Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.06.17. 09:29:03

csababarca írta: ...
Védelem meg...mostmár hírek sincsenek védőkről az a vicces. :D
Vannak, de milyenek!
Ugyanazokat a köröket futja a vezetőség.
Továbbra is Mathieu és Marquinhos a két célpont.
A Marca szerint a franciáért 15 milliót adnának Zubiék, a brazilért pedig 45 millát kér a PSG, mely összeg Alves bevonásával csökkenthető.
Friss arc most nincs képben!
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.06.17. 08:39:51

danianevem írta:
barcafacan írta:Tetszene egy ilyen csapat:

Ter Stegen - Marquinhos Benatia Bartra - Reus Rakitic Iniesta Alba - Messi Neymar - Higuain

tart: Bravo, Piqué,Samper,Rafinha, Grimaldo, Deulofeu,Pedro,Munir
A középpályán ki védekezne? A mostani hadrendben is az egyik legnagyobb probléma, hogy Busquets önmagában nem tudja feltartani a támadásokat a nagyobb csapatok ellen, így meg nagy nyomás nehezedik a védelmünkre, akik egyébként is hajlamosak hibázni...
Igazad van - hajnali sakkvakság. Busquets nélkül nem működik, vele meg 12 járékos van a kezdőben :( Egyébként a széleken Reus és Alba védekezne.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.06.17. 08:35:58

danianevem írta:
barcafacan írta:Tetszene egy ilyen csapat:

Ter Stegen - Marquinhos Benatia Bartra - Reus Rakitic Iniesta Alba - Messi Neymar - Higuain

tart: Bravo, Piqué,Samper,Rafinha, Grimaldo, Deulofeu,Pedro,Munir
A középpályán ki védekezne? A mostani hadrendben is az egyik legnagyobb probléma, hogy Busquets önmagában nem tudja feltartani a támadásokat a nagyobb csapatok ellen, így meg nagy nyomás nehezedik a védelmünkre, akik egyébként is hajlamosak hibázni...
egy dolog azért megdöbbent abban a hírben(ha igaz!!), hogy L.E. "megakadályozta"...!? Adriano eladását. hogy is van ez??? az edző nem része a klubnak??!! nem az lenne a normális, hogy az edző véleménye, kérése, előírása,....stb. alapján dolgozik a játékos igazoló stáb? szóval ha ez igaz, elég vad állapotok lehetnek ott.....
az eddigiekről: Rakitic - már írtam jó igazolás, Xavi el - azt olvasom itt hetek óta, hogy öreg, lassú, nem kezdőbe való,...stb. akkor most mi ez a sajnálkozás? Adrianónak örülök, bizonyos csapatok ellen jobb (védő) mint Alba. középpálya: ne feledkezzetek meg Rafinháról, Enrikével dolgozott, visszahozatta tehát játszani fog! Fabregas el - én örülök, leírtam már, hogy miért, azt is régen mondom és úgy látom egyre inkább másoknál is előjön: Mascheranót védekező középpályásként játszatnám mégpedig Busquets helyett, nem tartom rossz ötletnek, hogy Busi viszont feljebb léphetne mert vkp. ként biztos hogy alkalmatlan. a többi dolog még a kacsák, ábrándok fázis azokról nem érdemes szót vesztegetni...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.06.17. 08:29:09

Rakitic hivatalos, hú dejó, kp még mindig üres így, még ha ideszámolom Xavit akkor is.
Támadóknál most Higu a sláger, ezt nem is igazán értem, totális marhaság lenne idehozni,Reus jöjjön,vagy senki, és maradjanak a többiek. Csak azért hogy jöjjön egy Higuain nem adnám el se Alexist se Pedrot.
Védelem meg...mostmár hírek sincsenek védőkről az a vicces. :D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.06.17. 06:27:12

barcafacan írta:Tetszene egy ilyen csapat:

Ter Stegen - Marquinhos Benatia Bartra - Reus Rakitic Iniesta Alba - Messi Neymar - Higuain

tart: Bravo, Piqué,Samper,Rafinha, Grimaldo, Deulofeu,Pedro,Munir
A középpályán ki védekezne? A mostani hadrendben is az egyik legnagyobb probléma, hogy Busquets önmagában nem tudja feltartani a támadásokat a nagyobb csapatok ellen, így meg nagy nyomás nehezedik a védelmünkre, akik egyébként is hajlamosak hibázni...
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.06.17. 05:59:58

Tetszene egy ilyen csapat:

Ter Stegen - Marquinhos Benatia Bartra - Reus Rakitic Iniesta Alba - Messi Neymar - Higuain

tart: Bravo, Piqué,Samper,Rafinha, Grimaldo, Deulofeu,Pedro,Munir
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2014.06.17. 01:18:55

Na, én kezdek megbarátkozni a változásokkal.

