:12:17

Alex megy a Milan-ba. Simán jöhetett volna hozzánk ingyen 4. védőnek. Eladjuk Mascherano-t vagy Songot és akkor még játékpercet is kapott volna nem is keveset. És azért nem mind1, hogy Alex a 4. számú védőnk vagy Mascherano

Én már attól is elképedek, hogy ilyen nevek felmerülnek mint Piszczek vagy Rakitic. 2007-2008 óta csak olyan játékosaink voltak, akik az adott poszton a világ legjobb 10 játékosa közé tartoztak és még tavaly is így volt, mert Alexis is top10es szélső és Valdes is top10es kapus. Egyedül a védelemben Mascherano és Pique volt az aki közül egyik sem top10es módjára játszott, ezért is kell itt erősíteni.

Erre most pletyka Rakitic-ről és Piszczekről, akik közül az első a top50ben sincs, a második meg a top20ban a posztján? Értem hogy pletyka, de miért nem pletykálnak Kroosról? Pogbáról? Vidalról? Witselről? Toureról? K. Walkerről? Daniloról? stb...
94:39 6 - 1
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7408
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.05. 19:55:42

Tobias88 írta:
barcafacan írta:Cesc helyére jön. Xavi eldöntheti, hogy megy ő is, vagy a kispadot választja.
Jó vicc. Szerinted Cesc miért megy? Mert közölték vele, hogy jövőre is Xavi a favorit
Ezek a dolgok figyelemre se méltóak. Még egy forrás sincs közölve. Nem akarom a kedves szerkesztőket megbántani, de legalább odafirkanthatnák, hogy a Sport/Mundo/Marca/Kiskegyed
hozta le, vagy XY szivárogtatta ki, mert így néhány ezer km távolságból én is tudok ilyeneket írni.
Tegnap ugyanígy már Reus-al tárgyaltunk, Aguerot meg már majdnem leigazoltuk, szóval ez így, ebben a formában még kacsának is gyenge.
Lehet, hogy majd lesz valami hasonló, de egyelőre kezeljük már helyén ezeket a híreket.

A Piszczeck-féle dolgot legalább két lap is lehozta.

Ha mindenképpen mennie kell Fabregasnak akkor lökjék ide még pluszba Azpilicueta-t és lehet beszélni 33 millióról. Amúgy érdekes, hogy pont egy olyan klubnak adnánk el fillérekért, ami tele van pénzzel, ergo nem számít minden penny, illetve közismerten rossz viszonyban vagyunk.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.06.05. 19:49:08

barcafacan írta:Cesc helyére jön. Xavi eldöntheti, hogy megy ő is, vagy a kispadot választja.
A hírt azért fenntartásokkal kezelném, ilyen szalagcímmel - csak más játékossal - volt már csak idén kb 5-6 db cikk.

Viszont én 2 lehetőséget látok Cesc távozása esetén. Az első, hogy jön egy Koke szintű játékos, és Xavi tényleg kiszorul a padra. Ezt tartom kevésbé valószínűnek, mert akkor gondolom maradna Cesc. A második meg, hogy jön egy Rakitic kategória, aki kiegészítő embernek jó lesz, és minden marad ugyan úgy, mint eddig volt.
Ha LE-n múlna, akkor szerintem az elsőt választaná - legalábbis az első interjújának a Xavis részéből ez jön le -, de a vezetőség szerintem a második opcióban gondolkozik inkább..
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1617
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.06.05. 19:25:15

barcafacan írta:Cesc helyére jön. Xavi eldöntheti, hogy megy ő is, vagy a kispadot választja.
Jó vicc. Szerinted Cesc miért megy? Mert közölték vele, hogy jövőre is Xavi a favorit
94:39 6 - 1
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.06.05. 19:20:06

Nervo írta:Sevilla horvát játékosa hamarosan Barcelonában köthet ki.És emellett Unai Emery az edzője sem biztos benne hogy marad e a sevillában a horvát.
http://barcanoticias.blog.hu/" target="_blank
Cesc helyére jön. Xavi eldöntheti, hogy megy ő is, vagy a kispadot választja.
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.06.05. 18:20:29

Sevilla horvát játékosa hamarosan Barcelonában köthet ki.És emellett Unai Emery az edzője sem biztos benne hogy marad e a sevillában a horvát.
http://barcanoticias.blog.hu/" target="_blank
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.06.05. 17:46:48

palesz77 írta: A tiki-taka túlmagasztalását se értem sokaknál. Valaki elnevezte a labdatartós, gyors rövid passzos játékot tiki-takának, és azóta sokan ezt úgy kezelik, mintha ezt csak a La Masia növendékei lennének képesek játszani. Pedig előttünk is volt, és utánunk is lesz olyan csapat, aki hasonló rendszerben játszik.. A München például ugyanúgy képes tartani a labdát, az meg hogy nem olyan hatékonyak mint mi anno, az annak köszönhető, hogy azóta bőven kiismerték ezt a játékot az ellenfelek, nem annak, hogy ők olyan rosszul csinálják.. Aki itt nevelkedett, és ezt tanulta, annak biztos gördülékenyebben megy a beilleszkedés, de azért ne csináljunk úgy, mintha egy kívülről érkezőnek lehetetlen lenne ebbe a játékrendszerbe beilleszkednie.
Így van, valamelyik újságíró elnevezte így aztán ezt fújja mindenki. Pedig már ugyanezt játszotta az Ajax a 70-es években, ahonnan terjedt át hozzánk a holland vonalon keresztül. Rövid passzos, labdatartásra épülő játék. Nem Guardiola találta fel a spanyol viaszt, ő tökéletesen megtalálta a pozíciókat és az együttes mozgást. De ugyanezt játszották Neeskensék vagy a Dream Team.

