Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.07.07. 17:57:29

Szerintem is jobb ha nálunk edzenek a kölcsön helyett. A Barcánál való edzés rendkívüli módon eltér bármilyen más csapatétól. Pár hónap ahhoz kell h valaki az edzéseket megszokja.
Suarez sokak szerint nagyon gyenge volt eleinte, pedig akkor is küzdött ő rendesen és hasznos volt. Csak épp Suareztől mindenki sokat várt és emiatt nagyon önbizalom-hiányos lett. Arda esetében senki se várja h megváltsa a világot, első pár hónapban maximálisan elégedett leszek, ha harcol, küzd, de semmi más. Majd utána jöhet a többi.

A kölcsön már tárgyalt okok miatt nem a legjobb ötlet: nem játszanának, továbbá sérülések.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.07.07. 17:52:45

Taibi írta:Nem lehetne amúgy fél évre visszaadni kölcsönbe Ardát az Atleticonak? Azzal a kikötéssel, hogy nem játszhat a BL-ben. Vagy van Spanyolo-ban valami olyan szabály, hogy csak teljes szezonra lehet kölcsönszerződést kötni?
(Vonatkozik ez a kérdés A.Vidalra is.)
Ha jól gondolom lehet fél évre kölcsönözni/adni játékost hisz Davids is fél évet volt nálunk anno.

Szerintem ez még nem eldöntött dolog, hogy mennek-e kölcsönben vagy maradnak.
Mondjuk én nem az előző csapataiknak adnám kölcsön őket, hisz nekik már nem érdekük őket játszatni, nyilván az új szerzeményeiket akarják a csapatba beépíteni, nekünk meg ép az lenne az érdekünk, hogy játékban legyenek.
Kisebb szerényebb képességű csapatnál viszont még örülhetnének is neki és akár kezdőként is számíthatnának rájuk.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.07.07. 17:45:07

Atletico meg Sevilla helyében biztos nem őket játszatnám, hanem az új szerzeményt, akit a helyükre igazolnak a nyáron.. Pluszban sérülésveszély is fennáll, én nem adnám kölcsön őket. Inkább edzegessenek - aztán márciusra formába is lendülnek talán :D -, szokják az új környezetet és játékfelfogást, lehet többre mennek vele.
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2015.07.07. 17:30:38

Nem lehetne amúgy fél évre visszaadni kölcsönbe Ardát az Atleticonak? Azzal a kikötéssel, hogy nem játszhat a BL-ben. Vagy van Spanyolo-ban valami olyan szabály, hogy csak teljes szezonra lehet kölcsönszerződést kötni?
(Vonatkozik ez a kérdés A.Vidalra is.)
Kép
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2015.07.07. 11:58:16

Samper írta:A középpályánkkal nem az volt a baj, hogy nem domináltuk azt. Tönkre is tennénk vele a MSN lényegét. Az volt a baj, hogy nem összefüggő koncepció szerint működtek - egyikük se tudta, hogy mikor mit fog csinálni a másikuk. És ha leült a csapatjáték, nem tudták felpörgetni. Ezen kell majd idén sokat javítani - tavasszal Arda részvételével.
És erre egy Rafinha nem lett volna jó? Több játékperccel?

Turan mennyire fogja tűrni a padozást?
Avatar
horybazs
Barça B
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2008.09.30. 15:03:36

2015.07.07. 11:46:30

Initom írta:"Honapok ota folytak a targyalasok".