Remélem Xavi tényleg eligazol. Imádom, innen kellene visszavonulnia, de egyszerűen nem tudom elképzelni hogy amíg itt van igazán ki tud bontakozni más. Márpedig ennek a csapatnak szüksége van a váltásra.

Nem lepődnék meg, ha Rakitic Busi mellett játszana majd, amivel kvázi Busi pótolná Xavit, ami csak elsőre elrugaszkodott ötlet, annyira nem ördögtől való. Masche is könnyen lehet hogy vkp-t fog itt is játszani és őszintén szólva a középpályára nagyon kellene az erő és az ütközési képesség, a védelembe vehetünk bárkit ha folyamatosan többen, lendületből vezetik rájuk a labdát.

A 4-2-3-1 vagy 4-2-2-2-es felállást elképzelhetőnek tartom, ahol 2 vkp-középső kp adott (Rakitic- Busi. Mascherano és Song csere), előre pedig felállástól függően Ini vagy középső irányító vagy szél. Messi egy kicsit hátrébb vonása se lenne feltétlen rossz ötlet, lendületből gyilkos igazán és bizony irányítói készségei is vannak. Egy ilyen felállással Neymarnak is kinyílhatna elől a világ, ugyanis Messi előtt-mellett játszana, nem csak mellette. Egy csatár nem lenne rossz elgondolás...

Nagyon sok kérdőjel van még bennem, mert nagyon felállás függő hogy kit is kellene hozni. Ha marad a 4-3-3 akkor szükség lesz egy klasszis középpályásra még, aki lehetne Koke, Pogba (mindkettő túl drága nekünk szerintem), de Vidal, Kroos is (talán ő a legjobb ár-érték arányban). Imádom az egészséges Gündogant, de ilyen háttal senki se fogja most megvenni, a hátsérülés karriert veszélyeztető dolog. Egy támadó is el kellene, aki vagy csatár legyen vagy szélső felállás függvényében.

Alexis remélem marad, a felmerült nevek közül egyedül Reusra cserélném el, másra nem.

Nehéz és fájó időszak ez, ugyanakkor egy új kezdete is lesz. Nincs garancia hogy ugyanolyan sikeres újé, de az már látszódik hogy a mostani felállás és keret nem működőképes, ezt nem lehet elodázni tovább. Ha nem lépünk akkor biztosan veszítünk, ha próbálkozunk jó dolgok is kisülhetnek a végén. Tanuljunk a saját és a spanyol válogatott hibáiból (megnyerhetik a vb-t, de akkor is látszódik az ellenszer és a foci új vonala, ami a fizikális, sok futásra épülő direktebb játék, ezt bemutatták a brazilok a konfed kupa döntőn, a bayern és a real ellenük és most a hollandok is, mindegyik kicsit másképp, de mégis ugyanazon alapelv mintáján). Nekünk nem feltétlen kell ezt követni, de erre választ kell találnunk, amire az eddigi keret és taktikai séma nem megfelelő, hiszen pont ennek ellensúlyozására teljesedett ki ez a vonal. Nekünk is fejlődnünk kell valamilyen irányban, nem demagóg módon ragaszkodni ahhoz ami nem működik. Továbbra is járathatunk labdát és csinálhatunk sok Barca vonást, azonban egy eredményes sémába ültetve ezt.

Visca el BARCA!
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.06.17. 00:34:17

Rinku írta: ...
Kb. mindenben egyet is értünk. :)
Az én problémám - lehet kicsit félreértetted - az az, hogy nem látom, hogy arra törekednénk, hogy minőségi legyen a pótlás.
Egyrészt a folyamatosságot simám meg lehetett volna oldani a kp-án Thiago-val, ha több lehetőséget adunk neki - pl. Cesc vagy Xavi kárára. Ez már itt el lett szúrva. De Bartra is kaphatott volna több lehetőséget már korábban. Semmivel sem rosszabb, mint Piqué vagy Mascherano.