Lehet off volt, akkor törölje az aktuális moderátor és bocsánat. Átigazolásokhoz nem tudok meg felesleges is hozzászólni, összeesküvés elméletekbe meg a napi elvetemült pletykákba nem akarok belefolyni. Nincs miről beszélni mindenki készül a VB-re az újságírók meg addig valahogy el kell adják a lapot. Teljesen evidens számomra hogy a VB-ig semmilyen üzlet nem valósul meg.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1617
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.06.05. 17:36:06

Twittert sokszor feltörik. Amúgy nem volt még pletyka se és egy ilyen átigazolást titokban szerintem nem tudnak végigvinni.

Amúgy meg ha letöltik az oldalt utána bárki tudja szerkeszteni, az nem nagy dolog. Lehet fent se volt.
94:39 6 - 1
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.06.05. 17:29:14

roby122 írta: Itt szerintem jelenleg senki nem tudná pótolni Fabregat és Sanchezt. Ők ismerik ezt a játékrendszert , hiába hoznak ide a neveket , ha az mögött semmi nincs. Elvileg a játékrendszer alapjai megmaradnak. Tiki-taka valamilyen szinten mindig is lesz. Akkor kérdem én , egy frissen igazolt középpályásnak mondjuk Gündogan , neki akarják adni a karmesteri pálcát , akinek fogalma sincs a játék stílusáról ? ...
Ezt azért némiképp túlzásnak érzem. Sanchez nagyon jó szezont hozott le, én is marasztalnám, de azért nem pótolhatatlan kategória. Sok szempontból pont, hogy ő illik legkevésbé a Barca rendszerébe a támadóink közül - gyors kényszerítők pl.

A tiki-taka túlmagasztalását se értem sokaknál. Valaki elnevezte a labdatartós, gyors rövid passzos játékot tiki-takának, és azóta sokan ezt úgy kezelik, mintha ezt csak a La Masia növendékei lennének képesek játszani. Pedig előttünk is volt, és utánunk is lesz olyan csapat, aki hasonló rendszerben játszik.. A München például ugyanúgy képes tartani a labdát, az meg hogy nem olyan hatékonyak mint mi anno, az annak köszönhető, hogy azóta bőven kiismerték ezt a játékot az ellenfelek, nem annak, hogy ők olyan rosszul csinálják.. Aki itt nevelkedett, és ezt tanulta, annak biztos gördülékenyebben megy a beilleszkedés, de azért ne csináljunk úgy, mintha egy kívülről érkezőnek lehetetlen lenne ebbe a játékrendszerbe beilleszkednie.
ZBarca írta:https://www.facebook.com/FCBRK01/photos ... nt_count=1

Háááát... :D Állítólag tíz percig volt fent a hivatalos Twitter oldalon, majd leszedték onnan... Esetleg csak a trollok voltak? :mrgreen:
Ez meg már 5 napos hír, azóta se volt semmi előrelépés.. Kétlem, hogy lenne valóságalapja. Bár aztán lehet, hogy végül itt fog kikötni.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.06.05. 17:22:23

ZBarca írta:https://www.facebook.com/FCBRK01/photos ... nt_count=1

Háááát... :D Állítólag tíz percig volt fent a hivatalos Twitter oldalon, majd leszedték onnan... Esetleg csak a trollok voltak? :mrgreen:
Én nem lepődnék meg ha jönne, de csak akkor örülnék igazán, ha nem megy a védelem rovására. Nem a gólszerzést érzem a legnagyobb gyengénknek.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.06.05. 17:18:26

https://www.facebook.com/FCBRK01/photos ... nt_count=1

Háááát... :D Állítólag tíz percig volt fent a hivatalos Twitter oldalon, majd leszedték onnan... Esetleg csak a trollok voltak? :mrgreen:
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.06.05. 16:59:46

Yaya(07-10) írta:Fabregassal a csapat 3 év alatt egyetlen komoly trófeát nyert, a 2013as bajnokságot.
A 2011es szezon hozadékait(klub vb, európai szuperkupa)elnyerésében meg nem volt számottevő szerepe. Legyünk következetesek, 1 bajnoki cím + 1 spanyol kupa és az apró. Persze ez nem elsősorban az ő kritikája, csapatként mondtunk csődöt.
Ha egy döntőn gólt lő, az nem számottevő szerep?
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.06.05. 16:58:37

Fabregassal a csapat 3 év alatt egyetlen komoly trófeát nyert, a 2013as bajnokságot.
A 2011es szezon hozadékait(klub vb, európai szuperkupa)elnyerésében meg nem volt számottevő szerepe. Legyünk következetesek, 1 bajnoki cím + 1 spanyol kupa és az apró. Persze ez nem elsősorban az ő kritikája, csapatként mondtunk csődöt.

Az edzők nem tudták köré építeni a csapatot, nem kapta meg a korlátlan bizalmat, nem is tudott a képességeihez mérten futballozni(leszámítva néhány erős hónapot szezononként). Ha ezek után menni akar, nincs min csodálkozni. Elveszítünk egy zseniális játékost, aki képességei 40-50%át tudta megmutatni nálunk. Bele kell törődni, és tovább kell lépni.

Örülnék ha maradna, de annak még jobban, ha az igazi fabregast láthatnám a pályán.
Válasz küldése