FC Barcelona 14/15

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Hány trófeát nyerünk az új szezonban?

1
69
34%
2
42
21%
3
60
30%
Egyet sem
32
16%
 
Szavazatok száma: 203
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.07. 22:31:33

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=55F559D6" target="_blank

Elképesztő...Félelmetesen durva, mindent leír kb hogy mennyire korszakos csapatunk van.... =D> :shock:
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.06.07. 22:20:48

La Liga Kép
Copa del Rey Kép
Champions League Kép

Mennyire vártam, hogy leírhassam :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.06.07. 20:37:10

TiTiHenry írta:Remélem Lucho marad jövőre és nem lesz baj, hogy nincs egy Xavi az öltözőben, mert akkor szép lehet a 2015-16-os szezon is .
Szerintem Xavi egy rendezett öltözőt hagy maga mögött, ahol sikeresen "rendet rakott". :D
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.06.07. 20:36:25

Feast4 írta:
visca el barca írta: bajnoki címnek? :D

ugyan kérlek, mikor 2001-ben rivaldo az utolsó fordulóban beollózta canizaresnek 16-ról és azzal a góllal értük el a 4. helyet (bl-es) a bajnokságban, egy hétig bőgtem örömömben :lol: emlékszem gaspar akkora extázisban volt az elnöki páholyban, hogy majdnem lezúgott :lol:
Aki látta a Van Gaal érát az sokmindent értékelni tudott azokban az időkben! :lol:
Igen :D
Annak az ollózásnak szerintem mind annyira örültünk mint ha bajnokságot nyertünk volna.
Azokból az időkből még a holland tréner elleni fehér zsepis tüntetés maradt meg bennem nagyon.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
TiTiHenry
Jugador del Barça
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2010.05.16. 20:02:16
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.07. 20:26:01

visca el barca írta:
pezZy írta:Emlékszem a 2000-es évek után már "egy" bajnoki címnek úgy örültem, mint most a triplának.
bajnoki címnek? :D

ugyan kérlek, mikor 2001-ben rivaldo az utolsó fordulóban beollózta canizaresnek 16-ról és azzal a góllal értük el a 4. helyet (bl-es) a bajnokságban, egy hétig bőgtem örömömben :lol: emlékszem gaspar akkora extázisban volt az elnöki páholyban, hogy majdnem lezúgott :lol:
Te jó ég ott de zokogtam :D
Remélem Lucho marad jövőre és nem lesz baj, hogy nincs egy Xavi az öltözőben, mert akkor szép lehet a 2015-16-os szezon is .
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.06.07. 20:17:38

visca el barca írta:
pezZy írta:Emlékszem a 2000-es évek után már "egy" bajnoki címnek úgy örültem, mint most a triplának.
bajnoki címnek? :D

ugyan kérlek, mikor 2001-ben rivaldo az utolsó fordulóban beollózta canizaresnek 16-ról és azzal a góllal értük el a 4. helyet (bl-es) a bajnokságban, egy hétig bőgtem örömömben :lol: emlékszem gaspar akkora extázisban volt az elnöki páholyban, hogy majdnem lezúgott :lol:
Aki látta a Van Gaal érát az sokmindent értékelni tudott azokban az időkben! :lol:
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.06.07. 19:05:12

palesz77 írta:Kötelező olvasmány. :wink:
Ismerem. Talán GT linkelte be korábban. Vannak benne költői túlzások is, de tény és való, hogy volt bőven rossz döntésük, ezért is írtam, sok dolog miatt nem tudok velük szimpatizálni. Viszont eredmények terén (most nem csak a focit nézve) nem nevezhető rossznak a munkájuk.
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.06.07. 17:37:46

Messithebest írta:Emlékeztek még? :lol:

A kis öreg meghozta a szerencsét! 8)

Csodálatos szezon!
Lehet kabalaállatként kéne alkalmazni :D
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2015.06.07. 17:25:49