Teljesen oké, hogy Xavi is meg Cesc is megy, de akkor hozzunk már egy olyan embert, akit nyugodt szívvel lehet a kezdőbe tenni. Rakitic szerintem nem ilyen. Én eléggé Hleb típusú játékosnak látom, aki kiegészítő embernek jó, rotációra tökéletes, de nem az a színvonal, aki a kezdőbe kell. Oda inkább látnám Kroos-t, Koke-t vagy Pogba-t, stb. .Ha pedig két kezdő közeli emberünk is távozik, akkor pedig pláne, mert jelenleg Roberto van még itt, aki kritikán aluli...

A csatársorba is... pont Sánchez-t küldenénk el, aki a leghajtósabb az egész csapatban, emellett pedig még gólerős is volt az utóbbi szezonban. De ha megy, főleg ha jó áron, akkor igenis vegyünk helyette egy klasszist és ne pedig olyan középkategóriás valakit, mint Higuaín. Jó-jó nem rossz, de azért nem véletlenül távozott Madridból.

A védelem pedig... középre vezér helyett valószínűleg jön egy taknyos kölyök... plusz egy balhátvéd... amikor ez a gyengénk már évek óta.

Ez így minden csak nem erősítés. Szerintem. Igazad van, van pénz igazolni kellene... csak nem épp azokat, akikről a legtöbbet írnak...
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1318
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2014.06.17. 00:19:43

Bár nekem is teljesen elegem van a vezetőségből, azért előbb gondoljunk kicsit utána D. Suárez kölcsönadásának, mielőtt szidunk. De előbb megjegyezném, h ha Xavi már most nyáron elmegy, szerintem emiatt a fejetlenség miatt teszi. És ha tényleg megy, azaz az első 3 csk-nkat elvesztjük, akkor sztem semmi jóra ne számítsunk. Egyszerűen nem lehet úgy építkezni, h az összes cölöpöt is kiütjük az épület alól. És igen, Xavi már nem kell a kezdőbe, de a csapatba nagyon is.

És akkor Denis. A hivatalos oldalon csak annyit írnak, h két év kölcsön. Ezen kívül ezt tudjuk:
Game90 írta:Sevilla will have a 6M buy option on Barcelona B attacker Denis Suarez, who joins them on loan. Barcelona can block option paying 9M. [as]
Először én is felháborodtam, h mit csinálnak ezek a barmok (Adrianot is eladták volna, szal jogos a minősítés) megint. De kicsit utánagondolva, figyelembe véve a szokásos gyakorlatot, a következőről lehet szó.
Mivel ez egy kölcsönszerződés, természetesen nem kell fizetnünk a végén, h visszatérjen hozzánk, ez az alapértelmezett. Ha a Sevilla viszont megvenné, akkor ezt 6 M€-ért teheti meg, amennyiben mi lemondunk Denisről és nem akarjuk megtartani. A 9 M€ meg akkor jön képbe, ha másnak akarnánk eladni, mert mondjuk valaki ajánl érte 16 milliót. Ekkor ebből 9-et megkap a Sevilla ellentételezésként, amiért kvázi az "ígéretünk" ellenére, miszerint ők vehetik meg, mégse nekik adjuk el.
Tehát ha Denis megfelelően fejlődik és majd igényt tartunk rá, akkor nincs jelentősége ennek a megegyezésnek, ha viszont 2 év múlva pénzt akarunk látni belőle, akkor nem kötöttünk jó üzletet, mert aligha fogunk a 6-nál többet kapni, mert ahhoz, h 7-et kapjunk érte, a vevőnek (aki nem a Sevilla) már 16-ot kellene fizetnie.
Természetesen én is csak találgatok hivatalos infó híján, de szerintem ez az egyetlen logikus értelmezés, még ha elsőre én se így értelmeztem.
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.06.17. 00:07:14

Friss hír! Xavi Hernández tényleg távozik a Barcelonától.
Kicsit megtévesztő a címe, de hát a hatásvadászat.. :D

Én a megújulás szempontjából örülnék ha menne, amíg ő itt van, addig senki nem fogja csak 4. számú cserének használni. Ha meg nem az, akkor minden maradna a régiben szerintem. Úgyhogy szakmailag indokoltnak tartom a távozását, emberileg már nem annyira, nagyon furcsa lenne őt másik csapatban tudni, és jó lenne ha innen vonulhatna vissza.. Nehéz döntés, kíváncsi vagyok mi lesz a vége.

