Világbajnokság 2014

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.12.19. 18:25:31

hank1ee írta: Ez a Garcia is csak egy szemfényvesztésnek tűnik. A FIFA szó nélkül hagyta, hogy katarban 1000 stadionépítő meghaljon, ezen nem lehet napirendre térni, nem hiszem el, hogy a pályázatban nem szerepel, ki építi föl az arénákat. Azért a vb-ért emberek haltak meg fölöslegesen, személy szerint a felelősöket mind bitófára küldeném.
Nem tudom majd kiderül.
Az 1000 ember soknak tűnik számomra, de egy is sok lenne, nem beszélve a rabszolgamunkáról, ami ott a kafala miatt szinte kilátástalanná teszi az idegen munkavállalók felmondását. Abban teljesen igazad van, hogy erről tudnia kell a FIFA-nak és semmit sem tettek a visszásságok és munkakörülmények javítása érdekében.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.12.19. 18:12:43

Normandia írta:
hank1ee írta: Teljesen mindegy, hány oldal, a bűnüket a büdös életben nem hozzák nyilvánosságra. A FIFA nem több egy bűnszövetkezetnél. Blatter fel is vehetné a Don nevet egyébként.
Szerintem ez a Michael Garcia csak kiborítja a bilit, ha vakerálnak. Egyébként nagyon ráférne a FIFA-ra a megtisztulás és a tisztségújítás. Don Blatter-nek sokat lehet köszönni, de most már nagyon nagy teher a FIFA számára.
Ez a Garcia is csak egy szemfényvesztésnek tűnik. A FIFA szó nélkül hagyta, hogy katarban 1000 stadionépítő meghaljon, ezen nem lehet napirendre térni, nem hiszem el, hogy a pályázatban nem szerepel, ki építi föl az arénákat. Azért a vb-ért emberek haltak meg fölöslegesen, személy szerint a felelősöket mind bitófára küldeném.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.12.19. 17:56:54

hank1ee írta: Teljesen mindegy, hány oldal, a bűnüket a büdös életben nem hozzák nyilvánosságra. A FIFA nem több egy bűnszövetkezetnél. Blatter fel is vehetné a Don nevet egyébként.
Szerintem ez a Michael Garcia csak kiborítja a bilit, ha vakerálnak. Egyébként nagyon ráférne a FIFA-ra a megtisztulás és a tisztségújítás. Don Blatter-nek sokat lehet köszönni, de most már nagyon nagy teher a FIFA számára.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.12.19. 17:34:11

Normandia írta:
hank1ee írta:
Persze, csak a "lényeget" majd szépen kifelejtik belőle. :)
Meg látjuk, hogy mind a 430 oldal nyilvános lesz é. :D
Teljesen mindegy, hány oldal, a bűnüket a büdös életben nem hozzák nyilvánosságra. A FIFA nem több egy bűnszövetkezetnél. Blatter fel is vehetné a Don nevet egyébként.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.12.19. 17:30:29

hank1ee írta:
Normandia írta: Kiváncsi leszek, hogy valóban nyilvánosságra hozzák e a jelentést.
Persze, csak a "lényeget" majd szépen kifelejtik belőle. :)
Meg látjuk, hogy mind a 430 oldal nyilvános lesz é. :D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.12.19. 17:20:56

Normandia írta: Kiváncsi leszek, hogy valóban nyilvánosságra hozzák e a jelentést.
Persze, csak a "lényeget" majd szépen kifelejtik belőle. :)
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.12.19. 17:09:15

"Bár a FIFA eddig többször kijelentette, hogy nem hozza nyilvánosságra a 2018-as és 2022-es világbajnoki pályázatokat vizsgáló jelentést, mert a szabályaik nem engedik ezt, de a héten lemondott az anyagot összeállító Michael Garcia emiatt, úgyhogy pénteken meggondolták magukatA 430 oldalas jelentés akkor lesz publikus, amikor a vb-pályázatok miatt gyanúba keveredett öt személy ellen lezárul a nyomozás. Ebbe állítólag egyhangúan egyeztek bele a FIFA vezetői.