Emlékeztek még? :lol:

A kis öreg meghozta a szerencsét! 8)

Csodálatos szezon!
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.06.07. 17:08:05

Úristen, én még mindig nem bírom felfogni, hogy sikerült! [-o< Köszönöm az egész csapatnak ezt a nagyszerű idényt!
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.06.07. 16:05:38

danianevem írta:Vezetőség: Jó. Nagyon nem a szívem csücske a mostani társulat, ez többrétű, de összességében kiváló munkát végeztek. Gazdaságilag stabil lábakon áll a klub, hatalmas beruházás előtt áll és az idei igazolások amennyire rossz összképet adtak papíron, gyakorlatban legalább annyival bizonyultak jobbnak. Inkább érzelmi alapon hajlok Laporta felé, de számomra per pillanat Bartomeuék tűnnek biztosabb és talán jobb megoldásnak.
Kötelező olvasmány. :wink: És ebbe még benne sincs, amit a B-vel műveltek idén edzőkérdés terén - minek is hallgatni ugye Rourára ilyen kérdésekben.. :roll: Plusz az igazolásoknál Verma és Douglas baromi nagy flop voltak. Pedig elvileg a brazilt is évek óta figyeltük, ahhoz képest játszott 4 meccset kb, Verma meg az orvosi javaslatok ellenére sem lett megműtve rögtön, láthatjuk mi lett a vége.. Én nem örülnék, ha ők nyernének, maradunk annyiban..
danianevem írta:Mr. Shakira teljesen lebontotta nálam a "trollsági bálványát", évtizedeket komolyodott. A nyári bűzbombákat dobáló "hülyegyerekből" egy igazi vezéregyéniség lett, aki hétről-hétre egyre magabiztosabb játékot mutatott. Messi meg újra Messi lett. Januárban bennem is megfordult, hogy talán jobb lenne mindkét félnek a váltás, de szerencsére azóta is mutatja a fityiszt az idétlen ötletemnek. Illetve nem szerencsére, mert tudatosan építette fel magát, átszervezte étrendjét és újra a legjobbá vált.
Ezzel viszont teljesen egyetértek, én se tudtam volna jobban megfogalmazni ezeket.. :D
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.06.07. 15:18:16

Szezonértékelőm

Védelem: Jeles. Amilyen pesszimista voltam a személyi összetétel miatt, illetőleg a nyári költekezés összetétele miatt, hát legalább akkorát csalódhattam pozitívan a csapatban. Szinte valamennyi játékos egész évben világklasszis szinten tolta, a csapatszintű védekezés meg nem is tudom volt-e ilyen jó, amióta követem a Barcát. Nem tudom, kinek mekkora szerepe van külön-külön a játékelemek levédekezésének kialakításában, de aranyba foglalhatnák a nevüket, hiszen számos rekordot megdöntve érték el a klub egyik, vagy talán a legsikeresebb szezonját.

Középpálya: Jó. A védekezés terén hibátlanul teljesítettek, a támadásoknál már volt jó párszor hiányérzetem a gálacsapat tagjaitól, legtöbbször a csereként beálló Maestrotól várhatta az ember a pengés, váratlan megoldásokat. Ez inkább hosszú távon volt igaz, hiszen a legfontosabb meccsekre egy-két kivételt leszámítva rendre tökéletes teljesítményt nyújtottak. Külön öröm számomra, hogy a csapatrészt újragondolták, aminek köszönhetően sokkal céltudatosabb és közvetlenebb játékot produkáltak.

Támadósor: Jeles. Bár én csípem, de szerencsére ezúttal tévedett Cruyff, három dudás is megfért egy csárdában. De még hogy! Pengés megoldások, szemet kápráztató szólók és igazi csatárokhoz méltó befejezések. Csodálatos élmény volt nézni az MSN-t, remélhetőleg még pár évig lesz hozzájuk szerencsénk. Természetesen az ő tündöklésükhöz kellettek a kiegészítő emberek is, akik ha csak epizódszerepek erejéig, de le tudták venni a terhet a vállaikról.