Viszont ha megy, akkor valakit remélem hozunk a helyére.. Tőlem jöhet Koke, Gündogan, Kroos, de még Pogba vagy Vidal is, csak ne Sergi Roberto legyen a 4. számú középpályásunk!
fearff írta:...
1. Ha esetleg "Elton" lenne, az miben befolyásolná a pályán nyújtott teljesítményét..? :roll:
2. Itt a magyarázat a "csókra".
Nem mellesleg felesége is van, aki egész csinatos is.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2014.06.17. 00:03:01

crixus írta:...
Semmi sem tart örökké és egyszer mindennek vége van. Ahogy a legnagyobb csapatok, Puskásék Madridja, Sacchi Milanja, Cruyff Barcája, előbb-utóbb mindennek lejár az ideje. Kész, ez van, váltani kell. Nem lehet egy sémán élni évtizedekig, pont ezért kezdődött meg a romlás is, mert ragaszkodik sok ember a csapatnál olyas valamihez, ami már nem megy. Váltani kell és eljött az idő a váltásra. És ha a csapat nem tud olyan minőségű játékosokat kitermelni most azonnal, mint Xavi vagy Iniesta volt, hát a francba is, mi van akkor. A klubnak van pénze, igazoljon. Ritka gyöngyszem a Barca a foci világában, de most 4-5 új játékostól miért kéne szrul éreznünk magunkat? Amikor Pep leült a padra, Alves, Keita, Hleb, Caceres érkezett egyből. Túl van ez is reagálva. :)

Fabregas-ügyhöz meg most már lehet látni, távozni akart és nem ki akarták rakni, a vezetőség mit tudott volna tenni vele? Aki olyan karakter, mint Fabregas és menni vágyott, azzal nem tudsz kezdeni semmit. Sok minden lehet elverni a vezetőkön, szerintem is egy rakás közgazdász az összes, fél szívvel, de ha Cesc nem akart többet itt játszani, hiába léphetett volna elő most a rivaldafénybe, ahol neki elvileg annyira baromira játszania kellett volna, mert akkor ő egy személyben überalles, mégis elment. Én meg őszintén, nem is bánom. A Chelsea-be megy, Mourinho keze alá, kell mondani többet ennél? Ennyire megbízható ember, leköpi a klubot, amely annak idején befogadta és futballistát faragott belőle és most hátat fordít annak a klubnak, ami számított volna rá és annyit geccsolt őfelségéért, hogy neki jó legyen. Menjen ahova akar, nincs szükségünk rá. Fegyelmezetlen, hangulatember, úgy kell reménykedni, hogy ma hátha jól kelt fel reggel, mert ha nem, mintha a pályán sem lenne. A romlás egyik fő okának őt tartom, ez a nemtörődöm, mindegy hozzáállás szépen a többinek is példa. Láthatjátok mekkora akaraterő és küzdeni akarás van benne. Akkora, hogy már Londonban félig be is mutatták... Ha Rakiticban lesz hév és akarás és olyan ügyesen fog játszani, ahogy idén is, akkor két legyet ütött a csapat egy csapásra. Szerintem be fog válni a srác, nem aggódok emiatt, aggódjunk Higuain miatt... :lol: Ennek ellenére viszont kell még egy középpályás, mert Rafinha még tapasztalatlan, Sergi Roberto meg kevés, mint a fene. Utóbbit kölcsön is adnám egy idényre. Hogy kit hoznék, fogalmam sincs. Nem túrtam a piacot az utóbbi időben. :?

Ha Marquinhost meg tudjuk szerezni egy jobbszélsővel együtt, már verhetjük a vállunkat. Songot csak akkor adnám el, ha Masch jön fel középpályára és így jönne még egy belső védő. Amúgy a kameruni sem egy nagy durranás itt, 20 millió euróért szépen kezet ráznék vele, kapna egy paellát és good bye. Én elhiszem, hogy ő egy jó játékos, csak nem itt.

Na de összességében, annyira nem szr a helyzet szerintem, mint ahogy Te látod. A legnagyobb ellensége a csapatnak az a viselkedés, ahogy Fabregas viseltetett kb. minden tavasszal. Ezt kell kiirtani az agyakból és ha meg kell lépni dolgokat, akkor meg kell lépni (mondjuk jelen esetben ő lépett meg és mi jól is jártunk vele). Ahogy Deco és Ronaldinho is elment, úgy megy el Cesc és majd szépen lassan azok, akik gátolják a teret valami újnak és fiatalnak. És személy szerint nem esek pánikba. Van még munka bőven, de ami eddig történt, az jó. Persze kell még szerintem egy támadó, két védő és egy középpályás (+Bravot már leigazoltnak veszem), de siránkozásnak még nincs itt a helye. Ha majd augusztus 17-n leszünk így, hogy kéne 4 ember meg alá kéne írnia az új cserekapusnak, akkor azt mondom, hogy igen, panic time. :)
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.16. 23:51:07