A Michael Garcia által összeállított anyagból azt hozta ki a FIFA, hogy nem tartalmaz olyan horderejű információkat, ami miatt meg kellene változtatni a 2018-as orosz és a 2022-es katari világbajnokság helyszínét. Ezzel nem teljesen értett egyet Garcia, aki már az elejétől kezdve nyilvánossá tette volna a jelentést.

Az orosz és főleg a katari vb-pályázattal kapcsolatban rengeteg vád érte a FIFA-t, több angol és francia lap is nyomozott már az ügyben, szerintük a katariak lényegében kilóra megvették a döntéshozókat, vagy azokat, akiknek lehet befolyása az ügyben.

A héten lemondott Garcia szerint nincs az a független vizsgálat, ami megváltoztatná a FIFA-n belüli állapotokat, és az igazi vezetés amúgy is hiányzik a szervezetből."

Kiváncsi leszek, hogy valóban nyilvánosságra hozzák e a jelentést.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.12.06. 19:11:37

http://www.nemzetisport.hu/sportszelep/ ... et-2381025

Elsőkörben milyen szép egy gesztus, hogy felajánlotta a csukáját, és jó, hogy ennyi pénzért kelt el. =D> =D>
Másodsorban viszonyt nagyon igénytelen Götze, hogy nem mosta le a csukáját. Én a meccsek után mindig le szoktam takarítani, legalább a fűcsomókat kiveszem a stoplik közül ha nem csupa mocsok, mert ha az akkor rendesen lemosom.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2014.07.15. 13:23:02

nagyiibarca írta:
Subinho írta:- Messi: ha 2002-ben nem sérülés után megy a VB-re, ha 2006-ban nem Maradona a kapitány és lő
Messi 2002-ben vb-n volt? :D wat
15 évesen nehéz lett volna :(
:mrgreen:

Szerk:
Egyébként csak rosszul írtad le az éveket ;)
Ugye 2010-ben volt Maradona az edző.

Jaja, 06, 10 és 14 lett volna... Bocsi... :D De a többi így van! Messi berobbant tizenévesen és a VB előtt volt sérült viszonylag sokáig, 2010-ben mwg ereje teljében a világ legjobb labdarúgója, akkor 2x Aranylabdás... és erre Maradonával, tk. stratégia nélkül leégtek... Messi gólt sem lőtt. Most lőtt ugyan 4-et, de hol van már a 4x Aranylabdás Messi... Normál esetben 10-12 gólnál kéne járnia és még 1 VB benne lehet, ott megdőlhetet volna... De így persze nem fog... :?
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.07.15. 12:47:43

All World Cup Goals 2014
Ha esetleg valaki visszanézné őket.. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2014.07.16. 19:08:32-kor.
Avatar
nagyiibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2012.08.28. 13:38:29
Tartózkodási hely: Magyarország.

2014.07.15. 12:02:35

Subinho írta:- Messi: ha 2002-ben nem sérülés után megy a VB-re, ha 2006-ban nem Maradona a kapitány és lő
Messi 2002-ben vb-n volt? :D wat
15 évesen nehéz lett volna :(
:mrgreen:

Szerk:
Egyébként csak rosszul írtad le az éveket ;)
Ugye 2010-ben volt Maradona az edző.
Kép
"Apuval készítettünk egy ilyen szalmazsákot, egy ember méretűt oszt aszt köllöt, azon gyakorúltam."-Almási Kristóf
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3905
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.07.15. 11:45:10

Jester írta:
A labdarúgás egyik legkevésbé elismert játékosa, pedig egy ilyen eredménysorért talán évtizedeket kellene visszanézni
Nézz meg a youtube-on egy videót a fenoménról aztán megérted, hogy miért húzza a száját annyi ember. Én elismerem Klose sikereit számomra szimpatikus, de megértem őket is.
Az a helyzet, hogy nekem veled ellentétben, nem kell youtube-ra kattintanom, hogy emlékezzek Fenomenóra. :wink:
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2014.07.15. 11:13:13

