Sorozatok & TV-műsorok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.22. 09:12:51

Archer

Oké, azok megvannak, csak akkor most az 5. évadban miért ül tolószékben ismét? :D Elvileg jó a lába. Robot. Azzal is lett valami, cska elsiklottam felette?
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.01.22. 08:33:42

Archer s02-s04
MQuCsabi írta:

Nem úgy volt, hogy a búza srác a második évadban kiderül, hogy nincs is lebénulva? Mikor lopja a fegyvereket a raktárból. Aztán a harmadik évad úgy kezdődik, hogy tolókocsiban ül. Aztán az ötödik évad első részében a doki játszik vele, hogy úgy menetelteti, mintha Hitler lenne, aztán Archer menekíti a vállán. Szóval vannak benne kisebb képzavarok, amiket a poén kedvéért követtek el valószínűeg.

A másodikban eljátszotta, hogy eltört a lába, de a harmadikban valamikor a vége felé tényleg eltört neki. Aztán jött Krieger és a "lábcsontoperációja" :mrgreen: , amivel mechanikus lett, mint Barry meg Katya.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.22. 07:43:54

A münkaügyek király, csak az új évadban az új szereplő csaj irritál, úgyhogy abbahagytam. Fapadot nem nézem, de "Tamás" a munkaügyekből biztos király benne. Imádtam, mikor még játszott a munkaügyekben.

Archer

Nem úgy volt, hogy a búza srác a második évadban kiderül, hogy nincs is lebénulva? Mikor lopja a fegyvereket a raktárból. Aztán a harmadik évad úgy kezdődik, hogy tolókocsiban ül. Aztán az ötödik évad első részében a doki játszik vele, hogy úgy menetelteti, mintha Hitler lenne, aztán Archer menekíti a vállán. Szóval vannak benne kisebb képzavarok, amiket a poén kedvéért követtek el valószínűeg.
Kép
MR. TROMORT777

2015.01.22. 01:09:16

danianevem írta: Az Archer bőven megér egy próbát akár szinkronosan, akár felirattal. Valamint a Munkaügyek-et is ajánlom. Sajnos kevés a jó magyar sorozat, s még kevesebb a jó komédia, szóval érdemes belekezdeni.
Köszönöm a sok választ. Az Archer-re rábeszéltetek, mindenképp elkezdem, majd írok, hogy-hogy tetszik.
A Munkaügyeket néztem egy darabig aztán kissé sablonossá vált. De az eleje üdítő volt nagyon ebben a kopár magyar sorozatvilágban, bár ez így önmagában nem is létezik. :mrgreen: Ha már magyar sorozat. Fapadot nézi valaki? Csak hallottam róla de nem láttam még belőle egy percet sem.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.01.21. 17:16:36

MR. TROMORT777 írta:Tudtok ajánlani párat amiről talán nem hallhattam még? Direkt nem írom, hogy milyen kaliberűeket néztem, jöhet bármi amin jó ízűen tudtok nevetni.
Az Archer bőven megér egy próbát akár szinkronosan, akár felirattal. Valamint a Munkaügyek-et is ajánlom. Sajnos kevés a jó magyar sorozat, s még kevesebb a jó komédia, szóval érdemes belekezdeni.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.01.21. 16:58:37

Dokik szerintem az egyik legjobb sorozat, érdemes folytatni mindenképp. Bár ha nem fog meg a humora, akkor mindegy..

Archer zseniális, az új évad is hál istennek hasonlóan beteg mint az eddigiek! :D

Én meg amit ajánlanék kis semmi sorozatnak, az a Mike és Molly, most megy Comedyn. Igazából totálisan semmi extra nincs benne, tucatsorozat, de nálunk lassan esti program lesz azt nézni, olyan hülyeségek vannak benne.. :D Nekem bejön, egy próbát megérhet. Na meg Bob Burger falodája, az is amilyen elvetemült egy sorozat.. :lol: Ha pedig extrémbeteg humorra vágysz, akkor Brickleberry, de ahhoz tényleg kell egyfajta beteges humorérzék.. :D
MR. TROMORT777

2015.01.21. 16:33:12

MQuCsabi írta:A férjek gyöngyében Kevin James (szintén Adam Sandler spanja) játszik egy férjet, aki postás, feleségével és apósával él. Az öreg mindent üt. Zseni :lol:
Mindenképp ránézek akkor arra is. De, hogy én is ajánlak valamit. Ha bejönnek az animációs komédiák akkor a következőt tudom ajánlani: BoJack Horseman
Idiótább nevet nem is választhattak volna. Egy lecsúszott TV sztárról szól aki nehezen tudja feldolgozni, hogy már nem Ő van a reflektorfényben és úgy él Hollywood-ban mintha Charlie Sheen lenne... Parádés.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.01.21. 16:30:02