nagyatyesz írta:Ha menne Xavi, amit ha megújulást akarunk nem bánnék feltétlenül, holott nagy kedvencem az öreg, akkor én nagyon örülnék egy Toni Kroosnak. Szerintem jobb,mint Koké, és ő biztos jó vétel lenne. Ráadásul ingyen hozható elvileg! Vele akár maradhatna a 4-3-3, egy Ini/Rafinha, Busi/Masc, Kroos/Rakitic felállásban, míg akár állhatnánk 4-2-3-1re, ahol a Busi/Masc, Kroos/Rakitic szűrősor előtt a jelen helyzetben is lehetne egy Neymar, Iniesta, Sanhez - Messi, de akár ez a 4-es is jól variálható,pl Neymar csatárba, Ini bal szélre, Messi középre...cserének meg nálam maradna egy Deu, Rafinha duó, Pedro, Tello helyett meg hoznék vkit.
Ezzel a vezetőséggel túl sok esélyt sajnos nem látok sem Kroosra sem Kokéra, pedig jó lenne. És Reusra sem.
Eddig fel tudunk mutatni egy Ter Stegent, egy kölcsönből visszatérő Rafinhát és Rakiticet. Miközben elment Cesc akinél Rakitic aligha jobb, de max ugyanolyan.
Nem túl nehéz megállapítani, hogy minőségben nem javultunk semmit egyelőre igazolások alapján az elmúlt szezonhoz képest. Xavi helyett szinte biztosan kellene még valaki, ha nem most akkor fél év múlva legkésőbb. Persze igazából már két éve kellene kb., de mindegy is, ami elmúlt elmúlt.
fearff
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014.06.16. 23:41:31

2014.06.16. 23:44:34

Hát én azt mondom , hogy hiba volt rakitic leigazolása! hogy miért nézzétek meg a linket: http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/05/ ... 34x622.jpg" target="_blank
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.06.16. 23:20:10

Messi: "Higuain rumours? I'd be delighted if he joined. He'd be great for us, he's one of the best. But I'm focused on the World Cup now."
Hát akkor üdv itt Higu! :mrgreen:
Amúgy egy kilencest szívesen látnék a csapatba, de Pipitát nem tartom elég jónak/technikásnak ide..
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.06.16. 22:31:35

Nagyon kíváncsi leszek arra, hogy hogyan barmolják még szét ezt a csapatot. Borzasztó azt nézni, hogy egy olyan csapat, ahol 1,5 éve még mindenki folytonosságról beszélt, saját nevelésről, egymásért küzdésről stb, hogy szétesett 1-2 év alatt.

A középpályánkról távozott Cesc, Xavi valószínűleg menni fog és Song-ot is el akarjuk passzolni. Cesc és Xavi "helyett" már van két új játékosunk, nevezetesen Rafinha és Rakitic.
Jelen pillanatban nekem nagyon úgy tűnik, hogy Rafinha megy Iniesta mögé, Rakitic a kezdőbe, mögé pedig marad Sergi Roberto, akit marasztalna a hírek szerint Lucho. Ha ezzel a tkp négyessel futunk neki a szezonnak hát... inkább nem is folytatom. Cikkeznek Pogba-ról és Koke-ról, de nekem ezek nagyon pletykaszagúak. Nagyon de nagyon félek, hogy a fentebb felvázolt variáció valósul majd meg. Roberto-nál még az öreg Xavi is 100szor jobb lenne. Song pótlására megfelelne Mascherano abban az esetben, ha többet rá, mint védőre már nem számítanánk.

A védelemből Puyol ment, és Mascherano-t is pótolni kellene, ha felkerülne a kp-ra. Itt jelenleg sajnos egy Marquinhos, Mathieu kettős a legvalószínűbb. Elképesztő rossz kilátás ez is.... itt is azt tudom mondani, hogy Mascherano-val előrébb voltunk...

Alves helyére nem tudom, hogy ki jelenleg a favorit, megelőlegezem a vezetőségnek a jót, így remélem, hogy Piszczek. Legalább itt előrébb lennénk...

A csatársorból pedig ha kipasszoljuk Sánchez-t, és Higuaín-t hozzuk a helyére... na az lesz a pont azon a bizonyos "i"-n. Deulofeu ide vagy oda jövőre gyengébbek leszünk ezen a poszton is.


Jelenleg ezek alapján a jövő évi csapat:
Ter Stegen,Bravo(?),Masip
Piszczek(?),Montoya,Piqué,Bartra,Mathieu(?),Marquinhos(?),Adriano,Alba
Busquets,Mascherano,Roberto,Rafinha,Iniesta,Rakitic
Messi,Neymar,Pedro,Higuaín(?),Deulofeu

Számra meglennénk, de minőségre ez hatalmas visszaesés lenne az utóbbi 10 évhez képest.
Ez a keret semmit sem nyerne az 1000%
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.06.16. 22:06:15

Ha menne Xavi, amit ha megújulást akarunk nem bánnék feltétlenül, holott nagy kedvencem az öreg, akkor én nagyon örülnék egy Toni Kroosnak. Szerintem jobb,mint Koké, és ő biztos jó vétel lenne. Ráadásul ingyen hozható elvileg! Vele akár maradhatna a 4-3-3, egy Ini/Rafinha, Busi/Masc, Kroos/Rakitic felállásban, míg akár állhatnánk 4-2-3-1re, ahol a Busi/Masc, Kroos/Rakitic szűrősor előtt a jelen helyzetben is lehetne egy Neymar, Iniesta, Sanhez - Messi, de akár ez a 4-es is jól variálható,pl Neymar csatárba, Ini bal szélre, Messi középre...cserének meg nálam maradna egy Deu, Rafinha duó, Pedro, Tello helyett meg hoznék vkit.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.16. 21:25:35

player10 írta:
Rakitic nem lesz olyan hatással a csapatra, mint Ronaldinho, Messi, Xavi vagy Puyol, de tökéletes kiegészítő ember tud lenni, aki nem fél, keményen odateszi magát, széthajta a belét minden perceben és még szinte semmit sem nyert, tehát van motiváció.
Plusz ne felejtsük el Halilovic-ot, akire hihetetlenül jó hatással lehet, az meg a mi jövőnkre…. :)
Plusz erős versenyhelyzet lesz már most Rakitic, Rafinha, majd jövőre Halilovic… És nem az a korszak jön, amikor bárki a múltja miatt a kezdőben lehet évekig. (Félreértés ne essék, Xavi Isten, csak tudni kell váltani, változtatni… és most kell! Ettől még Xavi legenda, de néha vezéráldozatokat kell hozni, és bár én remélem marad, de már csak mint kiegészítő ember...)
Rendben van Rakitic, de szerinted is kiegészítőember. Most meg úgy néz ki jön a kezdőbe. És lehet mondani a motivációt, hajtást, meg amit akarunk a középpályán visszaléptünk vele egyet. Ha oda nem jön még valaki nagy sz..ban leszünk. Rendben van hogy nem csak sztárok kellenek stb. de azért legyen már minőség. Nem azt mondom, hogy rossz játékos, de egy Barca középpályájára kezdőként nem elég. Inkább akkor bízzunk Rafinhaban. Vagy, ha Xavi megy, akkor talán igazolunk oda egy minőségi játékost. Még egyszer mondom nem tartom ügyetlen gyereknek a horvátot, de ide kevésnek érzem.

Én inkább úgy értelmezem ezt a DS dolgot, hogy Rakiticért adtunk 18 milliót+Denist, akire van visszavásárlási opciónk 9 millió euróért. Az már csak egy másik kitétel, hogy ha nekünk nem kell a Sevillának meg igen, akkor tejelnek 6-ot nekünk. Úgyhogy Rakitic is benne volt gyakorlatilag 25-be. Így már azért nem is olyan "hű, de jó" üzlet.

player10 írta:Középhátvéd kérdés Csigrinszkij-től van elrontva. És sokakkal ellentétben nem a képességeiben látom az alapvető problémát, hanem abban, hogy PEP kérte, hogy ne adják el, de a vezetőség leszarta ezt és eladta...
Plusz: Henrique pénzért jött (10-12 ha jól emlékszem…) most meg BRAZIL válogatott kerettag (szemben mondjuk Marqiunhos-szal…) mindenhova kölcsönadtuk, nulla lehetőséget kapott, de a fizuja nagyobb részét a klub állta, majd ingyen engedtük el.