Lehetett volna sok más aranylabdás sztár a VB-k gólkirálya, pl.
- Ronaldo: ha 98 és 2002 után 2006-ban akar gólokat lőni, nem csak amennyi a rekordhoz kell és nem csak ácsorog... persze az ő súlyával akkor nehéz volt futni :twisted:
- Ronaldinho: ha a buli helyett inkább a formája tartása és az akarás lett volna a fontos, 2002 után 2006-ban a VB-n hihetetlen, hogy mekkora formahanyatláson ment keresztül, pedig előtte a csúcson volt.
- Rivaldo: ha nem esik vissza a formája és ott lehet még 2006-ban (vagy 94-ben!)
- CR: ha nem ebben a nagyon gyenge Portugál válogatottban játszik
- Messi: ha 2002-ben nem sérülés után megy a VB-re, ha 2006-ban nem Maradona a kapitány és lő gólokat és ha idén csúcsformában van...
De ezek nem jöttek össze. Összejött viszont Klosenek a kitartása és az akaratereje miatt!!! 4 VB-n szerepelt, 36 éves és még mindíg maximális odaadással!!! Kérdem én hol volt Ronaldo, vagy Ronaldinho 36 évesen??? Már évek óta sehol...
Szóval lehet, hogy nagyobb zsugás volt Ronaldo, öröm volt nézni a játékát, ahogy az említett urakét is... de ha valaki megérdemli ezt a címet, az bizony Klose!
Érdekes azért senki nem nyekereg, hogy a pl. BL-ben Inzaghi milyen rekordokat tart, pedig ő is csak jól érkezett...
Jester
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2014.04.30. 08:37:51

2014.07.15. 11:03:38

A labdarúgás egyik legkevésbé elismert játékosa, pedig egy ilyen eredménysorért talán évtizedeket kellene visszanézni
Nézz meg a youtube-on egy videót a fenoménról aztán megérted, hogy miért húzza a száját annyi ember. Én elismerem Klose sikereit számomra szimpatikus, de megértem őket is.
100% pure awesomeness
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.07.15. 10:58:29

Egyik kedvenc nem barcás (arsenalos v. holland) játékosom, bármelyik csapatában nyerőember, és ez mellett még hihetetlenül gerinces pali, ami egyre ritkább a futballpályákon.
"And my heart will leave you never."
Avatar
trey88
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2009.09.24. 00:11:19
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/Budapest
Kapcsolat:

2014.07.15. 10:48:34

Alcantara írta:Egy sokak által középszerűnek tartott játékos pályafutásának teljesítménye:

Ja, igen a nevét nem is írtam: MIROSLAV KLOSE!!! =D>
Szerintem a 2009-es regem óta írt 200 hozzászólásból 50 arról szólt, hogy ide kéne hozni a csávót.. :P
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3905
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.07.15. 06:33:20

Egy sokak által középszerűnek tartott játékos pályafutásának teljesítménye:

- 4 világbajnokságon szerepelt ahol: 1 aranyérem, 1 ezüstérem, 2 bronzérem
- 137-szeres válogatott
- 71 válogatott gól
- 16 gól a világbajnokságokon, ami jelenleg abszolút csúcs

Ezt csak zárójelben: 36 évesen, 88 perc játék egy VB döntőben.

A labdarúgás egyik legkevésbé elismert játékosa, pedig egy ilyen eredménysorért talán évtizedeket kellene visszanézni, így hirtelen Google nélkül senki nem is ugrik be nekem hasonló eredményekkel (lehet úgy sem?).

Ja, igen a nevét nem is írtam: MIROSLAV KLOSE!!! =D>
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.07.14. 21:10:04

Annyi álomcsapatot láttam már különböző helyeken, így én inkább álomkeretet írnék: Neuer, Keylor Navas, Ochoa-Lahm, Rojo, De Vrij, Vlaar, Hummels, Boateng, Garay, Armero-Schweinsteiger, Mascherano, Khedira, Kroos, Cuadrado, J. Rodriguez, Di Maria, -Müller, Messi, Neymar, Robben.
Lehet hogy kihagytam valakit-pl. Pogba esetleg-de azt hiszem ez a névsor azért összefoglalja nagyjából ezt a vb-t.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19532
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.07.14. 19:39:06

http://sportgeza.hu/futball/2014/vb/cikkek/infografika/
Lehet csemegézni.
Müller lefutott két maratont 1 hónap alatt. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.07.14. 15:53:12

Egy jó kis VB összefoglaló rajzfilm.
Suárez kapja benne az ívet rendesen.. :lol: Nagyon jó lett szerintem. :)
AndrisBarca
Jugador del Barça
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2014.07.11. 14:36:28

2014.07.14. 12:49:42

Én szomorú vagyok, hogy Németország nyert. :(
-----------Liverpool--------------
-------------Barca---------------
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.07.14. 11:52:28

A németek megérdemelték ezt a vb címet. Ez tényleg a német foci utóbbi időben mutatott fejlődésének a megkoronázása. Azt ugyan nem merném kijelenteni, hogy hasonló módon fogják uralni az elkövetkezendő éveket, mint a spanyolok, mert ehhez azért jó adag szerencse is kell és sok mindennek kell klappolnia, de az biztos, hogy a közvetlen elitben jó ideig ott lesznek még.

A döntő nem volt rossz a 0-0 ellenére sem. Ennyi argentin lehetőségre nem számította, de ezek is jórészt a német védelem bődületes hibáiból születtek. Ha egy két ilyen szituációnál nem Higuaín vagy Palacio van ott, hanem Messi, akkor talán az argentin győzelemről beszélnénk, de a torna egészét nézve, abszolút jó helyre került a trófea.

A legutóbbi vb-hez képest sokkal élvezetesebb volt ez a torna. A csoportkör szinte végig izgalmas volt, a kieséses szakasz ugyan a tét miatt egy kicsit unalmasabbra sikerült, de panaszkodni nincs okunk szerintem.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.07.14. 10:55:41

Argentína hihetetlen dolgot művelt azzal, hogy bejutott a döntőbe. Sok argentin-szimpatizáns, köztük én sem gondoltam volna előzetesen, hogy bejutnak majd a fináléba, de így történt. A vágy megvolt, hogy majd Argentína nyeri a döntőt, de a realitás szerintem a negyeddöntő-elődöntő volt ettől a csapattól. Főleg úgy, hogy a csoportmeccseken átjáróház volt néha a védelem, lásd Nigéria ellen, ahol könnyen kaptak gólokat Musáéktól. Aztán szemléletet váltott Sabella a csoportkörök után és összeszedettebb védelmet rakott össze. Fernández kikerült, Demichelis bekerült, ám a védelem stabilizálásával a támadógépezet is erőntlen lett. Ezzel együtt Messi teljesítménye is visszaesett, aki előtte a legjobb volt minden argentin meccsen. Az egyeneses kieséses szakasszal és a sok meccsel, hosszabbítással, tizenegyesekkel fáradtabbak lettek, a hollandok ellen is már-már a fülükön vették a levegőt. Aztán a döntőben is a hosszabbítás már nem annyira Argentínáról szólt, pedig még így is volt lehetőség Palacio előtt.

Hatalmas kalapemelés az argentin válogatott előtt, akik szinte erőn felül teljesítettek és az utóbbi 20 év legjobb eredményét érték el. Amióta követem a focit, ez a legjobb argentin csapat számomra, sajnálom, hogy nem teljesültek az álmok, de erre a teljesítményre lehet alapozni. Csak már nem Sabellával, aki vélhetően távozni fog. Jelölteim: Bielsa, Simeone, Tata Martino.
Kép
Kép
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.07.14. 08:48:01

hát, vége! sajnálom, én jól szórakoztam.
nem lehetek elszállva magamtól, hiszen mellényúltam Franciaországgal és a Németekkel kétszer is bár itt a végén csak a szimpátiám hajtott nem vitás.
nálam jobban mellé nyúltak viszont itt sokan akik lesajnálták Argentínát . ami Messit illeti csak megjegyezném, hogy ez a díj az össz(VB)teljesítményt jelenti és ami engem illet: MEGÉRDEMELTE !
még egy tévedésemről: azt mondtam, Robben a VB leg veszélyesebb támadója, nos mindent összevetve Messi ebben is jobb, még így is (mert az önmagához !! mért teljesímény értékelésekkel egyetértek, az valóban nem 100% de ezt kiveséztük rendesen)
annak is örülhetek azért, hogy már régen és következetesen mondom: Mascheranónak a Barca vkp. poszton a helye, és annak is (sajnos) hogy Alvesnek bizony menni kellene. de még annak is, hogy nem vették meg sem Agüerot, sem Higuaint, de David Luizért sem sírok.
Lezárt