Dokik nekem kissé limonádénak tűnt abból a pár részből amit láttam.
Nézd tovább, nagyon jó!
Legalábbis nekem átjöttek a poénok. :wink:
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.21. 16:16:23

A férjek gyöngyében Kevin James (szintén Adam Sandler spanja) játszik egy férjet, aki postás, feleségével és apósával él. Az öreg mindent üt. Zseni :lol:
Kép
MR. TROMORT777

2015.01.21. 16:05:29

MQuCsabi írta:Archer:
4. évadot zárom kis idő múlva. (Most is pörög éppen) Szenzációs. Pont azzal a maró gúnnyal van tele, amit én oly annyira kedvelek. :mrgreen:

Sitcom: Pasik! Abszolút befutó :D Imádtam.
Dokik (Scrubs) , ha ezt lehet annak nevezni
Entaourage: Nagyon jó sorozat szerintem, én imádtam. 8 évad, 8 résszel zömében. Hollywoodi színészekről, 'törtetőkről' szól. Parádés
Joey-t és a Férjek gyöngyét (The king of Queens) is szerettem.
Végül, Egy kapcsolat szabályai : Ez is baromi jó kis sitcom, David Spade a Nagyfiúkból itt is szenzációs.

Ezeket tudom ajánlani, mert ezeket néztem
Köszi a gyors választ és az ajánlásokat! :)
Hát sorban. Az Archer-nek akkor hamarosan nekiugrok, sok jót hallottam már róla.

Pasik! Szintén imádtam, zseniális volt.
Dokik nekem kissé limonádénak tűnt abból a pár részből amit láttam.
Entourage abszolút kedvenc, alig várom a filmet. Idén jön majd ki. (Billy Bob Thornton-ra nagyon kíváncsi leszek benne. :D )
Joey alap. A Férjek gyöngyéről még nem hallottam, de utána nézek.
Sajnos a Rules of engagement is megvolt már. Utóbbi idők egyik legjobbja volt. Imádtam az elejétől a végéig.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.21. 15:40:13

Archer:
4. évadot zárom kis idő múlva. (Most is pörög éppen) Szenzációs. Pont azzal a maró gúnnyal van tele, amit én oly annyira kedvelek. :mrgreen:

Sitcom: Pasik! Abszolút befutó :D Imádtam.
Dokik (Scrubs) , ha ezt lehet annak nevezni
Entaourage: Nagyon jó sorozat szerintem, én imádtam. 8 évad, 8 résszel zömében. Hollywoodi színészekről, 'törtetőkről' szól. Parádés
Joey-t és a Férjek gyöngyét (The king of Queens) is szerettem.
Végül, Egy kapcsolat szabályai : Ez is baromi jó kis sitcom, David Spade a Nagyfiúkból itt is szenzációs.

Ezeket tudom ajánlani, mert ezeket néztem
Kép
MR. TROMORT777

2015.01.21. 15:25:59

palesz77 írta: Én azt a második évad után abbahagytam, mert elfelejtettem, hogy folytatódik.. :lol: De amúgy nekem is bejött, nem tudok rá mást mondani, "helyes" sorozat, lehet el is kezdem folytatni, most úgysincs semmim. Érdemes, a 3. évad is tartja a színvonalat?
Szerintem teljesen hozza a színvonalat. Akinek alapból bejön szerintem annak nem fog csalódást okozni. A 4. évad is elkezdett pörögni már.

Ha már kis könnyed sitcomok. Valaki nézte az Undateable-t? Nekem bejött, tipikus kis nem túl komoly laza esti röhögős sorozat.