Csak engem bosszant,hogy ez akkor valszeg Bartomeu igazolasa? 99%.
Ettől még simán lehetett Luis Enrique kérése. Írtam is valamelyik topic-ba korábban, hogy Tata Martinonak is ő volt az első a kívánságlistáján, szóval a klub régóta figyelte a teljesítményét.
"A dicséretekkel nem sokra mész, ellenben a pofonok, amiket kapsz, jó útra téríthetnek. A kritikák nem befolyásolhatnak negatívan, csakis arra használhatod őket, hogy fejlődjél." Dani Alves
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.07.07. 11:37:15

A középpályánkkal nem az volt a baj, hogy nem domináltuk azt. Tönkre is tennénk vele a MSN lényegét. Az volt a baj, hogy nem összefüggő koncepció szerint működtek - egyikük se tudta, hogy mikor mit fog csinálni a másikuk. És ha leült a csapatjáték, nem tudták felpörgetni. Ezen kell majd idén sokat javítani - tavasszal Arda részvételével.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.07.07. 11:33:18

Nem úgy gondoltam h kihagyjuk Neymart, de pl amikor vezetünk 1-2 góllal, főleg rangadókon gond volt azzal h tartsuk az eredményt, olyankor jöhet jól egy ilyen felállás. Esetleg olyankor, amikor nagyon nem megy a kp dominancia és muszáj valamit lépni.

Tehát szigorúan nem úgy értettem h így kezdjünk, max meccs közben lehet módosítani erre. :wink:
A Fifa egy szégyen
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.07.07. 11:06:30

noname írta:Pl amikor nehezen megy a kp dominancia, akkor egy Sergi-Turan-Rakitic, előttük Ini-Suarez-Messi ú h Messi jobboldalt segít be a kp-nak, Ini meg baloldalt szerintem remekül működhet.
Miért hagynánk ki Neymart? :shock: Majdnem az összes rangadón gólt lőtt/gólpasszt adott, Ini meg már régóta nem jó bal szélen. Nem személyeskedésből, de nagyon remélem, hogy többet nem kell látnom ilyen felállásokat, ahol a középpályásokból próbálunk támadót csinálni - hál istennek Lucho se szereti ezt - ráadásul pont az MSN egyik tagjának kárára..
Initom írta:Csak engem bosszant,hogy ez akkor valszeg Bartomeu igazolasa? 99%.
Szerintem maga Barto se nagyon titkolja, hogy ez az igazolás az övé, én csak abban reménykedek - mióta tegnap Erxy kicsit megnyugtatott :D -, hogy ez miatt nem húzza be a választásokat.. Bár sajnos sanszos, hogy de.
visca el barca írta:én nem hinném h akkora kaliber lenne aki miatt meg kellene bontani azt a szerkezetet amivel végigvertük az egész világot. igaz, hogy mákkal, de csak végig vertük :lol:
Nem kell megbontani, de javítani kell attól még rajta. Lehet mondani, hogy végigvertük a világot, de nem teljesen így volt azért, van hova fejlődni bőven.. Bár mondjuk Ardával tényleg nem hiszem, hogy pont a középpályás dominanciánk fog erősödni egy komoly csapat ellen, de ha full ugyanazt toljuk, mint tavaly, szerintem közel sem érünk el akkora sikereket 15/16-ban.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2015.07.07. 10:32:38

"Honapok ota folytak a targyalasok".

Csak engem bosszant,hogy ez akkor valszeg Bartomeu igazolasa? 99%.
Abi & Tito
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2015.07.07. 10:27:25

visca el barca írta:én nem hinném h akkora kaliber lenne aki miatt meg kellene bontani azt a szerkezetet amivel végigvertük az egész világot. igaz, hogy mákkal, de csak végig vertük :lol:
Ezzel én is így vagyok. A védelem is gatyába lett rázva rendesen és felesleges lenne a bővebb kp miatt felbontani.