Cacares 12-be, vagy 16-ba került (még Pep nézte ki…), majd atombiztos kezdő a Juvéban, meg a válogatottban, asszem 3 millióért engedtük el… szélen és középen is képes játszani, még ha valószínüleg nálunk nem lett volna stabil kezdő, de a keretben lehetett volna helye.

És lassan száz éve nincs hátvéd…. A világ legnagyobb, legszebb, legnagyobb Csapataként nem tudunk középhátvédet igazolni. EZ CSAK A VEZETŐSÉG HIBÁJA!

Txixiék annak idején az akkor adott pillanatban sokkal erősebb MU elől happolták el Ronaldinhot, aztán Deco, Eto'o… Akit kellett, azt megszerezték. Zubi analfabéta. 4x-es árat fizetünk egy kapusért, de a feléért engedjük el kiválóságainkat…
Azért álljunk már meg. Lehet, hogy Pep kérte, de gyakorlatilag sz..t a gyerek fejére. Egyáltalán nem játszatta. Azt meg nem hiszem, hogy nem kérdezték meg Pep-et, hogy ragaszkodik-e hozzá. Caceres detto. Pep nem bízott benne, nem is kellett neki. Az már más kérdés, hogy nagyon áron ment el. De ezen mit kell csodálkozni. Még jó árat kaptunk érte. Marquez, Henry, Villa, Valdes. És hány meg hány ilyen volt. Úgyhogy Alexis-ért is számolhatunk nyugodtan 25-öt.

player10 írta:Totál értelmetlen lenne, Reus minden szempontból sokkal sokkal jobb lenne…. Erről kár is beszélni, hatalmas hiba lenne ennyi pénzt áldozni rá…

Tehát a lényeg, védőt kell igazolni a lehető leghamarabb, akár kettőt is, aztán meg bízni LE-ben és a csapatban, majd várni a következő elnökválasztást…!

Hummels. Reus. Suarez. Jobb hátvéd.
35-35-75-15=160. +Rakitic+kapusok=kb.200.

Alexis-Cesc-Dani-Valdes fizuja-Puyol fizuja-Song-Pedro? Tello.
40+33+15+5(különbözet)+5(különbözet)+15+30+12=155.
+Bojan, Afellay, Cuenca, Dos Santos. Legyen mondjuk 5 milla összesen, akkor össz. mínusz 40-ben vagyunk, ami azt jelenti, hogy olyan 25-30 lehetne még vagy Marquinhos-ra, vagy valamelyik argentin vagy brazil hátvédre, akiről még Tata alatt volt szó és akár a plusz csatárra, akiről beszéltek többször (Klose, vagy Pelle/Feyenoord).
Elég rosszul számolsz, ha beleveszed a felszabadult fizetéseket, mert az általad említett érkezők fizetése majd a duplája lenne a távozóéknak. Szerinted Suarez mennyit keresne? Vagy Reus, Hummels? Ha Rakitic kap 8-at. Alexis a büdös életbe nem megy el 40-ért. Tegyük össze a kezünket, ha kapunk 30-at.
Amúgy nem értem miért járnánk jobban Reus-szal, mint Alexis-szel? A chileinek legalább az a posztja. A német elég zsákbamacska lenne. Főleg, hogy jó, ha szezonkezdetre felépül. Bár ki tudja.
Mondjuk el lehetne képzelni egy 4-4-2-őt, ahol Messi és Neymar van elöl, mögöttük Reus a kp-n, aki felzárkózhat a támadásokhoz. Így a Neymarnak is nagyobb területe lenne, Rakitic pedig kevésbé offenzív szerepkört betöltve játszana.

A védőkérdés pedig lassan nem is kérdés, pletykák sem nagyon vannak. Azzal a csapatrésszel nem történik semmi ahol a legnagyobb változtatás kellene. Jön két kapus, értelmetlenül barmoljuk a középpályát és a támadósort a fantasztikus védelmünkben pedig semmi haladás. Ha szerencsénk van megoldhatjuk egy 20 éves Marquinhos-szal.
És akkor ott van az is, hogy jövőre semmin sem változtathatunk. Nem tudom, hogy ez LE vagy a vezetőség hibája, de lassan sírógörcsöt kapok.
Forca Barca!!!!
Laza
Capitá del Barça
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2007.10.26. 21:44:21
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.16. 21:17:33

bojan a lokinak jó lenne... vagy a fradinak... 1millió eurót még össze is tudnak dobni ezzel jelenleg ők lennének az egyetlen kérőjük...
viccet félre téve a szomorú hogy ilyen tehetséges játékosok senkinek nem kellenek,még szinte ingyen sem...
pedig erősítés lenne rengeteg csapatba,gondolok itt olyanokra mint torino,( E.liga)
Marseille,Akár Everton,Newcastle... de biztos van ennek oka hogy nem kellenek... ha játszani akarnak valahol akkor a fizetésük egyrészét valószínű el kell engedniük..mert jobban jeleneg egy csapatnál sem fognak keresni.
G.Dos Santos egész jó kis játékos lett... egy villarealnál lehet többet is érdemel majd,1-2év mulva.
Bőven
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.06.16. 20:52:41

Jó igazolás Rakitic, de Denis Suarez kölcsönadása azt is jelenti, hogy a ballasztok (Bojan, Cuenca stb..) továbbra is a nyakunkon vannak mindannyian. Sajnálatos, hogy ezek közül legalább egyet nem tudtak rásózni a Sevillára.
Ki fogja ezeket megvenni? :roll:
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.06.16. 20:28:45

defender3 írta:
Sanama írta:18millio meg a apro, amit en 3-nak olvasok, meg majd a 9milla amit DS-ert ki kell pengetni 2ev mulva, kiraly, hatalmas uzlet ujra.

(vedorol meg semmi hir, ott van a pique srac, akit ugy forgattak be a hollandok ahogy akartak)
Inkább csak akkor kell fizetni ha mi is akarjuk DS-t különben ők fizetnek 6-t ha kell nekik
Egyik legnagyobb tehetség jelenleg, nem hiába vonta be a Sevilla mindenáron.
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.06.16. 20:27:52

Sanama írta:18millio meg a apro, amit en 3-nak olvasok, meg majd a 9milla amit DS-ert ki kell pengetni 2ev mulva, kiraly, hatalmas uzlet ujra.

(vedorol meg semmi hir, ott van a pique srac, akit ugy forgattak be a hollandok ahogy akartak)
Inkább csak akkor kell fizetni ha mi is akarjuk DS-t különben ők fizetnek 6-t ha kell nekik
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.06.16. 20:21:56

18millio meg a apro, amit en 3-nak olvasok, meg majd a 9milla amit DS-ert ki kell pengetni 2ev mulva, kiraly, hatalmas uzlet ujra.

(vedorol meg semmi hir, ott van a pique srac, akit ugy forgattak be a hollandok ahogy akartak)
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.06.16. 20:11:59

Balinho írta:
Game90 írta:Sevilla will have a 6M buy option on Barcelona B attacker Denis Suarez, who joins them on loan. Barcelona can block option paying 9M. [as]
Ha ez igaz, akkor tökön rúghatjuk magunkat... Ekkora béna vezetőséget. Ha Suarez jól játszik, akkor 9M-t kell fizetni, hogy visszajöjjön kölcsönből??? Nevetséges már megint.

Eleve minek adunk vásárlási opciót a Sevillának? Ha élnének vele, az azt jelenti, hogy nagyon bejön nekik a srác, mert 6M-t kiegészítő emberért nem adnának. Akkor meg elve 6M kevés összeg.
Szerintem inkább azt jelenti, h ha a Sevilla meg akarja venni de mi is tartunk rá igényt akkor kell csak fizetni. Van egy olyan érzésem, h csak így tudtuk megszerezni Rakiticset 20-alatt.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2014.06.16. 20:08:09

Game90 írta:Sevilla will have a 6M buy option on Barcelona B attacker Denis Suarez, who joins them on loan. Barcelona can block option paying 9M. [as]
Ha ez igaz, akkor tökön rúghatjuk magunkat... Ekkora béna vezetőséget. Ha Suarez jól játszik, akkor 9M-t kell fizetni, hogy visszajöjjön kölcsönből??? Nevetséges már megint.

Eleve minek adunk vásárlási opciót a Sevillának? Ha élnének vele, az azt jelenti, hogy nagyon bejön nekik a srác, mert 6M-t kiegészítő emberért nem adnának. Akkor meg elve 6M kevés összeg.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.06.16. 20:06:40

Vakmacska írta:Mikor fogunk végre egy olyan hírt olvasni, hogy igazoltunk végre egy védőt?
nem tudom, pedig nagy szükség lenne rá. többször felsírtam azon, h hányszor csináltak hülyét a hollandok a "top" hátvédünkből, pikéből... és nála csak szrabbak vannak jelen állás szerint..
PUYOL-XAVI-INIESTA
Válasz küldése