Viszont újabban nem sok sitcom szerű sorozatot ismerek. Valahogy kikopóban is van mert nehéz igazán színvonalasat készíteni. Tudtok ajánlani párat amiről talán nem hallhattam még? Direkt nem írom, hogy milyen kaliberűeket néztem, jöhet bármi amin jó ízűen tudtok nevetni.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.01.21. 11:40:44

MQuCsabi írta:
mr. tromort írta:Írta valaki az Episodes-t.
...
Én azt a második évad után abbahagytam, mert elfelejtettem, hogy folytatódik.. :lol: De amúgy nekem is bejött, nem tudok rá mást mondani, "helyes" sorozat, lehet el is kezdem folytatni, most úgysincs semmim. Érdemes, a 3. évad is tartja a színvonalat?
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.21. 08:53:20

mr. tromort írta:Írta valaki az Episodes-t. Én bírom, nekem ülnek a poénok. Az amerikai stílus egy kis angolsággal fűszerezve, szerintem parádés. Matt Leblanc pedig számomra örök kedvenc. Nem kell sokat várni a sorozattol, de a jelenleg futó kis könnyed sitcomok közül kiemelkedik.
Én írtam. Végülis mégis felkeltette az érdeklődésemet. Ami az Alcatrazban hiányzott (tudom, tök más stílus) , de itt megvolt. A legvégén jött egy olyan lezárás, ami miatt folytatod a sorozat nézését. EGyébként nem mondom, hogy rossz, mert én is felnevettem többször is. TAlán az lehetett a bajom, hogy ezekhez az agyon szitkozódós csürhe vígjátékokhoz szoktatták az embert, amik mostanában vannak.
Kép
MR. TROMORT777

2015.01.20. 22:42:31

palesz77 írta: Na megígértem, hogy írok, most néztem csak meg..:D Végül csak tegnap késő délután ültem neki - True Detective-nek -, de annyira magával ragadott, hogy egybe bedaráltam. :D Baromi jó sorozat, szerintem ez jóval komolyabb, "sötétebb" - már csak az alapsztori miatt is -, életszagúbb, mint a Fargo, de ha az tetszett ez is tetszene szerintem. Már ha te még nem nézted meg és azóta az értékelésemre vársz - kétlem, de hátha.. :D Na de így hajnalban nem akarok sokat pötyögni, megérdemelt a 9,3 IMDB-n az biztos.. Kiváncsian várom, hogy tudják-e majd hozni ezt a színvonalat a következő évadban is, nem lesz egyszerű feladat az biztos.
Vártam és vártam... ( :D ) aztán megnéztem belőle egy részt és engem el is vesztett. Ritkán adok fel sorozatot ilyen könnyedén és tudom, hogy itt meg leszek kövezve érte. De egyszerűen annyira műnek éreztem az egészet. Matthew Mcconaughey nekem egyáltlán nem volt hiteles. Amellett, hogy az első rész vontatott volt(első rész sűrűn ilyen, ez még elmenne), nem tudtam nem azt érezni, hogy ez egy vicc. Valahogy ez a vonal nekem nem jött be. Ha már a Fargoról beszéltünk a sztori nem életszerű, de ott pont, hogy a színészi játék tette életszagúvá. Nekem ez a kémia nem volt meg a TD-el, de talán bennem van a hiba.

Lehet ez az én vesszőparipám. Ledaráltam a Black Sails első évadát ami úgy ahogy tetszett, kivéve az egyik főszereplő karaktere akit Zach Mcgowan játszik. Hát itt egy kemény kalózt alakít de számomra nem bírja lemosni magáról azt amit a Shameless-ben nyújtott. A Shamelessben a sorozat világ egyik legidiótább karakterét játsza. Na de mindegy.

Írta valaki az Episodes-t. Én bírom, nekem ülnek a poénok. Az amerikai stílus egy kis angolsággal fűszerezve, szerintem parádés. Matt Leblanc pedig számomra örök kedvenc. Nem kell sokat várni a sorozattol, de a jelenleg futó kis könnyed sitcomok közül kiemelkedik.

Ritkán írok ide, de ha már itt vagyok...
Nem tudom volt-e már itt téma a Black Mirror, vagy vannak-e olyanok akik már látták. Egy mini sorozatról van szó. Ami nem is igazán sorozat. 2 évad, összesen 6 rész. Mind mind külön álló történetek és mind egytől egyig zseniális. Tömény elgondolkodtató társadalomkritika. Ha valaki nézte őket szívessen olvasnék véleményeket, hogy kinek, melyik, hogy tetszett.