Szakmai stáb: Jeles. Nem tudom, hogy kinek mekkora szerepe volt a sikerekben, a teljesítményjavulásokban, de őszintén szólva nem is nagyon érdekel. Enrique jött, új módszereket is bevezetett, meg az általa toborzott stáb szinte tökéletesre fejlesztette a tavaly fejben tavaszra széteső gárdát. Az esetleges távozásukról hallani sem akarok, bár előzetesen nem őket vártam, de utólag remélem, minél tovább maradnak.

Vezetőség: Jó. Nagyon nem a szívem csücske a mostani társulat, ez többrétű, de összességében kiváló munkát végeztek. Gazdaságilag stabil lábakon áll a klub, hatalmas beruházás előtt áll és az idei igazolások amennyire rossz összképet adtak papíron, gyakorlatban legalább annyival bizonyultak jobbnak. Inkább érzelmi alapon hajlok Laporta felé, de számomra per pillanat Bartomeuék tűnnek biztosabb és talán jobb megoldásnak.

Egyénekre nem akartam lebontani, mert így is hosszú lett. Mindenesetre a három legpozitívabb csalódásomat megemlíteném. Bravo, Piqué és Messi. A chilei kapus hozatala elsőre nem igazán tűnt prioritásnak, de a szezon legjobb hálóőrét sikerült potom összegért hozniuk. Hatalmas vétel volt. Mr. Shakira teljesen lebontotta nálam a "trollsági bálványát", évtizedeket komolyodott. A nyári bűzbombákat dobáló "hülyegyerekből" egy igazi vezéregyéniség lett, aki hétről-hétre egyre magabiztosabb játékot mutatott. Messi meg újra Messi lett. Januárban bennem is megfordult, hogy talán jobb lenne mindkét félnek a váltás, de szerencsére azóta is mutatja a fityiszt az idétlen ötletemnek. Illetve nem szerencsére, mert tudatosan építette fel magát, átszervezte étrendjét és újra a legjobbá vált. CR-rel egyébként sem szeretem összevetni, mert már eleve érzelmi alapon is csak az argentin jönne ki győztesen, de amit idén a pályán mutatott Leo, az alapján semmiféleképpen sem szubjektív, hanem realitás.
Taibi írta:Azért azt vágjátok, hogy a klub 116 éves történetének legfényesebb aranykorszakát éljük meg? :D
Igen, nem semmi. 2003 ősze óta követem a csapatot, egy brazil mágus okán szerettem a Barcába, hihetetlen, hogy azóta mennyit fejlődött minden téren a klub. Az akkori álmok mostanra majdhogynem elvárásokká váltak. Nem panaszkodhatunk. Aztán persze mégis tesszük, hiszen sosem lehet elég a sikerekből. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.06.07. 15:09:54

pezZy írta:Emlékszem a 2000-es évek után már "egy" bajnoki címnek úgy örültem, mint most a triplának.
bajnoki címnek? :D

ugyan kérlek, mikor 2001-ben rivaldo az utolsó fordulóban beollózta canizaresnek 16-ról és azzal a góllal értük el a 4. helyet (bl-es) a bajnokságban, egy hétig bőgtem örömömben :lol: emlékszem gaspar akkora extázisban volt az elnöki páholyban, hogy majdnem lezúgott :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.06.07. 14:51:54

ZBarca írta:
roby122 írta:http://www.transfermarkt.de/images/news ... 593270.jpg

Nem tudom , hogy volt -e már , de a transfermarkt lehozta az év csapatát!
Nem rossz, de Jamest nem értem. [-X Neymar sokkal jobb teljesítményt hozott le nála.

Neymaron kívül nálam Mascherano is befért volna.
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2015.06.07. 14:49:04

Taibi írta:Azért azt vágjátok, hogy a klub 116 éves történetének legfényesebb aranykorszakát éljük meg? :D
Az elmúlt tíz évben nyertünk:
- 6 bajnoki
- 4 BL
- 3 spanyol kupa aranyat.
- illetve nem tudom hány Miki egér kupát.

Ki gondolta volna ezt a 2000-es évek elején, amikor a bajnokságban sorozatban kétszer a negyedik meg a hatodik helyeken végzett a csapat?
A legbrutálisabb az egészben, hogy ennek a sikerszériának a gerincét a saját nevelésű aranygeneráció adja: Puyol, Pique, Busi, Xavi, Ini, Messi
:P
Összetehetjük a kezünket, és nagyon meg kell becsülnünk ezt az időt. Emlékszem a 2000-es évek után már "egy" bajnoki címnek úgy örültem, mint most a triplának.

És most szép és jó minden, de fel kell készülni arra is, hogy bármikor jöhet megint olyan, hogy csak szenvedni fogunk.

Ezért fogom sajnálni azokat, akik Pep éra alatt szerették meg ezt a Barcát.. Én hozzá voltam szokva, hogy nem nyerünk semmit.. Ez ami most van nem "természetes" ez valami csoda!!

Hálát adok Istenek, hogy ezt tényleg megélhetem!!
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Avatar
Alonso0190
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2012.08.24. 08:16:18

2015.06.07. 14:36:36

Hihetetlen... :) https://www.youtube.com/watch?v=VgJdEkrByc4" target="_blank =D>
És jövőre ez még lehet több is ha minden jól alakul hisz Suareznek remélhetőleg nem lesz tiltása.
"Inkább vagyok a nyolcadik helyen egy olyan csapattal, ahol ezer ember azt akarja, hogy a hetedik helyen végezzek, mint a harmadik helyen egy olyannal, amelyik a fordítottját akarja." - Fernando Alonso
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.06.07. 14:36:31

annyira izgalmas számomra ez a csapat, hogy esküszöm már most várom az előszezont. a felkészülési meccseket, ahol az alapozás miatt ólomlábakkal szaladgálnak a srácok valami bűnrossz meccsen. még a hülye amerikai túrát is, mindent. a copa america kevés.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.06.07. 13:51:03

roby122 írta:http://www.transfermarkt.de/images/news ... 593270.jpg

Nem tudom , hogy volt -e már , de a transfermarkt lehozta az év csapatát!
Nem rossz, de Jamest nem értem. [-X Neymar sokkal jobb teljesítményt hozott le nála.
Kép
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.06.07. 13:41:27

http://www.transfermarkt.de/images/news ... 593270.jpg" target="_blank

Nem tudom , hogy volt -e már , de a transfermarkt lehozta az év csapatát!
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2015.06.07. 13:21:26

Azért azt vágjátok, hogy a klub 116 éves történetének legfényesebb aranykorszakát éljük meg? :D
Az elmúlt tíz évben nyertünk:
- 6 bajnoki
- 4 BL
- 3 spanyol kupa aranyat.
- illetve nem tudom hány Miki egér kupát.

Ki gondolta volna ezt a 2000-es évek elején, amikor a bajnokságban sorozatban kétszer a negyedik meg a hatodik helyeken végzett a csapat?
A legbrutálisabb az egészben, hogy ennek a sikerszériának a gerincét a saját nevelésű aranygeneráció adja: Puyol, Pique, Busi, Xavi, Ini, Messi
:P
Kép
santhera
Barça B
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2015.05.07. 15:42:57

2015.06.04. 15:45:32

MQuCsabi írta:http://www.eurobarca.hu/hirek/labdaruga ... inbe/16764

Hol vna ezeknek a kisgyerekeknek Cé ROnaldoéhoz fogható combja? :twisted: [-X Lába nyomába sem érhetnek.
Combmutogatásban itt Alexis Sanchez volt a király, kár, hogy elment. :mrgreen:
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.04. 15:33:49

http://www.eurobarca.hu/hirek/labdaruga ... inbe/16764" target="_blank

Hol vna ezeknek a kisgyerekeknek Cé ROnaldoéhoz fogható combja? :twisted: [-X Lába nyomába sem érhetnek.
Kép
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2015.06.03. 00:25:29

Chino írta:
Bob_Marley írta: LE nem hazudtolta meg magát mikor még anno azt mondta, hogy bizony a csapatnak idomulnia kell az ellenfélhez és a körülményekhez, Pep csapat egyik hibája szerintem ez volt, hogy nem tudott meccsszituációkban váltani.
Szinte szóról-szóra egyetértek, tökéletesen megfogalmaztad a két csapat közti különbséget, 100%-ig hasonlóan gondolom.
Ezt a részt emeltem ki, mert talán ez a legfontosabb. Jó nézni, hogy akár egy Atletico, akár egy Bayern jön szembe képes a csapat olyan szisztémára váltani ami kedvezőtlenebb az ellenfél számára, akár meccs közben is.
De az az igazán nagy az egészben, hogy tényleg idomult a csapat, de mindig hű maradt az alapjaihoz, és a mi stílusunk érvényesült igazán, csak kisebb változtatássokkal. De ezt megfejelve, ha kell akár odaadjuk a labdatartást is egy-egy 30 perces vagy 45 perces periódusra, de egy egész meccset nézve ha kisebbet is változtatunk, akkor is azt érezni, hogy a mi akaratunk érvényesül.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.06.02. 22:31:46

Bob_Marley írta: LE nem hazudtolta meg magát mikor még anno azt mondta, hogy bizony a csapatnak idomulnia kell az ellenfélhez és a körülményekhez, Pep csapat egyik hibája szerintem ez volt, hogy nem tudott meccsszituációkban váltani.
Szinte szóról-szóra egyetértek, tökéletesen megfogalmaztad a két csapat közti különbséget, 100%-ig hasonlóan gondolom.
Ezt a részt emeltem ki, mert talán ez a legfontosabb. Jó nézni, hogy akár egy Atletico, akár egy Bayern jön szembe képes a csapat olyan szisztémára váltani ami kedvezőtlenebb az ellenfél számára, akár meccs közben is.

Az a Barca egy tökéletes gépezet volt, és öröm volt nézni őket, de egyértelmű volt, hogy sokáig nem lehet azt a szintet tartani. Már az is csoda, hogy ennyi éven keresztül ment. Mikor Tito és Martino is egyaránt ehhez ragaszkodott és többször került homokszem a gépezetbe az eredményben is megmutatkozott. És nem azért vallott végül kudarcot, mert kiismerték, ahogy azt előszeretettel hangoztatják, hanem már nem voltak képesek olyan szinten alkalmazni. Meggyőződésem, hogy azokkal a gyors egyérintős, tökéletes passzokkal most sem tudnának mit tenni. Azok sokszorta megalázóbbak voltak az ellenfélre nézve, mint Neymar cselei.

Ez a csapat a sokszínűsége miatt tetszik igazán. Megtartott bizonyos elemeket, a gyors háromszögelések, védelem mögé betett labdák, agresszív letámadás stb., de már nem arra épít elsődlegesen. Korábban a középpálya volt a kulcs Xavival az élen, LE viszont azt a posztot például be is szüntette, és egy ilyen stabil kp-val a támadótriónak is sokkal könnyebb dolga van.
Forca Barca!!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19556
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.06.02. 06:39:35

jelwaz írta:Amúgy kinek melyik Barca jön be jobban, a Pep féle vagy az LE féle?
Áthozom ide, mert ide illik talán leginkább.

Ez egy nagyon jó kérdés. :D Pep féle csapat egy nagyon jól összerakott szervezett gárda volt. Én azt nagyon szerettem, olyan volt mint ha egy sakkjátszma lett volna az ellenféllel és minden bábú le volt védve (rengeteg labdát abból szereztünk, hogy a támadónak nem volt lehetősége és elpasszolta vagy belevitte az emberbe) és a királynő (Messi) pedig szabadon ütögette le a bábukat. Szinte tökéletes rendszer volt, DE volt egy hibája, hogy ha a szervezettségben akárcsak egy kis elcsúszás volt akkor jött a baj. Nagyon nehéz egy ennyire megkomponált előre-hátra játékot hosszú távon fent tartani, viszont elég sokáig sikerült. Az ellenfelek sem tétlenkedtek ezalatt és maradva a sakkos példánál, körbevették a királynőt és a többiek már nem tudtak annyiféleképpen mozogni a táblán. Xavi-Puyol "belassultak" több volt a hibaforrás (kijöttek hogy nem minden elemben vagyunk jók hanem kevésben vagyunk nagyon jók) és az odáig tökéletesen müködő rendszerbe egyre több homokszem került. Mindig mondtam, hogy sokan úgy tartják hogy hú az a Barcelona milyen támadógépezet volt, ami igaz is, de ok- okozati összefüggés ez, mert az a Barcelona egy tökéletesen védekező csapat is volt. Alig lehetett kihozni a labdát, ahogy ez kezdett kopni jöttek a gondok. Minden labdajátékban elengedhetetlen, hogy jól védekezz, mert abból jönnek a könnyű gólok, pontok. Egy felállt védelem ellen nehezebb mint egy rendezetlen ellen és az idő múlásával csökkent az intenzitás jobban kijött az ellenfél, jött 1-1 szöglet vagy egy kontra vagy bármi és nálunk volt zavar. Az ellenfelek a hibákra alapoztak és könyörtelenül kezdték ezeket kihasználni. Fizikális, párharcokra épülő játékot próbáltak, kétsoros védelemmel. Maga a felépítése annak a csapatnak jobb volt, de nem volt egy "sokszínű" gárda. Divatos szóval élve nem tudott váltani. Volt egy taktika egy játék, de ellenfél is van a pályán és sokszor az ő játékukra mi nem tudtuk a megoldást míg fordítva ők tudták.

A mostani gárda viszont talán semmiben sem nagyon kiemelkedő (nyilván ez túlzás, mert labdabiztonságban még mindig elit), de mindenben jó és nehezebb fogást találni. LE nem hazudtolta meg magát mikor még anno azt mondta, hogy bizony a csapatnak idomulnia kell az ellenfélhez és a körülményekhez, Pep csapat egyik hibája szerintem ez volt, hogy nem tudott meccsszituációkban váltani. Ez a csapat viszont tud kőkeményen letámadni, ez a csapat tud kontrázni, ez a csapat nem fél belemenni a párharcokba, ez a csapat tudja úgyis kontroll alatt tartani a meccset, hogy nincs nála a labda. Nagyobb a repertoár, s oké sokan azt mondják, hogy persze Messi-Suarez-Neymar elől és ők megoldják, de ez koránt sem ilyen egyszerű így. A játékunkban megmaradt a pontos labdatartás, a háromszögelések (alap támadásépítésünk), de jobban van hangsúlyozva a szél és ennek következményeként védekezni és "verekedni", melózni a középpályán kell. Most úgy tudjuk uralni sokszor a középpályát, hogy ismétlem magam nincs nálunk a labda. Nagyon sokat lépett előre a gárda fizikálisan és kondiban, amivel az ellenfelek fölénk nőttek. Persze egy Iniesta-Xavi kettőstől nem lehet elvárni, hogy majd lefejelgetik az ellenfeleket, míg most pl Rakitic vagy Mathieu "elpusztítja" aki vele szembe jön. Nekem ez a csapat talán azért tetszik jobban, mert míg a Pep féle meghalni is teátrálisan tudott, addig ez a gárda csíp, harap, üt és nem egy "szépen meghalok" típus, hanem küzd a végsőkig. Nyilván a Pep féle is tudott küzdeni, de mint írtam ha jött az ellenfél és lenyomott minket erőben szervezettségben, akkor megállt a tudomány. Most egy Atleticot, akik a klasszikus spanyol focit játsszanak az erőt, dinamikát, technikát ötvözve nem egy komponensben (technika) tudjuk legyőzni. Még egy hülye példáz hozva, a Pep féle csapat olyan volt mint egy bemagolós eminens bölcsész ( :D )diák, aki minden megtanult kérdésre tudja a választ, de ha kap egy általános kérdést akkor beletörik a bicskája. A mostani meg egy pimasz kamasz, aki minden csávából ki tudja magát dumálni. Én ezért is tartom, hogy pl Pogba illene ide, mert a passzkészsége megvan, ami kell, viszont mellé még inkább tudja szélesíteni a repertoárt. Egy Busquets-Rakitic-Pogba trió érzésem szerint nagyon ütne szó szerint és átvitt értelemben is. Meglenne benne az erő (Pogba), a játékintelligencia és helyezkedés (Busquets) és meglenne a tüdő, dinamika és futómennyiség (Rakitic). padról vagy cserélgetve meg jöhetne Iniesta az eleganciájával. Három ember pont kiegészítené egymást, s hozd ki úgy a labdát, hogy a levegőben van egy ember, aki mindent elfejel, van egy aki leolvassa a passzaidat és van egy aki mindenhova odaér....És onnantól már könnyebb támadni, ha az ellenfél nem tud kijönni.

Összegezve nekem ez a csapat a sokrétűsége és a kemény munkája miatt jobban tetszik. Lehet kevésbé látványos, de borzasztó eredményes lehet. Mayweather jut erről eszembe, aki sok mindent nem csinál, csak nem tudják legyőzni. :D Kicsit ez a Barcelona is ilyen, hogy nem fog látványosan két vállra fektetni senkit, de mindig jó ütemben beszúr egy-egy felütést vagy horgot és a végén az eredményjelzőn eggyel több gólja/pontja van mint az ellenfélnek. Ez a csapat vérprofi és nem érdekli kijön szembe és hogyan, de leakarja győzni. Én szeretem mikor egy játékos vagy csapat olyan szintre jut, amikor egy könyörtelen bérgyilkos lesz belőle. Pep csapat a móka kacagás volt, amit jó volt nézni, de ez a csapat az én szememben egy negyed lépcsővel magasabb szinten van, mert ez a csapat nem röhög ez a csapat üt. Nincs sallang (kivéve Neymart....:D ) hanem kemény meló van benne és a végén győzelem. Ezt én többre becsülöm, mert ez egy mentális előreugrás is. Nincs jópofi, nincs bohóckodás, ütünk, harapunk, keményen bevágjuk. Bayern elleni szerintem tökéletes példa erre, hogy hoztuk a sokszínűséget és tudom hiányoztak sokan, de váltogattuk a játékot, erőben mi bírtuk jobban és a vége lett egy 3:0. Az egy olyan meccs volt, ami ezt a LE csapatot jellemzi. Kellett Messi nyilván, de hullámzó volt a játék, erős periódusokat követett egy visszavontabb csapat, majd megint erősebb. És a végén meg jött a "bedarálás". Év elején többször mondtam, hogy az adok-kapok játék nem tetszik és ezt is levetkőztük és ez véleményem szerint sokat lökött rajtunk. Kevésbé jellemzi a csapatot a kapkodás. Birka játékkal nem lehet eredményt elérni. Letisztultabb, keményebb és célratörőbb a csapat.

Kicsit csapongó lett, reggel van még, de remélhetőleg átment az üzenet.
Kép
Kép
Kép
Lezárt