Turannak amúgy meglesz a helye. Szerintem alapjáraton az Ini-Rakitic- Turan hármas szépen váltakozni fog a kp-n. Sanszos, hogy a töröké lesz a legkevesebb perc ott, de őt simán be fogják nyomni Neymar helyett is, ha kell...
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.07.07. 10:17:57

én nem hinném h akkora kaliber lenne aki miatt meg kellene bontani azt a szerkezetet amivel végigvertük az egész világot. igaz, hogy mákkal, de csak végig vertük :lol:

padra luxus lesz, kezdőbe egyelőre nem látom a helyét, sztem átveszi rafinha szerepét, akinek így el is dőlt a sorsa
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.07.07. 09:59:13

Samper írta:Minek most azon agyvégyelni, hogy tavasszal milyen összeállítások lesznek fél év tapasztalattal gazdagabban?
Talán mert erre való ez a fórum. :lol:

Most amúgy tényleg rengeteg taktikai lehetőség van. a 3-4-3-hoz is megvannak az emberek, de az az igazság, hogy nem igazán szeretem a 3 védős rendszert. Mindig jobban tetszett a 4-3-3.
Most amúgy tényleg elég sokszínű a csapat és Turan érkezésével, illetve Rafinha(remélhetőleg) beválásával az is lehet h bizonyos meccseken Iniesta megint balszélső támadó lesz, mint régen. Pl amikor nehezen megy a kp dominancia, akkor egy Sergi-Turan-Rakitic, előttük Ini-Suarez-Messi ú h Messi jobboldalt segít be a kp-nak, Ini meg baloldalt szerintem remekül működhet. Mondjuk a jelenlegi csapatjáték csak kevesebb, mint fél éve állt össze, így nem hiszem h bölcs lenne kísérletezni egyelőre. Inkább majd jövőre, ha már egyesek kezdenek belefásulni a posztjukba. :wink:
A Fifa egy szégyen
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.07.07. 08:16:27

Ha nem oldják fel a transferbant, Arda csak nem hivatalos meccseken játszhat. Januárban meg talán lesz, aki megy, lesz, aki érkezik. Minek most azon agyvégyelni, hogy tavasszal milyen összeállítások lesznek fél év tapasztalattal gazdagabban?
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.07.06. 22:28:06

Akkor bővíteném: 3-4-3?

Vidal-Busquets-Iniesta-Turan
MSN

:?:
"And my heart will leave you never."
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2015.07.06. 22:24:40

messideco írta:3-5-2?
Nem egy elvakult ötlet. Gondolom nem véletlenül próbálgatta LE sem a PSG ellen, komoly meccsen. Viszont nem pont Arda szempontjából lenne ez jó szvsz, a két szélre itt Alba és Alves(Vidal) kellene, Turannak túl sok lenne a védekezés. De elviekben azért kompatibilis a rendszerrel, szóval taktikailag sok a lehetőség. :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.07.06. 22:21:49

ZBarca írta:Én mondjuk nem hiszem, hogy LE Ardát favorizálná majd Ini előtt a rangadókon, a török majd inkább az utolsó 10-15 percekre fog majd beszállni - szerintem. :D
Az egyik legfőbb gond az idén az volt, hogy nem volt olyan kp, aki fel tudja pörgetni a játékot. Ha szükség volt erre, akkor inkább Pedro jött be, Messi meg egy sorral hátrébb.
Most viszont itt lesz Turan és Iniesta, akik mindketten cafatokra képesek szedni egy fáradó védőt. Turan szó szerint, Ini meg képletesen. :lol:

Rangadókon és simán Turant kezdetném. Pl Real ellen 60 percen keresztül átszabja Ramos/Pepe stb arcszerkezetét, majd amikor már kellően be vannak törve jön a friss Iniesta és szétszed mindenkit.
Sokan lehet nem emlékeznek, de eleinte Rijaard alatt mindig Ini volt a csodacsere. Amikor behozták, egy csapásra 2 sebességfokozattal jobb lett a csapat. Végre erre megint van lehetőség. 8) 8) 8)
A Fifa egy szégyen
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.07.06. 22:19:49

3-5-2?
"And my heart will leave you never."
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.07.06. 22:17:11

palesz77 írta:
ZBarca írta:Én mondjuk nem hiszem, hogy LE Ardát favorizálná majd Ini előtt a rangadókon, a török majd inkább az utolsó 10-15 percekre fog majd beszállni - szerintem. :D
40 millió elég nagy luxus egy cserére.. :D
Nem 40 millió, hanem 34+7. :mrgreen:

Komolyra fordítva a szót van benne valami, viszont akkor sem gondolom, hogy a kezdő összeállításakor Lucho inkább Turant favorizálná Iniesta helyett.
Stalkyard írta:Nem lesz betonkezdő, és nem lesz csereember sem. Ezt hívják rotációnak, LE elég masszívan meg is valósítja, tavaly ősztől folyamatosan. Rotációban tökéletes lesz a török.
Vagy valami ilyesmi lesz a felállás. :D
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2015.07.06. 22:12:23

Nem lesz betonkezdő, és nem lesz csereember sem. Ezt hívják rotációnak, LE elég masszívan meg is valósítja, tavaly ősztől folyamatosan. Rotációban tökéletes lesz a török.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.07.06. 22:08:16

ZBarca írta:Én mondjuk nem hiszem, hogy LE Ardát favorizálná majd Ini előtt a rangadókon, a török majd inkább az utolsó 10-15 percekre fog majd beszállni - szerintem. :D
40 millió elég nagy luxus egy cserére.. :D
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.07.06. 22:01:14

palesz77 írta:
visca el barca írta:jah tényleg, mi már olyat soha nem is játszunk :lol:
Erre én is kíváncsi leszek, egy rangadón, ahol gyorsan ki kell hozni pontosan a lasztit, Arda és Rakitic ketten sokak lesznek szerintem. Rakétát imádom, de neki se megy ez olyan szinten, mint ahogy kéne, pedig ez döntő faktor lehet. Meglássuk, én bizakodó vagyok ennek ellenére, egyedül Barto miatt nem örülök Arda érkezésének..
Én mondjuk nem hiszem, hogy LE Ardát favorizálná majd Ini előtt a rangadókon, a török majd inkább az utolsó 10-15 percekre fog majd beszállni - szerintem. :D


Amúgy ezzel az igazolással szerintem számunkra be is zárt a bazár idén nyárra, max 1-2 pletyka lesz majd. Legközelebb pedig már az új vezetőséggel (már ha ugye Bartot leváltják) vághatunk neki az átigazolási időszaknak.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.07.06. 21:55:12

visca el barca írta:jah tényleg, mi már olyat soha nem is játszunk :lol:
Erre én is kíváncsi leszek, egy rangadón, ahol gyorsan ki kell hozni pontosan a lasztit, Arda és Rakitic ketten sokak lesznek szerintem. Rakétát imádom, de neki se megy ez olyan szinten, mint ahogy kéne, pedig ez döntő faktor lehet. Meglássuk, én bizakodó vagyok ennek ellenére, egyedül Barto miatt nem örülök Arda érkezésének..

Bartomeu said that Arda would cost less than €35m. So of course that means 34 + 7 (41, ie his buyout clause)

Ezt pedig csak itt hagyom ülepedni.. :lol: Nem tudom ki intézi Bartoék igazolásait, de kőkemény alkupartner lehet.. :lol:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.07.06. 21:50:02

Samper írta:
visca el barca írta:mekkora cink lenne, ha visszadobnák :lol: ez a plai nekem totál alkalmatlannak tűnik a kispasszos tilitolihoz, remélem nem lesz nagy bukta
A kispasszos tilitoli bizonyult alkalmatlannak a mostani körülmények között.
jah tényleg, mi már olyat soha nem is játszunk :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.07.06. 21:38:00

visca el barca írta:mekkora cink lenne, ha visszadobnák :lol: ez a plai nekem totál alkalmatlannak tűnik a kispasszos tilitolihoz, remélem nem lesz nagy bukta
A kispasszos tilitoli bizonyult alkalmatlannak a mostani körülmények között.
Válasz küldése