Ígérem utolsó.
Mr. Selfridge?
Jeremy Piven számomra egy zseni és itt is megmutatja az Ari Gold féle arcát, csak éppen a 19. század elei Angliában.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.01.20. 22:37:35

Én is befejeztem a True Detectivet. Fantasztikus volt :) Minden percét élveztem, a bűnügyi vonal amúgy is közel áll hozzám, a Rust-Marty páros pedig egyszerűen verhetetlen. Ez a filozófus karakter, amit Rust hoz nagyon bejött, nehezen tudok mondani olyan film vagy sorozatbéli szereplőt, aki ennyire elgondolkodtatott volna.
Szintén, nagyon bírtam Rust karakterét, MM meg baromi nagyot alakított szerintem, meg a sminkesek is... :)

Most a végén amit látott a kés előtt, az mi volt?
Illetve a levégén a kórházas jelenetnél, amit Marty-nak mondott, lényegében arról szólt, hogy élet-halál között érezte a lánya szeretetét, és ez eltűnt azzal, hogy felébredt?!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.01.20. 22:00:35

danianevem írta:Modern Family. Egyébként az Agymenők sem lenne rossz abból a szempontból, hogy Rajnak elég erős az indiai akcentusa és nyelvvizsgán meg előfordulhat egy-egy "akcentusos" feladat.
Modern Familyben ott van Gloria akcentusnak.. :D Amúgy én is azt, vagy az Így Jártam Anyátokkalt javasolnám azok közül amiket nézek/néztem, esetleg még Két pasi meg egy kicsit. Mindegyik kis laza szitkom, úgyhogy nincs brutál nyelvezetük, 100 rész van mindegyikből már legalább, 20 perc egy rész, szóval az sincs, hogy 40-50 perceket kell egybe koncentrálni kőkeményen. Az se gond, ha 1-2 szót nem ért esetleg, akkor is élvezni fogja - max lemaradt 1-1 kisebb poénról...
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.01.20. 21:56:50

Agymenőkben azért a sok speckó fizikai kifejezés nem olyan egyszerű. Én néztem angolul és azért volt 1-2 ahol pislogtam. És pl Sheldon karaktere megköveteli, hogy értsed azokat is, mert végig ez adja a humorforrást.
Kép
Kép
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.01.20. 21:11:06

visca el barca írta:vmi sorozat kellene a 40 éves, 2 gyerekes nővéremnek, amivel nyelvvizsgára (magnóra) tudna készülni. vmi olyan sorozatot keresné, amit azért neki is való, meg a nyelvezete sem túl bonyolult.
Modern Family. Egyébként az Agymenők sem lenne rossz abból a szempontból, hogy Rajnak elég erős az indiai akcentusa és nyelvvizsgán meg előfordulhat egy-egy "akcentusos" feladat.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.01.20. 20:53:53

visca el barca írta:pótolgatom a family guyt, vhol a 12. évad közepén járok

istenem, annyira reménykedtem benne, hogy végleg kipucolják briant, toronymagasan a leggyengébb karakter, erre 2 résszel később visszahozzák. áh. :cry:

Én bírom nagyon Briant. Én Meget és Loist nem bírom annyira.
VEB: HIMYM-nek könnyű a nyelvezete, ha szereti az ilyeneket, és még nem látta, azt tudom ajánlani. :)
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.01.20. 20:46:51

Én ezt mondanám, jó sorozat :)

Majd írj, hogy nézi-e esetleg :D
"And my heart will leave you never."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.01.20. 20:39:07

sorry for the double, de ez más téma.

vmi sorozat kellene a 40 éves, 2 gyerekes nővéremnek, amivel nyelvvizsgára (magnóra) tudna készülni. vmi olyan sorozatot keresné, amit azért neki is való, meg a nyelvezete sem túl bonyolult. nekem kb a szex és new york, meg a született feleségek jutott eszembe. valakinek valami egyéb ötlet? tehát ne ajánljatok se south parkot, se vészhelyzetet, se olyat ami a maghasadás elméletét tárgyalja
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.01.20. 11:44:15

hát mondjuk abban a 2 részben sokat nem tudott villantani :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2015.01.20. 11:28:36

visca el barca írta:pótolgatom a family guyt, vhol a 12. évad közepén járok

istenem, annyira reménykedtem benne, hogy végleg kipucolják briant, toronymagasan a leggyengébb karakter, erre 2 résszel később visszahozzák. áh. :cry:

Én mondjuk csak vele tudom elképzelni sztyuji állatságait. Ráadásul az a másik dög meg még gyengébb volt, mint ő.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.01.20. 11:23:46

pótolgatom a family guyt, vhol a 12. évad közepén járok

istenem, annyira reménykedtem benne, hogy végleg kipucolják briant, toronymagasan a leggyengébb karakter, erre 2 résszel később visszahozzák. áh. :cry:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése